Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Elektroncső topik {___]=

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

SoundMania írta:
2022.12.03., szomb. 11:22
zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 11:05
SoundMania írta:
2022.12.03., szomb. 10:22


Az idő elteltével kapcsolatban ezt a lehetőséget valóban kihagytam.
Miből gondolod, hogy kellene valamit állítani? Mi van a csövekre írva!? Ecc88, nem?
Mit szeretnél állítani? És hányszor? A csövek élettartama alatt? És utána? Gondolj csak bele. Felejtsd el. Ezeket és az ekvivalens típusokat nyugodtan használhatod egymás helyett állítás nélkül. Az ARC kézikönyvében olvastál erről az állításról? A csöveknek sem véletlenül adnak azonos típusjelölést és nem véletlenül adják meg az ekvivalens típusokat sem. A gyártók és a földrészek miatt röviden. Amúgy egymásnak is gyártottak /cimkéztek csöveket. Szerinted megtehették volna ha állítgatni kell minden cserekor?
Jó csőhang tesztelést kívánok a hétvégére!
Az alább kerekedett vitát olvasva gondoltam arra, hogy csőcsere miatt állítani kell valamit. Ott azt taglalták, hogy csőcsere alkalmával munkapontot kell állítani, mert különben nem fog az erősítő megfelelően működni.
Nem értek a csöves erősítőkhöz, de talán egyszerű zenehallgató létemre nem is feltétlen elvárás ez, ezért is tettem fel kérdéseket.
Az erősítőm manuálját, szervizkönyvét még nem volt időm tanulmányozni.
Tesztelgetni nem szeretnék, de ha azt mondod, hogy ezek az Amperex/ Siemens csövek jobbak, mint a Sovtek, akkor kicserélem és azzal hallgatom.
Üdvözlet a csövek és csövesek világában! Nem nagyon érdekelhetett eddig ez a kör. Pedig sokszor voltak ezek témák. Na de majd pár év alatt összegyűlik a megfelelő tudásod hozzá. Jól hallhatóan jobbak ezek a csövek. Én ugyan nem szeretem a 88-asok hangját, Simens egyáltalán nem a kedvencem, de sovteknél még az is jobb. De párat neked is hallanod kell, hogy érezd a különbséget.
Köszönöm :D !
Eddig egy csöves készülékkel volt/van dolgom, a phono előerősítőmmel. Igaz, sok dolgom azzal sincs. A barátom, aki építette azt mondta, ne agyaljak a benne lévő csöveken, mert sok ezer órát kibírnak, majd ha cserélni kell, akkor Ő szerez bele újakat. Ezen kívül a csöves világ eddig nekem kimaradt, így nem is tartottam szüksegesnek, hogy elmerüljek a csövek világában.
Az előerősítőm előző gazdája felhívta a figyelmemet, néhány külföldi fórumra, az ott olvasottak alapján szerezte be hozzá ezt a négy csövet.
Tegnap este, már ágyban fekve rákerestem az egyik ilyen oldalra, ahol ARC tudorok osztják a tapasztalatokat, és ott elég egybehangzóan a V1-V2 csőfoglalatba a Siemens, a V3-V4 foglalatba az Amperex csöveket ajánlják.
Persze ettől még más márkajú cső is szóba jöhet, ez talán ízlés kérdese is, ha tényleg jól hallható a különbség az egyes csövek között.
Sajnos most nem érek rá vele foglalkozni(talán majd este felé, vagy holnap), mert visszakötöttem az elődjét, amit ma, kora délután jönnek meghallgatni.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: viri »

zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 09:15
Szép napot mindenkinek!
A hozzáértők véleményét szeretném kérni 4 db csőről, amit az előerősítőmhöz kaptam, mint tartalék/tuning megoldás.
Elméletileg használatlanok, bár ez nem bizonyított.
A kérdésem, milyen minőséget, ill. értéket képviselnek?
Nem eladni szeretném, csak tudni, hogy mit várhatok tőlük, ha a jelenleg az erősítőben dolgozó Sovtek csövek helyére bekerülnek.
Illetve ha kicserélem, szükséges-e valami "utánálítás", szabályozás?
Külföldi fórumokon a legjobb megoldásnak javasolják ezeket a csövemet, az adott erösítőbe, ami egy ARC LS-8.
Köszönöm előre is!
Szerintem a bias állítás (ha nem automata) akkor az csak végfok cső esetén szükséges, a kis előfok csövek cseréjénél nem. Mind a két pár amit lefotóztál, lényegesen jobb lehet a sovteknél. Mostanában sok csövet hazahordtam, egyre egzotikusabbakat (és drágábbakat) mert ráéreztem az ízére, hogy milyen plusz élményt tud hozni hangzásba egy jó cső. Pl. az a 188-as siemens nagyon ígéretes. Én azt tapasztaltam, hogy pl. az SQ Philips e88cc-nél, (ami önmagában is egy nagyon eleven, nyílt hangú cső) jobb az SQ Philips e188cc (még kifinumultabb a hangja). Én úgy tudom, hogy ez minden 188-as csőre igaz, hogy szigorúbb szabványok szerint gyártják. És ami egy még magasabb kategória, még alacsonyabb zajú, az a CCa. Nálam az lett a végső befutó az előfokom line részének utolsó csöve egy Siemens e88CCa (1959). De ez már 120 euro körül van sajnos.
Ha már így belementem, akkor leírom, hogy pl. a DAC-omban 2db 88-as cső kell, kipróbáltam jó párat, és a legfantasztikusabb (első hallásra szerelem) egy 1955 előtti, ritka jelölésű red label Valvo e188cc lett (ami sajnos még drágább) de így próbálgatva érti meg az ember, hogy miért van ilyen nimbusza (és ára) a régi csöveknek. Tehát ebben semmi sznobizmus nincsen, (mintha a fogamat húzták volna, úgy fizettem ki) hanem valós tudás, vagy produkció, vagy nem tudom hogy fogalmazzam, van mögötte.
Hozzáteszem, hogy ilyen csöveket csak garantált helyről, bemérve érdemes venni, én ebay-ról, meg "cső legigényesebbnek" minden fasza, de nincs bemérve helyekről nem mernék.
És így már értehetőbb is az áruk, hiszen egy több mint 70 éves, de tényleg új, NOS cső, pótolhatatlan, ilyen többet már nem lesz soha a föld kerekén.

Pár hozzászólással később írod, hogy nem akarsz tesztelgetni, csak beakarod rakni, (ha mások azt mondják hogy jobb) és azzal hallgatni. Ha beteszed ezeket a csöveket, akkor lehet, hogy ez megfog változni. Ez kicsit olyan mint a kábelezés. Ha egyszer rájössz, hogy uh, egy ilyen csere után még ezt is tudja a rendszer, milyen plusz rétegek kerülnek még elő a kedvenc felvételekből, akkor elindul a kiváncsiság. Nem akarlak hifizésre buzdítani, ugyanakkor a tapasztalatszerzés jó dolog, egy kis cső cseréjéhez 0 tudás kell, és ha majd megállapodsz valamelyiknél, a saját ízlésed szerint, akkor az egy tapasztalt, tudatos döntés lesz.

ui.: közben látom , hogy soundmania is ugyanezt írta tömörebben :)
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 11:05
SoundMania írta:
2022.12.03., szomb. 10:22
zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 09:40


Nem, még nem próbáltam őket, mivel tegnap délután került hozzám az előerősítő, benne a Sovtek csövekkel. "Ismerkedés" gyanánt meghallgattam három jól ismert albumot, de már így is pozitívak a tapasztalatok. A csőcserébe már csak azért sem ugrottam fejest, mert mint ahogy azt kérdeztem is, nem tudom, hogy ilyenkor szükséges-e valami beállítás, ami, ha igen, akkor ahhoz segítségre lesz szükségem.
Az idő elteltével kapcsolatban ezt a lehetőséget valóban kihagytam.
Miből gondolod, hogy kellene valamit állítani? Mi van a csövekre írva!? Ecc88, nem?
Mit szeretnél állítani? És hányszor? A csövek élettartama alatt? És utána? Gondolj csak bele. Felejtsd el. Ezeket és az ekvivalens típusokat nyugodtan használhatod egymás helyett állítás nélkül. Az ARC kézikönyvében olvastál erről az állításról? A csöveknek sem véletlenül adnak azonos típusjelölést és nem véletlenül adják meg az ekvivalens típusokat sem. A gyártók és a földrészek miatt röviden. Amúgy egymásnak is gyártottak /cimkéztek csöveket. Szerinted megtehették volna ha állítgatni kell minden cserekor?
Jó csőhang tesztelést kívánok a hétvégére!
Az alább kerekedett vitát olvasva gondoltam arra, hogy csőcsere miatt állítani kell valamit. Ott azt taglalták, hogy csőcsere alkalmával munkapontot kell állítani, mert különben nem fog az erősítő megfelelően működni.
Nem értek a csöves erősítőkhöz, de talán egyszerű zenehallgató létemre nem is feltétlen elvárás ez, ezért is tettem fel kérdéseket.
Az erősítőm manuálját, szervizkönyvét még nem volt időm tanulmányozni.
Tesztelgetni nem szeretnék, de ha azt mondod, hogy ezek az Amperex/ Siemens csövek jobbak, mint a Sovtek, akkor kicserélem és azzal hallgatom.
Üdvözlet a csövek és csövesek világában! Nem nagyon érdekelhetett eddig ez a kör. Pedig sokszor voltak ezek témák. Na de majd pár év alatt összegyűlik a megfelelő tudásod hozzá. Jól hallhatóan jobbak ezek a csövek. Én ugyan nem szeretem a 88-asok hangját, Simens egyáltalán nem a kedvencem, de sovteknél még az is jobb. De párat neked is hallanod kell, hogy érezd a különbséget.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

SoundMania írta:
2022.12.03., szomb. 10:22
zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 09:40
SoundMania írta:
2022.12.03., szomb. 09:30


Nem mondod, hogy meg sem próbáltad még őket a sovtek helyett!? Szerimtem már bánhatod is az elveszett időt! :)
De ha valóban jó hangot akarsz, akkor ajánlom a 6N30p-DR-t. Ha ezt nem mered, akkor utána valami jó USA csövet. Aztán ezeket.... Ha nincs más....
Nem, még nem próbáltam őket, mivel tegnap délután került hozzám az előerősítő, benne a Sovtek csövekkel. "Ismerkedés" gyanánt meghallgattam három jól ismert albumot, de már így is pozitívak a tapasztalatok. A csőcserébe már csak azért sem ugrottam fejest, mert mint ahogy azt kérdeztem is, nem tudom, hogy ilyenkor szükséges-e valami beállítás, ami, ha igen, akkor ahhoz segítségre lesz szükségem.
Az idő elteltével kapcsolatban ezt a lehetőséget valóban kihagytam.
Miből gondolod, hogy kellene valamit állítani? Mi van a csövekre írva!? Ecc88, nem?
Mit szeretnél állítani? És hányszor? A csövek élettartama alatt? És utána? Gondolj csak bele. Felejtsd el. Ezeket és az ekvivalens típusokat nyugodtan használhatod egymás helyett állítás nélkül. Az ARC kézikönyvében olvastál erről az állításról? A csöveknek sem véletlenül adnak azonos típusjelölést és nem véletlenül adják meg az ekvivalens típusokat sem. A gyártók és a földrészek miatt röviden. Amúgy egymásnak is gyártottak /cimkéztek csöveket. Szerinted megtehették volna ha állítgatni kell minden cserekor?
Jó csőhang tesztelést kívánok a hétvégére!
Az alább kerekedett vitát olvasva gondoltam arra, hogy csőcsere miatt állítani kell valamit. Ott azt taglalták, hogy csőcsere alkalmával munkapontot kell állítani, mert különben nem fog az erősítő megfelelően működni.
Nem értek a csöves erősítőkhöz, de talán egyszerű zenehallgató létemre nem is feltétlen elvárás ez, ezért is tettem fel kérdéseket.
Az erősítőm manuálját, szervizkönyvét még nem volt időm tanulmányozni.
Tesztelgetni nem szeretnék, de ha azt mondod, hogy ezek az Amperex/ Siemens csövek jobbak, mint a Sovtek, akkor kicserélem és azzal hallgatom.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 09:40
SoundMania írta:
2022.12.03., szomb. 09:30
zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 09:15
Szép napot mindenkinek!
A hozzáértők véleményét szeretném kérni 4 db csőről, amit az előerősítőmhöz kaptam, mint tartalék/tuning megoldás.
Elméletileg használatlanok, bár ez nem bizonyított.
A kérdésem, milyen minőséget, ill. értéket képviselnek?
Nem eladni szeretném, csak tudni, hogy mit várhatok tőlük, ha a jelenleg az erősítőben dolgozó Sovtek csövek helyére bekerülnek.
Illetve ha kicserélem, szükséges-e valami "utánálítás", szabályozás?
Külföldi fórumokon a legjobb megoldásnak javasolják ezeket a csövemet, az adott erösítőbe, ami egy ARC LS-8.
Köszönöm előre is!
Nem mondod, hogy meg sem próbáltad még őket a sovtek helyett!? Szerimtem már bánhatod is az elveszett időt! :)
De ha valóban jó hangot akarsz, akkor ajánlom a 6N30p-DR-t. Ha ezt nem mered, akkor utána valami jó USA csövet. Aztán ezeket.... Ha nincs más....
Nem, még nem próbáltam őket, mivel tegnap délután került hozzám az előerősítő, benne a Sovtek csövekkel. "Ismerkedés" gyanánt meghallgattam három jól ismert albumot, de már így is pozitívak a tapasztalatok. A csőcserébe már csak azért sem ugrottam fejest, mert mint ahogy azt kérdeztem is, nem tudom, hogy ilyenkor szükséges-e valami beállítás, ami, ha igen, akkor ahhoz segítségre lesz szükségem.
Az idő elteltével kapcsolatban ezt a lehetőséget valóban kihagytam.
Miből gondolod, hogy kellene valamit állítani? Mi van a csövekre írva!? Ecc88, nem?
Mit szeretnél állítani? És hányszor? A csövek élettartama alatt? És utána? Gondolj csak bele. Felejtsd el. Ezeket és az ekvivalens típusokat nyugodtan használhatod egymás helyett állítás nélkül. Az ARC kézikönyvében olvastál erről az állításról? A csöveknek sem véletlenül adnak azonos típusjelölést és nem véletlenül adják meg az ekvivalens típusokat sem. A gyártók és a földrészek miatt röviden. Amúgy egymásnak is gyártottak /cimkéztek csöveket. Szerinted megtehették volna ha állítgatni kell minden cserekor?
Jó csőhang tesztelést kívánok a hétvégére!

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

SoundMania írta:
2022.12.03., szomb. 09:30
zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 09:15
Szép napot mindenkinek!
A hozzáértők véleményét szeretném kérni 4 db csőről, amit az előerősítőmhöz kaptam, mint tartalék/tuning megoldás.
Elméletileg használatlanok, bár ez nem bizonyított.
A kérdésem, milyen minőséget, ill. értéket képviselnek?
Nem eladni szeretném, csak tudni, hogy mit várhatok tőlük, ha a jelenleg az erősítőben dolgozó Sovtek csövek helyére bekerülnek.
Illetve ha kicserélem, szükséges-e valami "utánálítás", szabályozás?
Külföldi fórumokon a legjobb megoldásnak javasolják ezeket a csövemet, az adott erösítőbe, ami egy ARC LS-8.
Köszönöm előre is!
Nem mondod, hogy meg sem próbáltad még őket a sovtek helyett!? Szerimtem már bánhatod is az elveszett időt! :)
De ha valóban jó hangot akarsz, akkor ajánlom a 6N30p-DR-t. Ha ezt nem mered, akkor utána valami jó USA csövet. Aztán ezeket.... Ha nincs más....
Nem, még nem próbáltam őket, mivel tegnap délután került hozzám az előerősítő, benne a Sovtek csövekkel. "Ismerkedés" gyanánt meghallgattam három jól ismert albumot, de már így is pozitívak a tapasztalatok. A csőcserébe már csak azért sem ugrottam fejest, mert mint ahogy azt kérdeztem is, nem tudom, hogy ilyenkor szükséges-e valami beállítás, ami, ha igen, akkor ahhoz segítségre lesz szükségem.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

zoli73 írta:
2022.12.03., szomb. 09:15
Szép napot mindenkinek!
A hozzáértők véleményét szeretném kérni 4 db csőről, amit az előerősítőmhöz kaptam, mint tartalék/tuning megoldás.
Elméletileg használatlanok, bár ez nem bizonyított.
A kérdésem, milyen minőséget, ill. értéket képviselnek?
Nem eladni szeretném, csak tudni, hogy mit várhatok tőlük, ha a jelenleg az erősítőben dolgozó Sovtek csövek helyére bekerülnek.
Illetve ha kicserélem, szükséges-e valami "utánálítás", szabályozás?
Külföldi fórumokon a legjobb megoldásnak javasolják ezeket a csövemet, az adott erösítőbe, ami egy ARC LS-8.
Köszönöm előre is!
Nem mondod, hogy meg sem próbáltad még őket a sovtek helyett!? Szerimtem már bánhatod is az elveszett időt! :)
De ha valóban jó hangot akarsz, akkor ajánlom a 6N30p-DR-t. Ha ezt nem mered, akkor utána valami jó USA csövet. Aztán ezeket.... Ha nincs más....

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szép napot mindenkinek!
A hozzáértők véleményét szeretném kérni 4 db csőről, amit az előerősítőmhöz kaptam, mint tartalék/tuning megoldás.
Elméletileg használatlanok, bár ez nem bizonyított.
A kérdésem, milyen minőséget, ill. értéket képviselnek?
Nem eladni szeretném, csak tudni, hogy mit várhatok tőlük, ha a jelenleg az erősítőben dolgozó Sovtek csövek helyére bekerülnek.
Illetve ha kicserélem, szükséges-e valami "utánálítás", szabályozás?
Külföldi fórumokon a legjobb megoldásnak javasolják ezeket a csövemet, az adott erösítőbe, ami egy ARC LS-8.
Köszönöm előre is!
Csatolmányok
20221203_090036.jpg
20221203_090036.jpg (1.89 MiB) Megtekintve 733 alkalommal
20221203_090028.jpg
20221203_090028.jpg (1.98 MiB) Megtekintve 733 alkalommal
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Rock60 írta:
2022.12.02., pén. 21:53
Ne veszekedjetek, gyerekek ! Az élet szép, peace ! :smile49:
Nincs veszekedés, eszmecsere van.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Ne veszekedjetek, gyerekek ! Az élet szép, peace ! :smile49:

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Rock60 írta:
2022.12.02., pén. 21:16
Persze, az EL34 csere is sorra kerülhet, de még nem dőlt el az erösítö megvétele.
Azt szeretném összekalkulálni, mennyit kell rááldozni x minőségjavulásért, és akkor mennyire lesz versenyképes kategóriájában.
Erre mondtam, hogy valaki megpendítette, hogy EL34 - re mindegy mennyit költök, nem fog kibújni a bőréből.
Az eredeti kérdésemre estleg tudna valaki válaszolni ? :smile53:
Köszi... :rolleyes:
Ne vacakolj ilyenekkel, meg a csőcserékkel bennük akár több 100ezerért! Vegyél egy jó erősítőt. Válts koncepciót.... Nem jutsz máshogy előbbre. Csak sok pénzt elszórsz a körbenjárásra! Szerintem...

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

fülelek írta:
2022.12.02., pén. 21:38
Akkor hallgassatok anyagminőséget meg konstrukciót! Bár ezek inkább az élettartam és megbízhatóság kritériumai.
Mindenki úgy ért félre bármit, ahogy akar, ugye?
Nehogy már egy öreg faszi pampogjon itt nekünk, hogy nincs értelme a cső dugdosásnak úgy, ahogy mi szeretjük!
20% eltérés simán van két különféle gyártású azonos típusú cső között, naná, hogy másképp szólnak!
Jaja, épp ezért fura, ha bedugsz 3 eltérő példány, de ugyanolyan gyártójú és szériájú csövet, akkor azok mégis ugyanúgy szólnak. Míg ha változtatsz a szérián/gyártón, akkor akár tökmáshogy szól.
A magyarázatnak oda és vissza nézve is állnia kell.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Akkor hallgassatok anyagminőséget meg konstrukciót! Bár ezek inkább az élettartam és megbízhatóság kritériumai.
Mindenki úgy ért félre bármit, ahogy akar, ugye?
Nehogy már egy öreg faszi pampogjon itt nekünk, hogy nincs értelme a cső dugdosásnak úgy, ahogy mi szeretjük!
20% eltérés simán van két különféle gyártású azonos típusú cső között, naná, hogy másképp szólnak!

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Persze, az EL34 csere is sorra kerülhet, de még nem dőlt el az erösítö megvétele.
Azt szeretném összekalkulálni, mennyit kell rááldozni x minőségjavulásért, és akkor mennyire lesz versenyképes kategóriájában.
Erre mondtam, hogy valaki megpendítette, hogy EL34 - re mindegy mennyit költök, nem fog kibújni a bőréből.
Az eredeti kérdésemre estleg tudna valaki válaszolni ? :smile53:
Köszi... :rolleyes:

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: wittao »

Aszpirin írta:
2022.12.02., pén. 16:07
Rock60 írta:
2022.12.02., pén. 14:42
Ez auto bias - os erősítőkre is vonatkozik ?
Az enyém olyan és pl. a Primalunák is, stb. Ha ki akarnám cserélni a garnitúrát egy tök ugyanolyanra, akkor is mennem kellene vele szakihoz, hogy mérjen és állítson munkapontot? Ez elég szürreálísnak hangzik.
Remélem félreértettem...
A Primalunákban adaptív autobias van, ami amúgy elég komoly áramkörnek tűnik, és mintha működne is, mindenesetre és soha nem vittem szakihoz a Primalunámat egy csőcsere miatt, pedig többféle csőkészlet is járt már bennük.
Na ez igy nem igaz! Vitted mar szakihoz csocsere miatt. Igaz, errol se az erosito, se a csovek nem tehettek :kiss: :smile29:
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 976

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tonya »

Rock60 írta:
2022.12.02., pén. 11:08
És akkor még nem tudjuk, hogy muzsikálna benne pl. egy Telefunken.
Éppen van eladó, bemért, letesztelt Telefunken ECC82...... ;)
Egyébként a Tungsramon kívül vannak jobb csövek ECC82-ből és itt nem a Telefunkenre gondolok....
Ja az EH EL34-ket is érdemes lenne kicserélni régi gyártású normális EL34-re, persze ez az én véleményem....
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Rock60 írta:
2022.12.02., pén. 14:42
Ez auto bias - os erősítőkre is vonatkozik ?
Az enyém olyan és pl. a Primalunák is, stb. Ha ki akarnám cserélni a garnitúrát egy tök ugyanolyanra, akkor is mennem kellene vele szakihoz, hogy mérjen és állítson munkapontot? Ez elég szürreálísnak hangzik.
Remélem félreértettem...
A Primalunákban adaptív autobias van, ami amúgy elég komoly áramkörnek tűnik, és mintha működne is, mindenesetre és soha nem vittem szakihoz a Primalunámat egy csőcsere miatt, pedig többféle csőkészlet is járt már bennük.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

A csövek saját hangját nem csak a munkaponti beállítás és ezzel a mérhető torzítás adja, hanem az anyagminőség és a konstrukció is. Sőt ha nem végletesen rossz a munkapont beállítás, akkor nagyobbrészt az utóbbiak adják. Akárcsak a kondenzátoroknál, ellenállásoknál vagy a vezetékeknél és a csatlakozóknál.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Ez auto bias - os erősítőkre is vonatkozik ?
Az enyém olyan és pl. a Primalunák is, stb. Ha ki akarnám cserélni a garnitúrát egy tök ugyanolyanra, akkor is mennem kellene vele szakihoz, hogy mérjen és állítson munkapontot? Ez elég szürreálísnak hangzik.
Remélem félreértettem...

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Adott kapcsolásban adott ellenállás értékek határozzák meg a cső munkapontját, ha az jó helyre kerül, akkor kevesebbet torzít, azaz tisztábban szól. Ha kicserélünk egy csövet, hiába van ráírva ugyanaz az elnevezés, mondjuk ECC88, más munkaponti beállítás lesz ideális hozzá. De ez nem jelenti azt, hogy a cső rosszabb lenne, csak annyit, hogy adott készülékbe nem az az ideális. Bármilyen csöves erősítőt a benne levő csőkészlethez lehet optimalizálni, de nem dugdosással, hanem mérésekkel és munkaponti beállításokkal. Mivel a csöves elektronikákban lényegesen kisebb mértékű a csőkülönbségeket amúgy könnyen linearizálni tudó visszacsatolás, ezért fontos a megfelelő munkapont, hogy minél tisztábban szólhasson.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Persze, minden relatív.
Nekem a hibrid elejében volt anno gyárilag EH. - Úgy látszik, mindenbe ezt dobálják.
Azt cserélte ki az előző tulaj TAD - ra, amiről ugyebár nem lehet tudni miféle. Na, az sokkal jobb mint az EH. Azt cseréltem én ki a NOS Tungira. Az még jobb, most is az van benne. Ha egy tízes skálán kellene a három Ecc82-t értékelni, azt mondanám, hogy 3, 6, 8. Persze, ez egy adott erősítő, az én adott füleimmel, lehet, hogy máshol, másnak más eredmény születne.
És akkor még nem tudjuk, hogy muzsikálna benne pl. egy Telefunken.

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Rock60 írta:
2022.12.02., pén. 10:19
Szevasztok.!

Avval kezdeném, hogy még februárban kérdeztem az ecc82 felől egy hibrid erősítő kapcsán, és kaptam is pár hasznos tanácsot. Nem tudtam reagálni ezekre, mert még aznap este elszállt a gépem és két hétig szervízben volt. Úgyhogy, még egyszer srry. / Végül került bele egy Nos Tungi, sokkal jobb lett a hang, pedig az elődje is már cserélt cső, egy TAD volt./
Azt szeretném kérdezni most, hogy az Ecc802, Ecc802S és az Ecc82 az ugyanaz a cső ? Illetve úgy kérdezném, hogy ezek egymással kiváltható csövek ? Illetve a 12AU7 és 12AU7A ?
Az adja a kérdés aktualítását, hogy a nálam lévő erősítő elejében gyárilag több forrás szerint Ecc802 van, az egyik szerint Ecc802S. Nem nyitottam még ki, konkrétan nem tudom, melyik az igaz.
Ki szeretném cserélni egy jobbra, ami asszem nem lesz nehéz, mert gyárilag ElektroHarmonix van benne. Szóval, ha 802S , vagy 802 van benne, ezeken kívűl beletehető a 82, vagy a 12AU7, 12AU7A is ?
Bár azt is hallottam, hogy nem biztos hogy érdemes erőlködni vele, mert a végcsövek EL34 - ek, és azok úgyis olyan vacakok, hogy nem sokat érnék az előcsövek csereberéjével. / Ráadásul azok is EH csövek./
Összeségében nagyon jó az erősítő hangja - Mastersound Box - de úgy érzem, hogy van még benne bőven potenciál.

Köszi.
Gyuri
Szerintem az Elektro Harmonix nem olyan rossz hangú cső. Nekem is az egyik erősítőmbe ilyen végcsövek vannak (300B) és sokkal jobb mint ami előtte volt benne (ha jól emlékszem az Golden Dragon volt.)
És az EL34 pedig egy jó cső. Volt nekem egy erősítőm amibe Tesla EL34 végcsövek voltak (oldalanként 1 vagyis SE volt) és nagyon szerettem. Most is meglenne még, ha nem költözött volna el az örök vadászmezőkre.
(Bocsánat a dupláért megint a tűzfal szórakozik velem)

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Szevasztok.!

Avval kezdeném, hogy még februárban kérdeztem az ecc82 felől egy hibrid erősítő kapcsán, és kaptam is pár hasznos tanácsot. Nem tudtam reagálni ezekre, mert még aznap este elszállt a gépem és két hétig szervízben volt. Úgyhogy, még egyszer srry. / Végül került bele egy Nos Tungi, sokkal jobb lett a hang, pedig az elődje is már cserélt cső, egy TAD volt./
Azt szeretném kérdezni most, hogy az Ecc802, Ecc802S és az Ecc82 az ugyanaz a cső ? Illetve úgy kérdezném, hogy ezek egymással kiváltható csövek ? Illetve a 12AU7 és 12AU7A ?
Az adja a kérdés aktualítását, hogy a nálam lévő erősítő elejében gyárilag több forrás szerint Ecc802 van, az egyik szerint Ecc802S. Nem nyitottam még ki, konkrétan nem tudom, melyik az igaz.
Ki szeretném cserélni egy jobbra, ami asszem nem lesz nehéz, mert gyárilag ElektroHarmonix van benne. Szóval, ha 802S , vagy 802 van benne, ezeken kívűl beletehető a 82, vagy a 12AU7, 12AU7A is ?
Bár azt is hallottam, hogy nem biztos hogy érdemes erőlködni vele, mert a végcsövek EL34 - ek, és azok úgyis olyan vacakok, hogy nem sokat érnék az előcsövek csereberéjével. / Ráadásul azok is EH csövek./
Összeségében nagyon jó az erősítő hangja - Mastersound Box - de úgy érzem, hogy van még benne bőven potenciál.

Köszi.
Gyuri

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

Tctronic írta:
2022.11.27., vas. 10:23
vidor2009 írta:
2022.11.27., vas. 10:09
.....
Szervusz!
Ha írnál a két cső hangjáról,a különbségekről,azt megköszönném!
Persze. A sárga cimkés: Közép és magas tartomány részletezőbb, "friss, üde" megszólalás, de mélyben egy kicsit gyengébb. A kék: tonálisan egységes megszólalás, mélyei jobbak, viszont kevésbé részletező, fedett kicsit összemosódó hangképpel. Durván nézve ellentétei egymásnak. Eddig is a sárga volt benne, nekem ez jobban tetszik úgyhogy maradt. (Szigorúan saját rendszerben saját fül alapján ;) )
Nagyon köszönöm! leborulok.gif

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

vidor2009 írta:
2022.11.27., vas. 10:09
.....
Szervusz!
Ha írnál a két cső hangjáról,a különbségekről,azt megköszönném!
Persze. A sárga cimkés: Közép és magas tartomány részletezőbb, "friss, üde" megszólalás, de mélyben egy kicsit gyengébb. A kék: tonálisan egységes megszólalás, mélyei jobbak, viszont kevésbé részletező, fedett kicsit összemosódó hangképpel. Durván nézve ellentétei egymásnak. Eddig is a sárga volt benne, nekem ez jobban tetszik úgyhogy maradt. (Szigorúan saját rendszerben saját fül alapján ;) )
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”