Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Alátétek, rezgéscsillapítás

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: pali923 »

zoli73 írta:
2023.02.01., szer. 23:08
De mivel nálunk nincs külön zenehallgató szoba, így maradt a nappali, ami meg egyéb funkcióinál fogva, kissé kompromisszumos, itt én sem engedhetem szabadjára a gyeplőt, mindenféle függesztésekkel például.
Szerintem még te is jobb helyzetben vagy, mint sok sorstársunk. Azt hiszem, hogy ezt a kompromisszumot, amit neked meg kell kötni, nagyon sok hifista szívesen felvállalná. Én is szerencsés embernek tartom magam a feleségem miatt. "Talán" ez is van olyan fontos, mint a jó hang. :D :rolleyes:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

pali923 írta:
2023.02.01., szer. 22:52
zoli73 írta:
2023.02.01., szer. 22:47
Amúgy a feleségét egyáltalán nem zavarja, sőt rendszeresen hallgatnak együtt zenét.
De nem a nappaliban. :D
Lehet, hogy minden hifista ilyen feleségről ábrándozik? :smile29:
Nem, nem a nappaliban. Ahogy lentebb említettem, ez a helyiség(kb. 35m²) valaha istáló volt, de ez ma már szinte hihetetlen ahogy kipofozták. A zeneszoba mellett könyvtár is, körbe a falak könyvespolccal borítva, kanapé asztallal, és egy íróasztal a többi berendezés.
A feleségemre én sem szólhatok egy szót sem, abszolút partner a zenekeltésben, hallgatásban.
Ha nem vagyok itthon, Ő akkor is rendszeresen hallgatja a rendszert.
Nála még a "feleség tűrő faktor" sem szempont, véleménye szerint egy hangsugárzó annál jobb, minél nagyobb!
De mivel nálunk nincs külön zenehallgató szoba, így maradt a nappali, ami meg egyéb funkcióinál fogva, kissé kompromisszumos, itt én sem engedhetem szabadjára a gyeplőt, mindenféle függesztésekkel például.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: pali923 »

zoli73 írta:
2023.02.01., szer. 22:47
Amúgy a feleségét egyáltalán nem zavarja, sőt rendszeresen hallgatnak együtt zenét.
De nem a nappaliban. :D
Lehet, hogy minden hifista ilyen feleségről ábrándozik? :smile29:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

trane írta:
2023.02.01., szer. 22:39
zoli73 írta:
2023.02.01., szer. 17:08
...Próbálkozott már valaki hasonló megoldással?
a '90-es évek elején a Söünd Arts-nak volt ilyen (krómozott) 'zártszelvényből készült vázra drótokkal függesztett polcok'-állványa leborulok.gif

hopp, rémlett, hogy láttam a Jófogáson, és még van is egy (fekete) :rolleyes: > https://www.jofogas.hu/pest/Audiophile_ ... 781435.htm
Ezt én is ismertem régről, de itt valami másról van szó. A barátomnál a készülékek egyesével, és a kereszben futó zsinórokon ülnek, szinte hintáznak.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

pali923 írta:
2023.02.01., szer. 22:32
zoli73 írta:
2023.02.01., szer. 17:08
Próbálkozott már valaki hasonló megoldással?
Még a régi avx-en volt egy aktív és hozzáértő fórumtárs, aki kereskedett és épített is erősítőt valaha, csak a nicknevére emlékszem. Szerintem már rég nincs itt. Azt viszont tudom, hogy neki lógtak a lakásában a hifis gépei a plafonról, ha igaz, akkor láncokon. Ő is erre esküdött, közelebbi tapasztalatom viszont sajnos nincs róla.
Lehet, hogy megérne egy misét, csak sokkal több anyagi és más befektetést igényelne összehozni egy ilyet, és ha mégsem válik be, akkor is jár némi macerával a visszaállítás. A feleségtűrő faktor meg valószínűleg nagyon-nagyon nem ideális, tényleg egy külön pajta kell hozzá. :D
Ez az újdonsült barátom nem fórumozik aktívan, talán nem is tag, csak olvasgat itt néha. Vásárolt tőlem valamit, beszélgettünk és megívott, hallgassam meg a rendszerét. Közel lakik, így múlt szombaton meglátogattam. Mi tagadás, elgondolkodtató és kicsit kijózanító volt a látogatás.
Mit mondjak, a renszere megjelenése így nem túl dizájnos, de egy zeneszobába elmegy.
Amúgy a feleségét egyáltalán nem zavarja, sőt rendszeresen hallgatnak együtt zenét.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: prando »

Hmmmm....érdekes az élet, kb egy hete jutott eszembe, vajon milyen lenne lógva hagyni a keszülékeimet.
És ím, itt a téma.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: pali923 »

zoli73 írta:
2023.02.01., szer. 17:08
Próbálkozott már valaki hasonló megoldással?
Még a régi avx-en volt egy aktív és hozzáértő fórumtárs, aki kereskedett és épített is erősítőt valaha, csak a nicknevére emlékszem. Szerintem már rég nincs itt. Azt viszont tudom, hogy neki lógtak a lakásában a hifis gépei a plafonról, ha igaz, akkor láncokon. Ő is erre esküdött, közelebbi tapasztalatom viszont sajnos nincs róla.
Lehet, hogy megérne egy misét, csak sokkal több anyagi és más befektetést igényelne összehozni egy ilyet, és ha mégsem válik be, akkor is jár némi macerával a visszaállítás. A feleségtűrő faktor meg valószínűleg nagyon-nagyon nem ideális, tényleg egy külön pajta kell hozzá. :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Töki írta:
2023.02.01., szer. 21:17
zoli73 írta:
2023.02.01., szer. 17:08
Szép napot mindenkinek!

A napokban jártam egy újdonsült ismerősömnél, sőt inkább mondhatom barátomnál, akinél nagyon különös dolgot láttam, tapasztaltam. A rendszere készülékei, de még a hangsugárzók(!) is, nem készülék állványon, ill. a padlón álltak, hanem függesztve voltak elhelyezve!
A készülékek 2-2 szál zsinóron, bölcső szerűen ültek, a hangsugárzók(állódobozok!) kapúszerű szerkezetről lógtak alá.
Abszolút átlagos rendszer, sőt, mai árakon számolva inkább belépő kategóriás, de élményszerű hangot produkáltak!
Sok rendszert hallottam már, nagyon drágákat is, de ilyen térélményt, jelenlétérzetet amit ott, talán még soha! A tér minden irányban, de legfőképpen mélységben, és magasságban valószínűtlenül kiterjedt volt, olyan szinten beszippantott a zenébe, hogy szinte részei voltunk, körülöttünk voltak a hangszerek, az énekes! A hangsugárzók teljesen eltültek, minden teljesen térből szólalt meg, nem akartam hinni a fülemnek.
A gazdája csak mosolygott és azt mondta, hogy ez a függesztés hatása.
Annyira érzelmes, magával ragadó volt az élmény, hogy csak teltek az órák, és alig bírtam szabadulni.
Próbálkozott már valaki hasonló megoldással?
Ez érdekes. Láttam már készülékállványt, aminek a polcai függesztve voltak. Milyen anyagból voltak a függesztékek? Esetleg fémsodrony? Valamilyen lapok voltak függesztve, ami "polcként" szolgált a készülékek alatt, vagy egyéb?

Köszi
Semilyen lap, alátét nincs. Az állvány oldallapjai(fa) között futnak lazán a "zsinórok", elöl és hatul 1-1 keresztben, és erre van a készülék ráültetve.
Mikor a készülék súlyától megfeszül a zsinór, a készülék két oldalától kb. 45°-os szögben futnak felfelé, az állvány falához. Oda menetes kampók rögzítik.
A hangsugárzó egy három lábú állványon lóg, két láb az oldallap elejénél, egy láb hátul középen. Három függőleges zsinóron lóg a sugárzó, 2 elöl a hanszóróselyem rögzítő fészkébe befogattott karikás szemben rögzül(nyom nelkül eltávolítható), ill. 1 hatul középen, a hansugárzó dobozába becsavart facsavarhoz rögzítve. Igen, bele van tekerve egy facsavar a hangsugárzóba, de ez egy mindössze 80e Forintos hangsugárzó, kvázi nem kár érte.
A hangsugárzó alja kb. 6-8cm-re a padlótól.
Kb. minden szokásos ajánlásnak, logikának ellene megy az egész installálás, de egyertelműen működik.
Az egész rendszer bekerülési összege szűk 500e Ft, a kábelezés említésre sem méltó, olcsó kábelek, a hálózati kábelek a készülékek gyári "tyúkbél" drótjai, és mégis amit produkált az hihetetlen, én még mindig a hatása alatt vagyok.
A zsinórok, amiken a keszülékel, hangsugárzók lógnak, a tulajdonos elmondás szerint selyemzsinórok, kb. 2-3mm vastagok.
A készülékek esetében én is kérdeztem, hogy miért nem valami lapon ülnek, de a barátom azt mondta határozottan, hogy nem, az csak ront.
A készülékeknek a zsinórokon kell "hasalniuk".
Remélem így érthető, és elképzelhető az elhelyezés.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 636
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Töki »

zoli73 írta:
2023.02.01., szer. 17:08
Szép napot mindenkinek!

A napokban jártam egy újdonsült ismerősömnél, sőt inkább mondhatom barátomnál, akinél nagyon különös dolgot láttam, tapasztaltam. A rendszere készülékei, de még a hangsugárzók(!) is, nem készülék állványon, ill. a padlón álltak, hanem függesztve voltak elhelyezve!
A készülékek 2-2 szál zsinóron, bölcső szerűen ültek, a hangsugárzók(állódobozok!) kapúszerű szerkezetről lógtak alá.
Abszolút átlagos rendszer, sőt, mai árakon számolva inkább belépő kategóriás, de élményszerű hangot produkáltak!
Sok rendszert hallottam már, nagyon drágákat is, de ilyen térélményt, jelenlétérzetet amit ott, talán még soha! A tér minden irányban, de legfőképpen mélységben, és magasságban valószínűtlenül kiterjedt volt, olyan szinten beszippantott a zenébe, hogy szinte részei voltunk, körülöttünk voltak a hangszerek, az énekes! A hangsugárzók teljesen eltültek, minden teljesen térből szólalt meg, nem akartam hinni a fülemnek.
A gazdája csak mosolygott és azt mondta, hogy ez a függesztés hatása.
Annyira érzelmes, magával ragadó volt az élmény, hogy csak teltek az órák, és alig bírtam szabadulni.
Próbálkozott már valaki hasonló megoldással?
Ez érdekes. Láttam már készülékállványt, aminek a polcai függesztve voltak. Milyen anyagból voltak a függesztékek? Esetleg fémsodrony? Valamilyen lapok voltak függesztve, ami "polcként" szolgált a készülékek alatt, vagy egyéb?

Köszi
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

gnagy írta:
2023.02.01., szer. 19:24
zoli73 írta:
2023.02.01., szer. 17:08
...hanem függesztve voltak elhelyezve!
A készülékek 2-2 szál zsinóron, bölcső szerűen ültek, a hangsugárzók(állódobozok!) kapúszerű szerkezetről lógtak ...
Erről tudnál pár képet feltenni? Engem felcsigázott.
Sajnos nem, nem fotóztam le. Most jártam nála először, és meg sem fordult a fejemben, hogy fotózzak, meg aztán nem is szívesen tölteném fel, mert hát nem az én tulajdonomról van szó...
Egyébként ez a felfüggesztés merőben más megközelítés, mint amihez szokva vagyunk.
Mindenféle allványokat, alátéteket, rezgéscsillapítókat használunk a készülékeink, hangsugarzóink alatt, de a barátom szerint ez hibás megközelítés. Nekem is elég "forradalmi" az elmélet, de igen meggyőző volt amit hallottam.
Az erősítőim esetében tervezem kipróbálni, de pl. a hangsugárzóimhoz valami komoly állványra lenne szükség, ami egy lakókörnyezettel nem éppen összeegyesztethető.
A barátomnak dedikált zenegallgató szobája van, ami egy elég nagy szoba, egy néhai istálóból lett kialakítva. Itt kb. minden kisérletet, praktikát be lehet vetni, a család zavartatása nélkül.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
gnagy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2017.01.15., vas. 18:36
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Csömör

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: gnagy »

zoli73 írta:
2023.02.01., szer. 17:08
...hanem függesztve voltak elhelyezve!
A készülékek 2-2 szál zsinóron, bölcső szerűen ültek, a hangsugárzók(állódobozok!) kapúszerű szerkezetről lógtak ...
Erről tudnál pár képet feltenni? Engem felcsigázott.
Clearaudio Emotion I Audio Note CD 2.1x I Rogue Audio Magnum I Sonus Faber Cremona I ZU Event

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szép napot mindenkinek!

A napokban jártam egy újdonsült ismerősömnél, sőt inkább mondhatom barátomnál, akinél nagyon különös dolgot láttam, tapasztaltam. A rendszere készülékei, de még a hangsugárzók(!) is, nem készülék állványon, ill. a padlón álltak, hanem függesztve voltak elhelyezve!
A készülékek 2-2 szál zsinóron, bölcső szerűen ültek, a hangsugárzók(állódobozok!) kapúszerű szerkezetről lógtak alá.
Abszolút átlagos rendszer, sőt, mai árakon számolva inkább belépő kategóriás, de élményszerű hangot produkáltak!
Sok rendszert hallottam már, nagyon drágákat is, de ilyen térélményt, jelenlétérzetet amit ott, talán még soha! A tér minden irányban, de legfőképpen mélységben, és magasságban valószínűtlenül kiterjedt volt, olyan szinten beszippantott a zenébe, hogy szinte részei voltunk, körülöttünk voltak a hangszerek, az énekes! A hangsugárzók teljesen eltültek, minden teljesen térből szólalt meg, nem akartam hinni a fülemnek.
A gazdája csak mosolygott és azt mondta, hogy ez a függesztés hatása.
Annyira érzelmes, magával ragadó volt az élmény, hogy csak teltek az órák, és alig bírtam szabadulni.
Próbálkozott már valaki hasonló megoldással?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Miafene33
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2019.10.25., pén. 12:48
Értékelés: 5

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Miafene33 »

Én most kreáltam a hangsugárzók alá parafa, és hullámpapírból összeragasztott pogácsákat. A tüskéknél nálam jobbak. De a körülmények nálam se túl ideálisak hifizni.

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

Használok többféle bambusz alátétet. Ami a beszerzést illeti van Lidl, Ikea és Tesco által forgalmazott termék.
Azt vettem észre egy ideje, hogy ezek szétnyílnak, elrepednek. Most takarítottam le az állványomat és a takarítás közben vettem észre, hogy a közkedvelt Ikeás Aptitlig deszka is erre a sorsra jutott. Azt is észrevettem, hogy csak azoknál keletkezett elváltozás, ahol nagyobb hőt kibocsátó készülék lett ráhelyezve. Valakinek hasonló tapasztalat?

Van 2 kisebb Lidl-s deszka. Ezen Auralic Aries Mini volt. Ennek a közepén akkor rés lett, hogy át lehet látni rajta. Mindkettővel így jártam.
Van több Tesco-s deszkám. Ebből rögtön 2 méret is van. A kisebben szintén az Aries Mini volt. A készülék alatt keletkezett repedés és az egész deszka elvetemedett.
A nagyobbon Questyle CMA Twelve volt. A készülék alatt szétrepedt és a deszka elvetemedett.
Az Aptitligen Philips CD304 van. Ahogy rajta volt a készülék a trafó alatti részen szét van repedve. Látszik egy kis rész és kézzel is érezhető.
A végfok alatt is volt deszka többféle is, de érdekes módon egyiknek sincs ilyen problémája. Mondjuk nem is termel akkora hőt, hogy azt kézzel érezni lehetne, mint a többi cuccnál.
Ezek nálam inkább design elemek. Nem is került egy nagy vagyonba. Viszont az Aptitliget sajnálom, hogy megindult. Remélem nem reped tovább vagy nyílik szét jobban.

Ha érdekes majd készítek néhány fotót ezekről a deszkákról.
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Viszont urak, lehet hogy egy kicsit off, de muszáj megosztanom egy - számomra - örömteli tapasztalatot.
Hogy mennyit számít a szinergia, a készülékek egymásra hatása és ennélfogva egy készülék másik készüléktől függő megítélése - amire nyilván Ti is tudnátok számtalan példát mondani - erre itt egy saját tapasztalat.
Vásároltam itt a fórumon 2 garnitúra no name felragasztható széles talpú tüske készletet, és felmontíroztam az egyiket a Topping dac aljára.
A négy gumipogácsa lecserélése a három acéltüskére, nem kicsit forgatta meg a hangképet.
Annyival feszesebb, precízebb, teresebb és magasban dúsabb lett a hang - mennyivel is ?
Nem sokkal, de pont annyival, mint amit hiányolok - minden pozitívuma és nagy élményfaktora ellenére - az erősítő csere óta.
Ez korábban is logikus lépés lett volna, de a kisé vékonyabb hangú félvezetős hallgatásakor nem merült fel ilyen irányú megváltoztatása a hangzási balansznak.
A lényeg az, hogy most :party: :party: :party:

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Rock60 írta:
2022.12.08., csüt. 09:11
Gondolod, hogy nem elég sexi ?
Pedig még a lábai is szanaszét állnak ! :fekverohog:
hááát,el tudnák képzelni szebbet is,de az 18 karikás lenne :D
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Gondolod, hogy nem elég sexi ?
Pedig még a lábai is szanaszét állnak ! :fekverohog:

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Rock60 írta:
2022.12.07., szer. 20:11
Értem.
Az én állványom építési koncepciója az volt - 65 cm mély kitámasztással - hogy a tehetetlenségénél fogva - 55 kg.- ne engedje magát a szerkezetet megmozdulni, csak a membrán / fólia / mozduljon.
Így sajtolva ki a technikából a lehető legnagyobb dinamikát, ami egyébként a Quad leggyengébb pontja. / És a szubtartomány /
Szerintem ez a legkompromisszummentesebb konstrukció, amit Quadhoz valaha gyártottak - igaz, több út vezet Rómába - de hogy ezt így kereskedelmi forgalomba nem lehetne hozni, az biztos.
Illetve lehetne, csak a kutya nem venné meg, pláne, ha felesége van. :rolleyes:
A panel előtt sem takarószövet, sem fém védőrács, sem takarófólia.
Hadd jöjjön ki az a fránya hang ! :tutiok:
:smile32:

ezzel 100% ban egyetértek,nem a Playboy dupla oldalára való ilyenkor,de hangján sokat javit..de azért takard le vlmivel,ha nem használod... ;)
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Értem.
Az én állványom építési koncepciója az volt - 65 cm mély kitámasztással - hogy a tehetetlenségénél fogva - 55 kg.- ne engedje magát a szerkezetet megmozdulni, csak a membrán / fólia / mozduljon.
Így sajtolva ki a technikából a lehető legnagyobb dinamikát, ami egyébként a Quad leggyengébb pontja. / És a szubtartomány /
Szerintem ez a legkompromisszummentesebb konstrukció, amit Quadhoz valaha gyártottak - igaz, több út vezet Rómába - de hogy ezt így kereskedelmi forgalomba nem lehetne hozni, az biztos.
Illetve lehetne, csak a kutya nem venné meg, pláne, ha felesége van. :rolleyes:
A panel előtt sem takarószövet, sem fém védőrács, sem takarófólia.
Hadd jöjjön ki az a fránya hang ! :tutiok:

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Rock60 írta:
2022.12.07., szer. 13:26
Jól néz ki az az Arcici állvány, a gyárinál biztosan sokkal jobb.
Hogy az enyémnél jobb-e, azt sosem fogjuk megtudni. / 1600 dolcsi /

Az enyém ránézésre kétszer olyan nehéz, meg rondább és fixen áll a Quad nélkül is.
Nem teherhordó elemként működik benne a panel mint az Arciciben - isten őrizz - hanem tüskék közé szorítva áll, az amúgy is állítható tüskéken álló vázszerkezetben.

Magassága ránézésre hasonló az Arcicihez, vagy magasabb kicsivel. Fontos szempont volt, hogy a Tv tengelyvonalát kb. elérje a panel tengelyvonala.
Hogy ne röppenjen el a hang a fej fölött, kb. 6 - 8 fokkal meg van döntve az egész miskulancia.

Majd teszek fel képet, csak ne lenne olyan macerás - nekem. :napsut:

Tetszik az a lemez... :smile54:
az Arcici nem tömegnövelés végett van,tüske van,de az alsó részén...olyan mintha satuba szoritaná az ESL63-as...nem véletlenül alkalmaz maga a Quad is a késöbbi példányoknál "kitámasztót",vagy másik gyártónál opcionális a fémkeret,"egy kevéske kis + pénzért" ;)

https://www.quad-hifi.co.uk/esl-2812/
Csatolmányok
arcici.jpg
arcici.jpg (145.76 KiB) Megtekintve 1404 alkalommal
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Jól néz ki az az Arcici állvány, a gyárinál biztosan sokkal jobb.
Hogy az enyémnél jobb-e, azt sosem fogjuk megtudni. / 1600 dolcsi /

Az enyém ránézésre kétszer olyan nehéz, meg rondább és fixen áll a Quad nélkül is.
Nem teherhordó elemként működik benne a panel mint az Arciciben - isten őrizz - hanem tüskék közé szorítva áll, az amúgy is állítható tüskéken álló vázszerkezetben.

Magassága ránézésre hasonló az Arcicihez, vagy magasabb kicsivel. Fontos szempont volt, hogy a Tv tengelyvonalát kb. elérje a panel tengelyvonala.
Hogy ne röppenjen el a hang a fej fölött, kb. 6 - 8 fokkal meg van döntve az egész miskulancia.

Majd teszek fel képet, csak ne lenne olyan macerás - nekem. :napsut:

Tetszik az a lemez... :smile54:

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Rock60 írta:
2022.12.06., kedd 20:42
Jó estét !
Abban kérném a segítségeteket - nem nyálaznék át 46 oldalt - hogy csöves erőlködő alá milyen alátétet javasoltok ? Nem lapra gondolok, inkább csak 4 valamire, amit a gyári láb alá, vagy helyére rögzítenék.
Tudom, hogy nincsenek örök érvényű igazságok, de ha esetleg olyan irányú tapasztalata is van valakinek, hogy milyen alátét húzza inkább felfelé a hangzási balanszt, azt külön megköszönném.
a Quad ESL63-shoz veszel egy Arcici Frame-t:

https://www.stereophile.com/content/qua ... uad-stands

és menni fog neki csövivel is a Béla Fleck "Flight of the cosmic Hippo" is :D

https://www.youtube.com/watch?v=Tt_22fXoDYs
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

A Vz marad... :napsut:

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Rock60 írta:
2022.12.06., kedd 23:22
Köszi, majd megpróbálom. Bár már most is elég trampli a Quad összbenyomása, mert a gyári kis lábacskája helyett már most is a föld fölött lebeg fél méterrel, egy drabális konzolban.
Az AN ic - k között van olyan, ami a többihez képest kicsit vékonyabb hangú ?
Mondjuk nem feltétlenül szeretnék mindent felforgatni az erősítő körül, lehet hogy a csőcsere helyrebillenti a ballanszt.
Ettől függetlenűl kellene valami a mezei konzol és a csöves közé - szerintem.
Szólj ha Vz eladó, kellene fél méter sztereóhoz való.... Dugó nélkül is jó.

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Köszi, majd megpróbálom. Bár már most is elég trampli a Quad összbenyomása, mert a gyári kis lábacskája helyett már most is a föld fölött lebeg fél méterrel, egy drabális konzolban.
Az AN ic - k között van olyan, ami a többihez képest kicsit vékonyabb hangú ?
Mondjuk nem feltétlenül szeretnék mindent felforgatni az erősítő körül, lehet hogy a csőcsere helyrebillenti a ballanszt.
Ettől függetlenűl kellene valami a mezei konzol és a csöves közé - szerintem.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”