Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: prando »

Az avcorp.pl-en is ott a viborg.Felirat nélküli viborg hálózati csati viszont ott sincs,mint ahogyan sehol sem ahol viborg csatikat kínálnak.Ettől még ezek persze származhatnak a viborg gyárból is,csak éppen nem lehet ugyanaz az anyag és minőség a kettő.Ezt már az áruk is mutatja.
[/quote]

Számtalan példa van arra, hogy egy alkatrészgyártó nappal X néven gyárt, éjszaka saját nevén ugyanazt féláron. Pl régebben amíg volt, a magyar csapágygyár jelzés nélkül gyártott az SKF-nek bármit, az SKF belerakta a nevét és kétszer annyiért adta.A minősége ugyanaz volt.
De ebből nem szeretnék vitát generálni.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

fapaci írta:
2022.07.09., szomb. 11:09
Shimano írta:
2022.04.12., kedd 12:12
Egyépként tényleg fura hogy a viborgnak nincs hazai képviselete,tök guszta csatikat gyárt,és pont azon az áron ami még egy pici szájhúzogatással ugyan :D ,de többeknek beleférne a keretbe.Clónok vannak,de eredeti az nincs,fura ez. gondolkodik.gif
A Viborg egy fura eset. Mint a legtöbb kínai gyártónál, náluk sem bogozhatóak ki teljesen a szálak. Én lassan 10 éve tőlük veszem a csatlakozókat, szinte napi chat kapcsolatban vagyok a kereskedelmi igazgatóval, de még nekem sem tiszta teljesen, ami náluk folyik. Az bizonyos, hogy a gyárukban nagyon sokféle - jellemzően jó minőségű - csatlakozót készítenek, amik aztán többféle márkanév alatt kerülnek forgalomba, vagy éppen - mint esetemben is - márkajelzés nélkül, amolyan "OEM" termékként.

Ők biztosan meg tudnák mindezt indokolni, a mi logikánkkal nehéz megérteni. Annyit sikerült megtudnom sok év alatt, hogy a Viborg márkanév EU-s forgalmazását lestoppolta egy olasz kereskedő és bár a taljánok nem állnak a helyzet magaslatán (gyakorlatilag lehetetlen tőlük Olaszországon kívülről rendelni, csak olaszul hajlandóak kommunikálni és nem is forgalmazzák a Viborg teljes kínálatát), a gyártó nem szállíthat más európai országba Viborg feliratú dolgokat, mert ezzel szerződést szegnének. A kínaiakat ez nem szokta visszatartani, de itt valami komoly megállapodás lehet a háttérben, mert szigorúan betartják. Prüszköltem, hisztiztem, tiltakoztam ellene, de az általam felhasznált és eladott évi néhány száz darabos mennyiség az ő szemükben láthatatlan tétel, néhány országban naponta adnak el ennyit. Közvetítőn, ázsiai kereskedőn keresztül lehetne beszerezni, de úgy már irreálisan drága lenne, főleg a jelenlegi HUF árfolyam és a nemzetközi szállítási költségek mellett.

Agyament helyzet, de láttunk már ilyent idehaza is, mikor némelyik kereskedő csak azért bevállalta több tucatnyi márka forgalmazását, hogy más ne kaphassa meg a jogot. Foglalkozni persze ők sem akartak velük, de így kisebb konkurens ellenszélben tudták árulni az általuk preferált, nagyobb profittal kecsegtető termékeket.
Az avcorp.pl-en is ott a viborg.Felirat nélküli viborg hálózati csati viszont ott sincs,mint ahogyan sehol sem ahol viborg csatikat kínálnak.Ettől még ezek persze származhatnak a viborg gyárból is,csak éppen nem lehet ugyanaz az anyag és minőség a kettő.Ezt már az áruk is mutatja.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Shimano írta:
2022.04.12., kedd 12:12
Egyépként tényleg fura hogy a viborgnak nincs hazai képviselete,tök guszta csatikat gyárt,és pont azon az áron ami még egy pici szájhúzogatással ugyan :D ,de többeknek beleférne a keretbe.Clónok vannak,de eredeti az nincs,fura ez. gondolkodik.gif
A Viborg egy fura eset. Mint a legtöbb kínai gyártónál, náluk sem bogozhatóak ki teljesen a szálak. Én lassan 10 éve tőlük veszem a csatlakozókat, szinte napi chat kapcsolatban vagyok a kereskedelmi igazgatóval, de még nekem sem tiszta teljesen, ami náluk folyik. Az bizonyos, hogy a gyárukban nagyon sokféle - jellemzően jó minőségű - csatlakozót készítenek, amik aztán többféle márkanév alatt kerülnek forgalomba, vagy éppen - mint esetemben is - márkajelzés nélkül, amolyan "OEM" termékként.

Ők biztosan meg tudnák mindezt indokolni, a mi logikánkkal nehéz megérteni. Annyit sikerült megtudnom sok év alatt, hogy a Viborg márkanév EU-s forgalmazását lestoppolta egy olasz kereskedő és bár a taljánok nem állnak a helyzet magaslatán (gyakorlatilag lehetetlen tőlük Olaszországon kívülről rendelni, csak olaszul hajlandóak kommunikálni és nem is forgalmazzák a Viborg teljes kínálatát), a gyártó nem szállíthat más európai országba Viborg feliratú dolgokat, mert ezzel szerződést szegnének. A kínaiakat ez nem szokta visszatartani, de itt valami komoly megállapodás lehet a háttérben, mert szigorúan betartják. Prüszköltem, hisztiztem, tiltakoztam ellene, de az általam felhasznált és eladott évi néhány száz darabos mennyiség az ő szemükben láthatatlan tétel, néhány országban naponta adnak el ennyit. Közvetítőn, ázsiai kereskedőn keresztül lehetne beszerezni, de úgy már irreálisan drága lenne, főleg a jelenlegi HUF árfolyam és a nemzetközi szállítási költségek mellett.

Agyament helyzet, de láttunk már ilyent idehaza is, mikor némelyik kereskedő csak azért bevállalta több tucatnyi márka forgalmazását, hogy más ne kaphassa meg a jogot. Foglalkozni persze ők sem akartak velük, de így kisebb konkurens ellenszélben tudták árulni az általuk preferált, nagyobb profittal kecsegtető termékeket.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

cannonball írta:
2022.07.07., csüt. 15:30
Alex_Aston írta:
2022.07.07., csüt. 14:56
cannonball írta:
2022.07.07., csüt. 14:43


megtaláltam, 7 szálbó áll erenként, tehát sodrott.
Csináltatni a sarki IT boltban fali Cat6A-Cat7 kábelből? Az tuti sodrott, és nem drága. Próbának meg jó lehet,
pont, hogy tömör szálas kellene. De holnap majd el is megyek a "sarki" boltba, aztán csereberélek vmit, mert van egy rakás drótom, komplett bontatlan upc drótcsomag, de marha hosszú mind.
Hülye vagyok. Pont azt akartam írni, hogy a fali kábel tuti tömör, na... :smile51:
Csak a Marantz! :-D

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1759
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Alex_Aston írta:
2022.07.07., csüt. 14:56
cannonball írta:
2022.07.07., csüt. 14:43
Alex_Aston írta:
2022.07.07., csüt. 14:28

Cat kábelek mindig tömörek, legalább is a fali kábelek. A patch kábelek pedig vékonyabbak, azért hajlékonyak.
Én még nem láttam sodrott Cat kábelt. Bár lehet, létezik olyan, de elvileg nem lehetséges.
megtaláltam, 7 szálbó áll erenként, tehát sodrott.
Csináltatni a sarki IT boltban fali Cat6A-Cat7 kábelből? Az tuti sodrott, és nem drága. Próbának meg jó lehet,
pont, hogy tömör szálas kellene. De holnap majd el is megyek a "sarki" boltba, aztán csereberélek vmit, mert van egy rakás drótom, komplett bontatlan upc drótcsomag, de marha hosszú mind.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

cannonball írta:
2022.07.07., csüt. 14:43
Alex_Aston írta:
2022.07.07., csüt. 14:28
cannonball írta:
2022.07.07., csüt. 14:08


igen, erre gondoltam. De egyrészt ez sima ofc réz, másrészt nem íja a spec., hogy tömör, vagy sodort.
Cat kábelek mindig tömörek, legalább is a fali kábelek. A patch kábelek pedig vékonyabbak, azért hajlékonyak.
Én még nem láttam sodrott Cat kábelt. Bár lehet, létezik olyan, de elvileg nem lehetséges.
megtaláltam, 7 szálbó áll erenként, tehát sodrott.
Csináltatni a sarki IT boltban fali Cat6A-Cat7 kábelből? Az tuti sodrott, és nem drága. Próbának meg jó lehet,
Csak a Marantz! :-D

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1759
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Alex_Aston írta:
2022.07.07., csüt. 14:28
cannonball írta:
2022.07.07., csüt. 14:08
tottyi írta:
2022.07.07., csüt. 13:50


Supra kabel es enyhen kek szinu, ezt ajanlottak.
https://www.muziker.hu/supra-cables-cat ... h-frhf-1-m
igen, erre gondoltam. De egyrészt ez sima ofc réz, másrészt nem íja a spec., hogy tömör, vagy sodort.
Cat kábelek mindig tömörek, legalább is a fali kábelek. A patch kábelek pedig vékonyabbak, azért hajlékonyak.
Én még nem láttam sodrott Cat kábelt. Bár lehet, létezik olyan, de elvileg nem lehetséges.
megtaláltam, 7 szálbó áll erenként, tehát sodrott.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

cannonball írta:
2022.07.07., csüt. 14:08
tottyi írta:
2022.07.07., csüt. 13:50
cannonball írta:
2022.07.07., csüt. 13:46


igen, ezt néztem, a muzikernél van. Csak ugye a Sigma azért eddig valahogy nem a hűdejó kábelek kategóriában futott...
Supra kabel es enyhen kek szinu, ezt ajanlottak.
https://www.muziker.hu/supra-cables-cat ... h-frhf-1-m
igen, erre gondoltam. De egyrészt ez sima ofc réz, másrészt nem íja a spec., hogy tömör, vagy sodort.
Cat kábelek mindig tömörek, legalább is a fali kábelek. A patch kábelek pedig vékonyabbak, azért hajlékonyak.
Én még nem láttam sodrott Cat kábelt. Bár lehet, létezik olyan, de elvileg nem lehetséges.

Szerk.
Van sodrott is valóban. De adat átvitel szempontból nincs különbség. A zene meg más kérdés :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Alex_Aston 2022.07.07., csüt. 14:44-kor.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1759
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: -CB- »

tottyi írta:
2022.07.07., csüt. 13:50
cannonball írta:
2022.07.07., csüt. 13:46
tottyi írta:
2022.07.07., csüt. 13:35


En beirtam, hogy "Supra cat8 utp" es kidob rengeteget, ezt ajanljak itt a forumon is kb olyan 18 ezer forint. Legalabb is nalunk. Illetve STP az arnyekolt kabel.
igen, ezt néztem, a muzikernél van. Csak ugye a Sigma azért eddig valahogy nem a hűdejó kábelek kategóriában futott...
Supra kabel es enyhen kek szinu, ezt ajanlottak.
https://www.muziker.hu/supra-cables-cat ... h-frhf-1-m
igen, erre gondoltam. De egyrészt ez sima ofc réz, másrészt nem íja a spec., hogy tömör, vagy sodort.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tottyi »

cannonball írta:
2022.07.07., csüt. 13:46
tottyi írta:
2022.07.07., csüt. 13:35
cannonball írta:
2022.07.07., csüt. 13:13
Vennék egy 50 centis cat8 UTP kábelt. Nem a 200, és nem az 50 ezer Ft kategóriából. Valakinek vmi titkos tippje?
En beirtam, hogy "Supra cat8 utp" es kidob rengeteget, ezt ajanljak itt a forumon is kb olyan 18 ezer forint. Legalabb is nalunk. Illetve STP az arnyekolt kabel.
igen, ezt néztem, a muzikernél van. Csak ugye a Sigma azért eddig valahogy nem a hűdejó kábelek kategóriában futott...
Supra kabel es enyhen kek szinu, ezt ajanlottak.
https://www.muziker.hu/supra-cables-cat ... h-frhf-1-m
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1759
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: -CB- »

tottyi írta:
2022.07.07., csüt. 13:35
cannonball írta:
2022.07.07., csüt. 13:13
Vennék egy 50 centis cat8 UTP kábelt. Nem a 200, és nem az 50 ezer Ft kategóriából. Valakinek vmi titkos tippje?
En beirtam, hogy "Supra cat8 utp" es kidob rengeteget, ezt ajanljak itt a forumon is kb olyan 18 ezer forint. Legalabb is nalunk. Illetve STP az arnyekolt kabel.
igen, ezt néztem, a muzikernél van. Csak ugye a Sigma azért eddig valahogy nem a hűdejó kábelek kategóriában futott...

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tottyi »

cannonball írta:
2022.07.07., csüt. 13:13
Vennék egy 50 centis cat8 UTP kábelt. Nem a 200, és nem az 50 ezer Ft kategóriából. Valakinek vmi titkos tippje?
En beirtam, hogy "Supra cat8 utp" es kidob rengeteget, ezt ajanljak itt a forumon is kb olyan 18 ezer forint. Legalabb is nalunk. Illetve STP az arnyekolt kabel.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1759
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Vennék egy 50 centis cat8 UTP kábelt. Nem a 200, és nem az 50 ezer Ft kategóriából. Valakinek vmi titkos tippje?

Avatar
Tuttimaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 560
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 07:27
Értékelés: 58

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tuttimaci »

Sziasztok ,

Valaki használ esetleg Zensati kábeleket itt és megosztaná véleményét ?

mind negatív mind pozitív tapasztalatok érdekelnének

köszönöm

üdv

Tutti

Online
Eunos
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 16:45
Értékelés: 66

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Eunos »

Bocs az esetleges offért de a napokban itt járva, ezen utazva sikerült megértetnem a családdal, hogy mennyire sok múlik a jó kábelen:) :cheers1:
Csatolmányok
Bovec
Bovec
8305.jpg (21.76 KiB) Megtekintve 1748 alkalommal

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Jó astét mindenkinek !
HDMI - projekt is lezáródni látszik, egy kedves fórumtárstól beszerzésre került egy Aq Carbon, igen jutányos áron. Nem tudom, hogy a Csokihoz viszonyítva milyen, de a Hama - hoz képest brutálisan jó. Olyan, mintha a 300 ezres tévét egy 600 ezresre cseréltem volna le. Megérte a 22 ezres befektetés.
Köszönök minden segítő hozzászólást.
Üdv.
Gyuri

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Nem hejesbítek, hanem helyesbítek...

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Köszönöm !
Mondtam a feleségemnek, nem adom neki, úgy sincs elég... :kapdelm:
Hejesbítek, SCS 12 , teflon szigetelésű. Vagy 35 éve vettem, több erősítőt is kiszolgált már, úgyhogy be van járatva :
Accuphase 2o5, 303X, Musical Fidelity, Music Reference RM 9, YBA,
Unison Research, Klimo OTL monoblokkok...
Megfogadom a tanácsot - nem az erősító kidobására gondolok - és kalapács alá kerül, ha már ekkor ázsiója van.
Az UTP Supra Cat8 nagyon jó. Egyre jobb.
Kösz,üdv.
Gyuri

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »

Rock60 írta:
2022.06.27., hétf. 14:27
Van valakinek ötlete, vagy tapasztalata arról, milyen funkcióra lenne érdemes egyben, vagy megpucolva, szétbogozva ?
Én a hangszórókábel funkciót javaslom :smile29:
Egyetértek Fülelek véleményével: ha nincs rá szükséged, fel vele a hirdetőbe, az árából meg vegyél egy jó HDMI kábelt a box meg a tv közé, vagy egy jó digit kábelt a box meg a dac közé.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Rock60 írta:
2022.06.27., hétf. 14:27
Szép napot !
Van egy pár méter Vdh. SC 12 ezüstözött teflonszigetelésű hangszórókábelem.
Sosem voltam teljesen oda tőle, mégis több évig használatban maradt.
Egy ideje kikerűlt a láncból, és arra gondoltam, felhasználom erre - arra.
Van valakinek ötlete, vagy tapasztalata arról, milyen funkcióra lenne érdemes egyben, vagy megpucolva, szétbogozva ?
/ tápkábel, interconnect, antenna, mittudomén /
Feleségem kinézte magának, kinyúlt már a ruhaszárító madzagja. :kapdelm:
Kösz, üdv.
Gyuri
SC12 nincs, a CS12 az egyáltalán nem drága, de az nem teflon szigetelésű, már régóta nem gyártják az SCS12 az teflon szigetelésű és drága, de jó kábel, ha nem tetszik, el lehet adni, vagy inkább kihajítani a vacak erősítődet... :smile29:

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Rock60 írta:
2022.06.27., hétf. 14:27
Szép napot !
Van egy pár méter Vdh. SC 12 ezüstözött teflonszigetelésű hangszórókábelem.
Sosem voltam teljesen oda tőle, mégis több évig használatban maradt.
Egy ideje kikerűlt a láncból, és arra gondoltam, felhasználom erre - arra.
Van valakinek ötlete, vagy tapasztalata arról, milyen funkcióra lenne érdemes egyben, vagy megpucolva, szétbogozva ?
/ tápkábel, interconnect, antenna, mittudomén /
Feleségem kinézte magának, kinyúlt már a ruhaszárító madzagja. :kapdelm:
Kösz, üdv.
Gyuri
10e métere. Úgy csinálj belőle szárítót.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Szép napot !
Van egy pár méter Vdh. SC 12 ezüstözött teflonszigetelésű hangszórókábelem.
Sosem voltam teljesen oda tőle, mégis több évig használatban maradt.
Egy ideje kikerűlt a láncból, és arra gondoltam, felhasználom erre - arra.
Van valakinek ötlete, vagy tapasztalata arról, milyen funkcióra lenne érdemes egyben, vagy megpucolva, szétbogozva ?
/ tápkábel, interconnect, antenna, mittudomén /
Feleségem kinézte magának, kinyúlt már a ruhaszárító madzagja. :kapdelm:
Kösz, üdv.
Gyuri

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7356
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

sutemenyx írta:
2022.06.25., szomb. 22:00
Vinkler írta:
2022.06.25., szomb. 21:40
sutemenyx írta:
2022.06.23., csüt. 14:31

Ezzel kikerült a rendszeremből minden, ami AudioQuest.
Nem hittem volna, hogy egyszer AQ kábelt illesztek a rendszerbe, de megtörtént. Több hónapos együttélés után mondhatom, hogy nem bántam meg. :smile29:
Ilyen ez a popszakma. :D
Na! Mit használsz?
Mistral tápok.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Vinkler írta:
2022.06.25., szomb. 21:40
sutemenyx írta:
2022.06.23., csüt. 14:31

Ezzel kikerült a rendszeremből minden, ami AudioQuest.
Nem hittem volna, hogy egyszer AQ kábelt illesztek a rendszerbe, de megtörtént. Több hónapos együttélés után mondhatom, hogy nem bántam meg. :smile29:
Ilyen ez a popszakma. :D
Na! Mit használsz?
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7356
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

sutemenyx írta:
2022.06.23., csüt. 14:31

Ezzel kikerült a rendszeremből minden, ami AudioQuest.
Nem hittem volna, hogy egyszer AQ kábelt illesztek a rendszerbe, de megtörtént. Több hónapos együttélés után mondhatom, hogy nem bántam meg. :smile29:
Ilyen ez a popszakma. :D
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”