Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
ensandor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 371
Csatlakozott: 2013.11.23., szomb. 20:48
Értékelés: 121

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ensandor »

viri írta:
2023.03.22., szer. 17:40
Ez a rengeteg okoskodás csak nekem fárasztó?
Nem, nekem is fárasztó. Sok esetben nincs értő olvasás, ezért kényszerű önismétlések fordulnak elő, vagy öncélú prekoncepcó alapján történnek egyes reagálások. Ha nem így lenne, sokkal kevesebb magyarázat és "okoskodás" kellene a mondandó eljuttatásához. :)

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1422

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

fererencz írta:
2023.03.22., szer. 16:09
wittao írta:
2023.03.22., szer. 16:04
fererencz írta:
2023.03.22., szer. 15:58


Kérlek olvasd el újra, amit írtál, és írtam! Árnyékok... Terelés...
Es ki irta, hogy 1 perces impulzusvasarlasokrol van szo?
Bekotik. Tetszik : igen, marad. Nem, nezzunk egy masikat. Nem fog hasonlitgatni
Nem tudom szándékosan, vagy mi miatt próbálod kiforgatni a szavaimat, lelked rajta.
Bekötik és a meghallgatják. Ennek az időtartama változó, attól függ mennyire érnek rá. 1 hét, 1 hónap. Ha nem jön be, akkor megkeresünk a visszajelzések alapján egy másik típusú kábelt. És meghallgatja azt.
"Nem fog hasonlítgatni" : ezt meg értsd úgy, hogy az 5 fős haveri brigád itt nem játszik. Anyu sem húzgálja hátul a kábeleket. Tetszik - nem tetszik, és legtöbbször olyan felvétel is megjelenik a repertoárban, aminek az élő felvételén mondjuk jelen volt a koncertteremben. És amint olyan érzése van egy szettnél, hogy na ez igen, ez tetszik nekem, akkor kéri, marad a rendszerben. És nyugodtan éli tovább az életét.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Rock60 írta:
2023.03.22., szer. 17:48
Denesdr, kb. 25 évvel ez előtt többször vendégeskedtem Csontos Pistánál a Ráday utcában a Merlin Audio - ban.
Az Ongaku az AN E - vel 4.5 milliós hangszórókábelekkel volt bekötve. Huszonöt éve !
Nem szomorkodtam miatta, nem rosszallottam, nem irigykedtem, csak ellazulva hallgattuk a csodálatos muzsikát, mandarint majszolva Pistával, amit a szemközti kis zöldségesnél vettem odafele menet.
De s..r is volt, istenem !
Oké, tök menő, wow meg minden! De ezzel tulajdonképpen mit szerettél volna mondani? :)

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 552

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Mielőtt kétségbeesnénk, hogy miért nem tudunk 15M-t költeni egy kábelre, és kezdenénk finoman megirigyelni ezt a wittao és még néhány kereskedő által belengetett réteget, akikre hivatkozás rendre felbukkan szinte az összes topicban, akik szerintem sem sznobok vagy újgazdagok vagy státuszszimbólum-kergetők, sőt, a zenét magát igen-igen szerethetik, és gyönyörű gyűjteményeket is birtokolhatnak,
azelőtt,
csak jusson eszetekbe, hogy a ráfordított anyagi erőforrások és az észlelt hangminőség közötti reláció egy igen bonyolult függvény, rengeteg járulékos tényezővel; a szimpla egyenes arányosságtól bizonyosan messze esik.
Azok a felépített igényes és drága rendszerek, nem kizárt, hogy úgy járnának egy esetleges meghallgatás során, mint nem egy és nem két esetben a HighEnd Show-k, vagy egyéb, megfülelni-sikerült nagyon drága szettek esetében, ahol, lehet a körülmények kedvezőtlenebbek, de a kereskedői lelkesedés és a kereskedői árcédula, akár hasonlíthatnak is.
Nem hinném, hogy egységesebb hang-ízlésük lenne, mint az avx közönségének; valószínű, hogy óriási sokféleség van arrafelé is.

Az egészből az lehetne igazán érdekes, hogy a 'tényleg nagyon jó hang' felbukkanása ott, és ugyanez az alacsonyabb kasztokban, az vajon milyen gyakorisággal / szórással történik; ennek valami függvényvonalát, azt úgy megnézném.
De ahogy leírtam, máris kiabál a definíció-krízis:
Hogy mi az a 'tényleg jó hang'... attól tartok, az egész kábelmizériát is ez tartja mozgásban.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Heed Thesis Delta - Gustard A26 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

ZolaBA írta:
2023.03.22., szer. 17:11
Hozzá akartam szólni, de rájöttem, hogy csak 18 ezer volt a legdrágább USB kábelem, úgyhogy nem érthetek hozzá.
Hát ezvan. Szép estét mindenkinek :)
Az én legdrágább USB kábelem a gyári ami telefonhoz és fényképezőgéppel járt, szóval te egy ultrasznob kábelfetisiszta vagy! :smile29:
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Szerintem tök jó ez a topik. Ahányan vagyunk annyiféleképpen látjuk a világot.... A sokszínűség gyönyörködtet. :napsut: :yingyang:
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2888
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 688

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Igen Viri, rendkívűl fárasztó. De megfogadtam magamnak, hogy kibírom, nem pontozom ki magam többet, bármilyen nehéz is ellenálni a megfelelő válaszoknak.

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2888
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 688

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Denesdr, kb. 25 évvel ez előtt többször vendégeskedtem Csontos Pistánál a Ráday utcában a Merlin Audio - ban.
Az Ongaku az AN E - vel 4.5 milliós hangszórókábelekkel volt bekötve. Huszonöt éve !
Nem szomorkodtam miatta, nem rosszallottam, nem irigykedtem, csak ellazulva hallgattuk a csodálatos muzsikát, mandarint majszolva Pistával, amit a szemközti kis zöldségesnél vettem odafele menet.
De s..r is volt, istenem !

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »

Uh emberek... Ez a rengeteg okoskodás csak nekem fárasztó? Persze nem kötelező olvasni, de AVX függő vagyok 17 éve, ha jól számolom, nem tudom csak úgy átugrani :D
Egy ilyen ügyvéddel mint ensandor, bármilyen pert megtudnék nyerni :D
Nem személyeskedésnek szántam, remélem ennyi poén belefér! :smile53:
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1826
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Hozzá akartam szólni, de rájöttem, hogy csak 18 ezer volt a legdrágább USB kábelem, úgyhogy nem érthetek hozzá.
Hát ezvan. Szép estét mindenkinek :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
ensandor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 371
Csatlakozott: 2013.11.23., szomb. 20:48
Értékelés: 121

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ensandor »

wittao írta:
2023.03.22., szer. 15:15
Hogy te miért akarod a sznobizmust mindenképpen bekavarni ide, azt nem tudom valami kisebbségi komplexusból vagy miből fakadhat
Egyrészt jó lenne, ha nem kezdenéd el a személyeskedést, ezt eddig sikeresen kikerülted. Másrészt nem én akarom a sznobizmust mindenképpen bekavarni ide, te akarod mindenképpen tagadni. :) Ráadásul a sznobizmus témáját nem én hoztam föl, hanem te, amikor tettél egy ex cathedra, általános érvényű kijelentést, hogy "Sznobizmus? Dehogyis." Én erre reagáltam, de ugorgyunk, mondta Pósalaky bácsi. :)

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1317
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fererencz »

wittao írta:
2023.03.22., szer. 16:04
fererencz írta:
2023.03.22., szer. 15:58
wittao írta:
2023.03.22., szer. 15:54

Vakteszt nelkul venni draga kabeleket ellentmondas? gondolkodik.gif
Kérlek olvasd el újra, amit írtál, és írtam! Árnyékok... Terelés...
Es ki irta, hogy 1 perces impulzusvasarlasokrol van szo?
Bekotik. Tetszik : igen, marad. Nem, nezzunk egy masikat. Nem fog hasonlitgatni
Nem szotkam hibázni.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1422

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

fererencz írta:
2023.03.22., szer. 15:58
wittao írta:
2023.03.22., szer. 15:54
fererencz írta:
2023.03.22., szer. 15:48


Nekem itt:


Nem vagyok hozzáértő, csak innét ragadt rám valami, de aszerint a megfelelő kábel kiválasztása egy hosszú folyamat: be kell járatni a rendszerrel, valamint minimum több hét kell a kiismeréséhez is.
Vakteszt nelkul venni draga kabeleket ellentmondas? gondolkodik.gif
Kérlek olvasd el újra, amit írtál, és írtam! Árnyékok... Terelés...
Es ki irta, hogy 1 perces impulzusvasarlasokrol van szo?
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1317
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fererencz »

wittao írta:
2023.03.22., szer. 15:54
fererencz írta:
2023.03.22., szer. 15:48
wittao írta:
2023.03.22., szer. 15:16
Hol az ellentmondás?
Többet kipróbáltak, és a drágábbra volt lehetőségük, és a drága kábelek közül válogattak. Ha azt gondolod, hogy ne lett volna ettől is drágább, akkor ismét el kell keserítselek...
Nekem itt:
...nincs vaktesztelgetes, meg osszehallgatasos versenyezgeteses szeanszok, pont leszarnak minden ilyet. Annyi idejuk van, hogy elvezik a rendszereiket es pont.
Nem vagyok hozzáértő, csak innét ragadt rám valami, de aszerint a megfelelő kábel kiválasztása egy hosszú folyamat: be kell járatni a rendszerrel, valamint minimum több hét kell a kiismeréséhez is.
Vakteszt nelkul venni draga kabeleket ellentmondas? gondolkodik.gif
Kérlek olvasd el újra, amit írtál, és írtam! Árnyékok... Terelés...
Nem szotkam hibázni.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1422

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

Alex_Aston írta:
2023.03.22., szer. 15:53
wittao írta:
2023.03.22., szer. 15:09

Sok prémium gyártó van, így több márka közül választják/választották ki a számukra legjobbat. Igaz, nem kínlódnak sokat.
Én sem sz@roznék sokat.
Megvenném a legdrágább Marantzot, a végére akasztanék valami Utopiat, és jó eséllyel a legdrágább HiDiamond kábelt közéjük, oszt' jól van. :kapdelm:

És nem igazán izgatna, hogy esetleg ki, mit gondol róla. Rossznak nem lenne rossz, nekem bőven megfelelne, más meg nem számít.
Igy van, az eletben ezek az emberek tobb penzt keresnek ket kabel kozotti vaktesztelesre szant ido alatt, minthogy ezekkel a szeanszokkal szorakozzanak.
Nagyon egyezeru: azt veszik meg, ami tetszik nekik hangra. Bekotik. Tetszik : igen, marad. Nem, nezzunk egy masikat. Nem fog hasonlitgatni, szazalekozgatni, erosito/hangsugarzo impedancia meg egyebek matekozasavol szuszorogni. Szamara vagy jo vagy szar. A mogottes elmelet nem erdekli
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1422

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

fererencz írta:
2023.03.22., szer. 15:48
wittao írta:
2023.03.22., szer. 15:16
Hol az ellentmondás?
Többet kipróbáltak, és a drágábbra volt lehetőségük, és a drága kábelek közül válogattak. Ha azt gondolod, hogy ne lett volna ettől is drágább, akkor ismét el kell keserítselek...
Nekem itt:
...nincs vaktesztelgetes, meg osszehallgatasos versenyezgeteses szeanszok, pont leszarnak minden ilyet. Annyi idejuk van, hogy elvezik a rendszereiket es pont.
Nem vagyok hozzáértő, csak innét ragadt rám valami, de aszerint a megfelelő kábel kiválasztása egy hosszú folyamat: be kell járatni a rendszerrel, valamint minimum több hét kell a kiismeréséhez is.
Vakteszt nelkul venni draga kabeleket ellentmondas? gondolkodik.gif
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

wittao írta:
2023.03.22., szer. 15:09

Sok prémium gyártó van, így több márka közül választják/választották ki a számukra legjobbat. Igaz, nem kínlódnak sokat.
Én sem sz@roznék sokat.
Megvenném a legdrágább Marantzot, a végére akasztanék valami Utopiat, és jó eséllyel a legdrágább HiDiamond kábelt közéjük, oszt' jól van. :kapdelm:

És nem igazán izgatna, hogy esetleg ki, mit gondol róla. Rossznak nem lenne rossz, nekem bőven megfelelne, más meg nem számít.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1317
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fererencz »

wittao írta:
2023.03.22., szer. 15:16
Hol az ellentmondás?
Többet kipróbáltak, és a drágábbra volt lehetőségük, és a drága kábelek közül válogattak. Ha azt gondolod, hogy ne lett volna ettől is drágább, akkor ismét el kell keserítselek...
Nekem itt:
...nincs vaktesztelgetes, meg osszehallgatasos versenyezgeteses szeanszok, pont leszarnak minden ilyet. Annyi idejuk van, hogy elvezik a rendszereiket es pont.
Nem vagyok hozzáértő, csak innét ragadt rám valami, de aszerint a megfelelő kábel kiválasztása egy hosszú folyamat: be kell járatni a rendszerrel, valamint minimum több hét kell a kiismeréséhez is.
Nem szotkam hibázni.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1422

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

denesdr írta:
2023.03.22., szer. 15:17
wittao írta:
2023.03.22., szer. 14:51
Az elmult 1 evben rendszerbe integraltam ilyen kabeleket is:
- USB kabel : 3 MFt/db
- hangfalkabel : 12 MFt
- hangfalkabel : 18 MFt
- analog osszekoto : 8 MFt/db, 2db ugyanoda
.
Ahogy említettem korábban 1MFt nem mindenkinek jelenti ugyanazt.
Akinek nagyon sok pénz, szinte elérhetetlen akár egy komponensre is, az megrökönyödik ezen. Aki viszont leszarja a műszaki oldalát, vaktesztelést, placebót, mindent. Kipróbált ezt-azt, és megteheti, hogy kiválassza a maga számára legmegfelelőbbet, az meg fogja ezeket venni. És nehogy azt gondold egy másodpercig is izgulnia kell azon, hogy úristen mit tudott volna venni az árából, mert amit tudott volna venni az árából AZ IS MEG VAN NEKI. Máshogy (nagyon) gondolkodnak ezek az emberek.
És nem lottómilliomosokról beszélünk, nem "közel vannak biztos a mézesbödönhöz" kategória (biztos van olyan is). Olyan emberek, akik nálam szerintem többet dolgoztak és dolgoznak most is, pedig akik ismernek azért nem mindenkinek sikerülne űberelni.
Egyszerűen úgy tekintenek erre, mint egy szerelem, és meg is van rá a lehetőségük. Egyik ügyfelemet szoktam emlegetni: "Viktor: nem iszom, nem dohányzom, nem kurvázom, nem drogozom, irtó sok pénzt keresek, nem gyűjtök OT rendszámos autókat, sem 20db lovat... egészséges a családom, mindenünk megvan, még az unokáimnak is... a zene viszont az életem, és imádom hallgatni, sokat járunk koncertre, de van amikor nem tudok elmenni. Ilyenkor bezárom az ajtót, kitöltök egy pohár finom vörösbort - még mielőtt rutinszerűen rávetődne erre valaki a "nem iszom" = nem vagyok bebaszva 50 éves whiskey-től minden nap, pedig megtehetném - , és leülök a szuper rendszerem elé 1 órára, vagy 2-re. Ez úgy feltölt, megnyugtat, mint semmi más... Mire áldoznék, ha nem erre????"

Szóval ezt valahogy így kell elképzelni.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

wittao írta:
2023.03.22., szer. 14:51
Az elmult 1 evben rendszerbe integraltam ilyen kabeleket is:
- USB kabel : 3 MFt/db
- hangfalkabel : 12 MFt
- hangfalkabel : 18 MFt
- analog osszekoto : 8 MFt/db, 2db ugyanoda
Nyilván nem vagyunk egyformák (és ez pont így jó), de én pl nem tudnék nyugodtan hallgatni egy ilyen kábelezésű rendszert, mert azon agyalnék, hogy mennyi értelmesebb helyre mehetett volna az a pénz, ami lássuk be, már tényleg komoly összeg. Néhány vezetékért... aminek a vaktesztjét könnyen lehet, hogy elbukná még maga a tulaj is (persze nem biztos, ezt azért előre ne hirdessük ki).
De ha mégis ilyesmi kábeleim lennének, én sem mutogatnám, mert nem szeretnék közmegrökönyödés tárgya lenni (még ha nyilván nem is mindenki szemében lennék az). :)

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1422

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

fererencz írta:
2023.03.22., szer. 15:10
wittao írta:
2023.03.22., szer. 15:06
Több féle kábelt kipróbáltak, igen. Gondolom jól esne egy olyan válasz, hogy nem, az első legdrágábbat megvették és nem akartak mást kipróbálni, de el kell keserítselek.
Ez így akkor ellentmondásnak hat, de elfogadom. leborulok.gif
Hol az ellentmondás?
Többet kipróbáltak, és a drágábbra volt lehetőségük, és a drága kábelek közül válogattak. Ha azt gondolod, hogy ne lett volna ettől is drágább, akkor ismét el kell keserítselek...
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1422

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

ensandor írta:
2023.03.22., szer. 15:03
wittao írta:
2023.03.22., szer. 14:51
A rendszerek, ahova kerultek ertekuket tekintve 1M€ koruliek, vagy afelett a szobaval, zenei gyujtemennyel, tobbi komponenssel egyutt.
Ezekbe konkretan meg a csaladtagok sem nagyon jarkalnak be, foto nem keszul, csak a tulajok hallgatjak napi 1-2, heti 8-10 orat a rendszereiket. Nem jonnek baratok, nincs vaktesztelgetes, meg osszehallgatasos versenyezgeteses szeanszok, pont leszarnak minden ilyet. Annyi idejuk van, hogy elvezik a rendszereiket es pont. ZERO exhibicionizmus.
És? Állította valaki, hogy nincs ilyen? Ugyanazokat a köröket futjuk. Nincs kedvem újrafogalmazni ugyanazt, inkább idemásolom: És hogy ilyen IS van, az mennyiben változtatja meg az igazságalapját annak, hogy egyrészt nem csak ilyen van, másrészt kifejezett sznobizmus is táplálhat és táplál is, bizonyos vásárlásokat? Ezt a mundér becsülete okán lehet tagadni, de minek? És miért, amikor ez egyetemes emberi gyarlóság, és nehogy már kitalálja valaki, hogy pont a hifi/házimozi hobbista réteg az, ami mentes ettől. :D Én egyes egyedül a határozott tagadásodra szólaltam meg, amiben leírtad, hogy "Sznobizmus? Dehogyis." Mert de, LEHET sznobizmus IS.
Hogy te miért akarod a sznobizmust mindenképpen bekavarni ide, azt nem tudom valami kisebbségi komplexusból vagy miből fakadhat, de te tudod. Akiket felsoroltam ott BIZTOSAN nem lehet sznobizmussal vádolni, legtöbben azt sem tudják van hifijük egyáltalán. Szeretik a zenét, sok koncertre járnak külföldre is párjukkal. Ennyi.
De akkor legyen: sznobizmus IS. És akkor most nyithatunk egy újabb meccset arról, hogy hány %-ban sznobizmusból és hány %-ban nem abból?
Nincs itt semmilyen mundér, mert a kereskedők árulnak 10.000 Ft-ért is összekötőket, másrészt a vevő az vevő értéktől függetlenül.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1317
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fererencz »

wittao írta:
2023.03.22., szer. 15:06
Több féle kábelt kipróbáltak, igen. Gondolom jól esne egy olyan válasz, hogy nem, az első legdrágábbat megvették és nem akartak mást kipróbálni, de el kell keserítselek.
Ez így akkor ellentmondásnak hat, de elfogadom. leborulok.gif
Nem szotkam hibázni.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1422

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

audioline írta:
2023.03.22., szer. 15:06
A botfülűeknek mindegy... :D Bocsánat, magas labda volt. Akinek tényleg sok pénze van, és mindenből a prémiumot veszi, HiFiből is azt fogja keresni, és hasonlítgatás nélkül elhiszi, hogy a legleg kategória jó. És tulajdonképpen a legtöbb esetben így is van.
Ezek közül a "botfülűek" közül többen állandó bérletesek osztrák, francia, olasz, angol előadásokra, több élő zenét hallgatnak, mint az itt kommentelők 90%-a, ráadásul az élő zene náluk nem Majkával egyenértékű...

Sok prémium gyártó van, így több márka közül választják/választották ki a számukra legjobbat. Igaz, nem kínlódnak sokat.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1422

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

fererencz írta:
2023.03.22., szer. 14:59
wittao írta:
2023.03.22., szer. 14:51
Ensandor:
Az elmult 1 evben rendszerbe integraltam ilyen kabeleket is:
- USB kabel : 3 MFt/db
- hangfalkabel : 12 MFt
- hangfalkabel : 18 MFt
- analog osszekoto : 8 MFt/db, 2db ugyanoda

A rendszerek, ahova kerultek ertekuket tekintve 1M€ koruliek, vagy afelett a szobaval, zenei gyujtemennyel, tobbi komponenssel egyutt.
Ezekbe konkretan meg a csaladtagok sem nagyon jarkalnak be, foto nem keszul, csak a tulajok hallgatjak napi 1-2, heti 8-10 orat a rendszereiket.
Nem jonnek baratok, nincs vaktesztelgetes, meg osszehallgatasos versenyezgeteses szeanszok, pont leszarnak minden ilyet. Annyi idejuk van, hogy elvezik a rendszereiket es pont. ZERO exhibicionizmus.
Kipróbáltak legalább 10-félét, hosszasan, bejáratva, vagy csak ráböktek a keretükhöz mérten legdrágábbra?
Több féle kábelt kipróbáltak, igen. Gondolom jól esne egy olyan válasz, hogy nem, az első legdrágábbat megvették és nem akartak mást kipróbálni, de el kell keserítselek.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”