Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

istvan01 írta:
2023.06.06., kedd 11:52
denesdr írta:
2023.06.06., kedd 08:01
Viszont ha nem a fájlátvitel során történik valami a hangfájlal, akkor a modem áramtalanítása után változást kellene hallanunk lejátszás közben, mert mondjuk a modem megszórta az elektromos hálózatot a saját zajával, ami a lejátszó analóg szekcióiban zavart kelt, ami így pl a CD játszó hangjára is jó eséllyel hatással kell hogy legyen.
CD játszó és router-LAN átvitel?
Szerintem hálózati zene játszót akartál írni és redbook minőségű-flac fájlt.
Nem kell a routert feszültség kikapcsolni a hatáshoz, az RJ45 LAN kábelt kell kihúzni a média játszóból, ami után nálam még megy a zene 30-40másodpercig, és érdemi zenei minőség változást nem tapasztaltam egyszer sem.
De, CD-t akartam írni, pontosan azért, mert az is egy digitális lejátszó és ha azért szól másképp két modem, mert mondjuk az elektromos táphálózatot különbözően szórják meg a szemetükkel, akkor a rendszerben lévő, a hálózati lejátszón kívűli más digitális lejátszókra is hasonló hatással lehet.
De ha a különbségek (már ha valósak) az eltérő minőségű fájlátvitelből adódnak, akkor a CD lejátszónak nem változik a hangja a modem be- illetve kikapcsolt állapotától függően, meg aztán egyre többször olvasni (ahogy te is írod), hogy a modem ki- bekapcsolása nincs hatással a hangra, ez is azt erősíti, hogy a fájlátvitelkor kell a különbségnek generálódnia és a fájl már módósulva töltődik be a lejátszó memóriájába, ha tényleg eltérnek egymástól. Na viszont ez érdekes, mert a digitális átvitelnek pont az lenne a lényege, hogy ilyesmi ne fordulhasson elő.
Na mind1, elnézést, ha tök alap dolgokat írok, amik már minden hifistának természetesek, de nekem ez akkor is fura. Hogy néz ki egy hálózatan átküldött fájl (hang, kép stb), nem lehet ellenőrizni valamilyen módon, hogy átvitelkor megváltozott-e az összetétele, amitől analógra fordítva másmilyen lesz mint az eredetije?

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

istvan01 írta:
2023.06.06., kedd 11:52
denesdr írta:
2023.06.06., kedd 08:01
Viszont ha nem a fájlátvitel során történik valami a hangfájlal, akkor a modem áramtalanítása után változást kellene hallanunk lejátszás közben, mert mondjuk a modem megszórta az elektromos hálózatot a saját zajával, ami a lejátszó analóg szekcióiban zavart kelt, ami így pl a CD játszó hangjára is jó eséllyel hatással kell hogy legyen.
CD játszó és router-LAN átvitel?
Szerintem hálózati zene játszót akartál írni és redbook minőségű-flac fájlt.
Nem kell a routert feszültség kikapcsolni a hatáshoz, az RJ45 LAN kábelt kell kihúzni a média játszóból, ami után nálam még megy a zene 30-40másodpercig, és érdemi zenei minőség változást nem tapasztaltam egyszer sem.

Azonban egy éve kb abba fejeztem a router-switch zenére befolyás tesztelgetést, pedig nálam router után -> üvegkábeles switch -> SM optika modul -> 20m SM üvegkábel -> SM optika modul -> üveges switch -> 2m CAT8 RJ45 kábelen jött a zene. Áttértem USB/SSD 2TB zene forrásra, ami Samsung SSD T7 USB3.2 fajta. Ezzel az előbbi változatnál is kevéssel jobb a zene, miközben kevesebb eszközt kell életben, áram alatt és szinten tartani. Zeném saját tarolásban bőven van elég 2db 2TB SSD-én.
Ezzel a kihuzassal nem lehet, hogy azert nincs valtozas mert mar igy jatszotta bele a bufferbe a file-t de ha wifi-re hirtelen atkapcsolna vagy barmilyen mas netkablere akkor lehet hallani lehetne a kulonbseget amivel a bufferbe tolti a file-t?
Mar ugy ertem, hogy eleve zajosan szol a zene a bufferbol. gondolkodik.gif
Persze ezt nehez reprodukalni mert mivel nincs lan kabel igy nincs internet amirol betoltene a file-t. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

denesdr írta:
2023.06.06., kedd 08:01
Viszont ha nem a fájlátvitel során történik valami a hangfájlal, akkor a modem áramtalanítása után változást kellene hallanunk lejátszás közben, mert mondjuk a modem megszórta az elektromos hálózatot a saját zajával, ami a lejátszó analóg szekcióiban zavart kelt, ami így pl a CD játszó hangjára is jó eséllyel hatással kell hogy legyen.
CD játszó és router-LAN átvitel?
Szerintem hálózati zene játszót akartál írni és redbook minőségű-flac fájlt.
Nem kell a routert feszültség kikapcsolni a hatáshoz, az RJ45 LAN kábelt kell kihúzni a média játszóból, ami után nálam még megy a zene 30-40másodpercig, és érdemi zenei minőség változást nem tapasztaltam egyszer sem.

Azonban egy éve kb abba fejeztem a router-switch zenére befolyás tesztelgetést, pedig nálam router után -> üvegkábeles switch -> SM optika modul -> 20m SM üvegkábel -> SM optika modul -> üveges switch -> 2m CAT8 RJ45 kábelen jött a zene. Áttértem USB/SSD 2TB zene forrásra, ami Samsung SSD T7 USB3.2 fajta. Ezzel az előbbi változatnál is kevéssel jobb a zene, miközben kevesebb eszközt kell életben, áram alatt és szinten tartani. Zeném saját tarolásban bőven van elég 2db 2TB SSD-én.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Tctronic írta:
2023.06.05., hétf. 19:31
Utazásom a digitális világba.
...
Konklúzió? Sajnos szerintem már a beltéri egységgel eldől a kapott hang..... Hátha még alakul (?)
Amikor ilyen és ehhez hasonló tapasztalatokat olvasok hálózati eszközökről, akkor mindig felmerül bennem a kérdés, hogy ez csak a hálózati lejátszásra vonatkozik ilyenkor? Vagy épp a rendszerben lévő CD játszó hangja is megváltozik mondjuk egy beltéri egység jelenlététől? Ha a CD hangja nem változik meg, akkor jó eséllyel a hálózati fájlátvitel során történik valami elváltozás a hangfájlban. Ha viszont így van, az nem ellenőrizhető valamilyen módon?
Mert ugye olyan tapasztalatokat is lehet olvasni, hogy hálózati lejátszáskor a modemet áramtalanítva, a lejátszás megy tovább miközben a hangban semmilyen változás nem történik, ezzel is alátámasztva, hogy legfeljebb a fájlban történhet az elváltozás, ami ugye ilyenkor már a memóriában csücsül.
Viszont ha nem a fájlátvitel során történik valami a hangfájlal, akkor a modem áramtalanítása után változást kellene hallanunk lejátszás közben, mert mondjuk a modem megszórta az elektromos hálózatot a saját zajával, ami a lejátszó analóg szekcióiban zavart kelt, ami így pl a CD játszó hangjára is jó eséllyel hatással kell hogy legyen.

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

gomolalaci írta:
2023.06.05., hétf. 20:46
Mi ebből a tanulság? A BG sem mindenható....
Hát szerencsére nem olyan, mint a cukor, hogy minden finom lesz, amibe rakod. Valamiféle semleges ízfokozóhoz hasonlít inkább. Minden mégolyanabb lesz tőle, mint amilyen amúgyis.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

gomolalaci írta:
2023.06.05., hétf. 20:46
....
Mi ebből a tanulság? A BG sem mindenható....
Szerintem ez a történet nem elsősorban a BG-ról szólt, de a történet egészéhez hozzátartozott. (ha mindkettőben van vagy egyikben sincs, csak akkor reális az összehasonlítás Sz.V.Sz.)
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Tctronic írta:
2023.06.05., hétf. 19:31
Utazásom a digitális világba.
Van egy kis időm írni, ezért megosztom a tapasztalataim a routerekről. Kb 10 éve DIGI felhasználó vagyok akkoriban kaptam egy beltéri egységet ami ZTE névre hallgatott ami még wifi nélküli. Kínai kis fekete dobozos vacak, gondoltam jó ha fél évet kibír. (Nos 10 éve hibátlanul ment, ennyit az előítéletekről) Ő lenne az, ha jól tudom a típusa ZTE ZXA 10 F625ZTE.jpg
Szeretek új dolgokat kipróbálni, és mert nem voltam tökéletesen elégedett a hanggal, Süti ajánlására kipróbálta ebbe is a BG kondik cseréjét.
viewtopic.php?f=4&t=59495&start=275
Én ahová eddig beraktam mindenütt pozitív eredményt értem el eddig de ez most más tészta. (Nos akinek felszaladt a szemöldöke az itt abbahagyhatja ;) ) A lényeg a javulást itt én úgy írtam le: "megszűnt a digitális "grízesség", hallgathatóbb simább, élvezhetőbb lett a zene". A lényeg egy Wifi-fel kiegészítve kábelekkel tápokkal nagy nehezen sikerült egy számomra tetsző hangot csiholni a stremert zenéből is. (Tápok a stremernek, wifinek, megannyi ethernet kábel tesztelés, tuning intel nuc, analóg táppal , megannyi USB kábel csere stb)

Közben még próbáltam a Süti mobil netes tuning beltérijét is a sajátommal szemben, akkor a sajátom karaktere jobban tetszett (Plusz azért még nem akartam megint külön pénzt fizetni havonta)

Szóval kezdtem élvezni a a streamert zenét is, de az örömöm nem tartott sokáig.

Ekkor hív a kedves DIGI ügyfélszolgálat. Le kell cserélni a beltérit. Kötelező? Igen. F@sza. Ok. régi beltériből kondik ki (csak nem adok ajándékba nekik BG-eket) Kicserélték erre: ZTE ZXHNF6600R. Wifi+beltéri egybe.

IMG_54031.jpg

Első meghallgatás, hát.... Na mindegy ez új, a másik csak ment 10 évet egy típus csak alakul... Bejáratás 1-2 hét. Nem az igazi. Beszéltem Sütivel és ebbe is cserélt BG-eket.

IMG_54001.jpg

Elsőre érezhető a javulás, jelenség ugyanaz mint az előzőnél. Már ment szerintem 100 órát, de az alap karaktere ugyanaz maradt. A középtartomány kicsit tisztább mint az előző ZTE, de mélyben egyértelműen le van maradva. (minden kábel stb maradt ugyanaz, Wifi nincs rákötve mivel ez egyben van) Kicsit máshová kerülnek a hangsúlyok és mindjárt más lesz a hangzás.

Konklúzió? Sajnos szerintem már a beltéri egységgel eldől a kapott hang..... Hátha még alakul (?)
Mi ebből a tanulság? A BG sem mindenható....
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Utazásom a digitális világba.
Van egy kis időm írni, ezért megosztom a tapasztalataim a routerekről. Kb 10 éve DIGI felhasználó vagyok akkoriban kaptam egy beltéri egységet ami ZTE névre hallgatott ami még wifi nélküli. Kínai kis fekete dobozos vacak, gondoltam jó ha fél évet kibír. (Nos 10 éve hibátlanul ment, ennyit az előítéletekről) Ő lenne az, ha jól tudom a típusa ZTE ZXA 10 F625
ZTE.jpg
ZTE.jpg (38.78 KiB) Megtekintve 1453 alkalommal
Szeretek új dolgokat kipróbálni, és mert nem voltam tökéletesen elégedett a hanggal, Süti ajánlására kipróbálta ebbe is a BG kondik cseréjét.
viewtopic.php?f=4&t=59495&start=275
Én ahová eddig beraktam mindenütt pozitív eredményt értem el eddig de ez most más tészta. (Nos akinek felszaladt a szemöldöke az itt abbahagyhatja ;) ) A lényeg a javulást itt én úgy írtam le: "megszűnt a digitális "grízesség", hallgathatóbb simább, élvezhetőbb lett a zene". A lényeg egy Wifi-fel kiegészítve kábelekkel tápokkal nagy nehezen sikerült egy számomra tetsző hangot csiholni a stremert zenéből is. (Tápok a stremernek, wifinek, megannyi ethernet kábel tesztelés, tuning intel nuc, analóg táppal , megannyi USB kábel csere stb)

Közben még próbáltam a Süti mobil netes tuning beltérijét is a sajátommal szemben, akkor a sajátom karaktere jobban tetszett (Plusz azért még nem akartam megint külön pénzt fizetni havonta)

Szóval kezdtem élvezni a a streamert zenét is, de az örömöm nem tartott sokáig.

Ekkor hív a kedves DIGI ügyfélszolgálat. Le kell cserélni a beltérit. Kötelező? Igen. F@sza. Ok. régi beltériből kondik ki (csak nem adok ajándékba nekik BG-eket) Kicserélték erre: ZTE ZXHNF6600R. Wifi+beltéri egybe.
IMG_54031.jpg
IMG_54031.jpg (48.47 KiB) Megtekintve 1453 alkalommal
Első meghallgatás, hát.... Na mindegy ez új, a másik csak ment 10 évet egy típus csak alakul... Bejáratás 1-2 hét. Nem az igazi. Beszéltem Sütivel és ebbe is cserélt BG-eket.
IMG_54001.jpg
IMG_54001.jpg (86.09 KiB) Megtekintve 1453 alkalommal
Elsőre érezhető a javulás, jelenség ugyanaz mint az előzőnél. Már ment szerintem 100 órát, de az alap karaktere ugyanaz maradt. A középtartomány kicsit tisztább mint az előző ZTE, de mélyben egyértelműen le van maradva. (minden kábel stb maradt ugyanaz, Wifi nincs rákötve mivel ez egyben van) Kicsit máshová kerülnek a hangsúlyok és mindjárt más lesz a hangzás.

Konklúzió? Sajnos szerintem már a beltéri egységgel eldől a kapott hang..... Hátha még alakul (?)
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Simici
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 17:34
Értékelés: 32

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Simici »

juliush írta:
2023.06.03., szomb. 00:22
Aszpirin írta:
2023.06.02., pén. 20:36
gomolalaci írta:
2023.06.02., pén. 20:34


Energizer?
Nem, a legjobb az ikeás :D :D :D
De az egész csak akkor működik igazán, ha az elemek foglalatának csatijait havonta deoxittal kezelem.
Köszi a tippet, ezt megcsinálom :D

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

Aszpirin írta:
2023.06.02., pén. 20:36
gomolalaci írta:
2023.06.02., pén. 20:34
Simici írta:
2023.06.01., csüt. 22:52


én a duracell mellett tenném le a voksom :lbunny:
Energizer?
Nem, a legjobb az ikeás :D :D :D
De az egész csak akkor működik igazán, ha az elemek foglalatának csatijait havonta deoxittal kezelem.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Ottokár
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2019.04.22., hétf. 18:02
Értékelés: 87

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Ottokár »

Elmondom az én utamat DAC területén, hátha segít valakinek. Kezdtem egy Chord Moyo-val, ami akkumulátoros, úgyhogy töltögetni kellett. Majd fél év múlva Chord Qutest-re váltottam. Az Auralic Mini belső DAC-jánál a Chordok jobbak voltak, demikor Ariesre váltottam, gyengének bizonyultak, igaz csak gyári táppal használtam őket. Kipróbáltam egy Godina korábbi fejlesztést, majd egy csöves Border Patrolt, ami 4-500 eFt értéket képviselhetett. Nem volt jó a hang. Az Ariesnek nem voltak méltó partnerei. Ekkor hosszasabb kutakodás után sikerült megvenni az AN klónt (ld aláírásomat) kb 90%-ban gyári originál alkatrészekből szerelve. Ez a DAC vonalat nyugvópontjára helyezte. AN5DAC originál újonnan több mint 20 M Ft, persze az enyém messze olcsóbb.
Sony-STS770ES, Philips CD304, Nakamichi 480, Nakamichi 680 ZX, Tascam 122 MKIII, Auralic Aries femto - DIY AN5 DAC - Luxman 1500, Sugden A21 SE Signature, DPA 300B SE - Harbeth M30.1, Celestion 700, Celestion Ditton 25

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

gomolalaci írta:
2023.06.02., pén. 20:34
Simici írta:
2023.06.01., csüt. 22:52
vazze írta:
2023.06.01., csüt. 15:26



Majd még az is kiderül, hogy nem mindegy milyen elem van a távirányítóban. Nekem a Varta vált be :rolleyes:
én a duracell mellett tenném le a voksom :lbunny:
Energizer?
Nem, a legjobb az ikeás :D :D :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Simici írta:
2023.06.01., csüt. 22:52
vazze írta:
2023.06.01., csüt. 15:26
pali923 írta:
2023.06.01., csüt. 14:55

A problémát értem, a lényeg meg az utolsó mondatom végén van. :D

Majd még az is kiderül, hogy nem mindegy milyen elem van a távirányítóban. Nekem a Varta vált be :rolleyes:
én a duracell mellett tenném le a voksom :lbunny:
Energizer?
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
Simici
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 17:34
Értékelés: 32

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Simici »

vazze írta:
2023.06.01., csüt. 15:26
pali923 írta:
2023.06.01., csüt. 14:55
Simici írta:
2023.06.01., csüt. 14:48
Azt még megérteném laikusként is, hogy a streamer saját appján keresztül másképp szól a Tidal, mint Tidal connect-en keresztül, de itt mindhárom "távirányítón" Tidal connect ment.
Na mindegy, nem kell mindent érteni :D
A problémát értem, a lényeg meg az utolsó mondatom végén van. :D

Majd még az is kiderül, hogy nem mindegy milyen elem van a távirányítóban. Nekem a Varta vált be :rolleyes:
én a duracell mellett tenném le a voksom :lbunny:

grindlock
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2022.02.27., vas. 18:22
Értékelés: 4

Re: komolyabb streamer

Hozzászólás Szerző: grindlock »

mishow írta:
2023.06.01., csüt. 16:46
grindlock írta:
2023.06.01., csüt. 13:33
Telefon + AQ Dragonfly Red mennyire erős kombó?
Vagy inkább hagyjuk?
Ha streamert akarsz, akkor hagyd ezeket a pótszereket - szerintem.
Ez most van fenn a hirdetőben, ennyiért ajándék:
viewtopic.php?f=31&t=191507
A ma divatos EES dac helyett BurrBrown PCM5121 chip van benne, ami kicsit melegebb hang, a saját dacjával is jól szól, amíg nem lépsz feljebb.
Utána a következő tuning lépéseket javaslom:
Lineáris táp (5V/1,5A minimum, USB C bemeneten keresztül)
Jó ethernet kábel a wifi helyett!
Tápkábel / rca-rca kábel / nagysebességű USB A-C kábel (!) ízlés szerint
Külső dac - határ a csillagos ég.
Figyelem, rendesen be kell járatni (100-150 óra!), valami netrádót bekapcsolsz, és halkan hagy menjen egy hétig.
Köszi a tippet.
Most is LAN kábel van, meg minőségi (kácsa) RCA.
Jól mondod, a határ a csillagos ég.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: komolyabb streamer

Hozzászólás Szerző: mishow »

grindlock írta:
2023.06.01., csüt. 13:33
Telefon + AQ Dragonfly Red mennyire erős kombó?
Vagy inkább hagyjuk?
Ha streamert akarsz, akkor hagyd ezeket a pótszereket - szerintem.
Ez most van fenn a hirdetőben, ennyiért ajándék:
viewtopic.php?f=31&t=191507
A ma divatos EES dac helyett BurrBrown PCM5121 chip van benne, ami kicsit melegebb hang, a saját dacjával is jól szól, amíg nem lépsz feljebb.
Utána a következő tuning lépéseket javaslom:
Lineáris táp (5V/1,5A minimum, USB C bemeneten keresztül)
Jó ethernet kábel a wifi helyett!
Tápkábel / rca-rca kábel / nagysebességű USB A-C kábel (!) ízlés szerint
Külső dac - határ a csillagos ég.
Figyelem, rendesen be kell járatni (100-150 óra!), valami netrádót bekapcsolsz, és halkan hagy menjen egy hétig.

Online
Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vazze »

pali923 írta:
2023.06.01., csüt. 14:55
Simici írta:
2023.06.01., csüt. 14:48
Azt még megérteném laikusként is, hogy a streamer saját appján keresztül másképp szól a Tidal, mint Tidal connect-en keresztül, de itt mindhárom "távirányítón" Tidal connect ment.
Na mindegy, nem kell mindent érteni :D
A problémát értem, a lényeg meg az utolsó mondatom végén van. :D

Majd még az is kiderül, hogy nem mindegy milyen elem van a távirányítóban. Nekem a Varta vált be :rolleyes:
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Simici írta:
2023.06.01., csüt. 14:48
Azt még megérteném laikusként is, hogy a streamer saját appján keresztül másképp szól a Tidal, mint Tidal connect-en keresztül, de itt mindhárom "távirányítón" Tidal connect ment.
Na mindegy, nem kell mindent érteni :D
A problémát értem, a lényeg meg az utolsó mondatom végén van. :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Simici
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 17:34
Értékelés: 32

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Simici »

pali923 írta:
2023.06.01., csüt. 11:07
tomrider írta:
2023.06.01., csüt. 09:50
Pár hozzászólással korábban volt erről szó, arra jutottak, hogy elvileg nem lehet különbség.
Ezek szerint mégis van...
Ki érti ezt gondolkodik.gif
A számítógépes topikban arról szól a polémia, hogy ugyanazon a gépen máshogy szól-e egyik és másik windows (vagy más) verzió. Beleszólhatnak ebbe mindenféle zajok, amiket máshogy generálnak a különféle szoftverek és hardverek - valami ilyesmit olvastam ott. Akár ez is belejátszhat ebbe a dologba.
Vannak streamerek, amiknek van saját lejátszó szoftvere, mint pl. a EC Rena S1. Állítólag máshogy szólnak, mint a mindenféle Connect-tekkel.

Valaha azt gondoltam, hogy ebbe a digitális világba nem szabad belevágni. Nem elég, hogy nem mindegy, milyen erősítőt és kábelt veszel, még a szoftverekkel is szórakozni kell. Aztán "kénytelen voltam" mégis megérkezni a 21. századba, és valóban azt lehet itt tapasztalni, hogy bármi lehet igaz, és annak az ellenkezője is. gondolkodik.gif :D
Azt még megérteném laikusként is, hogy a streamer saját appján keresztül másképp szól a Tidal, mint Tidal connect-en keresztül, de itt mindhárom "távirányítón" Tidal connect ment.
Na mindegy, nem kell mindent érteni :D

grindlock
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2022.02.27., vas. 18:22
Értékelés: 4

Re: komolyabb streamer

Hozzászólás Szerző: grindlock »

pali923 írta:
2023.06.01., csüt. 00:10
grindlock írta:
2023.05.31., szer. 19:55
A telefont nem lehet streamerként használni? Laikus kérdés.
A kérdés jogos tulajdonképpen. A válasz, hogy lehet, de valószínűleg nem érsz vele célba. Legalábbis én erre jutottam az elmúlt hetekben. Egy Auralic Mini és egy Electrocompaniet RENA S1 streamerek fordultak meg itt mostanában hosszasan ugyanarra a Schiit DAC-ra kötve, és nagyon nem ugyanaz volt a hang. Aztán egy ideig a Himedia (androidos) médiajátszómat hallgattam szintén a DAC-cal, és egész jónak hallottam a produkciót - egészen addig, amíg vissza nem raktam egy másik streamert.

Az almások majd elmondják, hogy mi a helyzet, Androiddal van tapasztalatom. Ha ki akarod próbálni, az USB Audio Player c. programot mindenképpen érdemes letölteni. Van neki ára is, de megfizethető. Itt vannak róla bővebb információk, egy próbát lehet, hogy megér: https://www.futureware.hu/?p=812
Akkor nem úszom meg, külön DAC kell.
Telefon + AQ Dragonfly Red mennyire erős kombó?
Vagy inkább hagyjuk?

grindlock
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2022.02.27., vas. 18:22
Értékelés: 4

Re: komolyabb streamer

Hozzászólás Szerző: grindlock »

mishow írta:
2023.06.01., csüt. 07:27
grindlock írta:
2023.06.01., csüt. 06:49
gomolalaci írta:
2023.05.31., szer. 20:41
,,Mi neked a "komolyabb"?"
KI
A vakbélgyuszi. Na az nagyon komoly! :smile53:
BE
Komolyabb hang.
Poén volt, ott a szmájli, meg az “on-off” :kapdelm:
Kávé előtt voltam, ilyenkor nem vállalok felelősséget a betűkért :-D :-D

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

tomrider írta:
2023.06.01., csüt. 09:50
Pár hozzászólással korábban volt erről szó, arra jutottak, hogy elvileg nem lehet különbség.
Ezek szerint mégis van...
Ki érti ezt gondolkodik.gif
A számítógépes topikban arról szól a polémia, hogy ugyanazon a gépen máshogy szól-e egyik és másik windows (vagy más) verzió. Beleszólhatnak ebbe mindenféle zajok, amiket máshogy generálnak a különféle szoftverek és hardverek - valami ilyesmit olvastam ott. Akár ez is belejátszhat ebbe a dologba.
Vannak streamerek, amiknek van saját lejátszó szoftvere, mint pl. a EC Rena S1. Állítólag máshogy szólnak, mint a mindenféle Connect-tekkel.

Valaha azt gondoltam, hogy ebbe a digitális világba nem szabad belevágni. Nem elég, hogy nem mindegy, milyen erősítőt és kábelt veszel, még a szoftverekkel is szórakozni kell. Aztán "kénytelen voltam" mégis megérkezni a 21. századba, és valóban azt lehet itt tapasztalni, hogy bármi lehet igaz, és annak az ellenkezője is. gondolkodik.gif :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
tomrider
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
Értékelés: 100
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tomrider »

Simici írta:
2023.06.01., csüt. 09:33
Sziasztok,
kérnék egy kis információt, ha valaki tudja a megoldást.
Eddig azt gondoltam, hogy azért többnyire képben vagyok a streameléssel kapcsolatban, de most meglepődtem :)
Hétvégén kollégával teszteltünk pár új "madzagot".
A forrás TIDAL, a készülék pedig egy iFi Zen stream volt, ami tud TIDAL connect-et.
Alapból egy IPAD szolgál mindig kezelő felületként, most egész véletlenül a kollégám androidos telefonján is és egy lap-topon is megnéztük.
Amin meglepődtünk, hogy mind a 3 készüléknek más hangja volt, zenétől függően hol az egyiket, hol a másikat hallottuk jobbnak. A "legrosszabb" talán a lap-top volt.
Ezek szerint akkor nem csak a streamer számít, hanem az is, hogy min keresztül kezeled?
Remélem érthetően fogalmaztam a kérdést.
Pár hozzászólással korábban volt erről szó, arra jutottak, hogy elvileg nem lehet különbség.
Ezek szerint mégis van...
Ki érti ezt gondolkodik.gif
Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

Avatar
Simici
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 17:34
Értékelés: 32

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Simici »

Sziasztok,
kérnék egy kis információt, ha valaki tudja a megoldást.
Eddig azt gondoltam, hogy azért többnyire képben vagyok a streameléssel kapcsolatban, de most meglepődtem :)
Hétvégén kollégával teszteltünk pár új "madzagot".
A forrás TIDAL, a készülék pedig egy iFi Zen stream volt, ami tud TIDAL connect-et.
Alapból egy IPAD szolgál mindig kezelő felületként, most egész véletlenül a kollégám androidos telefonján is és egy lap-topon is megnéztük.
Amin meglepődtünk, hogy mind a 3 készüléknek más hangja volt, zenétől függően hol az egyiket, hol a másikat hallottuk jobbnak. A "legrosszabb" talán a lap-top volt.
Ezek szerint akkor nem csak a streamer számít, hanem az is, hogy min keresztül kezeled?
Remélem érthetően fogalmaztam a kérdést.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: komolyabb streamer

Hozzászólás Szerző: mishow »

grindlock írta:
2023.06.01., csüt. 06:49
gomolalaci írta:
2023.05.31., szer. 20:41
,,Mi neked a "komolyabb"?"
KI
A vakbélgyuszi. Na az nagyon komoly! :smile53:
BE
Komolyabb hang.
Poén volt, ott a szmájli, meg az “on-off” :kapdelm:

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”