Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Avatar
cotag
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 682
Csatlakozott: 2007.05.18., pén. 14:28
Értékelés: 28

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: cotag »


Ilyent nem hasznal valaki veletlenul?
 
http://matrix68.hu/shop/index.php?page= ... &Itemid=26
 
A ventillator hianya miatt nem sul meg a vinyo allando hasznalat mellett?

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Adok egyet és kipróbálhatod ha Pesten jársz egyszer.
Hat legkozelebb ha arra jarok utanfutoval kell mennem, hogy mindent elhozhassak, amirol az elmult fel evben beszeltunk :-)
 
Kozben egyebkent talaltam 1-2 bemutato videot, abbol sok minden kiderult.

Majd segítünk pakolni.

Avatar
cotag
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 682
Csatlakozott: 2007.05.18., pén. 14:28
Értékelés: 28

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: cotag »


Adok egyet és kipróbálhatod ha Pesten jársz egyszer.
Hat legkozelebb ha arra jarok utanfutoval kell mennem, hogy mindent elhozhassak, amirol az elmult fel evben beszeltunk :-)
 
Kozben egyebkent talaltam 1-2 bemutato videot, abbol sok minden kiderult.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Nekem az ssd-ről az jut eszembe, hogy nem bíznám az értékes adataimat flashmemóriára. Volt szerencsém már jópár használhatatlan sd-kártyához, és még csak nem is noname-ek voltak.
Az SSD más technológia, mint a sima SD kártyák és társaik, back-up persze sosem árt.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Ja és arról se felejtkezzünk el, hogy a csökkentett árú és jobb szoftverű AppleTV igen jó alternatíva lehet a hálózati zenelejátszót keresőknek. Alapvetően nem volt rossz a hangja soha, külső DAC-kal pedig egészen kiváló. Ráadásul halk is. Talán csak annyi a hátránya, hogy valamilyen számítógépes monitor is kell hozzá, mert nincs beépített kijelzője. Persze akinek van egy DVDi vagy egy HDMI bemenetű plazma vagy LCD tv-je vagy egy projektora esetleg eleve a rendszer közelében, annak ez nem túl nagy probléma.
Hogy van pontosan ez az Apple TV dolog? Pl milyen iTunes van rajta? Egy butitott valtozat? Mert nyilvan az iTunes prefernces-et nem lehet vele elerni, vagy a zenek meta-adatait megvaltoztatni, leven billentyuzet nem kotheto ra. Vagy tevedek? Vagy hogy lehet pl a helyi wifi halozathoz csatlakoztatni amihez meg kellene adni a jelszot, hogy ra tudjon akaszkodni. Mekkora winchester van benne? Ez a vinyo elerheto egy masik geprol? Ha igen akkor siman masolhatoak azok file-ok a konyvtaraba, amelyeket egy masik asztali gepen grabbeltunk? Egy sima kulso vinyot el tud erni valahogy vagy csak akkor, ha az valahogy kapcsolodik a halozatra? Es jol sejtem, hogy ha ezt hasznalom, akkor csak grabbelt zeneket tudok lejatszani vele, nincs meg az a lehetoseg, mint egy Macbook-nak, hogy akar egy CD-t is hallgathatok az iTuneson keresztul? Bocs a sok kerdesrol, de a neten meg a tesztek is csak nagy altalanossagokat irtak, vagy pont olyan dolgokat, amik nem erdekelnek.

Adok egyet és kipróbálhatod ha Pesten jársz egyszer.

Avatar
cotag
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 682
Csatlakozott: 2007.05.18., pén. 14:28
Értékelés: 28

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: cotag »


Ja és arról se felejtkezzünk el, hogy a csökkentett árú és jobb szoftverű AppleTV igen jó alternatíva lehet a hálózati zenelejátszót keresőknek. Alapvetően nem volt rossz a hangja soha, külső DAC-kal pedig egészen kiváló. Ráadásul halk is. Talán csak annyi a hátránya, hogy valamilyen számítógépes monitor is kell hozzá, mert nincs beépített kijelzője. Persze akinek van egy DVDi vagy egy HDMI bemenetű plazma vagy LCD tv-je vagy egy projektora esetleg eleve a rendszer közelében, annak ez nem túl nagy probléma.
Hogy van pontosan ez az Apple TV dolog? Pl milyen iTunes van rajta? Egy butitott valtozat? Mert nyilvan az iTunes prefernces-et nem lehet vele elerni, vagy a zenek meta-adatait megvaltoztatni, leven billentyuzet nem kotheto ra. Vagy tevedek? Vagy hogy lehet pl a helyi wifi halozathoz csatlakoztatni amihez meg kellene adni a jelszot, hogy ra tudjon akaszkodni. Mekkora winchester van benne? Ez a vinyo elerheto egy masik geprol? Ha igen akkor siman masolhatoak azok file-ok a konyvtaraba, amelyeket egy masik asztali gepen grabbeltunk? Egy sima kulso vinyot el tud erni valahogy vagy csak akkor, ha az valahogy kapcsolodik a halozatra? Es jol sejtem, hogy ha ezt hasznalom, akkor csak grabbelt zeneket tudok lejatszani vele, nincs meg az a lehetoseg, mint egy Macbook-nak, hogy akar egy CD-t is hallgathatok az iTuneson keresztul? Bocs a sok kerdesrol, de a neten meg a tesztek is csak nagy altalanossagokat irtak, vagy pont olyan dolgokat, amik nem erdekelnek.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nekem az ssd-ről az jut eszembe, hogy nem bíznám az értékes adataimat flashmemóriára. Volt szerencsém már jópár használhatatlan sd-kártyához, és még csak nem is noname-ek voltak.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Kezdjük ott, hogy az OEM ár nem 1000 dollár. A felénél is kevesebb. És onnan indul az alku. Az SSD meghajó sokak szerint év slágere lesz, láttam termékterveket a laptopgyártók, és az ilyet előállítani képes cégek oldaláról is.

Így legyen, habár a Google nem adott fel olyan oldalt nekem, ahol 1000 USD-nél kevesebb lett volna az OEM ár, nekem nem fáj egyetlen gyártó profitja sem, ha ettől lemegy majd az SSD ára, akkor nosza, legyen minél több gyártónak profitja rajta minél több

Avatar
DigitalSTD
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2005.12.11., vas. 20:21
Értékelés: 4

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: DigitalSTD »

Követtem élöbe a Keynote-t, ugye már 2 nappal elötte lehetett az Air-röl olvasni, amit kiszivárogtattak, mindenki vmi ilyesmire vágyott, és mégis a legtöbb ember joggal csalodott...de igazábol ez a jelenlegi technikai lehetöségekhez mérten magas ár várhato volt, de azért mégse hajlando az ember ennyit kiadni érte...jo munkát is csinált az Apple meg nem is ( mert nem lehet ). Meglesz a célközönsége, de a legtöbb ember nem ilyen gépre vágyik, meg nem ennyiért ( de olcsobbér nyilván, hogy nyereség is legyen rajta dögivel nem is lehet másképp )! Én inkább hozok amerikábol egy 15ös MBP-t meg veszek Ausztriában egy 20 colos Cinemat aztán dual display-ben elleszek és tudom mindenre használni az MBPt! De ez egy " innovational feat " el kell ismerni, csak helyén kell kezelni a sok kompromisszum miatt!

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Na most nekem van nem becslésem.    Hidd el, extraprofit.   Azon kívül kereskedők szoktak ezres tételben rendelgetni, a gyár(ta)tók egészen másképp kötik le az alkatrészeket, a sorozatokhoz.
 
De nem baj, majd legalább lesz miből felfuttatni a gyártást, és rövidesen mindenbe SSD kerülhet.

Az OEM azt jelenti, hogy csak gyártók rendelhetik ezen az áron és nem ezres, hanem tíz - vagy százezres tételekben rendelhetik. Az alkuk még ilyen esetekben is 1-3%-on szoktak menni, bár lehet, hogy az Apple ebben hatékonyabb, mint a többiek.
 
Ha az OEM ár 1000 USD körül van, akkor SZVSZ tökéletesen kizárt, hogy mondjuk 500 USD-ért vegye darabját az Apple, meg ha milliós darabszámra is ad megrendelést. Végül is tökmindegy, ha a 64 GB 1.8 inch SSD tároló ára ennek hatására lemegy, az a lényeg tényleg. Csak nem találom nyomát, hogy ilyet a Samsungon kívül más is gyártana. Akkor meg lehet, hogy az Apple lesz a Samsung egyetlen vásárlója jó darabig még, ismerve például az iPodok kapcsán kötött megállapodásukat anno.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Már rég nem ennyi, ez sima extraprofit. De nagyon jó dolog az SSD nekem ezért lesz Asus.

A 2.5 inches SSD meghajtók ára lett valamelyest alacsonyabb, de ebben 1.8 inches 64 GB-os van. Valószinűleg A Samsungé:
 

 
Na most ezt viszont OEM-ként a neten található becslések szerint a Samsung nem adja még nagy tételben sem 1000 USD alatt a gyártóknak, kommersz kereskedelmi termékként meg nem is kapható. Az Apple Store-ban ha valaki a 80 GB háttértár helyett akarja ezt rendelni az meg 999 USD áronlehetséges, szóval SZVSZ ez korrekt ár, szó nincs valamiféle extra profitról. Ha jól emlékszem az Apple átlag profitja az amerikai termék árra vetítve átlagosan olyan 25-28% között van.


Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Ja és arról se felejtkezzünk el, hogy a csökkentett árú és jobb szoftverű AppleTV igen jó alternatíva lehet a hálózati zenelejátszót keresőknek. Alapvetően nem volt rossz a hangja soha, külső DAC-kal pedig egészen kiváló. Ráadásul halk is. Talán csak annyi a hátránya, hogy valamilyen számítógépes monitor is kell hozzá, mert nincs beépített kijelzője. Persze akinek van egy DVDi vagy egy HDMI bemenetű plazma vagy LCD tv-je vagy egy projektora esetleg eleve a rendszer közelében, annak ez nem túl nagy probléma.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Ez egy Macbook light szerintem.Villogni biztos jó! hella.gif

Nincs rajta firewire, így a Konnekttel rendelkezőknek nem lesz jó, viszont az Edirol UA-101 tulajok örülhetnek, mert az ő USB2 csatlakozós DAC-jukkal kiválóan fog működni.
 
 
 
Hálózati lejátszóként a 64 GB-os SSD háttértáras verzió, ha a hűtéssel nem lesz probléma, biztosan kiváló lesz, habár Ethernet nincs rajta, csak WiFi, ami az én szememben eleve kizárja az otthoni használatát.

Egy USB-Ethernet adapterrel megoldható. Az viszont engem jobban eltántorít, hogy 1300 dollár az SSD-s háttértár felára. Jó hogy Jobs mondta, hogy kicsit drága, de itt megint lehúzás szagot érzek, mint az iPhone árazásakor.
 
Az is érdekes, hogy nincs rajta szervíznyílás, csak a szervíz bővítheti a memóriát, cserélheti az akkut, vinyót az elképzelések szerint.
 
Minden esetre első osztályon utazó gépnek remek lesz, de én már alig várom, hogy az első magyar billentyűzetes, megnövelt felbontűsú kijelzővel ellátott Asus Eee PC tulaja lehessek. Túristaosztályra az sokkal jobb.
 
Ja igen, és amit Jobs abbahagyta a beszédét, mért frissült is az iTunes, hogy azonnal kölcsönözhessek filmet. Dicséretes előrelátás, a lelkes rajongók minden centjére számít az Apple!

A jó SSD tárak ára sajnos ennyi, és még egy darabig nem is lehet komoly árcsökenésre számítani, habár most, hogy a Samsung is komolyan beszállni látszik az SSD árversenybe talán lesz nagyobb változás is. Mindenestre a mozgó alkatrész nélküli notebook jól hangzik, ezért fogom a jól megszokott Macbook-ban kicserélni a HD-t SSD-re. Épp a napokban levelezgettünk Charles Altmann-nal, mint hithű Mac Mini felhasználóval és a nem merevlemezről játszott zene szerinte is másképpen szól, mint ami a diszkről jön, persze ezt ő sem érti....

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Van iTunes, Quicktime, Front Row és akit érdekel iMovie upgrade is fent tegnap éjszakától.

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: contaxg »


...az én szememben eleve kizárja az otthoni használatát.
Szerintem elég jól fogy még mindig a Macbook és lehúztak még egy bőrt róla.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Ez egy Macbook light szerintem.Villogni biztos jó! hella.gif

Nincs rajta firewire, így a Konnekttel rendelkezőknek nem lesz jó, viszont az Edirol UA-101 tulajok örülhetnek, mert az ő USB2 csatlakozós DAC-jukkal kiválóan fog működni.
 

 

 

 
 
Hálózati lejátszóként a 64 GB-os SSD háttértáras verzió, ha a hűtéssel nem lesz probléma, biztosan kiváló lesz, habár Ethernet nincs rajta, csak WiFi, ami az én szememben eleve kizárja az otthoni használatát.

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Ez egy Macbook light szerintem.
Villogni biztos jó! hella.gif

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
fis_5691
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2007.10.07., vas. 07:46
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: fis_5691 »


Ma Macworld Expo, Steve Jobs beszéd, amerikai nyugati parti idő szerint reggel 9 órakor, vagyis este 6-kor itteni idő szerint. 

 
 
élő, blog jellegű közvetítés például itt:
 
http://macdailynews.com/index.php/weblo ... nts/16056/

Ez a Macbook air gyönyörű... Utazgatáshoz meg különösen előnyös!
Az egység nem egyformák halmaza, hanem a különbözők harmonikus és tudatos egyesülése.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Ma Macworld Expo, Steve Jobs beszéd, amerikai nyugati parti idő szerint reggel 9 órakor, vagyis este 6-kor itteni idő szerint.
 

 
 
élő, blog jellegű közvetítés például itt:
 
http://macdailynews.com/index.php/weblo ... nts/16056/

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Van folytatása a pár hete említett iTunes 7.5 problémának, amirpl a Stereophile-ban jelent meg híradás.
 
Többen, a Benchmark mellett például a Wavelength Audio és a Stereophile valamint az Apple illetékes fejlesztői is megvizsgálták a problémát. Arra jutottak, hogy a CoreAudio és az iTunes egymástól függetlenül is tudnának különböző mintavételezéssel működni. és nem mindegy, hogy a mintavételezést milyen sorrendben állítjuk be. Ha az iTunes futása közben, abból történő kilépés nélkül változtatunk mintavételezést az Audio/Midi setup segítségével, akkor a Core Audio saját mintavételkonvertere is konverziót fog végezni, vagyis akár kétszer is oda-vissza konvertálásra kerülhet az audio stream.
 
ezért az alábbi a javasolt beállítási mód:
 
1. Állítsuk be az Audio/Midi setupban a mintavételt akkor, amikor nem fut az iTunes.
 
2. Ebben az esetben az iTunes elindulás után hozzá fogja magát szinkronozni az Audio/Midiben beállított mintavételi frekvenciához és amennyiben nem ilyen mintavételű file-t kell lejátszania akkor a saját kiváló minőségű konverziós algoritmusával fog konvertálni a mintavételek között, nem a rosszabb minőségű CoreAudio algoritmust fogja használni.
 
3. Ha az iTunes futása közben, az abbol történő kilépés nélkül váltunk mintavételi frekvenciát, akkor az iTunes felől érkező streamet a Core Audio fogja konvertálni a saját algoritmusával és egy másodlagos konverzióval.
 
4. Vagyis ha váltani akarunk, akkor előbb mindig lépjünk ki az iTunesból, majd az Audio/Midi setupban történő váltás után indítsuk el újra az iTunes-t. Így mindíg az iTunes saját konverziós és mintavételezési rendszerét fogjuk használni.
 
Ebből az a tanulság, hogy én is rosszul tudtam (bocs), nem ismerve azt a tényt, hogy aziTunes saját mintavétel konverzióval rendelkezik és nem a Core Audiot használja. Most már legalább más is tudja.
 
 
Az eredeti cikk:
 
http://www.stereophile.com/news/121707lucky/

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Nekem eddig elkerülte a figyelmemet, hátha másnak is.Pennától kapott ötlettől vezérelve kicseréltem a TC Konnekt hálózati kábelét, (csak a 220-as részét egyenlőre) azonnal hallható a hang javulása, nem is kicsit, szóval ajánlom kipróbálni, ha eddig még nem tettétek volna meg!
Köszönöm az ötletet mégegyszer!

Majd megvizsgálom azt is, hogy milyen bonyolult lenne a DC kábelt kicserélni benne valami olyanra, mint ami az Altmann táphoz van, valószinűleg annak is érezhető lenne a hatása. Mellesleg aki más audio interfészt használ vagy dvd-t, annak érdemes szerezni egy 8-as - IEC konvertert és azon keresztül megpróbálni egy kicsit izmosabb hálózati kábelt, mint a gyári. Ott is lesz változás. Lehet, hogy van is pár ilyen konverterünk raktáron (hálózati kábelünk meg főképpen )
 

 


Avatar
fis_5691
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2007.10.07., vas. 07:46
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: fis_5691 »


Nekem eddig elkerülte a figyelmemet, hátha másnak is.
Pennától kapott ötlettől vezérelve kicseréltem a TC Konnekt hálózati kábelét, (csak a 220-as részét egyenlőre) azonnal hallható a hang javulása, nem is kicsit, szóval ajánlom kipróbálni, ha eddig még nem tettétek volna meg!
Köszönöm az ötletet mégegyszer!
Az egység nem egyformák halmaza, hanem a különbözők harmonikus és tudatos egyesülése.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én gyorsabb voltam:)

Khhmmm én voltam a leggyorsabb...bibi!!

teszt

ebben tudok válaszolni, de a Penna-hírekben nem.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: AVX »


Én gyorsabb voltam:)

Khhmmm én voltam a leggyorsabb...bibi!!

teszt

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Én gyorsabb voltam:)

Khhmmm én voltam a leggyorsabb...bibi!!

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”