Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 701
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 289
Tartózkodási hely: Szada

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

bezse írta:
2023.06.20., kedd 16:33
Újra felröppentek a pletykák, a Spotify még ebben az évben bevezetheti új, prémium szintű „Supremium” csomagját.
Hiszi a piszi :rolleyes: Majd ha látom leborulok.gif De jó lenne ;peace;
A gondolkodás nem megerőltető...

bezse
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2017.08.03., csüt. 21:29
Értékelés: 68

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: bezse »

Újra felröppentek a pletykák, a Spotify még ebben az évben bevezetheti új, prémium szintű „Supremium” csomagját.

Ottokár
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2019.04.22., hétf. 18:02
Értékelés: 87

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Ottokár »

wittao írta:
2023.06.16., pén. 12:38
denesdr írta:
2023.06.16., pén. 09:15
Ottokár írta:
2023.06.16., pén. 09:08

Ez nem a szolgáltatón múlik, ezek csak szerződnek a jogtulajdonosokkal. Utóbbiakon múlik, hogy mi kerül fel.
Igen, de a jogtulajdonosok a streaming szolgáltatók felé ugyanazt a hanganyagot küldik.
Teszem azt a Tidalon X előadó, Y albumának, Z remastere van csak fent, akkor ez lesz a Spotify-on is stb. Legalábbis én így tudom. Ha nem így van és erről van valakinek infója, ne tartsa magában.
De ez tényleg off itt.
Az adott kiado donti el a lehetosegekhez merten hova mit tolt fel.
A kinalat a szolgaltatoknal kulonbozik.
Pink Floyd 24/192 .flac Qobuzon, Tidal MQA, Deezer 16/44.1.
Vangelisnel nemreg ugyanezt tapasztaltam.
Ez rendben, más a felbontás vagy a formátum. De az eredeti felvetés akörül forgott - ha jól emlékszem - hogy vannak olyan jogtulajdonosok/kiadók és szerzők is köztük akik adott streaming szolgáltatóhoz nem, vagy nem csak az originalt teszik fel akár HIRES formátumban, hanem különböző remastereket is. Esetleg az eredeti nincs is fenn egyes esetekben. Ez sokunkat zavar. De nem a stream szolgáltató tehet róla. Meglátásom szerint🙂
Sony-STS770ES, Philips CD304, Nakamichi 480, Nakamichi 680 ZX, Tascam 122 MKIII, Auralic Aries femto - DIY AN5 DAC - Luxman 1500, Sugden A21 SE Signature, DPA 300B SE - Celestion 700, Celestion Ditton 25, Videoton Minimax.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: wittao »

denesdr írta:
2023.06.16., pén. 09:15
Ottokár írta:
2023.06.16., pén. 09:08
denesdr írta:
2023.06.16., pén. 07:39

Hasonló a helyzet más szolgáltatónál is, mert elvileg ugyanazt az anyagot kapják mind. Legalábbis nekem így rémlik.
Ez nem a szolgáltatón múlik, ezek csak szerződnek a jogtulajdonosokkal. Utóbbiakon múlik, hogy mi kerül fel.
Igen, de a jogtulajdonosok a streaming szolgáltatók felé ugyanazt a hanganyagot küldik.
Teszem azt a Tidalon X előadó, Y albumának, Z remastere van csak fent, akkor ez lesz a Spotify-on is stb. Legalábbis én így tudom. Ha nem így van és erről van valakinek infója, ne tartsa magában.
De ez tényleg off itt.
Az adott kiado donti el a lehetosegekhez merten hova mit tolt fel.
A kinalat a szolgaltatoknal kulonbozik.
Pink Floyd 24/192 .flac Qobuzon, Tidal MQA, Deezer 16/44.1.
Vangelisnel nemreg ugyanezt tapasztaltam.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Ottokár
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2019.04.22., hétf. 18:02
Értékelés: 87

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Ottokár »

Alex_Aston írta:
2023.06.16., pén. 11:27
denesdr írta:
2023.06.16., pén. 09:15

Igen, de a jogtulajdonosok a streaming szolgáltatók felé ugyanazt a hanganyagot küldik.
Teszem azt a Tidalon X előadó, Y albumának, Z remastere van csak fent, akkor ez lesz a Spotify-on is stb. Legalábbis én így tudom. Ha nem így van és erről van valakinek infója, ne tartsa magában.
De ez tényleg off itt.
Bő másfél éve, amikor Tidal is volt nálam pár hétig a Deezer mellett, akkor amiatt is a Deezer mellett tettem le a voksomat, mert egy, adott szám, több verzióban is volt elérhető (meg az általam preferált legtöbb előadó esetében több album volt elérhető).
És ez most sem változott a Deezernél, azaz szinte minden zeneszám igen sok verzióban fent van.
Lehet, hogy a Deezer könsége szofisztikáltabb mint a Tidal-é? Mert végül is a piaci kereslet (hányszor hallgatnak meg adott felbételt) szabja meg, hogy milyen anyagot tesznek fel, és ezt a jogtulajdonostól függ. Nyílván van piackutatás és aszerint történik. Maga a Deezer vagy Tidal ebbe nem szól bele, jó tudomásom szerint. Tehát van egy anyagod, szerződsz, és forgalmazzák.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asebestyen 2023.06.16., pén. 12:30-kor.
Ok: Idézési hiba javítása
Sony-STS770ES, Philips CD304, Nakamichi 480, Nakamichi 680 ZX, Tascam 122 MKIII, Auralic Aries femto - DIY AN5 DAC - Luxman 1500, Sugden A21 SE Signature, DPA 300B SE - Celestion 700, Celestion Ditton 25, Videoton Minimax.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

denesdr írta:
2023.06.16., pén. 09:15

Igen, de a jogtulajdonosok a streaming szolgáltatók felé ugyanazt a hanganyagot küldik.
Teszem azt a Tidalon X előadó, Y albumának, Z remastere van csak fent, akkor ez lesz a Spotify-on is stb. Legalábbis én így tudom. Ha nem így van és erről van valakinek infója, ne tartsa magában.
De ez tényleg off itt.
Bő másfél éve, amikor Tidal is volt nálam pár hétig a Deezer mellett, akkor amiatt is a Deezer mellett tettem le a voksomat, mert egy, adott szám, több verzióban is volt elérhető (meg az általam preferált legtöbb előadó esetében több album volt elérhető).
És ez most sem változott a Deezernél, azaz szinte minden zeneszám igen sok verzióban fent van.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Ottokár írta:
2023.06.16., pén. 09:08
denesdr írta:
2023.06.16., pén. 07:39
Lajos1966 írta:
2023.06.16., pén. 00:01
Bár ez ebben a topicban némileg off,de engem pl.rettentő mód zavar,hogy rengeteg általam kedvelt zene nem az első kiadásban,hanem mindenféle remaster verzióban van fenn,ami sokszor számomra hallgathatatlan.Én a cd gyűjteményemben is lehetőleg az első kiadásokat próbálom beszerezni.A fenti dolgokat én Tidal esetén tapasztalom,nem tudom a többi milyen ebből a
szempontból.
Hasonló a helyzet más szolgáltatónál is, mert elvileg ugyanazt az anyagot kapják mind. Legalábbis nekem így rémlik.
Ez nem a szolgáltatón múlik, ezek csak szerződnek a jogtulajdonosokkal. Utóbbiakon múlik, hogy mi kerül fel.
Igen, de a jogtulajdonosok a streaming szolgáltatók felé ugyanazt a hanganyagot küldik.
Teszem azt a Tidalon X előadó, Y albumának, Z remastere van csak fent, akkor ez lesz a Spotify-on is stb. Legalábbis én így tudom. Ha nem így van és erről van valakinek infója, ne tartsa magában.
De ez tényleg off itt.

Ottokár
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2019.04.22., hétf. 18:02
Értékelés: 87

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Ottokár »

denesdr írta:
2023.06.16., pén. 07:39
Lajos1966 írta:
2023.06.16., pén. 00:01
Bár ez ebben a topicban némileg off,de engem pl.rettentő mód zavar,hogy rengeteg általam kedvelt zene nem az első kiadásban,hanem mindenféle remaster verzióban van fenn,ami sokszor számomra hallgathatatlan.Én a cd gyűjteményemben is lehetőleg az első kiadásokat próbálom beszerezni.A fenti dolgokat én Tidal esetén tapasztalom,nem tudom a többi milyen ebből a
szempontból.
Hasonló a helyzet más szolgáltatónál is, mert elvileg ugyanazt az anyagot kapják mind. Legalábbis nekem így rémlik.
Ez nem a szolgáltatón múlik, ezek csak szerződnek a jogtulajdonosokkal. Utóbbiakon múlik, hogy mi kerül fel.
Sony-STS770ES, Philips CD304, Nakamichi 480, Nakamichi 680 ZX, Tascam 122 MKIII, Auralic Aries femto - DIY AN5 DAC - Luxman 1500, Sugden A21 SE Signature, DPA 300B SE - Celestion 700, Celestion Ditton 25, Videoton Minimax.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Lajos1966 írta:
2023.06.16., pén. 00:01
Bár ez ebben a topicban némileg off,de engem pl.rettentő mód zavar,hogy rengeteg általam kedvelt zene nem az első kiadásban,hanem mindenféle remaster verzióban van fenn,ami sokszor számomra hallgathatatlan.Én a cd gyűjteményemben is lehetőleg az első kiadásokat próbálom beszerezni.A fenti dolgokat én Tidal esetén tapasztalom,nem tudom a többi milyen ebből a
szempontból.
Hasonló a helyzet más szolgáltatónál is, mert elvileg ugyanazt az anyagot kapják mind. Legalábbis nekem így rémlik.

Avatar
Lajos1966
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2008.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 21

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Lajos1966 »

Alex_Aston írta:
2023.06.15., csüt. 22:18
Asszem egyre kevesebb indok van most már arra, hogy a CD-ket hallgassam, főleg, hogy az utóbbi hetekben, hónapokban bővült a kínálat a stream világban is. Amik nem voltak fent a Derzeren, de megvoltak CD-n, most már elérhetőek online is.
Mindez addig igaz,amíg a kedvenc zene el nem tűnik a kínálatból.Sajnos egyre több ilyen eset előfordul.Ekkor azért nem árt,ha megvan otthon cd,vinyl stb. formátumban.
Bár ez ebben a topicban némileg off,de engem pl.rettentő mód zavar,hogy rengeteg általam kedvelt zene nem az első kiadásban,hanem mindenféle remaster verzióban van fenn,ami sokszor számomra hallgathatatlan.Én a cd gyűjteményemben is lehetőleg az első kiadásokat próbálom beszerezni.A fenti dolgokat én Tidal esetén tapasztalom,nem tudom a többi milyen ebből a
szempontból.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asebestyen 2023.06.16., pén. 07:46-kor.
Ok: Idézési hiba javítása

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

tamagaba írta:
2023.06.15., csüt. 13:08
mishow írta:
2023.06.15., csüt. 13:02
pali923 írta:
2023.06.15., csüt. 08:11
Most meg én nem találom az egyik kedvencemet a Tidalon: Malia/Boris Blank Convergence c. albuma nem elérhető nálam. Miért tűnik el vajon egy ilyen a szolgáltatóról? Pedig ez egy népszerű lemez, és nagyon jól is szól. Jogviták?
Rákerestem és tényleg. Pedig szeretem én is azt a lemezt (meg az egész Yello “és környéke” életművet). A szerzői jogi vita a legvalószínűbb, sajnos :(
Csak ez az album tűnt el. Lehet, hogy remasterelik és hamarosan felkerül gondolkodik.gif
Nekem is kedvenc
.. mármint a hölggyel remaszterelnek valamit pénzben :D
biztos volt szépszámmal lejátszás és csilingelt a kassza rendesen Boriszbánál. A hölgy meg ráírt, hogy wtf?
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

mishow írta:
2023.06.15., csüt. 13:02
pali923 írta:
2023.06.15., csüt. 08:11
Most meg én nem találom az egyik kedvencemet a Tidalon: Malia/Boris Blank Convergence c. albuma nem elérhető nálam. Miért tűnik el vajon egy ilyen a szolgáltatóról? Pedig ez egy népszerű lemez, és nagyon jól is szól. Jogviták?
Rákerestem és tényleg. Pedig szeretem én is azt a lemezt (meg az egész Yello “és környéke” életművet). A szerzői jogi vita a legvalószínűbb, sajnos :(
Csak ez az album tűnt el. Lehet, hogy remasterelik és hamarosan felkerül gondolkodik.gif
Nekem is kedvenc
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: mishow »

pali923 írta:
2023.06.15., csüt. 08:11
Most meg én nem találom az egyik kedvencemet a Tidalon: Malia/Boris Blank Convergence c. albuma nem elérhető nálam. Miért tűnik el vajon egy ilyen a szolgáltatóról? Pedig ez egy népszerű lemez, és nagyon jól is szól. Jogviták?
Rákerestem és tényleg. Pedig szeretem én is azt a lemezt (meg az egész Yello “és környéke” életművet). A szerzői jogi vita a legvalószínűbb, sajnos :(

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1028

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Most meg én nem találom az egyik kedvencemet a Tidalon: Malia/Boris Blank Convergence c. albuma nem elérhető nálam. Miért tűnik el vajon egy ilyen a szolgáltatóról? Pedig ez egy népszerű lemez, és nagyon jól is szól. Jogviták?
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 701
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 289
Tartózkodási hely: Szada

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

pali923 írta:
2023.06.05., hétf. 23:33
fapaci írta:
2023.06.05., hétf. 23:16
2021. februárjában került szóba először, régebbi említést nem találtam.
Köszi, hogy utánajártál. :smile53:
Ezek szerint jól tippeltem. :D Sőt, azt is meg merem jósolni, hogy ez a kérdés még egy ideig aktuális lesz itt (is). :rolleyes:
Sajnos....
A gondolkodás nem megerőltető...

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1028

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: pali923 »

fapaci írta:
2023.06.05., hétf. 23:16
2021. februárjában került szóba először, régebbi említést nem találtam.
Köszi, hogy utánajártál. :smile53:
Ezek szerint jól tippeltem. :D Sőt, azt is meg merem jósolni, hogy ez a kérdés még egy ideig aktuális lesz itt (is). :rolleyes:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

pali923 írta:
2023.06.05., hétf. 22:19
ToronyiB írta:
2023.06.05., hétf. 14:21
Tud valaki valami hivatalos infót a Spotify Hifi megjelenéléséről,vagy totál homály fedi még mindig?
Ha sok időm lenne, utánajárnék, mikor hangzott el ez a kérdés itt először. Ha tippelnem kéne, nem csak hónapokat kéne visszamenni. :rolleyes: :D
2021. februárjában került szóba először, régebbi említést nem találtam.

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1028

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: pali923 »

ToronyiB írta:
2023.06.05., hétf. 14:21
Tud valaki valami hivatalos infót a Spotify Hifi megjelenéléséről,vagy totál homály fedi még mindig?
Ha sok időm lenne, utánajárnék, mikor hangzott el ez a kérdés itt először. Ha tippelnem kéne, nem csak hónapokat kéne visszamenni. :rolleyes: :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

ToronyiB
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2021.09.23., csüt. 15:03
Értékelés: 17

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: ToronyiB »

gomolalaci írta:
2023.06.05., hétf. 20:53
ToronyiB írta:
2023.06.05., hétf. 14:21
Tud valaki valami hivatalos infót a Spotify Hifi megjelenéléséről,vagy totál homály fedi még mindig?
Én is várom régóta. Elvagyok a Tidal-lel, de a Spoti zene ajánlásai sokkal jobbak voltak.
Detto..

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 701
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 289
Tartózkodási hely: Szada

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

ToronyiB írta:
2023.06.05., hétf. 14:21
Tud valaki valami hivatalos infót a Spotify Hifi megjelenéléséről,vagy totál homály fedi még mindig?
Én is várom régóta. Elvagyok a Tidal-lel, de a Spoti zene ajánlásai sokkal jobbak voltak.
A gondolkodás nem megerőltető...

ToronyiB
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2021.09.23., csüt. 15:03
Értékelés: 17

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: ToronyiB »

Tud valaki valami hivatalos infót a Spotify Hifi megjelenéléséről,vagy totál homály fedi még mindig?

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

tottyi írta:
2023.06.01., csüt. 08:11
dixie-chicken írta:
2023.06.01., csüt. 07:38
tottyi írta:
2023.06.01., csüt. 06:54


Szia, ha jol emlekszem akkor a tidal oldalon ha bejelentkezel akkor valahol a beallitasokban kintudsz jelentkezni az eszkozokrol amin be van jelentkezve. Remelem erthetoen fogalmaztam. :D
szia,köszi :smile53: ...érthető...a ki/bejelentkezés megvolt többször is,de nem változott a szitú :angry:

hivatalosan a Tidal válasza ":

1.)Logout of the TIDAL app (menu, settings, scroll to the bottom and click on your username to logout.)
2.)Reboot device
3.)Log back in

ami nem volt meg,a gép újrainditása...majd napközben kiderül :smile29:
Az uj tulaj probaljon hard resetet csinalni az uj gepen vagy Te valtoztass jelszot, lehet megoldja a gondot ha mar kijelentkeztetni nem lehet tavuton.
nu,2 kör Tidal support után,a végleges,jó megoldás mind a 2 oldalnak az lett,hogy én jelszót cseréltem a Tidal-nál ;peace;
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

mishow írta:
2023.06.01., csüt. 09:32
dixie-chicken írta:
2023.05.31., szer. 19:34
lenne egy láma kérdésem :smile53: :adva van (volt) egy Yamaha WXC50 streamer, ex sajátom... el lett adva,minden oksa …
Nem láma a kérdés! Rámutat arra, amiről többször beszéltünk már: fontos dolog, hogy ne felejtsünk el kijelentkezni az alkalmazásokból, ha pedig az eszköznek még a nevünkhöz, email címünkhöz kötött külön fiókja is van (például az Auralic termékeknél) akkor abból méginkább. Ez utóbbi esetben az új tulaj nem fog tudni Auralic használónak bejelentkezni, a szolgáltatóknál pedig a mostani példa szerinti összeakadások alakulhatnak ki.
Legtöbb esetben egy “factory reset” megoldja a dolgot (de a már említett Auralic fióknál például nem!) ezért előtte ajánlatos mindeninek kilépni a saját eszközein a saját fiókjaiból.
Lehet, hogy ha itt már így bekavarodtak a rendszerek, mindkét eszközön érdemes resetelni, kis plusz macera, de az teljesen tuti lehet.
Egyébként volt nálam mostanában több kölcsön streamer, a tulajok nem léptek ki a fiókjaikból és én - miközben elvben a saját regemet használtam - simán láttam az ő kedvenc listáikat. Sőt legutóbb csak akkor engedett volna az eredeti reg szerinti Tidal hifiről masterre lépni, ha resetelek előtte - de pár napért nem akartam keveregni.
Mindenesetre mielőtt visszaadtam az eszközt, kiléptettem a fiókomból és elfelejttettem vele az itthoni hálózatot is!

Mivel egyre több a használt streamer a piacon, nagy tanulság, hogy ezekre eladáskor nagyon oda kell figyelni!
jogos a felvetésed :smile32: ,csak párhuzamossan használva volt még a WXC50 mint streamer,és a kölcsönkapott DAC a laptopal a rendszeremben,olyan "na hülye gyerek,ez a felvétel most,melyik opción emészhetőbb féle játékként:D " +legyen üzemképes a streamer is ha netán vlki "helyszini" vásárlási opciót kért volna egyí kis demóval,aztán felgyorsultak a dolgok,más irányba és ez lett a vége :smile51: :cheers1:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

tottyi írta:
2023.06.01., csüt. 08:11
dixie-chicken írta:
2023.06.01., csüt. 07:38
tottyi írta:
2023.06.01., csüt. 06:54


Szia, ha jol emlekszem akkor a tidal oldalon ha bejelentkezel akkor valahol a beallitasokban kintudsz jelentkezni az eszkozokrol amin be van jelentkezve. Remelem erthetoen fogalmaztam. :D
szia,köszi :smile53: ...érthető...a ki/bejelentkezés megvolt többször is,de nem változott a szitú :angry:

hivatalosan a Tidal válasza ":

1.)Logout of the TIDAL app (menu, settings, scroll to the bottom and click on your username to logout.)
2.)Reboot device
3.)Log back in

ami nem volt meg,a gép újrainditása...majd napközben kiderül :smile29:
Az uj tulaj probaljon hard resetet csinalni az uj gepen vagy Te valtoztass jelszot, lehet megoldja a gondot ha mar kijelentkeztetni nem lehet tavuton.
anyi volt még,hogy az 1-3 pontok megismétlése nem hozott eredményt,viszont az applikáció eltávolitása,és újratelepitése a laptopra,úgy néz ki meghozta az eredményt...
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: mishow »

dixie-chicken írta:
2023.05.31., szer. 19:34
lenne egy láma kérdésem :smile53: :adva van (volt) egy Yamaha WXC50 streamer, ex sajátom... el lett adva,minden oksa …
Nem láma a kérdés! Rámutat arra, amiről többször beszéltünk már: fontos dolog, hogy ne felejtsünk el kijelentkezni az alkalmazásokból, ha pedig az eszköznek még a nevünkhöz, email címünkhöz kötött külön fiókja is van (például az Auralic termékeknél) akkor abból méginkább. Ez utóbbi esetben az új tulaj nem fog tudni Auralic használónak bejelentkezni, a szolgáltatóknál pedig a mostani példa szerinti összeakadások alakulhatnak ki.
Legtöbb esetben egy “factory reset” megoldja a dolgot (de a már említett Auralic fióknál például nem!) ezért előtte ajánlatos mindeninek kilépni a saját eszközein a saját fiókjaiból.
Lehet, hogy ha itt már így bekavarodtak a rendszerek, mindkét eszközön érdemes resetelni, kis plusz macera, de az teljesen tuti lehet.
Egyébként volt nálam mostanában több kölcsön streamer, a tulajok nem léptek ki a fiókjaikból és én - miközben elvben a saját regemet használtam - simán láttam az ő kedvenc listáikat. Sőt legutóbb csak akkor engedett volna az eredeti reg szerinti Tidal hifiről masterre lépni, ha resetelek előtte - de pár napért nem akartam keveregni.
Mindenesetre mielőtt visszaadtam az eszközt, kiléptettem a fiókomból és elfelejttettem vele az itthoni hálózatot is!

Mivel egyre több a használt streamer a piacon, nagy tanulság, hogy ezekre eladáskor nagyon oda kell figyelni!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”