Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: pagrus »


ASIO-t azért javasolnám. Jobb ha nem köp bele a Windows a levesbe  Amúgy a DA konverterek gyengébb minősége  miatt is olcsóbb, de külső dedikált DAC-al ennek nincs jelentősége.

A saját driver-e jónak tűnik, de megpróbálom. Nem lehet rá külső DAC-ot kötni, nincs digit kimenete sem, ha az is kellene, akkor nálam is a Konnekt lenne a jelölt.

Avatar
kundo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2005.01.14., pén. 10:27
Értékelés: 1

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kundo »


Akkor nekem más a patchmix dsp-m, mert az enyém nem kapcsol. Mondjuk nekem 1212m-em van. ASIO-n hajtod amúgy?
Más, mert ebben nincs is, a teljes DSP effekt támogatást kihagyták, attól olcsóbb. Nem használok ASIO-t sem, mert nem tettem fel semmit a bundle-ból, a Foobar ugyan tudná, de nem látom értelmét használni.

ASIO-t azért javasolnám. Jobb ha nem köp bele a Windows a levesbe
Amúgy a DA konverterek gyengébb minősége miatt is olcsóbb, de külső dedikált DAC-al ennek nincs jelentősége.

Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: pagrus »


Akkor nekem más a patchmix dsp-m, mert az enyém nem kapcsol. Mondjuk nekem 1212m-em van. ASIO-n hajtod amúgy?
Más, mert ebben nincs is, a teljes DSP effekt támogatást kihagyták, attól olcsóbb. Nem használok ASIO-t sem, mert nem tettem fel semmit a bundle-ból, a Foobar ugyan tudná, de nem látom értelmét használni.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na, kipróbáltam, és valóban a speaker setup-ban alapból 1.-2. csatorna volt beállítva. Most 3.-4.-re állítva máris megy a DAW az spdif-en keresztül. Köszi Feri az infot!
Egyébként nem értem mi köze a speaker-nek az spdif-hez...

Avatar
kundo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2005.01.14., pén. 10:27
Értékelés: 1

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kundo »


EMU-nál mindig olyan a kimenet mintavételezési frekije, amit beállítassz a patchmix dsp-ben. Nem kapcsol automatikusan semmit.
Látom, hogy kapcsol, mert ha nyitva van a kontrolpanelje, és a következő zene más mintavételezésű, azt a Foobar is kiírja alul és az EMU panelen is látom az átkapcsolást.

Akkor nekem más a patchmix dsp-m, mert az enyém nem kapcsol. Mondjuk nekem 1212m-em van. ASIO-n hajtod amúgy?

Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: pagrus »


EMU-nál mindig olyan a kimenet mintavételezési frekije, amit beállítassz a patchmix dsp-ben. Nem kapcsol automatikusan semmit.
Látom, hogy kapcsol, mert ha nyitva van a kontrolpanelje, és a következő zene más mintavételezésű, azt a Foobar is kiírja alul és az EMU panelen is látom az átkapcsolást.

Avatar
kundo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2005.01.14., pén. 10:27
Értékelés: 1

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kundo »


...Ezeket azzal a mintavételezéssel fogja lejátszani az iTunes (kifejezetten OS X-ről beszélek, Windows-zal nincs tapasztalatom), amit az Audio/Midi applikációban beállít az ember, vagyis, ha 44.1k a forrás, de a kimenet 96k-ra van kapcsolva, akkor fel fog konvertálni mindent 96k-ra. Ez így van, amióta csak OS X-et használok (2001), ebben tehát semmi új nincsen....

Windows alatt a Foobar + 0202 EMU mindent automatikusan kapcsol át, vegyesen lehetnek különböző mintavételezésű zenék.
Még nem néztem meg Mac-en, de remélem, be tudom hasonlóra lőni, mert az átkonvertálást nem szeretem...

EMU-nál mindig olyan a kimenet mintavételezési frekije, amit beállítassz a patchmix dsp-ben. Nem kapcsol automatikusan semmit.

Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: hifis »

Muszáj pontosítani, mert belegondoltam, ha a kábel nem tudja a 192kHz-et, nem tudom leellenőrizni, kijön-e a digit jel tc konnektből az 3-6 csatorna használatával. Előszőr tehát egy hiteles kábel kell. (Az 1,2 csatorna az analóg kimenet.)

Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: hifis »


Kell csinálni egy jack-rca kábelt és bedugni a Konnekt kimenetei közül azt, amit main-nek feliratoztak a hátulján, direkt az erősítőbe illetve majd ha megjön akkor az előfok XLR bemenetére (persze akkor jack - XLR kábel kell, de az érkező Evidence kábel szállítmányban pont emiatt lesz ilyen kábel). Ha van az erősítőnek szimmetrikus bemenete akkor abba, mert eredendően azt szereti a Konnekt legjobban. Így igaz az Altmann nélkül, de ki lehet próbálni a 192k-t. A megfelelő SPDIF kábel hiányában nem fog átmenni a Konnekt 192k kimenete az Altmannra.
Ezt a megoldást már kipróbáltam, és működött. (És jól szólt, de az altmannt nem szívesen hagynám ki a láncból.) De a specifikáció szerint a digitális kimeneten is ott lehet a 192kHz. Az lehet, hogy a digit kábel minősége miatt ez gyakorlatilag nem megy ki, de én elvileg kérdem, (hiszen említetted, hogy létezik optikai kábel, ami tudja a 192k-t), hogyan lehet a szoftvert megerőszakolni, és rábírni, hogy az 1-6 csatorna jelenjen meg a tckonnekt digitális kimeneten, vagy a macbookot rábírni, hogy 192k-n engedje a 16 csatornát, vagy akármi, csak működjön a legmagasabb frekvenciájú digitális átvitel.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A frekvenciát én azért váltogatom, mert megfogadva Penna tanácsát, a begrebbelt cd-ket 44,1KHz-en iTunes-sal játszom le, de a Korggal dupla dsd-ben felvett zenét a hozzá tartozó AudioGate nevű programmal a lehető legnagyobb frekvencián igyekszem hallgatni, mert miért ne, ha egyszer benne van ez a felbontás. Ez jelen esetben 96kHz. Bár állítólag kár erőlködni, mert a 192kHz már alig jobb, de azért csak furdal a kiváncsiság (már csak az elvi szituáció miatt is), hogy hogyan szólna ezen a frekvencián a rendszer, ha már az eszközök ezt állítólag tudják. De sajnos ez szoftveresen nem jön össze, mert ha az audio-midi panelon a 176,4 vagy a 196kHz-re kapcsolok, az addigi 16 csatorna helyett csak 6 csatornát enged beállítani. Tehát nem tudom a szükséges 9,10-es csatornára terelni a kimenetet. Nyilván 1-től hatig végigpróbáltam, ezeken nem szólal meg. Kérdés, mi a megoldás a 196kHz-es zenehallgatáshoz?
Kell csinálni egy jack-rca kábelt és bedugni a Konnekt kimenetei közül azt, amit main-nek feliratoztak a hátulján, direkt az erősítőbe illetve majd ha megjön akkor az előfok XLR bemenetére (persze akkor jack - XLR kábel kell, de az érkező Evidence kábel szállítmányban pont emiatt lesz ilyen kábel). Ha van az erősítőnek szimmetrikus bemenete akkor abba, mert eredendően azt szereti a Konnekt legjobban. Így igaz az Altmann nélkül, de ki lehet próbálni a 192k-t. A megfelelő SPDIF kábel hiányában nem fog átmenni a Konnekt 192k kimenete az Altmannra.

Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: hifis »

A frekvenciát én azért váltogatom, mert megfogadva Penna tanácsát, a begrebbelt cd-ket 44,1KHz-en iTunes-sal játszom le, de a Korggal dupla dsd-ben felvett zenét a hozzá tartozó AudioGate nevű programmal a lehető legnagyobb frekvencián igyekszem hallgatni, mert miért ne, ha egyszer benne van ez a felbontás. Ez jelen esetben 96kHz. Bár állítólag kár erőlködni, mert a 192kHz már alig jobb, de azért csak furdal a kiváncsiság (már csak az elvi szituáció miatt is), hogy hogyan szólna ezen a frekvencián a rendszer, ha már az eszközök ezt állítólag tudják. De sajnos ez szoftveresen nem jön össze, mert ha az audio-midi panelon a 176,4 vagy a 196kHz-re kapcsolok, az addigi 16 csatorna helyett csak 6 csatornát enged beállítani. Tehát nem tudom a szükséges 9,10-es csatornára terelni a kimenetet. Nyilván 1-től hatig végigpróbáltam, ezeken nem szólal meg. Kérdés, mi a megoldás a 196kHz-es zenehallgatáshoz?

Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: pagrus »


...Még nem Leopard kompatibilis, talán még idén lesz hozzá frissítés, én visszaálltam a Tigerre. Persze ebben benne volt okként a Frontrow betűmérete is.

Hát igen, nekem is csak a saját gépemen van Leopard, a kritikus munkahelyi gépekkel fél évet is várni szoktam a rendszerváltással

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy másik triviálisnak tűnő dolog, (de talán mégsem mindenkinek, például nekem), hogy ha frissítjük a TCKonnekt szoftverét, (TcNear a neve), ez a hozzátartozó friss firmware-t is elhelyezi a számítógépen. De átnyomni a Konnektbe a TcNear programból kell, hogy hogyan, ez benne van a manualban.Én frissítettem a szoftvert, de maradt a régebbi firmvare verzió. A lejátszás sokszor akadozott. Hogy emiatt-e, vagy azért, mert a TcNear még nem Leopard kompatibilis, azt nem tudom, majd kiderül.

Még nem Leopard kompatibilis, talán még idén lesz hozzá frissítés, én visszaálltam a Tigerre. Persze ebben benne volt okként a Frontrow betűmérete is.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Windows alatt a Foobar + 0202 EMU mindent automatikusan kapcsol át, vegyesen lehetnek különböző mintavételezésű zenék.
Még nem néztem meg Mac-en, de remélem, be tudom hasonlóra lőni, mert az átkonvertálást nem szeretem...

Nem lehet úgy beállítani, hogy magától váltson hacsak valami trükkös Applescriptet nem ír rá az ember, de azt meg kellene nézni az Automator-ban, hogy lehetséges-e.

Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: hifis »


Egy másik triviálisnak tűnő dolog, (de talán mégsem mindenkinek, például nekem), hogy ha frissítjük a TCKonnekt szoftverét, (TcNear a neve), ez a hozzátartozó friss firmware-t is elhelyezi a számítógépen. De átnyomni a Konnektbe a TcNear programból kell, hogy hogyan, ez benne van a manualban.
Én frissítettem a szoftvert, de maradt a régebbi firmvare verzió. A lejátszás sokszor akadozott. Hogy emiatt-e, vagy azért, mert a TcNear még nem Leopard kompatibilis, azt nem tudom, majd kiderül.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nálam a 9,10-es csatornán megy ki az optikai, és a 15,16-oson az rca digitális jel.A frekvencia váltás az audio midi panelon végezhető, és ez "magától átíródik" a tc near programba. Ezért ez utóbbit, ha egyszer jól beállítottuk, meg se kell nyitni. Ha pl. előbb az altmannon váltjuk kézzel a frekvenciát, nyilván kigyullad a "hibát" jelző piros led. Ha ezután állítom át az audio-midi panelon arra, amit előtte az atmannon, akkor nyilván helyreáll a rend, és kialszik a led. De érdekes módon, ha ekkor elindítom a lejátszást az iTunes-on, nincs hang, pedig látszólag minden rendben van. Ezt az gyógyítja, hogy végül a TcKonnektet kikapcsolom-bekapcsolom, és erre már megjön a zene. (Ha fordítva csinálom, tehát előbb az audio-midi panelon, és utána az altmannon váltok, akkor is ez van, vagyis a TcKonnekt ki-be kapcsolását nem úszom meg.) Kérdés, másnál is így van-e?

Na, ezt meg én nem tapasztaltam eddig, de du. megnézem, és referálok.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Engem ez az átkonvertálósdi nem nagyon izgat. Szinte kizárólag begrabbelt cd-im vannak a gépen, és mindig teljes albumokat hallgatok végig. Nem szoktam ugrálni a számok közt sem. Szóval, ha egy más mintavételezésű albumot kezdek hallgatni nekem belefér egy-két kattintás. Nem a kényelem miatt hallgatok szgépről zenét, hanem a minőség miatt. Ettől függetlenül korrektebb lenne, ha a mekin is automatikus lenne a váltás, bár az altmann-on akkor sem úsznám meg az átkapcsolást.

Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: hifis »


Nálam a 9,10-es csatornán megy ki az optikai, és a 15,16-oson az rca digitális jel.
A frekvencia váltás az audio midi panelon végezhető, és ez "magától átíródik" a tc near programba. Ezért ez utóbbit, ha egyszer jól beállítottuk, meg se kell nyitni. Ha pl. előbb az altmannon váltjuk kézzel a frekvenciát, nyilván kigyullad a "hibát" jelző piros led. Ha ezután állítom át az audio-midi panelon arra, amit előtte az atmannon, akkor nyilván helyreáll a rend, és kialszik a led. De érdekes módon, ha ekkor elindítom a lejátszást az iTunes-on, nincs hang, pedig látszólag minden rendben van. Ezt az gyógyítja, hogy végül a TcKonnektet kikapcsolom-bekapcsolom, és erre már megjön a zene. (Ha fordítva csinálom, tehát előbb az audio-midi panelon, és utána az altmannon váltok, akkor is ez van, vagyis a TcKonnekt ki-be kapcsolását nem úszom meg.) Kérdés, másnál is így van-e?

Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: pagrus »


...Ezeket azzal a mintavételezéssel fogja lejátszani az iTunes (kifejezetten OS X-ről beszélek, Windows-zal nincs tapasztalatom), amit az Audio/Midi applikációban beállít az ember, vagyis, ha 44.1k a forrás, de a kimenet 96k-ra van kapcsolva, akkor fel fog konvertálni mindent 96k-ra. Ez így van, amióta csak OS X-et használok (2001), ebben tehát semmi új nincsen....

Windows alatt a Foobar + 0202 EMU mindent automatikusan kapcsol át, vegyesen lehetnek különböző mintavételezésű zenék.
Még nem néztem meg Mac-en, de remélem, be tudom hasonlóra lőni, mert az átkonvertálást nem szeretem...

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ahha! Akkor nálam is az lehet a gond, hogy a midi beállításokban is kellett volna turkálni. Otthon azonnal kipróbálom, köszi szépen!

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kép 3


Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kép 2


Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


...ezért is szoktuk azt is minden Konnekt felhasználónak elmondani,hogy ne a Konnekt mixerén keresztül, hanem a direkt un DAW (Digital Audio Workstation?) kimeneten keresztül használják a cuccost.
Hoppá!
 
Én eddig nem tudtam hangot kicsikarni a konnektből ha a digital out-ot DAW-ra állítottam! Csak a mixeren keresztül jön ki hang az spdif-en. Meg nálam még az a fura dolog is fennáll, hogy nem tudom rávenni a rendszert, hogy ne 48kHz-re legyen állítva a konnekt rendszerindítás után. Valaki nem tudna egy konfigot küldeni a konnekt8-ashoz?

Valahol itt már leírtam, hogyan lehet az SPDIF out-ra a DAW-ot kiválasztani, talán hifis-nek, ha jól emlékszem. Ha beszélünk esetleg telefonon akkor el is mondom. Ha minden igaz a Konnekt control panelben a settings fülben kell kiválasztani az output részben az SPDIF source-ként a DAW-ot és nem a Konnekt mixert. Azt kell még ellenőrizni, hogy az Audio/Midi app-ban a Konnekten a Configure Speakers részben a digitális kimenet legyen kiválasztva, ez a Konnekt 8 esetében 3 és 4 kimenet, a Konnekt 24d esetében talán 15 é 16.
 
Kép 1


Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


...ezért is szoktuk azt is minden Konnekt felhasználónak elmondani,hogy ne a Konnekt mixerén keresztül, hanem a direkt un DAW (Digital Audio Workstation?) kimeneten keresztül használják a cuccost.
Hoppá!
 
Én eddig nem tudtam hangot kicsikarni a konnektből ha a digital out-ot DAW-ra állítottam! Csak a mixeren keresztül jön ki hang az spdif-en. Meg nálam még az a fura dolog is fennáll, hogy nem tudom rávenni a rendszert, hogy ne 48kHz-re legyen állítva a konnekt rendszerindítás után. Valaki nem tudna egy konfigot küldeni a konnekt8-ashoz?

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Penna, ehhez mit szólsz?http://www.stereophile.com/news/120307s ... onversion/

Erősen túllihegik a fiúk a kérdést azt hiszem.
 
Nálam eléggé vegyesen vannak az iTunes könyvtárban 44.1k, 48k, 88.2k és 96k mintavételezésű anyagok, sőt még 16 illetve 24 bites is keveredik még a 44.1k-nál magasabb mintavételezésű anyagok esetében is.
 
Ezeket azzal a mintavételezéssel fogja lejátszani az iTunes (kifejezetten OS X-ről beszélek, Windows-zal nincs tapasztalatom), amit az Audio/Midi applikációban beállít az ember, vagyis, ha 44.1k a forrás, de a kimenet 96k-ra van kapcsolva, akkor fel fog konvertálni mindent 96k-ra. Ez így van, amióta csak OS X-et használok (2001), ebben tehát semmi új nincsen. Tehát ez nem iTunes 7.5 specifikus sajátosság. Ha 96k file-okat akarok lejátszani natívan, akkor át kell kapcsolni az Audio/Midi applikációban az esetlegesen nem erre állított mintavételi frekit, ez kb 3 másodpercet vesz igénybe, ha valaki esetleg Altmann DAC-ot is használ, akkor azt is manuálisan a megfelelő állásba kell kapcsolni.
 
Ha 44.1k file-t játszok le 96k beállítással, akkor jön a mintavételkonverzió, amiről évek óta mondogatom, hogy rossz dolog, egyszer ear nálam tanúja is volt ilyesminek és megállapítottuk közösen is, hogy nem jó. Már akkor sem szerettem a hatását, amikor még az igen drága profi dCS D/A-t használtam otthon, a hozzá csinált szintén igen drága dCS D/D vagyis mintavételkonverterrel. Az iTunes az OS X-ben a Quicktime-ba épített mintavételkonvertert használja, ami ugyanaz, mint amit az Apple profi hangutómunka szoftvere a Logic is használ. Ezt pedig a pletykák szerint az Apple az iZotope-tól licenszeli, a legutolsó Quicktime frissítés óta (valamelyik amerikai profi hangos fórumon olvastam, de most már késő van a link megkereséséhez), ami a legelismertebb 64 bites konverter algoritmus az ehhez értők szerint és például Charles Altmann szerint erősen használja az Intel processzorok valamilyen speciálisan erre is jól alkalmazható multimediás utasításkészletét is (tévedés joga fenntartva, majd holnap utána nézek).
 
Ha valaki 44.1k file-t játszik le az iTunes-ban 44.1k beállítással, akkor a kimeneten az audio bithelyesen, konverzió nélkül jelenik meg (amennyiben a hangerő szabályzó 100%-ra van állítva). Ha lenne mintavételkonverzió, ahogy ezt a cikk sugallja, akkor például az Altmann DAC kiesne szinkronból és egy szép piros led-del adná a tudtunkra, hogy nem 44.1k stream érkezik. Az iTunes-nak nincsen saját kimenete, ami eltérne az oprendszer kimenetétől, ahogy a cikk állítja (On the Mac side, whenever you play a 44.1kHz file [with iTunes 7.5], you end up with a very poor quality sample-rate conversion inserted between the player and the operating system—or else it invokes the operating system's output conversion. We're not actually able to tell which.), ugyanis az iTunes a Quicktime alrendszeren keresztül az OS X Core Audio komponenseit használva szólal meg. Nem nagyon tud másképpen, legalábbis az én ismereteim szerint. A VLC-t, amit a cikk lejátszásra ajánl nem ismerem, de nagyon csodálkoznék, ha az nem ugyanazokat a Core Audio komponenseket használná a lejátszáshoz, mint a Quicktime.
 
Vagyis összefoglalva:
a cikk szerintem némileg túlliheg egy nemlétező problémát. Nálam legalábbis nincs ilyen probléma és a többi Altmann user is biztosan észrevette volna már, mivel az Altmann DAC-ot manuálisan kell a másik mintavételi frekire átkapcsolni és addig amig ez nem történik meg nincs hang.
Ez az egész probléma akkor létezhet csak véleményem szerint, ha valaki az iTunes hangerőszabályzását is használja, onnantól kezdve ugye nem lesz bithelyes a kijátszás. Ezért szoktuk mindenkinek azt mondani,hogy az iTunes hangerőszabályzóját mindig 100%-ra kell állítani és az összes hangszinszabályzó és egyéb effekteket ki kell kapcsolni. Ha ezek ki vannak kapcsolva, akkor 44.1k-ban is bithelyes a kijátszás.
 
A helyzet tovább bonyolódik akkor, ha valaki valamilyen külső profi Firewire vagy USB - to SPDIF konvertert használ. Ugyanis ezek a saját meghajtó szoftverükkkel meg a 32, 40 vagy 64 bites algoritmusaikkal a belső keverés során további processzálást végeznek, ezért is szoktuk azt is minden Konnekt felhasználónak elmondani,hogy ne a Konnekt mixerén keresztül, hanem a direkt un DAW (Digital Audio Workstation?) kimeneten keresztül használják a cuccost. Akkor ugyanis ki vannak hagyva a belső konverziók is. Persze amikor felvételek utómunkáját végzik a studiókban, akkor ezek a konverziók óhatatlanul bekövetkeznek, a különböző effektezéseket nem is számítva, de a felvételek egy jelentős része ettől még hallgatható marad, ami meg nem az meg nem biztos hogy ettől rossz.
 
Annak is van valami pikantériája, hogy pont a Benchmark emberei írták a cikket. Korábban talán még az USB-s Benchmark modell megjelenése kapcsán többen is arról írtak, hogy a Benchmark DAC aszimmetirkus belső konverziót használ a lejátszáskor.
 
Ez például egy olyan topik, ami ezt boncolgatja, de talán a hydrogenaudio, meg a prosoundweb fórumokon is volt ilyen topik emlékeim szerint, csak már késő van a kereséshez.
 
http://db.audioasylum.com/cgi/m.mpl?for ... =&session=
http://www.audioasylum.com/audio/digita ... 20481.html

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”