Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Bodor Audio erősítők

Moderátor: Bodoraudio

Vendég

Bodor Audio erősítők

Hozzászólás Szerző: Vendég »




Vendég

Bodor Audio erősítők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Feri nézd milyen ügyes voltam multkor!


Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Bodor Audio erősítők

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

De ugyanez érvényes az állványra, kábelekre,stb...

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Bodor Audio erősítők

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Tulajdonképpen, a gagyi cucc kivételével, mindenhol érezhetően javul a hang az elcsatolással. De minél jobb a berendezés annál jobban érezhető a hatás.

Vendég

Bodor Audio erősítők

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Milyen szintnél?

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Bodor Audio erősítők

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Hááát, csak egy bizonyos szint felett mükszik a dolog,utána meg kötelező

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Bodor Audio erősítők

Hozzászólás Szerző: csövi »

Igen működik de, látni kellene a haverok arcát, amikor meglátják a kitámasztott kábeleket
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Bodor Audio erősítők

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Rezonancia elcsatolás, ugyanis a kábelek, főleg a merev drótosak kellemetlenül rezegnek, és nem árt elcsatolni őket a padlótól, erre a célra megfelel a BF által használt cserépgúla, vagy kávéscsésze lefeléfordítva, de a vatta pamacsot is meglehet hallani a kábel alatt.


Vendég

Bodor Audio erősítők

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Rezonancia elcsatolás, ugyanis a kábelek, főleg a merev drótosak kellemetlenül rezegnek, és nem árt elcsatolni őket a padlótól, erre a célra megfelel a BF által használt cserépgúla, vagy kávéscsésze lefeléfordítva, de a vatta pamacsot is meglehet hallani a kábel alatt.

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Bodor Audio erősítők

Hozzászólás Szerző: memme »


Tudatlan a kérdés.
Miét jo, hogy a vezetékek kis tartókon vannak?
Köze van Feng Sui barátunkhoz?

Vendég

Bodor Audio erősítők

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az állványokba milyen kavics van?Az HarmanKardon játékos?Biamplifikálásnak mik az elönyei?Ott ugye van az elöfok meg a két végfok az egyik a középmagas a másik a mélyeket hajtja?

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Bodor Audio erősítők

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


biamplifikálás,hogy a témánál maradjunk.


Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Bodor Audio erősítők

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Ha szepen megkeritek Bese Attilat lehet, hogy mesel valamit a jelenseg fizikai hattererol (felteve ha neki is van magyarazata ra, de sejtesem szerint van). En azert becsulom ot, mert nem csak a levegobe dobalozik a kulonbozo dolgokkal/jelensegekkel hanem fizikai alapokon probalja magyarazni oket.
magyarázni nem is érdemes,az igazság úgy is odaát van.

Vendég

Bodor Audio erősítők

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az tuti, hogy ő nagyon nagy tudás anyaggal rendelkezik ezen a téren is.

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Bodor Audio erősítők

Hozzászólás Szerző: lamalas »

Ha szepen megkeritek Bese Attilat lehet, hogy mesel valamit a jelenseg fizikai hattererol (felteve ha neki is van magyarazata ra, de sejtesem szerint van). En azert becsulom ot, mert nem csak a levegobe dobalozik a kulonbozo dolgokkal/jelensegekkel hanem fizikai alapokon probalja magyarazni oket.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Bodor Audio erősítők

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

a fene se érti, de a lényeg hogy mükszik /persze van magyarázat,mégpedig sokféle/.

Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Bodor Audio erősítők

Hozzászólás Szerző: t97eat »


Kipróbáltam, és valóban jobb lett.
 
 
OFFTOPIC:

Én sem a gyári tápkábeleket használom, sőt, még egy zavarszűrős/túlfeszültség ellen védős (a hangsúly a zavarszűrésen volt, mert a szomszédban elég sokszor megy mindenféle villanymotor és hegesztőtrafó, és gondoltam, hogy nem 600Ft-os teszkós elosztót veszek, hanem valami jobbat, ha már csak egy konnektor van a közelben) elosztót is beszereztem, és láss csodát sokkal transzparensebb a tér,a magastartomány is sokkal kellemesebb. Pedig én csak házimozizok.És tényleg nagyon igaz, hogy nem elméleti kérdés!
 
 
Végül is csak a fizikai hátterét nem értem a dolognak, de lehet (sőt, mostmár biztos vagyok benne), hogy ehhez több ismeret kellene nekem.
Na, elnézést a sok off-ért.

Vendég

Bodor Audio erősítők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


t97eat
 
Figyu ez nem elméleti kérdés, kikell próbálni és elkell dönteni, a hatáshoz csak egy jó információáteresztő képességű rendszer kell, nem kell méregdrága drót hozzá, olcsó vezetékekkel épp úgy működik. Ja és még a high end-ről sem szól, mert én akkor is így használtam az erősítőimet amikor még quad405-el és Orion HS500-okkal zenéltem, és mezei villanydrót volt hangfalkábel, a lánc eleje meg kétkazettás volt

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Bodor Audio erősítők

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

A készülékben a két trafó direkt csatlakozik a hálozathoz/ lágy indítás után/. Sajnos tényleg jobb 2 power kábel,hiába van a falban mezei rézdrót.

Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Bodor Audio erősítők

Hozzászólás Szerző: t97eat »


Én is így gondolom,csak mikor 1 normális power kábelt is nehezen fizet ki a vevő,hát mék 2 darabot
Sziasztok!
 
Egy kérdésem lenne, egy nagyon egyszerű, de nekem ez ezzel a tápkábellel valami nem világos. Tehát:
Van érteleme jó minőségű tápkábelt használni, ha a villanyórától a fali aljzatig noname "drótok" mennek?
Nem ez lehet az oka, hogy nagyon kevesen akarnak normális tápkábelt a géphez?
 
Egy másik:
Ha a falban megy egy "noname" kábel, akkor két monoblokk esetén igaz, hogy két jó minőségű tápkábelt használunk, de a falban menő kábel ugyanaz (mind méretben, mind minőségben). Azt akartam ebből kihozni, hogy nem egyszerűbb a készülék belsejében a tápkábelt a két trafóhoz elágaztatni, mint két külön tábkábelt használni? Mit nyerünk vele, ha ugymond nem a készülék belsejében, hanem mondjuk a falban ágazik ketté a tápkábel(mert ugyen két egymás melletti fali aljzathoz a villanyszerelő nem húz be a villanyórából két plusz vezetéket, hanem szépen elágaztatja)?
 
Persze én értem, hogy a High-end kategóriában nem szokás kompromisszumot kötni, hanem minden a minőségért van.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Bodor Audio erősítők

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Név nélkül, sok sok drága készülékben láttam már túl egyszerűen megoldva az xlr-t. A legdurvább az mikor az xlr csati csak kamu és mégis úgy hirdetik hogy szimetrikus.Tudhatnád hogy a jelenlévők mindig kivételek

Vendég

Bodor Audio erősítők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Van xlr csak úgy megépítve drága amihez a nevünket adjuk, mást meg gyártsanak mások.

Ezt most nem értem.
Kifejtenéd?
 
Mijazhogy "mást meg gyártsanak mások"? Kik?
Mit?
Neweket!


Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Bodor Audio erősítők

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Szerintem is legyenek inkább monoblockok.A külön doboz is jobbít valamennyit, persze drágít is.
Milyen kapcsolástechnikát használsz?

De a külön dobozba már eleve emelt teljesítmény kerülne, ami sokat drágít/ nagyobb trafó, több kondi, stb../ így meg már dupla áron lehet csak adni. Megcsináljuk csak idő kérdése.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Bodor Audio erősítők

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Akkor már mehetnének külön dobozba.. (hosszú IC, rövid hangfaldrót)
Akkor mar inkabb rovid IC es hosszu hangfalkabel lehetoleg bikabelezve ha a hangsugarzo engedi. Asszem muszakilag nem kell magyarazni miert...

XLR ha wolna, akko jobb a külön wégfok...
Ha mán profi, legyen is az.

Van xlr csak úgy megépítve drága amihez a nevünket adjuk, mást meg gyártsanak mások.

Vendég

Bodor Audio erősítők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem is legyenek inkább monoblockok.
A külön doboz is jobbít valamennyit, persze drágít is.
Milyen kapcsolástechnikát használsz?

Lezárt

Vissza: “Bodor Audio”