Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

fererencz írta:
2023.04.03., hétf. 14:36
alto írta:
2023.04.03., hétf. 14:27
Spotify lebutított minőségre tök ok amit összeraktál, de komolyabb forrásanyagokhoz szerintem is kevés.
Ezt hogy kell érteni, miben kevés?
Úgy általában hangminőségben, mondjuk ha az iEast-el elégedett voltál akkor ezzel sem lesz gond.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

fererencz írta:
2023.04.03., hétf. 14:36
alto írta:
2023.04.03., hétf. 14:27
Spotify lebutított minőségre tök ok amit összeraktál, de komolyabb forrásanyagokhoz szerintem is kevés.
Ezt hogy kell érteni, miben kevés?
Amennyiben meghallgatsz egy lineáris táppal, passziv hűtéssel felszerelt, optimalizált (hardver + OS) gépen
Spotify vs. Audirvana + Qobuz anyagot, akkor azonnal eldől a kérdés (még akkor is, ha csak 16/44.1 felbontásig mész a Qobuzon).
A Spotify végtelenül sávhatárolt, dinamikátlan, tompa ,részlethiányos masszának fog hatni a másikhoz képest.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fererencz »

alto írta:
2023.04.03., hétf. 14:27
Spotify lebutított minőségre tök ok amit összeraktál, de komolyabb forrásanyagokhoz szerintem is kevés.
Ezt hogy kell érteni, miben kevés?
Nem szotkam hibázni.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

fererencz írta:
2023.04.03., hétf. 14:03
supravox írta:
2023.04.03., hétf. 13:47
fererencz írta:
2023.04.03., hétf. 11:24
Végül egy nagyon kompakt, passzív hűtéses mini PC-t vettem. Windows alapon működik, nem kellett varázslat, herélés, dedikált lejátszó OS, bővítő, DDC, vagy spéci táp, működik megfelelően és zajtalanul. Először túlgondoltam, de felhasználói vélemények, tesztek alapján arra jutottam, hogy felesleges. :napsut:
Hát ezt rosszul gondoltad😀
De ha Neked így ok...
Erről eszembe jutott, amikor a főnökömnek vezettem le egy eredményt szorzás osztással, de szerinte az úgy nem jó. Felrajzolt egy grafikont, egyenes egyenlete, sinus cosinus cotangens köbgyök derivált, majd ugyan azt az eredményt kapta.

Azt gondoltam, ez egy hasznos tapasztalat, de kiderül a végén, hogy reménytelen eset vagyok. sad.gif
Spotify lebutított minőségre tök ok amit összeraktál, de komolyabb forrásanyagokhoz szerintem is kevés.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fererencz »

supravox írta:
2023.04.03., hétf. 13:47
fererencz írta:
2023.04.03., hétf. 11:24
Végül egy nagyon kompakt, passzív hűtéses mini PC-t vettem. Windows alapon működik, nem kellett varázslat, herélés, dedikált lejátszó OS, bővítő, DDC, vagy spéci táp, működik megfelelően és zajtalanul. Először túlgondoltam, de felhasználói vélemények, tesztek alapján arra jutottam, hogy felesleges. :napsut:
Hát ezt rosszul gondoltad😀
De ha Neked így ok...
Erről eszembe jutott, amikor a főnökömnek vezettem le egy eredményt szorzás osztással, de szerinte az úgy nem jó. Felrajzolt egy grafikont, egyenes egyenlete, sinus cosinus cotangens köbgyök derivált, majd ugyan azt az eredményt kapta.

Azt gondoltam, ez egy hasznos tapasztalat, de kiderül a végén, hogy reménytelen eset vagyok. sad.gif
Nem szotkam hibázni.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

fererencz írta:
2023.04.03., hétf. 11:24
Végül egy nagyon kompakt, passzív hűtéses mini PC-t vettem. Windows alapon működik, nem kellett varázslat, herélés, dedikált lejátszó OS, bővítő, DDC, vagy spéci táp, működik megfelelően és zajtalanul. Először túlgondoltam, de felhasználói vélemények, tesztek alapján arra jutottam, hogy felesleges. :napsut:
Hát ezt rosszul gondoltad😀
De ha Neked így ok...
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fererencz »

wittao írta:
2023.04.03., hétf. 12:14

Hogy ennél egy passzív hűtésű házba szerelt gép, lineáris táppal, herélt Win10 esetén "jobban" szól-e... számomra mindenképpen. Elfogadom, ha valakinek ezek nélkül is süt a nap.
Ez is passzív, nincs ventilátor.
Majdnem meg sem adtam az esélyt nagamnak, hogy ezt a felállást kipróbáljam. Az ellenérvek könnyebben és nagyobb számban jöttek szembe. :D
Egyébként közvetlenül a döntés előtt hallgattam egy rendszert, ami "több lépéssel előttem járt", hasonló felállással. Nem éreztem a visszalépést (ami lehet, hogy csak a testi-lelki korlátaimnak köszönhető).

Azt nem zárom ki természetesen, hogy másabb eszközzel ne lett volna valóban szükségem a magasabb szintű dolgokra. Talán jól valasztottam.
Nem szotkam hibázni.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

fererencz írta:
2023.04.03., hétf. 11:24
Végül egy nagyon kompakt, passzív hűtéses mini PC-t vettem. Windows alapon működik, nem kellett varázslat, herélés, dedikált lejátszó OS, bővítő, DDC, vagy spéci táp, működik megfelelően és zajtalanul. Először túlgondoltam, de felhasználói vélemények, tesztek alapján arra jutottam, hogy felesleges. :napsut:
Nagyon sok dedikált AudioPC működik Windows OS-sel, nem kizáró ok. A "herélés" sem. Viszont egy alap Windows és egy herélt között van hangbéli különbség. Persze lehet élni ezzel is, csak lehetőség. A lejátszó program is lehet WMP vagy dedikált lejátszók, mindenki vérmérséklete alapján megy bele jobban, vagy kevésbé.
A DDC egy döntés, vagy használod a gép után kötve, vagy nem. Ahogy tetszik (megjegyzem sokaknak tetszik).
Spéci táp is egy döntés, ezzel vagy enélkül is működik megfelelően és zajtalanul ugyanúgy.

Amit írtál, az egyel előbbi hsz-edben, azaz a Spotify Connect megléte fontos, szerencsére a Win10-es Spotify app támogatja ezt mindenféle probléma nélkül, úgyhogy egy alap W10 + Spotify megadja amit szerettél volna.
Hogy ennél egy passzív hűtésű házba szerelt gép, lineáris táppal, herélt Win10 esetén "jobban" szól-e... számomra mindenképpen. Elfogadom, ha valakinek ezek nélkül is süt a nap.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Végül egy nagyon kompakt, passzív hűtéses mini PC-t vettem. Windows alapon működik, nem kellett varázslat, herélés, dedikált lejátszó OS, bővítő, DDC, vagy spéci táp, működik megfelelően és zajtalanul. Először túlgondoltam, de felhasználói vélemények, tesztek alapján arra jutottam, hogy felesleges. :napsut:
Nem szotkam hibázni.

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Sziasztok!
Kérdezni szeretnék... Az ieast streamer-emet gondoltam leváltani. Igazából elégedett vagyok vele, csak most támadt egy olyan igényem, hogy egy minimális szobakorrekciót is szeretnék alkalmazni. Először Raspberry + Volumio kombóra gondoltam, de talán egy Windows-os Intel NUC készülék rugalmasabb. Úgy gondolom ebből egy kisebb teljesítményű is megfelelő. A cél az, hogy Spotify Connect működjön rajta, valamint ha már van háttértár, talán arra lementett zenéket is lejátszanék. Menni fog ez úgy, hogy mint asztali PC-n feltelepítem a Spotify alkalmazást, + valami lejátszó programot, valamint az EQ-apo progit? Jobb lenne pl egy Volumio? Ez utóbbinál olvastam, hogy problémás egy NUC-ra felrakni. Itt mint OS-t kell érteni (Windows helyett)? Vagy simán feltelepíthető a NUC-ra rakott Windows alá?
Köszi!
Nem szotkam hibázni.

Avatar
fericske
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2020.09.26., szomb. 23:15
Értékelés: 27

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fericske »

Win10 vs Win11

Köszönöm a válaszokat urak! :smile53:

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: viri »

Voyager írta:
2023.03.22., szer. 13:18
viri írta:
2023.03.22., szer. 12:57
Voyager írta:
2023.03.21., kedd 22:36


Én minden felesleges szoftvertől megszabadított Windows 11-re ráeresztem a Fidelizer Pro-t és hozza egy Mac mini zenei produkcióját. (NUC (RNUC12WSHI50002), JRiver Media Center 30 és Süti táp) Nálam. Nekem.
Akkor lehet, hogy a gép volt a gyenge pont, mert nálam nemrég járt egy macmini, hogy a tulaja kérésére hallgassuk össze a full analóg tápos, 3 fűtött órajeles pc-mel, amin sima win10 van, semmi extra, csak a BIOS van alaposan beállítva, a win10 nincs lecsontozva, mert szeretek filmezni is. Mind a ketten meglepődtünk, hogy mekkora a különbség a két hang között. A macmini olyan volt, hozzá képest, mint egy alsó kategóriás kazettás magnó. Nem akarom bántani a macminit, a gazdája is hallotta, meg nekem is volt, szerettem is, bár pont ezért cseréltem le épített gépre, csak már nem emlékeztem rá, hogy ennyivel jobb. Ezt csak azért írtam le, hogy azért akkora baj nem lehet a win10-el. :rolleyes:
Valójában én is ezt írtam.
Bocsi, már nem tudtam szerkeszteni, közben én is rájöttem, hogy félreértelmeztem kicsit... :)
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Voyager »

viri írta:
2023.03.22., szer. 12:57
Voyager írta:
2023.03.21., kedd 22:36
kakaox írta:
2023.03.11., szomb. 11:36

Kedves Fercsike!
Azzal kezdem, hogy csak a Jriver-el kapcsolatban tudok véleményt alkotni a Win10 vs. Win11-el.
Elég korán kipróbáltam a Win11-et zenehallgatásra, talán még valamilyen béta verzió volt először.....
Amennyiben a Win11 beállításaival kapcsolatban kell segítség, keress meg nyugodtan privátban!
Én minden felesleges szoftvertől megszabadított Windows 11-re ráeresztem a Fidelizer Pro-t és hozza egy Mac mini zenei produkcióját. (NUC (RNUC12WSHI50002), JRiver Media Center 30 és Süti táp) Nálam. Nekem.
Akkor lehet, hogy a gép volt a gyenge pont, mert nálam nemrég járt egy macmini, hogy a tulaja kérésére hallgassuk össze a full analóg tápos, 3 fűtött órajeles pc-mel, amin sima win10 van, semmi extra, csak a BIOS van alaposan beállítva, a win10 nincs lecsontozva, mert szeretek filmezni is. Mind a ketten meglepődtünk, hogy mekkora a különbség a két hang között. A macmini olyan volt, hozzá képest, mint egy alsó kategóriás kazettás magnó. Nem akarom bántani a macminit, a gazdája is hallotta, meg nekem is volt, szerettem is, bár pont ezért cseréltem le épített gépre, csak már nem emlékeztem rá, hogy ennyivel jobb. Ezt csak azért írtam le, hogy azért akkora baj nem lehet a win10-el. :rolleyes:
Valójában én is ezt írtam.

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: viri »

Voyager írta:
2023.03.21., kedd 22:36
kakaox írta:
2023.03.11., szomb. 11:36
fericske írta:
2023.02.08., szer. 17:23
Urak!
Win11-el mik a tapasztalatok hangzás tekintetében ugyanazon a vason Win10 után?
Jriver, Audirvana, Chrome böngésző.
Kedves Fercsike!
Azzal kezdem, hogy csak a Jriver-el kapcsolatban tudok véleményt alkotni a Win10 vs. Win11-el.
Elég korán kipróbáltam a Win11-et zenehallgatásra, talán még valamilyen béta verzió volt először.....
Amennyiben a Win11 beállításaival kapcsolatban kell segítség, keress meg nyugodtan privátban!
Én minden felesleges szoftvertől megszabadított Windows 11-re ráeresztem a Fidelizer Pro-t és hozza egy Mac mini zenei produkcióját. (NUC (RNUC12WSHI50002), JRiver Media Center 30 és Süti táp) Nálam. Nekem.
Akkor lehet, hogy a gép volt a gyenge pont, mert nálam nemrég járt egy macmini, hogy a tulaja kérésére hallgassuk össze a full analóg tápos, 3 fűtött órajeles pc-mel, amin sima win10 van, semmi extra, csak a BIOS van alaposan beállítva, a win10 nincs lecsontozva, mert szeretek filmezni is. Mind a ketten meglepődtünk, hogy mekkora a különbség a két hang között. A macmini olyan volt, hozzá képest, mint egy alsó kategóriás kazettás magnó. Nem akarom bántani a macminit, a gazdája is hallotta, meg nekem is volt, szerettem is, bár pont ezért cseréltem le épített gépre, csak már nem emlékeztem rá, hogy ennyivel jobb. Ezt csak azért írtam le, hogy azért akkora baj nem lehet a win10-el. :rolleyes:
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Voyager »

kakaox írta:
2023.03.11., szomb. 11:36
fericske írta:
2023.02.08., szer. 17:23
Urak!
Win11-el mik a tapasztalatok hangzás tekintetében ugyanazon a vason Win10 után?
Jriver, Audirvana, Chrome böngésző.
Kedves Fercsike!
Azzal kezdem, hogy csak a Jriver-el kapcsolatban tudok véleményt alkotni a Win10 vs. Win11-el.
Elég korán kipróbáltam a Win11-et zenehallgatásra, talán még valamilyen béta verzió volt először.....
Amennyiben a Win11 beállításaival kapcsolatban kell segítség, keress meg nyugodtan privátban!
Én minden felesleges szoftvertől megszabadított Windows 11-re ráeresztem a Fidelizer Pro-t és hozza egy Mac mini zenei produkcióját. (NUC (RNUC12WSHI50002), JRiver Media Center 30 és Süti táp) Nálam. Nekem.

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

fericske írta:
2023.02.08., szer. 17:23
Urak!

Win11-el mik a tapasztalatok hangzás tekintetében ugyanazon a vason Win10 után?
Jriver, Audirvana, Chrome böngésző.
Kedves Fercsike!
Azzal kezdem, hogy csak a Jriver-el kapcsolatban tudok véleményt alkotni a Win10 vs. Win11-el.

Elég korán kipróbáltam a Win11-et zenehallgatásra, talán még valamilyen béta verzió volt először.
Már akkor az volt a véleményem, hogy ez nagyon jó lesz.
A végleges kiadás után már volt egy komolyabb frissítése (22H2 néven).

Maga a rendszer zömében tetszik, a tálca hiányosságaitól eltekintve minden beállítást meg tudok oldani,
amire nekem egy zenehallgató rendszer tekintetében szükségem van.

Na és hogy milyen a Win10-hez képest a hang?
Magasabb szintű élményt ad a Win11-el a zenehallgatás. Folyékonyabb és simább a hang, semmilyen
zavaró darabosság nincs benne. Az egész olyan természetes és telt hangzású, mint eddig még egyik
Op.rendszer sem, amit saját rendszerben kipróbáltam. Csak javasolni tudom!

A Jriver-t használom, maximálisan elégedett vagyok a hangjával és a képességeivel.
Hálózati lejátszóként használom kizárólagosan saját gyűjteményem lejátszására.
Audirvana-t saját rendszerben még nem próbáltam, cimboráimnál hallottam, ott tetszett a hangja.
A működése és finanszírozása kevésbé (vagy olyat veszel ami nem tud hálózati lejátszást, vagy fizeted
havonta mint egy szolgáltatást) Ami mellette szól az a Tidal és Qobuz integráció!

Remélem tudtam segíteni!
Amennyiben a Win11 beállításaival kapcsolatban kell segítség, keress meg nyugodtan privátban!
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

Aszpirin írta:
2023.02.27., hétf. 18:27
Aszpirin írta:
2023.02.26., vas. 21:47
Roon-guruk: már megint vaksi vagyok, nem találom a lehetőségét a Qobuznál a "My Qobuz" oldalon a "Favourite albums" bővítésének. Keresésben a "versions" oldalon az "Add to library" csak a lokális librarymhez adja hozzá, ha pedig az albumra vonatkozó "szívecskére" kattintok, az sem vezet eredményre. Csak azokat látom a Qobuz-favoritok közöt, amit Audirvanából adtam hozzá. Mit rontok el, vagy mit nem vettem észre? gondolkodik.gif
Khm, megoldódott, de elég furán...
Ma egy elöregedett szekrény-égő (nem LED-es) elrobbant, és sikeresen levert egy biztosítékot, amin a gépem is van. A visszakapcsolás után újra beléptem a Roon-ba, és láss csodát: a Qobuz favoritok között megjelentek a tegnap "megszívecskézett" albumok...
Hmm....
Újabb bizonyíték arra, hogy a "power cycle" az egyik leghasznosabb mérnöki eszköz a problémák megoldására, a ducktape-el és a WD40-el egyetemben. :D
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Aszpirin írta:
2023.02.26., vas. 21:47
Roon-guruk: már megint vaksi vagyok, nem találom a lehetőségét a Qobuznál a "My Qobuz" oldalon a "Favourite albums" bővítésének. Keresésben a "versions" oldalon az "Add to library" csak a lokális librarymhez adja hozzá, ha pedig az albumra vonatkozó "szívecskére" kattintok, az sem vezet eredményre. Csak azokat látom a Qobuz-favoritok közöt, amit Audirvanából adtam hozzá. Mit rontok el, vagy mit nem vettem észre? gondolkodik.gif
Khm, megoldódott, de elég furán...
Ma egy elöregedett szekrény-égő (nem LED-es) elrobbant, és sikeresen levert egy biztosítékot, amin a gépem is van. A visszakapcsolás után újra beléptem a Roon-ba, és láss csodát: a Qobuz favoritok között megjelentek a tegnap "megszívecskézett" albumok...
Hmm....
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Roon-guruk: már megint vaksi vagyok, nem találom a lehetőségét a Qobuznál a "My Qobuz" oldalon a "Favourite albums" bővítésének. Keresésben a "versions" oldalon az "Add to library" csak a lokális librarymhez adja hozzá, ha pedig az albumra vonatkozó "szívecskére" kattintok, az sem vezet eredményre. Csak azokat látom a Qobuz-favoritok közöt, amit Audirvanából adtam hozzá. Mit rontok el, vagy mit nem vettem észre? gondolkodik.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hi, aki Windows 10 Enterprise LTSC ala akarja az Audirvana 3.5-ot instalalni annak itt egy kis hasznalati utasitas.
Sima Windows 10-ben csak eleg lehuzni az instalaciot es inditani.

Audirvana 3.5 Windows 10 link: https://audirvana.com/delivery/AudirvanaWindows.php
AudirvanaSetup_3.5.51.0_x64.appxbundle

Innet lehuzni a "Microsoft.VCLibs.x64.14.00.Desktop.appx" amelyik windows van instalava.
https://learn.microsoft.com/en-us/troub ... top-bridge
Pl.: Win 10 64-re: https://aka.ms/Microsoft.VCLibs.x64.14.00.Desktop.appx

Azutan beallitani a windowsban a Settings-ben.
Settings --> Update & Security --> For Developers --> Developer Mode "ON"
Ezutan lehuzni a legujabb frissitest a "Update & Security"-ben az .appx es .appxbundle instalacios programok futtatasara.

Elinditani a "Windows PowerShell (Admin)"-t
Eloszor a parancssorban futtatni: Add-AppxPackage -Path Microsoft.VCLibs.x64.14.00.Desktop.appx
Aztan az Audirvanat futtatni a parancssorban: Add-AppxPackage -Path AudirvanaSetup_3.5.51.0_x64.appxbundle
Itt egy youtube video, hogy hogyan kell inditani a PowerShell-t es inditani a parancssorban a programokat.
https://www.youtube.com/watch?v=sHsujM0nqeI
Vagy amelyik verziot lehuztad. (AudirvanaSetup_3.5.51.0_x64.appxbundle)

Ilyen egyszeru, pikk-pakk rajottem :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
rookakoma
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2011.11.01., kedd 08:26
Értékelés: 114

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: rookakoma »

Köszönöm szépen!

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: vlaca »

rookakoma írta:
2023.02.14., kedd 20:03
Kérdés:
Adott egy Raspberry Pi4 + Volumio, amit Tidal connect-el használok. USB-n egy Chord Mojo 2 van csatlakoztatva. A mintavételi freki 44.1 vagy 48 kHz-en ketyeg mindig, nem megy feljebb, noha be van állítva a master. Volna valakinek ötlete, hogy mi lehet az oka?
Még nem próbáltam letöltött hi-res zenével az RPi-t. A Mojo iPad-el, pc-vel megy magasabb frekin. Szóval nem a Mojo a ludas. Az RPi-t nem próbáltam másik olyan DAC-al, ami tudna 48 kHz mintavételi freki feletti anyagot játszani, mert az elsődleges DAC-om teteje a 48kHz.
Hi!

A Volumio nem tudja az mqa szoftveres első fázis kicsomagolást, csak átküldi forrás file-t érintetlenül, ami 44.1 vagy 48khz.
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
rookakoma
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2011.11.01., kedd 08:26
Értékelés: 114

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: rookakoma »

sutemenyx írta:
2023.02.14., kedd 17:30
Hát ez a felső, audiophilestyle-on hájpolt ram tényleg nagyon jó, nézzétek hogy örül a néni is neki:
Lehet annak örül, hogy sikerült megborotválkoznia, félig.

Avatar
rookakoma
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2011.11.01., kedd 08:26
Értékelés: 114

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: rookakoma »

Kérdés:
Adott egy Raspberry Pi4 + Volumio, amit Tidal connect-el használok. USB-n egy Chord Mojo 2 van csatlakoztatva. A mintavételi freki 44.1 vagy 48 kHz-en ketyeg mindig, nem megy feljebb, noha be van állítva a master. Volna valakinek ötlete, hogy mi lehet az oka?
Még nem próbáltam letöltött hi-res zenével az RPi-t. A Mojo iPad-el, pc-vel megy magasabb frekin. Szóval nem a Mojo a ludas. Az RPi-t nem próbáltam másik olyan DAC-al, ami tudna 48 kHz mintavételi freki feletti anyagot játszani, mert az elsődleges DAC-om teteje a 48kHz.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Hát ez a felső, audiophilestyle-on hájpolt ram tényleg nagyon jó, nézzétek hogy örül a néni is neki:
60415706-50C0-4AF1-8F30-E966569219FE.jpeg
60415706-50C0-4AF1-8F30-E966569219FE.jpeg (5.17 MiB) Megtekintve 2127 alkalommal
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”