Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ha még finomabb magashangokat szeretnél, akkor hozd el a Lupust egy upgrade-re, a költsége igérem, nem fog fájni, a szád garantáltan szélesebbre fog húzódni zenehallgatás közben  :lol!:
Ez a lehetőség is megfordult a fejemben... :lol!: Köszönöm, majd lehet, hogy tényleg ez lesz belőle.

Majd Füleleknél hallgasd meg,hogy 49900 ft-ért hogyan szól egy CAV doboz.

Avatar
boubacar
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2006.11.18., szomb. 09:32
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: boubacar »


Ha még finomabb magashangokat szeretnél, akkor hozd el a Lupust egy upgrade-re, a költsége igérem, nem fog fájni, a szád garantáltan szélesebbre fog húzódni zenehallgatás közben :lol!:
Ez a lehetőség is megfordult a fejemben... :lol!: Köszönöm, majd lehet, hogy tényleg ez lesz belőle.
[8]__[=|=]__[8]

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


 
Szóval nem lettem kína rajongó finoman szólva, ezért aztán most se terveztem, hogy a Zhaolu-t felvegyem a listára, de egy próbát talán megér. Bodor Audioban van belőle?

Nem vagy te egy kicsit elfogult?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Tegnap nálam járt egy AQ1 D21 dac, kíváncsi voltam rá a sok lelkendezés után, hogy mit tud a Lupus mellett, mennyivel jobb és természetesebb nála - aztán legnagyobb meglepetésemre farkaskoma átharapta a torkát...  
Tavaszi gyártású Lupusom S-em van erősítő és fülhalgató kimenet nélkül.
A Harman/Kardon HD970-em volt a futómű és Neotech ezüst UP-OCC digikábellel voltak összekötve. Snétberger - Nomadját, Szabó Gábor - Machoját és Aga Zaryan - Picking Up The Pieces albumát hallgattam több kevésbé végig. Aztán mikor a Macho 12 perces elborulásának a közepén ásítottam a D21-en, mert teljesen unalmasan és visszafojtottan adta elő ezt a zseniális darabot, akkor lekapcsoltam, és végigvigyorogtam utána a Lupussal, és az maradt is bent.
 
A D21 fátyolos volt a Lupus mellett, belé szorultak a hangok. A cinek hozzá képest szélesek voltak és tisztátalanok, eltűntek az apró részletek, amik a hangok, hangszerek textúráját adják.
A D21 basszusa erőteljesebb, de nem megy le olyan mélyre, amit az Usherem nagyon szépen megmutat. Monitor sugárzóknál ez előny is lehet, de nekem a linearitás jobban fizet ebben a rendszerben.
Ma vissza is vittem, és nem azért mert többe kerül, hanem mert egyszerűen jobb a Lupus, ez számomra nem kérdés. Viszont a Lupusnak telítettebbek a magasai, ami kiegyenlítetlenebb rendszerben fárasztó is tud lenni, és nekem is egy kicsit digitálissá teszi a hangzást, ezért is keresgélek, próbálgatok. Lehet, hogy egy jobb futómű vagy digikábel ezt eltűntetné, nem tudom. De inkább ez az árnyalatnyi hiányosság, mint a D21 retró hangja. Járt már nálam egy fa előlapos Lupus is, az hasonlított erre a D21-re, erősebb, kevésbé lineáris basszus, kerekített, kevésbé tiszta és részletes magasak - azt nem is vettem meg akkor.
A különbség nem ennyire drasztikus, mint esetleg néhányan most gondolják, de jól hallható, és ha azt nézem, hogy mekkora az árkülönbség - a D21 jóval drágább, amit számomra semmi nem indokol - akkor nagyon elgondolkodtat a dolog. Ha ennyit lehet kihozni a híres PCM56-ból, akkor kár rá időt vesztegetni. Főleg azok fényében, hogy Bigi mindig a sávszélekről regélt, a lendületes, ropogós előadásmódról, meg hasonlók. Hát részemről ezek a jelzők a Lupust illettik inkább.
 
Bazinagy UP a Lupusnak! Megemelem a kalapom Fülelek előtt! :lol!:
Schetl Lacinak meg sok sikert kívánok a fejlesztésekhez, valakinek biztos ez az irány tetszik!
Holnap elmegyek meghallgatni a Lupussal a Hifibarlangba, kíváncsi vagyok hogy szól a CA 840 és a Marantzok társaságában. De főleg a 840C érdekel, mert abba könnyen lehet usb-t fabrikálni, ha jobban muzsikálna a Lupusnál.

Ha még finomabb magashangokat szeretnél, akkor hozd el a Lupust egy upgrade-re, a költsége igérem, nem fog fájni, a szád garantáltan szélesebbre fog húzódni zenehallgatás közben :lol!:

Avatar
n.drews
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2004.08.04., szer. 21:13
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: n.drews »


Mindig azt kell venni, amelyiket jobbnak hallod! Amit leírtam, az is csak egy vélemény, másnak, máshol, lehet, hogy a D21 tetszene, mint ahogy van is jópár boldog tulaja annak is. Csak számomra felejtős.

:lol!:

Avatar
boubacar
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2006.11.18., szomb. 09:32
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: boubacar »


A D21-nek 133e a listaára, a Lupus S-nek ~70e volt anno a listaára ha jól emlékszek, de ezt Fülelek tudja jobban - bár én a húsvéti-szülinapi akcióban vettem ennél kevesebbért, és amúgy is egy B/S hibrid (a B-hez képest plusz usb miatt kellett az S paneljére építeni, de erősítő és füles kimenet nélkül).

Akkor nem kérdés,melyiket kell venni.

Mindig azt kell venni, amelyiket jobbnak hallod! Amit leírtam, az is csak egy vélemény, másnak, máshol, lehet, hogy a D21 tetszene, mint ahogy van is jópár boldog tulaja annak is. Csak számomra felejtős.
[8]__[=|=]__[8]

Avatar
boubacar
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2006.11.18., szomb. 09:32
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: boubacar »


Ha már ott jársz, ugraszd neki a farkasodat a varázslónak, DacMagic, hátha! Érdekelne egy vélemény az 59 eFt-os Cambridge dac-ról!
Ugrasszuk neki a mienket is.

 
OFFTOPIC:


A kiállításon nagyon nem tetszett egyik szobátok se, még a nagy F2.2 se a monoblokkokkal a nagyobb cd-ről, se az MA, se a többi. A kis M1 tuningtól a LP-vel meg szabályosan rosszul lettem, olyan rémisztően béna volt számomra.

 
Szóval nem lettem kína rajongó finoman szólva, ezért aztán most se terveztem, hogy a Zhaolu-t felvegyem a listára, de egy próbát talán megér. Bodor Audioban van belőle?
[8]__[=|=]__[8]

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Én is csak árlistában láttam, rá nem kérdeztem.
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


A D21-nek 133e a listaára, a Lupus S-nek ~70e volt anno a listaára ha jól emlékszek, de ezt Fülelek tudja jobban - bár én a húsvéti-szülinapi akcióban vettem ennél kevesebbért, és amúgy is egy B/S hibrid (a B-hez képest plusz usb miatt kellett az S paneljére építeni, de erősítő és füles kimenet nélkül).

Akkor nem kérdés,melyiket kell venni.

Avatar
boubacar
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2006.11.18., szomb. 09:32
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: boubacar »


Ha már ott jársz, ugraszd neki a farkasodat a varázslónak, DacMagic, hátha! Érdekelne egy vélemény az 59 eFt-os Cambridge dac-ról!
Szerintem még nincs belőle... de ha lesz, feltétlenül!! Nagyon kíváncsi vagyok rá én is.
[8]__[=|=]__[8]

Avatar
boubacar
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2006.11.18., szomb. 09:32
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: boubacar »


Tegnap nálam járt egy AQ1 D21 dac, kíváncsi voltam rá a sok lelkendezés után, hogy mit tud a Lupus mellett, mennyivel jobb és természetesebb nála - aztán legnagyobb meglepetésemre farkaskoma átharapta a torkát...

A két készülék mennyibe kerül.

A D21-nek 133e a listaára, a Lupus S-nek ~70e volt anno a listaára ha jól emlékszek, de ezt Fülelek tudja jobban - bár én a húsvéti-szülinapi akcióban vettem ennél kevesebbért, és amúgy is egy B/S hibrid (a B-hez képest plusz usb miatt kellett az S paneljére építeni, de erősítő és füles kimenet nélkül).
[8]__[=|=]__[8]

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ha már ott jársz, ugraszd neki a farkasodat a varázslónak, DacMagic, hátha! Érdekelne egy vélemény az 59 eFt-os Cambridge dac-ról!
Ugrasszuk neki a mienket is.

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Ha már ott jársz, ugraszd neki a farkasodat a varázslónak, DacMagic, hátha! Érdekelne egy vélemény az 59 eFt-os Cambridge dac-ról!
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Tegnap nálam járt egy AQ1 D21 dac, kíváncsi voltam rá a sok lelkendezés után, hogy mit tud a Lupus mellett, mennyivel jobb és természetesebb nála - aztán legnagyobb meglepetésemre farkaskoma átharapta a torkát...

A két készülék mennyibe kerül?

Avatar
boubacar
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2006.11.18., szomb. 09:32
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: boubacar »


Tegnap nálam járt egy AQ1 D21 dac, kíváncsi voltam rá a sok lelkendezés után, hogy mit tud a Lupus mellett, mennyivel jobb és természetesebb nála - aztán legnagyobb meglepetésemre farkaskoma átharapta a torkát...
 
Tavaszi gyártású Lupusom S-em van erősítő és fülhalgató kimenet nélkül.
A Harman/Kardon HD970-em volt a futómű és Neotech ezüst UP-OCC digikábellel voltak összekötve. Snétberger - Nomadját, Szabó Gábor - Machoját és Aga Zaryan - Picking Up The Pieces albumát hallgattam több kevésbé végig. Aztán mikor a Macho 12 perces elborulásának a közepén ásítottam a D21-en, mert teljesen unalmasan és visszafojtottan adta elő ezt a zseniális darabot, akkor lekapcsoltam, és végigvigyorogtam utána a Lupussal, és az maradt is bent.
 
A D21 fátyolos volt a Lupus mellett, belé szorultak a hangok. A cinek hozzá képest szélesek voltak és tisztátalanok, eltűntek az apró részletek, amik a hangok, hangszerek textúráját adják.
A D21 basszusa erőteljesebb, de nem megy le olyan mélyre, amit az Usherem nagyon szépen megmutat. Monitor sugárzóknál ez előny is lehet, de nekem a linearitás jobban fizet ebben a rendszerben.
Ma vissza is vittem, és nem azért mert többe kerül, hanem mert egyszerűen jobb a Lupus, ez számomra nem kérdés. Viszont a Lupusnak telítettebbek a magasai, ami kiegyenlítetlenebb rendszerben fárasztó is tud lenni, és nekem is egy kicsit digitálissá teszi a hangzást, ezért is keresgélek, próbálgatok. Lehet, hogy egy jobb futómű vagy digikábel ezt eltűntetné, nem tudom. De inkább ez az árnyalatnyi hiányosság, mint a D21 retró hangja. Járt már nálam egy fa előlapos Lupus is, az hasonlított erre a D21-re, erősebb, kevésbé lineáris basszus, kerekített, kevésbé tiszta és részletes magasak - azt nem is vettem meg akkor.
A különbség nem ennyire drasztikus, mint esetleg néhányan most gondolják, de jól hallható, és ha azt nézem, hogy mekkora az árkülönbség - a D21 jóval drágább, amit számomra semmi nem indokol - akkor nagyon elgondolkodtat a dolog. Ha ennyit lehet kihozni a híres PCM56-ból, akkor kár rá időt vesztegetni. Főleg azok fényében, hogy Bigi mindig a sávszélekről regélt, a lendületes, ropogós előadásmódról, meg hasonlók. Hát részemről ezek a jelzők a Lupust illettik inkább.
 
Bazinagy UP a Lupusnak! Megemelem a kalapom Fülelek előtt! :lol!:
Schetl Lacinak meg sok sikert kívánok a fejlesztésekhez, valakinek biztos ez az irány tetszik!
Holnap elmegyek meghallgatni a Lupussal a Hifibarlangba, kíváncsi vagyok hogy szól a CA 840 és a Marantzok társaságában. De főleg a 840C érdekel, mert abba könnyen lehet usb-t fabrikálni, ha jobban muzsikálna a Lupusnál.
[8]__[=|=]__[8]

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


És milyen gép lesz? Intel atom?
Most csak pentium
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Én ezt nem eröltetném.Ha már külön táp,akkor vegyetek valami normálisat.

Ha 12V kellene, akkor menne a carPC tápjáról M2-ATX, hibátlan jó tápellátás, csakhogy 9V nincs rajta, ahogy általában egyik PC-s tápon sem...

És milyen gép lesz? Intel atom?

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


300e nettó.
Nem kérdeztem semmit.
 
 
Mytek-re tényleg nem dob találatot a kereső, csak ezeket a hsz-eket itt.

Keresni tudni kell :lol!: Érdemes bekapcsolni a 365 napos időtartamot, meg a minden fórumban opciót.
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?act=S ... lite=mytek

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Viba járt nálam, nem jött be,

Mitől ijedt meg :lol!:

ez jó! Lehet hogy tőlem
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Én ezt nem eröltetném.Ha már külön táp,akkor vegyetek valami normálisat.

Ha 12V kellene, akkor menne a carPC tápjáról M2-ATX, hibátlan jó tápellátás, csakhogy 9V nincs rajta, ahogy általában egyik PC-s tápon sem...
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Ha csak 220V lehetséges, akkor inverterrel is mehet, ha nem a legelegánsabb megoldás, de talán stabilabb a tápellátása:
 
Az inverterek 12/24 V egynfeszültségből szinuszos jellegű váltakozófeszültséget állítanak elő. Nagy csúcs-teljesítmény, abszolút stabil kimeneti feszültség és jó hatásfok jellemzi őket
 
de hogy a szinuszos a jó ide, vagy a trapézos, azt nem tudom
 
A PL-sorozat inverterei egy 12/24 V-os egyenfeszültségből tiszta, trapéz alakú váltakozó feszültséget állítanak elő. Ez lehetővé teszi, hogy különböző 12/24 V-ról fogyasztókat működtessünk, pl. autóban, csónakban, a hétvégi ház szolár berendezéseiről vagy kempingben. A magas csúcsteljesítmény, tiszta kimeneti feszültség és a nagy hatásfok biztosítja, hogy kapcsolóüzemű tápegységgel vagy elektromotorral táplált készülékek is problémamentesen működjenek.
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


A Viba dac azért lenne jó, mert 12V-ról működik, viszont nincs doboza.
Viba járt nálam, nem jött be, legalábbis az otthoni láncomban. Hát igen 12V lenne a legjobb, de 9V sem akadály, vannak szivargyújtóba dugható átalakítók, pl [url=http://www.conrad.hu

Én ezt nem eröltetném.
Ha már külön táp,akkor vegyetek valami normálisat.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Viba járt nálam, nem jött be,

Mitől ijedt meg

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


A Viba dac azért lenne jó, mert 12V-ról működik, viszont nincs doboza.
Viba járt nálam, nem jött be, legalábbis az otthoni láncomban. Hát igen 12V lenne a legjobb, de 9V sem akadály, vannak szivargyújtóba dugható átalakítók, pl ilyen

Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


A Viba dac azért lenne jó, mert 12V-ról működik, viszont nincs doboza.

A mienk meg USD-ről.

Mindig csak a pénz...

na ez az.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”