Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
vespa
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015.10.26., hétf. 17:30
Értékelés: 5

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: vespa »

Én is néztem, laikusként. De arra jutottam, hogy megérheti. Próbálni kell vásárláskor.
Egy belépő szintű Lineáris táp ennek az árnak kb. az ötszöröse.


midian82 írta:
2022.08.25., csüt. 15:13
Sziasztok
Ifi dac-hoz való adapter mennyire helyettesíthető nem Ifi-s adapterrel?
Horrornak tartom azt a pénz összeget egy adapterre :rolleyes:
ArgonAudio Solo, ValhallA CuAu-Reference S/PDIF, Denafrips Ares II, Andre Charlin Blue 1100 MKII RCA, Nordost Shiva, Pioneer A-400, Dynaudio Audience 42, Dynaudio Stand 6

Online
Avatar
halfej1980
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2017.12.12., kedd 17:08
Értékelés: 18

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: halfej1980 »

Sziasztok. Valaki esetleg probálta/használja a Zidoo Neo S-t? Megállja a helyét stereo rendszerben zene hallgatásra? Az a baj, hogy kell mindenképpen egy jó média lejátszó is, akkor meg már külön ne vagyek DAC-ot is. Persze csak ha ajánlott:) Köszönöm.

Avatar
midian82
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 16:17
Értékelés: 0

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: midian82 »

Sziasztok
Ifi dac-hoz való adapter mennyire helyettesíthető nem Ifi-s adapterrel?
Horrornak tartom azt a pénz összeget egy adapterre :rolleyes:

Avatar
Gman
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2014.03.12., szer. 18:58
Értékelés: 1

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Gman »

alto írta:
2022.08.20., szomb. 20:32
Gman írta:
2022.08.20., szomb. 20:23
alto írta:
2022.06.19., vas. 09:58


Bizony, volt olyan ügyfelem, aki betett egy Audio Note DAC-ot egy félvezetős erősítő elé (kb. 50 Khz-ig lineáris átvitelű felső kategóriás gép volt), és sikerült is a drága hangfalai tweetereit kinyírnia. Nem tudta, hogy nincs kimeneti szűrő a Note-ban. Ez persze nem azt jelenti, hogy a Note rossz DAC lenne, csak az Audio Note a saját csöves erősítői elé tervezte, így ott az erősítő természetes úton megoldja a szűrést, míg egy széles átvitelű félvezetőssel végzetes lehet a használatuk.
Úgy látom az előbbi kérdésem nem ment át. Műkedvelőként kérdezem, hogy azt honnan lehet tudni, hogy van-e szűrő a DAC-ban, vagy jó pénzért sikerül tönkretenni a hangfalaimat. Nálam egy Bluesound Node (régebbi) és egy kis Rega Brio közé kerülne. Köszönöm a türelmet.
A kereskedő dolga erre figyelmeztetni, ha ilyen lenne a DAC, de egyébként benne szokott lenni a user manualban is.
Köszönöm. Már csak az a kérdésem, hogy milyen címen keressem a user manualban?

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

Gman írta:
2022.08.20., szomb. 20:23
alto írta:
2022.06.19., vas. 09:58
sutemenyx írta:
2022.06.19., vas. 09:32
Különben csak hogy egy kicsit tisztába tegyük a dolgokat:

Boldog-boldogtalan R2R dacokat fejleszt és gyárt, mert rájöttek, hogy a delta/sigma nemrossz és olcsó ugyan, de azért nem a legélesebb kés a fiókban. Most jól feltalálják a melegvizet, mert a TDA chipekben elég hasonló módon, lézertrimmelt ellenálláshálózat szolgáltatja a dac chip kimenőáramát, amit hasonló módon kapcsolgatnak. A különbség leginkább annyi, hogy most kínai SMD ellennállásokból építik fel a hálózatot és az új dacok le tudják játszani a nagyfelbontású anyagot is. Viszont sok gyártó nem tesz: vagy túlmintavételt, vagy kimeneti szűrőt, vagy egyiket se az új gépekbe. Így aztán szépen jönnek kifele a lepcsozetes jelalakok, vagy a felhasznalonak kell szoftveresen megoldani, hogy mindig nagyfelbontasu streamet kapjon a keszulek akkor is, ha egyebkent CD formatumot hallgat.
Talán lehet mit tanulni a Philips mérnököktől, akik minden lépést megoldottak a témakörben, mire az első CD játszók forgalomba kerültek.
Bizony, volt olyan ügyfelem, aki betett egy Audio Note DAC-ot egy félvezetős erősítő elé (kb. 50 Khz-ig lineáris átvitelű felső kategóriás gép volt), és sikerült is a drága hangfalai tweetereit kinyírnia. Nem tudta, hogy nincs kimeneti szűrő a Note-ban. Ez persze nem azt jelenti, hogy a Note rossz DAC lenne, csak az Audio Note a saját csöves erősítői elé tervezte, így ott az erősítő természetes úton megoldja a szűrést, míg egy széles átvitelű félvezetőssel végzetes lehet a használatuk.
Úgy látom az előbbi kérdésem nem ment át. Műkedvelőként kérdezem, hogy azt honnan lehet tudni, hogy van-e szűrő a DAC-ban, vagy jó pénzért sikerül tönkretenni a hangfalaimat. Nálam egy Bluesound Node (régebbi) és egy kis Rega Brio közé kerülne. Köszönöm a türelmet.
A kereskedő dolga erre figyelmeztetni, ha ilyen lenne a DAC, de egyébként benne szokott lenni a user manualban is.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Gman
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2014.03.12., szer. 18:58
Értékelés: 1

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Gman »

alto írta:
2022.06.19., vas. 09:58
sutemenyx írta:
2022.06.19., vas. 09:32
Különben csak hogy egy kicsit tisztába tegyük a dolgokat:

Boldog-boldogtalan R2R dacokat fejleszt és gyárt, mert rájöttek, hogy a delta/sigma nemrossz és olcsó ugyan, de azért nem a legélesebb kés a fiókban. Most jól feltalálják a melegvizet, mert a TDA chipekben elég hasonló módon, lézertrimmelt ellenálláshálózat szolgáltatja a dac chip kimenőáramát, amit hasonló módon kapcsolgatnak. A különbség leginkább annyi, hogy most kínai SMD ellennállásokból építik fel a hálózatot és az új dacok le tudják játszani a nagyfelbontású anyagot is. Viszont sok gyártó nem tesz: vagy túlmintavételt, vagy kimeneti szűrőt, vagy egyiket se az új gépekbe. Így aztán szépen jönnek kifele a lepcsozetes jelalakok, vagy a felhasznalonak kell szoftveresen megoldani, hogy mindig nagyfelbontasu streamet kapjon a keszulek akkor is, ha egyebkent CD formatumot hallgat.
Talán lehet mit tanulni a Philips mérnököktől, akik minden lépést megoldottak a témakörben, mire az első CD játszók forgalomba kerültek.
Bizony, volt olyan ügyfelem, aki betett egy Audio Note DAC-ot egy félvezetős erősítő elé (kb. 50 Khz-ig lineáris átvitelű felső kategóriás gép volt), és sikerült is a drága hangfalai tweetereit kinyírnia. Nem tudta, hogy nincs kimeneti szűrő a Note-ban. Ez persze nem azt jelenti, hogy a Note rossz DAC lenne, csak az Audio Note a saját csöves erősítői elé tervezte, így ott az erősítő természetes úton megoldja a szűrést, míg egy széles átvitelű félvezetőssel végzetes lehet a használatuk.
Úgy látom az előbbi kérdésem nem ment át. Műkedvelőként kérdezem, hogy azt honnan lehet tudni, hogy van-e szűrő a DAC-ban, vagy jó pénzért sikerül tönkretenni a hangfalaimat. Nálam egy Bluesound Node (régebbi) és egy kis Rega Brio közé kerülne. Köszönöm a türelmet.

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

A Pc-s részen nemrég szóba került a digitális audió felbontása.
Ha egy bitet kinevezünk előjel bitnek, ettől még nem feleződik le a szintek száma, ez a bit is része
a bulinak. Ez inkább számábrázolási kérdés. A kvantálási szintek száma, dimenzió nélküli, darabszám,
pl. 16 bites rendszerben 65536. Ez bitenként 6,02 dB-t reprezentál. Ehhez hozzájön még az 1 LSB
kódszélességre jutó kvantálási zaj, ami 1,76 dB körüli. És már meg is van az ideális, elvi SNR,
SNR = 6,02n + 1,76 dB, ahol n a bitek száma.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2858
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Köszi a véleményeket, linkeket, és az ötletet a Muzix - ról.
Na, az A22 nem kérdés, azt már én is kigondoltam, hogy jó lehet.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Rock60 írta:
2022.08.07., vas. 00:41
Kérdezném, hogy hallotta már valaki egy az egyben direkt összehasonlításban a Topping D 90 - et, és az SMSL M400 - at ? Konkrétan a hangzásbeli különbség érdekelne, az azonos chip mellett. Esetleg bármelyiket a 70 S - el szemben ?
Bemész a Muzix-hoz és meg tudod mindkettőt, vagy mindhármat hallgatni. Vagy mindenképpen mások véleményére szeretnél támaszkodni?

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: turho »

Rock60 írta:
2022.08.07., vas. 00:41
Kérdezném, hogy hallotta már valaki egy az egyben direkt összehasonlításban a Topping D 90 - et, és az SMSL M400 - at ? Konkrétan a hangzásbeli különbség érdekelne, az azonos chip mellett. Esetleg bármelyiket a 70 S - el szemben ?
Akár privátban is...
Kösz. Gyuri
Csak a Google tesztekre, és mérési oldalakra tudsz hagyatkozni szerinte.
Több teszt alapján eléggé fej-fej mellett vannak. Mérésre egy paraszthajszálal jobb a Topping. Designra viszont tetszetős az M400 is. Ízlés dolga is. Én is nézegetem pl. ezt a kettőt is, bár nem tudom, hoznak-e akkorát, hogy az SMSL M300 MKII-t lecseréljem. (Merthogy ha lépek, lehet hogy próbálok szerezni akar használtan, egy Gustard A22 dac-ot inkább).

Egyéként ebből a kettőből én a D90-et venném. Talán műszakilag, alkatrész szinten is kicsit jobb.

Pár link, de van még. Én szeretem átolvasgatni, ott is vannak ugyanúgy mindenféle arcok, és vélemények, persze :) mint bármelyik fórumon.


https://forums.stevehoffman.tv/threads/ ... 0.1005250/

https://www.audiosciencereview.com/foru ... u-9.26674/

https://www.audiosciencereview.com/foru ... use.15101/
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2858
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Úgy látszik, ez ismeretlen terület... sad.gif

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2858
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Kérdezném, hogy hallotta már valaki egy az egyben direkt összehasonlításban a Topping D 90 - et, és az SMSL M400 - at ? Konkrétan a hangzásbeli különbség érdekelne, az azonos chip mellett. Esetleg bármelyiket a 70 S - el szemben ?
Akár privátban is...
Kösz. Gyuri

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2858
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Köszönöm, közben sikerült felvennem a kapcsolatot Mátéval.

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2858
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Nálam van próbára - valószínüleg itt is marad - egy Audio gd Ref. 5.32
masina.
Azt olvastam, ennek vagy egy másik példánynak egy korábbi tulajától, Máté84 - től hogy

" A DSP melletti jumperek segítségével a túlmintavételezés / NOS 2x4x8x / és a szűrő karakterisztikája / dithering PLL / állítható."

Sajnos Mátét nem lelem, ezért a típus ismerőitől szeretnék segítséget kérni, hogy ezt a gyakorlatban hogy kell végrehajtani, illetve milyen jellegű változásokra lehet számítani az átállításokat követően.
Köszi.

Online
József1960
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2022.02.01., kedd 20:29
Értékelés: 108

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: József1960 »

Rock60 írta:
2022.06.24., pén. 17:59
Öööööö... Mi az a PLC és HMI ?
Programozható logikai vezérlő,és érintőképernyős kezelőfelület.
Musical Fidelity,Monitor Audio ,Thorens,Cambridge

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2858
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Öööööö... Mi az a PLC és HMI ?

Online
József1960
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2022.02.01., kedd 20:29
Értékelés: 108

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: József1960 »

Rock60 írta:
2022.06.24., pén. 16:27
Kop-kop !
Jelentem a kedves egybegyűlteknek, hogy hazaérkezett a Supra cat 8 kábel.
Bepattintottam a router és a set-up box közé.
Hát, mit mondjak? Első pillanattól meggyőző a fölénye a gyári - sárga, valamelyik egységhez adták Cat5 - madzaghoz képest.
Tér, levegő, finomság, dinamika - tudjátok. Nem tudom, mi lesz még, ha be is járódik ,
Mindenkinek köszönöm a segítségét, különösen mishow mesternek, aki az ötletet adta, hogy hogyan tovább. :smile53:
Üdv.
Gyuri
Hasonlóan döbbenetes hatást értem el én is,amikor az Omron kábelt dugtam be a sárga helyére. PLC-HMI közé használom évek óta ezt az Omron kék kábelt,de eszembe sem jutott volna,hogy kipróbáljam itt is.
Musical Fidelity,Monitor Audio ,Thorens,Cambridge

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2858
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Kop-kop !
Jelentem a kedves egybegyűlteknek, hogy hazaérkezett a Supra cat 8 kábel.
Bepattintottam a router és a set-up box közé.
Hát, mit mondjak? Első pillanattól meggyőző a fölénye a gyári - sárga, valamelyik egységhez adták Cat5 - madzaghoz képest.
Tér, levegő, finomság, dinamika - tudjátok. Nem tudom, mi lesz még, ha be is járódik ,
Mindenkinek köszönöm a segítségét, különösen mishow mesternek, aki az ötletet adta, hogy hogyan tovább. :smile53:
Üdv.
Gyuri

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 701
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 289
Tartózkodási hely: Szada

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

robi20064 írta:
2022.06.19., vas. 20:31
gomolalaci írta:
2022.06.19., vas. 20:26
Rock60 írta:
2022.06.19., vas. 16:07
Köszönöm a segítőkész hozzászólásokat, csak kapkodom a fejem.
Hagyom egyelőre a dac - ügyet, bár megjegyzem, a kis felbontás ellenére a nálam járt dacok nagyon különbözően szóltak, már úgy értem, a rendszer nem uniformizálta a végeredményt. Ezért gondoltam, hogy tudhat még jobban szólni esetleg egy másik daccal.
Asszem, egyelőre most belegabajodok az UTP-kanóc kérdésébe, köszönöm a 38ezres tippet, annyi belefér.
Még egy gondolat a Toppingról. Nyilván van nála jobb, de meg tudná fogalmazni valaki, mi a baj vele ? Nem feltétlenü műszaki szempontból, hogy nem eléggé görbe a kocka, hanem hang-kvalitásban ? Korábban úgy tünt - nekem - hogy az AK chipes dacoc kedveltek. Mire eljutottam a hetvenesig, mást sem hallok, hogy mekkora egy sz...ok a Toppingok. Most akkor merre hány méter, és egyáltalán...?
Még egyszer, kösz. Üdv.
Gyuri
Hogy mi a baj a Toppinggal? Szerintem semmi, de egyesek szerint az, hogy Kínai! És kész! Ha kínai, akkor csak sz@r lehet. Érdekes és indokolatlan vélemény. Szerintem....
Ez igy, ebben a formaban nem szokott elhangozni. Mar csak azert sem, mert letezik Lumin meg Auralic stb is. A tucat kinai gyartokrol van a legtobbszor negativ velemeny akik fel ev alatt 6 uj termeket jelentenek be mindig az aktualis D/A chip es trendeknek (pl mqa) megfeleloen.
Ez is igaz!
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Rock60 írta:
2022.06.19., vas. 23:32
Mit jelent a " LAN " - kábel ?
Az lenne az UTP (vagy FTP, ha árnyékolt), azaz a Local Area Network kábel.
Ez rövidítve a LAN.
Csak a Marantz! :-D

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2858
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Mit jelent a " LAN " - kábel ?

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 701
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 289
Tartózkodási hely: Szada

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Rock60 írta:
2022.06.19., vas. 16:07
Köszönöm a segítőkész hozzászólásokat, csak kapkodom a fejem.
Hagyom egyelőre a dac - ügyet, bár megjegyzem, a kis felbontás ellenére a nálam járt dacok nagyon különbözően szóltak, már úgy értem, a rendszer nem uniformizálta a végeredményt. Ezért gondoltam, hogy tudhat még jobban szólni esetleg egy másik daccal.
Asszem, egyelőre most belegabajodok az UTP-kanóc kérdésébe, köszönöm a 38ezres tippet, annyi belefér.
Még egy gondolat a Toppingról. Nyilván van nála jobb, de meg tudná fogalmazni valaki, mi a baj vele ? Nem feltétlenü műszaki szempontból, hogy nem eléggé görbe a kocka, hanem hang-kvalitásban ? Korábban úgy tünt - nekem - hogy az AK chipes dacoc kedveltek. Mire eljutottam a hetvenesig, mást sem hallok, hogy mekkora egy sz...ok a Toppingok. Most akkor merre hány méter, és egyáltalán...?
Még egyszer, kösz. Üdv.
Gyuri
Hogy mi a baj a Toppinggal? Szerintem semmi, de egyesek szerint az, hogy Kínai! És kész! Ha kínai, akkor csak sz@r lehet. Érdekes és indokolatlan vélemény. Szerintem....
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Rock60 írta:
2022.06.18., szomb. 23:18
Ja, igen, beugrott már... Olyat nem hallottam még. A D70 a legjobb hangú dacom eddig, és nekem tetszik az a tulajdonsága, amit ki is szoktak emelni, a nagyon szép természetes közepe.
A Gustard A 22 - t szívesen meghallgatnám a dupla csúcs AKG csip-csip miatt. Vagy egy megfizethető 2R2 - t.
MIshow mester, pont beleolvastam, mielőtt leütöttem volna a küldést. A TMP -re is gondoltam, csak nem tudom, nem fogja-e azt csinálni, mint a szintén nagyon zenei csöves RIF ? A Toppingon kívűl szinte mindegyik nálam járó dac azt csinálta, hogy mikor valami impulzust kapott, pl előre vagy hátra tekerés a boxon, kisebbet, vagy nagyobbat / RIF / kattant a hagfalba. Rohadt idegesítő amúgy is, de a Quad kulönösen rosszul túri az ilyesmit. / Azt hittem, felrobban /

Kösz. Üdv.
Gyuri
1541-sel szerelve:

https://www.audialonline.com/blog/aya-5 ... gIB-vD_BwE

elérhető kit vagy kész változatban is...nem kattog Quad ESL-en... :D
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2858
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Köszönöm a segítőkész hozzászólásokat, csak kapkodom a fejem.
Hagyom egyelőre a dac - ügyet, bár megjegyzem, a kis felbontás ellenére a nálam járt dacok nagyon különbözően szóltak, már úgy értem, a rendszer nem uniformizálta a végeredményt. Ezért gondoltam, hogy tudhat még jobban szólni esetleg egy másik daccal.
Asszem, egyelőre most belegabajodok az UTP-kanóc kérdésébe, köszönöm a 38ezres tippet, annyi belefér.
Még egy gondolat a Toppingról. Nyilván van nála jobb, de meg tudná fogalmazni valaki, mi a baj vele ? Nem feltétlenü műszaki szempontból, hogy nem eléggé görbe a kocka, hanem hang-kvalitásban ? Korábban úgy tünt - nekem - hogy az AK chipes dacoc kedveltek. Mire eljutottam a hetvenesig, mást sem hallok, hogy mekkora egy sz...ok a Toppingok. Most akkor merre hány méter, és egyáltalán...?
Még egyszer, kösz. Üdv.
Gyuri

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Robici írta:
2022.06.19., vas. 10:17
sutemenyx írta:
2022.06.19., vas. 08:47
Hát elég kérdéses ez a műszaki rosszabbság. A Toppingban lévő delta/sigma modulátoros dac működési elve az, hogy négyszögjelkitöltést vezérel, majd ezt integrálják. Honnan is ismerős ez? Ja tudom, a Combino villamosról meg a trolikrol.
Na ez oda való technika, motorvezérléshez tökéletes!
Sejtettem, hogy vörös posztó lesz (akkor persze miért írtam... :-), de azt nem hogy ennyire. :D
Na de láthatod milyen rendes voltam, kifejtettem bővebben. :D
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”