Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

Másik kérdés win11 tapasztalat van már itt valakine?. Néhány emberrel beszélve azt mondták sokkal teresebb lett a hang 11-en

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

én 26-ot használok, a 27 egyértelműen mindenki rosszabbnak találta zenére és azt szeretném tudni, hogy érdemes e 28-ra váltani

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

tsilver2 írta:
2021.07.24., szomb. 10:14
az új Jriver-t próbálta már valaki?
Szia tsilver2!
Most próbálgatom a 28-es Jrivert, kizárólag zenelejátszásra.
A többi funkcióját nem használom. Mi lenne a kérdésed ezzel kapcsolatban?
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Ottokár
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2019.04.22., hétf. 18:02
Értékelés: 87

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Ottokár »

Segitséget szeretnék kérni !
Van egy vezetékes zene lejátszóm,Pro-Ject Stream Box S2 Ultra ezzel hallgatok Tidalt,de mostanában nem minden számot játszik le,van mikor egyiket sem,ilyeneket ir ki a Samsung tablet amivel irányitom:Session does not have striming privelegs,
vagy van mikor ezt:Invaloid file location,nem tudom hogy hol lehet a hiba,azt gondoltam hoga a készülékemben,ezért vettem egy Auralic minit,de ugyan azt csinálja,a kérdésem hogy valaki tudja-e hogy hol lehet a hiba,és hogyan lehet ezt kijavitani?
Kérem itja meg, elöre is nagyon köszönöm a segitséget.

Az Auralic Minit nem fogod tudni androidos készülékkel irányítani. Apple kell neki.
Sony-STS770ES, Philips CD304, Nakamichi 480, Nakamichi 680 ZX, Tascam 122 MKIII, Auralic Aries femto - DIY AN5 DAC - Luxman 1500, Sugden A21 SE Signature, DPA 300B SE - Celestion 700, Celestion Ditton 25, Videoton Minimax.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

wittao írta:
2021.08.13., pén. 14:15
Egyik AS forumos sraccal (Anwar) kb. fel eve - egy eve indult el egy diskurzus kozottunk a DAIDO Barebone termekunk kapcsan a Streacom FC10 hazarol, vajon miert nincs olyan valtozata, amivel egy alaplapba riser kabel alkalmazasa nelkul alacsony profilu kartyat(kat) bele lehetne nyomni.
Volt kapcsolatfelvetel a Streacommal es nyitottak is voltak a dologra, most elkeszult az elso tervek utan a vegleges valtozat.
Azt meg nem lehet tudni, hogy a hatlapot kulon kiegeszitokent lehet megvenni, vagy kiad-e a gyarto egy FC11-et mondjuk.
Fontos valtoztatas meg a biztositektartos, fokapcsoloval ellatott IEC aljzat beepitese.
A kovetkezo keszulekeket mar velhetoen ilyen uj hazakba fogjuk szerelni, amint elerhetoek lesznek:
Az (x) véletlenül maradt le, ugye? gondolkodik.gif
Ki gyárt szerinted elfogadható minőségű bizti+kapcsoló+IEC foglalat triót? A Furutechnek sincs, vajon miért? gondolkodik.gif

Avatar
ludy
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1974
Csatlakozott: 2014.08.07., csüt. 23:31
Értékelés: 154

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ludy »

Segitséget szeretnék kérni !
Van egy vezetékes zene lejátszóm,Pro-Ject Stream Box S2 Ultra ezzel hallgatok Tidalt,de mostanában nem minden számot játszik le,van mikor egyiket sem,ilyeneket ir ki a Samsung tablet amivel irányitom:Session does not have striming privelegs,
vagy van mikor ezt:Invaloid file location,nem tudom hogy hol lehet a hiba,azt gondoltam hoga a készülékemben,ezért vettem egy Auralic minit,de ugyan azt csinálja,a kérdésem hogy valaki tudja-e hogy hol lehet a hiba,és hogyan lehet ezt kijavitani?
Kérem itja meg, elöre is nagyon köszönöm a segitséget.

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Diretta.png
Diretta.png (134.45 KiB) Megtekintve 2824 alkalommal
https://www.diretta.link/
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tottyi írta:
2021.07.28., szer. 17:58
fapaci írta:
2021.07.05., hétf. 16:52
Az audio PC tökéletes terep a kísérletezésre, tologatásra, hasonlítgatásra, ezért (is) vettem ki a rendszeremből.
Ez azt jelenti, hogy akkor mar nem szamitogeprol hallgatsz zenet a rendszeredben?
A kettőnek nincs sok köze egymáshoz, másként mondva a kérdést illetően teljesen mindegy, én mit használok otthon. Továbbra is vannak számítógépem, de audio PC-m már nincs, más eszközzel hallgatok zenét.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3285
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

fapaci írta:
2021.07.05., hétf. 16:52
robi20064 írta:
2021.07.05., hétf. 13:56
Ez viszont akar egy olyan kerdest is felvethetne, hogy biztosan az a legidealisabb interfesz amelyik valtoztatasa/clock/chipset/kabel csereje ennyire befolyasolni kepes az adott hangot? Persze akkor megint a kabelkorut 101-nel kotunk ki, hogy melyik a jobb rendszer, az amely minden apro valtoztatasra reagal vagy az amelyik a legtobbre immunis.
Az audio PC tökéletes terep a kísérletezésre, tologatásra, hasonlítgatásra, ezért (is) vettem ki a rendszeremből.
Ez azt jelenti, hogy akkor mar nem szamitogeprol hallgatsz zenet a rendszeredben?
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

az új Jriver-t próbálta már valaki?

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

A Thunderbolt sokkal jobb, mint az USB alapból erre a feladatra, csak nem elég elterjedt a consumer piacon, proban annál inkább. Meg ugye nem csak a fizikai sík a lényeg, hanem a protokoll is, ez a hülye soros busz ( és nem a Györgyé :D ) pláne a winfosos megszakításvezérléssel... hát nem az igazi.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Elmo »

Az alaplapomon van SPDIF tüskesor, vagy mi. Meg is csináltattam egy hozzáértő ismerősömmel a kivezetést, így most digi koax kábelen megy a jel a DAC-ba. Nálam ez így kellemesebb hangot eredményez mint USB-n keresztül.
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Nade ami igazán izgalmas pszichológiai jelenség az az, hogy vannak emberek, akik szerint felesleges dragat venni, hiszen az olcso is tudja a specifikaciot. Aztan vannak olyanok, akiknek hiaba irja le barki -köztük én-, hogy na ezt kell csinálni, ezekkel a modositasokkal sokkal jobb lesz, relative olcsobban. Szerintuk hulyeseg az egesz, mitol lenne jobb..
Namost azt még nem sikerült eldöntenem, hogy ennek a két társaságnak mekkora a közös metszete, de azért elég furán hangzik, hogy se a hivatásos tervezőmérnökök, se a móriczka magyar kutyaütők sem tudnak jobbat csinálni, mint ami a 100dolláros szinten van. ;)
Esetleg néha lehet ki kéne próbálni dolgokat olyan rendszerben, ami legalább egy nagyságrenddel magasabb szinten van, mint amit épp ki akarunk próbálni.
Nemde?! De! Nem?
:D
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Aztán azt még bele sem vettük, hogyha jobb a táp, akkor a szar órajel is feljavul :D

Tudniillik hogy nem a kvarckristály akar összevissza rezegni…
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Picabia
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2015.02.14., szomb. 14:30
Értékelés: 109

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Picabia »

wittao írta:
2021.07.05., hétf. 20:11
Picabia írta:
2021.07.05., hétf. 20:02
Aszpirin írta:
2021.07.05., hétf. 18:00


Khm... csak a pontosítás kedvéért: az USB Audio mindenképp izokrón ("isochronous"), akár szinkron, akár aszinkron a kommunikáció.

De nem ez a lényeg. Természetesen, az USB specifikáció ismeretében meggyőződésem volt, hogy aszinkron módban minden mindegy, sőt, sok egyéb dologról volt nagyon tudományos alapokra helyezett elképzelésem, pl. egy digitális jelet közvetítő kábel nem tud beleszólni a hangba, ugye?. Aztán szép lassan rájöttem, hogy de igen, és nem mindegy...
Ehhez mondjuk kellett olyan élmény is, hogy egy - elvileg a korábbinál jobb minőségű - digitális kábelt bekötöttem, és hosszú napok után sem tudtam megszeretni a hangot, amit kaptam. Vagy pl. egy USB/SPDIF átalakító, ami minden prekoncepcióm ellenére nagyon érzékelhető változást hozott - számomra pozitív irányba. Aztán kénytelen voltam feltenni magamnakj a kérdést, hogy vajon biztosan mindent átgondoltam? Nem lehet, hogy a k...va nagy magabiztosság közepette mégis kimaradt valami - ami fontos? És minden jel arra mutat, hogy de...
Ezt a beszélgetést is lefolytattuk már párszor. Nem azt gondolom, hogy a változás amit hallasz nem valódi, hanem azt, hogy _szerintem_ nem az USB host órajelének pontossága miatt jobb a hang. Miért nem mindegy ez? Valamikor régen a fegyverkovácsok azt tapasztalták, hogy ha az izzó kardot egy ellenséges fogoly testébe mártják, az erősebb lesz - nyilván az ellenfél ereje költözik bele. Aztán rájöttek, hogy a halott fogoly is megfelel. Tulajdonképpen egy birka is megteszi, ...egy halott birka, sőt a cserzőkád is jó lesz. Ma nitrálásnak hívják ezt a hőkezelési módot és jelentősen khm.. költséghatékonyabb mint az eredeti fogolymészárlós megoldás. Szóval elfogadhatjuk magyarázatnak, hogy mégiscsak fontos az órajel ahol burst módban mennek az adatok, mert a doboz ami jobban szól nagyonnagyonpontos órajelet használ, de szerintem a hozzám hasonlóakból álló egyszerű tömeg jobban járna, ha kiderülne tképpen miért jobb ez egyik eszköz mint a másik és ezen az úton valóban hatékonyan lehetne alkalmazni a tényleges javulást okozó megoldásokat.
Annak az eshetoseget mar el is vetettuk, hogy most zajlik a fogolymeszarlas amikor nem ismerjuk el az orajelek fontossagat, minden kabel egyforma, a dacban dol el minden stb. stb. ?
Pont erről beszélek. Talán pont neked írtam egyszer, hogy nagyon fontos amit a kísérletezőkedvű emberek csinálnak, csak ne az legyen a vége mindig, hogy ha valaki azt mondja, szerinte meg nem költözik az ellenség ereje a kardba, arra mindig az a válasz, hogy dehogynem, személyesen megtapasztaltuk már sokan, hogy a kard tényleg erősebb lett...
Na béke...

Avatar
Picabia
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2015.02.14., szomb. 14:30
Értékelés: 109

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Picabia »

Aszpirin írta:
2021.07.05., hétf. 18:00
Picabia írta:
2021.07.05., hétf. 10:50
Időzítés: Az UAC1 magasságában még mindenki isochronous módot használt, ami garantált sávszélességet és pontos időzítést igényelt. Ennek az emléknek adózik az igényes hifista pl. egy PP USB kártya árában. Persze vannak akik azzal hitegetik magukat (kognitív disszonancia), hogy már sok éve szinte minden gyártó UAC2 eszközt gyárt, amik jellemzően asynchronous módban működnek, ami ugye független az USB kapcsolat pillanatnyi sávszélességétől és időzítésétől. Szóval szerintem az időzítéssel sem lehet baj manapság.
Khm... csak a pontosítás kedvéért: az USB Audio mindenképp izokrón ("isochronous"), akár szinkron, akár aszinkron a kommunikáció.

De nem ez a lényeg. Természetesen, az USB specifikáció ismeretében meggyőződésem volt, hogy aszinkron módban minden mindegy, sőt, sok egyéb dologról volt nagyon tudományos alapokra helyezett elképzelésem, pl. egy digitális jelet közvetítő kábel nem tud beleszólni a hangba, ugye?. Aztán szép lassan rájöttem, hogy de igen, és nem mindegy...
Ehhez mondjuk kellett olyan élmény is, hogy egy - elvileg a korábbinál jobb minőségű - digitális kábelt bekötöttem, és hosszú napok után sem tudtam megszeretni a hangot, amit kaptam. Vagy pl. egy USB/SPDIF átalakító, ami minden prekoncepcióm ellenére nagyon érzékelhető változást hozott - számomra pozitív irányba. Aztán kénytelen voltam feltenni magamnakj a kérdést, hogy vajon biztosan mindent átgondoltam? Nem lehet, hogy a k...va nagy magabiztosság közepette mégis kimaradt valami - ami fontos? És minden jel arra mutat, hogy de...
Ezt a beszélgetést is lefolytattuk már párszor. Nem azt gondolom, hogy a változás amit hallasz nem valódi, hanem azt, hogy _szerintem_ nem az USB host órajelének pontossága miatt jobb a hang. Miért nem mindegy ez? Valamikor régen a fegyverkovácsok azt tapasztalták, hogy ha az izzó kardot egy ellenséges fogoly testébe mártják, az erősebb lesz - nyilván az ellenfél ereje költözik bele. Aztán rájöttek, hogy a halott fogoly is megfelel. Tulajdonképpen egy birka is megteszi, ...egy halott birka, sőt a cserzőkád is jó lesz. Ma nitrálásnak hívják ezt a hőkezelési módot és jelentősen khm.. költséghatékonyabb mint az eredeti fogolymészárlós megoldás. Szóval elfogadhatjuk magyarázatnak, hogy mégiscsak fontos az órajel ahol burst módban mennek az adatok, mert a doboz ami jobban szól nagyonnagyonpontos órajelet használ, de szerintem a hozzám hasonlóakból álló egyszerű tömeg jobban járna, ha kiderülne tképpen miért jobb ez egyik eszköz mint a másik és ezen az úton valóban hatékonyan lehetne alkalmazni a tényleges javulást okozó megoldásokat.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Picabia írta:
2021.07.05., hétf. 10:50
Időzítés: Az UAC1 magasságában még mindenki isochronous módot használt, ami garantált sávszélességet és pontos időzítést igényelt. Ennek az emléknek adózik az igényes hifista pl. egy PP USB kártya árában. Persze vannak akik azzal hitegetik magukat (kognitív disszonancia), hogy már sok éve szinte minden gyártó UAC2 eszközt gyárt, amik jellemzően asynchronous módban működnek, ami ugye független az USB kapcsolat pillanatnyi sávszélességétől és időzítésétől. Szóval szerintem az időzítéssel sem lehet baj manapság.
Khm... csak a pontosítás kedvéért: az USB Audio mindenképp izokrón ("isochronous"), akár szinkron, akár aszinkron a kommunikáció.

De nem ez a lényeg. Természetesen, az USB specifikáció ismeretében meggyőződésem volt, hogy aszinkron módban minden mindegy, sőt, sok egyéb dologról volt nagyon tudományos alapokra helyezett elképzelésem, pl. egy digitális jelet közvetítő kábel nem tud beleszólni a hangba, ugye?. Aztán szép lassan rájöttem, hogy de igen, és nem mindegy...
Ehhez mondjuk kellett olyan élmény is, hogy egy - elvileg a korábbinál jobb minőségű - digitális kábelt bekötöttem, és hosszú napok után sem tudtam megszeretni a hangot, amit kaptam. Vagy pl. egy USB/SPDIF átalakító, ami minden prekoncepcióm ellenére nagyon érzékelhető változást hozott - számomra pozitív irányba. Aztán kénytelen voltam feltenni magamnakj a kérdést, hogy vajon biztosan mindent átgondoltam? Nem lehet, hogy a k...va nagy magabiztosság közepette mégis kimaradt valami - ami fontos? És minden jel arra mutat, hogy de...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2021.07.05., hétf. 16:52
Az audio PC tökéletes terep a kísérletezésre, tologatásra, hasonlítgatásra, ezért (is) vettem ki a rendszeremből.
Már jóval több mint egy éve nem történt semmi a PC-s lejátszási láncomban (ha nem számítjuk az erősítőbe vett csöveket), mégis azt hallgatom a legtöbbet. Az utolsó "jövevény" egy ultraalacsony zajú lineáris táp volt a DAC-omhoz, és azt nem bántam meg... de azóta nem volt ingerenciám továbbfejleszteni. Sem hardver, sem szoftver terén. Tudom, hogy az 1 év 3 hónap még nem sok idő, de nálam mindenképp nagyon komoly "lenyugvásnak" számít. Igaz, hogy nem is audio-PC.

De azért egy fejes-erősítős DAC-ot vennem kell még a fejhallgatómhoz :D :D :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

robi20064 írta:
2021.07.05., hétf. 13:56
Ez viszont akar egy olyan kerdest is felvethetne, hogy biztosan az a legidealisabb interfesz amelyik valtoztatasa/clock/chipset/kabel csereje ennyire befolyasolni kepes az adott hangot? Persze akkor megint a kabelkorut 101-nel kotunk ki, hogy melyik a jobb rendszer, az amely minden apro valtoztatasra reagal vagy az amelyik a legtobbre immunis.
Az audio PC tökéletes terep a kísérletezésre, tologatásra, hasonlítgatásra, ezért (is) vettem ki a rendszeremből.

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

sutemenyx írta:
2021.07.05., hétf. 15:17
De azért egy tipp.. melyik pizza a jobb, amiben érzed a paradicsomszósz minőségét is, vagy amiben elnyomja mindenmás?
A hangrögzítés rendszere egy memóriával rendelkező távközlési csatorna, amely a hangzó eseményen méréseket hajt végre, folytonosan, vagy időben diszkréten ugye, majd az így keletkező információt transzformálva, kódolva, majd dekódolva, rendszertől függően akár többször is, tárolja és továbbítja, hogy aztán időben és térben egy másik helyen az így eljuttattott információból reprodukálva reményeink szerint az eredeti hangzó eseményhez minél közelebbi élményt váltson ki a hallgatóban.
Tényleg releváns allegória egy, az ízlelésünket valós időben egyszerre gerjesztő ingerhalmaz egy elemének érzékelhetősége a fentiek szerinti csatorna bármelyik térben és időben elosztott, az esetek túlnyomó többségében épp valahogy kódolt információval dolgozó, elemének hatására vonatkozóan? gondolkodik.gif
De köszi a tippet, a vacsi ötlet letudva mára! ;)
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Bizony-bizony, el ne kezdjük. :D

De azért egy tipp.. melyik pizza a jobb, amiben érzed a paradicsomszósz minőségét is, vagy amiben elnyomja mindenmás?
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Picabia írta:
2021.07.05., hétf. 10:50
Időzítés: Az UAC1 magasságában még mindenki isochronous módot használt, ami garantált sávszélességet és pontos időzítést igényelt. Ennek az emléknek adózik az igényes hifista pl. egy PP USB kártya árában. Persze vannak akik azzal hitegetik magukat (kognitív disszonancia), hogy már sok éve szinte minden gyártó UAC2 eszközt gyárt, amik jellemzően asynchronous módban működnek, ami ugye független az USB kapcsolat pillanatnyi sávszélességétől és időzítésétől. Szóval szerintem az időzítéssel sem lehet baj manapság.
Ez az elmélet(nek egy része), de a gyakorlatban kevés egyértelműbb változás létezik HiFi témában, mint egy jófajta USB kártya hatása. Értem, hogy szerinted kizárt, de ez nem változtat sokak tapasztalatán, pl. az enyémen sem.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Picabia írta:
2021.07.05., hétf. 10:50

Ha az ideálist keressük, én azt gondolom, hogy valami optikai, IP alapú kapcsolat lenne. Nincs galvanikus kapcsolat, és valóban mindig bitperfekt az átvitel, a sávszélesség is hosszú távon elég lenne mindenre.
Ez már létezik, fiber-NET, pl SFP (SFP+) modulokkal, MM vagy SM üvegkábellel, jobb fajta switch (router nem nagyon van LAN felé üveges). Nálam is ez megy a hifi felé, Mikrotik switch-el, ráadásul SFP+ (10Gps) sebességen. Miközben a 10Gbps az nem adat terhelés miatt okoz valami előnyt (ki tudja?), inkább az SFP+ modulok alacsonyabb jittere és a switchek többet pihennek még akkor is, ha közben mennek a szünet csomagok is.

Avatar
Picabia
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2015.02.14., szomb. 14:30
Értékelés: 109

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Picabia »

fülelek írta:
2021.07.05., hétf. 08:58
Én is megkérdezem vintagehifi fórumtárstól, hogy mi lenne szerinte a megfelelő csatoló felület? Valamint miért nem jó az usb, nem elég bitperfekt, vagy nem lehet elég pontosan időzíteni, vagy valami más?
Nem én lettem megszólítva, de szerintem :) :
Bitperfektnek bitperfekt - ha nincs hiba. Hibadetektálás van az USB Audio-ban, de javítás nincs. A DAC némíthat, számolhat, de nem tud ismétlést kérni.
Időzítés: Az UAC1 magasságában még mindenki isochronous módot használt, ami garantált sávszélességet és pontos időzítést igényelt. Ennek az emléknek adózik az igényes hifista pl. egy PP USB kártya árában. Persze vannak akik azzal hitegetik magukat (kognitív disszonancia), hogy már sok éve szinte minden gyártó UAC2 eszközt gyárt, amik jellemzően asynchronous módban működnek, ami ugye független az USB kapcsolat pillanatnyi sávszélességétől és időzítésétől. Szóval szerintem az időzítéssel sem lehet baj manapság.

Ha az ideálist keressük, én azt gondolom, hogy valami optikai, IP alapú kapcsolat lenne. Nincs galvanikus kapcsolat, és valóban mindig bitperfekt az átvitel, a sávszélesség is hosszú távon elég lenne mindenre.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

diagnet írta:
2021.07.04., vas. 18:27
Ügyesen kikerülted azt a réteget, akik luxusautóval érkeznek luxuskábelért, luxupécéért, luxustápért, luxuskenőcsért a 275 önálló komponensből álló luxushifihez. Amit gondosan aláírásba ágyazva szépítgetnek és alkalom adtán egy figyelemfelkeltő poszt elhelyezésével bazsalyogva fogadják a hódolatokat az erre kialakított felületeken.
Sokféle körben mozgunk, más-más tendenciákat látunk. Anno a Pennánál találkoztam az általad említett vásárlói körrel és viselkedésükből azt gondolom, számukra legalább annyira fontos a kereskedő személye, mint a portéka, ezért kevés helyen fordulnak elő, Budapest helyett szívesebben vásárolnak Bécsben, mert azt össze lehet kötni egy villantós bécsi kávézással is. Posztolni nem nagyon szoktak, legalábbis az a 4-5 luxusautós hobbitárs, aki most eszembe jut, soha nem publikált hifista felületeken.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”