Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Online
Avatar
O_S
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2009.06.02., kedd 13:09
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: O_S »

Az audio PC-met lecseréltem egy Lumin U2 mini-re. DAC maradt Heed Abacus, USB kábellel összekötve.
Az így kapott hang + szolgáltatások lényegesen magasabb szintet képviselnek a régi PC-mhez képest.
Ez biztosan nem hír értékű, nem is ezért írok, hanem két Lumin-nal kapcsolatos tapasztalatról szeretnék beszámolni.
A készüléknek 2 db USB portja van, elvileg mindegy, hogy melyiket használja a DAC, melyiket a diszk. Nagy felbontáson mégsem mindegy. Ha a diszk az USB1-re volt kötve, akkor rövid időn belül megakadt a lejátszás.
Diszk USB2, DAC USB1 hibátlanul működik. Azt nem tudom, hogy ez csak nálam van így, vagy jellemző a lejátszóra.
A másik téma a tápkábel. Hiába csak digitális részek vannak benne, a Mini érzékeny a tápkábelre. Elsőnek egy Van Damme kábellel ment, majd egy ValhallA CuAg lett bekötve, és ez felállás maradt is .

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

A felesleg az off-ban, ott lehet folytatni.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vazze »

Meridian 218-at valaki próbált már?
Ha igen akkor mik a tapasztalatok vele?
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 72
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: rTom »

alto írta:
2022.06.05., vas. 14:02
Van erre valós piaci igény. Az idősebb korosztályban számos olyan zeneszerető létezik, akik a streamingelős zenehallgatással még meg tudnak barátkozni, de ez az okostelefonos, tabletes vezérlés már nem az ő világuk. Nekik például jó megoldás, amit a Rose csinál.
Nem a használatuktól félnek, hanem attól, nehogy elrontsanak valamit.
Nagyanyám soha életében nem volt hajlandó se ki-, se bekapcsolni a tv-t, pedig sokat nézte.
Még Ferenc Józsefnek integetett, a sparheltre esküdött, de piezós gázgyújtót azért használta.
A villanyra meg azt mondta, olyan mintha mindig lett volna...

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Van erre valós piaci igény. Az idősebb korosztályban számos olyan zeneszerető létezik, akik a streamingelős zenehallgatással még meg tudnak barátkozni, de ez az okostelefonos, tabletes vezérlés már nem az ő világuk. Nekik például jó megoldás, amit a Rose csinál.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

denesdr írta:
2022.06.04., szomb. 16:14
Alex_Aston írta:
2022.06.04., szomb. 12:57
Gondolom van az a vásárló közönség, aki erre ugrik, és ez nekik a fő szempont.
Ezzel valószínűleg meg is válaszoltad a kérdést. Gondolom pont az a lényege, hogy nem feltétlenül kell hozzá okosteló, ez a készülék ezzel tűnik ki a tömegből. Így megmarad a szertartás, odasétálunk a készülékhez, bepötyögjük amit hallani szeretnénk, elindítjuk, majd visszülünk a helyünkre. :)
talan 8-10 éve van Squeezebox Touch-om
számomra óriási elönye - és elengedhetetlen feature -, hogy nem kell hozzá telefon, tablet, egyéb hasonló; saját távval kezelhetö, de saját érintöképernyöröl is

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 704
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 290
Tartózkodási hely: Szada

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

rTom írta:
2022.06.04., szomb. 19:53
juliush írta:
2022.06.04., szomb. 16:57
denesdr írta:
2022.06.04., szomb. 16:14
Ezzel valószínűleg meg is válaszoltad a kérdést. Gondolom pont az a lényege, hogy nem feltétlenül kell hozzá okosteló, ez a készülék ezzel tűnik ki a tömegből. Így megmarad a szertartás, odasétálunk a készülékhez, bepötyögjük amit hallani szeretnénk, elindítjuk, majd visszülünk a helyünkre. :)
Ezt a "szertartásos" dolgot továbbgondolva el tudnék képzelni egy hálózati lejátszót beépített kamerával/szkennerrel, amely a polcról leemelt LP-t azonosítja és azt LP-lejátszóra helyezve el is indul ugyanannak az anyagnak a lejátszása Tidalról/Spotifyról/ki-tudja-miről...a lemezjátszónak nem is kell bekötve lennie, elég ha csak a "feeling" kedvéért ott forog a lemez az orrunk előtt közben...DSP-vel tetszés szerint alákeverhetünk egyes analóg lejátszókra jellemző hangzási jelleget, barázdazajt, pattogást...legyen a neve Ultimate Analogue Streamer vagy egyszerűen UAS! (Copyright by juliush)
Nagyonavitt elgondolás.
Nemsoká' Musk-nál lehet majd venni csippet az agyba ad hozzá inygyé netet, Zukker-nél meg VR szemlencsét.
Ezen kívül már csak az intravénás sört kell feltalálni, katéter úgy is van már.

Jó lesz meglátjátok!
Esélyes a történet! Remélem az én korosztályom már nem fogja meglátni....
A gondolkodás nem megerőltető...

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 72
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: rTom »

juliush írta:
2022.06.04., szomb. 16:57
denesdr írta:
2022.06.04., szomb. 16:14
Ezzel valószínűleg meg is válaszoltad a kérdést. Gondolom pont az a lényege, hogy nem feltétlenül kell hozzá okosteló, ez a készülék ezzel tűnik ki a tömegből. Így megmarad a szertartás, odasétálunk a készülékhez, bepötyögjük amit hallani szeretnénk, elindítjuk, majd visszülünk a helyünkre. :)
Ezt a "szertartásos" dolgot továbbgondolva el tudnék képzelni egy hálózati lejátszót beépített kamerával/szkennerrel, amely a polcról leemelt LP-t azonosítja és azt LP-lejátszóra helyezve el is indul ugyanannak az anyagnak a lejátszása Tidalról/Spotifyról/ki-tudja-miről...a lemezjátszónak nem is kell bekötve lennie, elég ha csak a "feeling" kedvéért ott forog a lemez az orrunk előtt közben...DSP-vel tetszés szerint alákeverhetünk egyes analóg lejátszókra jellemző hangzási jelleget, barázdazajt, pattogást...legyen a neve Ultimate Analogue Streamer vagy egyszerűen UAS! (Copyright by juliush)
Nagyonavitt elgondolás.
Nemsoká' Musk-nál lehet majd venni csippet az agyba ad hozzá inygyé netet, Zukker-nél meg VR szemlencsét.
Ezen kívül már csak az intravénás sört kell feltalálni, katéter úgy is van már.

Jó lesz meglátjátok!

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

denesdr írta:
2022.06.04., szomb. 16:14
Ezzel valószínűleg meg is válaszoltad a kérdést. Gondolom pont az a lényege, hogy nem feltétlenül kell hozzá okosteló, ez a készülék ezzel tűnik ki a tömegből. Így megmarad a szertartás, odasétálunk a készülékhez, bepötyögjük amit hallani szeretnénk, elindítjuk, majd visszülünk a helyünkre. :)
Ezt a "szertartásos" dolgot továbbgondolva el tudnék képzelni egy hálózati lejátszót beépített kamerával/szkennerrel, amely a polcról leemelt LP-t azonosítja és azt LP-lejátszóra helyezve el is indul ugyanannak az anyagnak a lejátszása Tidalról/Spotifyról/ki-tudja-miről...a lemezjátszónak nem is kell bekötve lennie, elég ha csak a "feeling" kedvéért ott forog a lemez az orrunk előtt közben...DSP-vel tetszés szerint alákeverhetünk egyes analóg lejátszókra jellemző hangzási jelleget, barázdazajt, pattogást...legyen a neve Ultimate Analogue Streamer vagy egyszerűen UAS! (Copyright by juliush)
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Alex_Aston írta:
2022.06.04., szomb. 12:57
Gondolom van az a vásárló közönség, aki erre ugrik, és ez nekik a fő szempont.
Ezzel valószínűleg meg is válaszoltad a kérdést. Gondolom pont az a lényege, hogy nem feltétlenül kell hozzá okosteló, ez a készülék ezzel tűnik ki a tömegből. Így megmarad a szertartás, odasétálunk a készülékhez, bepötyögjük amit hallani szeretnénk, elindítjuk, majd visszülünk a helyünkre. :)

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4417
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2416

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Egy ilyen készülékre minek ekkora kijelző, főleg tapi funkcióval, ha egyszer úgy is telefon/tablet/PC úgy is, amiről kezeli az ember?

Ez persze csak a saját véleményem, de ennek az árával lehetne olcsóbb a készülék, vagy ennek az árában jobb minőségű alkatrészek kerülhetnének bele szerintem.

Gondolom van az a vásárló közönség, aki erre ugrik, és ez nekik a fő szempont.
Csak a Marantz! :-D

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

alto írta:
2022.06.04., szomb. 11:08
Én is meghallgattam ezt a setupot. Nagyon nehéz ilyen kiállítási körülmények között megítélni a hangot.....
Mi 3 hónapot éltünk velük együtt. Próbáltuk megkedvelni. Nem ment. A LUMIN mellett esélye se volt egyiknek sem, ami a hangjukat illeti. Kb. a Cocktail szintjét képviseli.
Elképesztően látványos a nagy kijelző panelje. 10 percig is lehet válogatni a különböző megjelenítési formák között. Szuper virtuális deprez műszerek, komplett panelek, órák sokasága. A lejátszott video kép egy keskeny sávja jelenik meg az előlapon, vagy ha a teljes képet látni akarod, akkor a kijelző nagy része üres, a kép meg apróka.
Jók a szolgáltatásai.
A video lejátszó képessége egyenlő a nullával. Arra jó, hogy a telefonos felvételeket lejátszd rajta keresztül.
A Youtube helyett valami koreai video megosztóban lehet csak tallózni.....Látszik rajta, hogy nagyon a keleti piacra tervezték.
Valami elérhető árú lejátszót kerestünk, de ez nekünk nem vált be. Így 3 hónap után lemondtunk a forgalmazásáról.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Tctronic írta:
2022.06.04., szomb. 08:11
dbrnsk írta:
2022.06.03., pén. 22:55
Vélemény, tapasztalat?

Kép

https://audiophile-szalon.hu/termek/ros ... -lejatszo/
HES-en hallgattam saját (ROSE) erősítő + B&W hangfalak társaságában. A teljes lánc hang tekintetében nem győzött meg.... Hogy ebből mi róható fel a lejátszónak azt ebből nem tudtam megítélni. Szolgáltatások tekintetében szerintem nagyon jó, meg a kinézete is tetszik.
Én is meghallgattam ezt a setupot. Nagyon nehéz ilyen kiállítási körülmények között megítélni a hangot, szerintem a Bowersek voltak a gyenge láncszem, legalábbis nálam a bemutatóteremben Fyne Audio-val vagy Sonus Faberrel sokkal jobban szól, igaz a Rose erősítője helyett (ami még nem kapható itthon) Luxmannal hajtva.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

dbrnsk írta:
2022.06.03., pén. 22:55
Vélemény, tapasztalat?

Kép

https://audiophile-szalon.hu/termek/ros ... -lejatszo/
Ha egyetlen szempont a hangminőség, akkor én hasonló árban a Lumin D2-t választanám, bár nincs közöttük hatalmas különbség. Viszont a Rose-ba be lehet kötni külső digitális forrásokat is, az előlap 90%-át elfoglaló hatalmas szines LCD baromi jól néz ki és nem mellesleg funkcionálisan is jól használható, továbbá a Rose videolejátszó is, így filmnézésre is használható. A beépített Tidal kliens is tudja a videót, érdekes ahogy a front panel LCD-jén megjelenik a Tidal video. Öszsességében szerintem remek kütyü. Bónusz, hogy Roon végpontként is használható.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

dbrnsk írta:
2022.06.03., pén. 22:55
Vélemény, tapasztalat?

Kép

https://audiophile-szalon.hu/termek/ros ... -lejatszo/
HES-en hallgattam saját (ROSE) erősítő + B&W hangfalak társaságában. A teljes lánc hang tekintetében nem győzött meg.... Hogy ebből mi róható fel a lejátszónak azt ebből nem tudtam megítélni. Szolgáltatások tekintetében szerintem nagyon jó, meg a kinézete is tetszik.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Egy érdekesség, hátha más is belefut ebbe problémába: korábban kérdeztem, hogy Aries Mini esetében bizonyos nagy felbontású zenék csak 44,1Khz-en érkeznek a DAC-ra, NAS-ról lejátszva. Kaptam olyan tanácsot, hogy a szerver beállításai között nézzek szét. Hát sokkal prózaibb volt az ok, aminek a gyökerét még nem értem: az ilyen zenék olyan mappa szerkezetben voltak, hogy a mappán belül volt még egy almappa, és ott voltak a fájlok. Hogy miért? Mert így kaptam őket. Felmásoltam őket a főmappába, és azonnal látja a rendszer az eredeti felbontást....

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Sziasztok, szükségem lenne egy kis segítségre. Egy ideje nem használtam a volumio-t a rpi-n fut., és mosz azt észleltem, hogy a spotify plugin nem működik. Próbáltam, upgradelni a rendszert, de úgy tűnik, mintha megszűnt volna a free spotify támogatás, mert az upgrade után állandóan a fizetős my-volumio felé terelget. Kikapcsoltam az egészet, majd visszakapcsolva installáltam a spotify plugin-t, de nem tudom aktiválni, tudja esetleg valaki, miért? (Volumio 2-höz találtam csak spotify plugint, és úgy tűnik, az uőpgrade után volumio 3 van a pi-n. De pl. az újnak tűnő youtube plugin az tökéletesen működik.) Van valakinek tapasztalata? Vagy máshol kérdezzem?
Köszi
Laci

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

audioline írta:
2022.05.23., hétf. 22:52
Amelyik rendszeren az "ősi" 44,1kHz /16bit PCM nem szól élvezhetően, azt megette a fene. A varázslatos számok és modern formátumok biztos jó célt szolgálnak az új termékek értékesítése kapcsán, de a zene élvezetéhez az CD minőség is elegendő. Csak legyen mivel kibontani a benne rejlő értéket... Persze a jó reszelgethető tovább, de ha a 'mezei' 44,1/16 nem szól jól a cájgon, az nem a mintavételi frekvencia vagy a szerény bitmélység kudarca...
Pontosan így van. Én is azt szoktam mondani a vevőimnek, nem azt kell nézni, hogy egy DAC vagy streamer a legújabb csúcs AKM vagy Sabre chippel van-e felszerelve, és tudja-e az MQA-t, hanem azt, hogy hogyan szól normál CD felbontáson. Ha ez rendben van, akkor jól fog szólni MQA-val is, akkor is, ha nincs benne MQA dekóder. Persze ha van benne, az külön bónusz.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

sainz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022.03.22., kedd 17:49
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: sainz »

Sziasztok!

Hozzá értőbbek véleményére lenne szükségem.
Hálózati lejátszóval fejleszteném a rendszerem,de bizonytalan vagyok...
3 lehetőség között vacillalok egyenlőre:
Matrix audio element i (330e)
Lindemann limetree network ll (365e)
Bluesound node 2021+külső dac (230e+ ?)
Szerintetek?
Előnyök -hátrányok?

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Nem akarok offolni, de egy kicsit mindenkinek igaza van.

A lime-tree a hársfa, de pl. múltkor a Spektrum Home-on is tévesztették, lime fának fordították (szerintem nincsen szaklektoruk, gyalázatos a Kertész kertjének magyarítása)

A lime nem a sima, hanem a zöldcitrom, ugye ami a Mojito koktélba kell. Igazából nem fa, hanem cserje. Ezt viszont csak úgy használják simán, hogy lime.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4417
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2416

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

mishow írta:
2022.05.24., kedd 10:28
La_Valse írta:
2022.05.23., hétf. 16:30
Biztos, hogy citromfa az a limetree?
Nem biztos :D
https://dictzone.com/angol-magyar-szotar/lime-tree
https://topszotar.hu/angolmagyar/lime+tree
És tényleg! :smile53:

Lemon tree a citromfa. :smile51:
Csak a Marantz! :-D

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

A csavar csak az benne, hogy a Lindemann egybe írja.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

La_Valse írta:
2022.05.23., hétf. 16:30
Biztos, hogy citromfa az a limetree?
Nem biztos :D
https://dictzone.com/angol-magyar-szotar/lime-tree
https://topszotar.hu/angolmagyar/lime+tree

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: audioline »

Amelyik rendszeren az "ősi" 44,1kHz /16bit PCM nem szól élvezhetően, azt megette a fene. A varázslatos számok és modern formátumok biztos jó célt szolgálnak az új termékek értékesítése kapcsán, de a zene élvezetéhez az CD minőség is elegendő. Csak legyen mivel kibontani a benne rejlő értéket... Persze a jó reszelgethető tovább, de ha a 'mezei' 44,1/16 nem szól jól a cájgon, az nem a mintavételi frekvencia vagy a szerény bitmélység kudarca...
.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”