Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Vinkler írta:
2022.06.01., szer. 21:11
tottyi írta:
2022.06.01., szer. 19:26
La_Valse írta:
2022.06.01., szer. 19:10

Hol írja? A Manual 5. Signal Cable Options nem említ keresztmetszetet, csak az aljzat bekötését, és
a lehetséges kábel módozatokat. Benézhettél valamit.
Ezt irjak de aztan lehet, hogy a passziv hangfalakhoz es sima hangfalkabelrol lehet szo.

"4. What cable do you recommend for loudspeaker and line-level connections?

For loudspeaker cables we recommend using oxygen free multi-stranded copper cables., For lengths under 5 metres we recommend using 2.5mm2, and for longer cables up to 10m we recommend using 4mm2.

For line level cables we suggest good quality oxygen free multi-strand copper cable. Ideally bare silver-plated copper with less than 100pF/metre capacitance from core to screen.
Rád sztem a “line level cable” vonatkozik, hiszen az aktív hangsugihoz nem kell hagyományos értelemben vett “loudspeaker cable”. ;)
Akkor rosszul ertelmezten a fenemod jo angolommal. :) Azt hittem mivel egy mondatban van a "loudspeaker" es a "line" akkor az illeto ugy erti a kerdest, hogy "signal" es "power" kabel.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

tottyi írta:
2022.06.01., szer. 19:26
La_Valse írta:
2022.06.01., szer. 19:10
tottyi írta:
2022.06.01., szer. 15:41
A hangfalgyarto azt irja, hogy 2,5 mm2 lenne jo xlr-re ez meg 0,25 mm2 ez csak eliras a gyartotol vagy tenyleg olyan vastagsagu xlr kabel is letezik? Nezegettem oldalakon es nagyon ritkan irjak oda a negyzetmilimetert a kabelokhoz.
Hol írja? A Manual 5. Signal Cable Options nem említ keresztmetszetet, csak az aljzat bekötését, és
a lehetséges kábel módozatokat. Benézhettél valamit.
Ezt irjak de aztan lehet, hogy a passziv hangfalakhoz es sima hangfalkabelrol lehet szo.

"4. What cable do you recommend for loudspeaker and line-level connections?

For loudspeaker cables we recommend using oxygen free multi-stranded copper cables., For lengths under 5 metres we recommend using 2.5mm2, and for longer cables up to 10m we recommend using 4mm2.

For line level cables we suggest good quality oxygen free multi-strand copper cable. Ideally bare silver-plated copper with less than 100pF/metre capacitance from core to screen.
Rád sztem a “line level cable” vonatkozik, hiszen az aktív hangsugihoz nem kell hagyományos értelemben vett “loudspeaker cable”. ;)
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

tottyi írta:
2022.06.01., szer. 15:41
A hangfalgyarto azt irja, hogy 2,5 mm2 lenne jo xlr-re ez meg 0,25 mm2 ez csak eliras a gyartotol vagy tenyleg olyan vastagsagu xlr kabel is letezik? Nezegettem oldalakon es nagyon ritkan irjak oda a negyzetmilimetert a kabelokhoz.
Nekem 0,05 mm2 összekötő kábelem van. Az én rendszeremben nagyon jó hangzást ad. ,,Nem mindig a méret számít" :smile29:
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tottyi »

La_Valse írta:
2022.06.01., szer. 19:10
tottyi írta:
2022.06.01., szer. 15:41
A hangfalgyarto azt irja, hogy 2,5 mm2 lenne jo xlr-re ez meg 0,25 mm2 ez csak eliras a gyartotol vagy tenyleg olyan vastagsagu xlr kabel is letezik? Nezegettem oldalakon es nagyon ritkan irjak oda a negyzetmilimetert a kabelokhoz.
Hol írja? A Manual 5. Signal Cable Options nem említ keresztmetszetet, csak az aljzat bekötését, és
a lehetséges kábel módozatokat. Benézhettél valamit.
Ezt irjak de aztan lehet, hogy a passziv hangfalakhoz es sima hangfalkabelrol lehet szo.

"4. What cable do you recommend for loudspeaker and line-level connections?

For loudspeaker cables we recommend using oxygen free multi-stranded copper cables., For lengths under 5 metres we recommend using 2.5mm2, and for longer cables up to 10m we recommend using 4mm2.

For line level cables we suggest good quality oxygen free multi-strand copper cable. Ideally bare silver-plated copper with less than 100pF/metre capacitance from core to screen.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

tottyi írta:
2022.06.01., szer. 15:41
A hangfalgyarto azt irja, hogy 2,5 mm2 lenne jo xlr-re ez meg 0,25 mm2 ez csak eliras a gyartotol vagy tenyleg olyan vastagsagu xlr kabel is letezik? Nezegettem oldalakon es nagyon ritkan irjak oda a negyzetmilimetert a kabelokhoz.
Hol írja? A Manual 5. Signal Cable Options nem említ keresztmetszetet, csak az aljzat bekötését, és
a lehetséges kábel módozatokat. Benézhettél valamit.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tottyi »

A hangfalgyarto azt irja, hogy 2,5 mm2 lenne jo xlr-re ez meg 0,25 mm2 ez csak eliras a gyartotol vagy tenyleg olyan vastagsagu xlr kabel is letezik? Nezegettem oldalakon es nagyon ritkan irjak oda a negyzetmilimetert a kabelokhoz.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »

tottyi írta:
2022.06.01., szer. 14:29
Hello, most vettem egy XLR kabelt de ugy adtak mint mikrofon kabel. Ezt lehet hasznalni eloerosito es aktiv hangfal koze?
Ideiglenesen egyenlore.

IMG-1684.jpg
IMG-1685.jpg
Persze nyugodtan. Szinte az összes pro xlr-re ez van írva.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hello, most vettem egy XLR kabelt de ugy adtak mint mikrofon kabel. Ezt lehet hasznalni eloerosito es aktiv hangfal koze?
Ideiglenesen egyenlore.
IMG-1684.jpg
IMG-1684.jpg (2.77 MiB) Megtekintve 2470 alkalommal
IMG-1685.jpg
IMG-1685.jpg (2.03 MiB) Megtekintve 2470 alkalommal
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
rukh
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.12.28., szomb. 12:24
Értékelés: 50
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: rukh »

Köszönöm!

Üdv mindenkinek,
Rukh

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: akvapark »

zoli73 írta:
2022.05.15., vas. 08:32
rukh írta:
2022.05.14., szomb. 23:53
Hi!

Sokszor olvasni hangdobozok belső átkábelezéséről, különböző ajánlások is vannak kábelek típusára, átmérőjére, anyagára, viszont nem emlékszem olyanra, hogy az erősítőtől a hangdobozig vezető kábelt használják/ajánlják dobozon belülre is. Van ennek valami elméleti/gyakorlati alapja?

Üdv,
Rukh
Természetesen az erősítő, és a hangsugárzó közé használt kábel is használható belső kábelnek. Sőt, a szinergia miatt ez lenne a legjobb megoldás. Aztán hogy ez általánosan miért nincs így? Talán leginkább azért, mert a hangsugárzó kábelek(külső) sok esetben elég vastagok, robosztusak, merevek, nehezen kezelhetők egy doboz belsejében, így erre a feladatra csak nehezen lennének használhatóak.
Ezért gyártanak erre a célra vékonyabb, puhább, sokszor egy szálas, könnyen kezelhetőbb kábeleket. Amik nem terhelik, feszítik a hangváltó, és a hangszóró kapcsait.
Ebben élen járt az EPOS cég, DNM volt a belső kábel, és az ajánlott hangsugárzókábel is. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

rukh írta:
2022.05.14., szomb. 23:53
Hi!

Sokszor olvasni hangdobozok belső átkábelezéséről, különböző ajánlások is vannak kábelek típusára, átmérőjére, anyagára, viszont nem emlékszem olyanra, hogy az erősítőtől a hangdobozig vezető kábelt használják/ajánlják dobozon belülre is. Van ennek valami elméleti/gyakorlati alapja?

Üdv,
Rukh
Természetesen az erősítő, és a hangsugárzó közé használt kábel is használható belső kábelnek. Sőt, a szinergia miatt ez lenne a legjobb megoldás. Aztán hogy ez általánosan miért nincs így? Talán leginkább azért, mert a hangsugárzó kábelek(külső) sok esetben elég vastagok, robosztusak, merevek, nehezen kezelhetők egy doboz belsejében, így erre a feladatra csak nehezen lennének használhatóak.
Ezért gyártanak erre a célra vékonyabb, puhább, sokszor egy szálas, könnyen kezelhetőbb kábeleket. Amik nem terhelik, feszítik a hangváltó, és a hangszóró kapcsait.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

rukh írta:
2022.05.14., szomb. 23:53
Hi!

Sokszor olvasni hangdobozok belső átkábelezéséről, különböző ajánlások is vannak kábelek típusára, átmérőjére, anyagára, viszont nem emlékszem olyanra, hogy az erősítőtől a hangdobozig vezető kábelt használják/ajánlják dobozon belülre is. Van ennek valami elméleti/gyakorlati alapja?

Üdv,
Rukh
Szerintem nincs. Ugyanaz a jel halad át mindkét helyen.

Az meg, hogy mit ajánlanak pl. ebben a topikban az... inkább no komment.

Avatar
rukh
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.12.28., szomb. 12:24
Értékelés: 50
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: rukh »

Hi!

Sokszor olvasni hangdobozok belső átkábelezéséről, különböző ajánlások is vannak kábelek típusára, átmérőjére, anyagára, viszont nem emlékszem olyanra, hogy az erősítőtől a hangdobozig vezető kábelt használják/ajánlják dobozon belülre is. Van ennek valami elméleti/gyakorlati alapja?

Üdv,
Rukh

Üdv mindenkinek,
Rukh

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Alucard írta:
2022.05.07., szomb. 10:58
Sziasztok!

iFi Zen DAC-hoz szeretnék egy, a DAC-ot és az PreSonus Eris E5 XT studio hangfalakat összekötő Balanced (4,4mm to XLR) kábelt. Első kőrben a Kácsa Audionál nézelődtem, náluk ezek vannak: https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/kabel- ... gato-kabel
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek csináltassak velük max. 20.000-ig valamit, vagy vegyek készen Alirol mondjuk egy ilyet: https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 2e0eOVVkVu (1.5m) vagy esetleg (kicsit drágábban) ezek közöl valamelyiket?
https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 2e0eOVVkVu | https://www.aliexpress.com/item/3282647 ... 2e0eOVVkVu | https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 2e0eOVVkVu

Az alábbi paramétereknek kellene megfelelnie:

1.5 méter
1x 4.4mm
2x XLR (apa)
A DAC (60k) árával arányos költségvetés. (OFC-t ajánlottak, bar van egy olyan sejtésem, hogy ez már nem lesz arányos a DAC árával)

Esetleg ha tudtok egyéb megbízható forrást azt is megköszönöm! leborulok.gif
Csináltass velük. Neotech SOCP-18 vezetékből csinaljanak vagy csinálj te hármasfonatot, és annak tegyenek a végére dugókat.

Annak azthiszem 3k métere, neked 9m ilyen vezetékre van szükséged, tehát az még egy belátható összeg talán.
Ezüstök alatt minden verni fog!
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Alucard
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2006.12.03., vas. 13:46
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Alucard »

Sziasztok!

iFi Zen DAC-hoz szeretnék egy, a DAC-ot és az PreSonus Eris E5 XT studio hangfalakat összekötő Balanced (4,4mm to XLR) kábelt. Első kőrben a Kácsa Audionál nézelődtem, náluk ezek vannak: https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/kabel- ... gato-kabel
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek csináltassak velük max. 20.000-ig valamit, vagy vegyek készen Alirol mondjuk egy ilyet: https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 2e0eOVVkVu (1.5m) vagy esetleg (kicsit drágábban) ezek közöl valamelyiket?
https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 2e0eOVVkVu | https://www.aliexpress.com/item/3282647 ... 2e0eOVVkVu | https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 2e0eOVVkVu

Az alábbi paramétereknek kellene megfelelnie:

1.5 méter
1x 4.4mm
2x XLR (apa)
A DAC (60k) árával arányos költségvetés. (OFC-t ajánlottak, bar van egy olyan sejtésem, hogy ez már nem lesz arányos a DAC árával)

Esetleg ha tudtok egyéb megbízható forrást azt is megköszönöm! leborulok.gif

Online
Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1344
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: merida »

Köszönöm a segítséget.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 773
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fererencz »

mishow írta:
2022.05.06., pén. 14:00
Amúgy lehet, de nem ezt írtam .... ;)
Kétértelmű mondatom ilyet nem is mondott. :napsut:

Viszont, ami mögötte van/lehet, arra kíváncsi vagyok.
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »

fererencz írta:
2022.05.06., pén. 10:08
Még a végén oda jutunk, hogy piros-fekete madzagokkal is lehet zenét hallgatni
Amúgy lehet, de nem ezt írtam .... ;)

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

cannonball írta:
2022.05.06., pén. 11:41
dbrnsk írta:
2022.05.06., pén. 11:22
merida írta:
2022.05.05., csüt. 20:42
Segítséget kérnék uraim!
Kis átmérőjű, de jó hangú hangfalkábelt keresek vintage jbl-hez.
Belden 9794
..mármint 9497
Az! :D

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: -CB- »

dbrnsk írta:
2022.05.06., pén. 11:22
merida írta:
2022.05.05., csüt. 20:42
Segítséget kérnék uraim!
Kis átmérőjű, de jó hangú hangfalkábelt keresek vintage jbl-hez.
Belden 9794
..mármint 9497

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

merida írta:
2022.05.05., csüt. 20:42
Segítséget kérnék uraim!
Kis átmérőjű, de jó hangú hangfalkábelt keresek vintage jbl-hez.
Belden 9794

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4394
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2381

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fererencz írta:
2022.05.06., pén. 10:08
Még a végén oda jutunk, hogy piros-fekete madzagokkal is lehet zenét hallgatni.
Lehet, csak nem biztos, hogy érdemes :napsut:
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 773
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Még a végén oda jutunk, hogy piros-fekete madzagokkal is lehet zenét hallgatni. :rolleyes:
Kép
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »

merida írta:
2022.05.05., csüt. 20:42
Segítséget kérnék uraim!
Kis átmérőjű, de jó hangú hangfalkábelt keresek vintage jbl-hez.
Mondok valami nagyon furát: ballagjál ki a garázsba/műhelybe/lomtárba otthon, és túrjál elő valami jó régi, gagyi 0,75-ös Mzsl kábelt (un közönséges lámpazsinórt). Nekem mondjuk volt itthon több méternyi, 40 éves Vidi dobozokról valamikor rég levágott és feltekert kábel, de ha valami régi lámpáról vagy más őröreg elektromos kütyüről szeded le, az se baj.
Csupaszold le annyira, hogy beférjen a csatikba, járassad pár napot oxt vagy kidobod a kukába, vagy nagyon meglepődsz.
Pénzbe nem kerül, mit veszítesz? Vintage cuccokhoz (amikor ezt a korszakomat éltem) megjátszottam, és azt tapasztaltam, hogy működik. Sőt, IC kábelnek is a legjobban azok a régi noname kábelek váltak be, amiket régen a készülékekhez gyárilag adtak, és többnyire kibontatlanul pihentek a megsárgult kezelési könyv + garlevél zacsiban :rolleyes:
VIGYÁZAT! A mai fülnek elsőre fura lesz, meg persze ezek ugyanúgy igénylik a bejáratást, de szerintem poénból is megér egy próbát :rolleyes:
Ha pedig ez túl morbid, akkor javaslom, hogy keress a neten régi Linn, Heybrook vagy Mission hf kábeleket, talán a Cable Talknak is volt vékony kábele.

Avatar
paljanika
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.12.18., kedd 15:18
Értékelés: 13

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: paljanika »

nagyatt írta:
2022.04.29., pén. 15:15
USB A-B kabelbol van preferalt ar/ertek bajnok kabel ? :)
Mac mini - Lindemann Limetree koze keresnek valami jo kvalitasu megoldast :) Ha valakinek lenne ajanlasa kerem ne tartsa magaban.

Koszonom
Ajánlom figyelmedbe Radnai Rudolf USB kábelét.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”