Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 773
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fererencz »

wittao írta:
2023.03.22., szer. 15:54
fererencz írta:
2023.03.22., szer. 15:48
wittao írta:
2023.03.22., szer. 15:16
Hol az ellentmondás?
Többet kipróbáltak, és a drágábbra volt lehetőségük, és a drága kábelek közül válogattak. Ha azt gondolod, hogy ne lett volna ettől is drágább, akkor ismét el kell keserítselek...
Nekem itt:
...nincs vaktesztelgetes, meg osszehallgatasos versenyezgeteses szeanszok, pont leszarnak minden ilyet. Annyi idejuk van, hogy elvezik a rendszereiket es pont.
Nem vagyok hozzáértő, csak innét ragadt rám valami, de aszerint a megfelelő kábel kiválasztása egy hosszú folyamat: be kell járatni a rendszerrel, valamint minimum több hét kell a kiismeréséhez is.
Vakteszt nelkul venni draga kabeleket ellentmondas? gondolkodik.gif
Kérlek olvasd el újra, amit írtál, és írtam! Árnyékok... Terelés...
Nem szotkam hibázni.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

Alex_Aston írta:
2023.03.22., szer. 15:53
wittao írta:
2023.03.22., szer. 15:09

Sok prémium gyártó van, így több márka közül választják/választották ki a számukra legjobbat. Igaz, nem kínlódnak sokat.
Én sem sz@roznék sokat.
Megvenném a legdrágább Marantzot, a végére akasztanék valami Utopiat, és jó eséllyel a legdrágább HiDiamond kábelt közéjük, oszt' jól van. :kapdelm:

És nem igazán izgatna, hogy esetleg ki, mit gondol róla. Rossznak nem lenne rossz, nekem bőven megfelelne, más meg nem számít.
Igy van, az eletben ezek az emberek tobb penzt keresnek ket kabel kozotti vaktesztelesre szant ido alatt, minthogy ezekkel a szeanszokkal szorakozzanak.
Nagyon egyezeru: azt veszik meg, ami tetszik nekik hangra. Bekotik. Tetszik : igen, marad. Nem, nezzunk egy masikat. Nem fog hasonlitgatni, szazalekozgatni, erosito/hangsugarzo impedancia meg egyebek matekozasavol szuszorogni. Szamara vagy jo vagy szar. A mogottes elmelet nem erdekli
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

fererencz írta:
2023.03.22., szer. 15:48
wittao írta:
2023.03.22., szer. 15:16
Hol az ellentmondás?
Többet kipróbáltak, és a drágábbra volt lehetőségük, és a drága kábelek közül válogattak. Ha azt gondolod, hogy ne lett volna ettől is drágább, akkor ismét el kell keserítselek...
Nekem itt:
...nincs vaktesztelgetes, meg osszehallgatasos versenyezgeteses szeanszok, pont leszarnak minden ilyet. Annyi idejuk van, hogy elvezik a rendszereiket es pont.
Nem vagyok hozzáértő, csak innét ragadt rám valami, de aszerint a megfelelő kábel kiválasztása egy hosszú folyamat: be kell járatni a rendszerrel, valamint minimum több hét kell a kiismeréséhez is.
Vakteszt nelkul venni draga kabeleket ellentmondas? gondolkodik.gif
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

wittao írta:
2023.03.22., szer. 15:09

Sok prémium gyártó van, így több márka közül választják/választották ki a számukra legjobbat. Igaz, nem kínlódnak sokat.
Én sem sz@roznék sokat.
Megvenném a legdrágább Marantzot, a végére akasztanék valami Utopiat, és jó eséllyel a legdrágább HiDiamond kábelt közéjük, oszt' jól van. :kapdelm:

És nem igazán izgatna, hogy esetleg ki, mit gondol róla. Rossznak nem lenne rossz, nekem bőven megfelelne, más meg nem számít.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 773
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fererencz »

wittao írta:
2023.03.22., szer. 15:16
Hol az ellentmondás?
Többet kipróbáltak, és a drágábbra volt lehetőségük, és a drága kábelek közül válogattak. Ha azt gondolod, hogy ne lett volna ettől is drágább, akkor ismét el kell keserítselek...
Nekem itt:
...nincs vaktesztelgetes, meg osszehallgatasos versenyezgeteses szeanszok, pont leszarnak minden ilyet. Annyi idejuk van, hogy elvezik a rendszereiket es pont.
Nem vagyok hozzáértő, csak innét ragadt rám valami, de aszerint a megfelelő kábel kiválasztása egy hosszú folyamat: be kell járatni a rendszerrel, valamint minimum több hét kell a kiismeréséhez is.
Nem szotkam hibázni.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

denesdr írta:
2023.03.22., szer. 15:17
wittao írta:
2023.03.22., szer. 14:51
Az elmult 1 evben rendszerbe integraltam ilyen kabeleket is:
- USB kabel : 3 MFt/db
- hangfalkabel : 12 MFt
- hangfalkabel : 18 MFt
- analog osszekoto : 8 MFt/db, 2db ugyanoda
.
Ahogy említettem korábban 1MFt nem mindenkinek jelenti ugyanazt.
Akinek nagyon sok pénz, szinte elérhetetlen akár egy komponensre is, az megrökönyödik ezen. Aki viszont leszarja a műszaki oldalát, vaktesztelést, placebót, mindent. Kipróbált ezt-azt, és megteheti, hogy kiválassza a maga számára legmegfelelőbbet, az meg fogja ezeket venni. És nehogy azt gondold egy másodpercig is izgulnia kell azon, hogy úristen mit tudott volna venni az árából, mert amit tudott volna venni az árából AZ IS MEG VAN NEKI. Máshogy (nagyon) gondolkodnak ezek az emberek.
És nem lottómilliomosokról beszélünk, nem "közel vannak biztos a mézesbödönhöz" kategória (biztos van olyan is). Olyan emberek, akik nálam szerintem többet dolgoztak és dolgoznak most is, pedig akik ismernek azért nem mindenkinek sikerülne űberelni.
Egyszerűen úgy tekintenek erre, mint egy szerelem, és meg is van rá a lehetőségük. Egyik ügyfelemet szoktam emlegetni: "Viktor: nem iszom, nem dohányzom, nem kurvázom, nem drogozom, irtó sok pénzt keresek, nem gyűjtök OT rendszámos autókat, sem 20db lovat... egészséges a családom, mindenünk megvan, még az unokáimnak is... a zene viszont az életem, és imádom hallgatni, sokat járunk koncertre, de van amikor nem tudok elmenni. Ilyenkor bezárom az ajtót, kitöltök egy pohár finom vörösbort - még mielőtt rutinszerűen rávetődne erre valaki a "nem iszom" = nem vagyok bebaszva 50 éves whiskey-től minden nap, pedig megtehetném - , és leülök a szuper rendszerem elé 1 órára, vagy 2-re. Ez úgy feltölt, megnyugtat, mint semmi más... Mire áldoznék, ha nem erre????"

Szóval ezt valahogy így kell elképzelni.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

wittao írta:
2023.03.22., szer. 14:51
Az elmult 1 evben rendszerbe integraltam ilyen kabeleket is:
- USB kabel : 3 MFt/db
- hangfalkabel : 12 MFt
- hangfalkabel : 18 MFt
- analog osszekoto : 8 MFt/db, 2db ugyanoda
Nyilván nem vagyunk egyformák (és ez pont így jó), de én pl nem tudnék nyugodtan hallgatni egy ilyen kábelezésű rendszert, mert azon agyalnék, hogy mennyi értelmesebb helyre mehetett volna az a pénz, ami lássuk be, már tényleg komoly összeg. Néhány vezetékért... aminek a vaktesztjét könnyen lehet, hogy elbukná még maga a tulaj is (persze nem biztos, ezt azért előre ne hirdessük ki).
De ha mégis ilyesmi kábeleim lennének, én sem mutogatnám, mert nem szeretnék közmegrökönyödés tárgya lenni (még ha nyilván nem is mindenki szemében lennék az). :)

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

fererencz írta:
2023.03.22., szer. 15:10
wittao írta:
2023.03.22., szer. 15:06
Több féle kábelt kipróbáltak, igen. Gondolom jól esne egy olyan válasz, hogy nem, az első legdrágábbat megvették és nem akartak mást kipróbálni, de el kell keserítselek.
Ez így akkor ellentmondásnak hat, de elfogadom. leborulok.gif
Hol az ellentmondás?
Többet kipróbáltak, és a drágábbra volt lehetőségük, és a drága kábelek közül válogattak. Ha azt gondolod, hogy ne lett volna ettől is drágább, akkor ismét el kell keserítselek...
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

ensandor írta:
2023.03.22., szer. 15:03
wittao írta:
2023.03.22., szer. 14:51
A rendszerek, ahova kerultek ertekuket tekintve 1M€ koruliek, vagy afelett a szobaval, zenei gyujtemennyel, tobbi komponenssel egyutt.
Ezekbe konkretan meg a csaladtagok sem nagyon jarkalnak be, foto nem keszul, csak a tulajok hallgatjak napi 1-2, heti 8-10 orat a rendszereiket. Nem jonnek baratok, nincs vaktesztelgetes, meg osszehallgatasos versenyezgeteses szeanszok, pont leszarnak minden ilyet. Annyi idejuk van, hogy elvezik a rendszereiket es pont. ZERO exhibicionizmus.
És? Állította valaki, hogy nincs ilyen? Ugyanazokat a köröket futjuk. Nincs kedvem újrafogalmazni ugyanazt, inkább idemásolom: És hogy ilyen IS van, az mennyiben változtatja meg az igazságalapját annak, hogy egyrészt nem csak ilyen van, másrészt kifejezett sznobizmus is táplálhat és táplál is, bizonyos vásárlásokat? Ezt a mundér becsülete okán lehet tagadni, de minek? És miért, amikor ez egyetemes emberi gyarlóság, és nehogy már kitalálja valaki, hogy pont a hifi/házimozi hobbista réteg az, ami mentes ettől. :D Én egyes egyedül a határozott tagadásodra szólaltam meg, amiben leírtad, hogy "Sznobizmus? Dehogyis." Mert de, LEHET sznobizmus IS.
Hogy te miért akarod a sznobizmust mindenképpen bekavarni ide, azt nem tudom valami kisebbségi komplexusból vagy miből fakadhat, de te tudod. Akiket felsoroltam ott BIZTOSAN nem lehet sznobizmussal vádolni, legtöbben azt sem tudják van hifijük egyáltalán. Szeretik a zenét, sok koncertre járnak külföldre is párjukkal. Ennyi.
De akkor legyen: sznobizmus IS. És akkor most nyithatunk egy újabb meccset arról, hogy hány %-ban sznobizmusból és hány %-ban nem abból?
Nincs itt semmilyen mundér, mert a kereskedők árulnak 10.000 Ft-ért is összekötőket, másrészt a vevő az vevő értéktől függetlenül.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 773
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fererencz »

wittao írta:
2023.03.22., szer. 15:06
Több féle kábelt kipróbáltak, igen. Gondolom jól esne egy olyan válasz, hogy nem, az első legdrágábbat megvették és nem akartak mást kipróbálni, de el kell keserítselek.
Ez így akkor ellentmondásnak hat, de elfogadom. leborulok.gif
Nem szotkam hibázni.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

audioline írta:
2023.03.22., szer. 15:06
A botfülűeknek mindegy... :D Bocsánat, magas labda volt. Akinek tényleg sok pénze van, és mindenből a prémiumot veszi, HiFiből is azt fogja keresni, és hasonlítgatás nélkül elhiszi, hogy a legleg kategória jó. És tulajdonképpen a legtöbb esetben így is van.
Ezek közül a "botfülűek" közül többen állandó bérletesek osztrák, francia, olasz, angol előadásokra, több élő zenét hallgatnak, mint az itt kommentelők 90%-a, ráadásul az élő zene náluk nem Majkával egyenértékű...

Sok prémium gyártó van, így több márka közül választják/választották ki a számukra legjobbat. Igaz, nem kínlódnak sokat.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

fererencz írta:
2023.03.22., szer. 14:59
wittao írta:
2023.03.22., szer. 14:51
Ensandor:
Az elmult 1 evben rendszerbe integraltam ilyen kabeleket is:
- USB kabel : 3 MFt/db
- hangfalkabel : 12 MFt
- hangfalkabel : 18 MFt
- analog osszekoto : 8 MFt/db, 2db ugyanoda

A rendszerek, ahova kerultek ertekuket tekintve 1M€ koruliek, vagy afelett a szobaval, zenei gyujtemennyel, tobbi komponenssel egyutt.
Ezekbe konkretan meg a csaladtagok sem nagyon jarkalnak be, foto nem keszul, csak a tulajok hallgatjak napi 1-2, heti 8-10 orat a rendszereiket.
Nem jonnek baratok, nincs vaktesztelgetes, meg osszehallgatasos versenyezgeteses szeanszok, pont leszarnak minden ilyet. Annyi idejuk van, hogy elvezik a rendszereiket es pont. ZERO exhibicionizmus.
Kipróbáltak legalább 10-félét, hosszasan, bejáratva, vagy csak ráböktek a keretükhöz mérten legdrágábbra?
Több féle kábelt kipróbáltak, igen. Gondolom jól esne egy olyan válasz, hogy nem, az első legdrágábbat megvették és nem akartak mást kipróbálni, de el kell keserítselek.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »

A botfülűeknek mindegy... :D Bocsánat, magas labda volt. Akinek tényleg sok pénze van, és mindenből a prémiumot veszi, HiFiből is azt fogja keresni, és biztos akad olyan közöttük, aki hasonlítgatás nélkül elhiszi, hogy a legleg kategória tényleg jó. És tulajdonképpen a legtöbb esetben így is van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára audioline 2023.03.22., szer. 15:08-kor.
.

Avatar
ensandor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2013.11.23., szomb. 20:48
Értékelés: 116

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ensandor »

wittao írta:
2023.03.22., szer. 14:51
A rendszerek, ahova kerultek ertekuket tekintve 1M€ koruliek, vagy afelett a szobaval, zenei gyujtemennyel, tobbi komponenssel egyutt.
Ezekbe konkretan meg a csaladtagok sem nagyon jarkalnak be, foto nem keszul, csak a tulajok hallgatjak napi 1-2, heti 8-10 orat a rendszereiket. Nem jonnek baratok, nincs vaktesztelgetes, meg osszehallgatasos versenyezgeteses szeanszok, pont leszarnak minden ilyet. Annyi idejuk van, hogy elvezik a rendszereiket es pont. ZERO exhibicionizmus.
És? Állította valaki, hogy nincs ilyen? Ugyanazokat a köröket futjuk. Nincs kedvem újrafogalmazni ugyanazt, inkább idemásolom: És hogy ilyen IS van, az mennyiben változtatja meg az igazságalapját annak, hogy egyrészt nem csak ilyen van, másrészt kifejezett sznobizmus is táplálhat és táplál is, bizonyos vásárlásokat? Ezt a mundér becsülete okán lehet tagadni, de minek? És miért, amikor ez egyetemes emberi gyarlóság, és nehogy már kitalálja valaki, hogy pont a hifi/házimozi hobbista réteg az, ami mentes ettől. :D Én egyes egyedül a határozott tagadásodra szólaltam meg, amiben leírtad, hogy "Sznobizmus? Dehogyis." Mert de, LEHET sznobizmus IS.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 773
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fererencz »

wittao írta:
2023.03.22., szer. 14:51
Ensandor:
Az elmult 1 evben rendszerbe integraltam ilyen kabeleket is:
- USB kabel : 3 MFt/db
- hangfalkabel : 12 MFt
- hangfalkabel : 18 MFt
- analog osszekoto : 8 MFt/db, 2db ugyanoda

A rendszerek, ahova kerultek ertekuket tekintve 1M€ koruliek, vagy afelett a szobaval, zenei gyujtemennyel, tobbi komponenssel egyutt.
Ezekbe konkretan meg a csaladtagok sem nagyon jarkalnak be, foto nem keszul, csak a tulajok hallgatjak napi 1-2, heti 8-10 orat a rendszereiket.
Nem jonnek baratok, nincs vaktesztelgetes, meg osszehallgatasos versenyezgeteses szeanszok, pont leszarnak minden ilyet. Annyi idejuk van, hogy elvezik a rendszereiket es pont. ZERO exhibicionizmus.
Kipróbáltak legalább 10-félét, hosszasan, bejáratva, vagy csak ráböktek a keretükhöz mérten legdrágábbra?
Nem szotkam hibázni.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

wittao írta:
2023.03.22., szer. 14:51
Ensandor:
Az elmult 1 evben rendszerbe integraltam ilyen kabeleket is:
- USB kabel : 3 MFt/db
- hangfalkabel : 12 MFt
- hangfalkabel : 18 MFt
- analog osszekoto : 8 MFt/db, 2db ugyanoda

A rendszerek, ahova kerultek ertekuket tekintve 1M€ koruliek, vagy afelett a szobaval, zenei gyujtemennyel, tobbi komponenssel egyutt.
Ezekbe konkretan meg a csaladtagok sem nagyon jarkalnak be, foto nem keszul, csak a tulajok hallgatjak napi 1-2, heti 8-10 orat a rendszereiket.
Nem jonnek baratok, nincs vaktesztelgetes, meg osszehallgatasos versenyezgeteses szeanszok, pont leszarnak minden ilyet. Annyi idejuk van, hogy elvezik a rendszereiket es pont. ZERO exhibicionizmus.
Erre mondtam már régen, hogy mindenki az anyagi lehetőségeinek megfelelően költ hifire. (Nagyon nagyon OFF de az én értékrendemben azért vannak a drága kábelek, hogy a gazdagok is tudjanak örülni valaminek ;) Jó lehet, hogy egy kicsit az irigység beszél belőlem)
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Wittao - nak van igaza, nagyon szűk kör az, akinek mond valamit egy komoly hanfalkábel.
Villogni sokkal egyszerűbb egy Mercivel, vagy akár a csili-vili könníűfém kerekével.
A fölösleges pénzű vagyonos sznobok nem is Hifire költenek, hanem sokkal látványosabb dolgokra.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

Ensandor:
Az elmult 1 evben rendszerbe integraltam ilyen kabeleket is:
- USB kabel : 3 MFt/db
- hangfalkabel : 12 MFt
- hangfalkabel : 18 MFt
- analog osszekoto : 8 MFt/db, 2db ugyanoda

A rendszerek, ahova kerultek ertekuket tekintve 1M€ koruliek, vagy afelett a szobaval, zenei gyujtemennyel, tobbi komponenssel egyutt.
Ezekbe konkretan meg a csaladtagok sem nagyon jarkalnak be, foto nem keszul, csak a tulajok hallgatjak napi 1-2, heti 8-10 orat a rendszereiket.
Nem jonnek baratok, nincs vaktesztelgetes, meg osszehallgatasos versenyezgeteses szeanszok, pont leszarnak minden ilyet. Annyi idejuk van, hogy elvezik a rendszereiket es pont. ZERO exhibicionizmus.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Nem értem : Mit kezdek újra ?
Hadd panaszkodjak már egy kicsit, így két hét szünidő után. :smile49:

" ...vagy csak a laikus vendégek elismerése". Te valami párhuzamos valóságban élsz ?
El tudod képzelni, hogy egy " laikus vendég " meg tud ítélni ránézésre egy 80 éves fekete vasalózsinórt egy magam kreálta DIY tápkábelt, vagy egy 200 ezres tápkábelt ?
Fogalmuk sincs mit látnak...

Ferencz, a " tagadók " még most sem értik, hogy a Topic címe az, hogy " Kábelezzünk ! "
Nem az, hogy " Kábelezzünk ? " , és az sem, hogy " Kábelezzünk - e, vagy sem ? "
És még az sem, hogy " Kábelezzünk, de a végeredmény tekintetében csak megdönthetetlen bizonyítékokkal alátámasztva. "
Ha az utóbbi lenne a címe, sejthető, hogy hányan lennének itt...
Egy valaki biztos. :smile29:

Avatar
ensandor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2013.11.23., szomb. 20:48
Értékelés: 116

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ensandor »

wittao írta:
2023.03.22., szer. 13:47
van, aki szeret a “hifi-simogatoba” jarni, de hidd el ez csak a hangos resze a csapatnak, nem is biztos (sot), hogy a mely meritese.
Egyetértek, és nem állítottam az ellenkezőjét.

"A tevut az, ha az exhibicionizmust megprobaljuk belemosni a home audio vonalaba."

Mint mindenben, így a home audio vonalában is tényező az exhibicionizmus. Nyilván nem mindenkinél egyforma mértékben. Nem kizárólagos, de nem is tévút.

"A legdragabb rendszerek tulajdonosai titkoljak idehaza es kulfoldon is a rendszeruket, nagyon keves kerul fel fenykep formajaban barhova is, es a tulajdonosanak kilete is hatterben marad. Legtobbjuk nem tudja mi a Hifipiac, mi az AVX es audios FB csoportoknak sem tagjai. Szuk barati koruk tudja maximum, hogy milyen hobbijuk van."

És hogy ilyen IS van, az mennyiben változtatja meg az igazságalapját annak, hogy egyrészt nem csak ilyen van, másrészt kifejezett sznobizmus is táplálhat és táplál is, bizonyos vásárlásokat? Ezt a mundér becsülete okán lehet tagadni, de minek? És miért, amikor ez egyetemes emberi gyarlóság, és nehogy már kitalálja valaki, hogy pont a hifi/házimozi hobbista réteg az, ami mentes ettől. :D Én egyes egyedül a határozott tagadásodra szólaltam meg, amiben leírtad, hogy "Sznobizmus? Dehogyis." Mert de, LEHET sznobizmus IS. Ennyit az én "árnyékra vetődésemről", ami sokkal kevésbé árnyékra vetődés, mint egy határozott dehogyis!-tagadás ellentmondást nem tűrő egyoldalúsága. :)

"A kabel NAGYON NEM a latvanyos elemek csoportjaba tartozik. Hamarabb megpillantunk egy TechDAS futomuvet, zolden vilagito McIntosh erosito csomagot, NAGRA monoblokkokat, WILSON WAMM dobozokat, D’Agostion erositot, MBL szettet, Sonus Faber hangsugarzok asztalos munkajat egy kepen, minthogy a fekete kigyok vajon mik lehetnek…"

Ne kelljen már mindent újra leírnom. :) Pont erre írtam azt, amit. Fizikai látvány szempontjából valóban NAGYON NEM látványos, egyes értékrendek szempontjából viszont NAGYON IS látványos. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ensandor 2023.03.22., szer. 14:44-kor.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 773
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Ennyi befektetett energia, ennyi jó rendszer, ennyi kihegyezett hallás már igazán összehozhatna mindösszesen 1 (egy) normálisan levezetett tesztet, ami végérvényesen elhalgattatná a "tagadókat", és folyhatna tovább a tapasztalatcsere. Valaki vessen már véget ennek a kálváriának! Legyen már béke!
leborulok.gif
Nem szotkam hibázni.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

ensandor írta:
2023.03.22., szer. 12:55
wittao írta:
2023.03.20., hétf. 12:40
...kap annyi pluszt a drága kábel használatával, hogy nem kérdés: megteheti és megteszi. Sznobizmus? Dehogyis... Költhetné 1000 másik helye, amivel jobban kitűnhetne, mint a háza eldugott sarkában lévő zeneszobájának állványai mögött fekvő szinte láthatatlan drága fekete kábellel. Teljes tévút, amikor valaki úgy gondolja, hogy egy másik ember a drága kábeleivel akar kitűnni, mert ha valami, akkor a kábelezés az egyik legkevésbé látványos része egy audio rendszernek...
Látványos az, de nem a látás fizikai értelmében. :) És sznobizmus is lehet. Akkor lenne igazad, ha a hifizés/házimozizás magányos hobbi lenne. De nem az. A haverok, hobbitársak, fórumtársak, demózást hallgatók vagy csak a laikus vendégek "elismerése" is komoly érv lehet a vásárlások mellett. Nem azt mondom, hogy csak ez az érv, de az sem igaz, hogy "teljes tévút" ezt is belevenni a vásárlások okainak elemzési képletébe. :) Mindenkiben mocorog kisebb-nagyobb mértékben a státuszszimbólumok iránti vágy, és minden körben, foglalkozásban, hobbiban más-más tárgy testesíti meg. A hifi/házimozi világ egy részének az egyik státuszszimbóluma bizony a kábel, ha látványos helyen van, ha nem. :)
Valoszinu tobb hifistaval talalkozom, mint te (megkockaztatom).
A tevut az, ha az exhibicionizmust megprobaljuk belemosni a home audio vonalaba. Hulyek, magamutogatok, influenszerek vilagat eljuk, de ez nem jelenti azt, hogy mert ok hangosak, a tobbiek is ugyanazok.
Sot! A legdragabb rendszerek tulajdonosai titkoljak idehaza es kulfoldon is a rendszeruket, nagyon keves kerul fel fenykep formajaban barhova is, es a tulajdonosanak kilete is hatterben marad. Legtobbjuk nem tudja mi a Hifipiac, mi az AVX es audios FB csoportoknak sem tagjai. Szuk barati koruk tudja maximum, hogy milyen hobbijuk van. Nem ez az elso (es attol tartok nem is az utolso) eset, hogy arnyekra vetodtel.
A kabel NAGYON NEM a latvanyos elemek csoportjaba tartozik. Hamarabb megpillantunk egy TechDAS futomuvet, zolden vilagito McIntosh erosito csomagot, NAGRA monoblokkokat, WILSON WAMM dobozokat, D’Agostion erositot, MBL szettet, Sonus Faber hangsugarzok asztalos munkajat egy kepen, minthogy a fekete kigyok vajon mik lehetnek…
Persze van, aki szeret a “hifi-simogatoba” jarni, de hidd el ez csak a hangos resze a csapatnak, nem is biztos (sot), hogy a mely meritese.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
ensandor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2013.11.23., szomb. 20:48
Értékelés: 116

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ensandor »

wittao írta:
2023.03.20., hétf. 12:40
...kap annyi pluszt a drága kábel használatával, hogy nem kérdés: megteheti és megteszi. Sznobizmus? Dehogyis... Költhetné 1000 másik helye, amivel jobban kitűnhetne, mint a háza eldugott sarkában lévő zeneszobájának állványai mögött fekvő szinte láthatatlan drága fekete kábellel. Teljes tévút, amikor valaki úgy gondolja, hogy egy másik ember a drága kábeleivel akar kitűnni, mert ha valami, akkor a kábelezés az egyik legkevésbé látványos része egy audio rendszernek...
Látványos az, de nem a látás fizikai értelmében. :) És sznobizmus is lehet. Akkor lenne igazad, ha a hifizés/házimozizás magányos hobbi lenne. De nem az. A haverok, hobbitársak, fórumtársak, demózást hallgatók vagy csak a laikus vendégek "elismerése" is komoly érv lehet a vásárlások mellett. Nem azt mondom, hogy csak ez az érv, de az sem igaz, hogy "teljes tévút" ezt is belevenni a vásárlások okainak elemzési képletébe. :) Mindenkiben mocorog kisebb-nagyobb mértékben a státuszszimbólumok iránti vágy, és minden körben, foglalkozásban, hobbiban más-más tárgy testesíti meg. A hifi/házimozi világ egy részének az egyik státuszszimbóluma bizony a kábel, ha látványos helyen van, ha nem. :)

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 539

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Ear írta:
2023.03.22., szer. 07:32
audioline írta:
2023.03.21., kedd 21:14
gomolalaci írta:
2023.03.21., kedd 20:43
Minél vékonyabb és minél öregebb réz vezetőkből készített a drót, annál közelebb kerülsz a valós hangzáshoz...
Akkor pl. egy öreg litze sodrott egy szála kioperálva elég vékony, mikronban mérhető. Az volna a legjobb? Hova? Hálózatinak vagy IC-nek ajánlanád?
Tápnak.
Ez a vonal amúgy sem valószínű, hogy elvezet egy mindenki rendszerében jobb hangot hozó megoldáshoz.
Mégis azért tanulságos ezen a területen lavírozni, mert felveti (sokadszorra) a geometria, illetve a szigetelések kérdéskörét. Ami szintén rendkívül ingoványos terület.

Abban talán egyetértés lehetne, akár még itt is, hogy az alkalmazott szigetelési eljárásoknál az adott anyag milyensége, vastagsága, és a kapott vélt/valós hangzás között összefüggések fennállhatnak.
Gondoljunk pl. a teflon diadalmenetére.

Nálam, az adott vezető szálnál/szálaknál, amelyek vékonyak és zománcozottak, gyakorlatilag bármilyen szigetelőharisnya / cső / akármi alkalmazása, hogy kb. vezetéknek nézzen ki, valamint az a geometria, amelyik közelítené a szálakat egymáshoz, mondjuk egy Litze analógiára, a hangzásban jól felismerhető elváltozást okoz, amely nekem nem tetszik.
Vagyis, egyszerűen képtelenség a kompromisszum-mentes felöltöztetés.

A gond az, hogy ebből sehogyan sem következik az, hogy ebből egy általános törvényszerűséget lehetne alkotni a 'kábelezzünk' témakörben.
Nem.
Ez csak egy jelenség a sok furcsaság között, konkrétan, nálam.
Az tény, hogy néhány rendszerben ez a vékony 'meztelen' megoldás valami fantasztikus hangot hoz, de sajnos, nem hinném, hogy ez általánosnak tekinthető lenne.

A pszichés tényezőt sem szabad figyelmen kívül hagyni. Olykor fontosabb, mint a fizikai.
Az, hogy egy interconnect esetében a hajszálnyi 1 db vezető tényleg kicsi átmérője impedanciás kérdéseket vethet fel, ezen át lehet siklani, lévén minimális az 'elektromos energia-átvitel'. Hangfalkábelként egy hasonló megoldás, mondjuk nem egy, de több, viszont 10 db alatti szálnál, a viszont a fejekben egyszerűen bekapcsol egy relét, amely beindít egy ellenkezés-generátort. Merthogy itt komoly áramok száguldozhatnak, nyilván beugrik az a kép, ahol valahol két vasat hegesztettek egymáshoz az xy végfok teljesítményével, stb.. stb...
Ez ellen nincs mit tenni, ez következik a műszaki ismeretekből.
Az, hogy én esetleg azt mondanám, hogy az E biciklimben van egy 0.5 sodort réz vezetékpár, ahol 15-20A az nem egy másodpercig, a csúcsokban, pár ms ideig, hanem hosszú-hosszú percekig nyomul, folyamatosan, a kinti 40 fokban is, és még csak langyos sem lesz soha, az, attól tartok, az itt nem érv.

Végezetül, aki azt mondaná, hogy a 'szigetelés-tagadással' nyakamba veszek egy új problémakört, ami a tucatnyi fajta elektromos / mágneses/ nagyfrekvenciás / stb. zavarból származik, azt mondanám, hogy.... mondjuk, igyunk meg inkább egy sört.... vagy itt egy jó lemez, hallgassuk meg.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 162

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pjm »

wittao írta:
2023.03.20., hétf. 12:40
nem mondanám, hogy egy olcsó kábel ront a rendszeren, egy drága kábel meg mindenre megoldás. Találkoztam már drága kábellel, ami egyszerűen nem illett abba a környezetbe és féláron sokkal jobb eredményt lehetett elérni. Magam is javasoltam nálam érdeklődőnek az ő rendszeréhez fél áron inkább kábeleket, mert totál felesleges lett volna a kiadás.

Azzal is tisztában kell(ene) lenni, hogy nem vagyunk egyformák. Vannak, akiknek az autóvezetés teher (pl. nekem), és van aki megragad minden pillanatot, hogy kormányt markoljon és este egy kicsit kocsikázzon a városban. Ez ugyanúgy levezethető a hifire, kábelekre is. Van, akit még a fázishiba sem tántorít el attól, hogy bömböltesse a Reptér c. számot, míg mások hatalmas összegeket áldoznak (nekik általában 5 MFt kiadás kisebb teher, mint másnak 50.000 Ft egy használt XLR IC-ért) azért, hogy Beethoven 5. szinfóniáját a rendszerükön jobban élvezhessék. Számukra jobban. Lehet én odaülök teljesen ismeretlenül, és számomra az 50.000 Ft-os XLR bekötve is fantasztikus lesz, de a másik pedig kap annyi pluszt a drága kábel használatával, hogy nem kérdés: megteheti és megteszi. Sznobizmus? Dehogyis... Költhetné 1000 másik helye, amivel jobban kitűnhetne, mint a háza eldugott sarkában lévő zeneszobájának állványai mögött fekvő szinte láthatatlan drága fekete kábellel. Teljes tévút, amikor valaki úgy gondolja, hogy egy másik ember a drága kábeleivel akar kitűnni, mert ha valami, akkor a kábelezés az egyik legkevésbé látványos része egy audio rendszernek...
De jó, hogy ezt így összeszedted :smile53:

A lényeg a sokszínűség, egymás hülyeségének elfogadása, csak valahogy az néha nehezen megy. :smile29:

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”