Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »

Akkor neked most Neotech KS-1226 van ha jól tudom, ami zeneibb talán? :kiraly:

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nekem egy bajom volt a tűzállóval...Nem szólt az rosszul, főleg ennyi pénzért.De valahogy hiányzott belőle az élet, csak szólt de valahogy nem állt össze zenévé ami átjött rajta.A teteje karcos volt , nem elég részletes.A Cat talán a felső regiszterekben jobb volt, de az sem zenélt csak szólt.Bizonyára rendszer függő is lehet a dolog, de nem megváltás egyik kábel sem.

Avatar
keji
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2008.09.03., szer. 16:41
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: keji »


Persze, hogy nem, ezért alaptalan ez: 
a tűzálló kábel, cat 7 kábel nem alkalmas jó minőségben hangszóró kábelnek. A cat7 hangfreki miatt, a tűzálló a skin-hatás miatt.

Persze a hang nem számít nagyfrekinek, de a hatás folyamatosan nő, ezért 30-40 Khz-en is jelentkezhet valamelyest.
 
Namost ha képesek vagyunk százezereket költeni dobozra, vasra, játékosra stb. akkor már számíthat a kis hatás is. persze ettől függetlenül hétvégén kapok ilyen tűzálló kábelt és meghallgatom mit tud. :kiraly:

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Mert van még egy olyan 1 eres rézkábel ami ebben a formában van elkészítve mint a tűzállót ahogy alkalmazzák hangdobozokhoz?
az MCu vagy MBCu is egyeres csak más a szigetelés anyaga mint ttudjuk

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


itt egy link, asszem elég sok dolgot leír benne...
 
http://users.prx.hu/kacsa/Suli/E_M_C/EMC.pdf

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mert van még egy olyan 1 eres rézkábel ami ebben a formában van elkészítve mint a tűzállót ahogy alkalmazzák hangdobozokhoz?

Avatar
psp00
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2008.08.01., pén. 11:18
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: psp00 »


Nálam is elsőnek a szoba akusztika és az átpakolás hozta a legnagyobb eredményt, majd ezt követte egy készülék csere és utána a kábelezéssel a finomítás. :kiraly:
Az én cégem száloptikával foglalkozik, de van némi köze a rezes cuccokhoz is.
 
Megkérdeztem néhány kollégát a dologról: szerintük, a tűzálló kábel, cat 7 kábel nem alkalmas jó minőségben hangszóró kábelnek. A cat7 hangfreki miatt, a tűzálló a skin-hatás miatt.
 
Optikánál az a helyzet (iparinál főleg a csati szerelése határozza meg leginkább a kábel minőségét).

Engem csak az érdekelne, hogy a tűzálló kábelnél miért hátrányos a skin hatás az összes többi kábelnél mert miért nem?

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Persze, hogy nem, ezért alaptalan ez:
 
a tűzálló kábel, cat 7 kábel nem alkalmas jó minőségben hangszóró kábelnek. A cat7 hangfreki miatt, a tűzálló a skin-hatás miatt.


Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


És fel is fogtad, vagy csak bemásoltad? :kiraly: "NAGYFREKVENCIÁS..."
Szerinted a hangfreki ide tartozik?

Én csak bemásoltam, a skin hatásról ír benne...Nem a nagyfrekivel kell foglalkozni.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


És fel is fogtad, vagy csak bemásoltad? :kiraly:
"NAGYFREKVENCIÁS..."
Szerinted a hangfreki ide tartozik?

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A nagyfrekvencián működő tekercsek soros veszteségi ellenállása nagyobb az egyenáramon mért rs értéknél. Ennek az az oka, hogy a nagyfrekvenciás áram által keltett, és a vezetékben az önindukció folytán indukálódott feszültség által létrehozott mágneses tér kölcsönhatásaként a nagyfrekvenciás áram nem a vezeték teljes keresztmetszetén, hanem csak annak külső felületén folyik. Minél nagyobb a frekvencia, a vezetésben részt vevő keresztmetszet annál inkább csökken (ábra). A vezető keresztmetszet csökkenése miatt a vezeték nagyfrekvencián tanúsított ellenállása megnövekszik. Ez a szkin (bőr-) hatás.
 
A szkin hatást figyelembe véve a nagyfrekvenciás vezetékeket, tekercseket oly módon készítik, hogy
 
* az áram által átjárt külső felületet megnövelik - például több egymástól elszigetelt vezető alkalmazásával. Lásd: Litze huzal
* a réz vezető felületét a behatolási mélységig kisebb fajlagos ellenállású anyaggal (ezüst) vonják be, ez által csökkentve a vezető keresztmetszet ellenállását,
* nagyobb teljesítményű alkalmazáskor (több 100 kW-os rádióadók végfokozatai) a tekercset réz csőből készítik, hiszen az áram úgyis csak a cső felületén folyik; a cső belsejében hűtő folyadék áramoltatható.
 
* az ezüst bevonat azért is szerencsés, mert időjárásállóbb a zománc rétegnél. A réz az időjárás hatására patinásodik, réz-oxid alakul ki a felületén, amely éppen a skin-hatás általi keskeny vezető felszínét teszi nagy fajlagos ellenállásúvá.
* a nagyfrekvenciás áramkörök tekercseinek ónnal történő befuttatása pedig éppen ezért nem szerencsés. Éppen a keskeny vezetőfelületet alakítanánk ki így a réznél (vagy ezüstnél) 8-10-szer rosszabb vezetőképességű anyagból, ezáltal például rezgőkör esetén a jósági tényezőjét harmadára rontanánk.
 
 
Ebben benne van a lényeg... :kiraly:


Avatar
psp00
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2008.08.01., pén. 11:18
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: psp00 »


Nálam is elsőnek a szoba akusztika és az átpakolás hozta a legnagyobb eredményt, majd ezt követte egy készülék csere és utána a kábelezéssel a finomítás. :kiraly:
Az én cégem száloptikával foglalkozik, de van némi köze a rezes cuccokhoz is.
 
Megkérdeztem néhány kollégát a dologról: szerintük, a tűzálló kábel, cat 7 kábel nem alkalmas jó minőségben hangszóró kábelnek. A cat7 hangfreki miatt, a tűzálló a skin-hatás miatt.
 
Optikánál az a helyzet (iparinál főleg a csati szerelése határozza meg leginkább a kábel minőségét).

Tűzállónál mit jelent a skin hatás, mire gondoltál?

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nálam is elsőnek a szoba akusztika és az átpakolás hozta a legnagyobb eredményt, majd ezt követte egy készülék csere és utána a kábelezéssel a finomítás. :kiraly:
Az én cégem száloptikával foglalkozik, de van némi köze a rezes cuccokhoz is.
 
Megkérdeztem néhány kollégát a dologról: szerintük, a tűzálló kábel, cat 7 kábel nem alkalmas jó minőségben hangszóró kábelnek. A cat7 hangfreki miatt, a tűzálló a skin-hatás miatt.
 
Optikánál az a helyzet (iparinál főleg a csati szerelése határozza meg leginkább a kábel minőségét).

És igazuk is van bizonyos szempontból....Hasonlóak a tapasztalataim nekem is a tűzálló és a CAT7 használata után.A fénykábeleknél valóban a csatlakozásokkal vannak a problémák.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

nem véletlen ellenkezik sok nagy hifista, legalábbis ők annak nevezik magukat a vaktesztektől.Miért kell az ellen ellenkezni? Ha lehet hallani a frankót akkor azt lehet csukott szemmel is, úgy is ha nem tudom épp mi van bekötve.A tudatalatti nagy úr, még ha azt is mondjuk nem ennek fényében ítéltük meg a hangot. :kiraly: Mi legtöbb esetben vakteszteket csináltunk, ha valamit kiakartunk deríteni.Meglepő végeredmények születtek, sok esetben az olcsóbb gyengébb termékek javára És persze több rendszert összekötve, hogy ne lehessen a rendszerszinergiára hagyatkozni.

Avatar
keji
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2008.09.03., szer. 16:41
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: keji »


Nálam is elsőnek a szoba akusztika és az átpakolás hozta a legnagyobb eredményt, majd ezt követte egy készülék csere és utána a kábelezéssel a finomítás. :kiraly:
Az én cégem száloptikával foglalkozik, de van némi köze a rezes cuccokhoz is.
 
Megkérdeztem néhány kollégát a dologról: szerintük, a tűzálló kábel, cat 7 kábel nem alkalmas jó minőségben hangszóró kábelnek. A cat7 hangfreki miatt, a tűzálló a skin-hatás miatt.
 
Optikánál az a helyzet (iparinál főleg a csati szerelése határozza meg leginkább a kábel minőségét).

Avatar
s110r
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2009.02.26., csüt. 13:31
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: s110r »


Ez is valakinek a véleménye, ami semmivel sem több és kevesebb mint másnak a véleménye erről...Ne dőljünk azért be minden leírt dolognak.
Így van, nem kell bedőlni...!
Szívesen részt vennék egy ilyen vakteszten, kíváncsi vagyok, mi lenne az eredménye!
Tudatalatti, placebo-hatás, stb...
Azért az elgondolkodtató, hogy a kábelgyártók közül csak egy vállalta a részvételt.
Ha valaki valóban jobbnak hallja a rendszerét attól a tudattól, hogy egy roppant drága kábelt vásárolt, akkor lehet, hogy neki ez megéri.
Az egy másik dolog, hogy ezzel igen könnyen vissza lehet élni.
Ha viszont valaki nem hall különbséget, az nem biztos, hogy azért van, mert rossz a hallása. Talán csak nem vezeti meg a tudatalattija, vagy valami ilyesmi.
 
Szóval: tényleg nem kell bedőlni!

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nálam is elsőnek a szoba akusztika és az átpakolás hozta a legnagyobb eredményt, majd ezt követte egy készülék csere és utána a kábelezéssel a finomítás. :kiraly:

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Ez is valakinek a véleménye, ami semmivel sem több és kevesebb mint másnak a véleménye erről...Ne dőljünk azért be minden leírt dolognak.
Igen, egy vélemény és ha nem is ennyire sarkosan de az enyém is. Az alábbi sorrendben volt érdemes csereberélnem vagy változtatnom a hangzásra kifejtett hatás alapján:
1. Szoba átrendezése --- Hangfal csere (u.a. a hatás)
2. Erősítő csere
3. CD csere
4. Kábel csere
5. libra alátét/tüskék/lábak/fázisforgatás
6. minden más "voodoo"
 
Persze ez szigorúan magánvélemény...
 
Ettől függetlenül van értelme és sokszor jelentős hatása van a kábel fejlesztésnek, de ezt a helyén érdemes kezelni. Volt, hogy nem is tudtam értékelni a kábelek közti különbséget amig más fontosabb elemet nem cseréltem vagy változtattam.
 
Egy érdekes példa a "ló túlsó oldalára" amikor valaki a voodootól várja a jobb hangzást:
A barátom (aki különben jó fülü értő hifista és barkácskirály) mikor átjött hozzám fülelni meglátta, hogy a hangfal tetejére tettem a lemezjátszót borító porvédő bársonyt, szépen összehajtva. A kérdése:
Húha ez érdekes, úgy érzed, hogy ettől jobban szól?
Erre én: Nem, ott volt hely.......
 
Üdv,
NL

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ez is valakinek a véleménye, ami semmivel sem több és kevesebb mint másnak a véleménye erről...Ne dőljünk azért be minden leírt dolognak.

Avatar
s110r
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2009.02.26., csüt. 13:31
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: s110r »


Sziasztok!
 
Akinek kedve van, nézzen bele az alábbi linkekbe.
Szintén német nyelvű, és kábelek vakteszteléséről szól.
 
Szintén érdekesek.

Avatar
keji
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2008.09.03., szer. 16:41
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: keji »


http://www.hifiaktiv.at/diverses/realis ... skabel.htm 
Aki érti a német nyelvet, olvassa el ezt a cikket a fenti linken!
Az egyre jobban elharapódzó kábelőrülethez kapcsolódik.
Elgondolkodtató.
 
ui: én értem a cikket, de annyira nem vagyok profi, hogy magyar nyelvre átültessem. Ha valaki aki jól tud németül, lefordítaná, akkor több, németül nem értő fórumtárs is hozzáférne. Csak egy ötlet, nem akarom máséval a csalánt...

Én ezt vállalom:
Zum Abschluss dieses Themas noch ein guter Rat: kaufen Sie statt teurer Kabel lieber bessere Lautsprecher, das bringt unvergleichlich mehr an Klanggewinn. Oder/und: verbessern Sie um das gleiche Geld die Raumakustik Ihres Hörraumes.
Wir behaupten: ein Quadratmeter Dämmmaterial an der richtigen Stelle im Hörraum positioniert, bringt wesentlich mehr an Klanggewinn, als der Tausch von Standardkabeln zu sündteuren "Superkabeln".
 
Végezetül a témához még egy jó tanács: drága kábel helyett vegyen jobb hangfalakat,
összehasonlíthatatlanul jobb hangzást ér el. Vagy/és ua. pénzből fejlessze a halagatószoba akusztikáját.
Kijelenthetjük: egy m2 töltő/csillapítóanyag a szobában megfelelően elhelyezve, biztosan többet hoz hangzásban, mint a standard kábel lecserélése "bűn drága szuper kábelre"

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali!Hol kapható Budapesten fekete kábelharisnya?
THX

Kácsánál van..

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali!
Hol kapható Budapesten fekete kábelharisnya?
THX

Avatar
Rumika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 20:12
Értékelés: 3

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rumika »

Sziasztok egy kis segitségre lenne szükségem! Ma lecseréltem az erősitőmön a kábelt. (Valhalla) Egyik oldal 110V csati másikoldal bekötve az erősitőbe. A gondom az, hogy az átkötés utén az egyik hangfal torzit. Kis hangerőn nem nagyon vehető észre de egy gyenge közép hangerőnél nagyon durva. CD, LP, Tuner mindegyiknéltehát nem bemeneti a gond. Akkor meg mi lehet? Ha valaki tud segiteni azt nagyon szépen köszönöm.Üdv. Tibor
Erősítő: DENSEN B-110, CD: SONY XA20ES, Logitech SB, DAC Micromega Variodac, Hangfal: POLKAUDIO LSi15 Tv: SAMSUNG SMART 40, Lemezjátszó: ARISTON, Kábelek: Furutech, FADEL ART STREAM BW

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

MC5000

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”