Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1850
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1015

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Alex_Aston írta:
2023.02.03., pén. 13:26
Tudhatnád, hogy a liberalizmus manapság úgy működik, hogy mindenkivel elfogadó, aki ugyanazon a véleményen van...
Ne haragudj, de ez marhaság. Ezt azok mondják a liberalizmusra, akik szitokszóként és ellenségképként próbálják meg eladni a tömegeknek, akiknek amúgy fogalmuk sincs, hogy ez egyáltalán micsoda, amit utálniuk kell. :smile51:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4377
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2347

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fererencz írta:
2023.02.03., pén. 13:05
Miért van az, ha egy ettől (előre elnézést a szóért, nem kérek papírt senkitől) műszakibb topikban leírom a véleményem a bizonyíthatóan túlmisztifikált dolgokról, akkor ott az itteni "békéért kiáltók" egyből támadnak, mert ellentmondok a saját, vélt igazuknak? Ha a fórum elfogadó kellene legyen, az legyen oda-vissza, mindenkire érvényes.
Tudhatnád, hogy a liberalizmus manapság úgy működik, hogy mindenkivel elfogadó, aki ugyanazon a véleményen van... :rolleyes:
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1281
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 771
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Miért van az, ha egy ettől (előre elnézést a szóért, nem kérek papírt senkitől) műszakibb topikban leírom a véleményem a bizonyíthatóan túlmisztifikált dolgokról, akkor ott az itteni "békéért kiáltók" egyből támadnak, mert ellentmondok a saját, vélt igazuknak? Ha a fórum elfogadó kellene legyen, az legyen oda-vissza, mindenkire érvényes.
Nem szotkam hibázni.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5793
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2786

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »

cables írta:
2023.02.02., csüt. 23:50
----
Szerintem nagyon jó ez így! Itt bemutatkozik mindenki aki ide beír, vagy lájkol valamit. Aztán az olvasó tud véleményt alkotni. Ugyanis minden poszt egyúttal a szerzőjéről is sok mindent elárul.
Szerintem is így van!
Screenshot_20230203-120159.jpg
Screenshot_20230203-120159.jpg (102.58 KiB) Megtekintve 912 alkalommal
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
közellenség
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 519
Csatlakozott: 2013.09.07., szomb. 21:39
Értékelés: 36
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: közellenség »

wittao írta:
2023.02.03., pén. 10:10
Lehet felreerthetoen fogalmaztam lejjebb, roviden:
aki szakmaisag es bizonyitas miatt vergodik, az vergodhetne mashol es akik pedig szeretnenke egy eszmecseret fojtatni vmirol ami a misztikum kategoriaja hadd tegyek mar meg egy BEKES HELY-en.
Kb ugyanezt gondolom erről.
Hedlund Horn AER MD3B,Taket Batpure,Softone Model 3 CD Transport,AKM 4499 Resonator Dac, Resonator USB-Spdif bridge, Resonator mosfet végfok, Michell Gyrodec-SME 309 Koetsu Black, PS Audio Stellar Phono,Coconut Audio, Alan Maher Design,Bybee,Herbies Audiolab,A.R.T. Marigo



 



 



 

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Ezek után minden elfér itt, ha már összehordta a szél :smile28:

Egy érdekes megközelítés:
"A Tudomány, mint a legtöbb mentális és külső tudás, csak a folyamat igazságát adja. Hozzátenném, hogy még a folyamat teljes igazságát sem képes megadni nekünk; mert ugyan megragadunk néhányat a mérhető dolgok közül, de lemaradunk a mindent eldöntő mérhetetlen dolgokról; még a hogyanról is alig kapunk valamit, csak a körülményekről, amelyek között a Természetben a dolgok történnek. A Tudomány minden diadala és csodája ellenére a magyarázó elv, az ésszerűség, az egésznek a jelentősége ugyanolyan sötét, ugyanolyan titokzatos marad, és még is titokzatosabb, mint valaha. Az a séma, amelyet a Tudomány nemcsak e gazdag, hatalmas és változatos anyagi világ, hanem az élet, a tudat, az elme és ezek működésének evolúciójáról felépített, az elektronok élettelen tömegéből kiindulva, amelyek egyformák és csak elrendezésükben és számukban különböznek egymástól, olyan irracionális varázslat, amely zavarba ejtőbb, mint amit a legmisztikusabb képzelet is el tudna képzelni." (Sri Aurobindo)

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7166
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Így van, kell ez a topic. Gyűjteni kell a szemetet valahol, nem jó az, ha szanaszét van mindenhol. Azelőtt így volt, minden topic tele volt szemetelve ezzel a sok marhasággal.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1148
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1371

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: wittao »

Lehet felreerthetoen fogalmaztam lejjebb, roviden:
aki szakmaisag es bizonyitas miatt vergodik, az vergodhetne mashol es akik pedig szeretnenke egy eszmecseret fojtatni vmirol ami a misztikum kategoriaja hadd tegyek mar meg egy BEKES HELY-en.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1281
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 771
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fererencz »

fapaci írta:
2023.02.03., pén. 09:47
fererencz írta:
2023.01.13., pén. 15:12
Ez egy műszaki-szakmai fórum...
Tőled kérték a szakmai végzettség igazolását a regisztráció során?
Sajnos nem. sad.gif
Félreértettél. Az én hibám lehet, biztos rosszul fogalmaztam. Műszaki áruházban vásárolunk, műszaki cikkeket. Szakmai végzettség nélkül.
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3337
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4276
Tartózkodási hely: Eger

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: pärt »

fapaci írta:
2023.02.03., pén. 09:15
Történetesen nagyon szeretem a langyos tejbe áztatott kiflicsücsköt...
Egy szerény közbevetés: szórd meg vaníiás cukorral gazdagított darált mákkal, és nem csak a tér, de a mennyek kapuja is megnyílik. Semmi egyéb ezomizét nem igényel, bár tudományosan sincs leírva a hatásmechanizmusa.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15206
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10344
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

fererencz írta:
2023.01.13., pén. 15:12
Ez egy műszaki-szakmai fórum...
Tőled kérték a szakmai végzettség igazolását a regisztráció során?

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Fapaci alábbi posztja, bár nem címezte meg végül is vittao 100%-os tudományos bizonyítást felvető beírására válasz.
Őszintén szólva azon én is meglepődtem. Ugyanis sehol nem olvasni annyi alátámasztatlan és hazug áltudományos magyarázatot, mint a pl. a profi kábel gyárak prospektusaiban.

És még valami. Hagyjunk fel már a tudomány fetisizálásával. A világ és az élet legfontosabb dolgairól nem tud az emberiség semmit. És amit tud azt is rosszra használja. Tegnap a hivatali munkámban belefutottam egy cikkbe, ami érzékelteti, hogy milyen halálos veszélyeket rejt magában a technikai "fejlődés" egyetlen iparágban. http://www.muszeroldal.hu/download/A mi ... osegei.pdf

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1850
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1015

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: pali923 »

wittao írta:
2023.02.03., pén. 01:20
Szivesen olvagatnek egy olyan topikot, amelyben az ebben a topikban felvetodott misztikus/ezoterikus dolgokat lepesrol lepesre 100%-osan bebizonyitja valaki/bizonyitjak valakik.
Ez jó lenne biztosan, de nyilván te is tudod, hogy ez ebben a témakörben soha nem fog megtörténni. Az itt leírt változások nagy része ugyanis a fejünkben játszódik - már akinek lejátszódik ott bármi, ha ilyen misztikus dolgokat próbálgat. A másik fejébe nem látunk bele.
Tudományos kutatások megállapították, hogy a gyógyszereknél működik a placebó, sőt, úgy 70%-ban akkor is működik, ha a beteg tudja, hogy nem igazi gyógyszert kap. Akkor mit akarunk egy ilyen szubjektív műfajban, mint a hifi?
Biztos vagyok abban is (ezer példát olvasni ilyenről), hogy egy kábelcsere hatása sem mindig lenne érezhető vaktesztekben. Ha nem vak az a teszt, egészen más eredmények születnek. Ez is ezotéria?

Annyira nem érdekelnek engem ezek a dolgok, de azért egy kicsit zavar a sok gúnyolódó beírás, ennek tényleg semmi értelme. Mindenki máshogy élvez, és virágozzon száz virág - mondják a kínaiak is.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15206
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10344
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Történetesen nagyon szeretem a langyos tejbe áztatott kiflicsücsköt. Ha ilyet ehetek, jobbá teszi a napom, alig észlelhető mosolyt csal az arcomra és a zenehallgatás is nagyobb örömet okoz közben. Kitágul a tér (ami a XIII. kerületi ingatlanárak mellett kimondottan előnyös), természetesebbek lesznek a szintetizátor hangok, több basszusa lesz a cintárnyérnak és határozottabban hallható a fagottos bélmozgása. Nem értem, ezt miért kellene "lepesrol lepesre 100%-osan" (be)bizonyítanom. Mi változna attól? Az én elégedettségem biztosan nem. Mások véleményére esetleg hatással lehetne egy, a "tudomany felhasznalasaval" elkövetett levezetés, na de miért érdekelne engem mások véleménye a langyos tejbe áztatott kiflicsücsök hatásáról, ha egyszer nekem ízlik? Ha netán sarokba szorít valaki (ál)tudományos érvekkel, majd jól azt mondom, hogy ne dumáljon, míg ki nem próbálta! És ha esetleg kipróbálta, de nem hallja az előnyeit, akkor nyilvánvalóan süket és/vagy nem elég jó a lejátszó rendszere. A kör könnyen bezárható, ettől kör és nem csak vonal.

Ez a topik villámhárító és légypapír egyszerre. Itt kicsit mindenki kivetkőzhet önmagból, bekenheti fekáliával a kilincset, mindezek mellett szakmai felügyelettel figyelhetők meg az ápoltak: mi mindannyian. Ha bezárjuk, úgy járunk, mint a Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet felszámolásával, az ápoltak szétszélednek és bárhol felbukkannak a városban, néha nem kis zavarokat okozva pl. a langyos tejbe áztatott kiflicsücsköt majszolók körében.

A libsi világnézet nem annyira menő manapság, de én továbbra is vallom, hogy bár véleményünk bármiről lehet, de bárki bármit csinálhat, míg másoknak nem okoz azzal kárt és nem kezdi el erőszakosan másokra erőltetni nézeteit. Részemről ebbe belefér a MTV híradóinak nézése, napi 5 kávé elfogyasztása, a legújabb iPhone évenkénti megvásárlása, audiofíl tesztlemezek hallgatása és a kék gyöngyök használata is. A HunGrálnál kicsit meginogtam (mert több szakmámat is agresszív módon karcolja), de végül azt is ide soroltam, mikor beláttam, hogy ha én zenehallgatás előtt kényszeresen kiviszem a mosatlan tányérokat a szobából, miért ne okozhatna másnak hasonló elégedettséget, ha lefordítva a szőnyegre pakolja őket. Talán a robotporszívó is megértően kikerüli őket egy firmware frissítés után. Ki kell próbálni!

u.i.: Mindenki bevette a reggeli utáni tablettáit? Én elfelejtettem, de az utolsó hozzászólásokat olvasva azonnal eszembe jutott.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2023.02.03., pén. 09:33-kor.

Avatar
edzoba
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2012.10.26., pén. 20:34
Értékelés: 119
Tartózkodási hely: Gárdony
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: edzoba »

sztem az a topic nehézsége, hogy (nagyon) hit/meggyőződésbeli témákat feszeget, ami értékrendi kérdés ezért mély konfliktust okozhat. ettől még lehet létjogosultsága, látogatása nem kötelező. a stílus meg maga az ember:) a fórumozók az átlag magyar populációhoz képest azért bogarasnak/ápoltnak stb. mondhatók, nem? (ezzel nem azt állítom h az átlag normális:)) az átlag forumozónak úgy tűnik az ezotériát esik nehezére legalább tolerálni? Szívesen írnám ide Heisenberget "a természettudományok poharából..." kezdetű sorával, de akkor mindjárt vallásháború törne ki:) magam részéről kiválóan szórakozom itt is:)
maxofHungral.jpeg
maxofHungral.jpeg (181.67 KiB) Megtekintve 898 alkalommal
LHY AUDIO OCK-1 ǀ GUSTARD R26 ǀ 72AUDIO volume ǀ AUDIONET AMP I V2 ǀ DYNAUDIO Audience 40/REL T5i x2 ǀ PERFECT ACOUSTIC 21x ǀ ENTREQ Vibb eaters

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1649
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

wittao írta:
2023.02.03., pén. 01:20
zavartalanul forumozhatna.
Az a baj, hogy mindig megbukik az eseményszál...

1.) Jön "A ember", hogy a lepkefing csodákat művel
2.) Erre jön "B ember", hogy nem, ha van is lepkefing az erre nem alkalmas

normális párbeszédben:
3.) "A" indokolja állítását

Itt:
3.) "A ember" sírva fakad, hogy "B" egy troll, "B"-t tilsuk ki, azonnal szervezzük át a fórumszabályokat, "B" tönkre teszi mások zavartalan fórumozását, "B" nem ért hozzá, "B" karaktergyilkos, "B" jól bemutatkozik, sőt még másik "B"-ket is lájkol, stb....
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1148
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1371

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: wittao »

Szivesen olvagatnek egy olyan topikot, amelyben az ebben a topikban felvetodott misztikus/ezoterikus dolgokat lepesrol lepesre 100%-osan bebizonyitja valaki/bizonyitjak valakik. Konkret levezetesekkel, a tudomany felhasznalasaval.
Igy szerintem mindketto terulet tamogatoi elegedetten hatradolhetnek.
Ameddig nincs egyertelmu bizonyitek arra az adott dologra, addig OFF-topiknak minosulne ebben a topikban minden nevetsegesse tevo, kigunyolo, karaktergyilkolaszasi probalkozas…
Szerintem hamar megtalalna mindenki a helyet, es ahol elmelkedni akar valaki az is, aki tapasztalni, az is zavartalanul forumozhatna.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Szerintem nagyon jó ez így! Itt bemutatkozik mindenki aki ide beír, vagy lájkol valamit. Aztán az olvasó tud véleményt alkotni. Ugyanis minden poszt egyúttal a szerzőjéről is sok mindent elárul.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3337
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4276
Tartózkodási hely: Eger

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: pärt »

Egyszer már javasoltam, hogy legyen egy topik a témára nyitott, tapasztalataikat, sejtéseiket megosztó és egy másik, a szkeptikus vagy éppen mereven elutasító fórumozóknak. Mégpedig azzal a megszorítással, hogy az Experimentális Holografikus Molekuláris Rezonancia-harmonizáló Egyház hívei nem járnak át téríteni a nihilista, béklyózott gondolkodású gyöpösmaterialistákhoz, és utóbbiak sem szentségtelenítik meg a szentély kékgyöngy oltárát.

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Jó ez szörnyűlködésnek sokak számára, hátradőlhetnek a legalább idáig nem jutottam el érzéssel telve. Amikor pedig nem pörög eléggé a szint fölötti hifi rész, itt mindig felbukkan valami, amin lehet kicsit lazulni ;)

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6925
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4656
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Van benne valami, persze majd jön a zindok, hogy nem kötelező kattintani, de akkor bárki nyithatna egy "hifi hangzás laposföldön", (hogy az milyen? hát lapos!) vagy "a szuper tweeterek hatása a denevérek szerelmi életére" topikot is egy megalapozottnak tűnő hozzászólással.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5793
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2786

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »

:bang:

Félénk kérdésem a modikhoz, hogy történetesen nem e lehetne e netalántán esetleg ha és amennyiben kínálkozik rá némi esély és persze csak ha Ti is úgy gondoljátok napirendre tűzni azt, hogy
ez a topik végleg bezárásra kerüljön?

Úgy érzem eljutottunk a mélypontra ami talán nem méltó már a fórumhoz, mert ugye bizonyos szint felett nem süllyedünk bizonyos szint alá.

:dropout:
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

kupecke írta:
2023.02.01., szer. 09:54
hollohazi írta:
2023.02.01., szer. 08:26
kupecke írta:
2023.02.01., szer. 07:25

Az élettér harmonizálót hogyan használod? Leírás szerint a ráhelyezett dolgok rezgésszintjére van hatással. Készülékalátétként?
Nem, az élettérharmonizálóval kezelem a műsorforrásokat, LP-t, CD-t, valamint az összes hifi komponenst.
Hm, ára alpján elég húzós "demag" (félreértés ne essék, nem rosszindulatú megjegyzés, csak hirtelen ez ugrott be), ennek próbája nálam már biztos kimarad.
Az életharmonizáló alkalmazásának eredménye a hifi rendszerekben csak viszonylag kevés esetben lesz pozitív amiatt, mert a kezelt komponensek, kábelek, stb. minőség javulása túlságosan nagy, így a végeredmény az lesz, hogy a nem kezelt, vagy nem kezelhető komponensek hibáit, tökéletlenségeit mintegy az arcunkba dörgöli.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
furminc
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2019.09.28., szomb. 11:45
Értékelés: 13
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: furminc »

earforce írta:
2023.02.01., szer. 16:38
furminc írta:
2023.02.01., szer. 13:43
Megelőztek a zajszűrő szalag linkkel. A működésére kiváncsi lennék. Netán házilag előállítható? :D
Sima 80 grammos papír jó hozzá, vagy vízjeles merített japán papír kell-é? Csak a szinergia miatt kérdem.
Engem az érdekelne hogy be kell-e járatni, illetve van-e benne tuning potenciál?
Olvastam hogy a hungrálok is jobbak ha kristályt ragasztunk a tetejére bluetac-al. Csak ezért kérdem.
Úgy hallottam több hetes bejáratást igényel. De nem a hagyományos módon, hanem Martens bakancs talpbetétje alá kell behelyezni. Vigyázni kell a polaritásra, vagyis a fekete rész előre nézzen. Vagy hátra. Továbbá fontos, hogy az egyik oldal felfele nézzen, a másik meg..... ezt elfelejtettem. Ezen bejáratási mód miatt, a különböző cipőméretek miatt más-más méretűek a szalagok. Tuning potenciál: van benne. Illetve még nincs de tehető bele. Patikában kapható kis kék tablettát, valami Viagrizé kell a fekete részre szigszalagozni (jobbról balra 3 tekerés) és megjön a potencia. :D

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3721
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2327
Tartózkodási hely: 2465

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

ZolaBA írta:
2023.02.01., szer. 17:38
Van egy üzleti ajánlatom...
Bárkit megnyugtatok, hogy a rendszere tökéletes a célra és jól szól úgy, ahogy van!
Ez most csak havi 20.000 Ft
és
és
kapaszkodj
Annak, aki egy évre előre előfizet, két havi díjat elengedek az éves díjból!
de
de ez még mind semmi
mert
mert aki egy évre előfizet, annak karácsonyra _teljesen ingyen_ adok 100.000 Ft-ot ajándékba - amit a családjára költhet!

Tehát Öné lehet a remek megnyugvás, a két havi díjkedvezmény és a páratlan 100.000 Ft -os karácsonyi ajándék is!
Jelentkezz még most, üres helyek csak korlátozott számban vannak.
Most lebuktál! Felismertelek! Te Hornst Fuchs vagy! :D
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”