Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Online
Avatar
andarson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2011.07.17., vas. 16:04
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: andarson »

alto írta:
2022.05.22., vas. 13:09
A kapitalizmus úgy működik, hogy a keresletet/kínálatot a szabadversenyes piaci automatizmusok szabályozzák. A gyártók a piaci igényt/keresletet elégítik ki a termékeikkel. Ritkán és keveseknek az is sikerül, hogy valamilyen innovációval, paradigma váltással új piaci keresletet teremtsenek, ilyen volt pl. Steve Jobs. A gyártók természetesen figyelik a piacot, a trendeket, de mivel nekik általában nincs közvetlen kapcsolatuk a végfelhasználókkal, ezért a kereskedők visszajelzéseire is hagyatkozniuk kell. Vannak akik ezt jól csinálják, vannak akik meg mennek a saját fejük után, mint pl. a Linn.

A Tidal a maga sokmilliós előfizetői bázisával kétségtelenül megteremtette az MQA képes streamerek, DAC-ok iránti igényt, és ez jól látszik kereskedői oldalról is. Mindez attól teljesen függetlenül is igaz, hogy nekem mint kereskedőnek, egy adott gyártó fejlesztőinek vagy a vevők egy részének mi a véleménye az MQA-ról, mint technológiáról, a kereslet markánsan jelen van a piacon.
Tetszik ez a hasonlat az Apple és Linn között, már csak azért is mert azt gondolnám a Linn 2007-ben az elsők között lehetett aki audiofil célra highend otthoni lossless hálózati lejátszót gyártott a Klimax DS megjelenésével, aztán a DSD-vel kicsit beragatt, egészen 2016-ig várni kellett, hogy bevezessék a Katalyst DSD képes DAC-al ellátott készülékeiket, amit 2021-ben az Organik DAC váltott. De kb. mint ahogy az Apple "kullog" a megoldásaival az újjító Android után, évekkel később bevezetve a telefonoknál ugyanazt a technikát amit az Android bevezet, viszont kimaxolja az azokban rejlő potenciált. Valahogy ezt látom a Linnben is. Biztos megvan az okuk rá, hogy nem ülnek rá az MQA vonatra, nem gondolnám, hogy egyszerű megyünk a saját fejünk után effektus lenen benne.
Az, hogy miért nem volt a 2010-es évek középen magyarországi forgalmazójuk, természetesen egyszerű vásárlóként nem tudom, azonban tény, hogy a piacon az egyik legdrágább, ha nem a legdrágább eszközeik vannak, cserébe atombiztos működés, kíváló szolgáltatások, folyamatos frissítések, dokumentációs bázisok párosulnak. És az is biztos, hogy vannak olcsóbb, hamarabb reagáló gyártók a piacon és hogy melyik jobb minőségben végső soron a fogyasztó szájíze és/vagy pénztárcája dönti el.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Gulka. írta:
2022.05.21., szomb. 22:45
gomolalaci írta:
2022.05.20., pén. 20:14
A Lindemann sem...
Ennek kifejezetten örülök. Főleg, hogy én DSD párti vagyok.

A felsorolt nagy gyártók szerintem tudnak valamit svindli ügyben, ezért nem támogatják, foglalkoznak ezzel a 'formátummal" ;)
A kapitalizmus úgy működik, hogy a keresletet/kínálatot a szabadversenyes piaci automatizmusok szabályozzák. A gyártók a piaci igényt/keresletet elégítik ki a termékeikkel. Ritkán és keveseknek az is sikerül, hogy valamilyen innovációval, paradigma váltással új piaci keresletet teremtsenek, ilyen volt pl. Steve Jobs. A gyártók természetesen figyelik a piacot, a trendeket, de mivel nekik általában nincs közvetlen kapcsolatuk a végfelhasználókkal, ezért a kereskedők visszajelzéseire is hagyatkozniuk kell. Vannak akik ezt jól csinálják, vannak akik meg mennek a saját fejük után, mint pl. a Linn.

A Tidal a maga sokmilliós előfizetői bázisával kétségtelenül megteremtette az MQA képes streamerek, DAC-ok iránti igényt, és ez jól látszik kereskedői oldalról is. Mindez attól teljesen függetlenül is igaz, hogy nekem mint kereskedőnek, egy adott gyártó fejlesztőinek vagy a vevők egy részének mi a véleménye az MQA-ról, mint technológiáról, a kereslet markánsan jelen van a piacon.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Gulka. írta:
2022.05.21., szomb. 22:45
gomolalaci írta:
2022.05.20., pén. 20:14
A Lindemann sem...
Ennek kifejezetten örülök. Főleg, hogy én DSD párti vagyok.

A felsorolt nagy gyártók szerintem tudnak valamit svindli ügyben, ezért nem támogatják, foglalkoznak ezzel a 'formátummal" ;)
DCS,MSB,Mytek,stb. Ők meg tök amatőrök a digitális technikában, bepalizták őket az mqa svindlivel :napsut:
3E932D43-FF28-47CA-B8F5-BBD90DED853F.jpeg
3E932D43-FF28-47CA-B8F5-BBD90DED853F.jpeg (428.05 KiB) Megtekintve 1529 alkalommal
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 333
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

gomolalaci írta:
2022.05.20., pén. 20:14
A Lindemann sem...
Ennek kifejezetten örülök. Főleg, hogy én DSD párti vagyok.

A felsorolt nagy gyártók szerintem tudnak valamit svindli ügyben, ezért nem támogatják, foglalkoznak ezzel a 'formátummal" ;)
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

hali mindenkinek :D

ezzel az SMSL DP5 Streamer-el van vlkinek vlmilyen tapasztalata ?...esetleg összehasonlitotta a CA CXN2-el ?

https://www.audiophonics.fr/en/streamer ... 14680.html

tudom van MO-i forgalmazó is,de most maradjunk maga a terméknél magabán :smile53:

köszi :smile53: :D
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

gomolalaci írta:
2022.05.20., pén. 20:14
A Lindemann sem...
De nincs semmi baj, mert az összes chi-fi tudja és tudja! :smile25: :fekverohog:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Arpi82 írta:
2022.05.20., pén. 07:24
Az is elgondolkodtató, hogy a Linn vagy a Naim egyáltalán nem támogatja az MQA-t. Attól még top hálózati lejátszókként tartják őket számon.
A Lindemann sem...
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Alex_Aston írta:
2022.05.20., pén. 13:09
fenyő írta:
2022.05.20., pén. 09:47

Én Deezer hifi-t
Én is. És tudtommal még százmilliók.
Illetve több százmillió ember szintnén nem TIDAL-t hallgat.
Szerintem nem olyan kicsi piac ez, hogy be kéne csuknia a boltot azoknak a cégeknek, akik nem adnak MQA-t.
A nagy MQA svindli
https://ear.hu/?p=10138
https://audiophilestyle.com/ca/reviews/ ... ions-r701/
https://audiophilestyle.com/forums/topi ... deep-dive/

Az MP3-as le lett alázva, a hálózaton a Hi-Res Audio nehezen megy át, valamit ki kellet találni :rolleyes:
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4396
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fenyő írta:
2022.05.20., pén. 09:47

Én Deezer hifi-t
Én is. És tudtommal még százmilliók.
Illetve több százmillió ember szintnén nem TIDAL-t hallgat.
Szerintem nem olyan kicsi piac ez, hogy be kéne csuknia a boltot azoknak a cégeknek, akik nem adnak MQA-t.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Eunos írta:
2022.05.20., pén. 09:23
, hogy az emberek pusztán attól hogy létezik mqa akarják is az mqa-t.
Igen... Aztán tele az apró az MQA-s BS Node készülékkel.

Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »

Arpi82 írta:
2022.05.20., pén. 07:24
Az is elgondolkodtató, hogy a Linn vagy a Naim egyáltalán nem támogatja az MQA-t. Attól még top hálózati lejátszókként tartják őket számon.
Én sem akarok vitát indítani, csak arra gondolok, hogy MQA nélküli lejátszókat is érdemes lehet nézegetni.

Qobuz Hi-res -t viszont mindkettő(naim, Linn) támogatja az MQA-val szemben.
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

cannonball írta:
2022.05.20., pén. 10:51
dixie-chicken írta:
2022.05.19., csüt. 21:23
cannonball írta:
2022.05.19., csüt. 10:58
A másik gond, hogy amíg nem tudod merre kellene ugrani, ne ugorj. Ha vmi tetszik, vagy a tesztek jókat írtak róla, ne hidd el! Csak azt hidd, amit otthon hallasz a saját rendszeredben. Tehát ha felkerül valami, ami érdekes lehet vidd haza letét ellenében kipróbálásra, illetve ha van rá lehetőséged (pénzed) megrendeled a neten újonnan, aztán van 14 napod elállni a szerződéstől...
Nem kell ettől félni, én 2 céggel is megcsináltam, meg sem kérdezik, miért nem kell. Újra csomagolva eladják ugyanannyiért.

Én most több hetes cserélgetésen vagyok túl (főleg erősítők, mert azt hittem ott a baj), aztán miután látom a rendszer hibáit, illetve az összeget, amiért valamivel jobbá lehetne tenni a hangzást, elégedetten hallgatom azt ami van.
A Cambridge cxn v2 alapvetően egy nagyon jól kezelhető darab, egyedül -amit a teszt is írt róla- a magas tartományban lévő kisebb felbontás lehet zavaró, engem ez csak kis hangerőn zavar cserében nagy hangerőn sem fárasztó a hangja hosszabb távon sem. Sztereo tere parádés, hangja nem karcos, nem rideg, megvan minden, ami kell. Viszont pofátlanság, hogy egyik napról a másikra 100 ezerrel felment az ára úgy, hogy eddig is 30 %-al magasabb volt, mint délkeleti szomszédainknál.
erre gondolsz:..

https://www.avstore.ro/dac-uri/cambridge-audio-cxn-v2/

milyen garanciát ad a CA?...van általános EU ? ...ha igen,még akkor is macerás lehet az ügyintézés esetleg,és az ördög nem alszik... 36_1_5.gif ..,.van haztartási gépem,amely MO-n lett vásárolva,de amikor garis javitásra szorultunk,a hivatalos MO-i márkaszervizhez fordultam,azt mondták "ja,ez nem hivatalos MO-i forgalamzónál lett vásárolva,az eladóval kell intéznem "...és nem kispályás,MO-n hivatalos,internetes kereskedelmet bonyolitanak... :smile49:
Ahogy előttem mondták: nincs ingyen ebéd :-). De ez tényleg akkora árkülönbség, hogy az ember bevállalja. Én megtettem.
én is szeretek olcsóbban vásárolni ha lehet :kiss: ...vásároltam már hasonlóan jómagam is,nem egyszer,de nem RO-ban...milyen garit adtak vele ?
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -CB- »

dixie-chicken írta:
2022.05.19., csüt. 21:23
cannonball írta:
2022.05.19., csüt. 10:58
A másik gond, hogy amíg nem tudod merre kellene ugrani, ne ugorj. Ha vmi tetszik, vagy a tesztek jókat írtak róla, ne hidd el! Csak azt hidd, amit otthon hallasz a saját rendszeredben. Tehát ha felkerül valami, ami érdekes lehet vidd haza letét ellenében kipróbálásra, illetve ha van rá lehetőséged (pénzed) megrendeled a neten újonnan, aztán van 14 napod elállni a szerződéstől...
Nem kell ettől félni, én 2 céggel is megcsináltam, meg sem kérdezik, miért nem kell. Újra csomagolva eladják ugyanannyiért.

Én most több hetes cserélgetésen vagyok túl (főleg erősítők, mert azt hittem ott a baj), aztán miután látom a rendszer hibáit, illetve az összeget, amiért valamivel jobbá lehetne tenni a hangzást, elégedetten hallgatom azt ami van.
A Cambridge cxn v2 alapvetően egy nagyon jól kezelhető darab, egyedül -amit a teszt is írt róla- a magas tartományban lévő kisebb felbontás lehet zavaró, engem ez csak kis hangerőn zavar cserében nagy hangerőn sem fárasztó a hangja hosszabb távon sem. Sztereo tere parádés, hangja nem karcos, nem rideg, megvan minden, ami kell. Viszont pofátlanság, hogy egyik napról a másikra 100 ezerrel felment az ára úgy, hogy eddig is 30 %-al magasabb volt, mint délkeleti szomszédainknál.
erre gondolsz:..

https://www.avstore.ro/dac-uri/cambridge-audio-cxn-v2/

milyen garanciát ad a CA?...van általános EU ? ...ha igen,még akkor is macerás lehet az ügyintézés esetleg,és az ördög nem alszik... 36_1_5.gif ..,.van haztartási gépem,amely MO-n lett vásárolva,de amikor garis javitásra szorultunk,a hivatalos MO-i márkaszervizhez fordultam,azt mondták "ja,ez nem hivatalos MO-i forgalamzónál lett vásárolva,az eladóval kell intéznem "...és nem kispályás,MO-n hivatalos,internetes kereskedelmet bonyolitanak... :smile49:
Ahogy előttem mondták: nincs ingyen ebéd :-). De ez tényleg akkora árkülönbség, hogy az ember bevállalja. Én megtettem.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Eunos írta:
2022.05.20., pén. 09:23
Nagyon komoly ez az mqa üzleti modell, be kell látni hogy működik. Betolják, megfuttatják és akarod is.
A Linn és a Naim pedig nem akar feltétlenül Boothroydnak meg Stuartnak fizetni... Hehe
Amennyire én tudom, a Schiit sem szállt be az mqa világba, és le is írták a weblapon, hogy miért. Kb. az a lényege, hogy amíg fogalma sincs senkinek, hogy tulajdonképpen mi is ez, addig ők kimaradnak ebből a világból. :D
Azt nem tudom, hogy ez mennyire jó döntés, és mennyire jön be nekik, de azt tapasztalatból mondom, hogy jól szól, amit gyártanak - mqa nélkül is.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: fenyő »

[/quote]

A streaming felhasználók hány százaléka használ Tidalt, és ebből mennyien MQA-t?
[/quote]

Én Deezer hifi-t

Eunos
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 16:45
Értékelés: 66

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Eunos »

Sok ebben a pszichológia. Limar betekintést enged kereskedői szempontból, a személyes tapasztalatom baráti körben pedig az, hogy az emberek pusztán attól hogy létezik mqa akarják is az mqa-t. Itt kinyilvánítom, hogy eszem ágában sincs mqa-nemqa vitát nyitni de nyilvánvaló az ördögi kör! Nagyon komoly ez az mqa üzleti modell, be kell látni hogy működik. Betolják, megfuttatják és akarod is.
A Linn és a Naim pedig nem akar feltétlenül Boothroydnak meg Stuartnak fizetni... Hehe
Attól még szuper készülékeket csinálnak.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4396
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

LIMAR írta:
2022.05.20., pén. 08:23

Most ugyanez van náluk a MQA-vel is. Vonatkoztassunk el most attól, hogy jó, vagy rossz, de van és ma igény van rá.
Az igényt pedig ki kell elégíteni, különben bezárhatod a boltot.
A streaming felhasználók hány százaléka használ Tidalt, és ebből mennyien MQA-t?
Csak a Marantz! :-D

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Arpi82 írta:
2022.05.20., pén. 07:24
Az is elgondolkodtató, hogy a Linn vagy a Naim egyáltalán nem támogatja az MQA-t. Attól még top hálózati lejátszókként tartják őket számon.
Mert tehetetlenek és megrögzötten ragaszkodnak a saját elveikhez és nem veszik figyelembe a kor elvárásait.

A Linn óriásit hibázott akkor, amikor rögeszmésen ragaszkodott a csak PCM alapú hálózati lejátszóikhoz.
Világelsőkből világ utolsók lettek abban a pillanatban, amikor LUMIN kijött a DSD képes hálózati lejátszójukkal.
Abban a pillanatban eladhatatlanná váltak a Linn lejátszók. Meg is szabadultunk a Linntől sürgősen. A Lumin harmadáron jobb minőséget és fényévekkel több szolgáltatást nyújtott atombiztos működés mellett, ami addig csak a Linnre volt jellemző.
És még évekig görcsösen ragaszkodtak a DSD mellőzéséhez. Majd persze rájöttek, hogy ez vakvágány, de akkor a világ már rég elhaladt mellette.
A NAIM 5 pólusú DIN (magyarul tuchel dugó) csatlakozós bemeneteiről ne is beszéljünk. Totális csőd. Görcsösen erőltették a saját kábelezésüket és a saját komplett rendszerüket. Csak hát erre gyakorlatilag megszűnt az igény. Aztán már léptek, de későn.

Most ugyanez van náluk a MQA-vel is. Vonatkoztassunk el most attól, hogy jó, vagy rossz, de van és ma igény van rá.
Az igényt pedig ki kell elégíteni, különben bezárhatod a boltot.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Arpi82 írta:
2022.05.20., pén. 07:24
Az is elgondolkodtató, hogy a Linn vagy a Naim egyáltalán nem támogatja az MQA-t. Attól még top hálózati lejátszókként tartják őket számon.
Nem létkérdés az MQA, de a legtöbb gyártó mégis rákényszerül, nagy a piaci nyomás. Az MQA lobbinak sikerült elültetni a fejekben azt, hogy az MQA a minőség záloga. Az pedig valahogy nem megy át a fejekbe, hogy egy belépő szintű, de MQA képes DAC-on lejátszott MQA felvétel sokkal rosszabbul szól, mint ugyanaz egy nem MQA képes, de prémium kategóriás DAC-on. Az viszont igaz, hogy egy MQA képes prémium kategóriás DAC-on meg egy kicsivel még jobban.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »

Az is elgondolkodtató, hogy a Linn vagy a Naim egyáltalán nem támogatja az MQA-t. Attól még top hálózati lejátszókként tartják őket számon.
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

cannonball írta:
2022.05.19., csüt. 10:58
A másik gond, hogy amíg nem tudod merre kellene ugrani, ne ugorj. Ha vmi tetszik, vagy a tesztek jókat írtak róla, ne hidd el! Csak azt hidd, amit otthon hallasz a saját rendszeredben. Tehát ha felkerül valami, ami érdekes lehet vidd haza letét ellenében kipróbálásra, illetve ha van rá lehetőséged (pénzed) megrendeled a neten újonnan, aztán van 14 napod elállni a szerződéstől...
Nem kell ettől félni, én 2 céggel is megcsináltam, meg sem kérdezik, miért nem kell. Újra csomagolva eladják ugyanannyiért.

Én most több hetes cserélgetésen vagyok túl (főleg erősítők, mert azt hittem ott a baj), aztán miután látom a rendszer hibáit, illetve az összeget, amiért valamivel jobbá lehetne tenni a hangzást, elégedetten hallgatom azt ami van.
A Cambridge cxn v2 alapvetően egy nagyon jól kezelhető darab, egyedül -amit a teszt is írt róla- a magas tartományban lévő kisebb felbontás lehet zavaró, engem ez csak kis hangerőn zavar cserében nagy hangerőn sem fárasztó a hangja hosszabb távon sem. Sztereo tere parádés, hangja nem karcos, nem rideg, megvan minden, ami kell. Viszont pofátlanság, hogy egyik napról a másikra 100 ezerrel felment az ára úgy, hogy eddig is 30 %-al magasabb volt, mint délkeleti szomszédainknál.
erre gondolsz:..

https://www.avstore.ro/dac-uri/cambridge-audio-cxn-v2/

milyen garanciát ad a CA?...van általános EU ? ...ha igen,még akkor is macerás lehet az ügyintézés esetleg,és az ördög nem alszik... 36_1_5.gif ..,.van haztartási gépem,amely MO-n lett vásárolva,de amikor garis javitásra szorultunk,a hivatalos MO-i márkaszervizhez fordultam,azt mondták "ja,ez nem hivatalos MO-i forgalamzónál lett vásárolva,az eladóval kell intéznem "...és nem kispályás,MO-n hivatalos,internetes kereskedelmet bonyolitanak... :smile49:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

paramania írta:
2022.05.19., csüt. 20:43
Lehet hogy ez nyilvánvaló, de azért megemlíteném, hogy a Pio coax digitál kimenetén max. 192 kHz/24 bit PCM jel tud kijönni, tehát külső DAC esetén le kell mondanod az ennél nagyobb felbontásról, DSD-ről, MQA-ról, érdemes ezt is figyelembe venni. A Sabre ES 9016S-el építve léteznek sokkal jobb DAC-ok is mint a Pio belső DAC-ja, és léteznek sokkal rosszabbak is csúcs Sabreval vagy csúcs AKM-el megépítve, csak mondom.
[/quote]

Köszi alto, húha ezt nem is gondoltam, pedig az MQA -hoz illetve a TIDAL -hoz nagyon ragaszkodnék - márcsak a többmilliós zeneszám repertoár miatt is !!
Akkor hogy is van ez, mely LUMIN -ok ütik biztosan a PIO N-70AE -t ?
;-)
[/quote]

DSD-hez, MQA-hoz ugye USB kimenet kellene, de az nincs a Pio-n.

Bármelyik Lumin üti a Pio-t. :D
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

paramania
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2019.11.28., csüt. 19:39
Értékelés: 8

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: paramania »

[/quote]

Lehet hogy ez nyilvánvaló, de azért megemlíteném, hogy a Pio coax digitál kimenetén max. 192 kHz/24 bit PCM jel tud kijönni, tehát külső DAC esetén le kell mondanod az ennél nagyobb felbontásról, DSD-ről, MQA-ról, érdemes ezt is figyelembe venni. A Sabre ES 9016S-el építve léteznek sokkal jobb DAC-ok is mint a Pio belső DAC-ja, és léteznek sokkal rosszabbak is csúcs Sabreval vagy csúcs AKM-el megépítve, csak mondom.
[/quote]

Köszi alto, húha ezt nem is gondoltam, pedig az MQA -hoz illetve a TIDAL -hoz nagyon ragaszkodnék - márcsak a többmilliós zeneszám repertoár miatt is !!
Akkor hogy is van ez, mely LUMIN -ok ütik biztosan a PIO N-70AE -t ?
;-)

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

“Szóval első körben megpróbálok berakni egy CD futóművet a TIDAL MASTER helyett, bár ebben nem igazán hiszek hogy javulást fog hozni, mivel 2 Mbit/sec körül ömlik a streamerbe az adat ha zenél a PIO hálózatról.
Egy próbát megér azért.”

Mi köze van a 2Mbit/sec-nek ahhoz, hogy hogy szol? A CD-ről meg 1.5Mbit/sec sebesseggel ömlik bele az adat, közvetlenül kb a dac chipbe.
A valamilyen CD kipróbálása kb annyi eredményt fog adni, mint egy valamilyen DAC kipróbálása. A lemezes megoldásból is vannak ugyanúgy csapnivalók, ahogy a lemez nélküliből.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

paramania írta:
2022.05.19., csüt. 19:55
cannonball írta:
2022.05.19., csüt. 08:29
Bekötsz a streamer helyére egy CD játékost, és ha nem hallasz különbséget a hangban, akkor kár változtatni. Legalábbis a streameren...
Nagyon köszönöm a sok infot, segítséget!

Alapjában teljesen elégedett vagyok a jelenlegi rendszerrel, viszont szeretnék feljebb lépni - az a bizonyos bogár motoszkál....

Szóval első körben megpróbálok berakni egy CD futóművet a TIDAL MASTER helyett, bár ebben nem igazán hiszek hogy javulást fog hozni, mivel 2 Mbit/sec körül ömlik a streamerbe az adat ha zenél a PIO hálózatról.
Egy próbát megér azért.

Második körben viszont egy komolyabb DAC -al próbálkozom, ebben jobban is hiszek egyébként.
Szóval jöhetnek a tippek, miket gondoltok jobbnak a jelenlegi 2x SABRE ES 9016S -től.
Kizárólag XLR kimenettel rendelkező DAC -ok érdeklnek !!
Azért lehetőleg ne Ayre QX-5 Twenty , vagy BENCHMARK DAC3 kategória legyen mindjárt elsőre.... :-)

Köszönöm a segítségetek!
Viktor
Lehet hogy ez nyilvánvaló, de azért megemlíteném, hogy a Pio coax digitál kimenetén max. 192 kHz/24 bit PCM jel tud kijönni, tehát külső DAC esetén le kell mondanod az ennél nagyobb felbontásról, DSD-ről, MQA-ról, érdemes ezt is figyelembe venni. A Sabre ES 9016S-el építve léteznek sokkal jobb DAC-ok is mint a Pio belső DAC-ja, és léteznek sokkal rosszabbak is csúcs Sabreval vagy csúcs AKM-el megépítve, csak mondom.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”