Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

pali923
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 340

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Pooli1971 írta:
2021.06.09., szer. 21:04
Most vettem észre a Tidalon,hogy nem látom a MQA jelzéseket a nótáknál. Csak nálam történt valami beállítási zavar vagy más is tapasztalja?
Androidos Tidal programban továbbra is külön jelennek meg a Master megjelölésű albumok. Ha rákeresek egy előadóra, akkor az MQA albumok mellett ott a jel, a többinél meg nincs. Megmaradtak az MQA-albumos listák és playlistek is.
Szerintem nem a Tidal kavarja...
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábelezés+Roksan Corus Black+Orbit2+Schiit Mani, média: Himedia Q10 Pro+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Pooli1971
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 91

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

Aszpirin írta:
Tegnap, 17:58
Pooli1971 írta:
2021.06.10., csüt. 22:42
Szólni, szól nálam is! Csak a Flac minőségét nem MQA nak írja a rendszer, hanem pld.: 48kHz,24 bitnek. Az MQA kódolás vagy annak kijelzése eltűnt. Nálam
Na akkor itt a lehetőség, most vaktesztelheted a hallásod, hogy rájössze-e, MQA-ban, és melyik csak szipmla CD-minőség :D

Félretéve a viccet: Mac-en Audirvanában (a "halott" 3.5-os verzióban), valamint Bluesound Powernode 2-höz BluOS-ben nálam is megjelenik az MQA logó az MQA-ban kódolt albumoknál.
Holnap körbejárom a dolgot, tüzetesen!
Köszönöm az infókat.
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. CD&Blu-ray: Pioneer BDP-LX52 TV:LG B6 Oled, Apple TV 4K

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 2956

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Pooli1971 írta:
Szólni, szól nálam is! Csak a Flac minőségét nem MQA nak írja a rendszer, hanem pld.: 48kHz,24 bitnek. Az MQA kódolás vagy annak kijelzése eltűnt. Nálam
Na akkor itt a lehetőség, most vaktesztelheted a hallásod, hogy rájössze-e, MQA-ban, és melyik csak szipmla CD-minőség :D

Félretéve a viccet: Mac-en Audirvanában (a "halott" 3.5-os verzióban), valamint Bluesound Powernode 2-höz BluOS-ben nálam is megjelenik az MQA logó az MQA-ban kódolt albumoknál.
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → AudioPhysic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode2 → Dynaudio Audience 50

tmboy
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 7

Hozzászólás Szerző: tmboy »

Pooli1971 írta:
tmboy írta:
2021.06.10., csüt. 13:47
dbrnsk írta:
2021.06.09., szer. 21:51

Szerintem nem zavar, mert nálam (Auralic) már hetek óta nem elérhető. Szemét banda egyébként, mert önhatalmúlag és figyelmeztetés nélkül barkácsolnak mindig valamit a háttérben... Nem sokáig leszek már az előfizetőjük.
Nálam gond nélkül szólnak a Master (MQA) zenék a Tidalon (Tidal HiFi, Volumio+Tidal Connect). Nem vettem észre változást a korábbiakhoz képest.
MQA felirat, 96k és kék pont a kijelzőn (pro-ject pre box s2 digital), Thomas Strønen - Time Is a Blind Guide albumnál pl..
Lehet készülék kompatibilitási problémáid lesznek. Nem volt mostanában frissítés, vagy lehet, éppen az hiányzik!? Aztán könnyen lehet, hogy a Tidal kavarja...

Pooli1971
Nincs visszaút
Nincs visszaút

tmboy írta:
2021.06.10., csüt. 13:47
dbrnsk írta:
Pooli1971 írta:
2021.06.09., szer. 21:45

Köszi!
Ha hiányzik, ha nem, azért remélem egy a honlapjukon történő bejegyzéssel vagy más formában csak értesítenek ha megszüntetik.
De tudjuk be egyenlőre a zavarnak.
Szerintem nem zavar, mert nálam (Auralic) már hetek óta nem elérhető. Szemét banda egyébként, mert önhatalmúlag és figyelmeztetés nélkül barkácsolnak mindig valamit a háttérben... Nem sokáig leszek már az előfizetőjük.
Nálam gond nélkül szólnak a Master (MQA) zenék a Tidalon (Tidal HiFi, Volumio+Tidal Connect). Nem vettem észre változást a korábbiakhoz képest.
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. CD&Blu-ray: Pioneer BDP-LX52 TV:LG B6 Oled, Apple TV 4K

tmboy
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 7

Hozzászólás Szerző: tmboy »

dbrnsk írta:
Pooli1971 írta:
dbrnsk írta:
2021.06.09., szer. 21:19

Nem csak nálad... Káosz van náluk. Mondjuk a francnak sem hiányzik az MQA...
Köszi!
Ha hiányzik, ha nem, azért remélem egy a honlapjukon történő bejegyzéssel vagy más formában csak értesítenek ha megszüntetik.

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1384

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Pooli1971 írta:
dbrnsk írta:
Pooli1971 írta:
Sziasztok!
Most vettem észre a Tidalon,hogy nem látom a MQA jelzéseket a nótáknál. Csak nálam történt valami beállítási zavar vagy más is tapasztalja?
Köszi!

Pooli1971
Nincs visszaút
Nincs visszaút

dbrnsk írta:
Pooli1971 írta:
Sziasztok!
Köszi!

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1384

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Pooli1971 írta:
Sziasztok!

Pooli1971
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Sziasztok!

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2638

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Pár hónapja mertem leírni, az MQA(TIDAL) úgy fog eltűnni mint egy múló fejfájás, hasonlítottam az SACD hanyatlásához, de hogy ez már is ennyire közel lenne??
Amikor valamelyik csoportban ezt mertem írni, akkor nagy dirr-durr, mit képzelek, mert ők, nekik ez tökéletes, és sok ember mennyit áldozott rá(?) tehát marad és még fejlődik is.

Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 15

Hozzászólás Szerző: Jolida »

"1. lossy
2. redbook
3. 24/192
4. MQA/Atmos/teljes kibontassal"

Vágyálom.

Azzal, hogy a TIDAL kilőtte a 3. pontot, sőt a 2. nagy részét is (a 44k/16 és a kevés 48..96k/16...24 anyaguk nagy részét is átkonvertálták az MQA-nak nevezett akármibe, legfeljebb lesz:
  • lossy,
      esetleg valami kevés érdektelen RedBook,
        és MQA.
      Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
      Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
      Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
      Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
      Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

wittao
      Őslakos
      Őslakos
      Értékelés: 3376

Hozzászólás Szerző: wittao »

No igen, erdekesnek is lehet nevezni, szerintem nem tesz jo lora a Tidal most.
      Ugy gondolom az MQA letjogosultsagat azzal tudnak igazolni, hogy lenne
      1. lossy
      2. redbook
      3. 24/192
      4. MQA/Atmos/teljes kibontassal
      Szerintem nem tul biztonsagos a kinalat a Tidalra nezve, ha az Apple Music, Qobuz, Amazon Prime 100 millios elofizetoi taborokkal most usztatja be a jo nepnek a 24/96-24/192 felbontasokat MQA “varazslat” nelkul. Ide meg specko licenszelt dac kell a teljes kibontashoz (ami meg dragit is).
      Persze meg nem tudjuk a teljes igazsagot Apple oldalrol (ma kiderul), sokszor csavarnak egyet ami nem feltetlenul tunik elso es masodik ranezesre sem tul jonak. Azert 75 millio szam 24/96-ig torteno elerese MQA nelkul nem rossz ajanlat.
      Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq
      Elektroncsovek: PSVANE, GoldLion, TAD, JJ, EH, Sovtek, Shuguang

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
      Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
      www.coreaudio.eu

Jolida
      V.I.P.
      V.I.P.
      Értékelés: 15

Hozzászólás Szerző: Jolida »

No, ez érdekes lesz....

https://community.roonlabs.com/t/why-do ... 155965/288

Danny Dulai
      Roon Labs: COO

"Anyway, did you all hear about TIDAL offering new tiers? At face value (let’s stay on topic and avoid the SQ discussion here), it seems they are going from 1) lossy and 2) redbook/mqa/atmos to 3 options: 1) lossy, 2) redbook, 3) mqa/atmos

what was $10/$20 will now be $10/$15/$20

there is already debate about whether the middle tier will be “broken” MQA or actually “source” redbook, but let’s let that conversation happen elsewhere…"
      Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
      Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
      Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
      Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
      Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Kriszbet
      Nincs visszaút
      Nincs visszaút
      Értékelés: 26

Hozzászólás Szerző: Kriszbet »

suminator968 írta:
      2021.06.04., pén. 13:45
      Sziasztok!
      Semmi tapasztalat az Apple Music-al? Állítólag már megy a veszteségmentes. gondolkodik.gif
      https://9to5mac.com/2021/06/06/apple-mu ... c-keynote/

Kriszbet
      Nincs visszaút
      Nincs visszaút
      Értékelés: 26

Hozzászólás Szerző: Kriszbet »

https://support.apple.com/en-us/HT212183

Coming soon.

Egyébként hétfőtől lesz, akkor lesz a WWDC és akkor jelentik be.
      Persze elméletileg, de mindenhol erről van szó.

Aszpirin
      Moderátor
      Moderátor

suminator968 írta:
      2021.06.04., pén. 13:45
      Sziasztok!
      Semmi tapasztalat az Apple Music-al? Állítólag már megy a veszteségmentes. gondolkodik.gif
      Épp most nézem/hallgatom, de ez nem veszteségmentes, és ennek megfelelő a minősége is.
      Mac-en semmi nyomát nem látom a veszteségmentesség kiválaszthatóságának... Minden olyan, mint eddig. Ha valaki tudja, hogy lehet veszteségmentesen hallgatni, szóljon, mert érdekelne.
      Ráadásul az oprendszer mixerét sem lehet megkerülni, mint egy "rendes" audiofil lejátszóval...

Szerk.: szerintem nálunk még nem megy a lossless Apple Music. Megnéztem, hogy hogy kellene beállítanom, és elvileg a Music app-ban a Files menü / Preferences / Playback oldalon kellene legyen egy "Audio quality" beállítás. Nos, nálam nincs. A legeslegújabb verziója van fenn a Big Sur-nek, vagyis a macOS 11.4

Szerk2.: megnéztem telefonon is iOS-ben, az ia a legújabb. A Music app beállításainál a lehjobb minőség (szerintük "Kiváló hangminőség" :D ) ami beállítható, az AAC 256 kbit/s
      Tehát Magyarországon nincs még lossless Apple Music, sajnos...
      • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → AudioPhysic Classic 10
      • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem

suminator968
      V.I.P.
      V.I.P.
      Értékelés: 1039

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

Sziasztok!
      AudioPc-Roon-HQPlayer---AUNE S6 Pro---Mzperx SS Illuminator Activ Speaker—-Füles :HD 600

fapaci
      Tizezresek klubja
      Tizezresek klubja
      Értékelés: 7327
      Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci »

cables írta:
      2021.05.30., vas. 11:15
      fapaci írta:
      2021.05.30., vas. 09:49
      ...
      Hogy ne csak a szokásos mondatokkal dobáljuk egymást, így négyszemközt elmesélhetnéd, hogy ha már a streaming nem, számodra milyen lenne a megfelelő megoldás a XXI. századi zenehallgatásra. Illetve hogy a kártyák (?) és szoftverek piaca szerinted miben tér el az LP és CD játszók (egykori) piacától.
      Először a bold, dőltre kérdésre válaszolnék. Óriási mértékben tér el. Sikeres LP és CD játszók több évig élen voltak, ma egy audió kártya vagy egy szoftver verzió - ha jól látom - hónapokat se marad az élen.

Hogy én mit tartok jónak? Én régóta szembe megyek a rohanással. Most olvastam a Slow Life mozgalomról. Én ez egymagamban, az én életemben már régóta gyakorolom. Nem járok kocsival, pedig van, ahol lehet gyalogolok. Ha egymás mellett van aszfalt járda és fű, akkor a fűben megyek (isteni a bokának), nincs mobilom és nagyon kevés "új" zenét hallgatok. Tegnap volt a BEK döntő, a megnyitó zeneszám egy hallgathatatlan katyvasz volt. Nemrég egy barátom szólt, hogy a szomszédja aki 80 éves ki akarja dobni az LP lemezeit, kell-e nekem. Persze, hogy kellett. Lehozta kocsival 4 hatalmas láda volt, főleg magyar komolyzene és folk, de volt benne pár csemege pl. orosz jazz az 1930-as évekből. Két napig válogattam amit eltettem, azokat fogom most hallhatni. Ezzel együtt érdekelne a streming, de elriaszt az a kavarás, ami azon a területen megy.
      Köszönöm! Az álláspontod érthető, nagy része számomra is szimpatikus, különösen a Slow Life, amit magam is gyakorlok, amikor megtehetem (munkában sajnos az ellenkezőjére voltam/vagyok kényszerítve). Pont ezért nyugdíjaztam magam 50 éves koromban.

De néhány kijelentéseddel vitám van, pl. ezzel:
      Sikeres LP és CD játszók több évig élen voltak, ma egy audió kártya vagy egy szoftver verzió - ha jól látom - hónapokat se marad az élen.
      Gyanítom, hogy nem látsz teljesen tisztán a számítógépes lejátszás és a streaming körül. Te magad is többször leírtad, hogy egyiket használod egyelőre. Ettől függetlenül én úgy emlékszem, hogy a CD játszók megjelenése utáni évek ugyanolyan kapkodással teltek, ami mostanában az audio szoftverek körül van. Hetente érkeztek új modellek, a hifisták nagy tempóban cserélgették is őket. Nekem is volt három CD játszóm 6 év alatt, nagy különbség is volt köztük. Hogy mikor mi van az "élen", azt nehéz eldönteni, mivel nincs ilyen abszolút lista, ezért talán célszerűbb úgy tekinteni a kérdésre, melyik készüléket, megoldást mennyi ideig használjuk. Foobar lejátszó szoftvert kb 6 évig, jRivert kb 8 évig használtam, a Roon másfél éve dolgozik nálam, hardvert 4 évente cseréltem (nem a hangminőség hajszolása miatt). Nem látom ebben azt a nagy pörgést, amit említesz. A számítógépes lejátszás, pláne a streaming új műfaj, nem igazán fair összevetni több évtizede bevezetett megoldásokkal. Az első pár év mindegyiknél a pörgésről szól, aztán szelídül a folyamat, kimennek a divatból, a túlnyomó többség megszabadul tőlük, csak néhány konzervatív hobbitárs tartja meg őket. Ugyanez történt a szalagos magnókkal, a kazettás magnókkal, a walkman-nel, az LP-el és a CD-vel, ez fog történni az audio PC-vel is. Mindegyikre sokan esküdöztek annak idején, mint tökéletes megoldások, ami - valljuk be! - utólag elég vicces tud lenni.

A veled folytatott vita leginkább azért meddő, mert hitkérdést csinálsz a témából. Nekem teljesen mindegy, mi lesz a jövő zenelejátszó megoldása, vélhetően úgyis használni fogom. Nem kötődik érdekem egyikhez sem, szerintem neked sem, csak benned a nosztalgia, bennem meg a technikai kíváncsiság erős. Javaslom, tekintsünk úgy ezekre a megoldásokra, mint a folyamatosan változó piaci kínálat elemeire. Mindegyik ugyanazzal a céllal jött létre, hogy tőlünk pénzt kapjanak értük a gyártók, kereskedők. Kéjes örömet okozunk nekik, amikor arról vitatkozunk, melyik a JOBB.

Aszpirin
      Moderátor
      Moderátor

cables írta:
      2021.05.30., vas. 07:52

Egy másik rossz hír a magam fajta, nem informatikus felhasználónak, hogy képtelen leszek követni a kártyák és szoftverek a pörgő piacát! És mindennek a kárát a zenehallgatás fogja elszenvedni, ami háttérbe szorul.
      Fölösleges a félelmed. Van okom azt feltételezni, hogy amennyire értesz a számítógép-kezeléshez, az bőven elég az internetes streaming-szolgáltatások használatához. Egyáltalán nem rocket science.
      De ha egyszerű megoldást keresel, akkor ott vannak a Vinkler által is említett dedikált streamerek. Egyszer beállítja neked valaki (ha nem megy, én is szívesen segítek), utána jó eséllyel életed végéig elfelejtheted a hangkártyákat és szoftvereket, amelyektől félsz, és koncentrálhatsz a hirtelen végtelenné váló zeneválaszték hallgatására, cserébe viszont szobaakusztika-kezelő kiegészítővé válik a lemezgyűjteményed (ha érted, amire gondolok).

cables
      Őslakos
      Őslakos
      Értékelés: 1423

Hozzászólás Szerző: cables »

fapaci írta:
      2021.05.30., vas. 09:49
      ...
      Hogy ne csak a szokásos mondatokkal dobáljuk egymást, így négyszemközt elmesélhetnéd, hogy ha már a streaming nem, számodra milyen lenne a megfelelő megoldás a XXI. századi zenehallgatásra. Illetve hogy a kártyák (?) és szoftverek piaca szerinted miben tér el az LP és CD játszók (egykori) piacától.
      Először a bold, dőltre kérdésre válaszolnék. Óriási mértékben tér el. Sikeres LP és CD játszók több évig élen voltak, ma egy audió kártya vagy egy szoftver verzió - ha jól látom - hónapokat se marad az élen.

Hogy én mit tartok jónak? Én régóta szembe megyek a rohanással. Most olvastam a Slow Life mozgalomról. Én ez egymagamban, az én életemben már régóta gyakorolom. Nem járok kocsival, pedig van, ahol lehet gyalogolok. Ha egymás mellett van aszfalt járda és fű, akkor a fűben megyek (isteni a bokának), nincs mobilom és nagyon kevés "új" zenét hallgatok. Tegnap volt a BEK döntő, a megnyitó zeneszám egy hallgathatatlan katyvasz volt. Nemrég egy barátom szólt, hogy a szomszédja aki 80 éves ki akarja dobni az LP lemezeit, kell-e nekem. Persze, hogy kellett. Lehozta kocsival 4 hatalmas láda volt, főleg magyar komolyzene és folk, de volt benne pár csemege pl. orosz jazz az 1930-as évekből. Két napig válogattam amit eltettem, azokat fogom most hallhatni. Ezzel együtt érdekelne a streming, de elriaszt az a kavarás, ami azon a területen megy.

Aszpirin
      Moderátor
      Moderátor

earforce írta:
      2021.05.30., vas. 08:37
      cables írta:

Egy másik rossz hír a magam fajta, nem informatikus felhasználónak, hogy képtelen leszek követni a kártyák és szoftverek a pörgő piacát! És mindennek a kárát a zenehallgatás fogja elszenvedni, ami háttérbe szorul.
      Az már rég elszenvedte a kárát...

download_20210530_083530.jpg
      “… in pop music”, vagyis ez a grafikon cables számára telesen irreleváns, ő nem hallgat popzenét.

Vinkler
      Kiemelt Moderátor
      Kiemelt Moderátor
      Értékelés: 4231

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

cables írta:

Komolyan gondolom, mert én is érdeklődnék a streaming után, mert valahol tényleg ez látszik a jövőnek, de egyre jobban azt érzem, hogy ez szomorú jövő lesz. Ahogy én látom a streaming még véletlenül sem arról szól, hogy a felhasználó jobb zenékhez jusson olcsón, hanem egy nagy marakodásról a bevételekért, mert a jövő valahol most dől el.

Az ilyen felhasználóknak lettek kitalálva azok a streamer képes eszközök, amikbe integrálták a lejátszó szoftvereket. Rengeteg ilyen van a piacon, kb úgy működnek mint egy háttértáras cd lejátszó. Ok sokukhoz okos telefon vezérlés kell, de azért ez már nem olyan nagy dolog.
      Apple / Parasound / Pro-Ject / Diy ATC
      Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

fapaci
      Tizezresek klubja
      Tizezresek klubja
      Értékelés: 7327
      Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci »

cables írta:
      Komolyan gondolom, mert én is érdeklődnék a streaming után, mert valahol tényleg ez látszik a jövőnek, de egyre jobban azt érzem, hogy ez szomorú jövő lesz. Ahogy én látom a streaming még véletlenül sem arról szól, hogy a felhasználó jobb zenékhez jusson olcsón, hanem egy nagy marakodásról a bevételekért, mert a jövő valahol most dől el.

Miféle összefüggés van a streaming és a zenék minősége között? Egyáltalán milyen az a "jobb zene"?

Az olcsóság már megvalósult, hiszen havi pár ezer forintért többszáz millió felvételhez férünk hozzá. Ha tudsz ennél olcsóbb forrást (a lopáson kívül), kíváncsian olvasnám, bár bevallom, ez számomra már garasoskodás (hogy randább kifejezést ne használjak).

earforce
      V.I.P.
      V.I.P.
      Értékelés: 2198

Hozzászólás Szerző: earforce »

cables írta:

Az már rég elszenvedte a kárát...
      download_20210530_083530.jpg
      download_20210530_083530.jpg (57.65 KiB) Megtekintve 1465 alkalommal
      SYNOLOGY|ZIDOO|METRUM|MUSICAL FIDELITY|MAGNEPAN|REL

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”