Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősitők

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

fapaci írta:
2023.06.09., pén. 12:02
juliush írta:
2023.06.09., pén. 11:15
Megosztó téma a "muzikalitás" kérdése, különösen az erősítő vonatkozásában.
Nem lenne megosztó téma, ha egyszer valaki végre definiálná, mit is jelent.
Komplex zenei jelben, ismétlem komplex, tranziensekkel teli jelben ne történjen a jel frekvenciájától függő időtolás. És ne legyen véletlenszerűen változó fázistolás sem(jitter).
Ha olyan az elektronika, ami minden jelet teljesen fix IDŐVEL és nem fázissal tol el, akkor az az elktronikai zenei lesz. Tehát az nem baj, ha _mindent 1usec-kel odébb tol az elektronika. A baj az, ha ez az időbeni tolás függ valamitől. Műszakilag szerintem ezt jelenti. A hangi hatást nehéz megfogalmazni, mert nem az történik, hogy valamilyen lesz, hanem épp az, hogy valamilyen nem lesz.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

fapaci írta:
2023.06.09., pén. 13:08
franz írta:
2023.06.09., pén. 12:32
Ha a 100% ot leosztjuk, az erősítő, hanfal, dac/riaa mekkora százalékban felelős a hallott hang stílusért?
Kép
Kiszámoltam Fapaci képlete alapján :
Minden komponens 650 % - ban felel a hallott hang stílusáért... :fekverohog:

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

denesdr írta:
2023.06.09., pén. 13:25
Rock60 írta:
2023.06.09., pén. 13:14
denesdr írta:
2023.06.09., pén. 13:00

A lejátszani kívánt hanganyaghoz képest?
Ezt most nem érted, vagy nem akarod érteni ? Honnan tudod, hogy a lejátszani kívánt hanganyagnak hogyan kellene szólnia ?
De, értettem a kérdést. Mondjuk megmérjük a rendszer hangvisszaadási képességeit.

Biztos lehet fülre is, de ki fülének/hallásának/véleményének kell hinni, hogy milyen is a neutrális hang? Ha így teszünk, honnan fogjuk tudni, hogy nincs-e véletlenül mégneutrálisabb hang? gondolkodik.gif
Én szeríntem túl van gondolva ez a kérdés.
Itt kb. mindenkinek van több évtizedes tapasztalata arra nézve, hogy meg tudja ítélni, mit szeretne hallani és pl a saját rendszerében, ha kicserél egy komponenst, az neki tetsző, vagy nem tetsző irányba változtatja a már jól ismert hangot.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Rock60 írta:
2023.06.09., pén. 13:14
denesdr írta:
2023.06.09., pén. 13:00
Rock60 írta:
2023.06.09., pén. 12:59
De, mihez képest nem tesz hozzá, mihez képest nem vesz el, mihez képest kiegyensúlyozott a hangzási balansza ?
A lejátszani kívánt hanganyaghoz képest?
Ezt most nem érted, vagy nem akarod érteni ? Honnan tudod, hogy a lejátszani kívánt hanganyagnak hogyan kellene szólnia ?
De, értettem a kérdést. Mondjuk megmérjük a rendszer hangvisszaadási képességeit.

Biztos lehet fülre is, de ki fülének/hallásának/véleményének kell hinni, hogy milyen is a neutrális hang? Ha így teszünk, honnan fogjuk tudni, hogy nincs-e véletlenül mégneutrálisabb hang? gondolkodik.gif
Viszonyítani nem tudnunk semmihez, mivel nem a valóságot hallgatjuk a rendszerünkön, hanem egy felvételt.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

asebestyen írta:
2023.06.09., pén. 10:32
Rock60 írta:
2023.06.09., pén. 10:16
A maiakat nem ismerem.
A régi integrált szériából volt szerencsém hallani az E-204, 205 - öt, nekem volt E 303X -em.
Érdekes állatfajták.
Az én véleményem az, hogy elsőre nagyon megfogja az embert, levegős, teres, tiszta, részletezőnek tűnő hang, de hosszabb távon kiderűl, különösen akusztikus zenén, hogy túl steril, túl művi.
Az a bizonyos megfoghatatlan, sokszor pellengére állított fogalom, a muzikalitás, na az nincsen bennük.
Persze, mindig felmerül a kérdés, hogy mihez képest, mennyiért, és persze kinek a pap, kinek a papné...
A " mennyiért " a legnagyobb probléma, mert szerintem nagyon túlárazottak a képességeikhez képest.
Én minden esetre boldogan léptem túl rajtuk.
E205-ösöm van most is. Ha valamit biztosan nem tudnék ráfogni, az az, hogy túl steril lenne. gondolkodik.gif
Ha az AN lánc, végén az E dobozokkal sarokba a fal mellé installálva a viszonyítási alap, akkor persze lehet ezt mondani, de ez akkor számomra egy pozitív jelző, valamint akkor inkább alulárazott is az Accu.
Viszont azzal egyetértek, kinek a pap, kinek a papné.
Az E 205 - öt szembe állítani bármelyik AN lánccal is, akkora tévedés, ami már bőven túl van minden szubjektívításon. Több kategória különbség van köztük.
Viszont így örülhetsz, hogy akkora élményben van részed, ami másnak 10x ennyibe kerülne. :D
Ahogy mondtam, az AN dobozt nem szabad a sarokba tolni, különösen az E -t.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rock60 2023.06.09., pén. 13:29-kor.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

denesdr írta:
2023.06.09., pén. 13:00
Rock60 írta:
2023.06.09., pén. 12:59
De, mihez képest nem tesz hozzá, mihez képest nem vesz el, mihez képest kiegyensúlyozott a hangzási balansza ?
A lejátszani kívánt hanganyaghoz képest?
Ezt most nem érted, vagy nem akarod érteni ? Honnan tudod, hogy a lejátszani kívánt hanganyagnak hogyan kellene szólnia ?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

franz írta:
2023.06.09., pén. 12:32
Ha a 100% ot leosztjuk, az erősítő, hanfal, dac/riaa mekkora százalékban felelős a hallott hang stílusért?
Kép

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: denesdr »

franz írta:
2023.06.09., pén. 13:00
denesdr írta:
2023.06.09., pén. 12:54
franz írta:
2023.06.09., pén. 12:28
Vjon olyan létezik h új terméket az egész árért ellehet vinni 2 hétre és ha nem tetszik money back?
Létezik, ha interneten rendeled meg a terméket, akkor pont 2 heted van az elállásra. Bár a forgalmazók ezt a kötelezettségüket nem nagyon kedvelik, nyilván nem is ők találták ki. Lehet jobban jár mindenki, ha inkább egyeztetsz a forgalmazóval az otthoni kipróbálás ügyében.
hát én ilyen cigányságot soha nem csinálnék :-)))))
Melyik a cigányság? A törvény adta elállási joggal való élés vagy a forgalmazóval való egyeztetés?

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Rock60 írta:
2023.06.09., pén. 12:59
De, mihez képest nem tesz hozzá, mihez képest nem vesz el, mihez képest kiegyensúlyozott a hangzási balansza ?
A lejátszani kívánt hanganyaghoz képest?

Avatar
franz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2014.09.10., szer. 19:22
Értékelés: 19

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: franz »

denesdr írta:
2023.06.09., pén. 12:54
franz írta:
2023.06.09., pén. 12:28
Vjon olyan létezik h új terméket az egész árért ellehet vinni 2 hétre és ha nem tetszik money back?
Létezik, ha interneten rendeled meg a terméket, akkor pont 2 heted van az elállásra. Bár a forgalmazók ezt a kötelezettségüket nem nagyon kedvelik, nyilván nem is ők találták ki. Lehet jobban jár mindenki, ha inkább egyeztetsz a forgalmazóval az otthoni kipróbálás ügyében.
hát én ilyen cigányságot soha nem csinálnék :-)))))

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Az biztos, hogy nem színezést értek a muzikalitás alatt. :music1:
De, érzékelhetően olyan peoratív színezete kezd lenni ennek a fogalomnak, hogy meg sem próbálom deffiniálni.

Mindenesetre több hirdetésben és közbeszédben bukkan fel az a pozitív jelző egy - egy készüléknél, hogy nem változtatja meg a hangszint, a hangzási balanszot, nem tesz hozzá és nem vesz el a zenéből semmit, az bizony lényegében nem is csinál semmivel semmit, csak erősít az erősítő és csak átalakít a dac ...
Eddig rendben is lenne, ha igaz lenne, jól hangzik. :smile49:
De, mihez képest nem tesz hozzá, mihez képest nem vesz el, mihez képest kiegyensúlyozott a hangzási balansza ?
Amíg nincsen egy minden vitán felül álló referencia, amihez ezeknek a készülékeknek ezeket a tulajdonságait viszonyíthatjuk, addig csak játék a szavakkal, addig csak elbeszélünk egymás mellett, mert innentől kezdve minden szubjektív. :yingyang:

Az AN dobozokat nem a sarokba állítva kell hallgatni. :ohnoohnoohno:

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: denesdr »

franz írta:
2023.06.09., pén. 12:28
Vjon olyan létezik h új terméket az egész árért ellehet vinni 2 hétre és ha nem tetszik money back?
Létezik, ha interneten rendeled meg a terméket, akkor pont 2 heted van az elállásra. Bár a forgalmazók ezt a kötelezettségüket nem nagyon kedvelik, nyilván nem is ők találták ki. Lehet jobban jár mindenki, ha inkább egyeztetsz a forgalmazóval az otthoni kipróbálás ügyében.

Avatar
franz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2014.09.10., szer. 19:22
Értékelés: 19

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: franz »

fapaci írta:
2023.06.09., pén. 12:02
juliush írta:
2023.06.09., pén. 11:15
Megosztó téma a "muzikalitás" kérdése, különösen az erősítő vonatkozásában.
Nem lenne megosztó téma, ha egyszer valaki végre definiálná, mit is jelent.
Ha a 100% ot leosztjuk, az erősítő, hanfal, dac/riaa mekkora százalékban felelős a hallott hang stílusért?

Avatar
franz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2014.09.10., szer. 19:22
Értékelés: 19

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: franz »

Muszáj kicsit konkretizálnom a felvetésem, a 2010 es évek közepi hi-res őrületkor vettem egy erősítő-merevlemez lejátszó párost,aminek az akkori ára 2000-2000 ejró volt, használtan vettem a feléért, jó vétel volt, azóta is az van.
Az inflációt nézve és a mai kommersz márkákat, akik mind 1 mio köré lődözgetik be az erősítőiket, igaz megtoldva minden féle bemenetekkel, internet képességekkel és DAC -al, szóval ez így egyben oké az árért.
Viszont egy 2000 (1000) eurós erősítőt lecserélni egy 6000 eurósra (e-280), igaz írtam fent h ez ma inkább 3000 lenne talán...szóval dilemmázok h érdemes e ekkorát ugrani úgy, h a többi eszközöm sem jobb mint a használtan vett erősítő forrás páros és ezeket feljebb lépés miatt nem akarom cserélni.
Tudom a kérdés az h van e rá pénz....az még csak meglenne, de ezért az ember már csak olyan h x2 javulást vár és h végjáték legyen az erősítő...ezért kérdeztem, hogy vajon megéri e az árát, 2000-ről való ugrás 6000 -re, hallható-e, vagy ez még kb egy kategória, látván az accuphase belépő erősítője ez a 280-as "csak".

Direkt márkát írok, nem ez van, pl egy Yamaha AS-2200 t cserélni a még jobbra, a high endbe belekóstolni ...szóval közel 2-2,5 szeres árért kapni újonnan high endet és ez a 280-as egyáltalán tudja?
Megyj.: nincs high end fétisem, soha nem is volt, inkább a márka hangjára vagyok kiváncsi az új termékei közül de ebből csak ez a legalja ami belefér, ez is már fölötte van a racionalitásnak nálam

Vjon olyan létezik h új terméket az egész árért ellehet vinni 2 hétre és ha nem tetszik money back?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

juliush írta:
2023.06.09., pén. 11:15
Megosztó téma a "muzikalitás" kérdése, különösen az erősítő vonatkozásában.
Nem lenne megosztó téma, ha egyszer valaki végre definiálná, mit is jelent.

Avatar
Mézga Aladár
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 400
Csatlakozott: 2015.03.22., vas. 07:25
Értékelés: 102

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Mézga Aladár »

asebestyen írta:
2023.06.09., pén. 10:32
Rock60 írta:
2023.06.09., pén. 10:16
A maiakat nem ismerem.
A régi integrált szériából volt szerencsém hallani az E-204, 205 - öt, nekem volt E 303X -em.
Érdekes állatfajták.
Az én véleményem az, hogy elsőre nagyon megfogja az embert, levegős, teres, tiszta, részletezőnek tűnő hang, de hosszabb távon kiderűl, különösen akusztikus zenén, hogy túl steril, túl művi.
Az a bizonyos megfoghatatlan, sokszor pellengére állított fogalom, a muzikalitás, na az nincsen bennük.
Persze, mindig felmerül a kérdés, hogy mihez képest, mennyiért, és persze kinek a pap, kinek a papné...
A " mennyiért " a legnagyobb probléma, mert szerintem nagyon túlárazottak a képességeikhez képest.
Én minden esetre boldogan léptem túl rajtuk.
E205-ösöm van most is. Ha valamit biztosan nem tudnék ráfogni, az az, hogy túl steril lenne. gondolkodik.gif
Ha az AN lánc, végén az E dobozokkal sarokba a fal mellé installálva a viszonyítási alap, akkor persze lehet ezt mondani, de ez akkor számomra egy pozitív jelző, valamint akkor inkább alulárazott is az Accu.
Viszont azzal egyetértek, kinek a pap, kinek a papné.
E-306 van 25 éve. Húsz évig Focal Micro Utopia hangfallal hallgattam. Azt hittem ismerem a karakterét.
Majd jött egy másik hangfal, WB ACT One, és rá kellett döbbennem nem tudom mi az erősító karaktere. Csak az aktuálisan rákötött eszközök karaktere meghatározható számomra.
Mindig, mindennél van jobb!

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: juliush »

Rock60 írta:
2023.06.09., pén. 10:16
Az én véleményem az, hogy elsőre nagyon megfogja az embert, levegős, teres, tiszta, részletezőnek tűnő hang, de hosszabb távon kiderűl, különösen akusztikus zenén, hogy túl steril, túl művi.
Az a bizonyos megfoghatatlan, sokszor pellengére állított fogalom, a muzikalitás, na az nincsen bennük.
Megosztó téma a "muzikalitás" kérdése, különösen az erősítő vonatkozásában. Jómagam szigorúan szubjektív alapon úgy gondolom, hogy az erősítőtől pont azt várnám, hogy önmaga lehetőleg ne rendelkezzen semmilyen "muzikalitással", csinálja a dolgát, de a hangzásból maradjon ki.
Ebben megerősít a pár hónapja használt, a Süti által összerakott "végfok", amely a lehető legkevesebb hangzásbéli befolyásra törekedve praktikusan egy 1x erősítésű kimenőfokozat, így az előfok, vagy most éppen a DAC-om szinte közvetlenül hajthatja a hangfalakat (hangsugárzókat). A jelenlegi majdhogynem közeltéri konfigurációban ez többnyire bőven elegendő a meghajtáshoz. Az eredmény egy "közvetlenebb", "direkt" hangzás, lehet hogy valakinek ez "steril", számomra egy hatalmas ugrás a "realizmus" felé. (Köszi Süti! :smile53: )
Következésképp ha valaki "muzikalitásról" beszél erősítővel kapcsolatban, az számomra többnyire valamilyen jellegű és mértékű színezettségre utal. Amit persze előnyben részesíthet valaki, személyes preferenciái mentén.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Rock60 írta:
2023.06.09., pén. 10:16
A maiakat nem ismerem.
A régi integrált szériából volt szerencsém hallani az E-204, 205 - öt, nekem volt E 303X -em.
Érdekes állatfajták.
Az én véleményem az, hogy elsőre nagyon megfogja az embert, levegős, teres, tiszta, részletezőnek tűnő hang, de hosszabb távon kiderűl, különösen akusztikus zenén, hogy túl steril, túl művi.
Az a bizonyos megfoghatatlan, sokszor pellengére állított fogalom, a muzikalitás, na az nincsen bennük.
Persze, mindig felmerül a kérdés, hogy mihez képest, mennyiért, és persze kinek a pap, kinek a papné...
A " mennyiért " a legnagyobb probléma, mert szerintem nagyon túlárazottak a képességeikhez képest.
Én minden esetre boldogan léptem túl rajtuk.
E205-ösöm van most is. Ha valamit biztosan nem tudnék ráfogni, az az, hogy túl steril lenne. gondolkodik.gif
Ha az AN lánc, végén az E dobozokkal sarokba a fal mellé installálva a viszonyítási alap, akkor persze lehet ezt mondani, de ez akkor számomra egy pozitív jelző, valamint akkor inkább alulárazott is az Accu.
Viszont azzal egyetértek, kinek a pap, kinek a papné.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

A maiakat nem ismerem.
A régi integrált szériából volt szerencsém hallani az E-204, 205 - öt, nekem volt E 303X -em.
Érdekes állatfajták.
Az én véleményem az, hogy elsőre nagyon megfogja az embert, levegős, teres, tiszta, részletezőnek tűnő hang, de hosszabb távon kiderűl, különösen akusztikus zenén, hogy túl steril, túl művi.
Az a bizonyos megfoghatatlan, sokszor pellengére állított fogalom, a muzikalitás, na az nincsen bennük.
Persze, mindig felmerül a kérdés, hogy mihez képest, mennyiért, és persze kinek a pap, kinek a papné...
A " mennyiért " a legnagyobb probléma, mert szerintem nagyon túlárazottak a képességeikhez képest.
Én minden esetre boldogan léptem túl rajtuk.

Avatar
franz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2014.09.10., szer. 19:22
Értékelés: 19

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: franz »

accuphase belépő szintről van vkinek tapasztalata, érdemes a 2000 eurós kategóriából erre váltani? v tán egykutya csak overpriced?

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: juliush »

BLX írta:
2023.06.03., szomb. 22:18
vazze írta:
2023.06.03., szomb. 12:23
https://www.naimaudio.com/product/nait-50
Nekem nagyon tetszik. Szívesen kipróbálnám. Jó, hogy visszahozták. Viszont az árából már egy pár nagyon klassz aktív monitort lehetne venni, én azt hiszem most inkább abba az irányba locsolnám a pénzt. :rolleyes:
Attól tartok, a "visszahozták" legfeljebb a "szellemiségére" értelmezendő, annak is leginkább a külső, vizuális elemeire, semmint a műszaki tartalmára, és a klasszikus Vereker-korszak Naim hangzására...
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: BLX »

vazze írta:
2023.06.03., szomb. 12:23
https://www.naimaudio.com/product/nait-50
Nekem nagyon tetszik. Szívesen kipróbálnám. Jó, hogy visszahozták. Viszont az árából már egy pár nagyon klassz aktív monitort lehetne venni, én azt hiszem most inkább abba az irányba locsolnám a pénzt. :rolleyes:

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Audio Research VT130

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Magtech írta:
2023.06.03., szomb. 10:46
Az eredeti segédrács ellenállások az eldurranás után.
Természetesen vitte a csövet is magával. SSS.jpg
Fordítva történhetett, a tönkrement végcsövek vitték magukkal az ellenállást.
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Audio Research VT130

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Magtech írta:
2023.06.03., szomb. 10:46
Az eredeti segédrács ellenállások az eldurranás után.
Természetesen vitte a csövet is magával. SSS.jpg
Mivel ez nem konkrétan az eladó darabról szól, így átkerült az általános részre.Légy szíves itt folytasd a téma boncolgatását.Kösszi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: vazze »

 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”