Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »


Leírnád a tapasztalataidat a DNM-ről?
Már le is írtam közben, fusd át 18.33-tól a hsz-eimet. :lol!:
Sajnos ezeknél többet hangról már nehéz beszélni, a többit fülelni kell!

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Akkor esetleg szóba jöhet valamiféle Klotz kábel, amiknek az ára is igen baráti.
Bezony! Vackorral kísérleteztünk ezekkel az alapvetően stúdióhasználatra szánt Klotzokkal, és meglepő eredményre jutottunk, pozitív értelemben.
Olyannyira, hogy a hagfalkábal már el sem jutott hozzám fülelésre, mert BJ kolléga már nem is volt hajlandó visszaadni Vackornak!

Még megvan, ha gondolod elküldöm neked fülelésre. Már be is járattam neked. :lol!:

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kedves mishow és Buga Jakab! Nyitott kapukat döngettek!Két hete jártam az Amtronnál a Soroksári úton, meghallgattam alaposan az ELS8-ast és szereztem némi tapasztalatot a Creek készülékekkel kapcsolatban. Gyönyörű, nyílt, tiszta hangjuk van. Az én ízlésem inkább a fedettebb, szárazabb, markánsabb megszólaláshoz áll közel.

Akkor én a Neotech Ks-1226 kábelét tudom ajánlani...Az előbb direkt rákötöttem a kedvedért a Tannoy M2-re..Fantasztikusan szól vele ez a doboz...


Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Akkor én a Neotech Ks-1226 kábelét tudom ajánlani...Az előbb direkt rákötöttem a kedvedért a Tannoy M2-re..Fantasztikusan szól vele ez a doboz...

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »


Akkor esetleg szóba jöhet valamiféle Klotz kábel, amiknek az ára is igen baráti.
Bezony! Vackorral kísérleteztünk ezekkel az alapvetően stúdióhasználatra szánt Klotzokkal, és meglepő eredményre jutottunk, pozitív értelemben.
Olyannyira, hogy a hagfalkábal már el sem jutott hozzám fülelésre, mert BJ kolléga már nem is volt hajlandó visszaadni Vackornak! :lol!:

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »


Kedves Mishow.
 
Leírnád a tapasztalataidat a DNM-ről?
DYNAUDIO Forever!

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »


Kedves Mishow.
 
Néztem a DNM-et. 3600Ft/m. Egyébként a jelenlegi kábelem is tömör, vékony rézvezetős, csak sok van egymás mellett. A sodortat nem szeretem. Olyan zavaros a hangja Szerintem. Most első körben a hangfal belső kábelezésére kellene találni vmi jót. Lehet, hogy utánna nézek ennek a DNM-nek.
Köszönöm. :lol!:
DYNAUDIO Forever!

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kedves mishow és Buga Jakab! Nyitott kapukat döngettek!Két hete jártam az Amtronnál a Soroksári úton, meghallgattam alaposan az ELS8-ast és szereztem némi tapasztalatot a Creek készülékekkel kapcsolatban. Gyönyörű, nyílt, tiszta hangjuk van. Az én ízlésem inkább a fedettebb, szárazabb, markánsabb megszólaláshoz áll közel.

Akkor esetleg szóba jöhet valamiféle Klotz kábel, amiknek az ára is igen baráti.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »


De 3eFt/m-nél drágábbat ne igen vegyél. Szerintem. :lol!:
Egyetértek! Találd meg az irányt, és ha már pontsan tudod mit keresel, akkor lehet "upgradelni" !
(...szép magyarul megaszondva )
Addig ne költekezz sokat, és használd ki a meghallgatási lehetőségeket!

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »


Mishow. A DNM, a Dynokhoz jó lehet? Köszi.

Szerintem igen, de hangsúlyozom, annyira más az egyeres hangja mint a sodrotté, hogy pár napig fülelgetni kell, hogy eldöntsd, tetszenek-e azok az erények, amit az ilyen szerkezetű kábelek nyújtanak.
Vastag sodrott kábel után bekötve ványadtnak és unalmasnak fogod hallani - pláne egy túlspilázott Nordost után - ezért kell legalább egy-két napig járatni és közben "szokni". Ha utána sem tetszik, akkor nem kell erőltetni, de ha bejön, utána minden sodrott kábelt színezettnek fogsz érezni. Saját tapasztalat

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Jaj tudom már melyik a DNM

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »

Igen. Ha tudod, érdemes elkérni, egy próba erejéig. Azért, hogy megtudd, hogyan teljesít a leendő kábellel a rendszered. Így nem veszel zsákba macskát.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
tagliavini
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2009.01.26., hétf. 21:12
Értékelés: 5

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tagliavini »


Kedves mishow és Buga Jakab! Nyitott kapukat döngettek!
Két hete jártam az Amtronnál a Soroksári úton, meghallgattam alaposan az ELS8-ast és szereztem némi tapasztalatot a Creek készülékekkel kapcsolatban. Gyönyörű, nyílt, tiszta hangjuk van. Az én ízlésem inkább a fedettebb, szárazabb, markánsabb megszólaláshoz áll közel.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »


Egyébként a Neotech-el úsznád meg a legolcsóbban. A többi 1-1,5eFt-al drágább.
Kategóriájukban nem rosszak a Neotech kábelek (nekem is van a nappaliban a másodrendszerhez), de kérdés hogy milyen hangot keresel. A Neotech-kel dögösebb, "hifisebb" lesz a hang, a DNM vixont már az audiofil hangzás felé visz el, nem elrugaszkodott áron.
Két NAGYON KÜLÖNBÖZŐ világ, itt már muszáj hallgatózni.
A Kácsa letét ellenében egy hétre ad kész kábelt kipróbálni, de szerintem Ákos is fog tudni segíteni.

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »


A Pio-kal nincsen gond. Stabil, jó alapok. :lol!:
Nézd meg Tigris, és Mishow ajánlatát. Esetleg, amiket én írtam. De 3eFt/m-nél drágábbat ne igen vegyél. Szerintem.
DYNAUDIO Forever!

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Melyik az a DNM?

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »


Mishow.
 
A DNM, a Dynokhoz jó lehet? Köszi.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
tagliavini
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2009.01.26., hétf. 21:12
Értékelés: 5

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tagliavini »


Hosszú távon keresek majd egy jobb hangsugárzót, hogy többet ki tudjak hozni a Pio-kból, de egyelőre még biztosan maradnak a Tannoyok, mert a szobát is átrendezném a jövőben.
Szeretem a fedettebb, teltebb hangot, de a sávszéleken nem akartam kompromisszumot kötni, ezért vettem a Pioneerokat, amik egyébként jól kijönnek a Tannoyokkal. Szeretném egyelőre kábelcserével elérni, hogy a hang kicsit "sűrűbb" legyen. Csak egy kicsit, nem várok csodát.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Oké, igyekszem figyelembe venni a tapasztalataitokat.Viszont nekem a hangfalak elhelyezkedése miatt 2x3,5 méter kellene, ami ugye egy 9e Ft/m árú kábelnél 63e Ft szereletlenül!
Egy 40e Ft-os hangfalhoz ez azért soknak tűnik nekem.
Max. 3e Ft/m kellene, az még talán nem lenne irreális.

Most néztem a rendszeredet és a hangi "elvárásaidat".
Jó szívvel ajánlom a DNM hangfalkábelt. Ne ijedj meg a kinézetétől, és a 0,75-ös rézdrótocskától: baromi jó kábel. Tiszta, pontos, gyors, színezetlen hang (sokaknak ez utóbbi miatt nem is tetszik, mert nem olyan lehengerlően dögös - "csak" egyszerűen nagyon korrekt). Angol dobozokhoz nagyon jó, szvsz a Tannoy-hoz is jól menne.
Ja, és simán használható szereletlenül, SŐT az a vicc, hogy még jobban is szól jó stabilan beszorítva a csatik alá, mint forrasztva, mivel a vékonysága miatt a hagyományos dugókkal nehéz szépen szerelni.
Kimbernél és nálam is így szolgálnak, nagyon jól. Oxt máris spóroltál 8 dugó árát
Métere pont az általad megjelölt 3eFt körül van, picit most ment feljebb de nagyságrendileg nem.
Egy próbát megér! Keresd az Amtron topicban Soundbeamet (Ákost), de legjobb ha egyszerűen felhívod telefonon, az elérhetőség a www.amtron.hu honlapon található.

Megelőztél. :lol!:

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »


Oké, igyekszem figyelembe venni a tapasztalataitokat.Viszont nekem a hangfalak elhelyezkedése miatt 2x3,5 méter kellene, ami ugye egy 9e Ft/m árú kábelnél 63e Ft szereletlenül!
Egy 40e Ft-os hangfalhoz ez azért soknak tűnik nekem.
Max. 3e Ft/m kellene, az még talán nem lenne irreális.

Most néztem a rendszeredet és a hangi "elvárásaidat".
Jó szívvel ajánlom a DNM hangfalkábelt. Ne ijedj meg a kinézetétől, és a 0,75-ös rézdrótocskától: baromi jó kábel. Tiszta, pontos, gyors, színezetlen hang (sokaknak ez utóbbi miatt nem is tetszik, mert nem olyan lehengerlően dögös - "csak" egyszerűen nagyon korrekt). Angol dobozokhoz nagyon jó, szvsz a Tannoy-hoz is jól menne.
Ja, és simán használható szereletlenül, SŐT az a vicc, hogy még jobban is szól jó stabilan beszorítva a csatik alá, mint forrasztva, mivel a vékonysága miatt a hagyományos dugókkal nehéz szépen szerelni.
Kimbernél és nálam is így szolgálnak, nagyon jól. Oxt máris spóroltál 8 dugó árát
Métere pont az általad megjelölt 3eFt körül van, picit most ment feljebb de nagyságrendileg nem.
Egy próbát megér! Keresd az Amtron topicban Soundbeamet (Ákost), de legjobb ha egyszerűen felhívod telefonon, az elérhetőség a www.amtron.hu honlapon található.

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »

Egyébként a Neotech-el úsznád meg a legolcsóbban. A többi 1-1,5eFt-al drágább.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »


Kedves Tagliavini.
 
Nem akarlak megsérteni, de szerintem többet érnél el vele, ha a kábere szánt pénz félretennéd, és a hangfaladat eladnád, majd a két összegből vennél egy pár komolyabb dobozt.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
tagliavini
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2009.01.26., hétf. 21:12
Értékelés: 5

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tagliavini »


Ó nem, a hangfalak nincsenek messze egymástól, csak nem a köztük lévő térben van az erősítő, hanem mellettük, így a távolabbi hangsugárzóhoz kb. 3 m a távolság, ezért írtam a 3,5 m-t, nem akarom centire kiszámítani.
Szóval igen, amit írsz Frankie, azokat böngésztem én is!
Qed ic-vel van tapasztalatom, az kevésbé kemény, mint a VdH, de, hogy ugyanez igez-e a hangfalkábeleire is, az nem tudom.
Nordosttal, Neotechel nincs tapasztalatom.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Gulácsinál van a legjobb áron a Neotech 1226
 
http://www.gulacsigalery.hu/webshop/ind ... erm_id=673

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »

Lehet, hogy a dobozok elhelyezése volt a gond, ezért kell neki sok.
DYNAUDIO Forever!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”