Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »

A gyenge Forint rendesen felverte az árakat.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: AVX »


Kedves Tigris köszönjük, az árat. Nekem még nem szóltak visza a K-Box-tól.Ez is eléggé magas, én most sajnos nem engedhetem meg magamnak. Nekem 10m kellene, de az egy kissebb vagyon most. Még megfontolom. Mi a véleményed a Penna Pirelli kábeléről? Ott a 6-os 600ft/m. Ez is ellentmondásos egy kicsit. A neten kap hideget, meleget egyaránt.
Arzachel fórumtárs ajánlatáról szabad tudni vmit?

Én a helyedben azt csinálnám,hogy beraknám az adásvételi részen,hogy vásárolni szeretnél kábelt max valahány 1000 Ft-ért.
Biztosan jönnek majd ajánlatok.

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »

Egyébként szerintem ezen kábelek árát valószínűleg a többrétegű szigetelés, és az árnyékolás drágítja jelentősen. Ha jól belegondolok, akkor a Linzi árai sokkal barátibbak, mint a Lapp nagyker árai.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »


Kedves Tigris köszönjük, az árat. Nekem még nem szóltak visza a K-Box-tól.
Ez is eléggé magas, én most sajnos nem engedhetem meg magamnak. Nekem 10m kellene, de az egy kissebb vagyon most. Még megfontolom. Mi a véleményed a Penna Pirelli kábeléről? Ott a 6-os 600ft/m. Ez is ellentmondásos egy kicsit. A neten kap hideget, meleget egyaránt.
Arzachel fórumtárs ajánlatáról szabad tudni vmit?
DYNAUDIO Forever!

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Na szóval a Linzinél az öflex -hez hasonló kábel amit belinkeltem annak a minimum rendelése 10 méter ennek métere 1346Ft+áfa/m. Semmi más költség nem terheli, sem vágási sem pedig más.Ez is a Német raktáron van onnan hozzák be...

Avatar
kisvizi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.09.19., kedd 20:23
Értékelés: 3

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kisvizi »


Én a Linziben nagyon bízom...Azokat én 1000-1500 ft körül saccolom és a posta jön csak rá...
Én ezt a német vonalat nem erőltetném meghallgatás nélkül.

Ajánlat esetleg, vagy ötlet valami másra? Megköszönnénk ha megosztanál velünk néhány gondolatot

Valami angol drótot kéne megpróbálni.Saját ajánlatom lenne,de azt itt nem lehet megírni.

privibe ide is jöhet

"Idegeskedni annyi,mint mások hülyesége miatt, önmagunkon bosszút állni"

Bayerdynamic DT 990
A privit hamarabb olvasom!


Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én a Linziben nagyon bízom...Azokat én 1000-1500 ft körül saccolom és a posta jön csak rá...
Én ezt a német vonalat nem erőltetném meghallgatás nélkül.

Ajánlat esetleg, vagy ötlet valami másra? Megköszönnénk ha megosztanál velünk néhány gondolatot

Valami angol drótot kéne megpróbálni.Saját ajánlatom lenne,de azt itt nem lehet megírni.

Miért ne lehetne? Én döntöm el úgy is , h megveszem -e vagy sem...szerintem ird le nyugodtan, más nem priviben...De ne tizezres értékekben számolj, mert épp ezt akarjuk elkerülni

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: arzachel »


Én a Linziben nagyon bízom...Azokat én 1000-1500 ft körül saccolom és a posta jön csak rá...
Én ezt a német vonalat nem erőltetném meghallgatás nélkül.

Ajánlat esetleg, vagy ötlet valami másra? Megköszönnénk ha megosztanál velünk néhány gondolatot

Valami angol drótot kéne megpróbálni.Saját ajánlatom lenne,de azt itt nem lehet megírni.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én a Linziben nagyon bízom...Azokat én 1000-1500 ft körül saccolom és a posta jön csak rá...
Én ezt a német vonalat nem erőltetném meghallgatás nélkül.

Ajánlat esetleg, vagy ötlet valami másra? Megköszönnénk ha megosztanál velünk néhány gondolatot

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: arzachel »


Én a Linziben nagyon bízom...Azokat én 1000-1500 ft körül saccolom és a posta jön csak rá...
Én ezt a német vonalat nem erőltetném meghallgatás nélkül.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Akinek csak 1 kell azoknak ez is megoldás...
 
http://www.vatera.hu/lapp_halozati_audi ... 74042.html

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Én a Linziben nagyon bízom...Azokat én 1000-1500 ft körül saccolom és a posta jön csak rá...

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »


Kedves Pali.
 
Ezen nem veszünk össze. Majd meglátjuk, hogy mit mondanak nekem is, és Tigrisnek is. Egyébként igazad van abban, hogy ha külhonból rendelünk, akkor érdemes nagyobb tételben rendelni.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1031

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Javaslom, várjuk meg, mit mond a konkurencia holnap, aztán meglátjuk, kinek van erre annyi pénze, amit mondanak. Ha lesz jelentkező, akkor viszont érdemes 50 métert összeszedni.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A Pointe gyárilag 9 ropi és 1,5 méter...

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1031

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pali923 »


Kedves Pali. 
Tudtommal az Ölflex FD-891CY, az adatlap alapján Beltéri felhasználású kábel. Az euro ára pedig 306Ft. Szerintem neked vmit félremondtak a K-Box-nál. Hogy kaptál ilyen gyors választ, mikor nekem csak másnapra tudnak mondani?

FD-891CY - ezt kérdeztem meg mindössze, mivel általános vélemény alapján ez a legjobb az itt előfordultak közül. Ezt írtam le ide, 3*4mm-es.
Vszínűleg én egy másik üzletkötővel beszéltem, aki gyorsabb volt, vagy nem volt annyi dolga vagy bármi. Ja, meg én csak egy árat kérdeztem
Én nem tudom eldönteni, hogy ez beltéri vagy milyen, csak leírtam, amit nekem mondtak. Az ürge szerint, mivel pontos típust mondtam, ezek az adatai, amiket ott lent leírtam, sajnos nem értek hozzá.
Legfeljebb el tudom mondani, amit hallok ( egy pár percig)
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Baleee
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 12:50
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Baleee »


Ja, és mi van akkor ha szar hangja lesz? Szerintem olyat kellene keresni amit már kipróbált valaki valahol. Ismeretlenül drágán, szerintem nem szabad venni, akkor már lehet itthon venni, hasonló kábeleket filléres áron, ha nem jó nem bukik az ember rajta. Mert ilyen "villanydrótot" * ezer forint/m-ért eladni lehetetlen. 
Villért
Hungaria kábel
 
Itthon is lehet venni, kicsit körbe kellene nézni.

Van benne igazság. Ha ez a "zsinór" 2500-4000 között van, akkor télleg elég drága ahhoz hogy az ember zsákbamacsakát vegyen. 10-12e körül már kaphatók itt a fórumon is szakérők által készített, kipróbált kábelek, feldugózva és nem mellékesen szépen megcsinálva. De egy másik szemszögből nézve, ha mindenki a biztosra menne, lehet hogy sok "bevált" DIY megoldás nem látott volna napvilágot.
Szval ha valaki megcsinálja, kíváncsian várjuk az eredményeket.
PC -> DAC: Sabre Buffalo II -> IC: Excalibur IC -> Amp: Pioneer A-A9-J, Amp power cable: Valhalla CuAgI -> Speaker Cable: Excalibur -> Speaker: Triangle Celius 202

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »


Kedves Pali.
 
Tudtommal az Ölflex FD-891CY, az adatlap alapján Beltéri felhasználású kábel. Az euro ára pedig 306Ft. Szerintem neked vmit félremondtak a K-Box-nál. Hogy kaptál ilyen gyors választ, mikor nekem csak másnapra tudnak mondani?
DYNAUDIO Forever!

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »


Kedves Pali.
 
Mely tipusra mondták a K-Box-osok ezt az árat? Én 3 tipust kérdeztem, arra holnap kapok árat.
DYNAUDIO Forever!

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Teljesen igazad van, én épp ezért várom, h a Linzi milyen árakat mond...Holnapig tán túléljük

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1075
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 210
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: nehai »


Ja, és mi van akkor ha szar hangja lesz? Szerintem olyat kellene keresni amit már kipróbált valaki valahol. Ismeretlenül drágán, szerintem nem szabad venni, akkor már lehet itthon venni, hasonló kábeleket filléres áron, ha nem jó nem bukik az ember rajta. Mert ilyen "villanydrótot" * ezer forint/m-ért eladni lehetetlen.
 
Villért
Hungaria kábel
 
Itthon is lehet venni, kicsit körbe kellene nézni.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Kinti kábeleknek tuti más a szigetelése az időtállóság miatt...Az is beleszól a hangba nagyon...

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hát én 3-4 ezer forintot tuti nem adok 1 méter drótér...Akkor ott a Pointe szerelve 9 ezer és megveszem azt.Holnap mondják a Linzitől is az árakat, ma kifutottunk az időből.őket megvárom, az is jó kábelnek tűnik a leírások alapján.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1031

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pali923 »


Visszahívtak a Kboxtól a következő információkkal: ebből a kábelből a 3*4mm-es 2.377 Ft+áfa=2.852 Ft/m, két héten belül tudnak szállítani. Mivel a forgalmazó (gondolom a Lapp) 50 méteres kiszerelésben forgalmazza, ez ennek az ára. Ha ennél kevesebbet kérek (én 30-40 métert mondtam), akkor 4.000+áfa vágási költség megy rá. Ez elég egyértelmű információ. Nekem már szállítottak ki ingyen bruttó 902 ft-os tételt is Győrbe, ez nem gond.
Mivel ez kültéri kábel, nincs helyettesítője másnál. Viszont lehet belőle beltéri, aminek a szigetelése más. Azt mondtam, hogy előbb megbeszélem Veletek, aztán ha úgy gondoljátok, lehet továbblépni.
Van valakinek információja a beltériekről? Az egészen más tulajdonságokkal rendelkezhet, vagy nem? Mennyit számít a szigetelés?
Lehet tanakodni, meg lehet gondolkodni az áron is. 250 Ft-os euróval az ebay ár is jobb lenne, már csak az a kérdés, mit mond pontosan a Lapp...
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Na akkor holnapig várunk, ma már nekem sem írnak vissza mert 4-ig voltak nyitva....Kíváncsi vagyok az árakra.A linzivel meglehet beszélni úgy küldik ahogy mi kérjük, nekem kis borítékban is elküldték a kábelt, ezen nem problémáznak a postaköltséget ők fizették ki...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”