Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pärt »

cables írta:
2022.01.26., szer. 16:39

6 ember like-olta ezt a látványos beírást, szóval nagyon OK látszólag. Nekem az a gondom ezzel, ha te rendesen rászorítod az ónozott rézhuzalra a csatlakozót, akkor azt lebontva akár 3 év múlva a csavarok alatt fényesen csillogó fémet fogsz látni. Egy ilyen kötés ugyanis kizárja az oxidációt.
De az csak nem baj, ha rászorítás előtt úgy isten igazából megtisztítjuk a felületeket?

(Nyomtam neked egy zöldet, hogy ne szenvedj a lájkirígységtől. :D )

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

Aszpirin írta:
2022.01.25., kedd 19:22
...

Kábelvégek esetén az izopropanol biztosan jó a szerves kosz eltávolítására, de az oxidréteget szerintem valami egyéb kencefice viszi le (esetemben a Cardas, de a nevéből ítélve tuti a DeoxIt is hasonló eredményt produkál). A kábelvégekre egyébként kétcsavaros aranyozott AQ Suregrip 100 BFA dugók kerültek vissza, főleg kényelmi okokból, nem tudom, ez jó ötlet-e.
6 ember like-olta ezt a látványos beírást, szóval nagyon OK látszólag. Nekem az a gondom ezzel, ha te rendesen rászorítod az ónozott rézhuzalra a csatlakozót, akkor azt lebontva akár 3 év múlva a csavarok alatt fényesen csillogó fémet fogsz látni. Egy ilyen kötés ugyanis kizárja az oxidációt.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

gomolalaci írta:
2022.01.09., vas. 20:38
zoli73 írta:
2022.01.08., szomb. 22:12
gomolalaci írta:
2022.01.08., szomb. 20:24


Kígyóháj, varjúmáj.... Szerintem...
Próbáltad is, vagy csak véleményt mondasz?
Igen próbáltam. Egyszer vettem egy VanDenHul folyadékot, de NEKEM nem vált be. Szerintem mindegyik alapja a Kontakt de a marketing miatt sokan veszik a méregdrága löttyöket... Egyikre sincs szükségem. Néha megtörölgetem izopropillal a csatlakozókat. Olajozni a kertkaput szoktam, ha nyikorog.
Elnézést, hogy ezt a témát újra felmelegítem.
Ugye a Cardas folyadékkal kapcsolatosan folyt a fenti eszmecsere. Ami egy olajos érzetű kontaktápoló kencefice. Röviden

Ma ismét kábelvégeket tisztogattam. Ma egy öreg Polk Cobra hangfalkábelpár került sorra. Az mellékelt képen két kozmetikai párna látható. Minkettőn a polk Cobra egyetlen (ugyanazon) ránézésre ónozott réz gyári kábelvége tisztogatásának eredménye látszik. A baloldalival tisztítottam először a kábelvéget, izopropanollal (izopropil-alkohollal) áztatva, majd azzal törölve azt tisztára, amennyire csak tudtam. Ezután a Cardas folyadékkal áztattam be az izopropillal mál megtisztított kábelvéget, majd a jobboldali párnával töröltem le újra, ismét amennyire tudtam. A képen látható eredmény - azt hiszem - magáért beszél. Kábelvégek esetén az izopropanol biztosan jó a szerves kosz eltávolítására, de az oxidréteget szerintem valami egyéb kencefice viszi le (esetemben a Cardas, de a nevéből ítélve tuti a DeoxIt is hasonló eredményt produkál). A kábelvégekre egyébként kétcsavaros aranyozott AQ Suregrip 100 BFA dugók kerültek vissza, főleg kényelmi okokból, nem tudom, ez jó ötlet-e.
Az tisztogatás eredménye - ennél a kábelnél - ezúttal számomra hallható is…
7E9D8257-27ED-440D-BBFC-3C4118C450E6.jpeg
7E9D8257-27ED-440D-BBFC-3C4118C450E6.jpeg (1.08 MiB) Megtekintve 1934 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Van választék bőven, cables, néhai, Valhalla, no meg jómagam mind jobb ár/érték arányú kábeleket készítünk, mint amit külföldről lehet megvenni, akár használtan. Egy hétvége alatt 3-4 hazai kábelt össze lehet hasonlítani, ha nem a "minél hamarabb tudjuk le ezt a problémát" alapján akarsz dönteni, hanem a neked optimumot szeretnéd kihozni a meglévő audio cuccaidból.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

Semmilyen kábelt nem kell megvenni. Tesztelésre kell elkérni. Ha nem válik be visszaadni!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ennyi pénzt egy Inakustik kábelért....kérek engedélyt csodálkozni... gondolkodik.gif
Ennyiért sokkal jobb kábelek is vannak...

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2062
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1628
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »

Ne már, itt nem arról volt szó, hogy egy tápkábel attól jobb hogy hosszabb, hanem arról, hogy ugyan azon tápkábelből van-e különbség hangban a hosszabb és a rövidebb között. :rolleyes:
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3754
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2352
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

atira írta:
2022.01.22., szomb. 15:24
Úgy látom, ebben mindenki egyetért :)
Tehát a felhasznált anyag és a kábelhossz kombinációja a kérdés.
Holnap hozok kipróbálásra tápkábeleket és elosztót Hydrától, kíváncsi leszek.
Azért nem ennyire egyszerű. Egy kábel hagra gyakorolt hatása, még más tulajdonságoktól is függhet.
Például a vezető szerkezete(tömör vagy sodrott), a kábel szerkezete, árnyékolás, ill. anélkül, de még a felhasznált szigetelő, és kitöltő anyagok is hatással vannak egy kábel "produkciójára".
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
atira
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2014.12.03., szer. 00:10
Értékelés: 10

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: atira »

fülelek írta:
2022.01.22., szomb. 17:35
atira írta:
2022.01.22., szomb. 00:53
Tápkábel 1 méter vs. 1,5 méter.
Hallottam/olvastam két különböző helyről, hogy ugyanazon tápkábel más eredményt produkál, ha 1m helyett 1,5m hosszú, az utóbbi javára.
Erről másnak is van tapasztalata?
Általában a készülékekben a hálózati kábelezés az aljzattól a kapcsolóig aztán a hálózati transzformátorig, vagy tápegységig igen gyenge minőségű kábelből készül, ez sorban van a jó minőségű hálózati kábellel (persze erenként, mielőtt még valaki okoskodna :D) A hosszabb és jobb kábel nagyobb arányban veszi ki részét a hálózati energia vezetésében a készülékben levőhöz képest. Ha a készülékben jó minőségű a tápkábelezés, akkor már nem lesz akkora különbség (vagy semmilyen sem) a rövid és a hosszabb között. Persze más ok is lehetséges, de az nem mindenütt probléma, ezért nem lehet általánosságban beszélni róla.
Némileg gyakorlatiasabb problémám van a hosszabb kábellel: nincs ekkora távolság a készülékek között, így nézegethetném a hosszú, feltekert kábelt. Akkor már inkább jobb minőségű anyag.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

atira írta:
2022.01.22., szomb. 00:53
Tápkábel 1 méter vs. 1,5 méter.
Hallottam/olvastam két különböző helyről, hogy ugyanazon tápkábel más eredményt produkál, ha 1m helyett 1,5m hosszú, az utóbbi javára.
Erről másnak is van tapasztalata?
Általában a készülékekben a hálózati kábelezés az aljzattól a kapcsolóig aztán a hálózati transzformátorig, vagy tápegységig igen gyenge minőségű kábelből készül, ez sorban van a jó minőségű hálózati kábellel (persze erenként, mielőtt még valaki okoskodna :D) A hosszabb és jobb kábel nagyobb arányban veszi ki részét a hálózati energia vezetésében a készülékben levőhöz képest. Ha a készülékben jó minőségű a tápkábelezés, akkor már nem lesz akkora különbség (vagy semmilyen sem) a rövid és a hosszabb között. Persze más ok is lehetséges, de az nem mindenütt probléma, ezért nem lehet általánosságban beszélni róla.

Avatar
atira
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2014.12.03., szer. 00:10
Értékelés: 10

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: atira »

Úgy látom, ebben mindenki egyetért :)
Tehát a felhasznált anyag és a kábelhossz kombinációja a kérdés.
Holnap hozok kipróbálásra tápkábeleket és elosztót Hydrától, kíváncsi leszek.

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2062
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1628
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »

atira írta:
2022.01.22., szomb. 00:53
Tápkábel 1 méter vs. 1,5 méter.
Hallottam/olvastam két különböző helyről, hogy ugyanazon tápkábel más eredményt produkál, ha 1m helyett 1,5m hosszú, az utóbbi javára.
Erről másnak is van tapasztalata?
Ezt már nagyon régen lezongoráztuk baráti társaságban, minél jobb volt a rendszer, és minél minőségibb a tápkábel, annál egyértelműbben hallottuk a különbséget a hosszabb javára. (Kondo, AN, WW,) ügye nem sűrűn jut hozzá az ember ugyan azon típushoz 2 hosszban, de ezekre az alkalmakra emlékszem, és volt annyira meggyőző, hogy számomra mindenféle fizikai magyarázat nélkül is eldőlt a dolog . Egyfajta + nyugalom, érettség, nehéz lenne szavakba önteni. Minél alacsonyabb kategóriás kábel (pl. ANL) és kisebb felbontású rendszer, annál kevésbé van jelentősége,és átmegy a legfeljebb mintha kategóriába.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4396
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »

atira írta:
2022.01.22., szomb. 00:53
Tápkábel 1 méter vs. 1,5 méter.
Hallottam/olvastam két különböző helyről, hogy ugyanazon tápkábel más eredményt produkál, ha 1m helyett 1,5m hosszú, az utóbbi javára.
Erről másnak is van tapasztalata?
Nemrég kerestem tesztet Supra tápkábelekről, (engem a Lorad 1.5 vs 2.5 érdekelt volna) és a net random feldobott egy lengyel hifi oldalt. Ott pont erről csináltak nagytesztet, sok ismert kábelle és egyértelműen az jött ki, hogy a hosszabb kábelek hangját szerették jobban a tesztelők.
Alapos cikk, a fordítóval jól érthető, bár talán angolra is átváltható, ha az jobban megy, mint a lengyel :D
Kerestem, de naná, hogy már nem találom …

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Hájend kábeldob! - akár 25x kevesebb nagyfrekvenciás zajt juttat készülékeibe, mint az 1 méteres kábelek.

:D
303832_01_kabeldob-kulteri-muanyag-25m-ip44.png
303832_01_kabeldob-kulteri-muanyag-25m-ip44.png (196.65 KiB) Megtekintve 1999 alkalommal
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

atira írta:
2022.01.22., szomb. 00:53
Tápkábel 1 méter vs. 1,5 méter.
Hallottam/olvastam két különböző helyről, hogy ugyanazon tápkábel más eredményt produkál, ha 1m helyett 1,5m hosszú, az utóbbi javára.
Erről másnak is van tapasztalata?
Ez furcsa megfogalmazás, hogy más eredményt produkál. Jellegre nyilván ugyanolyan a hosszabb hangja is, de a zaj jelekre igen veszteséges egy tápkábel szerkezet, ezért egy hosszabb kábel kevesebb nagyfrekvenciás zajt visz a készülékbe.
Egy sokáig Japánban élő ismerősöm mesélte, hogy valamelyik nagy japán HiFi ujság végeztetett egy tesztet különböző hosszúságú tápkábeleket csináltak, 7 m -ig mentek el és a hosszal javult a hang. De ez így logikus is.

Avatar
atira
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2014.12.03., szer. 00:10
Értékelés: 10

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: atira »

Tápkábel 1 méter vs. 1,5 méter.
Hallottam/olvastam két különböző helyről, hogy ugyanazon tápkábel más eredményt produkál, ha 1m helyett 1,5m hosszú, az utóbbi javára.
Erről másnak is van tapasztalata?

Avatar
white-tiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 356
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 09:59
Értékelés: 55

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: white-tiger »

BLX írta:
2022.01.17., hétf. 16:46
white-tiger írta:
2022.01.17., hétf. 15:44
fülelek írta:
2022.01.11., kedd 21:48
A legfontosabb, hogy tisztítsuk meg a csatlakozókat, ez adja a hatás egyik felét. A kenés a hosszú távú egyenletes hangminőséget segíti elő, valamint nyugodtabb lesz tőle a hangzás más változás nélkül.
Én nem próbáltam az előbb leírtakat mind, csak a VdH-t és a Deoxit goldot, de ezenkívül viszont több más terméket is kipróbáltam, mindegyiknek pozitív hatása volt, de a legnagyobb hatása kétség kívül a Deoxit goldnak van, ezért aztán ennél maradtam. (kb. 15 éve). Amikor először bekenjük az összes csatlakozót, akkor nagyon fülbe mászó a változás, aki nem hiszi, az járjon utána, vagy hallgasson :smile29: amit akar...
A deoxitot honnan lehet beszerezni?
Pl.: innen, de gondolom van más webshop is itthon és külföldön:
https://stageshop.hu/hu/erosito-alkatre ... telo-7-4ml

Létezik kisebb 2ml-es kis tubos kiszerelés is, az is elég sokáig elegendő.
Kösz, még annyit a két kence milyen hatással volt a hangra? A másikhoz képest.

skeez_aka_redeye
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2021.11.05., pén. 11:13
Értékelés: 32
Tartózkodási hely: Pusztazámor

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: skeez_aka_redeye »

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni a fórumlakóktól.
Szeretnék kábelezésben feljebb lépni és érdeklődöm, hogy van-e olyan felhasználó, aki Transparent Ultra IC -vel és hangfalkábellel is rendelkezik a rendszerében?

Ha igen, akkor kérem jelezze.

A cél/megvalósítás az lenne, hogy elmennék a tulajdonoshoz, elhoznám őt magamhoz a kábelekkel együtt és kipróbálnám a saját rendszeremben a kábeleit. Természetesen fizetnék is ezért a lehetőségért, ha megtisztel a tulajdonos, hogy rám szánná az idejét.

Köszönöm előre is

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: BLX »

white-tiger írta:
2022.01.17., hétf. 15:44
fülelek írta:
2022.01.11., kedd 21:48
A legfontosabb, hogy tisztítsuk meg a csatlakozókat, ez adja a hatás egyik felét. A kenés a hosszú távú egyenletes hangminőséget segíti elő, valamint nyugodtabb lesz tőle a hangzás más változás nélkül.
Én nem próbáltam az előbb leírtakat mind, csak a VdH-t és a Deoxit goldot, de ezenkívül viszont több más terméket is kipróbáltam, mindegyiknek pozitív hatása volt, de a legnagyobb hatása kétség kívül a Deoxit goldnak van, ezért aztán ennél maradtam. (kb. 15 éve). Amikor először bekenjük az összes csatlakozót, akkor nagyon fülbe mászó a változás, aki nem hiszi, az járjon utána, vagy hallgasson :smile29: amit akar...
A deoxitot honnan lehet beszerezni?
Pl.: innen, de gondolom van más webshop is itthon és külföldön:
https://stageshop.hu/hu/erosito-alkatre ... telo-7-4ml

Létezik kisebb 2ml-es kis tubos kiszerelés is, az is elég sokáig elegendő.

Avatar
white-tiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 356
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 09:59
Értékelés: 55

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: white-tiger »

fülelek írta:
2022.01.11., kedd 21:48
A legfontosabb, hogy tisztítsuk meg a csatlakozókat, ez adja a hatás egyik felét. A kenés a hosszú távú egyenletes hangminőséget segíti elő, valamint nyugodtabb lesz tőle a hangzás más változás nélkül.
Én nem próbáltam az előbb leírtakat mind, csak a VdH-t és a Deoxit goldot, de ezenkívül viszont több más terméket is kipróbáltam, mindegyiknek pozitív hatása volt, de a legnagyobb hatása kétség kívül a Deoxit goldnak van, ezért aztán ennél maradtam. (kb. 15 éve). Amikor először bekenjük az összes csatlakozót, akkor nagyon fülbe mászó a változás, aki nem hiszi, az járjon utána, vagy hallgasson :smile29: amit akar...
A deoxitot honnan lehet beszerezni?

balazs84
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.12.19., csüt. 19:22
Értékelés: 22

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: balazs84 »

Sziasztok,
Viablue EP-7S kábelhez készülök venni egy jó adag dugót. Van esetleg valakinek tapasztalata vele, mit érdemes hozzá venni, ami méretben passzol a belső vezetékekhez, rá lehet jól fogatni, és árnyékolt?
(Telegartner illetve egyéb szerszám nélkül szerelhető, nyomtatott áramkörös dugókat nem szeretnék, és a viablue sajátját sem, mivel nem egy kábelről van szó, és nem szeretnék a dugókra (is) egy vagyont fizetni.)
Üdv.

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: juliush »

Aszpirin írta:
2022.01.11., kedd 21:59
Köszönöm szépen az értekezést a nanotechnológiáról, amiről természetesen most hallottam életemben először, és azt sem tudtam mi fán terem.
Megérted, hogy mit írtam, ha meg akarod érteni, főleg ha el is olvasod a szöveget, amiről írtam. Ha nem, hát nem. Különben sem ez volt a lényege a kérdésemnek (amire, kösz, megkaptam a választ, pro is, kontra is), és már megint sikerült hitvitát kialakítani egy, a nyilvánvalóan bugyuta marketingszövegre tett megjegyzésemből.
Természetesen Rólad végképp nem gondolnám, hogy nem ismered a nanotechnológia lényegét. Elnézést, nem akartalak megsérteni! Ugyanakkor abból, amit írtál nekem nem az jött le, hogy konkrétan a trendi nanotechnológiára történő szexinek szánt, de végeredményben olyan marketingesen sutára sikeredett áthallásról ironizálnál, amit én belelátok a történetbe. De nyilván csak félreértettem.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

fülelek írta:
2022.01.11., kedd 21:48
A legfontosabb, hogy tisztítsuk meg a csatlakozókat, ez adja a hatás egyik felét. A kenés a hosszú távú egyenletes hangminőséget segíti elő, valamint nyugodtabb lesz tőle a hangzás más változás nélkül.
Én nem próbáltam az előbb leírtakat mind, csak a VdH-t és a Deoxit goldot, de ezenkívül viszont több más terméket is kipróbáltam, mindegyiknek pozitív hatása volt, de a legnagyobb hatása kétség kívül a Deoxit goldnak van, ezért aztán ennél maradtam. (kb. 15 éve). Amikor először bekenjük az összes csatlakozót, akkor nagyon fülbe mászó a változás, aki nem hiszi, az járjon utána, vagy hallgasson :smile29: amit akar...
Az összes csatlakozó szó szerint értendő,tehát az aljzatokat is pucoljuk ki,mert ott van a szutyok nagyobb része.Először egy alkoholba,sebbenzinbe mártott fültisztító pálcával (ez pont jó méret a hangsugárzó,erősítő,és az elosztó aljzataihoz is) pucoljuk ki az aljzatokat,(meglepően sok kosz gyűlhet itt össze) aztán ugyanezzel a módszerrel mehet a kenés is,majd egy kis idő után száraz pálcával újra végig megyünk,és kész is.Pár csepp a kencéből elég a vattás pálcára,szóval nem kell sok belőle ha már tiszta a felület.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

a.gabriel írta:
2022.01.11., kedd 21:23
pärt írta:
2022.01.11., kedd 20:44
a.gabriel írta:
2022.01.11., kedd 20:21
Jókat nevettem, a várt beírásokon!
De, tényleg!!
Lehet folytatni tovább jó magyar szokás szerint az egészet, de ezzel legalább semerre sem jut tovább senki sem.

36_1_11.gif

Az, hogy én hogy nevezem ezeket az anyagokat, igen oil-nak, de mondhattam volna kence-ficének is.
Viszont aki ezen a oil szón élvez, hat tegye azt!

Mindenesetre aki kipróbálta, és kezelt vele ezt-azt, az tudja milyen érzésre és tapintásra, ha az véletlenül az újaira kerül belőle, továbbá mindegyiknek van egy jellegzetes szaga-illata.

Én sokfélét próbáltam, és legalább rendelkezem ezeknek egy részével, nem úgy mint 1-k.

IMG_20220111_195932.jpg

A többi a fantáziára bízom.
Ha kinevetgélted magad az 1-k ( gondolkodik.gif ) jó magyar szokásán ( gondolkodik.gif ), olvasd újra a bejegyzéseidet, és keress bennük egyetlen releváns mondatot ezeknek az anyagoknak a használatával kapcsolatban. Másokéban találtam. Sokunkat érdekelne a Te véleményed is, de azért vedd figyelembe, hogy az is csak egy voks pro vagy kontra. Elmondásod és a csatolt fotód alapján többet is próbáltál, de talán ne várd el, hogy a fantáziánkra hagyatkozzunk a hatásukkal kapcsolatban.
No offense. :rolleyes:
Tessék az tapasztalataim.

A v.d.H The Solution egy nagyon jó ár/mennyiség arányú általam nevezett oil.
Inkább erősáramú csatlakozásokhoz használtam, de néha kis jelszinthez is.
Hangra gyakorolt hatása nem minden esetben azonnal hallható, csak egy kis idő elteltével.
Eléggé neutrális jellegű, se nem tesz hozzá, se nem vesz el a kiindulási pontból.

A v.d.H spary viszont önnön magában használva nem a kedvencem.
Egy kicsikét rideggé élettelenné tette a kezelt helyeken a hangot.

Furutech Nano oil, na ez már változtat.
A hatása teljes eléréséhez kb. 2-3 nap kell.
Szelidit, és folyékonnyá válik a hang, textúráltsága előjön a zenének, egy bizonyos értelembe élettel tölti meg.

Cardas,
nem sok tapasztalatom van vele, csak idegen rendszerben hallgattam előtte, és kezelés után.
Nekem nem jött be, megemeli a frekvencia sáv széleit, mondhatni színezi, nem erőteljesen, de mégis.
Ahogy a kábeleit hívták régen, egy hajlékony hangszínszabályzó.

Deoxit Gold
Egy nagyon egyszerű anyag, olcsónak mondható, könnyen beszerezhető oil.
Nem ad sokat, de ez sem vesz el jóformán semmit a kezeltek hangjából.

Ha értékelni kell ezeket, és nagyon jó ár/mennyiség és hang alapján, akkor a v.d.H The Solution, ha pedig a nem számít az ára, akkor meg a Furutech Nano a nyerő.
Minden évben letisztítom egyszer az összes csatlakozót kontakt 60-nal és utána bekenem v.d.h. The solution-nal (egyszer ki tudtam próbálni Furutech nano-t is) ami nem kis feladat egy házi mozi esetén rámegy egy egész nap simán. Viszont nagyon megéri mert lényegesen szellősebb és tisztább hang és a képen javit ….és a hatása hónapokig megmarad a tapasztalatom az, hogy a vdh árban és tudásban nagyon jó bőven megéri az árát a Furutech kicsit jobb de az ára az viszont zsebbenyulos. Egy ilyen pici üveg nagyon sokáig elég pedig jó pár éve vettem és meg mindig van benne legalább 2évre való olaj, pedig csatiból nagyon sok van.
Szóval ki kell próbálni mert igazából nem vészesen drága a vdh , egy csatlakozó sokszor drágább pedig anból azért kell egy pár db :D :D :D
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

juliush írta:
2022.01.11., kedd 21:39
Aszpirin írta:
2022.01.11., kedd 18:06
Nézzük csak: a "nano méretű" kifejezést tudomásom szerint 100 nm alatti méretre használják.
A "nano méretű molekulák"-nak így nem sok értelmét látom, mert pl. egy vízmolekula is nagyságrendekkel 100 nm alatti. Nyilvánvaló, hogy ezt a marketingesek találták ki, hogy elkápraztassanak, szerintem itt valóbjában óriásmolekulákról lehet szó, amik a szöveg szerint "kitöltik a lyukakat" (?). De persze megint lehet, hogy tévedek, és akkor mindenkitől elnézést. Csak valahogy eszembe jutottak az intelligens mosópor-molekulák, amelyek felkutatják a koszmolekulákat a ruha szálai között, és eltávolítják őket erőszakkal. Talán emlékszel még arra a reklámra.
A nanotechnológia, amelyre itt utalni próbálnak nem a méretekről, molekulákról szól a klasszikus értelemben, hanem arról a technikáról, amellyel 1-100nm mérettartományban praktikusan atomi szinten építkezve hoznak létre speciális tulajdonságokkal rendelkező, szabályos, kifinomult térszerkezetű struktúrákat, így ruházva fel azokat a természetben előforduló anyagokén túlmutató képességekkel, mint extrém szigetelőképesség, szilárdság, rugalmasság, stb.
Hogy ezek a közel sem olcsó technológiák ténylegesen mennyire kerülnek a hivatkozott audiofil kenceficékbe a címkéjükön túl, milyen hatásmechnizmussal fejtik hatásukat és mennyire is lehet áldásos valóban, nem tudom megítélni, mivel leragadtam a Deoxitnál.
Köszönöm szépen az értekezést a nanotechnológiáról, amiről természetesen most hallottam életemben először, és azt sem tudtam mi fán terem.
Megérted, hogy mit írtam, ha meg akarod érteni, főleg ha el is olvasod a szöveget, amiről írtam. Ha nem, hát nem. Különben sem ez volt a lényege a kérdésemnek (amire, kösz, megkaptam a választ, pro is, kontra is), és már megint sikerült hitvitát kialakítani egy, a nyilvánvalóan bugyuta marketingszövegre tett megjegyzésemből.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”