Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Online
Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: hifis »


Ez azért elég brutális egy olyan zenehallgatónak, aki mondjuk a cd player távkapcsolóján tud csak eligazodni.  


De szeretem a kihívásokat.

Online
Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: hifis »


Egy közönséges PC-t kereskedelmi Linux-szal, ...
Kösz a választ, ez valóban más irány, mint amit eddig gondoltam, és valószínüleg erre mozdulok.

Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: pagrus »


Ez azért elég brutális egy olyan zenehallgatónak, aki mondjuk a cd player távkapcsolóján tud csak eligazodni.  


Ezeket elég évente egyszer kiporszívózni, nem is szabad tudni, hogy vannak

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mivel én még nem vásároltam ilyet, (és az ismereteim is nagyon hiányosak hálózatépítés terén), Te mit ajánlanál külső Lan zenetárnak, ami elég hatékonyan kiszolgálná a macbookot?  Mik a kritikus szempontok?
Egy közönséges PC-t kereskedelmi Linux-szal, ami persze ingyenes. A legutóbbi szervereimre Novell Suse Linux Enterprise Server (azaz SLES) 9.1 oprendszert telepítettem, de mivel azokon az AFP protokollért felelős program (netatalk) már elavult, 1.3-as, ezért forrásból fordítottam hozzá a kettes verziót.
Jelenleg ingyen letölthető a Novell-től a SLES 10, ezen már a legújabb AFP van. A regisztrációkor kipróbálási időt is adnak, ez alatt működik a frissítés a netről, aztán már úgysem kell.
Nem szeretem a nélkülözhetetlen rendszergazdákat, magamat is beleértve, ezért a nyílt és minden átlagos vason működő rendszereket ajánlom. Ezeken is van VPN, tűzfal, FTP, Samba, AFP, stb., minden, ami egy komoly szerver része, a diszkek tükrözését is gond nélkül be lehet állítani, plusz még netezni is lehet rajta, a család minden tagjának lehet accountja rá, szóval mindent tud, amit egy Linux munkaállomás tudhat, amellett, hogy szerver.

Ez azért elég brutális egy olyan zenehallgatónak, aki mondjuk a cd player távkapcsolóján tud csak eligazodni.
 


Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: pagrus »


Mivel én még nem vásároltam ilyet, (és az ismereteim is nagyon hiányosak hálózatépítés terén), Te mit ajánlanál külső Lan zenetárnak, ami elég hatékonyan kiszolgálná a macbookot?  Mik a kritikus szempontok?
Egy közönséges PC-t kereskedelmi Linux-szal, ami persze ingyenes. A legutóbbi szervereimre Novell Suse Linux Enterprise Server (azaz SLES) 9.1 oprendszert telepítettem, de mivel azokon az AFP protokollért felelős program (netatalk) már elavult, 1.3-as, ezért forrásból fordítottam hozzá a kettes verziót.
Jelenleg ingyen letölthető a Novell-től a SLES 10, ezen már a legújabb AFP van. A regisztrációkor kipróbálási időt is adnak, ez alatt működik a frissítés a netről, aztán már úgysem kell.
Nem szeretem a nélkülözhetetlen rendszergazdákat, magamat is beleértve, ezért a nyílt és minden átlagos vason működő rendszereket ajánlom. Ezeken is van VPN, tűzfal, FTP, Samba, AFP, stb., minden, ami egy komoly szerver része, a diszkek tükrözését is gond nélkül be lehet állítani, plusz még netezni is lehet rajta, a család minden tagjának lehet accountja rá, szóval mindent tud, amit egy Linux munkaállomás tudhat, amellett, hogy szerver.

Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: pagrus »


Te már érted a lényeget barátom! Majd nyitok neked egy accountot.

Hát nem biztos hogy kell, a D-Link pl. figyelmeztet:
 
"4) Fontos, hogy az FTP Server használata a fájlok elérésére az Interneten keresztül semmilyen biztonságot és adattitkosítást nem nyújt. Ajánlott a végfelhasználók részére VPN kapcsolat kialakítása, biztosítva ezzel a biztonságos FTP kapcsolatot."
 
Gondolom, nem akarsz minden haverodnak VPN hozzáférést installálni.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


LaCie Ethernet Big Disk
Gigabit Ethernet & Hi-Speed USB 2.0
1TB, 1.5TB, 2 TB,
 
Full support for Windows®, Mac® & Linux
 
Network Protocols : File Server: SMB (Windows/Linux), AFP (Mac); FTP Server; HTTP for online browsing; Multimedia server: UPnP™ A/V; Apple Bonjour
 
Olyan nettó 80e körül van az ára.
 

 
Az USB2-n keresztül más tárakat is fel tud mappelni a megosztásba.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


...MacPower Taurus LAN (NAS) HDD ház, SATA
 
Egy mondat az ismertetőjéből:
"Beépített iTunes szervere révén hálózatunk valamennyi gépén futó iTunes-ban megjelenik a Taurus, mint hálózati zenetár."

"Network File System:
CIFS(SMB), FTP"
AFP-t ez sem tud

A D-Link tud AFP-t, csak fel kell rá telepíteni. Ezért is írtam, hogy mivel linux alapú rengeteg kiegészítés készült hozzá.
ITT egy kicsit bővebb info.
Mondjuk hozzá kell tegyem, ez nem kezdőknek való művelet valószínűleg... sajnos...

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


- Beépített FTP szerver helyi file-ok távoli eléréséhez


Te már érted a lényeget barátom!
Majd nyitok neked egy accountot.

Online
Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: hifis »


"Network File System:CIFS(SMB), FTP"
AFP-t ez sem tud

Mivel én még nem vásároltam ilyet, (és az ismereteim is nagyon hiányosak hálózatépítés terén), Te mit ajánlanál külső Lan zenetárnak, ami elég hatékonyan kiszolgálná a macbookot? Mik a kritikus szempontok?

Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: pagrus »


...MacPower Taurus LAN (NAS) HDD ház, SATA
 
Egy mondat az ismertetőjéből:
"Beépített iTunes szervere révén hálózatunk valamennyi gépén futó iTunes-ban megjelenik a Taurus, mint hálózati zenetár."

"Network File System:
CIFS(SMB), FTP"
AFP-t ez sem tud

Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: pagrus »


- Beépített FTP szerver helyi file-ok távoli eléréséhez


Az FTP elérés egyrészt nem közvetlen, nem lehet vele közvetlenül szerverről megnyitni a zenéket, másrészt lassú.

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: contaxg »


- Beépített FTP szerver helyi file-ok távoli eléréséhez


hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Online
Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: hifis »


Rendeltem egy NAS-t:
Egy másik lehetséges változat, az én jelöltem:
 
MacPower Taurus LAN (NAS) HDD ház, SATA
 
Egy mondat az ismertetőjéből:
"Beépített iTunes szervere révén hálózatunk valamennyi gépén futó iTunes-ban megjelenik a Taurus, mint hálózati zenetár."


Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Rendeltem egy NAS-t: D-Link dns-323.
Ezzel megoldódik a zenék, képek és egyéb médiafileok biztonságos tárolása. Linux alapú, ezért rengeteg bővítmény elérhető hozzá.
Az ár hdd nélkül értendő. Én 2db 400 gigásat fogok beletenni.
 
D-Link DNS-323 termékleírás:
 
- 2 db 3.5"-es SATA drive bay (merevlemez egységek nélkül)
- 1 RJ-45 Gigabit Ethernet port hálózati csatlakoztatáshoz
- 1 USB nyomtatószerver port
- Beépített FTP szerver helyi file-ok távoli eléréséhez
- Beépített uPnP AV Media Server támogatás a D-Link Medialounge termékekhez
- Négy különböző merevlemez működési mód
Standard, JBOD, RAID 0, RAID 1
- Web management HTTP-n keresztül, Java-t támogató böngésző segítségével
- Energiagazdálkodási lehetőségek, e-mail-es riasztások
- Automata lemezellenőrzés, töredezettségmentesítés
- Egyszerű keresési és mentési megoldás

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Mitől lehet rosszabb a hang? Elvileg a Konnekt újraórajelezi, nem? Furcsállanám, ha tényleg így lenne..

Csak találgatok, de nem a digitális tartományban kellene esetleg keresni az okát. A komolyabban árnyékolt kábelek, kevesebb zavart küldenek a környezetre valószinűleg az egyik ok, a másik meg akkor állhat fenn, ha valaki a tápot is a FW kábelen viszi, valószinűleg nem mindegy a tápot vivő szál kialakítása, minősége. Még ha DC is közlekedik rajta. A rosszabb kábeleken esetleg nagyobb azaj és ez a számítógéptől több ellenőrzést, hoba korrekciót kivánhat meg, az meg esetleg jobban terheli a tápot. Nem megkövezni - csak hangosan gondolkodom :-)

Nem elemeztem a dolgot, csak mikor egyik alkalommal visszatettem a macbookot a hifiállványra, és átdugtam a rövidebb kábelt, felkaptam a fejemet, hogy mintha dinamikusabbá vált volna a zene. Contaxg egyértelműen hallotta a változást mikor nála voltak a kábeleim. És valóban, ahogy Feri mondta, akkor is FW-en ment a tápellátás. Talán ez is növelhette a különbséget.
Egy ideje nálam a TC is tisztességes hálózati kábellel be van dugva a hálózati szűrőbe, így jobban tetszik mint FW-es tápellátással.

Avatar
kundo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2005.01.14., pén. 10:27
Értékelés: 1

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kundo »


ASIO-t azért javasolnám. Jobb ha nem köp bele a Windows a levesbe  Amúgy a DA konverterek gyengébb minősége  miatt is olcsóbb, de külső dedikált DAC-al ennek nincs jelentősége.

A saját driver-e jónak tűnik, de megpróbálom. Nem lehet rá külső DAC-ot kötni, nincs digit kimenete sem, ha az is kellene, akkor nálam is a Konnekt lenne a jelölt.

A saját drivere tudja az ASIO-t, csak a foobar-t kell átállítani, hogy azt használja.
Innét kell leszedni a foobar ASIO plugint: http://www.foobar2000.org/components/foo_out_asio.zip

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mitől lehet rosszabb a hang? Elvileg a Konnekt újraórajelezi, nem? Furcsállanám, ha tényleg így lenne..

Csak találgatok, de nem a digitális tartományban kellene esetleg keresni az okát. A komolyabban árnyékolt kábelek, kevesebb zavart küldenek a környezetre valószinűleg az egyik ok, a másik meg akkor állhat fenn, ha valaki a tápot is a FW kábelen viszi, valószinűleg nem mindegy a tápot vivő szál kialakítása, minősége. Még ha DC is közlekedik rajta. A rosszabb kábeleken esetleg nagyobb azaj és ez a számítógéptől több ellenőrzést, hoba korrekciót kivánhat meg, az meg esetleg jobban terheli a tápot. Nem megkövezni - csak hangosan gondolkodom :-)

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: andix »


Pl. MistralPersze ez mezei, nem olyan mint amit Feri ajánlott. Működik vele a konnekt, de a rövid méteressel amit hozzá adtak jobb a hangja.

Köszi!!, akkor egyelőre marad ez a mezei.. Mistralt meg sem néztem, azt hittem már becsődöltek.
 
Mitől lehet rosszabb a hang? Elvileg a Konnekt újraórajelezi, nem? Furcsállanám, ha tényleg így lenne..

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hamár mindenféle kábel, meg ilyesmi van terítéken lenne egy gyors kérdésem.. Kellene nekem kicsit hosszabb firewire kábel, mondjuk 5-6 méteres, ilyet hol lehet találni? Szokásos számtech boltokban sehol sem láttam, csak 3 méterest max.Persze normál 6os-6os kellene, Konnekt8-hoz.

Pl. Mistral
Persze ez mezei, nem olyan mint amit Feri ajánlott. Működik vele a konnekt, de a rövid méteressel amit hozzá adtak jobb a hangja.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hamár mindenféle kábel, meg ilyesmi van terítéken lenne egy gyors kérdésem.. Kellene nekem kicsit hosszabb firewire kábel, mondjuk 5-6 méteres, ilyet hol lehet találni? Szokásos számtech boltokban sehol sem láttam, csak 3 méterest max.Persze normál 6os-6os kellene, Konnekt8-hoz.

Szokott lenni, de most éppen nincs, tripla árnyékolás, aranyozott csatlakozású Firewire kábel, nagyon profi kivitel, max 32 láb hosszig. Rendelünk nemsokára, talán még idén egy pár darabot, kérem jelezni az igényeket és akkor lesz, főképpen 10, 16 és 32 láb hosszúakat hozunk majd be.
 

 

 
LED Diagnostic Indicator
Gold Contacts and Connectors
Triple Shielding / Ferrite Beads
Extra Heavy Gauge Wire / Twisted
Lifetime Warranty
 
FEATURES AND BENEFITS:
Diagnostic Indicators: Shows Cable's Data Integrity.
Triple Shielding & Ferrite Bead: Controls Cross talk and RFI noise interference, Faster performance & less errors.
Extra Heavy Guage Wire Twisted Pair: Higher data transfer: a Quality construction.
 
SPECIFICATIONS:
Connectors: 30u" gold on contacts
Shell: 3u" gold
Signal Attenuation: 4-db max / 4.5 meters at 400MHz
Impedance Diff Mode: 110 ohms (+ -) 6 Ohms
Conductor Size: 22 AWG on Power & 28 AWG on Signal

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: andix »


Hamár mindenféle kábel, meg ilyesmi van terítéken lenne egy gyors kérdésem.. Kellene nekem kicsit hosszabb firewire kábel, mondjuk 5-6 méteres, ilyet hol lehet találni? Szokásos számtech boltokban sehol sem láttam, csak 3 méterest max.
Persze normál 6os-6os kellene, Konnekt8-hoz.

Online
Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: hifis »


Így igaz, majd megpróbálom visszaszerezni a 12 MHz-es Toslink kábelt, de az is lehet, hogy teszünk bele a következő SAEC rendelésbe egyet megint és akkor ki lehet próbálni.
Előre is kösz a lehetőséget. Nyilván kipróbálnám, már csak azért is, mert optikai kábelek hangja között is meglepő eltérések vannak. Ha ez a csúcskábel szebben zenél, vevő lennék rá, akárhány hertzen is működik a hifi.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Muszáj pontosítani, mert belegondoltam, ha a kábel nem tudja a 192kHz-et, nem tudom leellenőrizni, kijön-e a digit jel tc konnektből az 3-6 csatorna használatával. Előszőr tehát egy hiteles kábel kell. (Az 1,2 csatorna az analóg kimenet.)
Így igaz, majd megpróbálom visszaszerezni a 12 MHz-es Toslink kábelt, de az is lehet, hogy teszünk bele a következő SAEC rendelésbe egyet megint és akkor ki lehet próbálni.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na, kipróbáltam, és valóban a speaker setup-ban alapból 1.-2. csatorna volt beállítva. Most 3.-4.-re állítva máris megy a DAW az spdif-en keresztül. Köszi Feri az infot!Egyébként nem értem mi köze a speaker-nek az spdif-hez...

Ez csak egy hülye megnevezés, csupán azt döntöd el, hogy a rendelkezésre álló kimenetek közül melyiket választod ki sztereó főkimenetnek.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”