Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Arpi82 írta:
2022.01.27., csüt. 14:03
Szerintetek az Ethernet kábel hossza mennyire fontos tényező?
Nálam a következő a helyzet :
Üveg optikai kábelen jön a net (T-home),
a modem az emeleten van,
a hifi a földszinten a nappaliban.
A modemből egy sima fehér utp kábelen megy le a nappaliba a net. Ez kb. 20 m kábel.
Itt van egy Tp-link switch amiből megy a net a Tv beltéri egységbe illetve a Linn Majik Ds2 streamerbe.Ez 1,5m Vention kábel.

A kérdés, hogy érdemes lenne-e a modemet a nappaliba telepíteni, közelebb a streamerhez?
A gond az, hogy az optikai kábelt nem tudom házilag szerelni, így azt csatlakozóval együtt kéne átrángatni az összes gégecsövön.
Nem tudom, hogy túlélné-e a műveletet.

Szerintetek megéri a rizikót vagy nem lesz annyival jobb mint amekkora macera az egész?
Szerintem nem. A 20 méternek bőven bele kell férnie, ha egyébként nincs gond a kábellel. Ha routerednek van ilyen funkciója, ezt könnyen tudod ellenőrizni, a routerből megpingelve a a Majikot.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »

Szerintetek az Ethernet kábel hossza mennyire fontos tényező?
Nálam a következő a helyzet :
Üveg optikai kábelen jön a net (T-home),
a modem az emeleten van,
a hifi a földszinten a nappaliban.
A modemből egy sima fehér utp kábelen megy le a nappaliba a net. Ez kb. 20 m kábel.
Itt van egy Tp-link switch amiből megy a net a Tv beltéri egységbe illetve a Linn Majik Ds2 streamerbe.Ez 1,5m Vention kábel.

A kérdés, hogy érdemes lenne-e a modemet a nappaliba telepíteni, közelebb a streamerhez?
A gond az, hogy az optikai kábelt nem tudom házilag szerelni, így azt csatlakozóval együtt kéne átrángatni az összes gégecsövön.
Nem tudom, hogy túlélné-e a műveletet.

Szerintetek megéri a rizikót vagy nem lesz annyival jobb mint amekkora macera az egész?
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Avatar
Thompi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019.01.02., szer. 10:38
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Thompi »

cannonball írta:
2022.01.14., pén. 18:21
Alex_Aston írta:
2022.01.14., pén. 18:17
andarson írta:
2022.01.14., pén. 17:59


Alex, nem tudom, van e almás készüléked (iphone vagy ipad) de az arra készített Linn App a Deezert is támogatja.
Nincs, csak Android itthon.
De akkor ez is egy fekete pont, mert miért van különbség...? gondolkodik.gif
Mert a fő piac (pl. USA) Iphone-t használ. Sok készülékre nincs normális Android applikáció, hanem mindenféle nyílt forráskódú akármivel lehet vezérelni. Ezért nem vettem Teac-ot pl.
'Altalanossagban' elmondhato hogy a legtobb android app iOS portolasa... ezert van az hogy iOS appban hamarabb jelennek meg funkciok. Illetve a troger portolasok az egyik oka annak hogy droidon neha mas a UX mint iOS ben. (ez nem a platform adottsaga)
Es akkor nem is mennek bele abba hogy van e ceg aki nativ appot fejleszt vagy csak egy 'webview' t.
Az a nehez ebben a mufajban hogy audiofilkent mindent a hang/minoseg ala kene rendelni. De egy nyomi appal hasznalni barmi feature-t hat...
Sajnos egyre tobbet szamit a gyartok hozzaallasa a sw fejleszteshez. (picik itt el is vereznek)

PS: SW iparban tengetem a mindennapjaim...nem legbol kaptam ezeket.

Avatar
zatar01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2015.11.28., szomb. 05:48
Értékelés: 24

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: zatar01 »

Bluesound NODE 3 ezzel a frissítéssel aktíválta az usb kimenetét.

https://support.bluos.net/hc/en-us/arti ... uOS-3-16-3
Orr: Iso Tek EVO3 Polaris
Horgony: Nordost Blue Heaven, Iso Tek EVO3 premier, AudioQuest Rocket 33
Fedélzet: Asus PN 60
Híd: Mátrix X Spidf 2 (lvds hdmi)
Kormány: Cambridge cxa 81
Kémény: Musician Pegasus
Tat: Quadral Chromium Style 8
Ja és a negyedik dimenzió az biza a zene

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

mishow írta:
2022.01.25., kedd 14:37
zoli73 írta:
2022.01.24., hétf. 15:51
Tehát továbbra is keresek egy eszközt, amivel
-stabilan lehet internet rádiózni
-telefonos applikációval vezérelhető
-lehetőleg legyen vonal szintű kimenete
-és az sem baj, ha lehet rajta/segítségével You tube-ot nézni, hallgatni (családi igény)
-mivel háttér zenélésre kell, a hangminőség annyira nem prioritás, ahogy a hálózati, és stream lejátszás sem.
-elsősorban használt készülék érdekel, az ár/érték miatt.
A keret max. 50e Ft.
Lehet, hogy ezekkel többeket megzavartál :rolleyes:
Főleg a YT kavar be, ha az nem kellene, akkor simán egy iEast M5 elég volna, jack-rca vonalkimenettel, jó telefonos applikációval, ezer netrádióval. Mellesleg tud streamet, megy rajta Spotify, Tidal, és AirPlayen ki tudod rá tenni a YT hangját.
Ha nézni is kell a YT-ot, akkor inkább valóban média lejátszó, ilyesmit hirdetnek most:
viewtopic.php?f=31&t=171752
Ez árban/tudásban ott van, amit keresel, ha tényleg ezt keresed.
A vkz kolléga által javasolt iEast + Chromecast valóban tuti ötlet, a háttérzenéhez az M5 több, mint elég, Cromecast 2-t meg már 6-8eFt körül adnak használtan, már szinte egy vasalóban is van CC
és ha nem kell 4K a családnak, meg jó otthon a wifi, akkor kevés praktikusabb okosító létezik nála.
Igen, ezt már én is láttam, de nem voltam bene biztos, hogy ez megfelelő.
Sajnos az ilyen készülékek leírása haladóknak szól, és az alap fogalmakat, szolgáltatásokat, már meg sem említik.
Igen, a You tube-al lehet, hogy rosszúl fogalmaztam, elnézést.
A leendő készülék vezérlése, egy(vagy több?) Androidos eszközröl menne, app-al, már amelyiknél ez lehetséges.
Tehát helyesen megfogalmazva, a You tube csak a tableten, telefonon fut, és ennek a hangját kellene hallhatóvá tenni a hifi-n. A nézésére elég az eszköz képernyője.
Éppen azt szeretném kikerülni, hogy You tube, és rádió hallgatáshoz ne kelljen a Tv.
Ha nem kellene a You tube, akkor valószínű, hogy egy Yamaha WXAD 10-et vennék, mert mindenhol elismerően írnak róla, de azt is leírjak, hogy a You tube lejátszás nem megoldható vele.
Néha fel szokott itt tűnni, olyan 35e körűl.
Ezért valami masik készülek lesz a befutó.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

zoli73 írta:
2022.01.24., hétf. 15:51
Tehát továbbra is keresek egy eszközt, amivel
-stabilan lehet internet rádiózni
-telefonos applikációval vezérelhető
-lehetőleg legyen vonal szintű kimenete
-és az sem baj, ha lehet rajta/segítségével You tube-ot nézni, hallgatni (családi igény)
-mivel háttér zenélésre kell, a hangminőség annyira nem prioritás, ahogy a hálózati, és stream lejátszás sem.
-elsősorban használt készülék érdekel, az ár/érték miatt.
A keret max. 50e Ft.
Lehet, hogy ezekkel többeket megzavartál :rolleyes:
Főleg a YT kavar be, ha az nem kellene, akkor simán egy iEast M5 elég volna, jack-rca vonalkimenettel, jó telefonos applikációval, ezer netrádióval. Mellesleg tud streamet, megy rajta Spotify, Tidal, és AirPlayen ki tudod rá tenni a YT hangját.
Ha nézni is kell a YT-ot, akkor inkább valóban média lejátszó, ilyesmit hirdetnek most:
viewtopic.php?f=31&t=171752
Ez árban/tudásban ott van, amit keresel, ha tényleg ezt keresed.
A vkz kolléga által javasolt iEast + Chromecast valóban tuti ötlet, a háttérzenéhez az M5 több, mint elég, Cromecast 2-t meg már 6-8eFt körül adnak használtan, már szinte egy vasalóban is van CC
és ha nem kell 4K a családnak, meg jó otthon a wifi, akkor kevés praktikusabb okosító létezik nála.

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vkz »

zoli73 írta:
2022.01.24., hétf. 15:51
Talán ez a legalkalmasabb hely a kérdésemnek...
A "rádiós" topikban már korábban érdeklődtem, egy egyszerű, könnyen kezelhető eszközről, amivel internetes rádió adásokat lehet hallgatni.
Sokan ajánlották a Logitech Sqeezer box classic lejátszót, ami azóta sem mutatkozott az adás-vételi részen. Igaz, kicsit el is terelődött róla a figyelmem, mert közben hozzám került egy kis Ryen O,play mini media lejatszó. Ezen lehet internet rádiózni, de nagyon nyögve nyelősen.
Lassú, körülményes, instabil, a rádió állomások kb. 60%-át meg sem tudja szólaltatni, sűrűn lefagy, a tosh/link kimenete süket, és mindennek a tetejébe tv nélkül használhatatlan.
Tehát továbbra is keresek egy eszközt, amivel
-stabilan lehet internet rádiózni
-telefonos applikációval vezérelhető
-lehetőleg legyen vonal szintű kimenete
-és az sem baj, ha lehet rajta/segítségével You tube-ot nézni, hallgatni(családi igény)
-mivel háttér zenélésre kell, a hangminőség annyira nem prioritás, ahogy a hálózati, és stream lejátszás sem.
-elsősorban használt készülék érdekel, az ár/érték miatt.
A keret max. 50e Ft.
Remélem nem fából vaskarika, amit kigondoltam...
Az ötleteket, tanácsokat előre is köszönöm!
Ha nem kellene a YouTube, akkor Ieast M20-t mondtam volna (Rufusznál akciós szokás szerint), de annak nincs képe. Így viszont ha nincs okos tévé, akkor Chromecast lehetne megoldás, de annak nincs hang kimenete. Ha nem kell egybe eszköz, akkor én vennék egy Ieast-t a rádióhoz, és bedugnék a tv-be egy Chromecast-ot. A kettő együtt még kereten belül van.
A média lejátszó, pl Himedia jó lehet, gyakran fordul elő az apróban, de a lófogáson is hirdetnek általában.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

zoli73 írta:
2022.01.24., hétf. 20:34
Ahogy látom ilyen, és ehhez hasonló "kütyük"-ből óriasi a kínálat, csak győzzek kiigazodni közöttük.
Szerintem nézelődj az apróban. A Himediából van rendszeresen eladó, de sok másfajta is megfordul, amik jók lehetnek.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

gomolalaci írta:
2022.01.24., hétf. 20:16
zoli73 írta:
2022.01.24., hétf. 20:06
pali923 írta:
2022.01.24., hétf. 18:20

Szerintem ami nekem van, az tudja, amit szeretnél: http://himedia.hu/?oldal=Q10pro
Használtan bőven belefér a keretedbe, talán még újként is. Schiit dac megy mellette nálam, szerintem a hangja is jó így, de bármilyen más dac is mehet mellé, és anélkül is használható.
Köszönöm!
Igen, így elsőre ahogy átfutottam, mindenben megfelel a követelményeknek, sőt!
Nekem egy ilyen van a garázsban, tökéletesen megfelelne a lakásban is: https://ieast.hu/?oldal=audiocast
Nos, az előzőleg ajánlott készülékre komolyabban rákeresve, már sehol nem kapható, úgy gondolom kifutott modell lehet.
Viszont akár ez is megfelelő lehet.
Ahogy látom ilyen, és ehhez hasonló "kütyük"-ből óriasi a kínálat, csak győzzek kiigazodni közöttük.
Azt hiszem ezzel még futnom kell 1-2 kört, mielőtt veszek valamilyet.
A szolgáltatásaikban ki sem igazodok, szinte azt sem tudom mi, micsoda, és kell-e nekem egyáltalán. gondolkodik.gif
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

zoli73 írta:
2022.01.24., hétf. 20:06
pali923 írta:
2022.01.24., hétf. 18:20
zoli73 írta:
2022.01.24., hétf. 15:51
A keret max. 50e Ft.
Remélem nem fából vaskarika, amit kigondoltam...
Szerintem ami nekem van, az tudja, amit szeretnél: http://himedia.hu/?oldal=Q10pro
Használtan bőven belefér a keretedbe, talán még újként is. Schiit dac megy mellette nálam, szerintem a hangja is jó így, de bármilyen más dac is mehet mellé, és anélkül is használható.
Köszönöm!
Igen, így elsőre ahogy átfutottam, mindenben megfelel a követelményeknek, sőt!
Nekem egy ilyen van a garázsban, tökéletesen megfelelne a lakásban is: https://ieast.hu/?oldal=audiocast
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

pali923 írta:
2022.01.24., hétf. 18:20
zoli73 írta:
2022.01.24., hétf. 15:51
A keret max. 50e Ft.
Remélem nem fából vaskarika, amit kigondoltam...
Szerintem ami nekem van, az tudja, amit szeretnél: http://himedia.hu/?oldal=Q10pro
Használtan bőven belefér a keretedbe, talán még újként is. Schiit dac megy mellette nálam, szerintem a hangja is jó így, de bármilyen más dac is mehet mellé, és anélkül is használható.
Köszönöm!
Igen, így elsőre ahogy átfutottam, mindenben megfelel a követelményeknek, sőt!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

zoli73 írta:
2022.01.24., hétf. 15:51
A keret max. 50e Ft.
Remélem nem fából vaskarika, amit kigondoltam...
Szerintem ami nekem van, az tudja, amit szeretnél: http://himedia.hu/?oldal=Q10pro
Használtan bőven belefér a keretedbe, talán még újként is. Schiit dac megy mellette nálam, szerintem a hangja is jó így, de bármilyen más dac is mehet mellé, és anélkül is használható.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Talán ez a legalkalmasabb hely a kérdésemnek...
A "rádiós" topikban már korábban érdeklődtem, egy egyszerű, könnyen kezelhető eszközről, amivel internetes rádió adásokat lehet hallgatni.
Sokan ajánlották a Logitech Sqeezer box classic lejátszót, ami azóta sem mutatkozott az adás-vételi részen. Igaz, kicsit el is terelődött róla a figyelmem, mert közben hozzám került egy kis Ryen O,play mini media lejatszó. Ezen lehet internet rádiózni, de nagyon nyögve nyelősen.
Lassú, körülményes, instabil, a rádió állomások kb. 60%-át meg sem tudja szólaltatni, sűrűn lefagy, a tosh/link kimenete süket, és mindennek a tetejébe tv nélkül használhatatlan.
Tehát továbbra is keresek egy eszközt, amivel
-stabilan lehet internet rádiózni
-telefonos applikációval vezérelhető
-lehetőleg legyen vonal szintű kimenete
-és az sem baj, ha lehet rajta/segítségével You tube-ot nézni, hallgatni(családi igény)
-mivel háttér zenélésre kell, a hangminőség annyira nem prioritás, ahogy a hálózati, és stream lejátszás sem.
-elsősorban használt készülék érdekel, az ár/érték miatt.
A keret max. 50e Ft.
Remélem nem fából vaskarika, amit kigondoltam...
Az ötleteket, tanácsokat előre is köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
quad
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 671
Csatlakozott: 2009.01.19., hétf. 12:17
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Bp. 18.ker.

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: quad »

Van itt valaki, aki húzott már újra Olive 4-es (nem HD!!!) zeneszervert, és emlékszik is rá, hogyan kell?

Én vagy 5 éve HDD-t cseréltem benne és újra is húztam, de már nem vagyok benne biztos, mit hogyan kell csinálni.
Ráadásul nem a sajátomról lenne szó, így nem akarok hülyeséget csinálni.
(A 200 oldalas Olive fórumon egyelőre nem találom)
LP: Thorens TD-2001 RDC, SME3009, Audio Technica AT33PTG. AT-650,
Digitális: Olive 4 HD,
Erősítők: Quad II, 66, 306, STAX SRM-T1W
Hangsugrzók: Rogers LS3/5A+AB1, Quad ESL 63, STAX Lambda Signature, SR-404

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Ha nem gond a DAC megléte a készülékben, akkor viszont megemlíthető a Pioneer N50, N70, Cambridge Audio CXN, 851N, de még a Bluesound Node is, stb.

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Olcsóban a Yamaha WXC 50 is tudja, van egy optikai bemenete, és opt, coax outja, utóbbiból kettő.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

kasumi írta:
2022.01.20., csüt. 10:55
Ismertek olyan streamert, amelynek van digit kimenete (S/PDIF), emellett olyan digit bemenete, amelynek a jelét átadja a kimenetre, de DAC nélkül?
Ilyen például a miniDSP SHD Studio vagy mondjuk a cocktail Audio X50Pro. Előbbi DSP funkciókkal virít, úgy mint PEQ, Dirac Live, 4 kimeneti csatorna (pl sub integrációhoz vagy kétutas hangsugárzó aktív váltásához) stb, utóbbi meg CD-t, DSD-t és MQA-t játszik natívan.

https://www.minidsp.com/products/stream ... shd-studio
https://www.cocktailaudio.com/home/sub01_11.php

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Üdv.!

Ismertek olyan streamert, amelynek van digit kimenete (S/PDIF), emellett olyan digit bemenete, amelynek a jelét átadja a kimenetre, de DAC nélkül?
CD futóművet kötnék rá ilyen módon, de nincs szükségem analóg jelre.
Köszönöm!
Azt láttam, hogy egyben léteznek ilyen készülékek (pl. Marantz ND8006 vagy Primare CD Prisma modullal), de nekem külön kellene.
Újratervezés

Linner
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2017.05.08., hétf. 12:50
Értékelés: 34

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Linner »

fenyő írta:
2022.01.19., szer. 19:30
Linner írta:
2022.01.19., szer. 18:43
Üdv!
Tud valaki esetleg linket ahonnan a minimserver 0.8 installja letölthető Windowsra?
Köszönöm!
Nekem megvan. Csak nincs hova feltöltsem.
Kösz! Végülis a másik komment alapján letöltöttem az ingyenes 2est, csak átmenetileg kell pár napra míg nincs itthon a NAS-om. Pont jó.
Linn LP12 Sondek, Origin Live Encounter, Benz-Micro Ace S H; Pink Triangle, Denon DL103
Moon 390, Draco Refernce , AgPt RXF
Moon 760a, / Gauss Audio LZ7, ValhallA AgPt-R
PMC Twenty5 26, ValhallA AgPtVIII/III

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: fenyő »

Linner írta:
2022.01.19., szer. 18:43
Üdv!
Tud valaki esetleg linket ahonnan a minimserver 0.8 installja letölthető Windowsra?
Köszönöm!
Nekem megvan. Csak nincs hova feltöltsem.

Linner
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2017.05.08., hétf. 12:50
Értékelés: 34

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Linner »

Üdv!
Tud valaki esetleg linket ahonnan a minimserver 0.8 installja letölthető Windowsra?
Köszönöm!
Linn LP12 Sondek, Origin Live Encounter, Benz-Micro Ace S H; Pink Triangle, Denon DL103
Moon 390, Draco Refernce , AgPt RXF
Moon 760a, / Gauss Audio LZ7, ValhallA AgPt-R
PMC Twenty5 26, ValhallA AgPtVIII/III

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -CB- »

gomolalaci írta:
2022.01.17., hétf. 20:14
cannonball írta:
2022.01.17., hétf. 15:22
robi20064 írta:
2022.01.17., hétf. 14:59


Ez nem igy van. A zaszloshajoban is AKM volt addig amig le nem egett a gyar, utana tertek at minden tipusnal Sabre-ra.
...Sőt, még a 2-es szériát is AKM-el hirdetik, csak azt nem tudom, honnan szedik a chipeket?

https://lindemann-audio.de/produkte/mus ... sten%20AKM
Lehet nem égett le az AKM gyár? Csak marketing volt?
Vagy ott van az apróbetűs részben, hogy bármikor változhat az alkatrész...

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

cannonball írta:
2022.01.17., hétf. 15:22
robi20064 írta:
2022.01.17., hétf. 14:59
cannonball írta:
2022.01.17., hétf. 13:34

Az megvan, hogy a Lindemann csúcs streamerében eddig is Sabre chip volt? Mondjuk a zászlóshajó...
A Cambridge meg a lejátszóba wolfssont tesz, viszont az erősítőjében Sabre van, és tekintettel arra, hogy a streamernek van digit kimenete el lehet játszadozni a 2 DAC által adott hangzás különbséggel.
Ez nem igy van. A zaszloshajoban is AKM volt addig amig le nem egett a gyar, utana tertek at minden tipusnal Sabre-ra.
...Sőt, még a 2-es szériát is AKM-el hirdetik, csak azt nem tudom, honnan szedik a chipeket?

https://lindemann-audio.de/produkte/mus ... sten%20AKM
Lehet nem égett le az AKM gyár? Csak marketing volt?
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Gyakorlatilag azokat a problémákat javítja a cikk írója szerint a II-es verió, amit ti is megfogalmaztatok többek között az I-es kapcsán. Mélyebb definiáltabb bass, tisztább közép és pontosabb, szelidebb magas.
Egy próbát megér. És árban valóban nem a másfél milliós kategória azért. Egyébként úgy írja a lindemann az oldalán, hogy szétszedte a limetree szériával a nagy széria funkcióit. És mindenki ki tudja választani magának a megfelelőt, nem szükséges megvenned a nagy zászlóshajót, amiben benne van minden.
Szerintem ez szimpatikus hozzáállás. Illetve nyílván választ is kellett adni a kínai konkurencia térhódítására. Nem véletlenül az az egyik makreting szöveg, hogy teljes mértékben németországban készült termék...
Ezzel egyébként csak mi nyerünk fogyasztók úgy gondolom.
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
bjz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2010.05.04., kedd 20:50
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: bjz »

szj4 írta:
2022.01.17., hétf. 13:21
Alex_Aston írta:
2022.01.17., hétf. 13:14
szj4 írta:
2022.01.17., hétf. 13:07


Viszont ez még nem hálózati lejátszó. Egy öszvér lenne a jó megoldàs, persze ugyan ilyen áron 😀
na igen, talán ezért is kerül legalább másfélszer annyiba egy jó minőségű összvér megoldás.
Nekem szerencsére nem kell DAC, így tökéletes a citromfa az én igényeimnek. Egy tesztben olvastam, hogyha nagy dobozba tennék, kapna kijelzőt, meg távirányítót, több bemenetet, akkor a hangja alapján 2x ennyiért is adhatnák. Na pont ezért örülök, hogy van ilyen egyszerű megoldás, olcsóbban, és nem kell fizetni a nem kihasznált plusz dolgokért. Akinek ezek továbbiak kellenek, ott vannak a nagy tesók, igencsak borsos áron.
Nem tudom, hogy a sabbre dacos limetree-k mennyire szólnak máshogy mint az Ak-sak. Erről még nem láttam információt.
Pedig az összehasonlító tesztre kíváncsi lennék.
Itt olvasható egy kis "összehasonlítás":

https://www.fairaudio.de/test/lindemann ... -streamer/
NAS:SynologyDS209-Stream:Lindemann Limetree II+Luxor tápegység-VDH First Ultimate-DAC előfok:Emotiva Stealth DC1+Bodor tápk-DIY xlr by Mytekman-Erősítő:NuprimeSTA9+Luxor NRG tápk -CableTalk 3.1 biwire hfk-Hangfal:Epos M16 -Egyéb: Hivox Alces One
 
 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”