Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Avatar
DigitalSTD
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2005.12.11., vas. 20:21
Értékelés: 4

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: DigitalSTD »


Sziasztok, 
ipod nanohoz milyen fulhallgatot javasolnatok esszeru keretek kozott? Valami teltebb hangu darab kellene, ami nem szakitja le a fejem es inkabb jotekonyan fedi a hibakat mintsem kiemeli azokat. Az sem artana, ha nem a fulbol kipotyogos fajta lenne... Senheiser-t es Koss-t talaltam olyan fajtat, ami a fuldogokhoz hasonlatosan mukodik, de nincs eselyem egyiket sem meghallgatni es jo volna valami tuti tipp.
 
Koszi.

Ezeket tudjuk ajánlani, kint voltak a hifi kiállításon is, mi is a cégnél többet használunk magánemberként. Kicsit persze drágák, de jó a hangjuk és nagyon szépek.
 
http://www.at-hifi.hu/infusions/twb_sho ... Category=9
 
Ezek a fülkagylóba helyezhetők:
 
http://www.at-hifi.hu/infusions/twb_sho ... Category=8
 
Ezek pedig a halljáratba rakhatóak, igen kiváló a hangjuk éppen van nálam egy, amit egy cimborám hozott Amerikából.
 
http://www.etymotic.com/ephp/er4.aspx

Az etymotic er6i-rol van velemeny? Hallottam mar valaki?

5ik Generácios iPoddal hallgattam, nem tetszett! Valamint a filtere tönkrement egy idö után!

Avatar
cotag
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2007.05.18., pén. 14:28
Értékelés: 28

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: cotag »


Sziasztok, 
ipod nanohoz milyen fulhallgatot javasolnatok esszeru keretek kozott? Valami teltebb hangu darab kellene, ami nem szakitja le a fejem es inkabb jotekonyan fedi a hibakat mintsem kiemeli azokat. Az sem artana, ha nem a fulbol kipotyogos fajta lenne... Senheiser-t es Koss-t talaltam olyan fajtat, ami a fuldogokhoz hasonlatosan mukodik, de nincs eselyem egyiket sem meghallgatni es jo volna valami tuti tipp.
 
Koszi.

Ezeket tudjuk ajánlani, kint voltak a hifi kiállításon is, mi is a cégnél többet használunk magánemberként. Kicsit persze drágák, de jó a hangjuk és nagyon szépek.
 
http://www.at-hifi.hu/infusions/twb_sho ... Category=9
 
Ezek a fülkagylóba helyezhetők:
 
http://www.at-hifi.hu/infusions/twb_sho ... Category=8
 
Ezek pedig a halljáratba rakhatóak, igen kiváló a hangjuk éppen van nálam egy, amit egy cimborám hozott Amerikából.
 
http://www.etymotic.com/ephp/er4.aspx

Az etymotic er6i-rol van velemeny? Hallottam mar valaki?

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok, 
ipod nanohoz milyen fulhallgatot javasolnatok esszeru keretek kozott? Valami teltebb hangu darab kellene, ami nem szakitja le a fejem es inkabb jotekonyan fedi a hibakat mintsem kiemeli azokat. Az sem artana, ha nem a fulbol kipotyogos fajta lenne... Senheiser-t es Koss-t talaltam olyan fajtat, ami a fuldogokhoz hasonlatosan mukodik, de nincs eselyem egyiket sem meghallgatni es jo volna valami tuti tipp.
 
Koszi.

Ezeket tudjuk ajánlani, kint voltak a hifi kiállításon is, mi is a cégnél többet használunk magánemberként. Kicsit persze drágák, de jó a hangjuk és nagyon szépek.
 
http://www.at-hifi.hu/infusions/twb_sho ... Category=9
 
Ezek a fülkagylóba helyezhetők:
 
http://www.at-hifi.hu/infusions/twb_sho ... Category=8
 
Ezek pedig a halljáratba rakhatóak, igen kiváló a hangjuk éppen van nálam egy, amit egy cimborám hozott Amerikából.
 
http://www.etymotic.com/ephp/er4.aspx

Avatar
cotag
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2007.05.18., pén. 14:28
Értékelés: 28

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: cotag »


Sziasztok,
 
ipod nanohoz milyen fulhallgatot javasolnatok esszeru keretek kozott? Valami teltebb hangu darab kellene, ami nem szakitja le a fejem es inkabb jotekonyan fedi a hibakat mintsem kiemeli azokat. Az sem artana, ha nem a fulbol kipotyogos fajta lenne... Senheiser-t es Koss-t talaltam olyan fajtat, ami a fuldogokhoz hasonlatosan mukodik, de nincs eselyem egyiket sem meghallgatni es jo volna valami tuti tipp.
 
Koszi.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az miért jó, hogy egy zenei anyag DTS kódolással lesz digitalizálva??
Valami házimozihoz?

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: contaxg »

Az miért jó, hogy egy zenei anyag DTS kódolással lesz digitalizálva??

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
DigitalSTD
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2005.12.11., vas. 20:21
Értékelés: 4

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: DigitalSTD »


Értem! Köszi a válaszod! Nekem pont olyan dokkoló kéne amelyik kimenetén már a szabályzott hangerő jelenik meg, hogy ne kelljen semmiféle előfokot és hangerőszabályzót a rendszerbe tennem.
Természetesen elöfokként tudnéd használni, mivel tudod állitani a hangeröt, azonban kétlem hogy ezzel te olyan jol járnál:) Digitális hangeröszabályzás sztem rosszabb mint az analóg! Testét veszti a dolog! 6moons-on volt iPod + Acoustic Avantgarde Solo teszt, és egyértelmüen az iPod vonalkimenet ( csutka ) , Solo-n hangeröszabályzás volt élvezhetöbb messze Ettöl függetlenül persze müködik a dolog

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kalmi »

Értem! Köszi a válaszod! Nekem pont olyan dokkoló kéne amelyik kimenetén már a szabályzott hangerő jelenik meg, hogy ne kelljen semmiféle előfokot és hangerőszabályzót a rendszerbe tennem.

Avatar
DigitalSTD
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2005.12.11., vas. 20:21
Értékelés: 4

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: DigitalSTD »


Sziasztok! 
Azt tervezem, hogy veszek egy ipodot (classic 80G), és azon keresztül hallgatok zenét otthon. A tervem a következő: Vennék hozzá egy távirányítható dokkolót, és a CD gyüjteményemet feltenném az ipodra wav formátumban, mert még tömörítetlenül is kb 120 lemez fér rá, és így nem kell állandóan CD-ket cserélgetni. A dokkolónak a hátulján van vonalkimenet, és azt hallottam, hogy az ipodnak kimagaslóan jó minőségű hangkimenete van. Ezzel előfok nélkül szerintetek rendesen meghajtható egy végerősítő??? Illetve, vajon az alsó sorcsatlakozón ugyanaz a kimeneti jel jelenik meg mint a fülhallgató kijáraton??
 
Az egésszel egy pár általam épített aktív Sonido hangszórós 20 centis egyutas reflexdobozokat hajtanék, melyekben egy-egy JLH végfok üzemelne.

A vonalkimenet lényege hogy az iPodban lévö D/A stage után a beépitett fejhallgató erösités ki van iktatva! Ezt különbözö Dock-olókkal el lehet érni! Na most nekem pl van egy 2005ös iPod Dock-om ( igazi vonalkimenet, tehát szabályozhatatlan a hangerö ), egy uj Soundstation Dockom ( igazi vonalkimenet...) viszont az uj Dock-ok amik távirányithatoak azok nem vonalkimenetek...
Amugy a Classic 80 GB-os iPod nálam tök jol hallgathato, élvezhetö alapot biztosit a rendszerhez, pedig azért nem erre találták ki!

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Sziasztok!
 
Azt tervezem, hogy veszek egy ipodot (classic 80G), és azon keresztül hallgatok zenét otthon. A tervem a következő: Vennék hozzá egy távirányítható dokkolót, és a CD gyüjteményemet feltenném az ipodra wav formátumban, mert még tömörítetlenül is kb 120 lemez fér rá, és így nem kell állandóan CD-ket cserélgetni. A dokkolónak a hátulján van vonalkimenet, és azt hallottam, hogy az ipodnak kimagaslóan jó minőségű hangkimenete van. Ezzel előfok nélkül szerintetek rendesen meghajtható egy végerősítő??? Illetve, vajon az alsó sorcsatlakozón ugyanaz a kimeneti jel jelenik meg mint a fülhallgató kijáraton??
 
Az egésszel egy pár általam épített aktív Sonido hangszórós 20 centis egyutas reflexdobozokat hajtanék, melyekben egy-egy JLH végfok üzemelne.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez az alu ház mondjuk tökéletesen illik az Apple világához, de vannak firewire csatolós tárolóik is. Ha meg kicsi a kapacitás, USB-vel lehet bővíteni...

A Firewire, USB2 csatis tárak közül igen olcsó és jó, még HDTV felbontású mozit is vágnak rajta a vásárlóink közül többen is, a Western Digital MyBook Pro tárolói.
 


Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Állíthatod, hogy mennyire hűtsön, de normál üzemben is igen csendes.

Kicsi a kapacitása, lehet benne a hd-t cserélni illetve lehet-e hd nélkül venni?

Van belőle 2 terabájtos is. Garanciavesztés nélkül nem lehet benne vinyót cseréln. HD nélkül nem árulják. De nekek minek ilyen, ott van neked az a megastorage cucc?

Nem nekem kellene, vannak olyan vásárlóink, akik keresnek hasonló megoldást. Nekem otthon elég jól el van az összesen kb 9TB-nyi háttér

Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: pagrus »


Szóval ez egy akciós szerver, lényege a szerver alaplap, ami nem tartalmaz hangkártyát, de tartalmaz egyszerű video vezérlőt. Vigyázni kell, ha olcsót akarunk, nem kell hotswap! Egyrészt egy otthoni szervert nem gond leállítani, másrészt melegtartalék (üresen forgó winyó, ami csak a RAID lerohadásakor lép be, de akkor automatikusan) is képezhető. Az a gond a hotswap-pel, hogy a HD beépítőkeret nagyon drága, pedig csak egy keret, ráadásul nem kapható külön, csak a gyártó winchesterével együtt, ami mindig kétszer annyiba kerül, mint a többi
 
HPQ PROLIANT ML110G4 szerver
- Intel Xeon 3040 processzor (Dual core, 1.86GHz, 1066 FSB)
- 512MB alap memória, maximum 8 GB
- 160 GB SATA merevlemez --> Ez nem kell, de majd jó lesz valamire, sajnos a konfig része...
- DVD-ROM/CD-R/RW kombó optikai meghajtó
Cikkszám: HPQ 470064-195
Ár: 101.900 Ft + ÁFA --> Na ez tényleg nem sok, még otthoni gépet nézve sem!
 
HP 512MB UB PC2-5300 1x512MB Kit ML110-hez
Cikkszám: 432803-B21
Ár: 13.600 Ft + ÁFA / db
3 db összesen: 40.800 Ft + ÁFA
Ennyi tulajdonképpen is nem kell, de ha munkaállomásnak is használjuk, nem árt.
 
Seagate 80.0GB IDE winchester Ár: 9.700 Ft + ÁFA
Szeretem, ha a rendszer külön van, nem kell tükrözni, hiszen könnyen pótolható.
 
Seagate 500GB Serial-ATA 2.0 NCQ winchester (16MB cache)
Ár: 22.500 Ft + ÁFA / db 4 db összesen: 90.000 Ft + ÁFA
Ez csak 1 TB, hiszen RAID1 lesz.
 
Összesen: 242.400 Ft + ÁFA
Na, ez tényleg sok otthonra

Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: pagrus »


Ki fogom próbálni, és megírom neked. De hozzá kell tegyem, hogy netto 40e-ért egy otthoni felhasználásra gyártott budget raid storage-től nem lehet elvárni túl sokat. Ha ez kevés, akkor lehet 2-3e dollárért profi cuccot is kapni raid5-tel stb. Azért szerintem elég ritka, hogy egy háztartásban egyszerre 3-an 3 különböző HD filmet néznek, és a családi fotók fél gigás mérete sem szokványos ...
Köszi. A fél gigás képek nem itthoni eset, valóban A három HD film sem valószínű most, csak ha én most szerelek be egy szervert, akkor nem a mai igényeket veszem alapul, hanem minimum három évre próbálok "jósolni". Döbbenet, hogy ami két éve egy utómunka studió szerverterülete volt (2 TB), az ma egy pár fős reklámügynökségnek elég
A D-Link 23 MB/s sebessége ennek tükrében giga Etherneten kissé lájtos még otthonra is, ha két generáció él együtt, de jövő héten pontosan megmérem a legutóbbi akciós HPQ PROLIANT ML110G4 szerver sebességét, ha jól emlékszem, ennek a négyszerese.
Most kicsit tipródom, hogy az adatait betehetem-e? Nekem közöm nincs a forgalmazóhoz, csak a nagyságrend miatt érdekes. Külön hozzászólásba teszem, hogy kényelmesen lehessen törölni, ha nem idevaló.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Állíthatod, hogy mennyire hűtsön, de normál üzemben is igen csendes.

Kicsi a kapacitása, lehet benne a hd-t cserélni illetve lehet-e hd nélkül venni?

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: contaxg »


A szlovén barátaink nem szívbajosak...
Felnyomtak egy csomó tesztfelvételt, hangot, leírást a publikus oldalukra.
A felvételek szinte mind MP3-ban vannak!!

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: pagrus »


A saját drivere tudja az ASIO-t, csak a foobar-t kell átállítani, hogy azt használja.Innét kell leszedni a foobar ASIO plugint: http://www.foobar2000.org/components/foo_out_asio.zip

Na, már megy. A Foobart kellett cserélnem a legújabb bétára. Jobb a hangja így.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tegnap kicsit hosszú éjszakám volt, Arm2-vel sem tudtam elmenni a koncertre, de miközben még szövegeket javítottam, kicsit Macet hekkeltem.  
Nos végre a Freecom Datatank Gatewayomról olvassa a zenéket az iTunes! Hogy ez miért ment ugyanennek a gépnek a másik partícióján futó XP alól két kattintással, és a szintén XP-s laptopomon minimális utánállítással, pedig alaposan át lett mozgatva minden mappa, azt nem tudom. Most viszont már a Front Row is működik.
 
Viszont meg lehet oldani a feladatot, így ezt a cuccot is tudom ajánla az alant taglalt célra: Freecom Datatank
 
Van ebben is minden, Raid, Linux szerver hegyek, wifi, és tök jól néz ki egy Mac mellett.

Jól néz ki. Milyen hangos?

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »



...A D-Linkben nekem pont az a vonzó, hogy linuxos, és ezért rendkívül rugalmasan fejleszthető...

Nekem is szimpatikus, de így elsőre kicsinek találom a proci teljesítményét. Arra gondolok, mi van, ha három különböző HD filmet akarnak nézni egyszerre a szerverről? Ez nálunk előfordulhat. Az általam telepített szervereknek nem gond, ha többen mentenek egyszerre fél gigás képeket. Fontos előre gondolkodni, mert a legrégebbi Linux szerverem ami még működik kb. tíz éves, és közben MINDEN megváltozott

Ki fogom próbálni, és megírom neked. De hozzá kell tegyem, hogy netto 40e-ért egy otthoni felhasználásra gyártott budget raid storage-től nem lehet elvárni túl sokat. Ha ez kevés, akkor lehet 2-3e dollárért profi cuccot is kapni raid5-tel stb. Azért szerintem elég ritka, hogy egy háztartásban egyszerre 3-an 3 különböző HD filmet néznek, és a családi fotók fél gigás mérete sem szokványos
Egyébként ITT található teszt a készülékről.

Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: pagrus »


...A D-Linkben nekem pont az a vonzó, hogy linuxos, és ezért rendkívül rugalmasan fejleszthető...

Nekem is szimpatikus, de így elsőre kicsinek találom a proci teljesítményét. Arra gondolok, mi van, ha három különböző HD filmet akarnak nézni egyszerre a szerverről? Ez nálunk előfordulhat. Az általam telepített szervereknek nem gond, ha többen mentenek egyszerre fél gigás képeket. Fontos előre gondolkodni, mert a legrégebbi Linux szerverem ami még működik kb. tíz éves, és közben MINDEN megváltozott

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Szerintem két malomban őrlünk....
Nem baj, beszélgetünk. Lehet, hogy én is veszek ilyen kompakt külső eszközt, a LaCie Ethernet Big Disk pl. szimpatikus, csak abban meg RAID1 lehetőséget nem találtam.

És duplájába kerül.
A D-Linkben nekem pont az a vonzó, hogy linuxos, és ezért rendkívül rugalmasan fejleszthető.
Egyébként ITT rengeteg dolgot meg lehet tudni róla.

Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: pagrus »


Szerintem két malomban őrlünk....
Nem baj, beszélgetünk. Lehet, hogy én is veszek ilyen kompakt külső eszközt, a LaCie Ethernet Big Disk pl. szimpatikus, csak abban meg RAID1 lehetőséget nem találtam.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Csak méretbeli gondok vannak vele, összehasonlítva egy ilyen céleszközzel.
Notebook-on is működik, Firewire vagy USB külső tárolókkal. Akár sérült LCD-s gép is jó, csak a telepítés idejére kell rádugni külső monitort, aztán valami távoli desktop progival vagy terminálról bejelentkezve lehet matatni rajta. Egyetlen dolgot szoktam kézzel beállítani (ha lusta vagyok kernelt fordítani), felbomlott tükrözés (pl. áramszünet alatt szerencsétlenül megszakadt írás) esetén a szinkronizálás idejét szoktam meggyorsítani.

Szerintem két malomban őrlünk.
Másak az igényeink...
Ha szgép megfelelne, akkor már régen összedobtam volna egyet, de akárhogy számoltam, nem jött volna ki ennyiből egy kisméretű csendes házzal.
Nincs ezzel a D-Link-kel semmi gond. Kis hozzáértés az kell hozzá, de debian, nfs, apache, afp, ssh, secure ftp, usb háttértár kezelése, és másolás róla, torrent letöltések kezelése stb.. feltehető rá, és akkor van egy csendes, szép, kompakt, raid-del támogatott hálozatos háttértáram

Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: pagrus »


Csak méretbeli gondok vannak vele, összehasonlítva egy ilyen céleszközzel.
Notebook-on is működik, Firewire vagy USB külső tárolókkal. Akár sérült LCD-s gép is jó, csak a telepítés idejére kell rádugni külső monitort, aztán valami távoli desktop progival vagy terminálról bejelentkezve lehet matatni rajta. Egyetlen dolgot szoktam kézzel beállítani (ha lusta vagyok kernelt fordítani), felbomlott tükrözés (pl. áramszünet miatt szerencsétlenül megszakadt írás) esetén a szinkronizálás idejét szoktam meggyorsítani.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mivel én még nem vásároltam ilyet, (és az ismereteim is nagyon hiányosak hálózatépítés terén), Te mit ajánlanál külső Lan zenetárnak, ami elég hatékonyan kiszolgálná a macbookot?  Mik a kritikus szempontok?
Egy közönséges PC-t kereskedelmi Linux-szal, ami persze ingyenes. A legutóbbi szervereimre Novell Suse Linux Enterprise Server (azaz SLES) 9.1 oprendszert telepítettem, de mivel azokon az AFP protokollért felelős program (netatalk) már elavult, 1.3-as, ezért forrásból fordítottam hozzá a kettes verziót.
Jelenleg ingyen letölthető a Novell-től a SLES 10, ezen már a legújabb AFP van. A regisztrációkor kipróbálási időt is adnak, ez alatt működik a frissítés a netről, aztán már úgysem kell.
Nem szeretem a nélkülözhetetlen rendszergazdákat, magamat is beleértve, ezért a nyílt és minden átlagos vason működő rendszereket ajánlom. Ezeken is van VPN, tűzfal, FTP, Samba, AFP, stb., minden, ami egy komoly szerver része, a diszkek tükrözését is gond nélkül be lehet állítani, plusz még netezni is lehet rajta, a család minden tagjának lehet accountja rá, szóval mindent tud, amit egy Linux munkaállomás tudhat, amellett, hogy szerver.

Csak méretbeli gondok vannak vele, összehasonlítva egy ilyen céleszközzel.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”