Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Elektroncső topik {___]=

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Most itt kellene jönnie a csőcsere utáni tapasztalataimnak, de sajnos sok mindenről nem tudok beszámolni, mert az előerősítő megmakacsolta magát, és nem tudom hallgatni. :smile30:
Minden átmenet nélkül ki-be kapcsolgat. Ha megy rá jel, ha nem, ha van rá dugva valami ha nem.
Mikor bekapcsolom, 30sec késleltetéssel behúz egy relé, ez után "harcra kész". Elvileg.
Nos, ez a relé különböző időközönként ki-be kattan, mikor kikapcsol, akkor az erősítő újra elkezdi a szokásos fél perces felfűtési időt(ez alatt az előlapi kontroll led villog), majd újra bekapcsol. Aztán még cifrázza is, mert néha ez a relé még kerreg is, mint a géppuska, ki-be-ki-be...
Tehát nem tudo milyen hangja van a jobb minőségű csőkészlettel. Próbálkoztam egy cső visszacserével is, de hiába, csak kattog, és villog a led az előlapon, és oda a zenehallgatás... sad.gif
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 16:56
dixie-chicken írta:
2022.12.03., szomb. 16:45
zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 13:54


Köszönöm a jókivánságot!
Igen, pont ilyen gyűrűk, de csövenként csak egy van az enyémben. Az óta áttúrtam a manual-t, és kiderült, hogy gyári tartozékok, csillapító gyűrűként említik, de arról nem szól a fáma, hogy milyen hatást tulajdonítanak neki.
csökkentik a mikrofóniát,és védik a csöveket bizonyos külső rezgésektől...az én esetemben közel volt a hangszoró,lemezjátszó,csövi (phonoval),ha kicsit jobban feltekertem,nagyon kóválygott a mélynyomó...amikor felraktam a gyűrűket,gyakorlatilag mint a subsonic szűrő,megszüntek a kóválygások...nem 100%,de kb :kiss: ..és független milyen cső volt:Tungsram vagy 3 féle,GE,JJ,Sovtek,Philips Miniwatt...na akkor mondtam hogy,az én rendszeremben,innét max LED világithat,más nem :smile30:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

dixie-chicken írta:
2022.12.03., szomb. 16:45
zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 13:54
SoundMania írta:
2022.12.03., szomb. 13:28


ilyesmi?...van aki szereti a hatását,és van aki nem...vannak gyárki készülékek ahol eleve felrakják,és van aki útólag...sok szerencsét az új szerzeményhez,és türelmet a tube rolling féle játékokhoz...nekem nem volt már idegem hozzá,egy idő után :smile49:
Köszönöm a jókivánságot!
Igen, pont ilyen gyűrűk, de csövenként csak egy van az enyémben. Az óta áttúrtam a manual-t, és kiderült, hogy gyári tartozékok, csillapító gyűrűként említik, de arról nem szól a fáma, hogy milyen hatást tulajdonítanak neki.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 13:54
SoundMania írta:
2022.12.03., szomb. 13:28
zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 11:52


Nem, elzárkózni semmiképpen nem akarok, de most nem is tervezem egzotikus csövek levadászását, tesztelését. Inkább előbb szeretném meg, ill. kiismerni a jelenlegi formájában.
Apropó, mivel visszatettem a helyére a régi előfokot, most "szabaddá" vált, így kicseréltem benne a csöveket, és egy füst alatt ki is takarítottam. Kiváncsian várom mit produkál ezekkel, majd referálok.
Még egy kérdés, mik azok a piros gumi gyűrűk a csövek "derekán"? Talán csillapítanak valamit?
ilyesmi?...van aki szereti a hatását,és van aki nem...vannak gyárki készülékek ahol eleve felrakják,és van aki útólag...sok szerencsét az új szerzeményhez,és türelmet a tube rolling féle játékokhoz...nekem nem volt már idegem hozzá,egy idő után :smile49:
Csatolmányok
IMG_4398.JPG
IMG_4398.JPG (191.17 KiB) Megtekintve 788 alkalommal
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 13:54
SoundMania írta:
2022.12.03., szomb. 13:28
zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 11:52


Nem, elzárkózni semmiképpen nem akarok, de most nem is tervezem egzotikus csövek levadászását, tesztelését. Inkább előbb szeretném meg, ill. kiismerni a jelenlegi formájában.
Apropó, mivel visszatettem a helyére a régi előfokot, most "szabaddá" vált, így kicseréltem benne a csöveket, és egy füst alatt ki is takarítottam. Kiváncsian várom mit produkál ezekkel, majd referálok.
Még egy kérdés, mik azok a piros gumi gyűrűk a csövek "derekán"? Talán csillapítanak valamit?
Ha azok a gumik amire gondolok, akkor igen, csillapításra használják. De amikhez már ilyen kell, azok gyanúsak.
A beszámoló eredményén szerintem nem fogunk meglepődni. Remélem te majd jobban! :)

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

SoundMania írta:
2022.12.03., szomb. 13:28
zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 11:52
SoundMania írta:
2022.12.03., szomb. 11:22


Írtad, hogy nem akarsz tesztelni... Pedig érdemes. Egy alsókategóriás cső/cső készlet helyett egy igen jó, nagyobb javulást hozhat mint ha készüléket cserélnél. De ezt addig nem tudod elhinni amíg magad nem hallod. De komoly tuning lehetőség! Kár kihagyni és kár elzárkózni ilyentől.
Nem, elzárkózni semmiképpen nem akarok, de most nem is tervezem egzotikus csövek levadászását, tesztelését. Inkább előbb szeretném meg, ill. kiismerni a jelenlegi formájában.
Apropó, mivel visszatettem a helyére a régi előfokot, most "szabaddá" vált, így kicseréltem benne a csöveket, és egy füst alatt ki is takarítottam. Kiváncsian várom mit produkál ezekkel, majd referálok.
Még egy kérdés, mik azok a piros gumi gyűrűk a csövek "derekán"? Talán csillapítanak valamit?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1306
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tonya »

zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 11:05
Tesztelgetni nem szeretnék, de ha azt mondod, hogy ezek az Amperex/ Siemens csövek jobbak, mint a Sovtek, akkor kicserélem és azzal hallgatom.
A Siemens E188CC cső kimondottan audio célokra lett kifejlesztve, jóval kisebb zaj, illetve nem mikrofóniások....ezt mindenképpen a legelső fokozatba raknám, az Amperex ECC88 is jó hangú cső (meglepően jó), így nem hinném, hogy mellé nyúlsz ha kicseréled a Sovtekeket, klasszissal jobb lesz a hang szerintem. Nem kell semmit állítani az erősítőben, csereszabatosak a csövek (feltéve ha jók is )
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Általában gyártóként/konstrukcióként szokott lenni jellemző hangképe a csöveknek, ami aztán többnyire megjelenik az ugyanolyan gyártó/hasonló konstrukció csövének a hangjában.
Tehát mondjuk egy feketeanódos Sylvania ECC83 az elég hasonló hangú lesz, mint ugyanabból ECC85, vagy akár egy 6CA7.
Vagy pl egy General Electric csőtől is hasonló tulajdonságokra lehet számítani függetlenül attól, hogy kisjelű cső, teljesítmény vagy akár egyenirányító cső.
És akkor ha elég ilyet hallgatott már valaki, akkor elég magabiztosan tud választani csövet magának akár egy uj készülékhez is. Feketeöves csövesezők tipusonként komplett repertoárt tartanak, hogy ha “beesik” valami készülék, akkor legyen mivel meghallgatni.
Mert mondjuk egy usa/angol/holland csöveken edzett fül nem fog szívesen meghallgatni egy készüléket Sovtek vagy Elektro Harmonix csövekkel. Nem azért, mert sznob, hanem azért, mert pontosan tudja, hogy ezek az olcsó csövek annyit rontanak a hangon, hogy nem a reális képet fogja kapni a készülék meghallgatásával annak tudásáról.

Még a méréshez: Én meg leginkább azon az állásponton vagyok, hogy egyszer kell jól beállítani egy készüléket új csövekkel. Ha később elmászik, akkor nem a készüléket kell utánállítani, hanem a gyenge csöveket kidobálni és tenni bele újat, mert azok már úgysem fognak igazán jól szólni. Az újak között ritka az akkora szórás, ami kifejezett nagyonbeállítást igényelne. Erősítőkre ez szerintem teljesen igaz, de egy tunerre már pl nem.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 11:52
SoundMania írta:
2022.12.03., szomb. 11:22
zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 11:05



Eddig egy csöves készülékkel volt/van dolgom, a phono előerősítőmmel. Igaz, sok dolgom azzal sincs. A barátom, aki építette azt mondta, ne agyaljak a benne lévő csöveken, mert sok ezer órát kibírnak, majd ha cserélni kell, akkor Ő szerez bele újakat. Ezen kívül a csöves világ eddig nekem kimaradt, így nem is tartottam szüksegesnek, hogy elmerüljek a csövek világában.
Az előerősítőm előző gazdája felhívta a figyelmemet, néhány külföldi fórumra, az ott olvasottak alapján szerezte be hozzá ezt a négy csövet.
Tegnap este, már ágyban fekve rákerestem az egyik ilyen oldalra, ahol ARC tudorok osztják a tapasztalatokat, és ott elég egybehangzóan a V1-V2 csőfoglalatba a Siemens, a V3-V4 foglalatba az Amperex csöveket ajánlják.
Persze ettől még más márkajú cső is szóba jöhet, ez talán ízlés kérdese is, ha tényleg jól hallható a különbség az egyes csövek között.
Sajnos most nem érek rá vele foglalkozni(talán majd este felé, vagy holnap), mert visszakötöttem az elődjét, amit ma, kora délután jönnek meghallgatni.
Írtad, hogy nem akarsz tesztelni... Pedig érdemes. Egy alsókategóriás cső/cső készlet helyett egy igen jó, nagyobb javulást hozhat mint ha készüléket cserélnél. De ezt addig nem tudod elhinni amíg magad nem hallod. De komoly tuning lehetőség! Kár kihagyni és kár elzárkózni ilyentől.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

SoundMania írta:
2022.12.03., szomb. 11:22
zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 11:05
SoundMania írta:
2022.12.03., szomb. 10:22


Az idő elteltével kapcsolatban ezt a lehetőséget valóban kihagytam.
Miből gondolod, hogy kellene valamit állítani? Mi van a csövekre írva!? Ecc88, nem?
Mit szeretnél állítani? És hányszor? A csövek élettartama alatt? És utána? Gondolj csak bele. Felejtsd el. Ezeket és az ekvivalens típusokat nyugodtan használhatod egymás helyett állítás nélkül. Az ARC kézikönyvében olvastál erről az állításról? A csöveknek sem véletlenül adnak azonos típusjelölést és nem véletlenül adják meg az ekvivalens típusokat sem. A gyártók és a földrészek miatt röviden. Amúgy egymásnak is gyártottak /cimkéztek csöveket. Szerinted megtehették volna ha állítgatni kell minden cserekor?
Jó csőhang tesztelést kívánok a hétvégére!
Az alább kerekedett vitát olvasva gondoltam arra, hogy csőcsere miatt állítani kell valamit. Ott azt taglalták, hogy csőcsere alkalmával munkapontot kell állítani, mert különben nem fog az erősítő megfelelően működni.
Nem értek a csöves erősítőkhöz, de talán egyszerű zenehallgató létemre nem is feltétlen elvárás ez, ezért is tettem fel kérdéseket.
Az erősítőm manuálját, szervizkönyvét még nem volt időm tanulmányozni.
Tesztelgetni nem szeretnék, de ha azt mondod, hogy ezek az Amperex/ Siemens csövek jobbak, mint a Sovtek, akkor kicserélem és azzal hallgatom.
Üdvözlet a csövek és csövesek világában! Nem nagyon érdekelhetett eddig ez a kör. Pedig sokszor voltak ezek témák. Na de majd pár év alatt összegyűlik a megfelelő tudásod hozzá. Jól hallhatóan jobbak ezek a csövek. Én ugyan nem szeretem a 88-asok hangját, Simens egyáltalán nem a kedvencem, de sovteknél még az is jobb. De párat neked is hallanod kell, hogy érezd a különbséget.
Köszönöm :D !
Eddig egy csöves készülékkel volt/van dolgom, a phono előerősítőmmel. Igaz, sok dolgom azzal sincs. A barátom, aki építette azt mondta, ne agyaljak a benne lévő csöveken, mert sok ezer órát kibírnak, majd ha cserélni kell, akkor Ő szerez bele újakat. Ezen kívül a csöves világ eddig nekem kimaradt, így nem is tartottam szüksegesnek, hogy elmerüljek a csövek világában.
Az előerősítőm előző gazdája felhívta a figyelmemet, néhány külföldi fórumra, az ott olvasottak alapján szerezte be hozzá ezt a négy csövet.
Tegnap este, már ágyban fekve rákerestem az egyik ilyen oldalra, ahol ARC tudorok osztják a tapasztalatokat, és ott elég egybehangzóan a V1-V2 csőfoglalatba a Siemens, a V3-V4 foglalatba az Amperex csöveket ajánlják.
Persze ettől még más márkajú cső is szóba jöhet, ez talán ízlés kérdese is, ha tényleg jól hallható a különbség az egyes csövek között.
Sajnos most nem érek rá vele foglalkozni(talán majd este felé, vagy holnap), mert visszakötöttem az elődjét, amit ma, kora délután jönnek meghallgatni.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: viri »

zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 09:15
Szép napot mindenkinek!
A hozzáértők véleményét szeretném kérni 4 db csőről, amit az előerősítőmhöz kaptam, mint tartalék/tuning megoldás.
Elméletileg használatlanok, bár ez nem bizonyított.
A kérdésem, milyen minőséget, ill. értéket képviselnek?
Nem eladni szeretném, csak tudni, hogy mit várhatok tőlük, ha a jelenleg az erősítőben dolgozó Sovtek csövek helyére bekerülnek.
Illetve ha kicserélem, szükséges-e valami "utánálítás", szabályozás?
Külföldi fórumokon a legjobb megoldásnak javasolják ezeket a csövemet, az adott erösítőbe, ami egy ARC LS-8.
Köszönöm előre is!
Szerintem a bias állítás (ha nem automata) akkor az csak végfok cső esetén szükséges, a kis előfok csövek cseréjénél nem. Mind a két pár amit lefotóztál, lényegesen jobb lehet a sovteknél. Mostanában sok csövet hazahordtam, egyre egzotikusabbakat (és drágábbakat) mert ráéreztem az ízére, hogy milyen plusz élményt tud hozni hangzásba egy jó cső. Pl. az a 188-as siemens nagyon ígéretes. Én azt tapasztaltam, hogy pl. az SQ Philips e88cc-nél, (ami önmagában is egy nagyon eleven, nyílt hangú cső) jobb az SQ Philips e188cc (még kifinumultabb a hangja). Én úgy tudom, hogy ez minden 188-as csőre igaz, hogy szigorúbb szabványok szerint gyártják. És ami egy még magasabb kategória, még alacsonyabb zajú, az a CCa. Nálam az lett a végső befutó az előfokom line részének utolsó csöve egy Siemens e88CCa (1959). De ez már 120 euro körül van sajnos.
Ha már így belementem, akkor leírom, hogy pl. a DAC-omban 2db 88-as cső kell, kipróbáltam jó párat, és a legfantasztikusabb (első hallásra szerelem) egy 1955 előtti, ritka jelölésű red label Valvo e188cc lett (ami sajnos még drágább) de így próbálgatva érti meg az ember, hogy miért van ilyen nimbusza (és ára) a régi csöveknek. Tehát ebben semmi sznobizmus nincsen, (mintha a fogamat húzták volna, úgy fizettem ki) hanem valós tudás, vagy produkció, vagy nem tudom hogy fogalmazzam, van mögötte.
Hozzáteszem, hogy ilyen csöveket csak garantált helyről, bemérve érdemes venni, én ebay-ról, meg "cső legigényesebbnek" minden fasza, de nincs bemérve helyekről nem mernék.
És így már értehetőbb is az áruk, hiszen egy több mint 70 éves, de tényleg új, NOS cső, pótolhatatlan, ilyen többet már nem lesz soha a föld kerekén.

Pár hozzászólással később írod, hogy nem akarsz tesztelgetni, csak beakarod rakni, (ha mások azt mondják hogy jobb) és azzal hallgatni. Ha beteszed ezeket a csöveket, akkor lehet, hogy ez megfog változni. Ez kicsit olyan mint a kábelezés. Ha egyszer rájössz, hogy uh, egy ilyen csere után még ezt is tudja a rendszer, milyen plusz rétegek kerülnek még elő a kedvenc felvételekből, akkor elindul a kiváncsiság. Nem akarlak hifizésre buzdítani, ugyanakkor a tapasztalatszerzés jó dolog, egy kis cső cseréjéhez 0 tudás kell, és ha majd megállapodsz valamelyiknél, a saját ízlésed szerint, akkor az egy tapasztalt, tudatos döntés lesz.

ui.: közben látom , hogy soundmania is ugyanezt írta tömörebben :)
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 11:05
SoundMania írta:
2022.12.03., szomb. 10:22
zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 09:40


Nem, még nem próbáltam őket, mivel tegnap délután került hozzám az előerősítő, benne a Sovtek csövekkel. "Ismerkedés" gyanánt meghallgattam három jól ismert albumot, de már így is pozitívak a tapasztalatok. A csőcserébe már csak azért sem ugrottam fejest, mert mint ahogy azt kérdeztem is, nem tudom, hogy ilyenkor szükséges-e valami beállítás, ami, ha igen, akkor ahhoz segítségre lesz szükségem.
Az idő elteltével kapcsolatban ezt a lehetőséget valóban kihagytam.
Miből gondolod, hogy kellene valamit állítani? Mi van a csövekre írva!? Ecc88, nem?
Mit szeretnél állítani? És hányszor? A csövek élettartama alatt? És utána? Gondolj csak bele. Felejtsd el. Ezeket és az ekvivalens típusokat nyugodtan használhatod egymás helyett állítás nélkül. Az ARC kézikönyvében olvastál erről az állításról? A csöveknek sem véletlenül adnak azonos típusjelölést és nem véletlenül adják meg az ekvivalens típusokat sem. A gyártók és a földrészek miatt röviden. Amúgy egymásnak is gyártottak /cimkéztek csöveket. Szerinted megtehették volna ha állítgatni kell minden cserekor?
Jó csőhang tesztelést kívánok a hétvégére!
Az alább kerekedett vitát olvasva gondoltam arra, hogy csőcsere miatt állítani kell valamit. Ott azt taglalták, hogy csőcsere alkalmával munkapontot kell állítani, mert különben nem fog az erősítő megfelelően működni.
Nem értek a csöves erősítőkhöz, de talán egyszerű zenehallgató létemre nem is feltétlen elvárás ez, ezért is tettem fel kérdéseket.
Az erősítőm manuálját, szervizkönyvét még nem volt időm tanulmányozni.
Tesztelgetni nem szeretnék, de ha azt mondod, hogy ezek az Amperex/ Siemens csövek jobbak, mint a Sovtek, akkor kicserélem és azzal hallgatom.
Üdvözlet a csövek és csövesek világában! Nem nagyon érdekelhetett eddig ez a kör. Pedig sokszor voltak ezek témák. Na de majd pár év alatt összegyűlik a megfelelő tudásod hozzá. Jól hallhatóan jobbak ezek a csövek. Én ugyan nem szeretem a 88-asok hangját, Simens egyáltalán nem a kedvencem, de sovteknél még az is jobb. De párat neked is hallanod kell, hogy érezd a különbséget.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

SoundMania írta:
2022.12.03., szomb. 10:22
zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 09:40
SoundMania írta:
2022.12.03., szomb. 09:30


Nem mondod, hogy meg sem próbáltad még őket a sovtek helyett!? Szerimtem már bánhatod is az elveszett időt! :)
De ha valóban jó hangot akarsz, akkor ajánlom a 6N30p-DR-t. Ha ezt nem mered, akkor utána valami jó USA csövet. Aztán ezeket.... Ha nincs más....
Nem, még nem próbáltam őket, mivel tegnap délután került hozzám az előerősítő, benne a Sovtek csövekkel. "Ismerkedés" gyanánt meghallgattam három jól ismert albumot, de már így is pozitívak a tapasztalatok. A csőcserébe már csak azért sem ugrottam fejest, mert mint ahogy azt kérdeztem is, nem tudom, hogy ilyenkor szükséges-e valami beállítás, ami, ha igen, akkor ahhoz segítségre lesz szükségem.
Az idő elteltével kapcsolatban ezt a lehetőséget valóban kihagytam.
Miből gondolod, hogy kellene valamit állítani? Mi van a csövekre írva!? Ecc88, nem?
Mit szeretnél állítani? És hányszor? A csövek élettartama alatt? És utána? Gondolj csak bele. Felejtsd el. Ezeket és az ekvivalens típusokat nyugodtan használhatod egymás helyett állítás nélkül. Az ARC kézikönyvében olvastál erről az állításról? A csöveknek sem véletlenül adnak azonos típusjelölést és nem véletlenül adják meg az ekvivalens típusokat sem. A gyártók és a földrészek miatt röviden. Amúgy egymásnak is gyártottak /cimkéztek csöveket. Szerinted megtehették volna ha állítgatni kell minden cserekor?
Jó csőhang tesztelést kívánok a hétvégére!
Az alább kerekedett vitát olvasva gondoltam arra, hogy csőcsere miatt állítani kell valamit. Ott azt taglalták, hogy csőcsere alkalmával munkapontot kell állítani, mert különben nem fog az erősítő megfelelően működni.
Nem értek a csöves erősítőkhöz, de talán egyszerű zenehallgató létemre nem is feltétlen elvárás ez, ezért is tettem fel kérdéseket.
Az erősítőm manuálját, szervizkönyvét még nem volt időm tanulmányozni.
Tesztelgetni nem szeretnék, de ha azt mondod, hogy ezek az Amperex/ Siemens csövek jobbak, mint a Sovtek, akkor kicserélem és azzal hallgatom.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 09:40
SoundMania írta:
2022.12.03., szomb. 09:30
zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 09:15
Szép napot mindenkinek!
A hozzáértők véleményét szeretném kérni 4 db csőről, amit az előerősítőmhöz kaptam, mint tartalék/tuning megoldás.
Elméletileg használatlanok, bár ez nem bizonyított.
A kérdésem, milyen minőséget, ill. értéket képviselnek?
Nem eladni szeretném, csak tudni, hogy mit várhatok tőlük, ha a jelenleg az erősítőben dolgozó Sovtek csövek helyére bekerülnek.
Illetve ha kicserélem, szükséges-e valami "utánálítás", szabályozás?
Külföldi fórumokon a legjobb megoldásnak javasolják ezeket a csövemet, az adott erösítőbe, ami egy ARC LS-8.
Köszönöm előre is!
Nem mondod, hogy meg sem próbáltad még őket a sovtek helyett!? Szerimtem már bánhatod is az elveszett időt! :)
De ha valóban jó hangot akarsz, akkor ajánlom a 6N30p-DR-t. Ha ezt nem mered, akkor utána valami jó USA csövet. Aztán ezeket.... Ha nincs más....
Nem, még nem próbáltam őket, mivel tegnap délután került hozzám az előerősítő, benne a Sovtek csövekkel. "Ismerkedés" gyanánt meghallgattam három jól ismert albumot, de már így is pozitívak a tapasztalatok. A csőcserébe már csak azért sem ugrottam fejest, mert mint ahogy azt kérdeztem is, nem tudom, hogy ilyenkor szükséges-e valami beállítás, ami, ha igen, akkor ahhoz segítségre lesz szükségem.
Az idő elteltével kapcsolatban ezt a lehetőséget valóban kihagytam.
Miből gondolod, hogy kellene valamit állítani? Mi van a csövekre írva!? Ecc88, nem?
Mit szeretnél állítani? És hányszor? A csövek élettartama alatt? És utána? Gondolj csak bele. Felejtsd el. Ezeket és az ekvivalens típusokat nyugodtan használhatod egymás helyett állítás nélkül. Az ARC kézikönyvében olvastál erről az állításról? A csöveknek sem véletlenül adnak azonos típusjelölést és nem véletlenül adják meg az ekvivalens típusokat sem. A gyártók és a földrészek miatt röviden. Amúgy egymásnak is gyártottak /cimkéztek csöveket. Szerinted megtehették volna ha állítgatni kell minden cserekor?
Jó csőhang tesztelést kívánok a hétvégére!

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

SoundMania írta:
2022.12.03., szomb. 09:30
zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 09:15
Szép napot mindenkinek!
A hozzáértők véleményét szeretném kérni 4 db csőről, amit az előerősítőmhöz kaptam, mint tartalék/tuning megoldás.
Elméletileg használatlanok, bár ez nem bizonyított.
A kérdésem, milyen minőséget, ill. értéket képviselnek?
Nem eladni szeretném, csak tudni, hogy mit várhatok tőlük, ha a jelenleg az erősítőben dolgozó Sovtek csövek helyére bekerülnek.
Illetve ha kicserélem, szükséges-e valami "utánálítás", szabályozás?
Külföldi fórumokon a legjobb megoldásnak javasolják ezeket a csövemet, az adott erösítőbe, ami egy ARC LS-8.
Köszönöm előre is!
Nem mondod, hogy meg sem próbáltad még őket a sovtek helyett!? Szerimtem már bánhatod is az elveszett időt! :)
De ha valóban jó hangot akarsz, akkor ajánlom a 6N30p-DR-t. Ha ezt nem mered, akkor utána valami jó USA csövet. Aztán ezeket.... Ha nincs más....
Nem, még nem próbáltam őket, mivel tegnap délután került hozzám az előerősítő, benne a Sovtek csövekkel. "Ismerkedés" gyanánt meghallgattam három jól ismert albumot, de már így is pozitívak a tapasztalatok. A csőcserébe már csak azért sem ugrottam fejest, mert mint ahogy azt kérdeztem is, nem tudom, hogy ilyenkor szükséges-e valami beállítás, ami, ha igen, akkor ahhoz segítségre lesz szükségem.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 09:15
Szép napot mindenkinek!
A hozzáértők véleményét szeretném kérni 4 db csőről, amit az előerősítőmhöz kaptam, mint tartalék/tuning megoldás.
Elméletileg használatlanok, bár ez nem bizonyított.
A kérdésem, milyen minőséget, ill. értéket képviselnek?
Nem eladni szeretném, csak tudni, hogy mit várhatok tőlük, ha a jelenleg az erősítőben dolgozó Sovtek csövek helyére bekerülnek.
Illetve ha kicserélem, szükséges-e valami "utánálítás", szabályozás?
Külföldi fórumokon a legjobb megoldásnak javasolják ezeket a csövemet, az adott erösítőbe, ami egy ARC LS-8.
Köszönöm előre is!
Nem mondod, hogy meg sem próbáltad még őket a sovtek helyett!? Szerimtem már bánhatod is az elveszett időt! :)
De ha valóban jó hangot akarsz, akkor ajánlom a 6N30p-DR-t. Ha ezt nem mered, akkor utána valami jó USA csövet. Aztán ezeket.... Ha nincs más....

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szép napot mindenkinek!
A hozzáértők véleményét szeretném kérni 4 db csőről, amit az előerősítőmhöz kaptam, mint tartalék/tuning megoldás.
Elméletileg használatlanok, bár ez nem bizonyított.
A kérdésem, milyen minőséget, ill. értéket képviselnek?
Nem eladni szeretném, csak tudni, hogy mit várhatok tőlük, ha a jelenleg az erősítőben dolgozó Sovtek csövek helyére bekerülnek.
Illetve ha kicserélem, szükséges-e valami "utánálítás", szabályozás?
Külföldi fórumokon a legjobb megoldásnak javasolják ezeket a csövemet, az adott erösítőbe, ami egy ARC LS-8.
Köszönöm előre is!
Csatolmányok
20221203_090036.jpg
20221203_090036.jpg (1.89 MiB) Megtekintve 740 alkalommal
20221203_090028.jpg
20221203_090028.jpg (1.98 MiB) Megtekintve 740 alkalommal
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Rock60 írta:
2022.12.02., pén. 21:53
Ne veszekedjetek, gyerekek ! Az élet szép, peace ! :smile49:
Nincs veszekedés, eszmecsere van.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Ne veszekedjetek, gyerekek ! Az élet szép, peace ! :smile49:

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Rock60 írta:
2022.12.02., pén. 21:16
Persze, az EL34 csere is sorra kerülhet, de még nem dőlt el az erösítö megvétele.
Azt szeretném összekalkulálni, mennyit kell rááldozni x minőségjavulásért, és akkor mennyire lesz versenyképes kategóriájában.
Erre mondtam, hogy valaki megpendítette, hogy EL34 - re mindegy mennyit költök, nem fog kibújni a bőréből.
Az eredeti kérdésemre estleg tudna valaki válaszolni ? :smile53:
Köszi... :rolleyes:
Ne vacakolj ilyenekkel, meg a csőcserékkel bennük akár több 100ezerért! Vegyél egy jó erősítőt. Válts koncepciót.... Nem jutsz máshogy előbbre. Csak sok pénzt elszórsz a körbenjárásra! Szerintem...

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

fülelek írta:
2022.12.02., pén. 21:38
Akkor hallgassatok anyagminőséget meg konstrukciót! Bár ezek inkább az élettartam és megbízhatóság kritériumai.
Mindenki úgy ért félre bármit, ahogy akar, ugye?
Nehogy már egy öreg faszi pampogjon itt nekünk, hogy nincs értelme a cső dugdosásnak úgy, ahogy mi szeretjük!
20% eltérés simán van két különféle gyártású azonos típusú cső között, naná, hogy másképp szólnak!
Jaja, épp ezért fura, ha bedugsz 3 eltérő példány, de ugyanolyan gyártójú és szériájú csövet, akkor azok mégis ugyanúgy szólnak. Míg ha változtatsz a szérián/gyártón, akkor akár tökmáshogy szól.
A magyarázatnak oda és vissza nézve is állnia kell.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Akkor hallgassatok anyagminőséget meg konstrukciót! Bár ezek inkább az élettartam és megbízhatóság kritériumai.
Mindenki úgy ért félre bármit, ahogy akar, ugye?
Nehogy már egy öreg faszi pampogjon itt nekünk, hogy nincs értelme a cső dugdosásnak úgy, ahogy mi szeretjük!
20% eltérés simán van két különféle gyártású azonos típusú cső között, naná, hogy másképp szólnak!

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Persze, az EL34 csere is sorra kerülhet, de még nem dőlt el az erösítö megvétele.
Azt szeretném összekalkulálni, mennyit kell rááldozni x minőségjavulásért, és akkor mennyire lesz versenyképes kategóriájában.
Erre mondtam, hogy valaki megpendítette, hogy EL34 - re mindegy mennyit költök, nem fog kibújni a bőréből.
Az eredeti kérdésemre estleg tudna valaki válaszolni ? :smile53:
Köszi... :rolleyes:

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: wittao »

Aszpirin írta:
2022.12.02., pén. 16:07
Rock60 írta:
2022.12.02., pén. 14:42
Ez auto bias - os erősítőkre is vonatkozik ?
Az enyém olyan és pl. a Primalunák is, stb. Ha ki akarnám cserélni a garnitúrát egy tök ugyanolyanra, akkor is mennem kellene vele szakihoz, hogy mérjen és állítson munkapontot? Ez elég szürreálísnak hangzik.
Remélem félreértettem...
A Primalunákban adaptív autobias van, ami amúgy elég komoly áramkörnek tűnik, és mintha működne is, mindenesetre és soha nem vittem szakihoz a Primalunámat egy csőcsere miatt, pedig többféle csőkészlet is járt már bennük.
Na ez igy nem igaz! Vitted mar szakihoz csocsere miatt. Igaz, errol se az erosito, se a csovek nem tehettek :kiss: :smile29:
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1306
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tonya »

Rock60 írta:
2022.12.02., pén. 11:08
És akkor még nem tudjuk, hogy muzsikálna benne pl. egy Telefunken.
Éppen van eladó, bemért, letesztelt Telefunken ECC82...... ;)
Egyébként a Tungsramon kívül vannak jobb csövek ECC82-ből és itt nem a Telefunkenre gondolok....
Ja az EH EL34-ket is érdemes lenne kicserélni régi gyártású normális EL34-re, persze ez az én véleményem....
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”