Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

wittao írta:
2023.06.22., csüt. 12:32
Egy unicumos üveg esetén miért ne lehetne beszélni hanghullámok terjedésének megváltozásáról, anyagszerkezeti különbségekről, esetleg a Helmholtz rezonátorok kérdésköréről?
Lehet róla beszélni, talán némi igazság is van benne, csak hát ilyen alapon minden, cseresznyemagnál nagyobb tárgynak van akusztikai befolyásoló hatása a szobában, akár egy használt zokni is képes elterelni az arra tévedő hanghullámot, szóval ezzel a feltevéssel, indoklással nem vagyunk előrébb. Szerintem hasznosabb, ha elfogadjuk, mindenki úgy hallgat és élvez zenét, ahogy tud és számára kellemes, csak ezt ne sulykolja mások irányába.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Ha készen vannak a megfelelő méretű, olajjal 1/3-1/2 részig feltöltött, parafa dugóval ledugózott üvegeink, már csak el kell azokat helyezni a jó helyekre.
Screenshot_20230622_162542.jpg
Screenshot_20230622_162542.jpg (41.12 KiB) Megtekintve 820 alkalommal
gondolkodik.gif
Nem szotkam hibázni.

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

istvan01 írta:
2023.06.22., csüt. 12:56
wittao írta:
2023.06.22., csüt. 12:32

Egy unicumos üveg esetén miért ne lehetne beszélni hanghullámok terjedésének megváltozásáról, anyagszerkezeti különbségekről, esetleg a Helmholtz rezonátorok kérdésköréről?

Valószínűleg a most ezotéria topiba tartozó témáknak is megvannak a fizikai magyarázatai, vagy majd 5-10-20 év múlva meglesznek. Amiatt elzárkózni a téma elől, mert a mai fizika nem tud hathatós magyarázattal szolgálni, nem feltétlenül jelenti azt, hogy a jelenség nem létezik.
Helmholtz rezonátor. Ismert fizikai jelenség.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Helmholtz-rezonancia
Az unikumos üveg is ezt követi.
Akusztika panelek egyik fajtája ezt hatékonyabban, nagy felületen oldja meg. Perforált lemez, mögötte 5-10-20cm csillapító, elnyelő közeg, majd fal felület. A perforációk átmérője, egymástól való távolsága és a panel mögötti tér együtt hangolja a többi akusztika panelekhez képest szűk sávban az akusztikát.
Helmholtz panel kalkulátor:
http://www.acousticmodelling.com/helmholtz.php
Szóval az olajjal telibe rakott unicumos üveg nem is ezoterikus valami? Bármilyen más tárggyal kiváltható? Felettébb érdekes koncepció.

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: rTom »

Van olyan nézet, mely szerint az öt érzékszervünk csupán csak egy, azaz 1 a 16 multiplexelt csatorna közül.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: denesdr »

De mivel az idő pénz, így a matematikusok kijelentése le is fedte a dolgot. ;)

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Hogy egy jelenség létezik, vagy sem, azt eldöntheti például, hogy reprodukálható-e.
Ha nem, akkor az nincs, vagy csak volt. Itt van például az Ember, nem csak az MTA
levtagok persze. Tiszta sor. A matemetikusok szerint vannak olyan jelenségek, amelyek
kimenetelét csak azért nem tudjuk megjósolni, mert nem áll rendelkezésünkre elegendő
adat, vagy elegendő idő ahhoz, hogy kiszámítsuk.
Én még hozzátenném, elegendő pénz, de hát én nem vagyok matematikus.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: wittao »

fererencz írta:
2023.06.22., csüt. 13:18
Azt gondolnám, hol van egy Unicumos üveg összetettsége egy high end hifi komponensétől? Vagy ez a rezonátor dolog... Nem is értem, leírás szerint le kell parafa dugózni (de így nem is rezonátor?!?!!!?), de pl az üveg alakja már nem mind1. Meg hogy matricás-e?

Meredek.
Ki beszélt itt highend eszköz és unicumos üveg összetettségi relációról?
(rajtad kivül)
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Azt gondolnám, hol van egy Unicumos üveg összetettsége egy high end hifi komponensétől? Vagy ez a rezonátor dolog... Nem is értem, leírás szerint le kell parafa dugózni (de így nem is rezonátor?!?!!!?), de pl az üveg alakja már nem mind1. Meg hogy matricás-e?

Meredek.
Nem szotkam hibázni.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: wittao »

istvan01 írta:
2023.06.22., csüt. 12:56
wittao írta:
2023.06.22., csüt. 12:32

Egy unicumos üveg esetén miért ne lehetne beszélni hanghullámok terjedésének megváltozásáról, anyagszerkezeti különbségekről, esetleg a Helmholtz rezonátorok kérdésköréről?

Valószínűleg a most ezotéria topiba tartozó témáknak is megvannak a fizikai magyarázatai, vagy majd 5-10-20 év múlva meglesznek. Amiatt elzárkózni a téma elől, mert a mai fizika nem tud hathatós magyarázattal szolgálni, nem feltétlenül jelenti azt, hogy a jelenség nem létezik.
Helmholtz rezonátor. Ismert fizikai jelenség.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Helmholtz-rezonancia
Az unikumos üveg is ezt követi.
Akusztika panelek egyik fajtája ezt hatékonyabban, nagy felületen oldja meg. Perforált lemez, mögötte 5-10-20cm csillapító, elnyelő közeg, majd fal felület. A perforációk átmérője, egymástól való távolsága és a panel mögötti tér együtt hangolja a többi akusztika panelekhez képest szűk sávban az akusztikát.
Helmholtz kalkulátor:
http://www.acousticmodelling.com/helmholtz.php
Értem, hogy ilyen és olyan panelek is vannak, de most az unicumos üvegről volt szó. Amit Sosztakovics írt, hogy nem létezik (vagy hiányzott azokról az órákról). Tehát van/lehet fizikai magyarázat.
Ugyanez a helyzet elképzelhető a hungrállal, a színes fakockákkal stb. Gondolom majd eljön az ideje ezeknek is... szóval most bezárkózott ajtók mögül kiabálni valaminek a nem létezéséről egyszerűen értelmetlen.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

wittao írta:
2023.06.22., csüt. 12:32

Egy unicumos üveg esetén miért ne lehetne beszélni hanghullámok terjedésének megváltozásáról, anyagszerkezeti különbségekről, esetleg a Helmholtz rezonátorok kérdésköréről?

Valószínűleg a most ezotéria topiba tartozó témáknak is megvannak a fizikai magyarázatai, vagy majd 5-10-20 év múlva meglesznek. Amiatt elzárkózni a téma elől, mert a mai fizika nem tud hathatós magyarázattal szolgálni, nem feltétlenül jelenti azt, hogy a jelenség nem létezik.
Helmholtz rezonátor. Ismert fizikai jelenség.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Helmholtz-rezonancia
Az unikumos üveg is ezt követi.
Akusztika panelek egyik fajtája ezt hatékonyabban, nagy felületen oldja meg. Perforált lemez, mögötte 5-10-20cm csillapító, elnyelő közeg, majd fal felület. A perforációk átmérője, egymástól való távolsága és a panel mögötti tér együtt hangolja a többi akusztika panelekhez képest szűk sávban az akusztikát.
Helmholtz panel kalkulátor:
http://www.acousticmodelling.com/helmholtz.php

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: wittao »

Sosztakovics írta:
2023.06.22., csüt. 12:11
asebestyen írta:
2023.06.21., szer. 21:57
wittao írta:
2023.06.21., szer. 21:50
Ok, tehat ha beirom ide a topikba, hogy a rendszeremben 3db olajjal toltott Unicum-os uveg van, mert szertintem igy jobban szol a rendszerem, mas a terabrazolas az eddigiekhez kepest. Ezt tobbszor kiprobaltam, oda-vissza cserelgettem, vegul maradtak.
Ugye nem kell fizikai magyarazattal is szolgalnom a miertekre, nem fogunk gyogyszeresszel ujabb placebot feliratni es egxeb mas nyalanksagok? 😉
Nem kell, soha nem is kellett. A gond mindig az ellenkezőjével volt, amikor ennél sokkal meredekebb dolgokat akartak megmagyarázni önkényesen átírt fizikával, fizikai törvényszerűségként beállított marhaságokkal.
Pont arra lenne való ez a topic, amit írsz, szóval csak bátran! Aztán ha más ezt nem hiszi el, kit érdekel? Attól még te ugyanazt hallod.
Mindig érdeklődve olvasom, ha valahol, a világ egy szegletén, a fizikai törvények nem úgy működnek, mint a KFKI-ban. Ilyenkor rögtön előjön belőlem az igazságérzet. Hogyan lehetséges ez? A fizikai törvények szabadságot vettek ki? Vagy ellenkezőleg, a hifistáknál mentek el otthonról? Most én vagyok a hülye? Vagy a világ hülye? Engem nagyon össze tudnak zavarni ezek a kék gyöngyök és unicumos üvegek. Akusztika órán szó sem volt róluk. Csak Doppler-effektusról, hanghullámokról, hangvisszaverődésekről, anyagszerkezetekről, Fourier-transzformációról, meg ilyenekről. Bevallom, pár órát ellógtam. Most sajnálom igazán, hogy a napfizikus előadó gondolatai helyett inkább a lányokkal való andalgást választottam. Annyira szeretnék segítségtekre lenni! Sajna a kívánatos eszközök hiányában kénytelen leszek továbbra is kevésbé jó térábrázolással hallgatni Vivaldit. Unicum helyett Jaegert fogyasztok, ráadásul olajat sem tartok itthon, kizárólag zsírt. Kacsát vagy libát. Marhapörkölthöz természetesen sertést. Tapasztalatom szerint az illik hozzá legjobban. Hogy az olajtól jobb lesz a térábrázolás? A festményeknél az olaj működőképes. Caravaggio is olajat használt és nagyon szépen ábrázolta vele a teret.
Egy unicumos üveg esetén miért ne lehetne beszélni hanghullámok terjedésének megváltozásáról, anyagszerkezeti különbségekről, esetleg a Helmholtz rezonátorok kérdésköréről?
Képernyőfotó 2023-06-22 - 12.26.44.png
Képernyőfotó 2023-06-22 - 12.26.44.png (54.08 KiB) Megtekintve 848 alkalommal
Valószínűleg a most ezotéria topiba tartozó témáknak is megvannak a fizikai magyarázatai, vagy majd 5-10-20 év múlva meglesznek. Amiatt elzárkózni a téma elől, mert a mai fizika nem tud hathatós magyarázattal szolgálni, nem feltétlenül jelenti azt, hogy a jelenség nem létezik.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

asebestyen írta:
2023.06.21., szer. 21:57
wittao írta:
2023.06.21., szer. 21:50
Ok, tehat ha beirom ide a topikba, hogy a rendszeremben 3db olajjal toltott Unicum-os uveg van, mert szertintem igy jobban szol a rendszerem, mas a terabrazolas az eddigiekhez kepest. Ezt tobbszor kiprobaltam, oda-vissza cserelgettem, vegul maradtak.
Ugye nem kell fizikai magyarazattal is szolgalnom a miertekre, nem fogunk gyogyszeresszel ujabb placebot feliratni es egxeb mas nyalanksagok? 😉
Nem kell, soha nem is kellett. A gond mindig az ellenkezőjével volt, amikor ennél sokkal meredekebb dolgokat akartak megmagyarázni önkényesen átírt fizikával, fizikai törvényszerűségként beállított marhaságokkal.
Pont arra lenne való ez a topic, amit írsz, szóval csak bátran! Aztán ha más ezt nem hiszi el, kit érdekel? Attól még te ugyanazt hallod.
Mindig érdeklődve olvasom, ha valahol, a világ egy szegletén, a fizikai törvények nem úgy működnek, mint a KFKI-ban. Ilyenkor rögtön előjön belőlem az igazságérzet. Hogyan lehetséges ez? A fizikai törvények szabadságot vettek ki? Vagy ellenkezőleg, a hifistáknál mentek el otthonról? Most én vagyok a hülye? Vagy a világ hülye? Engem nagyon össze tudnak zavarni ezek a kék gyöngyök és unicumos üvegek. Akusztika órán szó sem volt róluk. Csak Doppler-effektusról, hanghullámokról, hangvisszaverődésekről, anyagszerkezetekről, Fourier-transzformációról, meg ilyenekről. Bevallom, pár órát ellógtam. Most sajnálom igazán, hogy a napfizikus előadó gondolatai helyett inkább a lányokkal való andalgást választottam. Annyira szeretnék segítségtekre lenni! Sajna a kívánatos eszközök hiányában kénytelen leszek továbbra is kevésbé jó térábrázolással hallgatni Vivaldit. Unicum helyett Jaegert fogyasztok, ráadásul olajat sem tartok itthon, kizárólag zsírt. Kacsát vagy libát. Marhapörkölthöz természetesen sertést. Tapasztalatom szerint az illik hozzá legjobban. Hogy az olajtól jobb lesz a térábrázolás? A festményeknél az olaj működőképes. Caravaggio is olajat használt és nagyon szépen ábrázolta vele a teret.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

wittao írta:
2023.06.21., szer. 21:50
Ok, tehat ha beirom ide a topikba, hogy a rendszeremben 3db olajjal toltott Unicum-os uveg van, mert szertintem igy jobban szol a rendszerem, mas a terabrazolas az eddigiekhez kepest. Ezt tobbszor kiprobaltam, oda-vissza cserelgettem, vegul maradtak.
Ugye nem kell fizikai magyarazattal is szolgalnom a miertekre, nem fogunk gyogyszeresszel ujabb placebot feliratni es egxeb mas nyalanksagok? 😉
Nem kell, soha nem is kellett. A gond mindig az ellenkezőjével volt, amikor ennél sokkal meredekebb dolgokat akartak megmagyarázni önkényesen átírt fizikával, fizikai törvényszerűségként beállított marhaságokkal.
Pont arra lenne való ez a topic, amit írsz, szóval csak bátran! Aztán ha más ezt nem hiszi el, kit érdekel? Attól még te ugyanazt hallod.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: wittao »

asebestyen írta:
2023.06.21., szer. 21:24
wittao írta:
2023.06.21., szer. 15:41
Ott egy link, ott lehet folytatni a beszélgetést ha jól értem, mert itt nem igazán van rá esély...
Gondolom majd az idő megmondja, hogy a mosoly az ki részéről volt indokolt.

Nem csodálom, ha egyesek megunták a banánt és máshol beszélgetnek nem szokásos témákról. Több más topik is szépen némaságba burkolózik, mivel kinek van kedve tapasztalatokat megosztani, hogy utána néhány analselbstfaustgruppe-tag kínlódását és hosszú oldalakon át tartó kardozását kelljen elviselni. Gyakorlatilag mindenről lehet beszélni egy adott topikban, kivéve amiről szól vagy szólnia kellene (vagy ami a címe). Mivel ahogy valaki elkezdi leírni, rögtön megszakítják, lehülyézik.
Ezotéria topikban nem lehet ezotériáról beszélni, csak ha bizonyítást nyert. Vicc.
Nah, akkor ezt tegyünk rendbe, mert ez így egyszerűen nem igaz. :)

Tapasztalatokkal nem lehet vitatkozni, a vitát mindig a tapasztalat ilyen-olyan szintű (meg)magyarázása szüli. Különös tekintettel az ezo dolgok fizikai magyarázatai gázak, mert ha az nem ezo módon magyarázható, akkor az nem ezo.
Érdekes, hogy az OFFolást hozod fel minden topicra vetítve, mivel most Te kezdted ezt offolni. Folyamatosan azon vagyunk, hogy minél inkább tematizáltak maradjanak a topicok.
Fórumos hozzászólást - természetéből adódóan - nem lehet megszakítani.
Az utolsó mondatod ellenkezője igaz. Az ezo topicban csak ezo témát lehet feszegetni. A fizika átírásával magyarázás nem ezo, csak tudatlanság.
Aki egyoldalú kinyilatkoztatásokat szeretne tenni annak veszélye nélkül, hogy mások más véleményen vannak, indítson blogot, mint Hosszu, de említhetnék még másokat is, oda lehet gyűjteni a híveket, a másik oldalt meg ki lehet moderálni.
Itt mindkét oldal szabadon hozzászólhat addig a pontig, míg nem egymás személyét támadják, hanem egymás nézeteit.
Ha lecseng ez a reklámból indult OFF cunami, kitakarítom a topicot.
Ok, tehat ha beirom ide a topikba, hogy a rendszeremben 3db olajjal toltott Unicum-os uveg van, mert szertintem igy jobban szol a rendszerem, mas a terabrazolas az eddigiekhez kepest. Ezt tobbszor kiprobaltam, oda-vissza cserelgettem, vegul maradtak.
Ugye nem kell fizikai magyarazattal is szolgalnom a miertekre, nem fogunk gyogyszeresszel ujabb placebot feliratni es egxeb mas nyalanksagok? 😉
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

hosszú behúzott egy új ezo-kategóriát, EZO-II
"nem beszélünk róla, mi, mit változtat"
Aki pedig még mindig nem hajlandó a századik ezo-izét sem otthon magának bevetni, dicsérni, azok "topic szétverők"

Nekem személy szerint azért ment el minden bizodalmam EZO ajánlásokban, mert soha nem olvasok rendszer hangot egyértelműen rontó hatásról. Ezzel szemben EZO-k erdeje az mind emel egy nagyságrendet a hangjavuláson, már már be sem fér a hallgató helységbe.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: pärt »

Tehát ha jól értem, sikerült felfedezni egy idáig ismeretlen jelenséget, amit titokban kell tartani az egész világ előtt - kivéve a kiválasztott akadémikusokat, kereskedőket, igazi (!) hangmérnököket, stb - mert még az amúgy ezotériára fogékony közösség sincs felkészülve rá.
Ezek fényében nem hogy érthető, egyenesen indokolt a rezignált mosoly.
Félre ne érts! :ohnoohnoohno: Nem gúnyolódom, csak kicsit értetlenül állok a bejegyzés előtt. Nagyjából kiknek szántad?

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »

Mivel a témakört "itt" a nagyérdeműnek sikerült teljesen kiölni, ezért jelzem, hogy "kint", a nagyvilágban azért történnek események.

Például egy olyan jelenség felfedezése - és fizikus, konstruktőr, elektromérnök, valódi hangmérnök, kereskedő, gyártó, stb. és természetesen zenehallgatók előtti számtalan demonstrálása és hangfelvételeken való rögzítése -, amiről nem hogy "itt", de még a saját blogomon sem számolok be.
Érdekességként megemlítem, hogy amikor a jelenséget MTA levelezőtagoknak bemutattam - akik elektrotechnikával, számítástechnikával, bölcsészettudománnyal foglalkoznak - egyrészt megkérdezték mennyi időnként kell átmennem hozzájuk, hogy az egyértelműen érzékelhető és igencsak pozitív hatás megmaradjon, másrészt megértették, miért nem írok róla, és egyben meg is kértek, a jelenségről inkább ne is írjak.

Gondolom, ezek után érthető, hogy a topikot szétverőkön csak rezignáltan mosolygok, a topik pozitívumaitól elesőket pedig őszintén sajnálom.

A linket kiszedtem. Admin.
longkft.hu/audioblog/

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

A témához nem kapcsolódó hozzászólásokat átraktam az OFF-ba. viewtopic.php?f=100&t=174081
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fererencz »

A gond az, hogy egy olyan világban élünk, ahol ha beismered a tévedésed, vagy esélyt adsz annak, hogy talán nincs teljesen igazad, akkor gyenge vagy, és hiteltelen. A hangos, határozott nagyotmondást - még akkor is, ha önmagának rövid időn belül is ellentmond- pedig gondolkodás nélkül elfogadják.
Nem szotkam hibázni.

alfaati

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: alfaati »

venomer írta:
2023.04.05., szer. 11:09
alfaati írta:
2023.04.01., szomb. 09:30
Ez a szabály pedig a "WALK YOUR TALK" magyarúl "járd azt az utat amit a prédikációidban is megfogalmazol".
Fórum nyelvre lefordítva: Ha profiként, mesterként vagy az Audio kultúra polihisztoraként van valaki számontartva, gyárt és elad, ráadásúl nem is olcsón akkor egy munkafolyamat bemutatását reklámozó PR fotón is ügyeljen arra, hogy profinak tűnjön.
Értem a gondolatot, de nem-e előbbre való az alapvetően profinak tűnés törekvése mellett, hogy beismeri, ha téved? Tuddod, mint a politikában: az a személy a hitelesebb, aki beismeri, hogy tévedett vagy amelyik folllllllyamatosan "prgoresszíve" ontja a tutit? Ismerjük a tömegpszichológia működése és a logika alapvető szembenállását ez ügyben. Ha a hitelesség elkülöníthető a megvezetettség állapotában képzeltektől, akkor szerintem ez egy érdemi tényező.
Szerintem ezt tőle kéne megkérdezni. De vajon ki fogja?

konzumprodukt
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2019.11.10., vas. 20:47
Értékelés: 12

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: konzumprodukt »

rezgesgyogyitas-3-of-18.jpg
rezgesgyogyitas-3-of-18.jpg (189.75 KiB) Megtekintve 2471 alkalommal
HNG-100.jpg
HNG-100.jpg (27.8 KiB) Megtekintve 2471 alkalommal
339452673_239941598422818_3261280407055194758_n.jpg
339452673_239941598422818_3261280407055194758_n.jpg (1.05 MiB) Megtekintve 2471 alkalommal
513680.jpg
513680.jpg (55.13 KiB) Megtekintve 2471 alkalommal

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: venomer »

alfaati írta:
2023.04.01., szomb. 09:30
Ez a szabály pedig a "WALK YOUR TALK" magyarúl "járd azt az utat amit a prédikációidban is megfogalmazol".
Fórum nyelvre lefordítva: Ha profiként, mesterként vagy az Audio kultúra polihisztoraként van valaki számontartva, gyárt és elad, ráadásúl nem is olcsón akkor egy munkafolyamat bemutatását reklámozó PR fotón is ügyeljen arra, hogy profinak tűnjön.
Értem a gondolatot, de nem-e előbbre való az alapvetően profinak tűnés törekvése mellett, hogy beismeri, ha téved? Tuddod, mint a politikában: az a személy a hitelesebb, aki beismeri, hogy tévedett vagy amelyik folllllllyamatosan "prgoresszíve" ontja a tutit? Ismerjük a tömegpszichológia működése és a logika alapvető szembenállását ez ügyben. Ha a hitelesség elkülöníthető a megvezetettség állapotában képzeltektől, akkor szerintem ez egy érdemi tényező.

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Voyager »

pärt írta:
2023.04.01., szomb. 08:37
Az Extender kapcsán tett kritikus megjegyzések talán elnézhetők, mivel kétmillió forint elég sok agy dobozkáért ami a mester állítása szerint annyit tesz, hogy kommunikál az agyunkkal - jelentsen is ez bármit....
Csak ennek margójára...

A Torsion Field Emitter-t nem az Ő "találmánya". Alternatív gyógyászati ​​célokra használják, hatékonyságát nem igazolták tudományosan.

Hallott és olvasott róla, "újra csomagolta" és most már muszáj pénzt csinálni belőle. Ennyi!

alfaati

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: alfaati »

Látom pár embernél kiverte a biztosítékot és félre is értette a kritikát. Magam részéről biztos nem saraztam. Építőjellegű kritikát egyáltalán nem bűn megfogalmazni.
De van itt egy fontos dolog amit ki kell emelni!
Az üzleti életben vállakozókènt, márka tulajdonosként és úgy általában szellemi vezetőként, kultúrhérosznként muszáj betartani egy fontos szabályt, külömben az illető könnyen elvesztheti a hitelét a kritikus illetve az olyan szemek előtt amelyek nincsenek elvakulva az elfogultságtól!

Ez a szabály pedig a "WALK YOUR TALK" magyarúl "járd azt az utat amit a prédikációidban is megfogalmazol".
Fórum nyelvre lefordítva: Ha profiként, mesterként vagy az Audio kultúra polihisztoraként van valaki számontartva, gyárt és elad, ráadásúl nem is olcsón akkor egy munkafolyamat bemutatását reklámozó PR fotón is ügyeljen arra, hogy profinak tűnjön.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: pärt »

Igen, ez idáig rendben van, de itt nem az életmű sarazása ment, hanem páran félrenyelték a vajaskenyeret, mikor az Extenderről meg a karkötőről olvastak. Egyébként miért ne lehetne kritizálni akár a munkásságát is? Tudtommal az Egyetemes Hájend Egyház kongregációja nem dönthet még az életében a szentté avatásról.
Az Extender kapcsán tett kritikus megjegyzések talán elnézhetők, mivel kétmillió forint elég sok agy dobozkáért ami a mester állítása szerint annyit tesz, hogy kommunikál az agyunkkal - jelentsen is ez bármit. Én magam például nem használnék nyugodtan egy ilyen eszközt, mivel működésének lényege a készítő által is homályosan van kifejtve, hatása leírásának nulla irodalma van (a teszteket azért nem számítanám ide). Másrészt a vészcsengő sokakban megszólal ilyeneket olvasva: "Limited loudspeakers performance, colored acoustics or even some ear defects are hereby bridged."
Elég ismerős történet. Fülkárosodás nehéz ügy, de kétmillióból azért már lehet venni tisztességes dobozokat, meg kicsit rendbe rakni az akusztikát.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”