Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fererencz »

wittao írta:
2023.06.01., csüt. 12:08

Leirtad a felsorolasodban, hogy szegeny megtevedt hifistak miert Isotek bejaratolemezekkel bibelodnek, mikor az… mondjuk megkerdojelezheto (szerinted, van aki szerint nem). Arzachel kollega belinkelte, hogy azert talan megsem annyira az. Erre irtam, hogy talan neked kellene atgondolnod a velemenyedet bizonyos dolgokrol, nem feltetlenul egy termekrol/szolgaltatasrol erdeklodo valakinek egy FB csoportban (hozzateszem egy kerdest tett fel az illeto, hogy jo/nem jo/ertelmetlen).
Túlgondoltad amit írtam, de legalább nem értelmezted.
Alapvető információk nem jutnak el az átlag hifistához (mi micsoda, mit nem kellene bizgerálni,... ), de a magasabb szintű hifis praktikák már igen.

Kedves az ellenszenved! :smile53:
Nem szotkam hibázni.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: wittao »

fererencz írta:
2023.06.01., csüt. 11:47
wittao írta:
2023.06.01., csüt. 11:43
fererencz írta:
2023.06.01., csüt. 11:31


Elfogadom, de talán nem jött át a mondandóm. : )
Atjott, leirtad felesleges, aztan megsem.
Hogy mi? Nehezen érthető, amit írsz...
De ezek szerint mégsem jött át...
Leirtad a felsorolasodban, hogy szegeny megtevedt hifistak miert Isotek bejaratolemezekkel bibelodnek, mikor az… mondjuk megkerdojelezheto (szerinted, van aki szerint nem). Arzachel kollega belinkelte, hogy azert talan megsem annyira az. Erre irtam, hogy talan neked kellene atgondolnod a velemenyedet bizonyos dolgokrol, nem feltetlenul egy termekrol/szolgaltatasrol erdeklodo valakinek egy FB csoportban (hozzateszem egy kerdest tett fel az illeto, hogy jo/nem jo/ertelmetlen).
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fererencz »

wittao írta:
2023.06.01., csüt. 11:43
fererencz írta:
2023.06.01., csüt. 11:31
arzachel írta:
2023.06.01., csüt. 11:23

Ez bizony működik
Elfogadom, de talán nem jött át a mondandóm. : )
Atjott, leirtad felesleges, aztan megsem.
Hogy mi? Nehezen érthető, amit írsz...
De ezek szerint mégsem jött át...
Nem szotkam hibázni.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: wittao »

fererencz írta:
2023.06.01., csüt. 11:31
arzachel írta:
2023.06.01., csüt. 11:23

Ez bizony működik
Elfogadom, de talán nem jött át a mondandóm. : )
Atjott, leirtad felesleges, aztan megsem.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fererencz »

arzachel írta:
2023.06.01., csüt. 11:23

Ez bizony működik
Elfogadom, de talán nem jött át a mondandóm. : )
Nem szotkam hibázni.

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: arzachel »

fererencz írta:
2023.06.01., csüt. 09:09
A másik kérdés arra vonatkozott, hogy ajánlott-e rendszeresen, hetente rózsaszín zajjal járatni a rendszert?
Ezzel sincs baj, de... Nekem azért szomorú, hogy milyen könnyen jutnak el oda emberek, hogy már ilyen praktikákkal/varázslatokkal foglalkozzanak (ugyanis mindenhol ezt látják), de egy kis műszaki alap megszerzése már kemény dió. Szinte már az az okkult.
Ez bizony működik https://www.cardas.com/frequencysweep
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Egy nagyon hifi / hájend f.book csoportban valaki két kérdést tett fel. Az első arra vonatkozott, hogy ha van külön földelési csatlakozó, de a tápcsatlakozó nem földelt, ajánlott-e ott földelni, hogyan?
Nincs ezzel semmi gond, senki nem ezzel születik, nem mond mindenkinek sokat a kettős szigetelés.
A másik kérdés arra vonatkozott, hogy ajánlott-e rendszeresen, hetente rózsaszín zajjal járatni a rendszert?
Ezzel sincs baj, de... Nekem azért szomorú, hogy milyen könnyen jutnak el oda emberek, hogy már ilyen praktikákkal/varázslatokkal foglalkozzanak (ugyanis mindenhol ezt látják), de egy kis műszaki alap megszerzése már kemény dió. Szinte már az az okkult.
Nem szotkam hibázni.

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

fapaci írta:
2023.05.15., hétf. 20:22
supravox írta:
2023.05.15., hétf. 19:40
Na jó de aki otthon tárolja a zenéit az még akkor is be tud tolni egy legutolsó finálét mikor az internetet már elsöpörte az armageddon. Szerintem azért a pár percért megéri😀😀
Igazad lehet. Talán ezért tartottam meg a legkedvencebb 100 albumomat offline is, azokkal kihúzom pár hónapig valami bunkerben, már ha lesz áram.
Nagyon borúlátó vagy.... Én sem vagyok optimista, de azért nem ennyire :napsut:
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

supravox írta:
2023.05.15., hétf. 19:40
Na jó de aki otthon tárolja a zenéit az még akkor is be tud tolni egy legutolsó finálét mikor az internetet már elsöpörte az armageddon. Szerintem azért a pár percért megéri😀😀
Igazad lehet. Talán ezért tartottam meg a legkedvencebb 100 albumomat offline is, azokkal kihúzom pár hónapig valami bunkerben, már ha lesz áram.

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Voyager »

fapaci írta:
2023.05.15., hétf. 10:23
gomolalaci írta:
2023.05.13., szomb. 21:08
Soha sem és nem is fogok sem bérelt sem fizetős felhős tárhelyet használni. Részben azért, mert nem bízom a hozzáférhetőség biztonságában, meg azért sem, mert nem fizetek a távolban lévő majdnem tárhelyekben... Inkább rábízom adataim tárolását az otthoni vincsesztererimre
Kívánom, hogy veled ne forduljon elő, de én eddig kétszer szenvedtem el komolyabb adatvesztést merevlemez és SSD meghibásodás miatt, mindkettő előjelek nélkül történt. Aki átélt már ilyet, az tudja, milyen érzés: kb mintha betörnének az otthonodba és ellopnák az életed.

Azóta egy jókora tárhelyet bérlek a felhőben és ott tartok minden lényeges dolgot, az éves bérleti díj egy nagyobb merevlemez ára, no meg bárhonnan elérem. A streaming korában már nem kell filmeket és zenéket tárolni, így hát néhány TB nekem elég. A biztonságos adattárolás egyik szabálya, hogy több, földrajzilag is eltérő helyen tároljuk a fontos dolgainkat, ezért nálam a NAS sem jó opció. Ha pedig úgy alakulna az élet, hogy valamiért nem érjük el a katonai biztonsággal védett és szinte elpusztíthatatlan felhőben tárolt dolgainkat, akkor már biztosan nem a családi fotóink, vagy a 15 évvel ezelőtti munkáink lesznek a legfontosabbak.
Számomra a világ legnagyobb számítástechnikai találmányai közé tartoznak: 1. RAID, 2. felhőtárhely
Mindkettővel kiválóan lehet védekezni az adatvesztés ellen.

Mindkét technológiára épülő adattárolást használom, ennek ellenére évente készítek (HDD-re) mentést azokról az adatokról, melyek pótolhatatlanok a családom és jómagam számára. (ez utóbbit a széfbe tartom)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Voyager 2023.05.15., hétf. 20:24-kor.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: supravox »

Ha pedig úgy alakulna az élet, hogy valamiért nem érjük el a katonai biztonsággal védett és szinte elpusztíthatatlan felhőben tárolt dolgainkat, akkor már biztosan nem a családi fotóink, vagy a 15 évvel ezelőtti munkáink lesznek a legfontosabbak.
[/quote]

Na jó de aki otthon tárolja a zenéit az még akkor is be tud tolni egy legutolsó finálét mikor az internetet már elsöpörte az armageddon.
Szerintem azért a pár percért megéri😀😀
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

gomolalaci írta:
2023.05.13., szomb. 21:08
Soha sem és nem is fogok sem bérelt sem fizetős felhős tárhelyet használni. Részben azért, mert nem bízom a hozzáférhetőség biztonságában, meg azért sem, mert nem fizetek a távolban lévő majdnem tárhelyekben... Inkább rábízom adataim tárolását az otthoni vincsesztererimre
Kívánom, hogy veled ne forduljon elő, de én eddig kétszer szenvedtem el komolyabb adatvesztést merevlemez és SSD meghibásodás miatt, mindkettő előjelek nélkül történt. Aki átélt már ilyet, az tudja, milyen érzés: kb mintha betörnének az otthonodba és ellopnák az életed.

Azóta egy jókora tárhelyet bérlek a felhőben és ott tartok minden lényeges dolgot, az éves bérleti díj egy nagyobb merevlemez ára, no meg bárhonnan elérem. A streaming korában már nem kell filmeket és zenéket tárolni, így hát néhány TB nekem elég. A biztonságos adattárolás egyik szabálya, hogy több, földrajzilag is eltérő helyen tároljuk a fontos dolgainkat, ezért nálam a NAS sem jó opció. Ha pedig úgy alakulna az élet, hogy valamiért nem érjük el a katonai biztonsággal védett és szinte elpusztíthatatlan felhőben tárolt dolgainkat, akkor már biztosan nem a családi fotóink, vagy a 15 évvel ezelőtti munkáink lesznek a legfontosabbak.

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

wittao írta:
2023.05.13., szomb. 21:12
gomolalaci írta:
2023.05.13., szomb. 21:08
wittao írta:
2023.05.12., pén. 12:48


Igen, ettol fuggetlenul nagyon pofatlannak tartom.
Soha sem és nem is fogok sem bérelt sem fizetős felhős tárhelyet használni. Részben azért, mert nem bízom a hozzáférhetőség biztonságában, meg azért sem, mert nem fizetek a távolban lévő majdnem tárhelyekben... Inkább rábízom adataim tárolását az otthoni vincsesztererimre
Az embernek elég csak egyszer megégetnie magát a fizikai adathordozókkal.
Ez a felhős dolog "csak" pénzbe kerül. A fizikai adathordozóknál egy hiba az adatok teljes elvesztésébe, vagy jelentős helyreállítási költségbe.
A fizikai adathordozóknál meg lehet oldani otthoni NAS rendszerekkel (használok ilyet is), de a "vinyó a páncélban" dolog már nálam nem működik.
Úgyhogy szívom tovább a kiszolgáltatottsággal járó költségeket, csak szarul esik, amikor ezzel vissza is élnek a cégek :)
,,Mindenki úgy élvez, ahogy tud" :goodluck:
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 725

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

wittao írta:
2023.05.13., szomb. 21:12
gomolalaci írta:
2023.05.13., szomb. 21:08
wittao írta:
2023.05.12., pén. 12:48


Igen, ettol fuggetlenul nagyon pofatlannak tartom.
Az embernek elég csak egyszer megégetnie magát a fizikai adathordozókkal.
Ez a felhős dolog "csak" pénzbe kerül. A fizikai adathordozóknál egy hiba az adatok teljes elvesztésébe, vagy jelentős helyreállítási költségbe.
A fizikai adathordozóknál meg lehet oldani otthoni NAS rendszerekkel (használok ilyet is), de a "vinyó a páncélban" dolog már nálam nem működik.
Úgyhogy szívom tovább a kiszolgáltatottsággal járó költségeket, csak szarul esik, amikor ezzel vissza is élnek a cégek :)
Én megértelek.
Sajnos sok estben elkerülhetelen, mi 21e forintot fizetünk az egyik tárhelyért havonta, egyszerűen nem is merem összeszámolni a kiadásainkat ilyen- olyan szolgáltatásokért. Lassan tényleg a B-terv lesz a megoldás.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: wittao »

gomolalaci írta:
2023.05.13., szomb. 21:08
wittao írta:
2023.05.12., pén. 12:48
Aszpirin írta:
2023.05.12., pén. 12:32


Úgy látszik, erre megy ki a játék Apple-éknél. A cloud-tárhelyek csapdája. :smile51:

(szerencsére én még mindig csak 50GB-ot "bérelek" náluk, és csak azért, mert olcsóbb így (még egy esetleges 50%-os áremelés esetén is hosszabb távon is, mint az iPhone-ba meg iPad-be több háttértárat választani - mást tehát nemcsinálok ezzel a bérelt tárhellyel, mint mobiltárhely-optimalizálást. Szerencsére.)
Igen, ettol fuggetlenul nagyon pofatlannak tartom.
Soha sem és nem is fogok sem bérelt sem fizetős felhős tárhelyet használni. Részben azért, mert nem bízom a hozzáférhetőség biztonságában, meg azért sem, mert nem fizetek a távolban lévő majdnem tárhelyekben... Inkább rábízom adataim tárolását az otthoni vincsesztererimre
Az embernek elég csak egyszer megégetnie magát a fizikai adathordozókkal.
Ez a felhős dolog "csak" pénzbe kerül. A fizikai adathordozóknál egy hiba az adatok teljes elvesztésébe, vagy jelentős helyreállítási költségbe.
A fizikai adathordozóknál meg lehet oldani otthoni NAS rendszerekkel (használok ilyet is), de a "vinyó a páncélban" dolog már nálam nem működik.
Úgyhogy szívom tovább a kiszolgáltatottsággal járó költségeket, csak szarul esik, amikor ezzel vissza is élnek a cégek :)
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

wittao írta:
2023.05.12., pén. 12:48
Aszpirin írta:
2023.05.12., pén. 12:32
wittao írta:
2023.05.12., pén. 07:40
A 3000 Ft-rol 4500 Ft-ra torteno emelest minden elojel nelkul meglehetosen durva emelesnek tartom (a rablas talan jobb szo).
Nem vagyok az a surun valtogato tipus, mert szeretem az Apple okoszisztemajat.
Úgy látszik, erre megy ki a játék Apple-éknél. A cloud-tárhelyek csapdája. :smile51:

(szerencsére én még mindig csak 50GB-ot "bérelek" náluk, és csak azért, mert olcsóbb így (még egy esetleges 50%-os áremelés esetén is hosszabb távon is, mint az iPhone-ba meg iPad-be több háttértárat választani - mást tehát nemcsinálok ezzel a bérelt tárhellyel, mint mobiltárhely-optimalizálást. Szerencsére.)
Igen, ettol fuggetlenul nagyon pofatlannak tartom.
Soha sem és nem is fogok sem bérelt sem fizetős felhős tárhelyet használni. Részben azért, mert nem bízom a hozzáférhetőség biztonságában, meg azért sem, mert nem fizetek a távolban lévő majdnem tárhelyekben... Inkább rábízom adataim tárolását az otthoni vincsesztererimre
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: wittao »

Aszpirin írta:
2023.05.12., pén. 12:32
wittao írta:
2023.05.12., pén. 07:40
A 3000 Ft-rol 4500 Ft-ra torteno emelest minden elojel nelkul meglehetosen durva emelesnek tartom (a rablas talan jobb szo).
Nem vagyok az a surun valtogato tipus, mert szeretem az Apple okoszisztemajat.
Úgy látszik, erre megy ki a játék Apple-éknél. A cloud-tárhelyek csapdája. :smile51:

(szerencsére én még mindig csak 50GB-ot "bérelek" náluk, és csak azért, mert olcsóbb így (még egy esetleges 50%-os áremelés esetén is hosszabb távon is, mint az iPhone-ba meg iPad-be több háttértárat választani - mást tehát nemcsinálok ezzel a bérelt tárhellyel, mint mobiltárhely-optimalizálást. Szerencsére.)
Igen, ettol fuggetlenul nagyon pofatlannak tartom.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2023.05.12., pén. 07:40
A 3000 Ft-rol 4500 Ft-ra torteno emelest minden elojel nelkul meglehetosen durva emelesnek tartom (a rablas talan jobb szo).
Nem vagyok az a surun valtogato tipus, mert szeretem az Apple okoszisztemajat.
Úgy látszik, erre megy ki a játék Apple-éknél. A cloud-tárhelyek csapdája. :smile51:

(szerencsére én még mindig csak 50GB-ot "bérelek" náluk, és csak azért, mert olcsóbb így (még egy esetleges 50%-os áremelés esetén is hosszabb távon is, mint az iPhone-ba meg iPad-be több háttértárat választani - mást tehát nemcsinálok ezzel a bérelt tárhellyel, mint mobiltárhely-optimalizálást. Szerencsére.)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fererencz írta:
2023.05.12., pén. 07:02
... az én általam felfogható különbség összehallgatva a kettőt lényegében jelentéktelen. A plusz amit ad, az már nem.

Egyébként Myryad MA 120 kontra Denon AVR-3311.
Ok :rolleyes:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Aszpirin írta:
2023.05.12., pén. 06:50
fererencz írta:
2023.05.11., csüt. 21:14
gyongyhalas írta:
2023.05.11., csüt. 20:27
Na ez is egy Sz.v.sz. :smile53:
Én ezt elfogadom.
Viszont örülök, hogy ezen túlléptem. Bár kicsit még nehéz elengedni a végfokom sok "audiofil" benyomású dolgát...
Na meg hát hol van ez az eredmény egy hifista-szemet gyönyörködtető készülék megvásárlásától?? Szóra sem érdemes. :rolleyes:
Azt hiszem, gyöngyhalas hozzászólásának a lényege az volt, hogy egy 500ezer forintos AVR sztereó hanginőségét (kevés kivétellel) egy jól megválasztott 100-150 ezer forintos sztereó erősítővel is felülmúlhatod :D (a hifista szemet gyönyörködtető erősítők jellemzően nem ebben az árkategóriában mozognak, ugye) A különbségből pedig bőven futja olyan (aktív) szubra, amin van szubkimenet nélküli sztereo erősítők hangsugárzó-kimeneteire csatlakoztatható magas jelszintű bemenet ("high level input" az én szubomon pl van. Persze ez csak akkor releváns, ha (még) nem adott eleve az AVR. De ettől még igaz lehet, szvsz.
Egy normál sztereó erősítővel viszont az esetek kb több mint 99%-ában le kell mondanunk a high-pass, illetve külön EQ-zás és időzítésállítás lehetőségéről a fő hangsugárzók felé, bármilyen fullos tudású subot is illesztünk mellé. Fererencz esetében ez eléggé megnehezítené vagy szinte ellehetetlenítené a rendes integrációt és a nagy kiemelésektől (és beszakadásoktól) mentes mélyátvitel elérését. Ha jól tudom ő pedig részben épp ezért fogott bele az egészbe.

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fererencz »

gyongyhalas írta:
2023.05.12., pén. 07:50

Nem kell senki szavát biztosra venni. "enyémet sem" :D Pont ezért jó ha saját tapasztalatainkat leírjuk és ebből lehet következtetni vagy kipróbálni dolgokat. Én is így gondoltam először és nem fordítva ,hogy veszek egy nagy tudású házimozierősítőt és egyben letudom a zene hallgatás kérdését is...Idővel és sok próbálkozás ,ezt felülírta.
Egyébként nem értem ezt a vágási kényszert és a sub kérdést sem ,sőt a hangszínszabályozást és az EQ szükségességét sem....Már szerintem ezek elhagyhatósága egy rendszerben , talán a jó irány, ha ezek nélkül is megvan az a jó érzés....persze ki mint élvez ...
Ezért irjuk oda mindenkor azt ,hogy SZ.v.sz.
Megértem, ha nem érted, miért kergetem ezeket a dolgokat. Ha a szoba rendben van, vagy elfogadjuk/szeretjük a hibáit, valóban nem kell ezekkel foglalkozni. Az elfogadás az igazán helyes irány...
Egyébként ezeket a dolgokat elég jó lehet oda-vissza tesztelni, a kiindulást úgy érzem messze meghaladtam.

Kb ez zajlott le:
Erős kiemelés 1-2 helyen, amit észszerűen szinte lehetetlen akusztika panelekkel kezelni. Az EQ segített, de így már a kioltásoknál lévő hiány volt a gond. Próbáljunk ki egy sub-ot. Na, így már mindjárt más, van magja az egésznek. De kicsit zavaros, hallom. Talán ha a frontok nem párhuzamosan kapnák a mély hangokat... Itt halmozhattam volna a kütyüket, de inkább vettem egy AVR-t. A mély hangokat megosztottam a sub és a frontok között. Nahát, győzelem!!!

Most eljutottam oda, hogy már főleg érdemes kezelni majd a szobát, többek között az utózengést akarom zabolázni. Az most a mélyektől a magasak felé lejt, 5-600ms-tól 300-ig.
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

fererencz írta:
2023.05.12., pén. 07:02
Aszpirin írta:
2023.05.12., pén. 06:50


Azt hiszem, gyöngyhalas hozzászólásának a lényege az volt, hogy egy 500ezer forintos AVR sztereó hanginőségét (kevés kivétellel) egy jól megválasztott százezer forintos erősítővel is elérheted :D A különbségből pedig bőven futja olyan szubra, ami szubkimenet nélküli sztereo erősítőkre csatlakoztatható magas jelszintű bemenet ("high level input" az én szubomo pl van. Persze ez csak akkor releváns, ha (még) nem adott eleve az AVR. De ettől még igaz lehet, szvsz.
Tudom mire gondolt, de nem vagyok benne biztos, hogy ez tényleg így is van, vagyis nem ilyen durva a különbség, ha van. Persze ez is csak az én (és egy réteg másik emberé) meglátásom, nem tényként közlöm.

Hidd el, először a sztereó erősítő vonalon próbálkoztam maradni (madzaggal a végfokba, ahogy írtad). Nem rossz, de messze elmarad az AVR adta lehetőségtől, miszerint most értelmesen tudok vágni.

Biztos vagyok benne, hogy van különbség, mérés szerint is van (itt bizonyos, hogy az AVR javára), de az én általam felfogható különbség összehallgatva a kettőt lényegében jelentéktelen. A plusz amit ad, az már nem.

Egyébként Myryad MA 120 kontra Denon AVR-3311.
Nem kell senki szavát biztosra venni. "enyémet sem" :D Pont ezért jó ha saját tapasztalatainkat leírjuk és ebből lehet következtetni vagy kipróbálni dolgokat. Én is így gondoltam először és nem fordítva ,hogy veszek egy nagy tudású házimozierősítőt és egyben letudom a zene hallgatás kérdését is...Idővel és sok próbálkozás ,ezt felülírta.
Egyébként nem értem ezt a vágási kényszert és a sub kérdést sem ,sőt a hangszínszabályozást és az EQ szükségességét sem....Már szerintem ezek elhagyhatósága egy rendszerben , talán a jó irány, ha ezek nélkül is megvan az a jó érzés....persze ki mint élvez ...
Ezért irjuk oda mindenkor azt ,hogy SZ.v.sz.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: wittao »

Azert ez most igy reggel, ehgyomorra egy kicsit mellkason vagott…
Elgondolkodtam, hogy hany ilyen elofizetesem van. Mindegyiktol fuggok, hiszen ugy alakitottam ki az adattarolasi rendszeremet. A 3000 Ft-rol 4500 Ft-ra torteno emelest minden elojel nelkul meglehetosen durva emelesnek tartom (a rablas talan jobb szo).
Nem vagyok az a surun valtogato tipus, mert szeretem az Apple okoszisztemajat. Viszont ugy gondolom az Apple reszerol elni valamivel, vagy visszaelni, az nagyon nem mindegy! Megnezhetnem a Google tarhelyet, MS tarhelyet, meg a 100 masik felhoszolgaltatot, de most mindent atrakni, az osszes beallitasomat atrakni, hivatkozasokat stb. egy porcikam sem kivanja. Mit fogok csinalni? Fizetem tovabb az 50!!!% emelessel egyutt…
DC4CD2BB-5961-47FE-BD6F-F414C23C4BA3.jpeg
DC4CD2BB-5961-47FE-BD6F-F414C23C4BA3.jpeg (75.29 KiB) Megtekintve 1687 alkalommal
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Aszpirin írta:
2023.05.12., pén. 06:50


Azt hiszem, gyöngyhalas hozzászólásának a lényege az volt, hogy egy 500ezer forintos AVR sztereó hanginőségét (kevés kivétellel) egy jól megválasztott százezer forintos erősítővel is elérheted :D A különbségből pedig bőven futja olyan szubra, ami szubkimenet nélküli sztereo erősítőkre csatlakoztatható magas jelszintű bemenet ("high level input" az én szubomo pl van. Persze ez csak akkor releváns, ha (még) nem adott eleve az AVR. De ettől még igaz lehet, szvsz.
Tudom mire gondolt, de nem vagyok benne biztos, hogy ez tényleg így is van, vagyis nem ilyen durva a különbség, ha van. Persze ez is csak az én (és egy réteg másik emberé) meglátásom, nem tényként közlöm.

Hidd el, először a sztereó erősítő vonalon próbálkoztam maradni (madzaggal a végfokba, ahogy írtad). Nem rossz, de messze elmarad az AVR adta lehetőségtől, miszerint most értelmesen tudok vágni.

Biztos vagyok benne, hogy van különbség, mérés szerint is van (itt bizonyos, hogy az AVR javára), de az én általam felfogható különbség összehallgatva a kettőt lényegében jelentéktelen. A plusz amit ad, az már nem.

Egyébként Myryad MA 120 kontra Denon AVR-3311.
Nem szotkam hibázni.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fererencz írta:
2023.05.11., csüt. 21:14
gyongyhalas írta:
2023.05.11., csüt. 20:27
Na ez is egy Sz.v.sz. :smile53:
Én ezt elfogadom.
Viszont örülök, hogy ezen túlléptem. Bár kicsit még nehéz elengedni a végfokom sok "audiofil" benyomású dolgát...
Na meg hát hol van ez az eredmény egy hifista-szemet gyönyörködtető készülék megvásárlásától?? Szóra sem érdemes. :rolleyes:
Azt hiszem, gyöngyhalas hozzászólásának a lényege az volt, hogy egy 500ezer forintos AVR sztereó hanginőségét (kevés kivétellel) egy jól megválasztott 100-150 ezer forintos sztereó erősítővel is felülmúlhatod :D (a hifista szemet gyönyörködtető erősítők jellemzően nem ebben az árkategóriában mozognak, ugye) A különbségből pedig bőven futja olyan (aktív) szubra, amin van szubkimenet nélküli sztereo erősítők hangsugárzó-kimeneteire csatlakoztatható magas jelszintű bemenet ("high level input" az én szubomon pl van. Persze ez csak akkor releváns, ha (még) nem adott eleve az AVR. De ettől még igaz lehet, szvsz.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”