Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Baryll
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2020.10.03., szomb. 08:02
Értékelés: 59

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Baryll »

Rock60 írta:
2023.09.14., csüt. 13:18
Ha eltekintünk a falbontástól és a csatornák mennyíségétől, a kábel árától, semmi előnye nincsen a külön ösvényeknek ?
Az ösvény létjogosultságának tesztelését már egy kutya közönséges fűnyíráshoz használt narancsárga kültéri kábellel is elkezdheted. Rácsatlakozol közvetlenül a villanyóra után a hálózatra, elvezeted a hifihez a kábelt és elkezded felváltva hallgatni a felvételeidet. Egyszer az ideiglenes ösvényről, utána a házba beépített rendszerről. Van-e különbség? Lehet, hogy már így is hallani fogsz különbséget az ösvény javára és már tudod is, hogy a falban lévő vezetékelés gyengébb, mint egy jól kiépített ösvény. Lehet, hogy fordított lesz az eredmény. Akkor tehetsz be drágább kápelt próbára, vagy hagyod a fenébe az egészet és megelégedsz azzal ami már van. Elosztótól félni? Nem azon fog múlni a High-End.

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

mishow írta:
2023.09.14., csüt. 15:14


Biztosan van előnye, de hogy értelme van-e - főleg ár/munka/rombolás oldalon, pláne egy relatíve új házban - azt a fene se tudja neked előre megmondani.
Szerintem a végösszeg akkora lenne, hogy azt érdemesebb "vasra" költeni, vagy ha mindenképp a tápolás izgat, ebből már kijön egy komolyan megépített tápszűrő.
Én biztosan nem fognék hozzá (őszintén: nem is izgat), de ha téged spannol a dolog, akkor tuti nem foglak lebeszélni róla! :smile53:
Ha valaminek előnye van, akkor értelme is van, szvsz...
Nem kell bontani, rombolni szinte semmit, csak a födémet átfúrni. Annyi a különbség, hogy nagyobb luk kell 24 drótnak, mint háromnak.
Sokat nem terveztem rá költeni.
Ha valami komolyabb - drágább - drótra esik a választás akkor persze csak egy ösvény lesz.
Többek szerint a jobb drótnak az ösvényben ugyan annyi jelentősége van, mint a tápkábelnél. / Nem tudom, nem próbáltam./
A normál olcsó villanybolti 2.5 - es drót esetén jöhet be a képbe a több ösvényke, egy - egy önálló aljzattal, ha van elvi előnye. Ha nincsen, akkor nyilván nem erőlködök rajta, nem vagyok a pénzem ellensége.

Csak az a fránya elosztó, csak azt tudnám feledni... :D
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Rock60 2023.09.14., csüt. 17:49-kor.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Rock60 írta:
2023.09.14., csüt. 13:18
Ha eltekintünk a falbontástól és a csatornák mennyíségétől, a kábel árától, semmi előnye nincsen a külön ösvényeknek ?
Szerintem két egyszerű dolgot kipróbálhatsz:
1.) Mindent kihúzol/lekapcsolsz ami a jelenlegi betáp irányon van a leágazásokon, hogy hallasz-e javulást.
2.) Beraksz egy 3x2,5mbcu hosszabbítót, az első konnektoról, netán az elsztótól, hogy úgy van-e különbség.

Én az elsőt próbáltam meg, de semmit különbséget nem fedeztem fel, ezért nem is foglalkozom vele. A másodikban már kevésbé hiszek, neki se futottam.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: mishow »

Rock60 írta:
2023.09.14., csüt. 13:18
Ha eltekintünk a falbontástól és a csatornák mennyíségétől, a kábel árától, semmi előnye nincsen a külön ösvényeknek ?
Biztosan van előnye, de hogy értelme van-e - főleg ár/munka/rombolás oldalon, pláne egy relatíve új házban - azt a fene se tudja neked előre megmondani.
Szerintem a végösszeg akkora lenne, hogy azt érdemesebb "vasra" költeni, vagy ha mindenképp a tápolás izgat, ebből már kijön egy komolyan megépített tápszűrő.
Én biztosan nem fognék hozzá (őszintén: nem is izgat), de ha téged spannol a dolog, akkor tuti nem foglak lebeszélni róla! :smile53:

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Persze, gondoltam, hogy százszor ki lett már tárgyalva a téma, de valóban nem egyszerű összekaparni a lényeget a régi kommentekből...

Köszönöm a tanácsokat, segítségeket. :smile53:

Ami előbb lemaradt.

Kb. 12 éve készült el a ház, tehát a kábelezése korszerűnek mondható.....
A drótozásnál gondoltam a hifire, csak nem elég jól. :smile51:
Olyan problémákra hívták fel a figyelmemet, hogy pl a szobában fennt körbefutó 2.5 - es gerincvezetékből több helyen függőleges leágazások vannak a konnektorok felé, amibe persze minden tölteni való vacak be van dugva, stb...
A hifihez két ágon jön le a nafta egy középen lévő kémény két oldalán 5 - 5 süllyesztett konnektorhoz oldalanként. Sajnos külön-külön vezetékdarabkákkal összekötve.
Ez gondolom, így nem jó...

Ha eltekintünk a falbontástól és a csatornák mennyíségétől, a kábel árától, semmi előnye nincsen a külön ösvényeknek ? Kevésbé zavarják egymást, ilyesmi...
Esetleg van hátránya ?
Falat nem kell bontani, vésni, csak a födémet, mert az automaták pont a nappali alatti garázsban vannak.
Nem ugyan azon a falon, hanem egy oldalsón, és mindenképpen falon kívüli csatornában képzeltem el a drótok vezetését.
A tömör Diy tápkábeleim hármas fonásban készültek el. Így javasolta Süti.
A sövény kábelét is érdemes így elkészítenem - ha eltekintünk a nem egyerű kivitelezéstől - vagy fölösleges ?

Elnézést, ha sok a kérdés, de kb. - egyelőre - ennyi.

Köszönöm, még egyszer. :smile53:

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Rock60 írta:
2023.09.13., szer. 00:10
Előbb - utóbb rászánom magam az ösvényezésre.
A kérdésben járatos fórumtársakhoz lenne pár elvi kérdésem. :smile53:
Nehéz a topicba vissza olvasni, ezért (itt is) sokszor jönnek ismét a kérdések, mit, miért, ki mit gondol ajánl ...

A hálózati áram kábelezésnél alap jelenség, hogy minél távolabb van készüléktől kábel hosszban az eszköz, bármi, az kevésbé szól bele a "jó hangzásba". Ezért az eseteben csak a lakáselosztóig keresnék/cserélnék ösvény kábelt/vezetéket. A lakáselosztó és fogyasztásmérő között már kevésbé érzékeny, azon túl méretlen ágon (ami pecsétzárral védett) még kevésbé, utcai lég/földkábel végképp nem, Tehát ezekkel úgysem lehet hifiskedni, azokon az elegendő áram, feszültség tartás, zárlat, tűzbiztonság a szempont.

Készülékenként én nem javasolnék ösvényeket, 4-8 ösvény?? nagyon nem praktikus, a lakást szét kéne hozzá verni, azért is mert, úgy lennének szeparáltak, ha külön-külön csőben futnának néhány cm távolságban. Ha mégis egynél több ösvényt építenél, akkor én 2 vagy 3-at javaslok. Egyik analóg tápos végfokokhoz, másik analóg tápos forrás készülékekhez, harmadik minden kapcsitáposhoz.

Keresztmetszet 3x2,5mm2 vagy 3x4mm2 a lakáselosztóig. A lakáselosztó és fogyasztás mérő közé 3x6mm2, de inkább 3x10mm2. A három vezeték mindig legyen azonos keresztmetszetű, ennek több oka is van. Védővezetőn normál üzemben elenyésző áram áram folyik (szivárgó, árnyékolás áramok), azonban az érintés, zárlat biztonsági, áramhurok előírása is van.

Árnyékolás, védővezető, földelés minőség az egy külön nagy téma. Az ideális az, hogy legyen mindig nagyon alacsony impedanciás a föld felé, legyen minél zajtalanabb, vezesse föld felé nem csak szivárgót, testzárlatot, az idegen zajokat is. Két véglet szokott lenni, minél több, erősebb földelés és árnyékolás, másik, mivel nem lehet ideálisan földelni, árnyékolni ezért minél kevesebb legyen abból, de csak az érintésvédelem és tűzvédelem határáig. Ha gyári hálózati schuko kábelek mind árnyékoltak, miért ne lehetne az ösvény is árnyékolt. Lehet.

Igen, nem mozgatott kábelnek/vezetéknek a merev hifis szempontból jobb szokott lenni, hosszabb beégési idővel persze.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: mishow »

Rock60 írta:
2023.09.13., szer. 00:10
Előbb - utóbb rászánom magam az ösvényezésre ...
Amikor sok-sok éve felújíttattam a régi lakásunkat, annyi volt a kérésem a villanyszerelőkhöz, hogy az a konnektor-csoport, ahova a hifit szántam, legyen 3x2.5-es tömör rézkábellel belötve, és a villanyóra szekrényben ez az ág kapjon külön kismegszakítót. Mindenhol Legrand szerelvények voltak, a kismegszakító típusára már nem emlékszem, de anno volt erről is cikk, és ott ajánlottak hrom típust - ez azok közül volt az egyik. A vicc, hogy a szerelő rakta be magától, nem én kértem, azért ezt tette be, mert megbízható típusnak tartotta és mindig ezzel dolgozik.
Részemről itt vége volt az agyalásnak, a zene szépen szólt, plusz költség nem merült fel.
A mostani lakásban eleve korszerű vezetékek vannak, sok konnektorral. Amíg lehetett, nem használtam elosztót, kicsit "mintha" jobb lett volna úgy a hang, de nem vészes.
A konnektoronkénti bekötés szerintem olyan sok kábel, hogy fizikailag nem fér el semmilyen csőben, amúgy meg egy jó elosztó nem annyira drága, persze ott is is működik már a lehúzás, tudsz venni csilliárdokért is, ha szeretnél ;)
Nálam most inkább egy tápszűrő került be a rendszerbe, mert az utóbbi időkben felhangosodtak a készülék tápok. Ez nagyobb különbséget hozott, mint bármi eddig a táp vonalon. Ezt értsd úgy, hogy volt, ahol feleslegessé vált az addig használt drága tápkábel, máshova meg keresnem kellett jobbat. Szerintem cseréltesd a fali kábelt, ha úgy érzed elöregedett, én nem költenék speckó kábelre, csak a vastagságot és a szerkezetet döntsd el.
Én annak idején - ahogy fent írtam - a tömör réz mellett döntöttem, a 2,5-es vastagságot pedig azért választottam, mert a túl vastag kábel az én ízlésemnek gyakran brummogóssá, mosottá teszi a hangot.

Baryll
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2020.10.03., szomb. 08:02
Értékelés: 59

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Baryll »

Rock60 írta:
2023.09.13., szer. 00:10
Előbb - utóbb rászánom magam az ösvényezésre.
A kérdésben járatos fórumtársakhoz lenne pár elvi kérdésem. :smile53:
Nem vagyok szakértője a témának ezt rögtön leszögezném. Szerintem mondjuk egy hifiben is járatos villanyszerelő lenne leginkább az, de amit tapasztaltam a tápösvény használatakor az az, hogy minél kevesebb biz-b@sz (sorkapocs, stb.) van a betáplálás útjában, annál jobb a kapott végeredmény, a kapott hang. Leginkább az erősítő hálálta meg, hogy viszonylag "tiszta" árammal táplálom. Mondjuk nálam egy darab ösvénykábel van, egy ipari elosztóval (nem röhög, szegény ember vízzel főz) a végén és arról táplálom a forráskészülékeket is (cd játszó, blu-ray játszó, stb.). Értelemszerűen minél jobb az ösvény kábelének minősége audioeszköz-betáplálási szempontból, szerintem annál jobb lesz a kapott hang is. (A HangzasVilag.hu egyik cikkében Van den Hul Úr elmondja a véleményét a témával kapcsolatban egy interjúban, érdemes lehet elolvasni a beruházás kivitelezésének megkezdése előtt. Linket sajnos kapásból nem tudok hozzá, úgy kell megkeresni a cikket az oldalon. )
Nálam egyértelműen jól hallható javulást hozott hangban az ösvény használata, leginkább a sztereó hangzástér letisztultságát illetően. (Mondjuk én AB osztályos erősítőket használok, lehet, hogy a D osztály már nem annyira érzékeny a betápra, de ezt nem tudom biztosra.)

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Előbb - utóbb rászánom magam az ösvényezésre.
A kérdésben járatos fórumtársakhoz lenne pár elvi kérdésem. :smile53:

1. Életképes ötletnek tűnik, hogy minden készülékre számítva különálló kábelt vezessünk ?
Arra gondolok, hogy a jó minőségű elosztók méregdrága volta - és az azokban lévő kötések - miatt, talán kifizetődő lenne nem használni ilyesmit.
Azon túl nem létezne a sorrendíség kérdése sem. / Melyik dugó melyik után./
Minden készülékre számítva, pl 5 garnitúra 2.5 - ös kábelekből készített szettet vezetnék a végállomásig, az egy készlet 4, vagy 6 - os helyett.
Minden ösvényke végén egy aljzat.

2. Esetleg a föld lehetne vékonyabb, pl 1.5 - ös ? Van szerepe a hangban ?

3. A nappali alatt lévő garázsban lévő biztosítéktáblától vezetne fel a kábel a hifiig. Ez kb. 10 m.
A villanyórától a biztosítéktábláig szintén van még 8 - 10 méter, de abba az irányban nagyon nagy varia lenne a kábelezés. / egy másik lakás van útban /
Ez esetleg elhagyható, vagy fontos az órától indulnia az ösvémynek ?

4. Ilyen hosszúságú szakaszoknak szüksége van árnyékolásra ?

5. Na és, maga a kábel. Kommersz, drága, tömör, fonott...?

Köszi. :smile53:

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

xilop írta:
2023.04.06., csüt. 20:39
nem lett katasztrófa, véget nem érő zenehallgatásba fulladt a cd próba, a változás felért egy készülékcserével
hozzáteszem a régi mérő nem egyezik meg az újonnan felszerelttel, hasonló kinézetre, de eltér tőle.
valószínűleg egy továbbfejlesztett típus, más anyaghasználattal.
köszi E-ON ;peace;
Nálam majdnem 8 éve cserélték oda-vissza mérőre a korábbi árammérő órát a napelem telepítés miatt de nem vettem észre a hangban különbséget. Az ,,új" mérőróra ITRON nevű magyar gyártmány.
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
xilop
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1163
Csatlakozott: 2008.10.07., kedd 23:20
Értékelés: 108

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: xilop »

nem lett katasztrófa, véget nem érő zenehallgatásba fulladt a cd próba, a változás felért egy készülékcserével
hozzáteszem a régi mérő nem egyezik meg az újonnan felszerelttel, hasonló kinézetre, de eltér tőle.
valószínűleg egy továbbfejlesztett típus, más anyaghasználattal.
köszi E-ON ;peace;

Avatar
xilop
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1163
Csatlakozott: 2008.10.07., kedd 23:20
Értékelés: 108

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: xilop »

Mérőn kívül nem cseréltek mást, igaz az ösvény kb 15m, de a változás drasztikus,
mindez LP-ről, a cd vonal holnap következik,
az meg lehet hogy katasztrófa lesz uvegajto.gif

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

nemtomm írta:
2023.04.05., szer. 21:40
xilop írta:
2023.04.05., szer. 20:33
Ma cserélték le a 10 éves digitális fogyasztásmérőt a kapcsolószekrényben, kíváncsi is lettem lesz-e vajon változás az ösvényen

hát lett,
jobb lett mindenben, persze ez még változhat, be kell járódnia.
van valakinek erről tapasztalata?
Érdekes akinél idáig lecserélték az minőség romlásról beszélt hangban és képben… :D
Netán a betápláltatják kábelt is cserélték?
xilopnál digit mérőt cseréltek digit mérőre. Nálam már harmadik fajta digit /ad-vesz HMKE/ mérő van óraszekrényben, de egyiknél sem tapasztaltam konzekvens hangzás változást ezzel összefüggésben.
De a hifi ösvény nagyobb hossza jelentősen csökkentheti a digit mérő hatását.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

xilop írta:
2023.04.05., szer. 20:33
Ma cserélték le a 10 éves digitális fogyasztásmérőt a kapcsolószekrényben, kíváncsi is lettem lesz-e vajon változás az ösvényen

hát lett,
jobb lett mindenben, persze ez még változhat, be kell járódnia.
van valakinek erről tapasztalata?
Érdekes akinél idáig lecserélték az minőség romlásról beszélt hangban és képben… :D
Netán a betápláltatják kábelt is cserélték?
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
xilop
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1163
Csatlakozott: 2008.10.07., kedd 23:20
Értékelés: 108

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: xilop »

Ma cserélték le a 10 éves digitális fogyasztásmérőt a kapcsolószekrényben, kíváncsi is lettem lesz-e vajon változás az ösvényen

hát lett,
jobb lett mindenben, persze ez még változhat, be kell járódnia.
van valakinek erről tapasztalata?

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

zbiro32 írta:
2023.03.25., szomb. 22:30
Jó minőségű fali aljzatot keresek, 2db-ot.
Kereskedelmi forgalomban eddig csak Furutech-et találtam

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/furute ... ati-aljzat

Elég drágának találom: 60 000 Ft a két darab, esetleg valaki már talált valami alternatívát, vagy csak ez van a piacon?
A Legrandnak van vörösréz (legalábbis annak látszik) szerintem jó.
A gondolkodás nem megerőltető...

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Tctronic írta:
2023.03.26., vas. 17:57
Üdv.
Hozzáértők véleményét szeretném kikérni. Ha van egy táp ösvényünk és a végére berakunk egy 1:1 leválasztó transzformátort, akkor az ösvény "hatástalan" (annak hatását nem halljuk) lesz? Vagy megfordítva egy jó minőségű leválasztó transzformátor az ösvény kiépítését akár feleslegessé is teheti ha azt közvetlenül pl az elosztó elé helyezzük?

Köszi.
Semmiképpen. Az ösvény-áramkábelek és leválasztó trafó teljesen más tartományban hat azzal, ami tulajdonsága befolyásolja az áramot. Hasonlóan a passzív és aktív tápszűrők is más tartományban "hatnak" a képességükkel. Erre bizonyíték az is, hogy a kábelek (ezzel az ösvény) hatása szinte mindig kihallatszanak a fenti eszközök előtt és után is.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Üdv.
Hozzáértők véleményét szeretném kikérni. Ha van egy táp ösvényünk és a végére berakunk egy 1:1 leválasztó transzformátort, akkor az ösvény "hatástalan" (annak hatását nem halljuk) lesz? Vagy megfordítva egy jó minőségű leválasztó transzformátor az ösvény kiépítését akár feleslegessé is teheti ha azt közvetlenül pl az elosztó elé helyezzük?

Köszi.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Ennyiért van Furutech is

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/furute ... -tapaljzat
Rodiumos
hTttps://kacsa-audio.hu/webaruhaz/furutech-fi-e30r-tapaljzat
Esetleg ilyet ha igazán jobb hangot akarsz , nekem két elosztóban is ilyen van (sokkal jobb mint a másik, hallható a különbség )
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/furute ... ati-aljzat
Az ncfr aljzat hozza alegtöbbet… amennyiben a legjobbat akarod nagyon bevált…

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/furute ... ati-aljzat

Mondjuk nálam szinte minden csati Furutech és nagyon beváltak, hozták a minőségi javulást rendesen… :D :D
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
zbiro32
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1235
Csatlakozott: 2016.11.02., szer. 12:47
Értékelés: 130
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: zbiro32 »

KEF LS 50 Wireless
Soundarts állvány, Sounndcare Superspikes talpak
Saec AC 600 - tápkábelek, Hydrasound Next Carbon Gold ethernet
Lenovo NAS - ( Minimserver)
Clarus dupla analóg tápegység

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Online
Avatar
zbiro32
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1235
Csatlakozott: 2016.11.02., szer. 12:47
Értékelés: 130
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: zbiro32 »

SoundMania írta:
2023.03.26., vas. 12:57
zbiro32 írta:
2023.03.25., szomb. 22:30
Jó minőségű fali aljzatot keresek, 2db-ot.
Kereskedelmi forgalomban eddig csak Furutech-et találtam

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/furute ... ati-aljzat

Elég drágának találom: 60 000 Ft a két darab, esetleg valaki már talált valami alternatívát, vagy csak ez van a piacon?
Előbb találd meg a megfelelő tápkábeleket és dugókat. Utána keresd a falialjzatot... Azokhoz valót.
Pontosan így csinálom, a megfelelő tápkábel és hangsugárzó kábel már megvan.
Mindkettő Saec--Ezért keresek fali aljzatot.
KEF LS 50 Wireless
Soundarts állvány, Sounndcare Superspikes talpak
Saec AC 600 - tápkábelek, Hydrasound Next Carbon Gold ethernet
Lenovo NAS - ( Minimserver)
Clarus dupla analóg tápegység

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

zbiro32 írta:
2023.03.25., szomb. 22:30
Jó minőségű fali aljzatot keresek, 2db-ot.
Kereskedelmi forgalomban eddig csak Furutech-et találtam

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/furute ... ati-aljzat

Elég drágának találom: 60 000 Ft a két darab, esetleg valaki már talált valami alternatívát, vagy csak ez van a piacon?
Előbb találd meg a megfelelő tápkábeleket és dugókat. Utána keresd a falialjzatot... Azokhoz valót.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

zbiro32 írta:
2023.03.25., szomb. 22:30
Jó minőségű fali aljzatot keresek, 2db-ot.
Kereskedelmi forgalomban eddig csak Furutech-et találtam

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/furute ... ati-aljzat

Elég drágának találom: 60 000 Ft a két darab, esetleg valaki már talált valami alternatívát, vagy csak ez van a piacon?
Sajna csak ez van, de ár értékben ez a legjobb, van gigawat is de azt nem ismerem és sokkal többe fáj…..
Még van Oyaide aljzat is de azt nem tudom ki árul…nekem van egy de a vetítőhöz használom így nem tudom milyen hatással van a hangra… :D
Szóval nem olyan egyszerű keresni olcsón jó aljzatot.. :smile29:
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
zbiro32
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1235
Csatlakozott: 2016.11.02., szer. 12:47
Értékelés: 130
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: zbiro32 »

Jó minőségű fali aljzatot keresek, 2db-ot.
Kereskedelmi forgalomban eddig csak Furutech-et találtam

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/furute ... ati-aljzat

Elég drágának találom: 60 000 Ft a két darab, esetleg valaki már talált valami alternatívát, vagy csak ez van a piacon?
KEF LS 50 Wireless
Soundarts állvány, Sounndcare Superspikes talpak
Saec AC 600 - tápkábelek, Hydrasound Next Carbon Gold ethernet
Lenovo NAS - ( Minimserver)
Clarus dupla analóg tápegység

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”