Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Online
Avatar
Carrobi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3775
Csatlakozott: 2018.01.16., kedd 20:52
Értékelés: 85

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Carrobi »

Nekem ilyennel ment egy darabig.
Csatolmányok
IMG_7548.png

Online
Avatar
Carrobi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3775
Csatlakozott: 2018.01.16., kedd 20:52
Értékelés: 85

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Carrobi »

kupecke írta:
2023.12.29., pén. 18:19
Almakocka megvan, addigra hiface-k elkeltek..., így nemszól sad.gif
Milyen ésszerű alternatívák vannak ebben az ársávban, nem kell hájend, csilli-villi, egy Meridian 203 lenne a dac, keressem tovább a hiface two-t, vagy tudtok ajánlani hasonlót? Létezik olyan pl, hogy usb c - toslink, v usb c -spdif átalakító, amit érdemes megfontolni, vagy maradjak az jól bevált usb- spdif átalakítónál?
Szia! Mini toslink létezik(átalakító is). Csörörj rám, kitöröltem az előzményeket :smile51:

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

kupecke írta:
2023.12.29., pén. 18:19
Almakocka megvan, addigra hiface-k elkeltek..., így nemszól sad.gif
Milyen ésszerű alternatívák vannak ebben az ársávban, nem kell hájend, csilli-villi, egy Meridian 203 lenne a dac, keressem tovább a hiface two-t, vagy tudtok ajánlani hasonlót? Létezik olyan pl, hogy usb c - toslink, v usb c -spdif átalakító, amit érdemes megfontolni, vagy maradjak az jól bevált usb- spdif átalakítónál?
Valami ilyesmi pl: viewtopic.php?f=31&t=195597
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Almakocka megvan, addigra hiface-k elkeltek..., így nemszól sad.gif
Milyen ésszerű alternatívák vannak ebben az ársávban, nem kell hájend, csilli-villi, egy Meridian 203 lenne a dac, keressem tovább a hiface two-t, vagy tudtok ajánlani hasonlót? Létezik olyan pl, hogy usb c - toslink, v usb c -spdif átalakító, amit érdemes megfontolni, vagy maradjak az jól bevált usb- spdif átalakítónál?

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

kupecke írta:
2023.12.28., csüt. 18:27
Almaértők, stream-elők! Erősen gondolkodom áttérni a streamerek világából egy mac mini forrásra. Jól gondolom, hogy felteszem az állványra, csatlakoztatok hozzá egy pl m2tech hiface-t ( egy régi dac-om van jelenleg csak digit bemenetek, 1 opt, 1 coax) és a Tidal, Deezer előfizetésemet használva csak hátradőlve hallgatom a zenét, v ettől azért jóval bonyolultabb?
:smile29:
Igen, jól. :) De ha adódik valami esetleg, segítünk.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Almaértők, stream-elők! Erősen gondolkodom áttérni a streamerek világából egy mac mini forrásra. Jól gondolom, hogy felteszem az állványra, csatlakoztatok hozzá egy pl m2tech hiface-t ( egy régi dac-om van jelenleg csak digit bemenetek, 1 opt, 1 coax) és a Tidal, Deezer előfizetésemet használva csak hátradőlve hallgatom a zenét, v ettől azért jóval bonyolultabb?
:smile29:

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Tul »

Audirvana esetében találkozott valaki hasonlóval? Engem megőrjít :)
A szám címét pont oda írja ki, ahol vannak az egyéb adatok (mintavételi frekvencia, bitmélység..). Sehol nem találok beállítást sem a módosításra, sem az eltűntetésre gondolkodik.gif
Csatolmányok
Képernyőfotó 2023-09-24 - 19.08.43.png

Avatar
Apaci72
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013.01.06., vas. 17:11
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Apaci72 »

Az előfokon van PC-USB bemenet, ezzel működik a nagyfelbontású sztream iPad-en, viszont a sima USB-n nem (mobillal legalábbis).
HDMI-n 48 K, USB-n "csak" 44,1 K (PC-USB-n viszont egészen 768-ig jó vagyok... ;)
Igen csak egy HDMI IN van a 203-ason, nehogy kibányázd ezért onnan :smile53:
Gondoltam lecserélem az egész hóbelebancot egy Nakamichi Dragon ;peace; , Ambeo, vagy hasonló "soundbarra", ott a HDMI-vel összekötöm őket, aztán kész...
Köszönöm mindenesetre az "agyalást"!
PD Cyviz F22 - Apple TV4K - Oppo 203 - Sennheiser Ambeo Max - Rel T7/X - AQ/Power-R - Kontaset

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Apaci72 írta:
2023.09.22., pén. 12:18
Így van összekötve a hang és a kép /a filmnézéshez/.
Mivel az újabb Apple TV-ken már csak (fizikailag) HDMI van, így az OPPO-n keresztül megy a hang az sztereo előfokba (és a kép is a baba Barcoba).
Jelenleg Apple Music-ot használok, de amikor nincs otthon az iPad, picit jobb lenne a minőség, mint mobilról BT-on vagy sima USB-n keresztül...
Ezért kerestem megoldást az Apple TV vezérlésére.
De szívesen meghallgatok alternatívákat, ha vannak :D
O.K., értem. A "mobilról BT-n" dolgot biztosan veri, de a "sima USB-n keresztül"-ben már nem vagyok annyira biztos (feltéve, hogy ugyanarra gondolunk). Én próbáltam iPhone-ról és iPad-ról is USB bemenetű DAC-ra küldeni zenét, sián megy a HD felbontás is, és nem rossz a hangminőség.
De ha Oppo játssza a DAC szerepét nálad, akkor nincs neked való megoldásom, mert ahhoz kellene még egy HDMI bemenet (hogy ne kelljen mindegyre kihúzogatnod az AppleTV-t csatlakoztató kábelt belőle), és pl. az én 203-asomon csak egy HDMI bemenet van.... Ha mégis találsz a tiéden még egy HDMI bemenetet, akkor szerintem egy lightning-HDMI (ha lightningos az iPad-ed/iPhone-od) vagy USBC-HDMI átalakító megoldhatja a problémát, és akkor megkerülheted az AppleTV-t, direktből az iPhone-ról vagy iPad-ről streamelve a zenét.
Ez persze csak egy elmélkedés, még nem próbáltam (de ha érdekel, ki tudom itthon próbálni, van Oppo-m megy USB-C - HDMI átalakítóm is. De csak akkor vacakolnék ezzel, ha nálad van még egy HDMI IN (elég macerás most kibányásznom az Oppót a helyéről, de megteszem, ha van értelme és tudok vele segíteni)...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Apaci72
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013.01.06., vas. 17:11
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Apaci72 »

Így van összekötve a hang és a kép /a filmnézéshez/.
Mivel az újabb Apple TV-ken már csak (fizikailag) HDMI van, így az OPPO-n keresztül megy a hang az sztereo előfokba (és a kép is a baba Barcoba).
Jelenleg Apple Music-ot használok, de amikor nincs otthon az iPad, picit jobb lenne a minőség, mint mobilról BT-on vagy sima USB-n keresztül...
Ezért kerestem megoldást az Apple TV vezérlésére.
De szívesen meghallgatok alternatívákat, ha vannak :D
PD Cyviz F22 - Apple TV4K - Oppo 203 - Sennheiser Ambeo Max - Rel T7/X - AQ/Power-R - Kontaset

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Apaci72 írta:
2023.09.22., pén. 11:41
Köszönöm a gyors választ!
Igazán nincs mit. Streamelt zenét (Tidalt stb) szeretnél hallgatni, vagy mire kell az AppleTV az Oppo mellé a zenehallgatáshoz?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Apaci72
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013.01.06., vas. 17:11
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Apaci72 »

Köszönöm a gyors választ!
PD Cyviz F22 - Apple TV4K - Oppo 203 - Sennheiser Ambeo Max - Rel T7/X - AQ/Power-R - Kontaset

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Apaci72 írta:
2023.09.22., pén. 11:08
Sziasztok!
Apple TV-n keresztül zenét szeretnék hallgatni:
(Apple TV-HDMI-vel az OPPO-hoz, az összekötve az előerősítövel), viszont csak a projektorom van rákötve az Apple Tv-re, más kijelző nincs.
iPhone segítségével tudom úgy vezérelni, hogy ehhez ne kelljen bekapcsolni a vetítőt?
Hálásan köszönöm előre is a válaszokat!
iPhone-nal a Remote csak a távirányító gombjait helyettesíti, illetve a szöveges beviteli mezőknél billentyűzetet ad.
Mivel az AppleTV operációs rendszere, a TVOS erősen OSD (on-screen display) elvű, így sajnos megjelenítő nélkül "sötétben tapogatózás" jellegű a vezérlés, azaz ha szerencséd van és minden klappol, akkor eltalálhatod, amit szeretnél, de általában a rövid válaszom: sajnos NEM.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Apaci72
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013.01.06., vas. 17:11
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Apaci72 »

Sziasztok!
Apple TV-n keresztül zenét szeretnék hallgatni:
(Apple TV-HDMI-vel az OPPO-hoz, az összekötve az előerősítövel), viszont csak a projektorom van rákötve az Apple Tv-re, más kijelző nincs.
iPhone segítségével tudom úgy vezérelni, hogy ehhez ne kelljen bekapcsolni a vetítőt?
Hálásan köszönöm előre is a válaszokat!
PD Cyviz F22 - Apple TV4K - Oppo 203 - Sennheiser Ambeo Max - Rel T7/X - AQ/Power-R - Kontaset

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

BLX írta:
2023.09.08., pén. 13:18
Másnak is feltűnt, hogy milyen jól szól a 14"-es MacBook Pro kis beépített hangszórója?
Ha valami, akkor ez méretét meghazudtolja. :music1:
Igen, engem teljesen mellbevágott.
A 16-osnál valahogy nem volt akkora a döbbenet - az még brutálisabban szól, de nagyon nagy a gép is, valahogy nem akkora meglepetés, mint a 14-esnél, ahogy egész egyszerűen csak nézel ki a fejedből, hogy "WTF? ez meg honnan jön így elő?".

//egyébként, lehet hogy megdobáltok, de az AirPods Pro 2 hangján is ledöbbentem - és a bekapcsolható (és saját fejre kalibrálandó) "spatial audio" valami nagy mágia, forgatod a fejed, és mindig ugyanonnan jön a hang, nem forog az is a fejeddel... a filmekben a beszédet úgy hallod, mintha mindig a laptopból jönne (ez egyelőre csak az AppleTV+-szal működik jól... kár...), bármerre fordítod a fejed... nem egyszer hittem már azt, hogy nem is az airpods-ból jön a hang, ki kellett vegyem, hogy meggyőződjek....//
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: wittao »

BLX írta:
2023.09.08., pén. 13:18
Másnak is feltűnt, hogy milyen jól szól a 14"-es MacBook Pro kis beépített hangszórója?
Ha valami, akkor ez méretét meghazudtolja. :music1:
Mindig megdöbbenek, amikor a 16" gépemen elindítok valamit és a kis kijelző mögött rendesen rajzolódik a sztereo tér :D
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: BLX »

Másnak is feltűnt, hogy milyen jól szól a 14"-es MacBook Pro kis beépített hangszórója?
Ha valami, akkor ez méretét meghazudtolja. :music1:

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Meg ugye kijött az új Mac Studio is.
M2 max-szal 980k-tól indul, ami egész korrekt ár.
M2 ultra indulója 1,98M. Na az már elgondolkodtatóbb. gondolkodik.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2023.06.06., kedd 00:28
Az Apple szepen a nyakunkba zuditott megint egy csomo uj hardvert.
Durva, hogy a MacPro-ba M2 Ultra chip van most mar es szetgyalazza az Inteles vetelytarsakat. Max. 192Gbyte RAM, dobbenet.
PCIe bovitokartyaknak hely, egyszer kiprobalnek egy ilyen gepet, milyen lenne audio lejatszasra hardveres bovitokartyakkal kiegesziteni (kerdes mukodnenek-e).

A VR sisakjuk elegge kemeny ellenfel lesz a piacon, bar a 3000$ indulo arral megszurik a felhasznalokat, nem a mindenki VR szemcsije lesz ez.
Mac Pro: a korábbi Proból a legerősebb konfiguráció maximális extrázással durván 26 millió (!) forintot kóstált.
Most, mindent belerakva, amit csak lehet (kivétel a plusz Magic trackpad), csak 5,7 millió forintot kóstál. 192 GB RAM-mal és 8TB SSD-vel.
Bár messze nincs annyi konfigurációs lehetőség, mint korábban.
Azért kiváncsi lennék egy korábbi 26 milliós gép és a mostni 5,7 milliós teljesítményviszonyára. De azt hiszem, az árazással most nem lőttek annyira mellé, legalábbis a Mac Pro esetében. Nem kizárt, hogy vinni fogják, mint a cukrot, bár azért én megvárnám az M3 Ultre alapú Mac Prót ennyi pénzért (erre minimum 2 évet kell még várni)

Én csak ar AR/VR kütyü bemutatóját néztem végig, ami egyrészt képességeivel lenyűgöz (azért várjuk meg a független teszteket), másrészt a hordozhatóság területén teljesen kiábrándító, a várakozásaimhoz képest. Ez ugyanúgy egy nagy batár "búvárszemüveg", ráadásul zsebben hordandó külső akkumulátorral, hááát... ez még fényévekre van a valódi szemüvegtől.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: wittao »

Az Apple szepen a nyakunkba zuditott megint egy csomo uj hardvert.
Durva, hogy a MacPro-ba M2 Ultra chip van most mar es szetgyalazza az Inteles vetelytarsakat. Max. 192Gbyte RAM, dobbenet.
PCIe bovitokartyaknak hely, egyszer kiprobalnek egy ilyen gepet, milyen lenne audio lejatszasra hardveres bovitokartyakkal kiegesziteni (kerdes mukodnenek-e).

A VR sisakjuk elegge kemeny ellenfel lesz a piacon, bar a 3000$ indulo arral megszurik a felhasznalokat, nem a mindenki VR szemcsije lesz ez.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Ear írta:
2023.05.24., szer. 14:22
Nem egészen értem a dolgot, de az nem jó, ha indítóelemnek beteszed a Roont?
Jónak jó, csak akkor nem elég elindítani a gépet, be is kell rá jelentkezni. Ami persze megoldható automatikus bejelentkeztetéssel. Ami a régebbi gépeken viszonylag lassú folyamat.
A RoonServer egy grafikus felület nélküli Roon (bár ezt gondolom Te is tudod). A dolog gyorsabb, ha RoonServer-t indít az ember az automatikus bejelentkezésnél, de még gyorsabb, ha a RoonServer-t service-ként indítja el, még a bejelentkezés előtt. Így még be sincs jelentkezve senki a gépre, de már működik rajta a Roon. Nem kell képernyő sem, elég egy RoonRemote telefonon vagy tableten, és már használható.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Kedves Mac-et használó fórumtársak! Van-e valaki, aki RoonServer-t használ (újabb macOS-ek valamelyikén: Catalina, Big Sur, Monterey vagy Ventura) oly módon, hogy az a gép bekapcsolásakor automatikusan indul, nem loginkor (tehát nem RoonServer által felkínált "Launch at Startup" + auto-login megoldással, hanem a launch daemon-ossal...). Ha igen, megosztaná velem privátban az ehhez szükséges .plist fájlt? (megspórolnék magamnak ezzel némi melót...) :smile53:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: hosszu »

Mivel 30 évvel ezelőtt szüntették be a gyártását, így talán belefér egy kis nosztalgiázás a topik témakörébe.
Első és egyben utolsó számítógépem, melyről zenét hallgattam, és melyen (a ma már elképzelhetetlenül kicsi memória, aprócska tárhely és csigalassúság ellenére) hangot vágtam - Macintosh IIci.

https://longkft.hu/audioblog/az-elso-sz ... tosh-iici/
Csatolmányok
II ci.jpg
II ci.jpg (670.24 KiB) Megtekintve 1913 alkalommal
a rendszer.jpg
a rendszer.jpg (383.7 KiB) Megtekintve 1913 alkalommal
longkft.hu/audioblog/

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

audioline írta:
2023.03.30., csüt. 23:06
Aszpirin írta:
2023.03.30., csüt. 20:39
Ja, a zenével is ki fogom próbálni, amint hazaérek, de nagy meglepetésre nem számítok... meglátjuk.
Várom/várjuk, köszi! :)
Nos, szégyellem bevallani, de a nagy sztereó rendszeremen még azóta nem hallgattam zenét. Egyszerűen olyan élethelyzetbe kerültem, amikor idős édesanyámat magamhoz kellett venni, és a zene- ill. dolgozószoba lett az ő szobája, a cuccokat meg most nincs hová raknom. Vagyis maradtak a korábbi helyükön, ami már anyum szobája, és ő nem egy hifista, ráadásul az általam hallgatott zenéket nem is érti :) Viccesnek hangzik, de ez van. Nagyon gondolkodom azon, hogy eladom a teljes nagy rendszert, mert jelenleg csak porfogó. Vagy eldobozolom későbbi időkre.
Szóval azóta csak a fejesen hallgatok zenét, ami rohadt egyszerű: egy Resonessence Concero HP az M2-es MackBook Pro-ra vagy egy 2017-es i5 7600K iMac-re kötve, és egy Hifiman Arya.
Nem igazán tudok felfedezni hangbéli különbséget így sem az Intel-es iMac és az erősebbik M2 Pro-t tartalmazó Macbook Pro mint forrás között. Minkettő elég jól szól.
Sajnálom, hogy nem tudok beszámolni egetverő hangbéli javulásról. Biztos az én fülem sem a régi már ☺︎
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

sovago.istvan
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2020.07.05., vas. 18:37
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: sovago.istvan »

audioline írta:
2023.04.22., szomb. 17:18
Sziasztok,

Megjelent az Audirvana remote 4.2.0 verzió. Szabad frissíteni? Tanulva egy korábbi nem éppen előnyére váló frissítésből... :)
Nálam minden rendben van a legfrisebb verzión.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”