Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »


Kedves Ear.
 
Miért mondják akkor sokan azt, hogy nem érdemes annyit, vagy többet költeni a kábelre, mint amilyen értékű a rendszer? Mert a hozzáértők szerint nem tudja az elvárt minőséget hozni. Ebben a topicban is mondták már.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »


Igazad van Csövi. De tudod nézhetjük így is, és úgy is a dolgokat. Természetesen nem a DIY az üdvözítő út. Csupán egy lehetőség. Amelyel olykor olyanok is élnek, akik megengedhetik maguknak a drága neves termékeket is.
Értelem szerűen a gyári termékek értékállóbbak a DIY társaiknál. De látod mégis van keletje a DIY termékeknek is. Legyen az erősítő, hangfal, vagy kábel. Itt a példa. Itt is vannak olyan fórumtársak, akik készítenek rendelésre ezt-azt. Van ki kereskedőként, van ki felhasználóként. És van rá kereslet, mert van olyan a termékük, mint egy gyári, vagy annál jobb.
Sajnos sokat kell még aludnom, mire megengedhetem magamnak a gyári kábelt. :kiraly:
DYNAUDIO Forever!

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: csövi »


Függetlenül attól, hogy kinek milyen értéket képvisel a rendszere érdemes betartani az íratlan szabályt. A rendszer értékének 10%-át érdemes a kábelekre fordítani.A DIY csak egy lehetőség, a szerényebb pénztárcájú emberek számára, hogy kevéske pénzből is jó hangot tudjanak kihozni. Ez nem mindig sikerül, de sok esetben igen. Nem tud mindenki drága komponenseket megvenni, és ezáltal jobb hangot teremteni.
Bizony van olyan, hogy a DIY termék jobb, mint a gyári. Ez nem csak a jobb hangminőségre vonatkozik, hanem a megépítettség fokára is. Azaz esszerűbb tervezés, jobb alkatrészek használata. Adott esetben a gyári, töredék árán, amelyben a nevet fizeti meg a vásárló. Hallottam már DIY erősítőt, és kábelt is, és hangfalat is, amely a drága gyárinál sokkal jobb volt! Fele, vagy harmad áron.
Félreértés ne essék. Nem nézem le a gyári termékeket, mert sok munka, idő, pénz, fejlesztés áll mögöttük. Amit vmilyen módon, de meg kell fizettetni a vásárlóval. Ezt a végtelenségig lehetne ragozni.
Sok a hozzám hasonló kis pénzű emberke, aki azért fordul a DIY felé, mert nem tellik másra. Egy bizonyos szintig jó is ez, de vannak esetek, amikor még feljebb is.
Azt mondom, hogy örüljetek neki, hogy van miből fedeznetek a drága kábelek, és komponensek cseréjét, és így tudtok tesztelni. :kiraly:

Ez mind szép és jó csak a DIY-t tényleg érdemes helyén kezelni. A legfontosabb dolog hogy egy DIY hangfal a legdrágább hisz eladhatatlan későbbiekben. Ellenpéldaként egy EPOS simán jó befektetés hisz értéket képvisel. Vagy vegyük példaként az Audioqest hangfalkábelt. "Drága", de bármikor eladható és közben még jól is szórakozunk.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »


Függetlenül attól, hogy kinek milyen értéket képvisel a rendszere érdemes betartani az íratlan szabályt. A rendszer értékének 10%-át érdemes a kábelekre fordítani.
A DIY csak egy lehetőség, a szerényebb pénztárcájú emberek számára, hogy kevéske pénzből is jó hangot tudjanak kihozni. Ez nem mindig sikerül, de sok esetben igen. Nem tud mindenki drága komponenseket megvenni, és ezáltal jobb hangot teremteni.
Bizony van olyan, hogy a DIY termék jobb, mint a gyári. Ez nem csak a jobb hangminőségre vonatkozik, hanem a megépítettség fokára is. Azaz esszerűbb tervezés, jobb alkatrészek használata. Adott esetben a gyári, töredék árán, amelyben a nevet fizeti meg a vásárló. Hallottam már DIY erősítőt, és kábelt is, és hangfalat is, amely a drága gyárinál sokkal jobb volt! Fele, vagy harmad áron.
Félreértés ne essék. Nem nézem le a gyári termékeket, mert sok munka, idő, pénz, fejlesztés áll mögöttük. Amit vmilyen módon, de meg kell fizettetni a vásárlóval. Ezt a végtelenségig lehetne ragozni.
Sok a hozzám hasonló kis pénzű emberke, aki azért fordul a DIY felé, mert nem tellik másra. Egy bizonyos szintig jó is ez, de vannak esetek, amikor még feljebb is.
Azt mondom, hogy örüljetek neki, hogy van miből fedeznetek a drága kábelek, és komponensek cseréjét, és így tudtok tesztelni. :kiraly:
DYNAUDIO Forever!

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egyébként most én is a gyári kábelen gondolkodom. De még infót gyüjtök. Persze erre is van DIY alternatíva. De még meggondolom. :kiraly:
Az első komoly kábelem a szokásos VDH Cs122 után egy Audioquest Midnight II. volt JmLab hangfalhoz. Azóta hiszek a kábelben.

Én már régebben is ajánlottam a Midnight II kábelt.
Egy jóbarátom ötletes intelme:
"Nem akarom bántani az olcsó kábelekkel kísérletezgetőket, de egy bizonyos szint alatt szerintem nem is igen érdemes költeni erre, érdemesebb gyűjteni és venni valami normális terméket, ellenkező esetben a hang vagy itt lesz jobb és ott rosszabb, vagy fordítva. (Kék Trabant, piros Trabant, Zöld Trabant - Lada) Egyik sem jó igazán."

Ebben van igazság

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: csövi »


Egyébként most én is a gyári kábelen gondolkodom. De még infót gyüjtök. Persze erre is van DIY alternatíva. De még meggondolom. :kiraly:
Az első komoly kábelem a szokásos VDH Cs122 után egy Audioquest Midnight II. volt JmLab hangfalhoz. Azóta hiszek a kábelben.

Én már régebben is ajánlottam a Midnight II kábelt.
Egy jóbarátom ötletes intelme:
"Nem akarom bántani az olcsó kábelekkel kísérletezgetőket, de egy bizonyos szint alatt szerintem nem is igen érdemes költeni erre, érdemesebb gyűjteni és venni valami normális terméket, ellenkező esetben a hang vagy itt lesz jobb és ott rosszabb, vagy fordítva. (Kék Trabant, piros Trabant, Zöld Trabant - Lada) Egyik sem jó igazán."
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Sziasztok, Kimber kábelekről érdeklődnék, kinek milyen tapasztalata van.
A 4tc és 8tc között mi a különbség?

A 4TC 4+4 vezetőből áll, és összesen 2.63 mm2 keresztmetszetű, a 8TC a nagytestvér, 8+8 vezető és 6.62 mm2. Egyébként ugyanaz a vezető és szigetelő anyag, ha jól tudom.
A hangja ízlés kérdése, egyeseknek a 4TC jobban bejön, én csak a 8TC-t ismerem, nekem az van.

Szerintem 8TC jó kábel, de ha a hangfal nem bikábelezhető, akkor a 4TC ár-érték arányban jobb.
A 4TC semleges kábelek közé tartozik. Milyen rendszerbe keresel Hangfalkábelt?

Szia. Jungson JA66C+Acoustic Energy Evo1, Xindak c06 cd lejátszó. 2x3 m jó lenne kb. Ezüst kábellel néztük picit több volt a magas, tehát valami jóféle rézkábelben gondolkodok. Köszi
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: csövi »


Sziasztok, Kimber kábelekről érdeklődnék, kinek milyen tapasztalata van.
A 4tc és 8tc között mi a különbség?

A 4TC 4+4 vezetőből áll, és összesen 2.63 mm2 keresztmetszetű, a 8TC a nagytestvér, 8+8 vezető és 6.62 mm2. Egyébként ugyanaz a vezető és szigetelő anyag, ha jól tudom.
A hangja ízlés kérdése, egyeseknek a 4TC jobban bejön, én csak a 8TC-t ismerem, nekem az van.

Szerintem 8TC jó kábel, de ha a hangfal nem bikábelezhető, akkor a 4TC ár-érték arányban jobb.
A 4TC semleges kábelek közé tartozik. Milyen rendszerbe keresel Hangfalkábelt?
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
R5TL
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2004.12.15., szer. 14:20
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: R5TL »


Sziasztok, Kimber kábelekről érdeklődnék, kinek milyen tapasztalata van.
A 4tc és 8tc között mi a különbség?

A 4TC 4+4 vezetőből áll, és összesen 2.63 mm2 keresztmetszetű, a 8TC a nagytestvér, 8+8 vezető és 6.62 mm2. Egyébként ugyanaz a vezető és szigetelő anyag, ha jól tudom.
A hangja ízlés kérdése, egyeseknek a 4TC jobban bejön, én csak a 8TC-t ismerem, nekem az van.
TV1: Sony KDL-52W4500 ,TV2: Sony KV-32FQ86 , DVD: Sony RDR-HX710 , CD: Sony CDP-XE570 , A/V Erősítő: Denon 1909 , Sztereó Erősítő: Rotel RA-985BX , Front: JBL Northridge E60 , Center: JBL Northridge EC25 , Surr: JBL Northridge E20 , Sub: Yamaha YST-SW315, VHS: LG LV3798, IC-k: Arzachel, Hangfal kábel: Evidence Audio Siren II, Kimber 8TC, Táv: Logitech Harmony 785,

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Sziasztok, Kimber kábelekről érdeklődnék, kinek milyen tapasztalata van.
A 4tc és 8tc között mi a különbség?
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Sziasztok, Kimber kábelekről érdeklődnék, kinek milyen tapasztalata van.
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Szi kukori köszönjük a beszámolót... :kiraly:

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok,
 
még emlékeztek, hogy volt a tele7 játék, amit - legnagyobb örömömre - megnyertem.
A lényeg, hogy kaptam két CD-t, (This is K2 (atc)) és egy írható MAM-A (turizoli)), illetve két kábelt, egy audioquest midnight (ValhallA) és egy Lacy-féle IC, amiket ezúton is szeretnék megköszönni.
Az ajándékok közül leginkább a kábelekre voltam kíváncsi és úgy gondolom, hogy tartozom a fórumnak annyival, hogy megosztom a velük szerzett tapasztalataimat.
 
Audioquest midnight: korábban tűzálló hangfalkábelem volt, így elég egyértelmű, hogy javulást vártam, ami nem is maradt el: a zenei részletek sokkal precízebbé váltak, a tér kinyílt, egységes hangkép jellemzi, a mélyátvitele igen kiváló. A magashangok sem mosottak, nem csörömpölnek. Egyetlen hátrányaként a merevségét tudnám felhozni. Ár/érték arányban sztem az egyik legjobb véleményem szerint.
 
Lacy-féle IC-kábel: a hét második felében megérkezett, kíváncsian vártam, korábban nem hallottam szólni, olvasni sem sokat olvastam róla. Ez csak azért fontos, hogy abszolút elfogulatlanul kezdhettem neki a hallgatózásának. Előtte a sztereó tesztgyőztes Neotech KHS-154-et használtam, így ehhez viszonyítok.
Ami azonnal egyértelmű volt, hogy a mélyeknek erősen odatett, amit eddig kicsit hiányzott is a rendszeremből (no, nem a gatyaszár lobogtató fajta...), ez előhozta belőle. A tér mélységében és szélességében egyaránt kinyílt, előbbi jobban, levegőssé, nyíltabbá vált a színpad. A neotech-et visszakötve, az meglehetősen mosott, fakó hangot produkált. Feltűnően jó a sávszélek kontrolláltsága, a magasakból a bántó felhangok teljesen megszűntek. Precíz, részletező hangkép jellemzi.
Nehéz a Lacy-féle kábelen fogást találni, mivel nálam jól beilleszkedett a rendszerbe, ha negatívumát kellene megemlítenem, az már a káka és a csomó esete lenne. Ez egy olyan kábel, ami úgy jó, ahogy van, érdemes kipróbálni, gyári kábelektől ilyen hangot több tízezer ft felett várhat az ember ...
 
A CD-k közül a MAM-ot még nem írtam meg, várom vele az "igazit".... de, ha meglesz arról úgyis a CD-írás topikba írok majd, az most úgyis pörög... :kiraly:

Avatar
hotspace
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2009.02.21., szomb. 19:11
Értékelés: 26

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hotspace »


Kedves Hotspace. 
Közben utánna néztem a Real Cable-nek. Francia illetőségű a gyártó. A HiFi Piac magazin 2008. októberi számában(77.szám) tesztelték a kábelt. Ha nincs meg a lap ezen száma, akkor leírom. Szépen teljesített a kábel, a teszt során. Hozta azt a minőségi szintet, amit egy 20eFt-os kábeltől elvár az ember. Azaz, nyílt, részletgazdag, kellemes, természetes hangzásvilágú a kábel. Ha jól olvastam, akkor koaxiális a kábel felépítése, és 3x-os az árnyékolása.
 
Szerintem, ha érdekel, akkor hallgasd meg. Lehetőleg a saját rendszeredben. Ebben a kategóriában azért már széles a választék. A nagy nevek is képviseltetik magukat.
Sok sikert.

Köszi, meg fogom próbálni.
Sugden Masterclass IA-4 | Harbeth SHL5+ XD on TonTräger | ProAc Response D2R | Lumin U1 mini | Holo Spring 3 KTE | Duelund DCA12GA | REL T/7x

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »


Kedves Hotspace.
 
Közben utánna néztem a Real Cable-nek. Francia illetőségű a gyártó. A HiFi Piac magazin 2008. októberi számában(77.szám) tesztelték a kábelt. Ha nincs meg a lap ezen száma, akkor leírom. Szépen teljesített a kábel, a teszt során. Hozta azt a minőségi szintet, amit egy 20eFt-os kábeltől elvár az ember. Azaz, nyílt, részletgazdag, kellemes, természetes hangzásvilágú a kábel. Ha jól olvastam, akkor koaxiális a kábel felépítése, és 3x-os az árnyékolása.
 
Szerintem, ha érdekel, akkor hallgasd meg. Lehetőleg a saját rendszeredben. Ebben a kategóriában azért már széles a választék. A nagy nevek is képviseltetik magukat.
Sok sikert.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »

Nem ismerős a kábel. A tesztet pedig tényleg nem úszod meg. :kiraly:
DYNAUDIO Forever!

Avatar
hotspace
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2009.02.21., szomb. 19:11
Értékelés: 26

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hotspace »


Ezt ajánlották amúgy: Real-Cable INNOVATION CA 1801
Ismeritek?
Sugden Masterclass IA-4 | Harbeth SHL5+ XD on TonTräger | ProAc Response D2R | Lumin U1 mini | Holo Spring 3 KTE | Duelund DCA12GA | REL T/7x

Avatar
hotspace
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2009.02.21., szomb. 19:11
Értékelés: 26

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hotspace »


Hallgatom, hallgatom már vagy 10 éve
 
Ez így nagyon tudományosan hangzik:
Long Crystal-Oxygen Free Copper /Hosszú kristályos oxigénmentes réz/
 
A gyártási folyamat során olyan hideghúzási eljárást alkalmaznak, amelynek segítségével a vezetékben a kristályszerkezetet alkotó molekulák lényegesen hosszabbak lesznek, mint a hagyományos vezetőkben. Egy négyzetmilliméter átmérőjű vezetőben átlagosan 130 mm hosszú kristályok jönnek így létre, szemben a hagyományos kábelekben lévő 4 milliméteres molekulákkal.
 
De tényleg nem úszom meg a tesztelést :kiraly:
Sugden Masterclass IA-4 | Harbeth SHL5+ XD on TonTräger | ProAc Response D2R | Lumin U1 mini | Holo Spring 3 KTE | Duelund DCA12GA | REL T/7x

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Pont emiatt kérdezem. Annó jó drága volt, nem emlékszem a pontos árára, de elég húzós volt akkoriban. Most "átálltam" B&W-Rotel-ra, és ajánlgattak hozzá 20eFt körüli kábelt. Nem tudom, megéri-e a csere, van-e akkora különbség?
Nem biztos...Nem ismerem ezt a kábelt, hallgasd meg...Vagy kérj valakitől kölcsön egy másikat és tedd össze őket egy meghallgatásnak.

Avatar
hotspace
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2009.02.21., szomb. 19:11
Értékelés: 26

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hotspace »

Pont emiatt kérdezem. Annó jó drága volt, nem emlékszem a pontos árára, de elég húzós volt akkoriban. Most "átálltam" B&W-Rotel-ra, és ajánlgattak hozzá 20eFt körüli kábelt. Nem tudom, megéri-e a csere, van-e akkora különbség?
Sugden Masterclass IA-4 | Harbeth SHL5+ XD on TonTräger | ProAc Response D2R | Lumin U1 mini | Holo Spring 3 KTE | Duelund DCA12GA | REL T/7x

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! Van egy (pár) régi, kb 10 éves 1m-es RCA kábelem, milyen minőségű lehet?
Még soha nem is láttam Technics kábelt, vagy mi ez...Hát tessék meghallgatni, hab tetszik amit hallasz akkor jó :kiraly:

Avatar
hotspace
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2009.02.21., szomb. 19:11
Értékelés: 26

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hotspace »


Sziasztok! Van egy (pár) régi, kb 10 éves 1m-es RCA kábelem, milyen minőségű lehet?

Sugden Masterclass IA-4 | Harbeth SHL5+ XD on TonTräger | ProAc Response D2R | Lumin U1 mini | Holo Spring 3 KTE | Duelund DCA12GA | REL T/7x

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bocs ha úgy hangzott, de egyátalán nem vonlak kérdőre.
Akkor megnyugodtam...nem állítom, h másnál is ilyen jó lesz, de abban a 3 rendszerben amiben meghallgattuk jó volt ez a kis kábel, és nem is drága... :kiraly:

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »

Bocs ha úgy hangzott, de egyátalán nem vonlak kérdőre. :kiraly:

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Akkor neked most Neotech KS-1226 van ha jól tudom, ami zeneibb talán? :kiraly:
Még mi előtt kétségbe vonod a szavam és kérdőre vonsz te is...Igen az én rendszeremben, ebben az összeállításban sokkal zeneibb...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”