Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

Szerintem a sajat rendszeredben ha elege ismered,tehat jo ideig hallgattad biztos felismerned.
Ismeretlen kornyezetben nem biztos....... de en ragaszkodo tipus vagyok, a kocsim is 33eves.... annak is ismerem minden porcikajat.
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: prando »

kaboca36 írta:
2021.09.29., szer. 17:44
Aki nem ismer fel egy-egy kabel tipust a sajat rendszereben akkor ott gond van a hallassal.
Evek ota Audioquest, Furutech es Audio Note kabeleket hasznalok, hasznaltam. Valoszinuleg evek multan is jo pontossaggal megtudnam mondani eppen melyik kabel van hasznalatban......... Vannak kulonbsegek es inkabb az adott rendszertol fugg kinek melyik imponal......
Ezen kar vitatkozni..... az epitoipari rez kabelt meg hagyjuk mar....... valoszinuleg azert epult ki 3 darab speci kabel gyar mert az egesznek semmi ertelme..... ja abbol mar 2 bezart mert dragabb volt az eloallitas mint az eladasi ar......... a millios IC es hangfal kabelek ellenere.
Úgy érted, illik felismerni, hogy Audioquest, vagy Furutech szól?
Ilyenen én sosem agyaltam. Annyira érdekes számomra "csak", hogy egy idő után tetszik-e az a hang, vagy sem.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

Aki nem ismer fel egy-egy kabel tipust a sajat rendszereben akkor ott gond van a hallassal.
Evek ota Audioquest, Furutech es Audio Note kabeleket hasznalok, hasznaltam. Valoszinuleg evek multan is jo pontossaggal megtudnam mondani eppen melyik kabel van hasznalatban......... Vannak kulonbsegek es inkabb az adott rendszertol fugg kinek melyik imponal......
Ezen kar vitatkozni..... az epitoipari rez kabelt meg hagyjuk mar....... valoszinuleg azert epult ki 3 darab speci kabel gyar mert az egesznek semmi ertelme..... ja abbol mar 2 bezart mert dragabb volt az eloallitas mint az eladasi ar......... a millios IC es hangfal kabelek ellenere.
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Az Isten szerelmére! :smile30:
Térjünk már vissza témához!

És ha kérhetem legyünk toleránsabbak a fórumtársainkhoz! Elvégre a közös hobbi összehoz.

Felesleg az OFF-ban.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Az összejövetellel kapcsolatos diskurzust itt kéretik folytatni:

viewtopic.php?f=52&t=166094
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Megköszönöm a téma nyitást, mindenképp szeretném megrendezni ezt a találkozót, két időpontot is hirdetve (nov13 és nov20), és cables féle csoda föld xxxxxxx (meg esetleg egy entreqet is) mindenképp megfülelünk.
További információk majd az új totyikban...
Köszönöm a figyelmet.

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 319
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

chopper írta:
2021.09.25., szomb. 10:26
Aszpirin írta:
2021.09.25., szomb. 07:54
cables írta:
2021.09.25., szomb. 07:11
Az audió nagyon személyes hobbi, mindenki saját magának, az ő ízlésének megfelelően fejleszti a rendszerét, nem mások véleménye szerint. Olyan, hogy átlag ízlés, ami legjobb hangzás lenne, olyan nem létezik.
Jó reggelt Neked is.
Kényelmes álláspont ez :)
De picit másként megközelítve: én arra lennék őszintén kíváncsi, hogy Te felismernéd-e a saját kábeleid hangját 100%-ot közelítő bizonyossággal, illetve a VF-dugód jelenlétét vagy hiányát csak a hang alapján. Ha egy ilyen megmérettetést vállalnál, arra én is nagyon szívesen elmennék közönségnek.
T. Aszpirin! Te tényleg azt gondoltad, hogy bármelyik kábelgyártó pl. Fülelek vagy az Audioquest felismerné a saját kábeleit egy tesztben? Nem túlzott elvárás ez Cablessel szemben?
Egy kábel hatásossága rendszerben értékelhető csak. Egy másik rendszerben más eredményre lehet esetleg jutni.
Szerintem ezért felesleges idegenben tesztelgetni...urambocsá igazunkat bizonygatni na látod ,hogy nem hallod ....
Mindenképpen odahaza kell, saját rendszerünkben kihallani vagy meghallani a különbséget.
Azért vendégségbe járni jó ..társasági élet beszélgetés ,netán ha megvendégelnek....és ha nincs hátsó szándék,mert akkor ne hajolj le ha van valaki hátul. :fekverohog:

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Ha Rudibá’ nem jönne el, akkor én vállalom, hogy saját pénzből beszerzek VF-et és az új zajszűrőt is. Aztán meghalljuk, vagy nem. Tapasztalásnak mindenképen előnyös lenne egy ilyen teszt is.

Fülelek!
Ne csináljak egy témát a találkozók részen ennek az összejövetelnek?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Aszpirin írta:
2021.09.25., szomb. 11:11
chopper írta:
2021.09.25., szomb. 10:26
T. Aszpirin! Te tényleg azt gondoltad, hogy bármelyik kábelgyártó pl. Fülelek vagy az Audioquest felismerné a saját kábeleit egy tesztben? Nem túlzott elvárás ez Cablessel szemben? :D
Egy kábel hatásossága rendszerben értékelhető csak. Egy másik rendszerben más eredményre lehet esetleg jutni.
Köszönöm a kioktatást, de azt hiszem, Te sem értetted a lényeget :D
(a gyengébbekkedvéért: én nem gondolom úgy, hogy Cables képes lenne felismerni a kábeleit látatlanban. De kíváncsi lennék a válaszára - ami persze nem jött, és most már nem ér, mert segítettél neki kibújni :D )
Ami a VF-dugója hatását illeti: ott teljesen más a véleményem. Ha ő maga nem tudja csak hallásra felismerni, hogy mikor van a hálózatban a virtuális földje (vagy akár az újabban hirdetett zajszűrője), és mikor nincs, akkor az a szememben fabatkát sem ér. Ha szerinte van hallható hatása, akkor nem fél vállalni a vaktesztet.
Rudi bácsi nem érdekelt a vaktesztben. Még akkor sem, ha felismerné a portékáit. Az Ő érdeke, hogy Ő legyen a téma, ezzel felhívja magára a figyelmét azoknak a fórumtársaknak, akik még újak, általában csak olvasnak, kevés tapasztalattal bírnak a kábel témában és ez rendre össze is jön Neki. Ugyanis a hifistát a kíváncsiság hajtja, milyen lehet valójában amiről szó van, ami ennyire megosztó. 2 álláspont minél távolabb van egymástól, annál érdekesebb a kérdés. Az egész markecinget erre építette fel Rudi bácsi, a szokásostól teljesen eltérő "koncepcióra", a minden mástól különbözőségre. A fórumos hozzászólásai is mind oda likadnak ki, hogy a saját kis kertjébe tereli a téma iránt érdeklődőket. Gyakorlatilag az egész Power-R koncepció nem műszaki, hanem marketing koncepció.
Tessék, most is segítettem Neki. :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »

Dorian írta:
2021.09.25., szomb. 10:37
chopper írta:
2021.09.25., szomb. 10:26
tényleg azt gondoltad, hogy bármelyik kábelgyártó pl. Fülelek vagy az Audioquest felismerné a saját kábeleit egy tesztben? Nem túlzott elvárás ez Cablessel szemben?
Tehát akkor kimondhatjuk, h a kábelcsatikkal, és a mindenféle ezoterikus biszbasszal szórakozás annyit is ér.
Mi értelme nem egyértelműen beazonosítható és nem akárhányszor reprodukálható esetleges különbségek hajszolásának?
A játék. Szerintem ez a fő értelme, a játék, és az azzal járó sikerélmény! Hogy ha sikerült valamit javítani a hangon, akkor az, ha nem, akkor jaj de jó ez az eredeti felállás. Erről szól a hifizés, a zenehallgatás meg egy másik dolog, ezt már sokan, sok helyen leírták.

Szerintem ezzel semmi gond nincs, inkább az szokott gond lenni, amikor ebből vita van, mert valaki kizárásos alapon csak az egyik, vagy másik oldalra billen át, és nem érti a másik oldalt. :rolleyes:

Felnőtteknek is szüksége van játékra, ez izgalmas, és inspiráló. Én szerintem azért kattantam le a hifizésről, (a hifi egy ideje csak a zenehallgatásra való nálam,) mert az életem más területén kijátszom magam. Konkrétan az én esetemben az asztalitenisz edzések, és versenyek, emellett a covid kezdete óta intenzív gitározás, gyakorlás - játék, emellett már idő sem jutna rá, meg már rá is untam egy kicsit.

Ezt most nem valami önfeltárásnak szántam, csak tegnap elgondolkoztam vezetés közben ezen a banándugó fontos-nem fontos kérdésen, és ekkor jöttem rá, hogy jó ha az embernek van másik hobbija is, nem csak ez az egy, mert amíg csak ez az egy van, addíg könnyen fontosabbnak tűnhet a fontosabbnál, a hangya is lehet elefánt stb... Szóval elbillenhet az a mérleg. :smile53: :napsut:

ui.: közben látom hogy Aszpirinnel egyszerre írtunk, kb. ugyanazt másképp :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára viri 2021.09.25., szomb. 11:48-kor.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

chopper írta:
2021.09.25., szomb. 11:27
Te viszont olyan hangnemben beszélsz, ami egy moderátorhoz méltatlanul elfogult és kioktató.
Ha így érezted, akkor elnézést kérek, nem volt szándékos. Privátban írd meg, kérlek, hogy mi volt az a mondatom, amit sértőnek, illetve moderátorhoz nem méltónak találtál.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Shimano írta:
2021.09.25., szomb. 11:10
Aszpirin írta:
2021.09.25., szomb. 10:19
Shimano írta:
2021.09.25., szomb. 10:15
Valamiért túlspilázzuk ezt a hobbit,pedig csak élvezni kéne a zenét. ;)
Azt hiszem, ezúttal nem értetted meg a lényeget, figyelj kicsit jobban :D :D :D
Értettem,csak a mai tapasztalatom miatt is említettem azt amit,és ami megint csak megerősít abban hogy milyen kérészéletű hatásfokot érnek,érhetnek el egyes dolgok,kütyük.Az első napokban van egy húdef@sza vagy egy nem jó így érzés,aztán ahogy múlik az idő úgy megy a ködbe az egész.
Persze van mikor annyira erőltettjük azt hogy jót tettünk hogy még magunknak sem ismerjük be hogy nem, :D de ha őszinték tudunk lenni,és a helyén tudjuk kezelni a dolgokat,az nekünk csak jó lehet. ;)
Szerintem pedig nem kellene minden hifi-s társalgásnak abba fulladnia, hogy “túlspilázzátok, hallgassátok inkább a zenét”. El kellene fogadni, hogy a hifi mint hobbi elsősorban nem a zenehallgatás tényéről és mennyiségéről szól, ha em annak minőségéről. Ha úgy tetszik, a minőség hajhászása. Az, hogy ki meddig megy el ebben a hajhászásban, esetleg a mennyiség rovására is, és mi állítja meg, legyen mindenki saját ügye, nyilván ezerféle ok lehet pro és kontra. De ne tegyünk már úgy, mintha nem lenne fontos a reprodukció (hang)minősége.

Ami engem illet: bolhaf@sznyi különbségeket hajszoltam, de volt úgy, amikor pont ez a bolhaf@sznyi különbség komoly elégedettségbeli erlőrelépést hozott. Most már majdnem két éve érdemi módosítás nem történt a rendszeremben, és lehet, hogy nem is történik egyhamar, de ettől nem érzem magam bölcsebbnek, csak elégedettebnek… Viszont az, hogy egy előrelépés tartós tud lenni, megtapasztaltam már, amikor kb 2 hétig a Karuna nélkül kellett hallgatnom a rendszert - bocs az offért.
A hangfalkábeleim pl. négy éve változatlanok, pedig ej de mekkora fikázás lenne itt, ha elárulnám a típusukat. Ugyanez a helyzet az USB kábelemmel, amire már csak a hossza miatt is menne a fikamika :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: chopper »

Aszpirin írta:
2021.09.25., szomb. 11:11
chopper írta:
2021.09.25., szomb. 10:26
T. Aszpirin! Te tényleg azt gondoltad, hogy bármelyik kábelgyártó pl. Fülelek vagy az Audioquest felismerné a saját kábeleit egy tesztben? Nem túlzott elvárás ez Cablessel szemben? :D
Egy kábel hatásossága rendszerben értékelhető csak. Egy másik rendszerben más eredményre lehet esetleg jutni.
Köszönöm a kioktatást, de azt hiszem, Te sem értetted a lényeget :D
(a gyengébbekkedvéért: én nem gondolom úgy, hogy Cables képes lenne felismerni a kábeleit látatlanban. De kíváncsi lennék a válaszára - ami persze nem jött, és most már nem ér, mert segítettél neki kibújni :D )
Ami a VF-dugója hatását illeti: ott teljesen más a véleményem. Ha ő maga nem tudja csak hallásra felismerni, hogy mikor van a hálózatban a virtuális földje (vagy akár az újabban hirdetett zajszűrője), és mikor nincs, akkor az a szememben fabatkát sem ér. Ha szerinte van hallható hatása, akkor nem fél vállalni a vaktesztet.
Aszpirin én nem oktattalak ki Téged. Te viszont olyan hangnemben beszélsz, ami egy moderátorhoz méltatlanul elfogult és kioktató. Ha a tényeket vizsgáljuk akkor közelebbjutunk az igazsághoz és akkor viszont a többi kábelgyártóval is foglalkozunk, nemcsak Cablessel.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

chopper írta:
2021.09.25., szomb. 10:26
T. Aszpirin! Te tényleg azt gondoltad, hogy bármelyik kábelgyártó pl. Fülelek vagy az Audioquest felismerné a saját kábeleit egy tesztben? Nem túlzott elvárás ez Cablessel szemben? :D
Egy kábel hatásossága rendszerben értékelhető csak. Egy másik rendszerben más eredményre lehet esetleg jutni.
Köszönöm a kioktatást, de azt hiszem, Te sem értetted a lényeget :D
(a gyengébbekkedvéért: én nem gondolom úgy, hogy Cables képes lenne felismerni a kábeleit látatlanban. De kíváncsi lennék a válaszára - ami persze nem jött, és most már nem ér, mert segítettél neki kibújni :D )
Ami a VF-dugója hatását illeti: ott teljesen más a véleményem. Ha ő maga nem tudja csak hallásra felismerni, hogy mikor van a hálózatban a virtuális földje (vagy akár az újabban hirdetett zajszűrője), és mikor nincs, akkor az a szememben fabatkát sem ér. Ha szerinte van hallható hatása, akkor nem fél vállalni a vaktesztet.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Aszpirin írta:
2021.09.25., szomb. 10:19
Shimano írta:
2021.09.25., szomb. 10:15
Valamiért túlspilázzuk ezt a hobbit,pedig csak élvezni kéne a zenét. ;)
Azt hiszem, ezúttal nem értetted meg a lényeget, figyelj kicsit jobban :D :D :D
Értettem,csak a mai tapasztalatom miatt is említettem azt amit,és ami megint csak megerősít abban hogy milyen kérészéletű hatásfokot érnek,érhetnek el egyes dolgok,kütyük.Az első napokban van egy húdef@sza vagy egy nem jó így érzés,aztán ahogy múlik az idő úgy megy a ködbe az egész.
Persze van mikor annyira erőltettjük azt hogy jót tettünk hogy még magunknak sem ismerjük be hogy nem, :D de ha őszinték tudunk lenni,és a helyén tudjuk kezelni a dolgokat,az nekünk csak jó lehet. ;)

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Dorian »

chopper írta:
2021.09.25., szomb. 10:26
tényleg azt gondoltad, hogy bármelyik kábelgyártó pl. Fülelek vagy az Audioquest felismerné a saját kábeleit egy tesztben? Nem túlzott elvárás ez Cablessel szemben?
Tehát akkor kimondhatjuk, h a kábelcsatikkal, és a mindenféle ezoterikus biszbasszal szórakozás annyit is ér.
Mi értelme nem egyértelműen beazonosítható és nem akárhányszor reprodukálható esetleges különbségek hajszolásának?
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: chopper »

Aszpirin írta:
2021.09.25., szomb. 07:54
cables írta:
2021.09.25., szomb. 07:11
Az audió nagyon személyes hobbi, mindenki saját magának, az ő ízlésének megfelelően fejleszti a rendszerét, nem mások véleménye szerint. Olyan, hogy átlag ízlés, ami legjobb hangzás lenne, olyan nem létezik.
Jó reggelt Neked is.
Kényelmes álláspont ez :)
De picit másként megközelítve: én arra lennék őszintén kíváncsi, hogy Te felismernéd-e a saját kábeleid hangját 100%-ot közelítő bizonyossággal, illetve a VF-dugód jelenlétét vagy hiányát csak a hang alapján. Ha egy ilyen megmérettetést vállalnál, arra én is nagyon szívesen elmennék közönségnek.
T. Aszpirin! Te tényleg azt gondoltad, hogy bármelyik kábelgyártó pl. Fülelek vagy az Audioquest felismerné a saját kábeleit egy tesztben? Nem túlzott elvárás ez Cablessel szemben?
Egy kábel hatásossága rendszerben értékelhető csak. Egy másik rendszerben más eredményre lehet esetleg jutni.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Shimano írta:
2021.09.25., szomb. 10:15
Valamiért túlspilázzuk ezt a hobbit,pedig csak élvezni kéne a zenét. ;)
Azt hiszem, ezúttal nem értetted meg a lényeget, figyelj kicsit jobban :D :D :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Aszpirin írta:
2021.09.25., szomb. 07:54
cables írta:
2021.09.25., szomb. 07:11
Az audió nagyon személyes hobbi, mindenki saját magának, az ő ízlésének megfelelően fejleszti a rendszerét, nem mások véleménye szerint. Olyan, hogy átlag ízlés, ami legjobb hangzás lenne, olyan nem létezik.
Jó reggelt Neked is.
Kényelmes álláspont ez :)
De picit másként megközelítve: én arra lennék őszintén kíváncsi, hogy Te felismernéd-e a saját kábeleid hangját 100%-ot közelítő bizonyossággal, illetve a VF-dugód jelenlétét vagy hiányát csak a hang alapján. Ha egy ilyen megmérettetést vállalnál, arra én is nagyon szívesen elmennék közönségnek.
Lehet a mester igen,de én pl nem, :D mondjuk én másra figyelek,vagyis inkább nem is figyelek csak úszom a zenében.Ha lesüllyedek valami nem kerek,de ha nem,az már bőven jó.Nem is értem minek csúcsra hegyezni rendszereket mikor ezek az élményhez,a zene magunkba szippantásához nincsenek olyan ráhatással mint azt gondolnánk,de ilyenek vagyunk,én is időnként,de előbb utóbb mindig az jön ki az élményszint matekból hogy tök felesleges volt.
Most is,mivel elvoltam havazva,és vagy egy hétig zárva volt a rendszer,ma újra förödve a zenében eszembe sem jutott hogy új tápdrótok vannak bent,és figyelni kéne hogy mit is tesznek,szóval ha nem ugrott volna be hogy ezeket cseréltem,tuti nem tudtam volna a hang alapján megmondani hogy milyen drótokkal is hallgatom. :D
Valamiért túlspilázzuk ezt a hobbit,pedig csak élvezni kéne a zenét. ;)

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

tonee73 írta:
2021.09.25., szomb. 08:56

Törölni már nem tud, csak moderálást kérhet rá. Egyébként pont neki köszönhető, hogy a kereskedők nem tudják bárki hozzászólásait szerkeszteni illetve törölni a saját topikjaikban-egyedül ő volt az, aki ezzel a lehetőséggel visszaélt, így egységesen el kellett vegyük mindenkitől ezt az opciót. gondolkodik.gif
Akkor ezzel is ékesen bizonyította, se fórum, sem közösség kompatibilis a borotválkozó asztalkán fabrikácsoló kábelbűvölő számlamentes DIY-er.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

asebestyen írta:
2021.09.25., szomb. 08:52
tonee73 írta:
2021.09.25., szomb. 08:21
mike-rame írta:
2021.09.25., szomb. 07:56


Ha ezt így gondolod, miért indítottad a "Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban" című topikot?
Azt hiszem ez mára már teljesen világossá vált: azért, hogy bemásolja a fanok ajnározó posztjait.
És mindent töröl onnan, ami esetleg árnyalná a képet. Sőt, engem még a saját zenei ajánlójából is kitörölt. Persze nem gond, sőt! ;peace;
Uff, én írtam. :D
Törölni már nem tud, csak moderálást kérhet rá. Egyébként pont neki köszönhető, hogy a kereskedők nem tudják bárki hozzászólásait szerkeszteni illetve törölni a saját topikjaikban-egyedül ő volt az, aki ezzel a lehetőséggel visszaélt, így egységesen el kellett vegyük mindenkitől ezt az opciót. gondolkodik.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

tonee73 írta:
2021.09.25., szomb. 08:21
mike-rame írta:
2021.09.25., szomb. 07:56
cables írta:
2021.09.25., szomb. 07:11
Az audió nagyon személyes hobbi, mindenki saját magának, az ő ízlésének megfelelően fejleszti a rendszerét, nem mások véleménye szerint.
Ha ezt így gondolod, miért indítottad a "Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban" című topikot?
Azt hiszem ez mára már teljesen világossá vált: azért, hogy bemásolja a fanok ajnározó posztjait.
És mindent töröl onnan, ami esetleg árnyalná a képet. Sőt, engem még a saját zenei ajánlójából is kitörölt. Persze nem gond, sőt! ;peace;
Uff, én írtam. :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4368
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pärt »

cables írta:
2021.09.25., szomb. 07:11
Jó reggelt mindenkinek!

Elég sok hasonló rendezvényen voltam már (több Fonó stb.) gyakorlatilag 0 szakmai eredménye van ezeknek. Mindenki másra kíváncsi, ami káoszhoz vezet a lebonyolításban, de a legnagyobb baj, hogy az itészek - ha szabad ezt a kifejezést használni a tesztelőkre - valamennyien másképp hallanak és más otthoni hangzáshoz szokottak. Az audió nagyon személyes hobbi, mindenki saját magának, az ő ízlésének megfelelően fejleszti a rendszerét, nem mások véleménye szerint. Olyan, hogy átlag ízlés, ami legjobb hangzás lenne, olyan nem létezik.
1. A rendezvény nem mint szakmai konferencia lett megjelölve. A hifi termékek végfelhasználói nagyrészt nem a szakma képviselői (feltételezve hogy azok nem csak maguknak fejlesztenek/gyártanak). Szóval ez nem egy audió zsinatnak ígérkezik, ahol alapelvekről születhet megállapodás.
2. A hallás fiziológiája azonos mindenkinél.
3. Az otthoni hangzás természetesen más mindenkinél, mivel csak egy disztópikus falanszterben lehet egyen készülékkel, egyen akusztikával egyen hangzást megvalósítani.
(Az előző két tételt bajként megjelölni számomra érthetetlen.)
4. Fülekek felhívása nem tükrözött átlagízlés által szentesített legjobb hangzás keresésére irányuló szándékot.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

mike-rame írta:
2021.09.25., szomb. 07:56
cables írta:
2021.09.25., szomb. 07:11
Az audió nagyon személyes hobbi, mindenki saját magának, az ő ízlésének megfelelően fejleszti a rendszerét, nem mások véleménye szerint.
Ha ezt így gondolod, miért indítottad a "Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban" című topikot?
Azt hiszem ez mára már teljesen világossá vált: azért, hogy bemásolja a fanok ajnározó posztjait.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

cables írta:
2021.09.25., szomb. 07:11
Az audió nagyon személyes hobbi, mindenki saját magának, az ő ízlésének megfelelően fejleszti a rendszerét, nem mások véleménye szerint.
Ha ezt így gondolod, miért indítottad a "Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban" című topikot?
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”