Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

MM és MC pickup-ok

Avatar
NiteLite
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2014.06.19., csüt. 13:33
Értékelés: 12
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: NiteLite »

dixie-chicken írta:
2021.06.15., kedd 10:00
sztem,kicsit félrement a dolog...az volt az eredeti kérdés,hogy AT PTG 33/II-ast esetleg itt,használ-e vlki 1200/1210-sben...az hogy AT MM hangszedőket használnak(tak )1200/1210,magam is jópárat láttam már,volt is szerencsém hozzájuk (AT440 főleg),és elvi szinten, lehet vlki nem érte vele egyet,kicsit azt mondanám,jó irányzat ha megszeretnénk taláni a vlmilyen "langyosvizes" megoldást (mármint a forró és hidegviz megfelelő adagolásával,kikeverni a langyosvizet)...a tékák,kicsit befeleforduló hangján,"nyit" az AT MM,vagyis minden olyan hangszedő amelynek a hangja nyiltabb,elevenebb,jól jöhet,és kerülni kéne,a "befele forduló",zártabb hangú hangszedőket,legyen az MM,MC vagy MI...persze van még sok ismeretlen a dologban,milyen phono,helyes-helytelen terhelés (Ohm/KOhm/pF),kábelezés,és az egész rendszernek az (alap)hangja/hangkaraktere...persze,tudjuk,minden rendszer semleges,mindenki helyesen terheli a hangszedőjét :D

és tudom hogy a téka rajongótábor most fogja rámboritani az asztalt ;peace; ,csak jelzem van a családban,rengeteg hangszedővel teszteltem,főleg MM,egész hosszú listám van,köztük AT VM760SLC is... ;) az én kedvencem hozzá Stanton 881S/Pickering XSV3000...

de szwsz 3x :smile49:
Akkor erről mi a véleményed:
- Teka 1200MK5, karkábeltől az RCA aljzatokig WireWorld Micro Platinum 7,
- HiDiamond Phono 0 kábel a Clearaudio phono-ig
- HiDiamond D5 rca kábel megy a phono-tól az erősítőbe (Nad 375)
- Viablue NF4 hangfalkábelekkel bi-wire bekötéssel a Quadral Platinum M30-akba.

A hangszedő + nem gyári shell teljes tömege 22.3g, a Denon tűnyomása 2.5g (kis mérleggel ellenőrizve), a kar súlytárcsájához be van csavarozva a lemezjátszóhoz adott plusz súly, a phono-n az ellenállás jelenleg 500 Ohm-ra van állítva (kicsit egyenletesebbnek tűnt, mint az 1k Ohm).

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Voyager »

mechazseni írta:
2021.06.15., kedd 17:07
supravox írta:
2021.06.15., kedd 17:02
mechazseni írta:
2021.06.15., kedd 16:37

Pedig az az Mk5 is AT-al forgott amit megvettél tőlem... :D
AT-F3 volt...MC
Hát izé..
Nem is volt jó
Meg sem tudtad hallgatni.... :D ,nem volt előfok.
Ne kamillázz!
:kapdelm:

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 589
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 364

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

supravox írta:
2021.06.15., kedd 17:02
mechazseni írta:
2021.06.15., kedd 16:37
supravox írta:
2021.06.14., hétf. 15:42
Szerintem nem találsz embert aki AT-t használ a Technicsbe..
Annyira más világ a kettő...
De lehetsz Te az első😀
Pedig az az Mk5 is AT-al forgott amit megvettél tőlem... :D
AT-F3 volt...MC
Hát izé..
Nem is volt jó
Meg sem tudtad hallgatni.... :D ,nem volt előfok.
Ne kamillázz!
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: supravox »

mechazseni írta:
2021.06.15., kedd 16:37
supravox írta:
2021.06.14., hétf. 15:42
Szerintem nem találsz embert aki AT-t használ a Technicsbe..
Annyira más világ a kettő...
De lehetsz Te az első😀
Pedig az az Mk5 is AT-al forgott amit megvettél tőlem... :D
AT-F3 volt...MC
Hát izé..
Nem is volt jó
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 589
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 364

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

supravox írta:
2021.06.14., hétf. 15:42
Szerintem nem találsz embert aki AT-t használ a Technicsbe..
Annyira más világ a kettő...
De lehetsz Te az első😀
Pedig az az Mk5 is AT-al forgott amit megvettél tőlem... :D
AT-F3 volt...MC
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

sztem,kicsit félrement a dolog...az volt az eredeti kérdés,hogy AT PTG 33/II-ast esetleg itt,használ-e vlki 1200/1210-sben...az hogy AT MM hangszedőket használnak(tak )1200/1210,magam is jópárat láttam már,volt is szerencsém hozzájuk (AT440 főleg),és elvi szinten, lehet vlki nem érte vele egyet,kicsit azt mondanám,jó irányzat ha megszeretnénk taláni a vlmilyen "langyosvizes" megoldást (mármint a forró és hidegviz megfelelő adagolásával,kikeverni a langyosvizet)...a tékák,kicsit befeleforduló hangján,"nyit" az AT MM,vagyis minden olyan hangszedő amelynek a hangja nyiltabb,elevenebb,jól jöhet,és kerülni kéne,a "befele forduló",zártabb hangú hangszedőket,legyen az MM,MC vagy MI...persze van még sok ismeretlen a dologban,milyen phono,helyes-helytelen terhelés (Ohm/KOhm/pF),kábelezés,és az egész rendszernek az (alap)hangja/hangkaraktere...persze,tudjuk,minden rendszer semleges,mindenki helyesen terheli a hangszedőjét :D

és tudom hogy a téka rajongótábor most fogja rámboritani az asztalt ;peace; ,csak jelzem van a családban,rengeteg hangszedővel teszteltem,főleg MM,egész hosszú listám van,köztük AT VM760SLC is... ;) az én kedvencem hozzá Stanton 881S/Pickering XSV3000...

de szwsz 3x :smile49:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Speciel nekem, ez a felállás (is) nagyon tetszik..

http://www.hifi-forum.de/bild/740-ml_889375.html

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Voyager »

supravox írta:
2021.06.15., kedd 08:48
Ok
Mea culpa
De azért ebből az nem derül ki,hogy jó is..
Illetve szerintem nehéz lesz kikérdezni a video feltöltőjét,hogy mégis mi a tapasztalat.
Véleményem szerint, a broadcasting lemezjátszók a legkevésbé érzékenyek arra, hogy milyen hangszedő van bennük. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem lenne különbség a beszerelt PU-k között, csak van bőven "játszási" lehetőség. No és persze ott vannak az egyéni preferenciák, ergo ami az egyiknek kellemes, az a másiknak borzasztó és fordítva. :smile53:

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: supravox »

Ok
Mea culpa
De azért ebből az nem derül ki,hogy jó is..
Illetve szerintem nehéz lesz kikérdezni a video feltöltőjét,hogy mégis mi a tapasztalat.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Voyager »

supravox írta:
2021.06.14., hétf. 15:42
Szerintem nem találsz embert aki AT-t használ a Technicsbe..
Annyira más világ a kettő...
De lehetsz Te az első😀
És ugye ebben is biztos vagy!


youtu.be/pdZtFV-PKqk

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: supravox »

Szerintem nem találsz embert aki AT-t használ a Technicsbe..
Annyira más világ a kettő...
De lehetsz Te az első😀
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
NiteLite
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2014.06.19., csüt. 13:33
Értékelés: 12
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: NiteLite »

1. A MoFi phono MM és MC képes. Rengeteg impedancia és erősítés beállítási lehetőséggel. Kétség kívül MM-re optimalizált, de ez a saját hangszedőik miatt érthető.
2. Nem kell mindent elhinni. A MoFi MM hangszedők japán gyártmányok, de nem AT modifikációk.
Ha jobban megnézed a MoFi MM hangszedőket, láthatod, hogy egyiknek sem cserélhető a tűje, mint az MM-ek 99%-ának.
Ez nyilvánvalóan a nagyobb mechanikai stabilitás, rezgésmentesség, precízebb kivitelezés miatt van. Szerintük egy cserélhető tűs MM hangszedővel nem lehetett volna ezt a hangminőséget elérni. Valahol ezzel egyet kell értenem, mert a hallott hang valóban a jobb fajta MC-ket idézi. Közel sem a kommersz MM-ek hangját.
3. A MoFi phono valóban egy ár/minőség szempontjából verhetetlen termék. Abszolút értékben is igazán kiváló darab, de erre az is garancia, hogy a fejlesztésénél Tim de Paravicini is ott bábáskodott.
MM-re van optimalizálva, de MC-re is alkalmas egészen 0.3 mV-os hangszedő kimeneti szintig. Alatta azért inkább egy trafó és az MM bemenet ajánlott.
A hangminősége is messze a az árkategóriája felett áll.
Nálunk nem okoz nagy fájdalmat átkapcsolni a MoFi phonora és MoFi Ultradeck/Master Tracker rendszerre még egy SME12/Glanz/Phasemation P-2000/Soulution 550 rendszer után sem. Nyilvánvalóan nem hozza azt a szintet, amit a nálánál sokszorosan drágább rendszer, de élvezetes vele a zenét hallgatni.
[/quote]

A fentit olvastam én is. Audio Technica AT33PTG/II-höz milyen phono illeszkedne? 0.3 mV a kimenete, azt még jól fogadná a MoFi? Illetve mennyire passzol a Teka karba (számítás szerint passzol, de a gyakorlat....). Lehetőségem kínálkozik, hogy kipróbáljam és akár cseréljem a hangszedőt.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

NiteLite írta:
2021.06.08., kedd 10:37
.....a MoFi phono azt hiszem "csak" mm-et tud ...
.....A MoFi hangszedők, ahogy olvasom A-T-k... :)
.... MoFi Studiophono jött ki győztesen....
1. A MoFi phono MM és MC képes. Rengeteg impedancia és erősítés beállítási lehetőséggel. Kétség kívül MM-re optimalizált, de ez a saját hangszedőik miatt érthető.
2. Nem kell mindent elhinni. A MoFi MM hangszedők japán gyártmányok, de nem AT modifikációk.
Ha jobban megnézed a MoFi MM hangszedőket, láthatod, hogy egyiknek sem cserélhető a tűje, mint az MM-ek 99%-ának.
Ez nyilvánvalóan a nagyobb mechanikai stabilitás, rezgésmentesség, precízebb kivitelezés miatt van. Szerintük egy cserélhető tűs MM hangszedővel nem lehetett volna ezt a hangminőséget elérni. Valahol ezzel egyet kell értenem, mert a hallott hang valóban a jobb fajta MC-ket idézi. Közel sem a kommersz MM-ek hangját.
3. A MoFi phono valóban egy ár/minőség szempontjából verhetetlen termék. Abszolút értékben is igazán kiváló darab, de erre az is garancia, hogy a fejlesztésénél Tim de Paravicini is ott bábáskodott.
MM-re van optimalizálva, de MC-re is alkalmas egészen 0.3 mV-os hangszedő kimeneti szintig. Alatta azért inkább egy trafó és az MM bemenet ajánlott.
A hangminősége is messze a az árkategóriája felett áll.
Nálunk nem okoz nagy fájdalmat átkapcsolni a MoFi phonora és MoFi Ultradeck/Master Tracker rendszerre még egy SME12/Glanz/Phasemation P-2000/Soulution 550 rendszer után sem. Nyilvánvalóan nem hozza azt a szintet, amit a nálánál sokszorosan drágább rendszer, de élvezetes vele a zenét hallgatni.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

tollact írta:
2021.06.12., szomb. 12:02
SoundMania írta:
2021.06.02., szer. 10:48
NiteLite írta:
2021.06.02., szer. 09:02

Nem akartam beleszólni, de már nem bírom. 36_1_5.gif Nem értem minek kinlódtok a Denon MC-vel? MINDIG, MINDENKINEK gondja van vele, amit hol az illesztésre, hol a karra, hol a csillagok szerencsétlen együttállására fognak. Nem jó és kész. Systemdekbe sem ajánlanám. A Technics futóműbe meg mindenhol inkább ajánlanak egy jobb MM-et ( pl egy nagyobb Nagaokát akár). Ha pedig a phono nem elég jó a rendszerben, akkor sajnos ahhoz is hozzá kell nyúlni. Szerencsére, ha MM hangszedőben gondolkozunk akkor talán még ez is egyszerűbb lehet...
Neked már volt vele gondod. :) Mert nekem még nem. Drágábban persze lehet jobbat is találni. De pl a Goldring Eroica lényegesen rosszabb volt nála, Systemdekben, Regában és Roksanban is. Illesztés? 10x-es trafóval illesztettük. Nem volt vele baj. Kar? Hát nem a RB 250 meg 300 a világ teteje az biztos. Fonó? Legtöbb valamiben nem az igazi. Néhány jóval találkoztam. Jó MM? Még nem volt szerencsém hozzá, de azt hiszem 100ezer fölött nem jutottam még hozzá. Nem szeretnék tekát hallgatni! Mit mondjak.... Nehezen győzzük meg egymást. :)

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: tollact »

SoundMania írta:
2021.06.02., szer. 10:48
NiteLite írta:
2021.06.02., szer. 09:02
SoundMania írta:
2021.06.02., szer. 07:12


Meg kellene próbálni egy másik fonó előerősítőt, hogy lássuk vajon a CA fonója felér-e a vonalszintű részével, mert a Pio-d ( ? ) állítólag jól szól. Pedig tudom ,hogy azt már egész olcsón nagyon lehet überelni lemezjátszóval.
Nem tudom/nem értem ezt az mc-szenvedést nálatok! Szerintem valami fogalomzavarban szenvedtek. Vagy szemléletzavarban legalábbis. High MC nagyon kevés ami egész jó. Talán Sumiko , meg Shinon tudott villantani ilyet. De aki ért valamit a hangszedőkhöz, eszébe nem jutna a belépő kategóriákon kívül ilyesmiken gondolkodni.
A fonó-próba után meg próbálj meg egy Systemdek IIx-et egy Denon 103r-rel. Szerintem meg lesz a hiba..... :)
Nem akartam beleszólni, de már nem bírom. 36_1_5.gif Nem értem minek kinlódtok a Denon MC-vel? MINDIG, MINDENKINEK gondja van vele, amit hol az illesztésre, hol a karra, hol a csillagok szerencsétlen együttállására fognak. Nem jó és kész. Systemdekbe sem ajánlanám. A Technics futóműbe meg mindenhol inkább ajánlanak egy jobb MM-et ( pl egy nagyobb Nagaokát akár). Ha pedig a phono nem elég jó a rendszerben, akkor sajnos ahhoz is hozzá kell nyúlni. Szerencsére, ha MM hangszedőben gondolkozunk akkor talán még ez is egyszerűbb lehet...
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
NiteLite
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2014.06.19., csüt. 13:33
Értékelés: 12
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: NiteLite »

HSRT8 írta:
2021.06.08., kedd 19:00
Fórumos oldalakon többen meg vannak győződve, hogy AT-k vannak átalakítva, de nem olvastam olyat sehol, hogy ez biztos is. Csak feltételezés senki nem bizonyította eddig. Addig is fenntartásokkal érdemes kezelni az ilyen meglátásokat és nem szabad tényként kezelni.
Én sem állítottam, hogy az lenne, csak feltételesen jegyeztem meg... :)

#Supravox: A WW Micro Platinum 7 kábelt köszönöm, hogy említetted. Kicseréltem a kartól az RCA kivezetésig erre. Minden forrasztást ellenőriztem, kábelek közt rendet csináltam, stb. és láss csodát... Az Orto X5-MC-vel (értelemszerűen MM módban) megszólalt a Clear... Lett tér, hangfalakról leválás, miegyéb. Hogy ez a 15 cm kábel és rendrakás mennyit számított... Szóval bizakodóan kezdem a teszteléseket újra... Most már van különbség a hangszedők között (a Concorde is bekerült). Innen lehet válogatni a phono fokozatok között...

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 596

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

Fórumos oldalakon többen meg vannak győződve, hogy AT-k vannak átalakítva, de nem olvastam olyat sehol, hogy ez biztos is. Csak feltételezés senki nem bizonyította eddig. Addig is fenntartásokkal érdemes kezelni az ilyen meglátásokat és nem szabad tényként kezelni.
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

supravox írta:
2021.06.08., kedd 13:36
A MoFi az AT?
Csodálkoznék..
Persze minden lehet
Ami nálam volt
AT440 mittudoménmi annak olyan végtelenül bágyasztó enervált hangja volt,hogy nem hittem el.
Tudtommal Koetsu gyártja, de nem 100%....

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: supravox »

A MoFi az AT?
Csodálkoznék..
Persze minden lehet
Ami nálam volt
AT440 mittudoménmi annak olyan végtelenül bágyasztó enervált hangja volt,hogy nem hittem el.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
NiteLite
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2014.06.19., csüt. 13:33
Értékelés: 12
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: NiteLite »

supravox írta:
2021.06.07., hétf. 16:07
Ezt neked kell kideríteni..
Amúgy kaptál ilyen-olyan útmutatást.de egyikre sem lelkesedtél😀
Így nem lesz könnyű.
Amúgy a MoFi phono azt hiszem "csak" mm-et tud ami az én szememben erény.
Az biztos,hogy a MoFi hangszedő tökéletesen illik a lemezjátszód karjába.
Az én első Mastertrackerem is egy MK5-ben jeleskedik.
A Mofi phono meg nyílván oké a saját hangszedőjével.
Ez egy kipróbált,bevált kombó.
Én is rengeteg elektronikus zenét hallgatok.
Technótól kezdve Kraftwerken át sorolhatnám.
Illetve finomabb,elvontabb zenéket is.
Steve Tibbets,Stephan Micus
Valamint King Crimson Led Zep szerűeket is.
A MoFI nem válogat.
És ez nagy kincs.
Bizony, nagyon jó útmutatásokat kaptam, most azokkal foglalkozok!
Közben elemeire bontottam a rendszeremet, és kiderült, volt egy majdnem teljesen szétcsúszott földkábel, ami megzavarta a rendszert. Most újra össze... :)
A MoFi hangszedők, ahogy olvasom A-T-k... :)
Egyetlen kérdés:
kaptam itt egy linket egy jutyúbos phono-teszteléshez, aztán néztem a figura csatornáját, sok cuccot tesztel. Kb. mindig a MoFi Studiophono jött ki győztesen, csak a Schiit Mani tudta lenyomni. Tényleg?? :S
Mennyire lehet komolyan venni ezt a csatornát? És mivel rögzíti a felvételeket (mert elég jól hallatszk a különbség, a lerontás ellenére is...)

A Heed Quasar ami még esélyes...

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: supravox »

Ezt neked kell kideríteni..
Amúgy kaptál ilyen-olyan útmutatást.de egyikre sem lelkesedtél😀
Így nem lesz könnyű.
Amúgy a MoFi phono azt hiszem "csak" mm-et tud ami az én szememben erény.
Az biztos,hogy a MoFi hangszedő tökéletesen illik a lemezjátszód karjába.
Az én első Mastertrackerem is egy MK5-ben jeleskedik.
A Mofi phono meg nyílván oké a saját hangszedőjével.
Ez egy kipróbált,bevált kombó.
Én is rengeteg elektronikus zenét hallgatok.
Technótól kezdve Kraftwerken át sorolhatnám.
Illetve finomabb,elvontabb zenéket is.
Steve Tibbets,Stephan Micus
Valamint King Crimson Led Zep szerűeket is.
A MoFI nem válogat.
És ez nagy kincs.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
NiteLite
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2014.06.19., csüt. 13:33
Értékelés: 12
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: NiteLite »

supravox írta:
2021.06.05., szomb. 07:51
Szerintem az a phono ami nem alkalmas egy bizonyos műfajra az nem.alkalmas semmire..
OK, de akkor mi? Schiit Mani? Heed Quasar? MoFi Studiophono? Vagy feljebb?

M2tech cuccot (Jolida) hallott már valaki?

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: supravox »

Szerintem az a phono ami nem alkalmas egy bizonyos műfajra az nem.alkalmas semmire..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
NiteLite
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2014.06.19., csüt. 13:33
Értékelés: 12
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: NiteLite »

felejtsd el a Nagaoka-t elektronikus zenéhez...túlságosan finomkodó,nyámnyila hang hozzá...komolyzenéhez,klasszikus jazzhez,tökéletes megoldás lehet ;) ...szwsz 3x...Shure 44-7,SC35X/C jó alternativák lehetnek,ha találsz még,normális áron,vagy a meglévő Denon,megdelelő amplifikációval...vagy a kisebb AT-k,van bennük rendes "tolatás",vagy vlmelyik Ortofon Concord..és ne fintorogj a kúpos tűtöl,kanális szepáricióhoz,terleképzés,más dimenzió,nem az elektronikus zene paraméterei...szwsz 3x,a köbön ;)
[/quote]

Végre volt lehetőségem kötögetni, próbálgatni. Egy ADL GT40-et tudtam mellérakni, illetve az Orto X5-MC volt az MM hallgatás képviselője. Előrebocsájtom, a Concorde azért nagyon lemarad, azt arra semmiképp sem ajánlanám, hogy valaki azzal archiválja a lemezeit, sok apró finomságot nem hoz ki és a magasa... Hááát... Nem ez a liga.
Nos:
MM vonalon közel azonos hang, de azért a Clear jobb volt , a GT40 magasba akart húzni, de bizonytalanul.
MC vonalon ég és föld, itt a lezáró impedancia miatt a GT40 (nem állítható) csak szenvedett a DL103R-el, a Clear viszont 500 Ohm-on egész kiegyenlített volt, énekhang, magas részletessége ok, a méllyel szenvedett kicsit.
Szumma: a Denon-hoz fel kellett csavarni a kar végére a plusz súlyt, anélkül kiegyensúlyozhatatlan volt, az Ortofon viszont súly nélkül is gyönyörűen ment (bár annak hangja azért elmarad a Denon-tól). Érdekességnek, a Denon-nal szerelt shell tejles tömege 22.3g, az Ortofonnal szerelt shell 14.1g...
Viszont! Az MM és MC hangja között nem volt sok különbség (kb. semmi, minimális tér-szélesség eltérés max). Így megkockáztatom, hogy valóban nem a hangszedő, hanem a phono cserével kell kezdenem.
De akkor mit? Az elektronikus zene mellett azért hangszerest is hallgatok, csak nem jazzt. Bár főleg elektronikust.. :)

#Supravox: azt már inkább ki merem jelenteni, hogy a Clear nem ehhez és nem ilyen zenékre való.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

NiteLite írta:
2021.06.04., pén. 12:58
dbrnsk írta:
2021.06.04., pén. 10:46
Elektronikus zenékre miért nem jó a Concorde?
A Concorde céleszköz. Bármelyik tűt is teszed bele, azért fényévekre van az itt tárgyalt hangszedőktől. Ráadásul kopik is, mint a fene. Night Club E-m van.
Az elektronikus zenék között is van olyan, amit azért érdemes minél jobb rendszeren hallgatni, nem csak klubban dübörgésre tervezték.
Ok...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”