Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »

Ne értsd félre Tagliavini. Nem akarunk lebeszélni semmiről sem, és rá sem semmire. De első körben legyen egy kis tili-toli pakolás, és hallgatózás. És csak utánna a kábel, esetleg az új doboz, és úgy a kábel. Ne dobj ki pénz fölöslegesen az ablakon.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: csövi »


Kedves Arzachel. 
Az általad ajánlott VdH az szerelőkábel? Milyen árban vannak ezek, és melyiket hova érdemes tenni? Nirvana szerelőkábelét ismeri vki?

Évekig csak azt használtam IC kábelnek… Szerettem nagyon. Egész sokáig ki lehet vele húzni. Készülékek cserélődtek egyre feljebb, és feljebb ...de a nirvana sokáig maradt és tette a dolgát. Az első kábelem, ami érzékenyen reagált a mozgatásra, kihúzgatásra és járatásra is.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »

Igen. Nem könnyű néha ez a hifis hobby. Kimber kolléga dobozai valszeg nem olyan érzékenyek az elhelyezésre. Egyébként nagyon sokat tud változtatni a hangon, ha jó az elhelyezés. És a sok kis trükkről nem is beszéltünk ...
DYNAUDIO Forever!

Avatar
tagliavini
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2009.01.26., hétf. 21:12
Értékelés: 5

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tagliavini »


Ha meg úgy döntesz, hogy hangfalat cserélsz, akkor inkább az újhoz válassz kábelt. Szerintem.
Igen, azt hiszem, igazatok van.
Inkább nem hamarkodok el semmit, mert jelenleg tényleg elég rossz a dobozok pozíciója - falhoz is vannak tolva, ez sem tesz jót nekik.
Hajaj, de nehéz dolog ez...

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »

Ha meg úgy döntesz, hogy hangfalat cserélsz, akkor inkább az újhoz válassz kábelt. Szerintem.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »


Tagliavini, amint olvasom alaposan belecsaptál a lecsóba.
Szerintem most úgy jársz a legjobban, ha a kábelpénzt elteszed, és először az elhelyezésen próbálsz változtatni. Sajnos a leírtak alapján szerencsétlenül vannak elrendezve a dobozok. A kábel nem oldaná meg a problémát.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »


Kedves Arzachel.
 
Az általad ajánlott VdH az szerelőkábel? Milyen árban vannak ezek, és melyiket hova érdemes tenni? Nirvana szerelőkábelét ismeri vki?
DYNAUDIO Forever!

Avatar
zoom
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2007.03.21., szer. 14:42
Értékelés: 90

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoom »


Igaz a H/K-nak van rendes tápja és a sub sem eszik sokat...  :lol!:
Dehát nincs is összefüggés ...

Miért is, és hogyan vizsgálva?

Abban az értelemben gondoltam (amit végülis írtál) , h az erősítőd tápmérete és a rákötött fogyasztó között nincs összefüggés direktbe. Mivel ugye a bejövő 230 feszültséget küldi tovább az aljzaton transzformálás nélkül, legfeljebb egy biztosítékon megy át jobb esetben.
HTPC, Bladelius Dac, Korsun V6i BE, Ps Audio XStream, Dynaudio Contour II, Mi 4k laser projector

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

akkor senki sem ismeri a furutech cuccát?

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Doky »


Igaz a H/K-nak van rendes tápja és a sub sem eszik sokat...  :lol!:
Dehát nincs is összefüggés ...

Miért is, és hogyan vizsgálva?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
rozoga62
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2008.04.29., kedd 13:07
Értékelés: 95
Tartózkodási hely: Verpelét

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: rozoga62 »

...ami meg kijön, az nekem rövid

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mennyiből ? :DDD

Avatar
rozoga62
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2008.04.29., kedd 13:07
Értékelés: 95
Tartózkodási hely: Verpelét

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: rozoga62 »


Minden kábelnek volt már nem-ajánlója, a Nordostnak is, a VdH-nak is, a Qed-nek is... a  :taps:
Van den Hul MCS1000 hármas fonatban.
 
Soha rosszabbat. :lol!:

No igen.....ez 10-20 ezerből nem jön ki

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Minden kábelnek volt már nem-ajánlója, a Nordostnak is, a VdH-nak is, a Qed-nek is... a 
Van den Hul MCS1000 hármas fonatban. :taps:
 
Soha rosszabbat.

:lol!:

Avatar
zoom
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2007.03.21., szer. 14:42
Értékelés: 90

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoom »


Igaz a H/K-nak van rendes tápja és a sub sem eszik sokat...
Dehát nincs is összefüggés ...
HTPC, Bladelius Dac, Korsun V6i BE, Ps Audio XStream, Dynaudio Contour II, Mi 4k laser projector

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Furutech iec fogadókról mi a vélemény? konkréten arra gondolok, hogy van nekik egy elég olcsó 2500Ft, ez vajon jobb mint a kb 500ft os noname?
Mert Furutech... :lol!:
Szvsz más miatt nem hinném hogy többet érne,ők sem az alsó szegmensben remekelnek.

az a baj, hogy nem hit kérdés érdekelne, hanem tapasztalat:)

nekem kellemetlen hogy hinni mertem:))

hinni lehet és szép dolog, de mindennek megvan a maga helye

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Furutech iec fogadókról mi a vélemény? konkréten arra gondolok, hogy van nekik egy elég olcsó 2500Ft, ez vajon jobb mint a kb 500ft os noname?
Mert Furutech...
Szvsz más miatt nem hinném hogy többet érne,ők sem az alsó szegmensben remekelnek.

az a baj, hogy nem hit kérdés érdekelne, hanem tapasztalat:)

nekem kellemetlen hogy hinni mertem:))

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Furutech iec fogadókról mi a vélemény? konkréten arra gondolok, hogy van nekik egy elég olcsó 2500Ft, ez vajon jobb mint a kb 500ft os noname?
Mert Furutech...
Szvsz más miatt nem hinném hogy többet érne,ők sem az alsó szegmensben remekelnek.

az a baj, hogy nem hit kérdés érdekelne, hanem tapasztalat:)

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Furutech iec fogadókról mi a vélemény? konkréten arra gondolok, hogy van nekik egy elég olcsó 2500Ft, ez vajon jobb mint a kb 500ft os noname?
Mert Furutech...
Szvsz más miatt nem hinném hogy többet érne,ők sem az alsó szegmensben remekelnek.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Furutech iec fogadókról mi a vélemény? konkréten arra gondolok, hogy van nekik egy elég olcsó 2500Ft, ez vajon jobb mint a kb 500ft os noname?

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sokan mondják hogy pl sub-ot nem szabad rákötni, de pl nálam nincs ezzel sem probléma. Igaz a H/K-nak van rendes tápja és a sub sem eszik sokat...
nekem is rá van kötve... mondjuk relézve.
kétkörös morze. Egyik körön záró kontaktusra a szub, nyitóra hangulatvilágítás...
másik körön, zárókontaktra 12V táplálással két plusz ventilátor.

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: arzachel »


Minden kábelnek volt már nem-ajánlója, a Nordostnak is, a VdH-nak is, a Qed-nek is... a
Van den Hul MCS1000 hármas fonatban.
 
Soha rosszabbat. :lol!:
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
Dömy
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2008.12.16., kedd 14:12
Értékelés: 1

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Dömy »


Én csak egy ilyen egyszerűbb kábelt használok - egyelőre: KC-230
Én meg épp ilyet cseréltem le... szerintem zavaros a mélytartománya, és torz a teteje.

Én ilyet nem tapasztaltam. Mire váltottad?

Tűzállóra...
AudioNL Prestige One MkII - Class-D amp - Néhai IC - D.I.Y. Litze Speaker Cable - Hiface - Marantz CD40 - ESS DIY DAC - stb...

Avatar
rozoga62
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2008.04.29., kedd 13:07
Értékelés: 95
Tartózkodási hely: Verpelét

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: rozoga62 »


Én csak egy ilyen egyszerűbb kábelt használok - egyelőre: KC-230
Én meg épp ilyet cseréltem le... szerintem zavaros a mélytartománya, és torz a teteje.

Én ilyet nem tapasztaltam. Mire váltottad?

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sokan mondják hogy pl sub-ot nem szabad rákötni, de pl nálam nincs ezzel sem probléma. Igaz a H/K-nak van rendes tápja és a sub sem eszik sokat... 

Nekem is volt rákötve szub, általában max 100W-ig mehetnek rá dolgok. Mondjuk hajszárítót meg vasalót azt ne.

miért? én az oknyóról szoktam porszívózni, azóta sokkal csendesebb a motorja és jobban is szív :lol!:

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”