Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15206
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10344
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

sutemenyx írta:
2022.09.25., vas. 08:21
... ha a gyártó nagyon elismert DIYer szerű személy...
Oximoron.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4954
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2358
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

cables írta:
2022.09.25., vas. 06:29
----

Van del Hul cnt például szénszálas, a Cardas Cable pedig réz anyagot használ a drága kábeleiben.

http://www.cardas.com/insights_low_eddy.php

A technológia a drága nem a fémanyag.
Hát azért egy jól megtermett 3méteres pár ezüst hangfalkábelben pl simán van 30-50dkg ezüst. Ez még befektetési tömbből is 100-150ezer forint, és akkor még csak egy darab ezüst van. Ki kell húzni vezetéknek, megvoodoozni, le kell szigetelni, mindjárt megy felfelé az ár 3-5x-ésére. Máris 4-600ezernél tartunk, és még mindig csak az alapanyagnál tartunk, még mindig be kell rendezni geometriába, megfonni, akármi, bevonni, díszburkolatot rátenni, feldugózni. Ha figyelembe vesszük, hogy az alapanyag árának minimum a 10x-esébe kerül egy műszaki cikk, akkor egyáltalán nem durva, hogy ezek milliós nagyságrendbe esnek már. Nehezen kerülhető el a 10-es körüli szorzó, mert bejön egy rakás költség, ami DIY keretek között, számla nélkül, garancia nélkül, műszaki bevizsgálás nélkül, kereskedelmi árrések nélkül nincs.

A sztori úgy állja meg a helyét, hogy azért érdemes DIY szerű _akármit_ venni közvetlenül a gyártótól, mert így mentesülni lehet a fenti költségektől, amik amúgy tetemes részét adnák a vételárnak. Viszont van hátrány is. A legnagyobb talán az, hogy az újraértékesítési ára konvergál a nullához, mert nem egy elismert gyártó ismert terméke. -Kivéve, ha a gyártó nagyon elismert DIYer szerű személy- Persze még így is lehet kisebb a bukó, mint egy drága bolti _akármin_, de nem szükségszerű. Vannak bolti termékek, amik nagyon jó (60-70% feletti) újraértékesítési árral bírnak.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

----

Van del Hul cnt például szénszálas, a Cardas Cable pedig réz anyagot használ a drága kábeleiben.

http://www.cardas.com/insights_low_eddy.php

A technológia a drága nem a fémanyag.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

tottyi írta:
2022.09.24., szomb. 12:58
Nemlehet, hogy csak egesz egyszeruen azert dragabbak mert az ezust joval dragabb mint a rez? :rolleyes:
Szó nincs arról, hogy a drága kábelek mind ezüstből, vagy platinából lennének.

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 161

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pjm »

Olcsó, drága, ennyiért,annyiért, ezek olyan relatív dolgok. Mindenkinek mást jelent pénztárcájának megfelelően.
Van akinek 300 ft is sok, másnak 100000 is kevés.

Amúgy meg mindennek annyi az ára amennyiért megveszik....

Kicsit értelmetlen ez az egész. gondolkodik.gif

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12606
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7280
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

tottyi írta:
2022.09.24., szomb. 12:58
Nemlehet, hogy csak egesz egyszeruen azert dragabbak mert az ezust joval dragabb mint a rez? :rolleyes:
Ne etessük a trollt. Eddig olyan büszke voltam, h senki sem reagált…
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 710
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Nemlehet, hogy csak egesz egyszeruen azert dragabbak mert az ezust joval dragabb mint a rez? :rolleyes:
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Sok minden szóba került alább a drága kábelekről, de van két fontos szempont, amit talán nem árt megemlíteni ezekkel kapcsolatban.

- Az audió nem épp olcsó hobbi, és nagyon kevesen vannak olyanok, akik szívük szerint költhetnek a rendszerükre, tehát meg tudnak venni bármit, amire vágynak. Szinte mindenkinek vannak árlimitjeik az audiós cuccokra és ebből a szempontból a kábelek sok esetben a sor végén kullognak. Vannak viszont olyanok, akiknél az ár szinte fordítva szempont, mert megengedhetik maguknak, hogy mindenből a legdrágábbat vegyék. Ezt a kábel gyártó cégek is jól tudják és a csúcs kábeleiket ennek megfelelően magasra árazzák.

- A drága kábelekhez köthető egy ősrégi kereskedelmi fogás, ami arra az alapvető emberi tulajdonságra épít, hogy szeretünk jól járni, boldogok vagyunk, ha valamit olcsóbban vásárolhatunk meg. Ez a kábelek területén úgy működik, hogy van egy lista ár és van egy úgynevezett akciós ár. Ez utóbbi egy jóval alacsonyabb ár, amit akkor és annak a vevőnek éppen ajánlanak. Ki ne szeretne fél áron hozzájutni egy drága kábelhez? Nincs olyan ember. Persze lehet, hogy a kábel a fél árat sem éri meg, viszont nagyon jó vételnek tűnik a vásárlónak.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2506
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2299
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

pjm írta:
2022.09.23., pén. 09:26
Szeretem az ilyen kérdéseket, a magam módján a saját tapasztalataim az alábbiak:
......

Elvetted az első barátnődet? Én pl Zorántól is lehámlottam 30 éve. Klasszikus vagy jazz meg szóba sem jöhetett....
Köszönöm a válaszokat Neked és Másoknak is, de nem titkolt célom volt egy kis önismereti tréningnek szánni a dolgot minden "kábelezőnek", így magamnak is. ;)
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3620
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1877

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

cat7505 írta:
2022.09.22., csüt. 22:51
twinastir írta:
2022.09.21., szer. 22:21
American Made: Cardas Clear Beyond
https://youtu.be/PW3QHfH9Nho
Szélesvásznú mosollyal az arcomon néztem ahogy szinte könyékig
belemásznak szabad kézzel a készülő aranyárú kábelekbe...
még a krimpelés előtt sincs alkoholos/légfúvós/ionizálós "hókuszpókusz" ;peace; ;peace;
-én is igy csinálom, mindent jól összetapizok had oxidálódjon az a drága réz/ezüst :tutiok: :tutiok:
Lehet tudnak valamit amit te nem. ;) Nekem tetszett amit wittao belinkelt.Ennyi drót egy kábelben :o ,de biztos úgy a jó. És az az "anakonda" ami lett belőle sem semmi. :D 6 perc után érdemes nézni a linkelt videót.

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 161

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pjm »

Szeretem az ilyen kérdéseket, a magam módján a saját tapasztalataim az alábbiak:
Tctronic írta:
2022.09.20., kedd 20:06
-Minden drága kábel jó? Mert ha igen Az Audio-markton azért van belőlük használt bőven eladó, miért?
Nem. Én azt gondolom, hogy vannak azért tudatos fejlesztések, amik bizonyos hangi jellemzőket helyeznek előtérbe. Így aztán a minőségi kategória mellett a stílus is simán más, ami vagy illik a rendszeredbe/ideálodba, vagy nem. Ezzel már azt a kristálykastélyt is romboltam, ahogy a hifisták a tökéletes valósághű hangot keresik, ami nem csak a mi eszközeinben, de a felvételhez használt eszközökben sincs meg.
A többit lehet továbbgondolni, hogy ki mit hajkurászik.

Az pedig, hogy ki mit ad el és miért az meg valószínűleg egy jó vastag könyv lenne.
Tctronic írta:
2022.09.20., kedd 20:06
-Egy nagyon drága kábelt megvennénk meghallgatás nélkül?
Alapvetően nem. Mégis vettem már ilyen-olyan árú komponenseket mert kíváncsi voltam rájuk és olyan áron voltak, hogy tudtam, nem bukok rajta. Akkor meg miért ne?
Tctronic írta:
2022.09.20., kedd 20:06
-Amit sokan jónak mondanak az beválik mindenhol?
Nem. A fórum, és a többiek után "menés" a legnagyobb átverés a hifiben, tapasztalataim szerint. Aki nem tud maga dönteni, az nem valószínű, hogy meg fog állapodni. Vagy csak nem érdekli a dolog eléggé.
Tctronic írta:
2022.09.20., kedd 20:06
-A rosszul kinéző vagy a pazarul kinéző szólhat jobban a saját rendszerünkben?
A hifi a kinézetről is szól. Ráadásul a kinézet is ízlés kérdése. Tovább lehet gondolni.
Tctronic írta:
2022.09.20., kedd 20:06
-Mikor mondjuk, hogy egy kábel jó?
A többes számot nem tudom. Én akkor mondom, ha leülüök és tetszik amit akarok, már a sokadik felvétel után is.
Tctronic írta:
2022.09.20., kedd 20:06
-Hány kábelt kell meghallgatnunk hogy jónak mondjunk egy kábelt?
Annyit, hogy találjunk egy nekünk tetszőt. Nekem volt, hogy az első már maradt is.
Tctronic írta:
2022.09.20., kedd 20:06
-Mennyi ideig kell hallgatnunk egy kábelt hogy azt véglegesen jónak minősítsük?
Gondolom ez egyénenként és esetenként változik. Kb 20 éve egy neves gyártó termékét este záráskor vittem haza, és nyitáskor már vissza is vittem. Nem hiszem, hogy 2 órát ment nálam. Pedig a márka termékei most is igen népszerűek.
Tctronic írta:
2022.09.20., kedd 20:06
-Az ár és a kapott hang mennyire korrelál egymáshoz?
Semennyire. Gondolj csak bele, ugyanazt a terméket is megkaphatod különböző áron, másképp szól attól? Plusz egy terméket úgy áraznak, hogy azon a piacon ezért a márkáért, az általuk belőtt kategóriáért mennyit adnak. Pl ezért is mókás meghallgatni egy-egy pro kábelt. Ott ugye az árrés is töredéke a hifi kábeleknek, innen kezdve csak olcsóbb tud lenni szerintem és tapasztalataim szerint egy ilyen pro kábel, mint egy hasonló hangminőségű büdzsé hifi kábel.
Tctronic írta:
2022.09.20., kedd 20:06
-Miért szeretünk ki egy kábelből amit anno jónak ítéltünk meg?
Elvetted az első barátnődet? Én pl Zorántól is lehámlottam 30 éve. Klasszikus vagy jazz meg szóba sem jöhetett....

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

twinastir írta:
2022.09.21., szer. 22:21
American Made: Cardas Clear Beyond
https://youtu.be/PW3QHfH9Nho
Szélesvásznú mosollyal az arcomon néztem ahogy szinte könyékig
belemásznak szabad kézzel a készülő aranyárú kábelekbe...
még a krimpelés előtt sincs alkoholos/légfúvós/ionizálós "hókuszpókusz" ;peace; ;peace;
-én is igy csinálom, mindent jól összetapizok had oxidálódjon az a drága réz/ezüst :tutiok: :tutiok:
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
twinastir
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2008.07.24., csüt. 16:08
Értékelés: 116

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: twinastir »

American Made: Cardas Clear Beyond
https://youtu.be/PW3QHfH9Nho

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1148
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1371

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

Shimano írta:
2022.09.21., szer. 18:44
wittao írta:
2022.09.21., szer. 13:42

Alapvetoen azert van ez, mert 8N tisztasagu rezet mar ilyen keresztmetszetekkel, racsszerkezettel eloallitani komoly metallurgiai ismereteket igenyel, es evtizedes egymasra epulo fejleszteseket.
PE, PP, PVC teruleten olyan nagy truvaj mar nincsen, az siman kiszervezheto feladat, know-howt nem igenylo fazisok. Csak majd utana, amikor ezeket osszerakjak, altalaban kezi fonassal, az meg nagy mulatsag egy 270 szalbol allo 3m hosszu hangfalkabelnel :)
(Nagyobb kabelek szerelesi munkalatai 400-500munkaorat vesznek igenybe alapanyagtol kesztermekig, ez is csapkodja a szamlalot rendesen, amikor a kalkulatorban beker-arat szamitanak.
Tudnál példát mondani olyan kábelről ami kézimunkával készül?Nem azért mert kételyem van e felől,csak kíváncsi vagyok arra hogy milyen értékhatár felett készülnek kézimunkával a drótok.
Más.Egyes aq kábel felépítését látva bennem már az is megfordult gondolatként,hogy basszus az nem létezhet hogy ez csak ilyen bonyolult módon felépítve szólhat jól,és lehet csak azért ilyen hogy tudjanak nagyot mondani róla. :D
Persze ez valszeg nincs igy,de az tuti hogy "elborult" tervezői elme kellett hozzá. :D
Vajon meddig csűrhette csavarhatta mire rábólintott hogy igen,most már tuti,mehet gyártásba. gondolkodik.gif
Az is lehet hogy az aq-nál van egy fonórészleg sok sok fonóemberrel akik különböző módon dolgoznak,és a nap végén mindig meghallgatják hogy ki font a legjobban. :D
Na jó,elég a marhaságokból mára.
4:00 kornyeken mutat par fonasi megoldast.


youtu.be/PiwKyGLNHXU
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3620
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1877

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

wittao írta:
2022.09.21., szer. 13:42

Alapvetoen azert van ez, mert 8N tisztasagu rezet mar ilyen keresztmetszetekkel, racsszerkezettel eloallitani komoly metallurgiai ismereteket igenyel, es evtizedes egymasra epulo fejleszteseket.
PE, PP, PVC teruleten olyan nagy truvaj mar nincsen, az siman kiszervezheto feladat, know-howt nem igenylo fazisok. Csak majd utana, amikor ezeket osszerakjak, altalaban kezi fonassal, az meg nagy mulatsag egy 270 szalbol allo 3m hosszu hangfalkabelnel :)
(Nagyobb kabelek szerelesi munkalatai 400-500munkaorat vesznek igenybe alapanyagtol kesztermekig, ez is csapkodja a szamlalot rendesen, amikor a kalkulatorban beker-arat szamitanak.
Tudnál példát mondani olyan kábelről ami kézimunkával készül?Nem azért mert kételyem van e felől,csak kíváncsi vagyok arra hogy milyen értékhatár felett készülnek kézimunkával a drótok.
Más.Egyes aq kábel felépítését látva bennem már az is megfordult gondolatként,hogy basszus az nem létezhet hogy ez csak ilyen bonyolult módon felépítve szólhat jól,és lehet csak azért ilyen hogy tudjanak nagyot mondani róla. :D
Persze ez valszeg nincs igy,de az tuti hogy "elborult" tervezői elme kellett hozzá. :D
Vajon meddig csűrhette csavarhatta mire rábólintott hogy igen,most már tuti,mehet gyártásba. gondolkodik.gif
Az is lehet hogy az aq-nál van egy fonórészleg sok sok fonóemberrel akik különböző módon dolgoznak,és a nap végén mindig meghallgatják hogy ki font a legjobban. :D
Na jó,elég a marhaságokból mára.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1850
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1015

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pali923 »

ZolaBA írta:
2022.09.21., szer. 09:57
Számomra sokkal érdekesebb az, hogy miért gyárt valaki sok minőségi szintet, pl. kábelből. E
Ezekről jutott eszembe egy évekkel ezelőtt megjelent videókártya pc-khez. Minden részlet már nincs meg, de az volt a lényeg, hogy egyfajta kártyát gyártott a cég, de egy részükben valamit megváltoztattak, szoftveresen vagy hardveresen, már nem emlékszem, és azokat olcsóbban adták, más cikkszámmal. Egyik lábát kellett grafittal megkenni, és akkor visszaállt a jobbfajta minőségű kártya. Biztosan van itt szakember, aki erre jobban emlékszik.

Ott is az volt a cél (gondolom), hogy minden szegmensnek el tudjanak valamit adni, és ne engedjék át azt a vevőt sem a konkurenciának, akinek kevesebb pénze van. Másrészt meg az is látszik az ilyen esetekből, hogy a gyártás költsége - no meg a termék minősége - nem feltétlenül más egy drágább termék esetén sem.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 578

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

A minap nyilvános helyen ebédeltem, így akaratlanul is fültanúja voltam a szomszéd asztalnál étkezők társalgásának.
Ebből kiderült, valami közük lehet, - minő véletlen - a rézkábel gyártásához. Két dologra figyeltem fel, amit persze
értettem is.
Most is ún. kövön húzás történik, a kő gyémánt. A huzal lágyítását nem külső hőközléssel, hanem rajta átvezetett
árammal végzik. Az nem derült ki, egyen vagy váltó.
A szálszakadás csökkentésére közben valami trutyival kenik a drótot. Megfigyelték, idővel a végtermék felülete elszíneződik.
Az oka az emulzióban elszaporodó baktériumok által termelt vegyület lehet. Ha időközönként fertőtlenítik az anyagot,
a felület tiszta marad.
Nem értek hozzá, de az árammal történő lágyítás az anyagszerkezetet illetően több, mint elgondolkodtató.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

pali923 írta:
2022.09.20., kedd 20:04
fererencz írta:
2022.09.20., kedd 18:02
chord_ írta:
2022.09.20., kedd 17:56
A tudatod egyszerűen előállítja a vágyott hangot.
Kezd izgalmas lenni... Ilyen létezik??
Ez csak egy általános emberi tulajdonság, mindenre igaz.
Volt, hogy megtréfáltunk valakit borozás közben, amikor kiment a wc-re kicseréltük a borát a pohárban valami teszkós lőrére, és azt is jól megdicsérte. Egyetemen marketing órán csináltunk vakteszteket: előtte mindenki elmondta, melyik a kedvenc cigije, söre, aztán megpróbálta megkeresni mindenki a magáét vakon. Ki lehet találni, milyen hatásfokkal sikerült.

Ezekhez képest 2 kábel közti hangi különbség megtalálása heroikus feladat. Az meg elképzelhetetlen, hogy egy sokszoros árú kábel rosszabb legyen, mint az előtte használt villanydrót - különösen, ha tudod az árát is.
Az utolsó megjegyzés biztos!

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1148
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1371

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

Aszpirin írta:
2022.09.21., szer. 12:33
wittao írta:
2022.09.21., szer. 11:48
2 gyartorol tudok, egyiknek rezbanyaban, masiknak ezustbanyaban van reszesedese. Nem irok neveket, mert akkor megint le leszek moderalva. Tobb olyan van mellettuk, amelyik a rez femszerkezetenek megvaltoztatasa miatt van beruhazasa, es a tisztasagot 6N-7N-re viszik fel.
... de tudtommal a kábelek nem csak rézből meg ezüstből állnak. Szóval van nekik műanyaggyáruk is, sőt a műanyag előállításához szükséges kőolajat is ők bányásszák? gondolkodik.gif

Kérdés, hogy hol a határ. Én a kérdést úgy tenném fel, hogy ki az aki legalább a kábeleket maga készíti el az alapanyagokból, nem csak kötegeli, fonja, harisnyázza, "szereli" őket. Ha így nézzük, ebbe a kategóriába tudtommal a szidott Supra is bőven belefér (érdekességként: http://www.jenving.com/ , érdemes elolvasni a "No Nonsense" bekezdést - érdekes lesz), míg a dícsért Audioquest nem biztos... (bár utóbbit nem merném kijelenteni teljes mellszélességgel).
Alapvetoen azert van ez, mert 8N tisztasagu rezet mar ilyen keresztmetszetekkel, racsszerkezettel eloallitani komoly metallurgiai ismereteket igenyel, es evtizedes egymasra epulo fejleszteseket.
PE, PP, PVC teruleten olyan nagy truvaj mar nincsen, az siman kiszervezheto feladat, know-howt nem igenylo fazisok. Csak majd utana, amikor ezeket osszerakjak, altalaban kezi fonassal, az meg nagy mulatsag egy 270 szalbol allo 3m hosszu hangfalkabelnel :)
(Nagyobb kabelek szerelesi munkalatai 400-500munkaorat vesznek igenybe alapanyagtol kesztermekig, ez is csapkodja a szamlalot rendesen, amikor a kalkulatorban beker-arat szamitanak.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6067
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5124
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2022.09.21., szer. 11:48
2 gyartorol tudok, egyiknek rezbanyaban, masiknak ezustbanyaban van reszesedese. Nem irok neveket, mert akkor megint le leszek moderalva. Tobb olyan van mellettuk, amelyik a rez femszerkezetenek megvaltoztatasa miatt van beruhazasa, es a tisztasagot 6N-7N-re viszik fel.
... de tudtommal a kábelek nem csak rézből meg ezüstből állnak. Szóval van nekik műanyaggyáruk is, sőt a műanyag előállításához szükséges kőolajat is ők bányásszák? gondolkodik.gif

Kérdés, hogy hol a határ. Én a kérdést úgy tenném fel, hogy ki az aki legalább a kábeleket maga készíti el az alapanyagokból, nem csak kötegeli, fonja, harisnyázza, "szereli" őket. Ha így nézzük, ebbe a kategóriába tudtommal a szidott Supra is bőven belefér (érdekességként: http://www.jenving.com/ , érdemes elolvasni a "No Nonsense" bekezdést - érdekes lesz), míg a dícsért Audioquest nem biztos... (bár utóbbit nem merném kijelenteni teljes mellszélességgel).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4954
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2358
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

diagnet írta:
2022.09.21., szer. 11:37
sutemenyx írta:
2022.09.21., szer. 09:33

Volt egyébként egy korábbi, júliusi (nem ő, ő ilyeneket nem csinál) próbálkozás is. 5méteres, de kézzel ilyen hosszt már nem igazán lehet azonos hosszúságúra sodorni, így se nem twisted, se nem shielded, csak be van húzva egy vastagabb csőbe az egész. Az sem volt hajlandó gigabiten elindulni -ezért nem tettem fel ide-, de 100Mbiten stabilan működik csomagvesztés nélkül, napokon keresztül. Viszont a hallható előnyök ellenére “instabil” hangot produkál, jelentsen ez bármit is. Gondoltam túl sok zajt szed össze és/vagy túl sok zajt szór. Ezért csináltam meg rövidebb formátumban, csavart érpárokkal, árnyékolva, de csak rosszabb lett. Úgy tünik a hullámimpedancia, ami nagyon nem stimmel, mert az összesodrással nyilván mégjobban leromlott, ahhoz képest, mint amilyen előtte a lazán álló szálakkal volt. Nincs mese, muszáj rá a PE szigetelés és a precíz menetemelkedésű sodrás, de ezt már nem fogom tudni megcsinálni.
Nem a csomagvesztésből állapítjuk meg a kábelek alkalmasságát. Hiába áll fel 100mbiten, attól még egy hálózati teszter hibásnak fogja minősíteni. Ez van ha kilépünk a kényelmes és szinte bármit elnéző 50/60Hz vagy <60V DC birodalmából.
Felesleges tréningezni, lehetetlen adaptálni az analóg világban 30 év alatt összehordott boszorkánytitkokat a digitális térben. itt már nem a fotókon, lájkokon, élelmiszeres hasonlatokon, nemesfémeken, félig nyitvamaradt kapukon múlik a siker. Dilettáns süket mérnökök hada által felállított protokollok szabnak gátat a képzeletnek. Van egy valós fizikai réteg amin az esztétika, szavak és az akarat nem jutnak át.
Jólvan, de azért próbálkozni szabad, vagy nem csinálhatok ilyet?
Egyébként beszivárogtak gond nélkül a nemesfémek meg egyéb hifis “boszorkánytitkok”. Van legalább 3 vagy 4 gyártó, akik készítenek tiszta ezüst CAT7 kábelt, olyat ami valóban meg is felel a szabványnak.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4954
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2358
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

fererencz írta:
2022.09.21., szer. 11:38
wittao írta:
2022.09.21., szer. 11:18
Robici írta:
2022.09.21., szer. 11:12

Ja, csak szerintem nincs annyi öntöde/bánya a világon ahány "kábelgyártó"...
Ezert van, aki tud 500 Ft/m aron kabelt gyartani, es a masik pedig 1MFt/m aron gyart.

Amikor elo kell huzni a kalapbol 10 millio EUR-t egy beruhazashoz, az nem egyszeru dolog. Ha kolcson kerunk, akkor meg kell fizetni kamatostol, ha pedig van, akkor mashonnan vonjuk el a forrast es ragasztjuk be a penzt, amig meg nem terul.
Melyik az a gyártó (vagy több is van?), amelyik tényleg saját anyagból dolgozik?
A holland Siltech pl legendás ebből a szempontból, nekik van saját ezüstbányájuk.

Részben az AudioNote is “saját” anyagokból dolgozik a felső kategóriában. Saját kondenzátorok, ellenállások, saját ezüst - amit ugyan nem maguk bányásznak és tisztítanak, de maguk voodoo-zák meg (fizikai alakítás, szigetelés), hogy jó legyen-. Nem tudom melyik fázisból mennyi történik házon belül és kívül, de nagyon specializálódnak a saját motyójukra.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sutemenyx 2022.09.21., szer. 12:03-kor.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1148
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1371

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

fererencz írta:
2022.09.21., szer. 11:38
wittao írta:
2022.09.21., szer. 11:18
Robici írta:
2022.09.21., szer. 11:12

Ja, csak szerintem nincs annyi öntöde/bánya a világon ahány "kábelgyártó"...
Ezert van, aki tud 500 Ft/m aron kabelt gyartani, es a masik pedig 1MFt/m aron gyart.

Amikor elo kell huzni a kalapbol 10 millio EUR-t egy beruhazashoz, az nem egyszeru dolog. Ha kolcson kerunk, akkor meg kell fizetni kamatostol, ha pedig van, akkor mashonnan vonjuk el a forrast es ragasztjuk be a penzt, amig meg nem terul.
Melyik az a gyártó (vagy több is van?), amelyik tényleg saját anyagból dolgozik?
2 gyartorol tudok, egyiknek rezbanyaban, masiknak ezustbanyaban van reszesedese. Nem irok neveket, mert akkor megint le leszek moderalva. Tobb olyan van mellettuk, amelyik a rez femszerkezetenek megvaltoztatasa miatt van beruhazasa, es a tisztasagot 6N-7N-re viszik fel.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1281
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 771
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fererencz »

wittao írta:
2022.09.21., szer. 11:18
Robici írta:
2022.09.21., szer. 11:12
wittao írta:
2022.09.21., szer. 11:05
A felhasznalhato anyagok: nagy mennyisegben szabad piacon szerzik be, nedjisten sajat rez/ezust banya van, kis ontodevel, szalhuzoval.
Ja, csak szerintem nincs annyi öntöde/bánya a világon ahány "kábelgyártó"...
Ezert van, aki tud 500 Ft/m aron kabelt gyartani, es a masik pedig 1MFt/m aron gyart.

Amikor elo kell huzni a kalapbol 10 millio EUR-t egy beruhazashoz, az nem egyszeru dolog. Ha kolcson kerunk, akkor meg kell fizetni kamatostol, ha pedig van, akkor mashonnan vonjuk el a forrast es ragasztjuk be a penzt, amig meg nem terul.
Melyik az a gyártó (vagy több is van?), amelyik tényleg saját anyagból dolgozik?
Nem szotkam hibázni.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1148
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1371

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

Alex_Aston írta:
2022.09.21., szer. 11:23
wittao írta:
2022.09.21., szer. 11:18

Amikor elo kell huzni a kalapbol 10 millio EUR-t egy beruhazashoz, az nem egyszeru dolog. Ha kolcson kerunk, akkor meg kell fizetni kamatostol, ha pedig van, akkor mashonnan vonjuk el a forrast es ragasztjuk be a penzt, amig meg nem terul.
Ja, hogy ez színtiszta üzlet, nem pedig hobbi a gyártók részéről...? gondolkodik.gif :rolleyes:
Lelkesedes a mernokok reszerol keves lett volna ahhoz, hogy otthon Marantzod legyen…
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”