Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kazettás deckek

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Ilyet használ valaki?
https://apps.microsoft.com/store/detail ... u-hu&gl=HU
Kalibrálni kell a hangkártyát, mert az ugye benne lesz a körben, de nagyságrendekkel jobb paraméterei vannak, mint egy magnónak.
Hátha nem kell venni 2000 Euróért eredetit (amit szintén már lehet, hogy fel kell újítani)
Igen írja, hogy nem helyettesíti a laborműszert, azért elárulhat ezt-azt a magnó állapotáról
Csatolmányok
1.jpg
1.jpg (127.16 KiB) Megtekintve 1645 alkalommal
2.jpg
2.jpg (120.03 KiB) Megtekintve 1645 alkalommal
3.jpg
3.jpg (116.6 KiB) Megtekintve 1645 alkalommal
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

fererencz írta:
2022.05.31., kedd 12:32
tamagaba írta:
2022.05.31., kedd 12:31
Hol olvastad ezt? Monjuk többet én sem tudok erről és 3 fejes minden magnóm, de nem tudtam ezt a részt
https://www.tapeheads.net/showthread.php?t=14447
Érdekes kommentek, mintha nem lenne egységes álláspont és némi veszélyhelyzet is adódhat a használat során.
Van lemágnesezőm, de még sosem használtam.
Viszont van egy vasaló Bulk Eraser-em, amit régi monófejes magnófelvételek demagjára használtam. Az működött.
Állítólag alacsonyabb alapzaj lesz az eredmény, ezt nem tudom megerősíteni, nem mértem le előtte-utána. Metált tényleg nem tud demagolni.
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

fererencz írta:
2022.05.31., kedd 11:41

Ha jól értelmezem, kétfejes deck-eknél a felvételkészítés maga is "demagnetizál"?
Szerintem jól értelmezed. A törlő, és előmágnesező áramnak valóban van lemágnesező hatása a fejmagokra
nézve. Ám más mágnesezhető alkatrész is érintkezhet a szalaggal, pl. a meghúzó tengely. Deckje válogatja,
mit érdemes figyelembe venni.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1317
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: fererencz »

tamagaba írta:
2022.05.31., kedd 12:31
Hol olvastad ezt? Monjuk többet én sem tudok erről és 3 fejes minden magnóm, de nem tudtam ezt a részt
https://www.tapeheads.net/showthread.php?t=14447
Nem szotkam hibázni.

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

fererencz írta:
2022.05.31., kedd 11:41
Sziasztok!

A demagnetizálásról olvasgatok, most egy ilyenbe futottam:
In general, a regular de-mag is only needed on a 3-head decks or on PB-only units (walkmans etc.) . 2-head decks have a very efficient auto de-mag built in, it is called the recording mode . Just switch the deck to record for few seconds and the heads are demagnetised!

Ha jól értelmezem, kétfejes deck-eknél a felvételkészítés maga is "demagnetizál"?
Hol olvastad ezt? Monjuk többet én sem tudok erről és 3 fejes minden magnóm, de nem tudtam ezt a részt
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1317
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Sziasztok!

A demagnetizálásról olvasgatok, most egy ilyenbe futottam:
In general, a regular de-mag is only needed on a 3-head decks or on PB-only units (walkmans etc.) . 2-head decks have a very efficient auto de-mag built in, it is called the recording mode . Just switch the deck to record for few seconds and the heads are demagnetised!

Ha jól értelmezem, kétfejes deck-eknél a felvételkészítés maga is "demagnetizál"?
Nem szotkam hibázni.

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: antizigün »

talán ennyire nem gyászos

egy kazettát húz, inkább arra gyanakszom hogy szorul. miért? mindkét oldalt hallgatva kb ugyanazon a szalagrésznél jelentkezik a gond. A-oldalon pár mp-ig tartó "hullámzás", ugyanott a B-oldalon erős nyávogás

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

antizigün írta:
2022.05.29., vas. 21:11
egy tc-k415, jófogásról. használtan vettem pár kazettát. újszerű a dekk, most az egyik kazettát elkezdte húzni. van itthon egy nemrég felújított akai, azzal nincs semmi. a kettő közül inkább a sony-t tartanám meg, színben passzol ez erősítő, cd-játszó pároshoz. más kazettánál eddig nem jelentkezett a húzás, nyávogás (a szalagot azért nem eszi, nem is áll le)....mindenesetre egy átnézés (a deck-é) nem árt, de nem akarom olyan helyre vinni ahol 2 hónapig ülnek rajta
Sajnos az átnézés nem fog segíteni.
Szét kell szedni a mechanikát, ki kell pucolni az ott ragadt öreg kenőanyagokat. Szíj nem tudom van-e benne. Görgők milyenek
Az a baj, hogy javítási garanciával csak teljes felújítást vállal minden műszerész. Mert egy hónap múlva vissza fogod vinni más hibával, avval a panasszal, hogy nemrég lett "átnézve"
Ennél a magnónál a felújítás többe kerülne, mint a használt érték. Viszont jól működne.
A hobbi műszerészek otthon, munka mellett akkor csinálják, amikor van kedvük. A jó műszerészeknél kb. fél éves várakozó sor van.
Nekem mind a 3 magnóm kint volt a szlovéniai CDS-nél (az egyiket tőlük vettem)
Hátha valaki innen jelentkezik
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: antizigün »

egy tc-k415, jófogásról. használtan vettem pár kazettát. újszerű a dekk, most az egyik kazettát elkezdte húzni. van itthon egy nemrég felújított akai, azzal nincs semmi. a kettő közül inkább a sony-t tartanám meg, színben passzol ez erősítő, cd-játszó pároshoz. más kazettánál eddig nem jelentkezett a húzás, nyávogás (a szalagot azért nem eszi, nem is áll le)....mindenesetre egy átnézés (a deck-é) nem árt, de nem akarom olyan helyre vinni ahol 2 hónapig ülnek rajta

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

antizigün írta:
2022.05.29., vas. 13:37
üdv

biztos volt már ilyen kérdés. bp és északi körnéykén tudnátok ajánlani szervizt?
Ki az áldozat? Ill. milyen magnó?
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: antizigün »

üdv

biztos volt már ilyen kérdés. bp és északi körnéykén tudnátok ajánlani szervizt?

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1317
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: fererencz »

tamagaba írta:
2022.05.20., pén. 21:25
Ez így furán hangzik, amikor vannak szabványok. Pl IEC Type ... Rajta van a Maxell XL II S 60-ason is (International Electrotechnical Commission)
Pont az lenne a lényege, hogy Japántól Amerikáig bármilyen magnón ugyan úgy szóljon
A Bias egyszerü fizikai meghatározás. Az EQ-val lehet variálni, de jobb fixen rögziteni, hogy milyen felvételi kiemelést és lejátszási csökkentést alkalmazunk. Már ha tényleg műszerrel mért lineális átvitelre törekszünk.
Pont került hozzám egy ilyen Maxell is. Ugyan az a helyzet. :D
Nem szotkam hibázni.

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Más:
Keresgélek occó felújítható magnókat (nem én csinálnám)
Kedvelem a Norvég céget, lehet bogarászni a service manuáljukba, állítólag jó magnókat csináltak
Ez a kis zsebmagnó kialakítás 3 fejjel, duál tengely hajtással, 3 motorral kimondottan tetszik
Persze mára ezt is aranyárban mérik. Ha egy Dragonért elkérnek több mint egy millát, akkor ezért mit rinyálok 1400 euróért.
Csatolmányok
2020-08-2416.36.27_1799x1349.jpg
2020-08-2416.36.27_1799x1349.jpg (432.07 KiB) Megtekintve 1703 alkalommal
2020-08-2416.35.45_1799x1412.jpg
2020-08-2416.35.45_1799x1412.jpg (379.05 KiB) Megtekintve 1703 alkalommal
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

tunerman írta:
2022.05.20., pén. 10:46
Ezért európai gyártású kazettákkal való felvételkészítést japán deckben nem javasolok.
TJ.
Ez így furán hangzik, amikor vannak szabványok. Pl IEC Type ... Rajta van a Maxell XL II S 60-ason is (International Electrotechnical Commission)
Pont az lenne a lényege, hogy Japántól Amerikáig bármilyen magnón ugyan úgy szóljon
A Bias egyszerü fizikai meghatározás. Az EQ-val lehet variálni, de jobb fixen rögziteni, hogy milyen felvételi kiemelést és lejátszási csökkentést alkalmazunk. Már ha tényleg műszerrel mért lineális átvitelre törekszünk.
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Röviden annyi infó, hogy a japán gyártású kazettás magnók japán szalagra vannak tervezve/kalibráiva...ez a service manual leírásaiban általában a tipus megnevezésével együtt megtalálható.
Ezért európai gyártású kazettákkal való felvételkészítést japán deckben nem javasolok.
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1317
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Elég régi AGFA és BASF kazettákat próbáltam eddig (mármint saját részről, felvétellel).

http://vintagecassettes.com/agfa/agfa_files/eagfa80.htm

http://vintagecassettes.com/basf/basf_files/ebasf74.htm
received_549944480026890.jpeg
received_549944480026890.jpeg (93.34 KiB) Megtekintve 1652 alkalommal
Meg, hogy visszaemlékeztem, kollégám kölcsön krómos kazettáinál az volt, hogy valamelyik normál, mások krómos állásban szóltak jobban...
Nem szotkam hibázni.

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

antizigün írta:
2022.05.19., csüt. 23:03
tamagaba írta:
2022.05.18., szer. 21:01
antizigün írta:
2022.05.11., szer. 10:36
sziasztok,

belépő szintű kérdés. sony deck-en nincs type állítás, mivelhogy automata a felismerés. kazettám közt van néhány chrome is, de ezeket is type I-ként ismeri fel. hogyan vehető rá hogy type II-ként ismerje fel? ki kell törni a chrome kazettákra jellemző plusz pöcköket?
Valszeg nem működik az automata felismerés
Benyulsz ahol vannak a pöckök és finoman próbálod fel-le mozgatni figyelve a kijelzőt
Nem kell kitörnöd semmit a kazettán ! Az a törlésvédelem
.. vagy olyan régi a kazetta, hogy nincs rajta tipus kivágás
Talan ez a megoldas? Sok kazettan van ajanlas hogy type i ben kell lejatszani
http://www.tapeheads.net/showthread.php?t=19022
Lejátszásnál csak eq korrekció van. Azt végül is úgy kapcsolgatja az ember, ahogy gondolja
Van kép a kazóról?
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: antizigün »

tamagaba írta:
2022.05.18., szer. 21:01
antizigün írta:
2022.05.11., szer. 10:36
sziasztok,

belépő szintű kérdés. sony deck-en nincs type állítás, mivelhogy automata a felismerés. kazettám közt van néhány chrome is, de ezeket is type I-ként ismeri fel. hogyan vehető rá hogy type II-ként ismerje fel? ki kell törni a chrome kazettákra jellemző plusz pöcköket?
Valszeg nem működik az automata felismerés
Benyulsz ahol vannak a pöckök és finoman próbálod fel-le mozgatni figyelve a kijelzőt
Nem kell kitörnöd semmit a kazettán ! Az a törlésvédelem
.. vagy olyan régi a kazetta, hogy nincs rajta tipus kivágás
Talan ez a megoldas? Sok kazettan van ajanlas hogy type i ben kell lejatszani
http://www.tapeheads.net/showthread.php?t=19022

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1317
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: fererencz »

tamagaba írta:
2022.05.19., csüt. 07:56
Kezd az ügy bonyolódni :rolleyes: mindegy, ha normálon jól műxik, akkor avval kell használni
Nem minden magnó szól jobban krómon
Köszi!
Mikor friss volt a dolog, kaptam kölcsön krómos kazit kollégától, azok is normál álláson szóltak "jól", nem csak amiket én vettem fel.
Nem szotkam hibázni.

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

fererencz írta:
2022.05.19., csüt. 07:07
Normál kazetta normál álláson lejátszva egészen jól szól (nekem, akinek a kazetta eddig nem képviselt igazán minőséget). Ha krómos kazettára normál állásban veszek fel, az sehogyan sem jó, ha krómos állásban, akkor igen. Ez természetes. Viszont, lejátszáskor, ha szintén krómos állásra kapcsolok, akkor rosszabb a hangja, mint a normál kazinak. Normál állásban visszahallgatva viszont kimondottan jó (nekem).
Kezd az ügy bonyolódni :rolleyes: mindegy, ha normálon jól műxik, akkor avval kell használni
Nem minden magnó szól jobban krómon
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1317
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: fererencz »

tamagaba írta:
2022.05.18., szer. 21:06
Nem tévesztendő össze a szerzett-járulékos magashiány miatt Normal-ra állított állással (mert ott nagyobb kiemelést használ)
Ha minden eszerint történik és nem jó a hang - lapos, magashiány, dinamikahiány - máshol kell keresni a problémát - szerviz
Hm...
Érdekes, lehet, hogy valami akkor már nem kerek a készülékemnél?
Normál kazetta normál álláson lejátszva egészen jól szól (nekem, akinek a kazetta eddig nem képviselt igazán minőséget). Ha krómos kazettára normál állásban veszek fel, az sehogyan sem jó, ha krómos állásban, akkor igen. Ez természetes. Viszont, lejátszáskor, ha szintén krómos állásra kapcsolok, akkor rosszabb a hangja, mint a normál kazinak. Normál állásban visszahallgatva viszont kimondottan jó (nekem).

Tudom, hallgassam úgy, ahogy nekem jó, de ez akkor miféle hiba lehet?
Nem szotkam hibázni.

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

fererencz írta:
2022.05.14., szomb. 20:23
Sziasztok!

Amatőr kérdés. Az aláírásomban szereplő deck-kel szeretnék felvenni króm kazettára. Felvételekor is Chrome állásba kell kapcsolnom, vagy inkább normálba, és a lejátszáskor kell a Chrome—ot választani?

Köszönöm! leborulok.gif
Igen, a felvétel és a lejátszás is ugyanabban az állásban kell lenni.
Különben más előmágnesezést és korrekciókat fog használni. A szalagnak szabvány szerint nem megfelelőt.
Nem tévesztendő össze a szerzett-járulékos magashiány miatt Normal-ra állított állással (mert ott nagyobb kiemelést használ)
Ha minden eszerint történik és nem jó a hang - lapos, magashiány, dinamikahiány - máshol kell keresni a problémát - szerviz
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

antizigün írta:
2022.05.11., szer. 10:36
sziasztok,

belépő szintű kérdés. sony deck-en nincs type állítás, mivelhogy automata a felismerés. kazettám közt van néhány chrome is, de ezeket is type I-ként ismeri fel. hogyan vehető rá hogy type II-ként ismerje fel? ki kell törni a chrome kazettákra jellemző plusz pöcköket?
Valszeg nem működik az automata felismerés
Benyulsz ahol vannak a pöckök és finoman próbálod fel-le mozgatni figyelve a kijelzőt
Nem kell kitörnöd semmit a kazettán ! Az a törlésvédelem
.. vagy olyan régi a kazetta, hogy nincs rajta tipus kivágás
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tamagaba 2022.05.18., szer. 21:07-kor.
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

fererencz írta:
2022.05.14., szomb. 20:23
Sziasztok!

Amatőr kérdés. Az aláírásomban szereplő deck-kel szeretnék felvenni króm kazettára. Felvételekor is Chrome állásba kell kapcsolnom, vagy inkább normálba, és a lejátszáskor kell a Chrome—ot választani?

Köszönöm! leborulok.gif
Természetesen igen! Sőt, ez a felvételnél még fontosabb, az előmágnesezés miatt.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1317
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Sziasztok!

Amatőr kérdés. Az aláírásomban szereplő deck-kel szeretnék felvenni króm kazettára. Felvételekor is Chrome állásba kell kapcsolnom, vagy inkább normálba, és a lejátszáskor kell a Chrome—ot választani?

Köszönöm! leborulok.gif
Nem szotkam hibázni.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”