Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

white-tiger írta:
2022.12.07., szer. 16:46
...Arra ki tudna válaszolni, hogy kell az Auralicot (Femto) úgy be állítani, hogy ne ő, hanem az utána levő dac végezze az Mqa kicsomagolást? Családi TIDAL csomag van, elvileg azon működnie kellene. Előre is kösz…
Tudtommal ezek a streamerek nem támogatják az MQA-t. Egy beállítást lehet ezzel kapcsolatban megtenni: akár a Lightning DS-ben, akár a webes felületen be lehet állítani a tidal stream minőségét. Az MQA esetében az Auralic kicsomagolás ("first unfold") nélkül csak simán átpasszolja ("passthrough") a streamet a dac felé, innentől minden a dac dolga.
q.jpg
q.jpg (21.36 KiB) Megtekintve 1881 alkalommal
Még egy apróság az előző gondolatsorhoz: szintén az admin felületen lehet megnézni, hogy vajon a beteg wifi modullal jött-e eredetileg az adott eszköz. Nálam továbbra is 7260HMW-t mutat, pedig már a 7265 chipes kártya van benne. Az Auralic fórumon többen írták, hogy ezt nem szokta frissíteni az eszköz.
w.jpg
w.jpg (17.25 KiB) Megtekintve 1881 alkalommal

Avatar
white-tiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 09:59
Értékelés: 56

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: white-tiger »

gondolkodik.gif
s4tch írta:
2022.12.06., kedd 22:34
s4tch írta:
2022.11.28., hétf. 18:30
...jól dokumentált hibája az Auralic lejátszóinak a wifi kártya szép lassú elhalálozása. ..."Rendes" javítás: a wifi kártya cseréje. Nekem épp úton van egy elvileg megfelelő típus az amazonról, ha kicseréltem, beszámolok az eredményről.
Tehát Auralic Aries (LE, Femto, és azt hiszem, a Mini) esetében a hibajelenség gyakran a következő: elérhetetlenné válik wifin az eszköz, eldobja a streamet. Ilyekor vagy tápkábel ki-be, vagy az eszköz hasán lévő reset gomb, vagy szofisztikáltabb megoldásként a távirányító exit gombjának lenyomása talán 7 másodpercig segít, de ha egyszer elkezdődtek ezek a letérdelések, akkor érdemes a javításon gondolkodni. A leírások alapján egy ideig nagyon ritkán, majd egyre gyakrabban történik mindez. Magának az Ariesnek ilyenkor semmi baja, és a hiba jellemzően csak wifis használatnál jelentkezik, vezetékes bekötésnél nincs probléma. Használtan én is lőttem egy LE-t, jó áron volt (biztos a töke tele volt már a holland tulajnak az eszközzel), és hamar kiderült, hogy belefutottam egy ilyen Ariesbe. Dróton kiválóan működött, wifin nem.

Sztori bővebben: https://community.auralic.com/t/aries-f ... olved/5284
Háromféle wifi kártyát támogatott ennek az Aries generációnak a firmware-je: Intel 7260HMV, 7265NGW, 8260NGW. A 7260 a "hibás" generáció; állítólag ezt hiába cseréled új, ugyanilyen kártyára, jó eséllyel idővel tönkre fog menni. Utóbbiak más csatolóval készültek, mind a slotot, mind az antenna csatlakozását tekintve, ezért sokáig úgy oldották meg a cserét, hogy adaptereket használtak, antennákat forrasztottak, szóval kicsit barkácsoltak. Aztán megjelentek a piacon a méretben is stimmelő, firmware által támogatott kártyák.

Én először ezt rendeltem: https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B08SJX6279/ Nem is bootolt be vele az Aries, nem ajánlom. Mások is jeleztek hasonló problémát 8260 chippel szerelt kártyákkal.

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B08N43NPL9/ - ez viszont tökéletes. Az ára a napokban mehetett fel, én még 15 euró körüli áron vettem múlt héten. 2 napot ment végig wifin az Aries a csere óta, nulla alkalommal dobta el a streamet, legyen az tidal, random airplay stream, webrádió, vagy nasról történő lejátszás.

Maga a csere kb. 10 perc. Kell hozzá egy lapos-hegyes eszköz a 4 apró, csavart fedő, és a középen lévő, nagy gumitalp eltávolításához, illetve egy torx készletből két kisebb bit (a nagyobb T10, a wifi kártyát rögzítő két csavarhoz nem volt torx bit kéznél, egy H2-es imbusszal imádkoztam ki a helyéről), és ennyi. A talpat 8 csavar fogja, a házat további 4 tartja össze, utána már csak a kártyát kell kicsavarozni. Az összeszerelés is egyszerű, akinek volt már csavarhúzó a kezében, meg fogja tudni oldani.

Illetve még egy apróság, amiről azért van némi szó az Auralic fórumon is: @kgab kollégával egyeztetve kiderült, hogy neki egy Atheros AR9580 wifi kártyával szerelt Aries LE van, és neki is stabil a wifi (bár ő dróton jobb hangot kapott, így ezt használja). Egy AR9580 kártya is jó lehet a fent említettek mellett.
Köszönjük a “nép” nevében! Arra ki tudna válaszolni, hogy kell az Auralicot (Femto) úgy be állítani, hogy ne ő, hanem az utána levő dac végezze az Mqa kicsomagolást? Családi TIDAL csomag van, elvileg azon működnie kellene. Előre is kösz…

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

s4tch írta:
2022.12.06., kedd 22:34
s4tch írta:
2022.11.28., hétf. 18:30
...jól dokumentált hibája az Auralic lejátszóinak a wifi kártya szép lassú elhalálozása. ..."Rendes" javítás: a wifi kártya cseréje. Nekem épp úton van egy elvileg megfelelő típus az amazonról, ha kicseréltem, beszámolok az eredményről.
Tehát Auralic Aries LE, Femto, és azt hiszem, a Mini ........
Aries tulajok számára az utóbbi idők egyik leghasznosabb kommentje, szerintem érdemes valahova külön elmenteni!
Én ugyan a Minihez kábelt használok (a stabil működésen túl nekem hangban is jobban bejön), de ismerve a hiba gyakoriságát, és hogy ezek a wifi kártyák a készülékek korából fakadóan most kezdenek majd elfáradni, sokaknak segítettél ezzel a posttal, nagy köszönet érte!
leborulok.gif

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

s4tch írta:
2022.11.28., hétf. 18:30
...jól dokumentált hibája az Auralic lejátszóinak a wifi kártya szép lassú elhalálozása. ..."Rendes" javítás: a wifi kártya cseréje. Nekem épp úton van egy elvileg megfelelő típus az amazonról, ha kicseréltem, beszámolok az eredményről.
Tehát Auralic Aries (LE, Femto, és azt hiszem, a Mini) esetében a hibajelenség gyakran a következő: elérhetetlenné válik wifin az eszköz, eldobja a streamet. Ilyekor vagy tápkábel ki-be, vagy az eszköz hasán lévő reset gomb, vagy szofisztikáltabb megoldásként a távirányító exit gombjának lenyomása talán 7 másodpercig segít, de ha egyszer elkezdődtek ezek a letérdelések, akkor érdemes a javításon gondolkodni. A leírások alapján egy ideig nagyon ritkán, majd egyre gyakrabban történik mindez. Magának az Ariesnek ilyenkor semmi baja, és a hiba jellemzően csak wifis használatnál jelentkezik, vezetékes bekötésnél nincs probléma. Használtan én is lőttem egy LE-t, jó áron volt (biztos a töke tele volt már a holland tulajnak az eszközzel), és hamar kiderült, hogy belefutottam egy ilyen Ariesbe. Dróton kiválóan működött, wifin nem.

Sztori bővebben: https://community.auralic.com/t/aries-f ... olved/5284
Háromféle wifi kártyát támogatott ennek az Aries generációnak a firmware-je: Intel 7260HMV, 7265NGW, 8260NGW. A 7260 a "hibás" generáció; állítólag ezt hiába cseréled új, ugyanilyen kártyára, jó eséllyel idővel tönkre fog menni. Utóbbiak más csatolóval készültek, mind a slotot, mind az antenna csatlakozását tekintve, ezért sokáig úgy oldották meg a cserét, hogy adaptereket használtak, antennákat forrasztottak, szóval kicsit barkácsoltak. Aztán megjelentek a piacon a méretben is stimmelő, firmware által támogatott kártyák.

Én először ezt rendeltem: https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B08SJX6279/ Nem is bootolt be vele az Aries, nem ajánlom. Mások is jeleztek hasonló problémát 8260 chippel szerelt kártyákkal.

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B08N43NPL9/ - ez viszont tökéletes. Az ára a napokban mehetett fel, én még 15 euró körüli áron vettem múlt héten. 2 napot ment végig wifin az Aries a csere óta, nulla alkalommal dobta el a streamet, legyen az tidal, random airplay stream, webrádió, vagy nasról történő lejátszás.

Maga a csere kb. 10 perc. Kell hozzá egy lapos-hegyes eszköz a 4 apró, csavart fedő, és a középen lévő, nagy gumitalp eltávolításához, illetve egy torx készletből két kisebb bit (a nagyobb T10, a wifi kártyát rögzítő két csavarhoz nem volt torx bit kéznél, egy H2-es imbusszal imádkoztam ki a helyéről), és ennyi. A talpat 8 csavar fogja, a házat további 4 tartja össze, utána már csak a kártyát kell kicsavarozni. Az összeszerelés is egyszerű, akinek volt már csavarhúzó a kezében, meg fogja tudni oldani.

Illetve még egy apróság, amiről azért van némi szó az Auralic fórumon is: @kgab kollégával egyeztetve kiderült, hogy neki egy Atheros AR9580 wifi kártyával szerelt Aries LE van, és neki is stabil a wifi (bár ő dróton jobb hangot kapott, így ezt használja). Egy AR9580 kártya is jó lehet a fent említettek mellett.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Helló Limetree tulajok!

Most volt egy frissítés a vason.
Frissítés után a saját alkalmazáson belül csomó playlistem beszürkült, és a maradék playlisten belül is csak az első 10-12 szám látható.
Hasonló a helyzet a kedvenc albumok, és előadók esetében.
Ha rákeresek egy előadóra, akkor az albumai esetében is hasonló a helyzet, mert van amelyik elérhető,van amelyik nem, csak szürke könyvtár ikon van a helyén.

Más is tapasztalt ilyet?


SZERK.

Megoldódott. Nem volt elég a szoftveres és hardveres újrainditás. Ki kellett jelentkezni, és vissza az eszközből.
Szóval ha másnál is van ilyen, ez a megoldás.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

s4tch írta:
2022.11.28., hétf. 18:30
És még egy utolsó megjegyzés: az Auralic már nem támogatja ezeket a 2017 körül bemutatott eszközöket, november elején jött ki rájuk az utolsó, funkcióbővítést is tartalmazó firmware. Már csak hibajavításokat ígért a gyártó. Ezzel együtt szerintem továbbra is élhető ez a platform. Nekem webrádió és tidal connect kell, ezeket szépen hozza az Aries LE (és nyilván a Mini is).
Ettől szerintem nem kell megijedni, jelenleg az ÖSSZES Auralic készüléken a 8.6. fw fut, a frissítés kb két hete érkezett. A Lightning DS app is folyamatosan frissül, jelenleg a 7.6. verzió él, az cca két hónapos. A hibajavítások továbbra is jönnek majd, a funkciók pedig jelenleg: Tidal Connect, Spotify Connect, Roon Ready, Blutooth, AirPlay. Jó a netrádió és kezelik a saját zenei könyvtárat (sőt, a Mininek van SSD tárhelye, és beépített ESS Sabre DAC-ja, de ez a fw témához nem tartozik)!
Az MQA valami saját szisztéma szerint megy rajtuk, de az MQA vonatba ne üljünk most bele. Szolgáltatók közül Qobuz, Amazon KKBOX, NetEase támogatott, ezek itthon valóban nem sokat érnek, de azt gondolom, az eddigiek egy átlag júzernek elegendőek.
Van USB kimenet, de szintén saját tapasztalatom szerint 24/192 felbontásig az usb a koaxhoz képest nem hoz előnyt, sőt én azzal kedvelem jobban, de ez ízlés (és kábel) kérdése.
Szóval szerintem ez a fw dolog nem lesz azért annyira vészes ;)

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

s4tch írta:
2022.11.29., kedd 00:56
pali923 írta:
2022.11.28., hétf. 22:16
...Egy kérdésem maradt még: valószínűleg veszek hozzá egy iphone-t, valamilyen vintage darabot. Melyik az a legrégebbi verzió, amin elfut az a Lightning szoftver? Van egyáltalán ilyen probléma? Nem ismerem az almás világot, de mindent el tudok képzelni manapság. :rolleyes:
Ahogy @robi20064 írta, iOS 11 kell az appnak. Hogy melyik eszköz milyen rendszer verziót támogat, azt itt tudod követni: https://iosref.com/ios
(Érdemes lehet olyat választani, amin iOS 15 is elketyeg.)
Az iPhone 6s vagy 7 viszi az iOS15-öt, és elég belőlük a legkisebb memóriás verzió, és állapottól függően 30-40eFt közt tudsz venni, de lehet, hogy lesz itt olyan kolléga, akinél fiókban hever valamelyik, és kisegít egy jó ajánlattal :rolleyes:
A Vention CAT8 LAN kábel szerintem jól passzol Minihez, próbáltam. Tudom, hogy megoszlanak róla a fórumos vélemények: sokan nem szeretik, másoknál meg titkos szupertipp - nekem mindenesetre nem volt vele bajom.
Nálam a Mini wifivel se fagyogatott, de valóban a LAN a stabil és tuti megoldás :smile32:

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

pali923 írta:
2022.11.28., hétf. 22:16
...Egy kérdésem maradt még: valószínűleg veszek hozzá egy iphone-t, valamilyen vintage darabot. Melyik az a legrégebbi verzió, amin elfut az a Lightning szoftver? Van egyáltalán ilyen probléma? Nem ismerem az almás világot, de mindent el tudok képzelni manapság. :rolleyes:
Ahogy @robi20064 írta, iOS 11 kell az appnak. Hogy melyik eszköz milyen rendszer verziót támogat, azt itt tudod követni: https://iosref.com/ios
(Érdemes lehet olyat választani, amin iOS 15 is elketyeg.)

Avatar
white-tiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 09:59
Értékelés: 56

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: white-tiger »

s4tch írta:
2022.11.28., hétf. 18:30
pali923 írta:
2022.11.27., vas. 23:47
Az a hülye bogár megint zümmög, most éppen valami streamert keresgélek. Lehet, hogy tennék egy próbát az Auralic Aries Minivel. Elég sokat olvasgattam, ami leginkább visszatart az a kezelési lehetőségek problémája. Itt is leírta valaki, hogy csak almás cuccokkal lehet használni, de a neten lehet találni írásokat UPNP-s programokkal való machinációkról androiddal, egyebekkel. Az almás világ tőlem elég messze van, és csak ezért biztosan nem veszek ilyen telefont vagy mást.

Saját tapasztalatokra lennék kíváncsi: mekkora problémát csinálok magamnak, ha mégis kipróbálok egy ilyen lejátszót Apple nélkül? Windows sem játszik, csak az Android. Tulajdonképpen csak a Tidal lenne a lényeg.
Nekem is zümmögött, úgyhogy lőttem egy Aries LE-t. A kezeléssel kapcsolatban nekem is voltak hasonló aggályaim: szintén droidot használok, eszem ágában sincs almára áttérni. Viszont almás öcsém jóvoltából van nálam egy régi iPhone 6s, ami nála csak az iPhone múzeumot gazdagította, nekem meg jól jön ilyenkor.

Azon túl, amit a többiek már leírtak, csak annyit tennék a sztorihoz, hogy a kezdeti konfigurálásnak része a streaming fiókok hozzáadása is. Egyébként az Auralic platform openhome kompatibilis, úgyhogy nincs minden veszve androidos vonalon sem. BubbleUPNP/BubbleDS kezeli ezt is, pl. simán lehet webrádiókat indítani, és ilyenkor nem a telefon streamel, akkor is folytatódik a zenelejátszás, amikor kikapcsolod vagy hálózatról leválasztod a telefont. (A rádiókat viszont fel kell venni a BubbleUPNP-n egy playlistbe.) A tidal connect atom stabilan működik, azzal a kitétellel, hogy a gyári tidal app pár kiadás óta elég gyász (persze ez nem Auralic probléma).

Illetve még egy apróság: jól dokumentált hibája az Auralic lejátszóinak a wifi kártya szép lassú elhalálozása. Többféle alkatrésszel szerelték ezeket, az egyik Intel chipes kártya viszont nem egy jól sikerült sorozat, ezzel el tudja dobni a hálózatot az eszköz, és ilyenkor csak a reboot segít rajta. Workaround: vezetékes használat. Nálam is ez vált be, dróton kiválóan működik a wifin egyébként rendszeresen fagyogató eszköz. "Rendes" javítás: a wifi kártya cseréje. Nekem épp úton van egy elvileg megfelelő típus az amazonról, ha kicseréltem, beszámolok az eredményről.

És még egy utolsó megjegyzés: az Auralic már nem támogatja ezeket a 2017 körül bemutatott eszközöket, november elején jött ki rájuk az utolsó, funkcióbővítést is tartalmazó firmware. Már csak hibajavításokat ígért a gyártó. Ezzel együtt szerintem továbbra is élhető ez a platform. Nekem webrádió és tidal connect kell, ezeket szépen hozza az Aries LE (és nyilván a Mini is).
Én is a vezetékes megoldást javaslom, a wifi engem is a sírba akart tenni a fagyogatásával, de kábelen jó.

Avatar
white-tiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 09:59
Értékelés: 56

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: white-tiger »

pali923 írta:
2022.11.28., hétf. 22:16
Mindenkinek köszönöm a tanácsokat és információkat. Azt hiszem, rászánom magam egy vásárlásra, ha igazak a hírek, elég jól pörög a cucc a piacon, ha esetleg mégsem válik be.
Egy kérdésem maradt még: valószínűleg veszek hozzá egy iphone-t, valamilyen vintage darabot. Melyik az a legrégebbi verzió, amin elfut az a Lightning szoftver? Van egyáltalán ilyen probléma? Nem ismerem az almás világot, de mindent el tudok képzelni manapság. :rolleyes:
Azt nem tudom, de most volt felrakva egy femto az avx- én, ha jól láttam...

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Mindenkinek köszönöm a tanácsokat és információkat. Azt hiszem, rászánom magam egy vásárlásra, ha igazak a hírek, elég jól pörög a cucc a piacon, ha esetleg mégsem válik be.
Egy kérdésem maradt még: valószínűleg veszek hozzá egy iphone-t, valamilyen vintage darabot. Melyik az a legrégebbi verzió, amin elfut az a Lightning szoftver? Van egyáltalán ilyen probléma? Nem ismerem az almás világot, de mindent el tudok képzelni manapság. :rolleyes:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

pali923 írta:
2022.11.27., vas. 23:47
Az a hülye bogár megint zümmög, most éppen valami streamert keresgélek. Lehet, hogy tennék egy próbát az Auralic Aries Minivel. Elég sokat olvasgattam, ami leginkább visszatart az a kezelési lehetőségek problémája. Itt is leírta valaki, hogy csak almás cuccokkal lehet használni, de a neten lehet találni írásokat UPNP-s programokkal való machinációkról androiddal, egyebekkel. Az almás világ tőlem elég messze van, és csak ezért biztosan nem veszek ilyen telefont vagy mást.

Saját tapasztalatokra lennék kíváncsi: mekkora problémát csinálok magamnak, ha mégis kipróbálok egy ilyen lejátszót Apple nélkül? Windows sem játszik, csak az Android. Tulajdonképpen csak a Tidal lenne a lényeg.
Nekem is zümmögött, úgyhogy lőttem egy Aries LE-t. A kezeléssel kapcsolatban nekem is voltak hasonló aggályaim: szintén droidot használok, eszem ágában sincs almára áttérni. Viszont almás öcsém jóvoltából van nálam egy régi iPhone 6s, ami nála csak az iPhone múzeumot gazdagította, nekem meg jól jön ilyenkor.

Azon túl, amit a többiek már leírtak, csak annyit tennék a sztorihoz, hogy a kezdeti konfigurálásnak része a streaming fiókok hozzáadása is. Egyébként az Auralic platform openhome kompatibilis, úgyhogy nincs minden veszve androidos vonalon sem. BubbleUPNP/BubbleDS kezeli ezt is, pl. simán lehet webrádiókat indítani, és ilyenkor nem a telefon streamel, akkor is folytatódik a zenelejátszás, amikor kikapcsolod vagy hálózatról leválasztod a telefont. (A rádiókat viszont fel kell venni a BubbleUPNP-n egy playlistbe.) A tidal connect atom stabilan működik, azzal a kitétellel, hogy a gyári tidal app pár kiadás óta elég gyász (persze ez nem Auralic probléma).

Illetve még egy apróság: jól dokumentált hibája az Auralic lejátszóinak a wifi kártya szép lassú elhalálozása. Többféle alkatrésszel szerelték ezeket, az egyik Intel chipes kártya viszont nem egy jól sikerült sorozat, ezzel el tudja dobni a hálózatot az eszköz, és ilyenkor csak a reboot segít rajta. Workaround: vezetékes használat. Nálam is ez vált be, dróton kiválóan működik a wifin egyébként rendszeresen fagyogató eszköz. "Rendes" javítás: a wifi kártya cseréje. Nekem épp úton van egy elvileg megfelelő típus az amazonról, ha kicseréltem, beszámolok az eredményről.

És még egy utolsó megjegyzés: az Auralic már nem támogatja ezeket a 2017 körül bemutatott eszközöket, november elején jött ki rájuk az utolsó, funkcióbővítést is tartalmazó firmware. Már csak hibajavításokat ígért a gyártó. Ezzel együtt szerintem továbbra is élhető ez a platform. Nekem webrádió és tidal connect kell, ezeket szépen hozza az Aries LE (és nyilván a Mini is).

Avatar
konok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.05.22., hétf. 08:38
Értékelés: 57

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: konok »

Az Apple tudomásom szerint csak a kezdeti beállításhoz kell, valaki biztosan van a közeli barátok közt, akinek Almája van.
A beállítások elérhetőek web felületen is a böngészőben, úgy emlékszem talán az Auralic fiók belépés, ami nem.
https://support.auralic.com/hc/en-us/ar ... -Interface

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

pali923 írta:
2022.11.27., vas. 23:47
Az a hülye bogár megint zümmög, most éppen valami streamert keresgélek. Lehet, hogy tennék egy próbát az Auralic Aries Minivel. Elég sokat olvasgattam, ami leginkább visszatart az a kezelési lehetőségek problémája. Itt is leírta valaki, hogy csak almás cuccokkal lehet használni, de a neten lehet találni írásokat UPNP-s programokkal való machinációkról androiddal, egyebekkel. Az almás világ tőlem elég messze van, és csak ezért biztosan nem veszek ilyen telefont vagy mást.
Saját tapasztalatokra lennék kíváncsi: mekkora problémát csinálok magamnak, ha mégis kipróbálok egy ilyen lejátszót Apple nélkül? Windows sem játszik, csak az Android. Tulajdonképpen csak a Tidal lenne a lényeg.
Az Apple tudomásom szerint csak a kezdeti beállításhoz kell, valaki biztosan van a közeli barátok közt, akinek Almája van.
Utána, ha már elindítottad, és beléptetted a saját otthoni hálózatodra, már simán megy UPnP rendererként, és mivel tudja a Tidal Connectet, ha egyszer felismerte, utána már nem kel tovább babrálni.
Az egyszerűség kedvéért kifotóztam képernyőképként a Lightning DS beállító oldalát, és annak info részét, szerintem egyértelmű a leírás (kicsit nagy lett, bocs).
Egyébként meg valamikor rég én is robotról váltottam almára, napi user szinten gyakorlatilag pár apró megszokni való van, amúgy csak ez önmagában ne tartson vissza, öreg almás telefont pedig kapsz fillérekért!
IMG_2126.jpg
IMG_2126.jpg (125.6 KiB) Megtekintve 2225 alkalommal
IMG_2127.jpg
IMG_2127.jpg (279.92 KiB) Megtekintve 2225 alkalommal

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Az a hülye bogár megint zümmög, most éppen valami streamert keresgélek. Lehet, hogy tennék egy próbát az Auralic Aries Minivel. Elég sokat olvasgattam, ami leginkább visszatart az a kezelési lehetőségek problémája. Itt is leírta valaki, hogy csak almás cuccokkal lehet használni, de a neten lehet találni írásokat UPNP-s programokkal való machinációkról androiddal, egyebekkel. Az almás világ tőlem elég messze van, és csak ezért biztosan nem veszek ilyen telefont vagy mást.

Saját tapasztalatokra lennék kíváncsi: mekkora problémát csinálok magamnak, ha mégis kipróbálok egy ilyen lejátszót Apple nélkül? Windows sem játszik, csak az Android. Tulajdonképpen csak a Tidal lenne a lényeg.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

grindlock
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2022.02.27., vas. 18:22
Értékelés: 4

Re: készülék tesztelés

Hozzászólás Szerző: grindlock »

mishow írta:
2022.11.25., pén. 12:38
grindlock írta:
2022.11.23., szer. 09:55
Sziasztok!
Itthon létezik olyan kereskedés, akiknél lehet otthoni hálózati lejátszó tesztet végezni?
A vinil.hu-nál van hasonló a hangszedőkre, hátha van erre is?
Köszi
A vinil.hu - nagyon hasznos - próba lehetőséghez hasonlóról nem tudok másnál, más eszközre, ettől még simán lehet. DE!
Elvben mint fogyasztót megillet téged a 14 napos visszaküldési lehetőség.
Tudom, hogy sokan ezt használják teszelésre, ami szerintem nem korrekt, ezt a lehetőséget nem erre találta ki a jogalkotó.
Viszont lehet, hogy pont emiatt néhány forgalmazónál van bontott darab abból, ami neked kell.
Azt javaslom, ha kitaláltad, mit szeretnél, telefonálj körbe pár kereskedőt, vagy írj nekik emailt.
Ha van bontott darabjuk, talán még örülnek is neked, és esetleg kis kedvezményt is kaphatsz.

Köszi a tippet.
Szerintem a 14 napot nem túl etikus erre használni, meg szerintem annyi idő alatt "be sem érik" egy új készülék hangja.
Na majd körbenézek.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: készülék tesztelés

Hozzászólás Szerző: mishow »

grindlock írta:
2022.11.23., szer. 09:55
Sziasztok!
Itthon létezik olyan kereskedés, akiknél lehet otthoni hálózati lejátszó tesztet végezni?
A vinil.hu-nál van hasonló a hangszedőkre, hátha van erre is?
Köszi
A vinil.hu - nagyon hasznos - próba lehetőséghez hasonlóról nem tudok másnál, más eszközre, ettől még simán lehet. DE!
Elvben mint fogyasztót megillet téged a 14 napos visszaküldési lehetőség.
Tudom, hogy sokan ezt használják teszelésre, ami szerintem nem korrekt, ezt a lehetőséget nem erre találta ki a jogalkotó.
Viszont lehet, hogy pont emiatt néhány forgalmazónál van bontott darab abból, ami neked kell.
Azt javaslom, ha kitaláltad, mit szeretnél, telefonálj körbe pár kereskedőt, vagy írj nekik emailt.
Ha van bontott darabjuk, talán még örülnek is neked, és esetleg kis kedvezményt is kaphatsz.

grindlock
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2022.02.27., vas. 18:22
Értékelés: 4

készülék tesztelés

Hozzászólás Szerző: grindlock »

Sziasztok!
Itthon létezik olyan kereskedés, akiknél lehet otthoni hálózati lejátszó tesztet végezni?
A vinil.hu-nál van hasonló a hangszedőkre, hátha van erre is?
Köszi

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 291
Tartózkodási hely: Szada

Re: Hálózati audio lejátszók iEast

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

mishow írta:
2022.11.17., csüt. 23:22
gomolalaci írta:
2022.11.17., csüt. 20:38
Van a garázsomban egy olcsó iEast M50 lejátszó aktív hangsugárzó párral. A célnak tökéletesen megfelelő a környezethez. Ismerősömnek szerettem volna segíteni, hogy hol lehet ilyet venni, de úgy tűnik nyoma veszett... Mi lett az iEast készülékekkel?
Ahogy előttem idézték, a kereskedő leállt vele, mert sok volt a hibás példány. Ez egy időben már itt is téma volt.
Ebben a szegmensben most ez a legolcsóbb, és most pont BF áron megvehető. Ugyanaz, mint a Wiim, stabil a wifi vevője, egész jó a hangja, amire keresed, szerintem pont jó!
https://www.netdepo.hu/Elipson-WM-haloz ... iolejatszo
Köszönöm szépen az ajánlásokat!
A gondolkodás nem megerőltető...

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók iEast

Hozzászólás Szerző: mishow »

gomolalaci írta:
2022.11.17., csüt. 20:38
Van a garázsomban egy olcsó iEast M50 lejátszó aktív hangsugárzó párral. A célnak tökéletesen megfelelő a környezethez. Ismerősömnek szerettem volna segíteni, hogy hol lehet ilyet venni, de úgy tűnik nyoma veszett... Mi lett az iEast készülékekkel?
Ahogy előttem idézték, a kereskedő leállt vele, mert sok volt a hibás példány. Ez egy időben már itt is téma volt.
Ebben a szegmensben most ez a legolcsóbb, és most pont BF áron megvehető. Ugyanaz, mint a Wiim, stabil a wifi vevője, egész jó a hangja, amire keresed, szerintem pont jó!
https://www.netdepo.hu/Elipson-WM-haloz ... iolejatszo

Avatar
tomrider
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
Értékelés: 100
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Hálózati audio lejátszók iEast

Hozzászólás Szerző: tomrider »

gomolalaci írta:
2022.11.17., csüt. 20:38
Van a garázsomban egy olcsó iEast M50 lejátszó aktív hangsugárzó párral. A célnak tökéletesen megfelelő a környezethez. Ismerősömnek szerettem volna segíteni, hogy hol lehet ilyet venni, de úgy tűnik nyoma veszett... Mi lett az iEast készülékekkel?
Mishow kolléga linkelte be egy bő hónapja, az iEast forgalmazása itthon megszűnt, de van alternatíva:
https://lejatszo.hu/?h=itt-a-linkplay-e ... lejatszoja
Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 217

Re: Hálózati audio lejátszók iEast

Hozzászólás Szerző: feket663 »

gomolalaci írta:
2022.11.17., csüt. 20:38
Van a garázsomban egy olcsó iEast M50 lejátszó aktív hangsugárzó párral. A célnak tökéletesen megfelelő a környezethez. Ismerősömnek szerettem volna segíteni, hogy hol lehet ilyet venni, de úgy tűnik nyoma veszett... Mi lett az iEast készülékekkel?
pl itt: https://www.audiophonics.fr/en/streamer ... 15946.html
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 291
Tartózkodási hely: Szada

Hálózati audio lejátszók iEast

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Van a garázsomban egy olcsó iEast M50 lejátszó aktív hangsugárzó párral. A célnak tökéletesen megfelelő a környezethez. Ismerősömnek szerettem volna segíteni, hogy hol lehet ilyet venni, de úgy tűnik nyoma veszett... Mi lett az iEast készülékekkel?
A gondolkodás nem megerőltető...

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Megyer írta:
2022.11.15., kedd 20:35
Még nem találkoztam ezzel a jelenséggel, de meg nem lepődök rajta. Elhiszem hogy eddig jó volt, én nekem viszont annyira kezdetleges a saját applikáció hogy inkább elkerülöm.
Nekem amúgy semmi bajom vele, mindent tud, amit kell. Könnyű kezelés, áttekinthető, és egyezik a Deezer felület könyvtárakkal, tehát bármelyik helyen tudok listákat szerkeszteni, ugyanúgy látszik.

Estére egyébként helyre állt a rend. Bő 1 év alatt ez volt eddig az egyetlen észrevételem.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Alex_Aston írta:
2022.11.15., kedd 15:36
Helló Limetree tulajok.

A saját app kereső nekem ma érdekes dolgot produkál.
Csak akkor bármit is hajlandó megtalálni, ha egy több szóból álló nevét, vagy címet teljesen bírom. Ellenkező esetben semmit sem dob fel.
Eddig ez úgy volt, hogyha bírtam mondjuk a keresőbe a Bagossy szót, akkor kidobta a Bagossy Brothers Companyt, meg bárkit, akinek a nevében volt ez a szó. Most meg semmit nem hoz fel, csak, ha beírom a teljes nevét, mind a 3 szót.

De ugyan ez van dalcímekkel is.

Running Up That Hill (A Deal With God)
Ha csak a zárójel előtti szöveget írom be, akkor nincs semmi találat, csak a teljes, zárójeles résszel együtt...


Más is tapasztal ilyet? Mi lehet ez? gondolkodik.gif
Biztos a Marantz miatt van :D
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”