Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kazettás deckek

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: wittao »

Altalaban elmondhato, hogy a zeneszek munkaeszkozkent tekintenek sok pro audios motyora, es nem feltetlenul van nekik otthon is studios felszerelesuk. Nekunk is van tobb zenesz vasarlonk, odahaza egy db studioban hasznalatos berendezesuk nincsen. Mas a hang, de ezt ok valahogy kompenzaljak magukban, es egyaltalan nem veszik olyan komolyan, mint amekkora vihar szokott lenni belole a hifis bilikben a forumokon :)
A sarkanyok korul is valamiert csak kialakult a rajongoi kultusz, holott vannak naluk jobb magnok papiron, megis ott vannak a top tipusok kozott.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

wittao írta:
2022.11.03., csüt. 08:32
Huhh, nagyon sajnalom, hogy igy megjartad a dolgot.
Ebay Kleinanzeige-rol mar en sem vasarolok, iszonyat sok atveres van ott. Nekem egy 2000€-s termekem vegul meg sem erkezett… support zero. Amikor nyilvanvalova valt a lopas, a kapcsolat az uzemeltetovel megszakadt, accountom zarolva lett. Nalam ez a felulet teljesen ignoralva van azota.

Gabi egyfajta muvesz a magno restauralas kpcsan, zsenialis szervizes, csak ajanlani tudom en is. Orulok, hogy egy szuperul hasznalhato, gondosan atnezett jo magnod kerekedett a vegere, bar igy eleg jelentos felarral.

Az uj “verdamat” is o nezte at, ugy mukodik mint egy svajci ora, lehet amiatt, mert Svajcbol van :)

Ui.
egy jo A721-re vadaszom meg, de felek ismeretlen forrasbol megvenni, egyelore nezelodom
011B2EE0-8DC5-4D11-8034-C0EF84BE899F.jpeg
gratula,szép az a "Sárkány" :smile53: ...egy pár hete volt a Mezzo-n,egy műsor "Keith Jarrett-The art of improvisation"...a mester sokat beszélt,pályafutása kezdete,Manfred Eicher/ECM,tesója stb...történelmi felvételei kerültek megemlitésre...a beszélgetés nagyobb része a családi házához tartozó ,különálló " studióban" volt,ami külsőre egy faház féleség lehet...a kamera végigpásztázót egy párszor,látható voltak lemezei,zongora,egy pár mikrofon,keverő,egyszerű dolgok amely segitségével "konyhaasztalon készült" felvételeket lehet késziteni....volt egy Sony DAT,egy Nakamichi Dragon is (!!)...hirtelen beugrott egy pár felvétele pl "The melody at night with You",vagy Jarrett/Haden "Last dance" (most épp ezt hallgatom),ahol ki lehet tapintani hogy ezek,konyhaasztalon készültek,és sicc,kazis felvételek,és vlszinű a Naka-val lettek készitve..szinte lebeg ezeknél a felvételeknél a nagy Naka-kra jellemző hangzásvilág...hogy nem DAT felvétel,az 100%...nem sikerült elcsipnem a kazit,DAT-ot,de akad egy pár másik "szerkó" a háttérben (NAD) és egy Convergent Audio Technology SL1 előfok..és akkor azt mondják,zenészek nem ismerik,mifán terem a hifi...

:kiss:
Csatolmányok
20221017_205321.jpg
20221017_205321.jpg (117.55 KiB) Megtekintve 1391 alkalommal
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: wittao »

Az A721 azert kell(ene), mert A80 Studerrol vagy PR99 Revoxomrol szimmetrikus XLR-rel tudok atvenni kazira. Elkepesztoen jo felveteleket lehet csinalni igy.
A Nakamichi nagy magnoi valamit “mashogy” csinalnak. Lehet rajuk mondani, hogy muanyagok es igy vagy ugy rosszak, de a tulajdonosaik nagyon szeretik oket es a hangminosegbe nehez belekotni. Imadom a 700ZXL-t es a Dragont is, mindkettot mas miatt, mas a karakteruk. A Studert szerintem csak felvetelekhez hasznalnam, nekem tul steril volt a hangja.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

wittao írta:
2022.11.03., csüt. 08:32
Huhh, nagyon sajnalom, hogy igy megjartad a dolgot.
Ebay Kleinanzeige-rol mar en sem vasarolok, iszonyat sok atveres van ott. Nekem egy 2000€-s termekem vegul meg sem erkezett… support zero. Amikor nyilvanvalova valt a lopas, a kapcsolat az uzemeltetovel megszakadt, accountom zarolva lett. Nalam ez a felulet teljesen ignoralva van azota.

Gabi egyfajta muvesz a magno restauralas kpcsan, zsenialis szervizes, csak ajanlani tudom en is. Orulok, hogy egy szuperul hasznalhato, gondosan atnezett jo magnod kerekedett a vegere, bar igy eleg jelentos felarral.

Az uj “verdamat” is o nezte at, ugy mukodik mint egy svajci ora, lehet amiatt, mert Svajcbol van :)

Ui.
egy jo A721-re vadaszom meg, de felek ismeretlen forrasbol megvenni, egyelore nezelodom
011B2EE0-8DC5-4D11-8034-C0EF84BE899F.jpeg
Miért pont Studer A721? a 215 miért nem jó? Abból lehet egy igazi megkímélt templomba járós már a kazós korszak végéről.
Egyébként le kell vele videóztatni a leütés előtt, körbe szériaszámmal :) működés közben
Ha akadékoskodik, akkor simlis. Már rájöttem, hogy ők sem szende szüzek. Ha komoly pénz van benne és el akarja passzolni, akkor hajlandó a széltolásra. Kicsihuszár magyar az országán kívül jól jön neki vevőnek.

Nekem mégőőő kéne egy Tandberg, valami egyszerü :) 3014 vagy 3004
Én spec nem vagyok oda a nagy agyon bonyolított Nakákért. Lehet, hogy azért mert nincs
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: wittao »

Huhh, nagyon sajnalom, hogy igy megjartad a dolgot.
Ebay Kleinanzeige-rol mar en sem vasarolok, iszonyat sok atveres van ott. Nekem egy 2000€-s termekem vegul meg sem erkezett… support zero. Amikor nyilvanvalova valt a lopas, a kapcsolat az uzemeltetovel megszakadt, accountom zarolva lett. Nalam ez a felulet teljesen ignoralva van azota.

Gabi egyfajta muvesz a magno restauralas kpcsan, zsenialis szervizes, csak ajanlani tudom en is. Orulok, hogy egy szuperul hasznalhato, gondosan atnezett jo magnod kerekedett a vegere, bar igy eleg jelentos felarral.

Az uj “verdamat” is o nezte at, ugy mukodik mint egy svajci ora, lehet amiatt, mert Svajcbol van :)

Ui.
egy jo A721-re vadaszom meg, de felek ismeretlen forrasbol megvenni, egyelore nezelodom
011B2EE0-8DC5-4D11-8034-C0EF84BE899F.jpeg
011B2EE0-8DC5-4D11-8034-C0EF84BE899F.jpeg (2.5 MiB) Megtekintve 1429 alkalommal
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Végre hazatért a 710-esem hosszas betegeskedés felépülése után
Öhhöm, szar volt már akkor, amikor megvettem
1400 Euróért hirdették januárban a német ebajon "excelent condition" címszóval
Szép külső .. több emil váltás után megbeszélve kinek mi a szép és jó úgy tűnt közös nevezőt találtunk a biznichez
Kezdett már ciki lenni a gyanakvó kérdéseim sorozata, ahogy tapasztaltam eddig - ha az ehte német azt mondja, hogy jó, akkor az jó
A tipusról annyit, hogy van az Mk1-es első széria.
Elég sok van belőle svájc-német vonalon viseletes állapotban, inkább a második kiadást választottam B710 Mk2 néven fut.
1000 juró környékén van egy jóindulattal elfogadható példány - ezekből már nincs olyan sok.
Természetesen szükség lesz a további szervizelésre-finombeállításokra, de alapvetően egyben van a gép.
A hirdetés mindig úgy van írva, hogy "frissen szervizelve"
Mintha pizzaárus írta volna :) Hogy ki és mit csinált rajta, szerviz riport és mérések - persze az nincs.
1000-1500 euró sávban már tényleg valamilyen formában igazolt pedigrének kéne lenni.
1500 felett inkáb a B215-ös széria van (szintén jó kondicióban, nem megfolyt lcd-vel stb.)

Ehhez kaptam egy 2016-os Revox-Online számlát 600 euróról, névre szólóan.
"Revox B710 magnójának általános felújítása, beleértve az összes alkatrészt, a tisztítást és a kalibrálást"
Na gondoltam ez már pöpec, jöhet a cucc.

Fizetés, pár nap és megérkezett.
Kibontom, bekötöm. bekapcs, play és nem jó
Egyik csatorna hiányzik, pár mp. múlva leáll a lejátszás
Szétszedem, hohóóó, az összes kártya ki van borulva-esve a szuronyos csatikból.
Szállításkor biztos fejjel lefelé volt szegény
Visszarakom, gondosan figyelve, nem mellédugni ... úgy sem jó

Elvittem Dunakeszire az egyik műszerész ismerősömhöz (látott már ilyet). Pár dolgot megnézett rajta.
Szerinte nem tud kiesni a kártya, ha rajta van a burkolat. Belül elég elhanyagolt koszos kinézet. Át volt kondizva rendesen.
Megpucolta, de azután sem lett jobb.
Mondtam itt álljunk meg - nem becsülve alá Robi hozzáértését - fontos lenne egy akredidált szerviz irásos véleménye a refund-hoz

CDS Szlovénia
"Left pincroller not spins
Both pinchrolers are dirty
Left capstan not spins freely
Leader tape detection not working
W&F is 0,17%WRMS, 0,38%DIN and rising (measurement was done after i fixed left pinchroller problem … nothing else)
Speed drops from 3145Hz down to 3110Hz (Must be stable between 3147-3150Hz)
PB/REC head tilt and height is wrong
PB level is wrong
PB is not stable and fluctate for aprox. 4-6dB
REC level is wrong
REC level is not stable and fluctate for 4-8dB
BIAS for all tapes is far out of specs."

A mechanika gáz - 200 euró a javítás. A többit itthon egy általuk ajánlott magyar müszerésszel.

B. Gábor:
"Igazából azt nem értem, hogy ami hibákat találtunk benne, azok mind olyanok, hogy ki kellett volna bukjon egy gyors teszt alkalmával is.
Tényleg olyan volt a gép, ahogy bármihez hozzányúltunk, lett valami -szó szerint.
Pedig a beletett munka látszik, minden műveleti erősítő ki van cserélve, az összes elkó ki van cserélve (és ez tényleg elég babra munka), de ez hasztalan, ha a hibát bennehagyták, vagy fel sem mérték.
A jelútban lévő elkókkal párhuzamosan kötve egy-egy 100 nF-os kondik - ezek viszont beleütköztek a készülék alsó burkolatába, így további feszülést, repedést, kontakthibát okoztak.
Ez a terület kaphatott párát, vagy vizet, mert itt volt minden katasztrofális.
A komplett alaplap forrasztásait fel kellett újítani, még a cserélt alkatrészekét is, mert alá voltak rohadva (azt hiszem, ezekről küldtem is képet), és itt voltak a legrosszabb állapotban a tűs csatlakozók, amiket egyenként kellett felcsiszolni, majd kiemelve ónozni. Igazából ezek vettek el sok időt, meg a mechanika szétszedése, orsózómotor csere utáni beállítása.
Így viszont már merem azt mondani, hogy jó gép lett (a görgők is még elfogadhatóak a tesztek alapján), reméljük, az is marad.
Nem írtam, a javításokra fél év garanciát adok, és használd minél többet, derüljön ki, ha valami még nem százas benne, bár rengeteg tesztfutáson van túl, heteken keresztül hallgattam, mint műhelyi műsorforrás, az igazi teszt mindig az, ami a gép tulajdonosánál történik."

Csévélő motor cserével együtt 300 euró

Ez is drága magnózás lett. 2000 euró egy felújított B710-esért - nem valami jó üzlet, de most legalább megy.
Christian Geldner Mannheim-ből - állandóan valami indián mondást fűzött az emiljei alá.
A végén mondtam neki: az indián hazudott
Állítása szerint még videója is van a jó működésről, amit nem mutatott meg, csak ha bepanaszolom a Ebay-Klein-en

Vasárnap, amikor átvettem Gábor rákérdezett, hogy megnéztem-e a számlán a magnó széria számát, hogy stimmel-e, mert lehetetlen az állapot megjelölés
Nem emlékeztem pontosan, csak a névre, meg B710, meg az összeg.
Nem beszélni németül (essen le a gatyám, asszony német nyelvtanár, 15 év alatt megtanulhattam volna) így nem tünt fel a számla középső sorában egy bejegyzés:
"Második Revox B710 magnó vásárlása" -100 euró
Hoppá, mivan??? Kettő volt neki és a roszabbat küldte nekem? A jobb fotóival és azt is videózta esetleg a hátoldalon levő szériaszám kifelejtésével? Azt mutatta volna be, ha kéri a hivatal?
A magnó már nincs nála, szorri. Ravasz, nem fog már kiderülni az igazság, ettől még inkább elmés átverés marad.
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Ma este is vettem fel :)
Csatolmányok
B710mk2.jpg
B710mk2.jpg (2.45 MiB) Megtekintve 1640 alkalommal
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

https://www.subito.it/audio-video/nakam ... 964747.htm
Pénteken még 2000 volt gondolkodik.gif
valaki evvel is nyerészkedik :D
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Ma vettem fel :rolleyes:
Csatolmányok
006.JPG
006.JPG (4.45 MiB) Megtekintve 1959 alkalommal
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: Voyager »

tamagaba írta:
2022.07.22., pén. 18:49
Voyager írta:
2022.07.22., pén. 15:55
..
ááá, erre a célra ez a média alkalmatlan
No de éppen ezt cáfolja a videó. :)

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Voyager írta:
2022.07.22., pén. 15:55
..
ááá, erre a célra ez a média alkalmatlan
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Kipróbáltam egy szűziesen viselkedő XLII-S-el és ugyan az a jelenség, hogy együtt mozdul pluszra-minuszra a bias állítására a level, de ezen a tipuson már jóval kisebb a szintváltozás, a bias meg jobban változik, ahogy tekergetem. Egyszerübb lett volna levideóznom, de mindegy.
Felvettem -10dB rózsák zaját, kapcsolgatva tape/source között mondhatom alig- szinte semmi különbség nem volt a két hangkép között. Úgy látszik mégis csak jó valamire ez a kalibrációs procedúra :rolleyes:
A level szintmutató meg lehet, hogy egy feldolgozó áramkör után kerül kijelzésre, azért nem úgy mutatja az eredményt, ahogy én goldoltam a bias-level karakterisztika kinézetében.
Jenő bocs, ha fárasztottam!
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

tunerman írta:
2022.06.29., szer. 14:50
Ismét felhívom a figyelmet arra, hogy japán szalagok tipusai vannak felsorolva a leírásokban, és nem európaiak :rolleyes: ...azt a BASF kazettát én a nakàban nem erőltetném.
A leírásban felsorolt japán kazetta tipusokkal sem lehet a BIAS optimumot beállítani?
TJ.
Elnézést, valószinüleg rosszul fogalmazok
Az első kép a bias ábráról egy BASF által kiadott pdf-ből vettem - máshol is láttam ilyen karakterisztikát
Erre a jelenségre vagyok kíváncsi, hogy reprodukálható a változás illetve hogy lehet a legjobban belőni a legalacsonyabb torzitáson levő munkapontot egy adott szalaghoz
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Ismét felhívom a figyelmet arra, hogy japán szalagok tipusai vannak felsorolva a leírásokban, és nem európaiak :rolleyes: ...azt a BASF kazettát én a nakàban nem erőltetném.
A leírásban felsorolt japán kazetta tipusokkal sem lehet a BIAS optimumot beállítani?
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Szóval ott tartok, hogy:
VR115-117; VR215-217 left-right a main pcb-n
10k 20k 50k a 3 szalagtipushoz
EX SX ZX, a ZX-nek van 10k, a normálnak 50k-s potija
VR005 10k a bias poti az előlapon
Ahogy tekergettem az előlapi fine bias-t, elég jelentős változás volt, úgy emlékszem a Teac-on jóval kisebb a tartomány, mint a CR4-en
Ki kéne ugyanezt próbálnom a V7000-esen, de az most gyengélkedik csévélő motor hibával
Vagy átrázott minket a BASF vagy sok volt a sör vagy a dolog nem olyan egyszerű, hogy mit mutatnak a led kijelzők, belül van még okosság
Viszont meg tudom nézni a többi szalag tipuson is. Van original XLII-S és 1x használt MX60-am is.
Talán úgy kéne csinálnom, beállítom a beépítettel, aztán Rew-vel generált rózsa zaj mobilról (minden rádió lekapcsolva) -15 -10 dB-n, amilyen dinamikájú zenét felveszek és ott fülre tovább finomítani. Végülis a 400Hz és a 15kHz-es jelnél összetettebb hullámformát hallgatunk. Torzítás mérőm nincs, de a fülem ilyen összahasonlításban még jó lehet (kapcsolgatva a Tape/Source-t).
Csatolmányok
nak_cas_type.jpg
nak_cas_type.jpg (63.14 KiB) Megtekintve 2217 alkalommal
capture_005_29062022_130859.jpg
capture_005_29062022_130859.jpg (212.27 KiB) Megtekintve 2217 alkalommal
capture_003_29062022_130719.jpg
capture_003_29062022_130719.jpg (78.08 KiB) Megtekintve 2217 alkalommal
capture_002_29062022_130556.jpg
capture_002_29062022_130556.jpg (89.59 KiB) Megtekintve 2217 alkalommal
capture_001_29062022_130452.jpg
capture_001_29062022_130452.jpg (241.04 KiB) Megtekintve 2217 alkalommal
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

tunerman írta:
2022.06.28., kedd 20:37
Mivel szerintem nincs akkora BIAS tartományod, aminél ezt a jelleggörbe változást érzékelni lehetne. (Általában fine BIAS az, amit a felhasználó tekergethet :smile29:
TJ.
Érdekes, nekem ebből a jelenségből, ami nálam van az jön le, hogy a felfele menő ágon van a munkapontom, ami nem jó
Majd még átgondolom
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Mivel szerintem nincs akkora BIAS tartományod, aminél ezt a jelleggörbe változást érzékelni lehetne. (Általában fine BIAS az, amit a felhasználó tekergethet :smile29:
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

tamagaba írta:
2022.06.28., kedd 07:38
tunerman írta:
2022.06.27., hétf. 21:24
Az ábra nagy általánosságban jól mutatja a BIAS munkapontot, 315/400Hz-en a maximális kimenőjelet beállitjuk a szalagon, majd kb. +10%-ot még növelünk a BIAS szintjén.
(A további részletek a szervizkönyvekben valóban megtalálhatóak :smile53: )
TJ.
Arra gondoltam, hogy azt a puklit a Level kalibrációs kijelzője tudja-e mutatni. Ahogy növelem a bias-t, kéne esni a szintnek. Mennyire érzékeny a kijelzése. Na majd otthon kipróbálom rózsa zajjal is akár -10dB-n.
Köszi
Nem tapasztalható ez a bias-level jelleggörbe sem a beépített kalibrációs rutinjával, sem a Rew-ben generált LR full range pink noise-zal felvétellel gondolkodik.gif
Ahogy tekerem a bias-t, abban az irányban változik a Level (Naka CR4)
Háttakko legjobb a Bak sör :rolleyes:
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

tunerman írta:
2022.06.27., hétf. 21:24
Az ábra nagy általánosságban jól mutatja a BIAS munkapontot, 315/400Hz-en a maximális kimenőjelet beállitjuk a szalagon, majd kb. +10%-ot még növelünk a BIAS szintjén.
(A további részletek a szervizkönyvekben valóban megtalálhatóak :smile53: )
TJ.
Arra gondoltam, hogy azt a puklit a Level kalibrációs kijelzője tudja-e mutatni. Ahogy növelem a bias-t, kéne esni a szintnek. Mennyire érzékeny a kijelzése. Na majd otthon kipróbálom rózsa zajjal is akár -10dB-n.
Köszi
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Az ábra nagy általánosságban jól mutatja a BIAS munkapontot, 315/400Hz-en a maximális kimenőjelet beállitjuk a szalagon, majd kb. +10%-ot még növelünk a BIAS szintjén.
(A további részletek a szervizkönyvekben valóban megtalálhatóak :smile53: )
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Had kérdezzek valamit, hátha Jenő fog beírni:
Itt van ez az ábra. Úgy láttam a magnók szerviz manuáljából a beállításoknál, mintha csak a legmagasabb kimeneti szintet néznék az elektronikák. A B710-nél van valami utalás táblázat formájában pár kazóra vonatkozólag
Pedig engem az a pont érdekelne, ahol legkisebb a torzítás. Nem baj, ha ott alacsonyabb kimeneti szint a forráshoz képest. De azt nem tudják kalibráció során mérni.
Hogy lehet ezt a dolgot jól beállítani?
Csatolmányok
bias.jpg
bias.jpg (40.17 KiB) Megtekintve 1933 alkalommal
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Na, megérkezett a francia retyerutya Fox C60
CR4-be be, Tildácska pécéről beizzít és lássuk. Mmmmaaszter audió, hogy le ne f..sam a lábam
Előtte egy kis kalibrrációó - szépen állnak a ledek egy helyben, nem rángatóznak, mint az öreg dropoutos szalagoknál
Nem látom a fekete potikat a feketében pontosan, de mintha középállás lenne, tehát szabvány szerinti (ez azt jelenti, hogy a kalibráció nélküli gépeken is jó lehet a felvétel pl. B710 :)
A oldal az egyik új felfedezettem Dominique Fils-Aimé – Nameless album
B oldal Aurora fél óra válogatás
Visszajátszás - nagykicsi fiam kapcsolgatja a bemeneteket (szintek egyrehozva)
Szépen együtt megy. Jól csévél. Jó a műanyag ház-tok anyag minősége.
Nem hallgattam fülessel, hétköznapi zene hallgatás kicsit jobban odafigyelve.
Igen, drága. Mert kis szériás külföldi gyártás, áfával és szállítással. Majd ha itthon fogja gyártani a Hajdú és Tsa Bt., akkor annyi kazónk lesz, hogy a földön fogjuk rugdosni.
Szerintem semmi gond nincs evvel. A 90 perces verziót nem fogom kipróbálni :rolleyes:
Csatolmányok
IMG_20220623_200057.jpg
IMG_20220623_200057.jpg (3.9 MiB) Megtekintve 2009 alkalommal
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Mamám is mondta régen, hogy ellentengernagy vagyok
Rendeltem is rögtön 8 db. Fox C60-at
Kipróbálok egyet, ha mehanikailag nem jó, visszaküldöm mindegyiket pár dicsérő szóval
De a szalagra tényleg kiváncsi vagyok. Nem vagyok biztos benne, hogy csak a 30 éves króm meg a metál a nyerő
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”