Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Én még mindig jól elvagyok az Audirvana 3.5 utolsó verziójával. Mivel szinte kizárólag csak streamingre használom, az Origin sem fog ezen változtatni.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: vlaca »

robi20064 írta:
2022.04.15., pén. 14:34
Ugy tunik meg is csak sok ember szeretne nem havi vagy eves elofizetes alapu lejatszo szoftvert.

https://audirvana.com/audirvana-origin/

A Studio-t hasznalom egy ideje es alapvetoen rendben van.
Streaming nélkül? Pfff. gondolkodik.gif
Na majd akkor ezt is visszaszavazzák a népek? :napsut:
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Carrobi írta:
2022.04.14., csüt. 21:06
vlaca írta:
2022.04.14., csüt. 20:09
Carrobi írta:
2022.04.14., csüt. 20:01
Sziasztok. Szeretnék egy kis segítséget,elakadtam😁 Apple Tv-re letöltöttem a Tidalt, egy kódot kellene beírni…de nem jövök rá hova. Esetleg vágja valaki?
Hi!

Egy asztali vagy mobil böngészőben nyisd meg amit írnak,(link.tidal.com).
Lépj ott be az accountodba és ott lehet majd a kódot beírni.
Hozzá rendeli az appletv-det a tidal accountodhoz.
Szia! Köszi eddig eljutottam..lehet,hogy a különböző email címeken lévő regisztrációk miatt nem engedi?
Ööö, ugyanazzal a regisztrációval lépj be az appletv-n a kód kéréshez, meg a másik készüléken a linkeléshez, így működnie kellene. gondolkodik.gif
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Online
Avatar
Carrobi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3775
Csatlakozott: 2018.01.16., kedd 20:52
Értékelés: 85

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Carrobi »

vlaca írta:
2022.04.14., csüt. 20:09
Carrobi írta:
2022.04.14., csüt. 20:01
Sziasztok. Szeretnék egy kis segítséget,elakadtam😁 Apple Tv-re letöltöttem a Tidalt, egy kódot kellene beírni…de nem jövök rá hova. Esetleg vágja valaki?
Hi!

Egy asztali vagy mobil böngészőben nyisd meg amit írnak,(link.tidal.com).
Lépj ott be az accountodba és ott lehet majd a kódot beírni.
Hozzá rendeli az appletv-det a tidal accountodhoz.
Szia! Köszi eddig eljutottam..lehet,hogy a különböző email címeken lévő regisztrációk miatt nem engedi?

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Carrobi írta:
2022.04.14., csüt. 20:01
Sziasztok. Szeretnék egy kis segítséget,elakadtam😁 Apple Tv-re letöltöttem a Tidalt, egy kódot kellene beírni…de nem jövök rá hova. Esetleg vágja valaki?
Hi!

Egy asztali vagy mobil böngészőben nyisd meg amit írnak,(link.tidal.com).
Lépj ott be az accountodba és ott lehet majd a kódot beírni.
Hozzá rendeli az appletv-det a tidal accountodhoz.
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Online
Avatar
Carrobi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3775
Csatlakozott: 2018.01.16., kedd 20:52
Értékelés: 85

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Carrobi »

Sziasztok. Szeretnék egy kis segítséget,elakadtam😁 Apple Tv-re letöltöttem a Tidalt, egy kódot kellene beírni…de nem jövök rá hova. Esetleg vágja valaki?
Csatolmányok
2B6395C7-958E-4AD1-AEC5-9FF495164122.png
2B6395C7-958E-4AD1-AEC5-9FF495164122.png (1000.41 KiB) Megtekintve 2224 alkalommal
50CDD610-6212-49D1-A2AD-95F743274D16.jpeg
50CDD610-6212-49D1-A2AD-95F743274D16.jpeg (2.27 MiB) Megtekintve 2224 alkalommal

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

hifitibi írta:
2022.02.15., kedd 21:54
Aszpirin írta:
2021.12.30., csüt. 21:49
Ja, és jó a hangja :D
Hol van a zenecucc?
Kettő is van. Ott a képen egy Resonessence Labs Concero HP egy szerény tudású HD650 fejessel, de a dokkolóhoz csatlakozik egy 8 méteres USB kábel, amin a nagy rendszer van bekötve, lásd az aláírásomat ("Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → AudioPhysic Classic 10"). Az nem látszik a képen, balra van oldalt, a dolgozószoba másik végében. De ha ülök a gép előtt, a fejest használom. A nagy rendszer is tud szólni a gépről, de akkor egy nagy fotelbe süppedek, és iPadddel táviányítom a Mac-en futó Audirvanát.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

Aszpirin írta:
2021.12.30., csüt. 21:49
Ja, és jó a hangja :D
Hol van a zenecucc?

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Aszpirin írta:
2021.12.30., csüt. 21:49
Teljesen alap M1 MacBook Air kimaxolva... zenehallgatás közben is :rolleyes:

2 külső monitorral a saját kijelzője mellett (ha valaki erre felkapja a fejét, hogy elvileg M1-gyel nem lehet, technikai részleteket tudok küldeni privátban /kucssszó: DisplayLink/, hogy ne itt offoljunk), "rendes billentyűzettel" + egérrel, 2 TB-os Samsung T7 extra SSD-vel... még tesztelgetem, de elég sok desktop gépet megszégyenít ez az apróság. Szerintem elképesztő ár/érték arányt képvisel. Most komolyan. Lehet, hogy megy a 2017-es 27"-os Retina iMac?

Ja, és jó a hangja :D
Hi, en epp ma olvastam recenziot forumon, hogy egy srac szeretne venni M1-et es a tobbiek mennyire dicsertek, hogy Por-hoz hasonlitottak mennyire jo gep na meg windowsos i9-es gepeket szegyenitett meg alap jaraton. Munkara nagyon ajanljak vagy 4k-as filmek nezesere de ahol olvastam az egy programator forum szoval ott is megalja a helyet.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Teljesen alap M1 MacBook Air kimaxolva... zenehallgatás közben is :rolleyes:

2 külső monitorral a saját kijelzője mellett (ha valaki erre felkapja a fejét, hogy elvileg M1-gyel nem lehet, technikai részleteket tudok küldeni privátban /kucssszó: DisplayLink/, hogy ne itt offoljunk), "rendes billentyűzettel" + egérrel, 2 TB-os Samsung T7 extra SSD-vel... még tesztelgetem, de elég sok desktop gépet megszégyenít ez az apróság. Szerintem elképesztő ár/érték arányt képvisel. Most komolyan. Lehet, hogy megy a 2017-es 27"-os Retina iMac?

Ja, és jó a hangja :D
Csatolmányok
2DFC957E-C7BF-4060-96FD-AF50541F152E.jpeg
2DFC957E-C7BF-4060-96FD-AF50541F152E.jpeg (2.89 MiB) Megtekintve 2431 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
gyszabolcs
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.05.22., csüt. 23:47
Értékelés: 42

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: gyszabolcs »

Remek egyébként a fórumuk is, ahol adott esetben segítséget kaphatsz és tutorialokat is találsz.

https://forum.affinity.serif.com/index. ... tutorials/

A jutyúbon is sok oktató videót találhatsz (néhányat magyar nyelven is!) ha rákeresel az "affinity photo" kifejezésekre.
De kezd ez a téma ebben a topikban off lenni, szóval örülök, hogy bejött és kellemes időtöltést a tanulgatásához, használatához. :)

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

gyszabolcs írta:
2021.12.28., kedd 10:41
Tegyél egy próbát az Affinity Photo-val. A fejlesztői a "nagy" Photoshop alternatívájának szánják, amit ha nem is száz százalékban sikerül teljesítenie, de erősen közelíti a Photoshop tudását. Felületében és funkcióiban is sok hasonlóság található a két alkalmazás között (rétegmaszkok, szűrők, korrekciós rétegek, stb.), bár kétségtelen, hogy némi tanulást, megszokást igényel a használata a Photoshop után. A fejlesztői lelkesek, viszonylag gyakoriak a frissítések, az alkalmazás már jó ideje natív M1 támogatást is kapott és ami további előny, hogy a gárda nem előfizetéses rendszerben gondolkodik. Jelenleg kb. 20 ezer forintba kerül, de ha tetszik érdemes várni a vásárlással, mert időnként leakciózzák. Én is ilyen akció keretében vettem, ha jól emlékszem 14 ezer forintért.
Imádom ezt a közösséget :smile32: Kb két hónapon belül ez a második olyan tipp, ami nagyon bejött (a korábbi a Vivaldi-ra vonatkozott).
Szóval... kipróbáltam az Affinity Photo-t, és olyannyira kipróbáltam, hogy meg is vettem. Ha nem is ugyanúgy, mint a Photoshop, de tudja, amire nekem szükségem van (és annyira hasonlítanak az ikonok, hogy tanulnom sem kell, hogy melyik mi :) ),. és repeszt a kis M1-es masinán (tényleg elképesztő, hogy mennyi idő alatt rakott össze és renderelt le egy körpanorámát 13 képből - csak néztem ki a fejemből...).

Ezer köszönet a tippért :smile53:

Viszlát, Adobe...
Csatolmányok
Screenshot 2021-12-28 at 13.00.51.png
Screenshot 2021-12-28 at 13.00.51.png (3.89 MiB) Megtekintve 2469 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
gyszabolcs
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.05.22., csüt. 23:47
Értékelés: 42

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: gyszabolcs »

Aszpirin írta:
2021.12.27., hétf. 14:19
Nos, azt hiszem, ezek után PSE-alternatívát keresek, ami nem Adobe-termék lesz. Megszoktam, szóval sz@r lesz mást használni helyette, de nem akarom magam egy új (2022-es) intel-PSE-vel szívatni.
Tegyél egy próbát az Affinity Photo-val. A fejlesztői a "nagy" Photoshop alternatívájának szánják, amit ha nem is száz százalékban sikerül teljesítenie, de erősen közelíti a Photoshop tudását. Felületében és funkcióiban is sok hasonlóság található a két alkalmazás között (rétegmaszkok, szűrők, korrekciós rétegek, stb.), bár kétségtelen, hogy némi tanulást, megszokást igényel a használata a Photoshop után. A fejlesztői lelkesek, viszonylag gyakoriak a frissítések, az alkalmazás már jó ideje natív M1 támogatást is kapott és ami további előny, hogy a gárda nem előfizetéses rendszerben gondolkodik. Jelenleg kb. 20 ezer forintba kerül, de ha tetszik érdemes várni a vásárlással, mert időnként leakciózzák. Én is ilyen akció keretében vettem, ha jól emlékszem 14 ezer forintért.

App Store link: https://apps.apple.com/hu/app/affinity- ... l=hu&mt=12

Megvásárolható a fejlesztő oldalán is: https://affinity.serif.com/en-us/photo/

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2021.10.29., pén. 18:24
Tudjuk hogy te szeretsz veszelyesen elni ha macOS-rol van szo :)
Nos igen :)
Nem zenehallgatással kapcsolatos, de Mac-es, ezért leírom a legújabb kalandomat.

Van egy alkalmazás, amit mostanában ritkábban használok, de amikor kell, akkor kell :)
Ezt az alkalmazást úgy hívják, hogy Adobe Photoshop Elements (2019)
Mivel amatőr fotós célokra használom, és nekem teljesen rendben vannak a szolgáltatásai, nem fizetek elő a "nagy" Photoshop-ra, jobban megéri megvenni egy Elements-t.
Legutóbb a Catalinánál szembesültem azzal, hogy új Elements-t kell vásárolnom, mert a régebbi (ami már tényleg nagyon régi volt, de jól működött, viszont 32 bites...) már nem volt hajlandó elindulni a 32 bites rendszer kidobása miatt. Ekkor még jogos volt a dolog, 32 bites alkalmazás már nem fut macOS-en, kell új, semmi gond... hát megvettem az Adobe Photoshop Elements 2019-et, ami gyönyörűen futott... amíg meg nem érkezett a Monterey.
Erre is csak most jövök rá, mert épp meg kellene szerkesztenem egy fotót (komolyabb dolgok kellenek, mint színállítás meg keretbe vágás - kell profi zajcsökkentés, némi klónozás, spot healing, állítható algoritmusú átméretezés és ilyenek...).

Nosza, elő a kis M1 ABP-t, pont jól jön a feladat a Rosetta 2 kipróbálására. PSE 2019 elindul szépen, expert mód, minden oké, meg akarom nyitni a fotót... és paff, hibaüzenet, nem megy. Bármit próbálkozok, nem megy. Oké, tudjuk, a Rosetta 2 sem tökéletes, tehát át az Intel-es iMac-re, azon is legújabb Monterey... és PSE 2019 ugyanazt a hibát produkálja. Nem az M1 proci és a Rosetta 2 okozza tehát...
Na, belemásztam rendesen, kiderült, hogy a Monterey-ben befoltoztak egy komoly biztonsági rést, és - most nem megyek bele a mélységekbe, mert unalmas - ez ahhoz vezetett, hogy a PSE 2019 használhatatlanná vált. A labda egyértelműen az Adobe térfelén lenne, mert várhatok akárhányadik frissítésre, a macOS-ben már nem fogják megnyitni megint a biztonsági rést... az Adobe-nak pedig egy tényleg minimális munkája lenne vele (gyakorlatilag újrafordítás egy átállított opcióval), hogy kiadjon patch-et a használatban lévő Elements termékekre (is).

De nem. Az Adobe nem foglalkozik már a PSE 2019-cel, viszont a nemrég mehjelent PSE 2022-ben javította a dolgot, vegyem meg azt. Namost... egy cég, aki egy 3 éves termékében már nem hajlandó kijavítani egy csúnya biztonsági rést, és mivel az oprendszer ezzel már nem hajlandó futtatni, vedd meg a legújabb verziót... hááááát... jó, hogy az Adobe meg tudja engedni magának ezt az üzletpolitikát, csak nehogy nagyon visszaüssön (valahogy k..vára nyeregben tudják érezni magukat a "nekem van a legjobb termékem" szcenárión felfúvódott nagy cégek, pedig igazán nagyot bukni a nagyok tudnak, lásd Yahoo!, Nokia, stb...).

Ráadásul a PSE 2022 macOS-re kiadott változata még mindig csak Intel-kód, vagyis M1-gyel csak a Rosetta 2 emulátor segítségével fut. WTF? Kiadnak egy számításigényes Mac-szoftvert "2022"-es évszámmal, ami nincs natívan ARM-re (M1-re) fordítva, miközben az Apple a teljes újgép-palettáját átállította már a saját ARM-architektúrájú M1 platformra? Ennek mi értelme? (mellesleg természetesen a "nagy" Photoshop már M1-natív, szóval meg is van az értelme: mindenki használja inkább az előfizetéses termékcsaládot, akkor is, ha egyszerűen nincs szüksége a szolgáltatásai egynegyedére sem... de így jobban megéri az Adobe-nak).

Nos, azt hiszem, ezek után PSE-alternatívát keresek, ami nem Adobe-termék lesz. Megszoktam, szóval sz@r lesz mást használni helyette, de nem akarom magam egy új (2022-es) intel-PSE-vel szívatni.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2021.12.22., szer. 21:55
Akos, mit gondolsz, ha az alabbibol venne mondjuk 45-ot es betolna egy pleddel a segge ala az mukodhetne? :D

https://www.amazon.com/dp/B071F9BT3G?tag=s7621-20

A brutuszt persze majd tiltsa le mert ugy ma' szorrrand lenne a vege.
hhoz kicsit le kellene adnom először a 120 kg-omból, mert így elég fura érzéssel lennék a seggem alatt :D

Bár ha jól belegondolok az lenne igazán "a háj fáj" :D :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5852
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7186
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

robi20064 írta:
2021.12.22., szer. 21:42
Aszpirin írta:
2021.12.22., szer. 21:31
A hájfáj :napsut:
.
6595A1B9-3247-4627-9797-114A53BE5C0D.jpeg
A szonyegre meg kellene valami kek feny, nehogy lerontsa az osszkepet, ize hangot :)
Meg így, hogy a hangsugárzó a fején van Aszpirinnek, így a legjobb elcsatolást úgy lehet megvalósítani, ha megtanul levitálni. ;peace;
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

A hájfáj :napsut:
.
6595A1B9-3247-4627-9797-114A53BE5C0D.jpeg
6595A1B9-3247-4627-9797-114A53BE5C0D.jpeg (3.84 MiB) Megtekintve 2259 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Bocs a késői válaszért, de így Karácsony előtt brutálisan el vagyok havazva munkával...

Köszönöm a felajánlást, de közben kiderült, hogy az Audirvana honlapjáról is elérhető a legújabb dmg, és - ez a fontos - az eredeti lifetime licensszel két gépre is fel lehet telepíteni (de egyidejűleg nem lehet mindkettőt használni).

Így tökéletes nekem, mert nem akarom egyidejűleg az MBA-n is meg az iMac-en is hallgatni...

Most épp az M1 MBA-n hallgatom a "hordozható" láncon (mert ezzel fogom csak az MBA-n hallgatni) vagyis MBA Audirvana 3.5-tel-› Resonessence Concero -› Sennheiser HD650. Az Audirvana 3.5 az Activity Monitor tanúsága szerint natívan fut az M1-en.

Ebben a felállásban én nem hallok semmi érzékelhető különbséget az M1 -es MacBook és az Intel-es iMac között.

Mivel ez azért messze nem highend lánc :rolleyes:, valamikor ki fogom próbálni íváncsiságból a "nagy" rendszeremen is, hogy esetleg azon hallható-e különbség... de nagyjából tökmidegy, hogy igen vagy sem, mert a kis Macbook-ot nem arra szánom, hogy a "nagy rendszerben" szolgáljon.

Amúgy eléggé élvezetesen szól számomra ez a felállás... azt hiszem, ezzel a tuning kábellel már nagyjából kihozom a HD650-ből a maximumot... ami nem csúcs ugyan, de egészen hallgatható már minden műfajban.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
freongee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2018.09.29., szomb. 16:53
Értékelés: 33

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: freongee »

Aszpirin írta:
2021.12.19., vas. 22:25
Azt esetleg tudjátok, hogy beszerezhető-e még Audirvana 3.5 licensz? (az eredetileg letöltött dmg talán megvan még valahol az iMac-emen).
Ha adok linket a tört, de full verzióhoz az jó? :)

Grat a géphez amúgy. :tutiok:
A felesleges 'gestures'-t ki tudod kapcsolni a touchpad beállításokban. ;)

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2021.12.19., vas. 17:17
Aszpirin írta:
2021.12.19., vas. 16:19
Kijött a MacOS Monterey 12.1 - és még mindig nincs benne Universal Control. Most állítólag tavaszra ígéri az Apple ezt a feature-t.
Csak nehogy úgy járjon vele, mint a csoda-töltőjével az AirPowerrel...

Más: vettem egy M1-es Macbook Air-t. A legeslegolcsóbbat. Eléggé impulzusvásárlás volt (viszketett a zsebem egy nagyon hordozható laptopra, és ennek most jó az ára...), meglátjuk mennyire válik be... :D
Masfel hete lakom be a MBP-mat, ami M1-gyel van felvertezve. Olyan hatalmas teszteknek nem vetettem ala. Viszont ami megdobbentett: onmaganak a gepnek milyen hangja van, ilyen hangminoseget notebookbol meg soha sem hallottam kimaszni.
Na ja, ma megnéztem / megtapogattam / meghallgattam mindegyiket.
A Touchbar-os M1 MBP annyira tetszett, hogy majdnem azt vettem meg / de végül győzött a józan ész, az MBA olyan jó áron volt (380ezer), hogy nem tudtam ellenállni.
És igen a 16-os MBP hangszórói elképesztőek, laptophangszóróhoz mérten.
Az MBA-é messze nem olyan, sőt megkockáztatom, hogy az iPad Pro-ból jobb minőségű hang jön elő, de nem lehet minden tökéletes.
Ami meglepett, hogy a 14-es MBP majdnem akkora, mint a 13-as, csak sokkal jobban ki van húzva a képernyő, kisebbek a szélei.
És megtapiztam az M1-es iMac-et is, hát szerintem nem gyenge. És az is jól szól, bár bevallom, szerintem a 2017-es 27-esemnek jobb a hangja egy nagyságrenddel. Nekem dizájnra nem jönnek be az új iMac-ec, nem értem, miért kell erőltetni ezt az ultravékonyságot, és cserébe viszont ott kell legyen az "áll"... na mindegy, azért az iMac Próra kíváncsi vagyok!!!!
Ja, és ezt már az új MBA-ról írom. Nagyon összebarátkoztam a kicsikével, bár ez az életem első MacBook-ja (eddig kizárólag iMac-jeim, iPad-jeim és persze iPhone-jaim voltak), és ezért még nagyon szoknom kell a tapipadjának simogatását... de ami jó könnyű megszokni, csak még furák nekem ezek a gesztusok, hozzá kell szoknom. Egyébként a billentyűzete zseniális, de ez gondolom nem újdonság...
Vettem hozzá egy 2TB-os kicsike külső SSD-t is (Samsung T7-est), ha esetleg kifogynék a háttértárból ☺︎ Csak 25%-kal többé, mint amennyiért plus 256 GB-ot adnak hozzá... Mondom, ez a tök alap modell, de engem ez is lenyűgöz. Tényleg.

Azt esetleg tudjátok, hogy beszerezhető-e még Audirvana 3.5 licensz? (az eredetileg letöltött dmg talán megvan még valahol az iMac-emen).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: theo »

wittao írta:
2021.12.19., vas. 17:17
Aszpirin írta:
2021.12.19., vas. 16:19
Kijött a MacOS Monterey 12.1 - és még mindig nincs benne Universal Control. Most állítólag tavaszra ígéri az Apple ezt a feature-t.
Csak nehogy úgy járjon vele, mint a csoda-töltőjével az AirPowerrel...

Más: vettem egy M1-es Macbook Air-t. A legeslegolcsóbbat. Eléggé impulzusvásárlás volt (viszketett a zsebem egy nagyon hordozható laptopra, és ennek most jó az ára...), meglátjuk mennyire válik be... :D
Masfel hete lakom be a MBP-mat, ami M1-gyel van felvertezve. Olyan hatalmas teszteknek nem vetettem ala. Viszont ami megdobbentett: onmaganak a gepnek milyen hangja van, ilyen hangminoseget notebookbol meg soha sem hallottam kimaszni.
Én ugyanígy jártam vettem egy M1 es Mac minit és tátva maradt a szám pedig én csak TIDALt streamelek róla ronnal egy Devialetnek ja és előtte soha nem használtam Mac et . Úgyhogy marad is :D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Kijött a MacOS Monterey 12.1 - és még mindig nincs benne Universal Control. Most állítólag tavaszra ígéri az Apple ezt a feature-t.
Csak nehogy úgy járjon vele, mint a csoda-töltőjével az AirPowerrel...

Más: vettem egy M1-es Macbook Air-t. A legeslegolcsóbbat. Eléggé impulzusvásárlás volt (viszketett a zsebem egy nagyon hordozható laptopra, és ennek most jó az ára...), meglátjuk mennyire válik be... :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
freongee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2018.09.29., szomb. 16:53
Értékelés: 33

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: freongee »

Aszpirin írta:
2021.11.14., vas. 16:55

Én szeretem "up to date" tartani a gépet. De ha a secuity update-eket felraktad, a Catalina és a Monterey között tényleg inkább a parasztvakítás van. Azért a security update-eket rakd fel mindenképp a Catalinához is, ha nem tetted eddig (ergo a Catalinából mindenképp frissíts a legújabbra). Elég sok csúf biztonsági lyukra derült fény az elmúlt egy másfél évben...
Feltettem azokat, persze. :tutiok:

A Time Capsule valóban über király a mai napig, főleg, hogy néha gombokért lehet hozzájutni.
Rendes LAN-on nekem kiváltotta egy ideig a filmezésre/zenére használt NAS-t, simán futott róla még a 4K-s blu-ray iso is akadásmentesen.

Én úgy használom a Time Machine-t, hogy amikor egy nagyobb melóban vagyok benne, akkor este csinálok egy napi mentést külső vinyóra (sima HDD), nem kell, hogy naponta többször is mentsen. Illetve mellette még archiválom egy helyre az adott munkát, biztos ami biztos (grafikus vagyok).

Jó amúgy látni, hogy vannak még jó értelemben vett Apple fanok ;peace;

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

freongee írta:
2021.11.14., vas. 13:48
Lehet velem van a baj, de Catalina óta nem nagyon érzek késztetést rendszerupgrade-re.

Pont azt érzem, amit írtál, hogy sok minden nem történik az OS-sel, csak a parasztvakítós feature-ök jönnek.
Nyilván ha egy Apple procis gépem lenne az 5K iMac helyett, akkor nem lenne kérdés…
A Big Sur felülete elég nagy változást hozott, kissé szokni kellett :)
Nekem is egy 2017-es 5K iMac-em van.
Én szeretem "up to date" tartani a gépet. De ha a secuity update-eket felraktad, a Catalina és a Monterey között tényleg inkább a parasztvakítás van. Azért a security update-eket rakd fel mindenképp a Catalinához is, ha nem tetted eddig (ergo a Catalinából mindenképp frissíts a legújabbra). Elég sok csúf biztonsági lyukra derült fény az elmúlt egy másfél évben...
freongee írta:
2021.11.14., vas. 13:48
A Time Machine backup-ot érdemes egy SSD-re tolni külső házban/dockban, rengeteg időt lehet vele megspórolni így. Nekem is van Tile Capsule-om (gen. 4), de csak NAS és wifi bridge szerepet tölt be.
A Time Machine úgy lett kitalálva, hogy állandóan legyen bekapcsolva az auto backup. Ha nem lett volna valamiért kb egy évig kikapcsolva, akkor semmit nem kellett volna várnom rá, egyszerűen mehetett volna egyből a Monterey-frisítés. Így egyértelmű, hogy sok időt spóroltam volna egy SSD-vel, ha kéznél lett volna egy, de önmagában backupok számára drága többterás SSD-t fenntartani nem a legjobban elköltött pénz szvsz. A háttér-backupok inkrementálisak és nem időkritikusak. SSD-vel időt spórolni - ha automatikusra van állítva a backup - csak visszaállításnál lehet. A teljes visszaállítás SSD-ről nyilván sokkal gyorsabb, de velem szerencsére egyszer fordlt csak elő, hogy vissza kellett állítanom mindent backupból, ez is a gépváltás miatt volt. Persze részleges visszaállítások (néhány fájl) többször előfordultak, erre zseniálisan jó a rendszerbe integrált Time Machine.
Viszont így, hogy ki volt kapcsolva a backup, az összes mentendő adat - kb 850 GB rendszerrel együtt az 1700 GB-ból - 14 óra alatt került át az 1 évvel korábbi mentést már tartalmazó 1 TB-os harmadik generációs, 2010-ben vásárolt Time Capsule-ra (a Mac is és a Time Capsule is vezetékes hálózaton lógnak, bár két switch és egy router is van köztük).
Korábban én is használtam NAS-ként a Time Capsule-t - rajta volt pl. a teljes iTunes könyvtáram többszáz MP3-ba rippelt CD-vel - aztán amikor rájöttem, hogy ennek már sok értelme nincs az internet-streaming és olcsó (mobil-)internet korában... Ráadásul kellett a hely a backupnak is, amire pont jó a Time Capsule "csigalassú" merevlemeze.
A TC-t egyébként én is a mai napig WjFi-bridge-ként használom - bár az én 3rd gen. TC-m max 160-170 Mbps-t tud "adni" duplex módban, ami már nem sok ma - de cserébe atomstabil és erős jele van. A másik WiFi-routerem 500 Mbps felett is tud duplex módban. Ha belegondolok, hogy már 11 éves, és végig folyamatos használatban volt, és még mindig használom (Wifi bridge-ként és hálózati Time Machine backup-storage-ként), a Time Capsule ára az eddig legjobban elköltött pénznek tűnik. Nagyon sajnálom, hogy az Apple ejtette ezt a termékvonalat, szerintem az emberek nem értették, mennyire minőségi és hasznos jószág ez. A koncepció (WiFi-routerbe épített NAS-szerűség, amire akár nyomtatót is lehet kötni USB-n, és akkor WiFi-nyomtatód van) szerintem zseniális, bár a mai NAS-ok sokkal többet tudnak of course.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
freongee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2018.09.29., szomb. 16:53
Értékelés: 33

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: freongee »

Aszpirin írta:
2021.11.14., vas. 11:30
A dolog nem volt egyszerű, ugyanis a tegnapelőtt derült ki, hogy a Time Machine-backup a tavalyi Big Sur-ra való frissítés óta ki volt kapcsolva (nem kizárt, hogy én kapcsoltam ki, de nem emlékszem rá, hogy ilyent elkövettem volna), ezért a backup 14 órát vett igénybe (hozzátenném, hogy még mindig egy több mint 10 éves Time Capsule-t használok backupra).
Köszönjük a feedbacket. ;)
Lehet velem van a baj, de Catalina óta nem nagyon érzek késztetést rendszerupgrade-re.

Pont azt érzem, amit írtál, hogy sok minden nem történik az OS-sel, csak a parasztvakítós feature-ök jönnek.
Nyilván ha egy Apple procis gépem lenne az 5K iMac helyett, akkor nem lenne kérdés…

A Time Machine backup-ot érdemes egy SSD-re tolni külső házban/dockban, rengeteg időt lehet vele megspórolni így. Nekem is van Tile Capsule-om (gen. 4), de csak NAS és wifi bridge szerepet tölt be.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”