Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audio PC

Moderátor: Bodoraudio

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Szia!
Oda sajnos nem tudok kimenni, de figyelemmel kísérem.

Avatar
evola
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.02.02., csüt. 20:00
Értékelés: 74
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: evola »

Jössz ki Bécsbe is a Hifi Show-ra November 18-19-én?
Teac VRDS 10, Audio Note Dac 3, ProAc Response D25, Hegel H1, Vibavoice Omega 500
Viard Audio HD20 , Audioquest Rocket 44
AN Isis táp , Audio Note AN-VX,
Guizu Elemento
Feliks Audio Elise + Sennheiser HD800 + Audio GD Reference 5.32 + WireWorld Micro Platinum Eclipse 7 USB, AN Isis RCA + táp
 
 

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Sziasztok!
Október 14-15-én a Budapesti HIFI Shown szeretettel várunk benneteket.
Egy kedves felkérésnek teszek eleget azzal,hogy egy újonnan bemutatkozó TIME AUDIO hangsugárzót fogunk megszólaltatni az elektronikáinkkal.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Minden kedves zenebarátnak boldog új esztendőt kívánok.
Audio pc-re rendelést, már csak január végétől tudok fogadni.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Minden kedves zenebarátnak, Békés, Boldog karácsonyt kívánok./+ egy jó audió pc-t/
Csatolmányok
karácsonyfa.jpg
karácsonyfa.jpg (267.75 KiB) Megtekintve 9715 alkalommal

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Sziasztok!
December 1-26-ig, karácsonyi akció a bodoraudio-nál.
Keress meg,ha karácsonyra meglepnéd magad egy kimagaslóan jó audió pc berendezéssel.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Sziasztok!
November végéig még elérhető leszek az Eötvös utcai műhelyben.
Utána téli leállás lesz nálam tavaszig.
Ha szeretnél valamilyen berendezést tőlem akkor itt az ideje jelezni

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2605
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1884

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: supravox »

Sziasztok...
Ha egy mondatban szeretném összefoglalni csak annyit mondanék,hogy menjetek vegyetek Feritől PC-t😀
Ha jól számolok talán 5. éve használom a Feri által fabrikált konfigurációt,teljes megelégedéssel.
A szuper hang mellett kiemelném a "supportot" is.
Jó hifista révén én is bele bele mókoltam a gépben ami néhanapján kalamajkát okozott.Pld.
túl erős hardverek beépítése,amit már nem bírt el a táp.
Feri mindig segítőkészen állt rendelkezésre ezek orvoslásában
A legutóbbi összeállításról /alaplap,memoria,m2-es ssd-k,processzor,az ezekhez illesztett táp,clock-ok/ azt gondoltam,hogy jó ideig kiszolgálja az igényeimet.
Aha😀
Történt,hogy Kakox kolléga tök hasonló konfigja bemondta az unalmast és hát ezen már Feri sem tudott segíteni.
Ellenben kiderült,hogy a Feri már rég túllépte ezt a fajta összeállítást és Laci barátom /Kakaox/ megépítette magának is.
Na ezt nem kellett volna mert mehettem Ferihez én is.
Nem akarnék részletekbe menni de az új összeállítás ami egy a korábbiakhoz képest egy más megközelítésű tápot valamint új hardvereket jelent,súlyos csapást mért az előző gépre.
Ebből a gépből dől a ZENE.
Talán most előszőr kijelenthetem,hogy felvételtől illetve kiadvanytól függően teljesen partyban, sőt előnyben van az analóg rendszeremhez képest.
Amit sose gondoltam volna.
Szóval köszi Kakaox,hogy nem akartad foltozni a géped😀
Neked Feri meg azt,hogy az enyémet is megcsináltad
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

2022. 10. 22-23-án a Hifi Show ideje alatt nyílt napot tartunk.
1 villamos megállóra, vagy 10 perc sétára vagyunk hifi show helyszínétől.
Oktogonnál, Eötvös utca 24.
Arra kérlek benneteket, hogy időben jelezzétek, hogy mikor szeretnétek jönni.
06702238929


Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

A szombati bemutatóra a 10-11órai helyek beteltek, de későbbre még tudtok jelentkezni.
06702238929

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Sziasztok!
A Facebookon beharangozótt NCS Audióval közös bemutató időpontja október 1 szombaton 10 órától 18 óráig.
Egyszerre 8 Főt tudunk fogadni,így kérlek benneteket hogy időben jelezzétek hogy mikor szeretnétek jönni.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Bodoraudió+NCS Audió
Tökéletes összhangan.
Gyönyörűen zenélnek együtt.
Csatolmányok
b+n.jpg
b+n.jpg (639.13 KiB) Megtekintve 13853 alkalommal

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Üdvözöllek!
Igen a fórum él.
Inkább a Facebookon van több információ a témában.
Amennyiben érdekel a téma, keress meg nyugodtan.

takacsyl
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022.06.26., vas. 11:17
Értékelés: 0

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: takacsyl »

Sziasztok,
most vagyok itt először, audio PC témakörben keresgéltem, és kiadta a kereső. Azt látom, hogy május óta nincs bejegyzés. Él még ez a fórum?
Üdv. TL

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

Mindig is szerettem a Feri rendszerét (nálam is van a láncban tőle eszköz), ezért nagyon kíváncsian vártam, hogy az ezotéria saját füllel meghallgatva, megtapasztalva mit is jelenthet a zenehallhallgatásban. Meglepő volt megtapasztalni és a jelenlévőkkel teljes egyetértettünk abban, hogy valóban hallhatóak voltak a változások. Igaz nem minden esetben markánsan vagyis volt ami jobban volt ami kevésbé befolyásolta a hangot és valóban nem mindig mindenkinek pozitív irányba tette ezt. Na itt el is jutottunk a számomra megfogalmazható lényegig. Vagyis meglepő módon hallhatóak a változások és bizonyos esetekben, akár fillérekből lehet kisebb-nagyobb mértékben finomítani a rendszert, lehet kompenzálni valaminek a hiányát és lehet csökkenteni a túl tolakodó dolgokat, vagyis szinte csak időnket kell ráfordítani, ami szerintem biztosan megtérül. Persze az is igaz, hogy csak jó alapot lehet és érdemes finomítani és ez szerencsére Ferinél mindig adott.
Köszönöm a lehetőséget, nagyon tanulságos és jó hangulatú klub volt, szóljatok ha lesz, biztosan menni fogok.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Kedves hobbi társak!
Örömmel számolok be róla,hogy május 28-án szombaton, újra indul a bodoraudio hifi klub.
Remélem sokan emlékeznek még a régi klub napokra, amik inkább baráti összejövetelek voltak.
Hasonlókat tervezek most is.
Lehetőséget adnék más Magyar gyártóknak, hogy bemutassák a portékájukat.
Bemutatók,tesztelések,baráti beszélgetés a terv .
Most szombaton, Long audió Zsolti lesz a meghívott vendég. Ezotéria a hifi világában, témakörben fog bemutatót tartani.
Az első klubnap, 10-14 óráig lesz megtartva.
Amennyiben szeretnél eljönni, kérlek jelezd.
Cím: Bp. VI kerület. Eötvös utca 24.
06702238929

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: 54394Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Bodoraudio írta:
2022.05.04., szer. 21:25
Galambos György
....a zene korongokon tartózkodik nem számítógépen...
a zene a fejekben/agyban tartózkodik, a fülek között

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

54394Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Galambos György
Ma én is jártam a Bodor audió-ban Kicsit szkeptikusan indultam úgy gondolva, hogy nem file-t hanem zenét szeretnék hallgatni és a zene korongokon tartózkodik nem számítógépen. Nagyon nagy zenei élménnyel távoztam - ilyen jelenlétérzést, ennyire precíz teret ilyen tiszta hangszerhangokat máshol még nem hallottam.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

A hosszas, körmondatokba foglalt tiszteletkörök helyett, a lényeg.
Nagy örömöt okozott, hogy tegnap meglátogatott Bodor Ferenc (Bodor Audio), akivel eddig még nem volt módomban személyesen találkozni.
Pillanatok alatt egymásra hangolódtunk, és úgy tudtunk beszélgetni közös hobbinkról, mintha csak egy korábban abbahagyott párbeszédet folytatnánk.
Feri részletesen beszélt terveiről, ami minden Long olvasót és persze minden hifistát érdekel(het).
Egy olyan klub elindítását tervezi, melyen kötetlen beszélgetések, és sok-sok jó zene mellett találkozhatnának egymással és persze velünk, zenehallgatókkal hazai amatőr és profi fejlesztők.
Közösen meghallgathatnánk deszkamodelleket, félkész termékeket - melyek fejlesztését észrevételeinkkel segíthetnénk -, valamint frissen elkészült újdonságokat.
...vagy éppen csak, tényleg kötetlenül beszélgetnénk, zenét hallgatnánk különféle összeállítású rendszereken.
Amint konkretizálódik a dolog, részletesen beszámolok róla.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Sziasztok!
Holnaptól új helyen várlak benneteket.
Budapest 6. kerület, Eötvös utca 24.
Előzetes bejelentkezés szükséges.
Újra indítom a hifiklubbot, az időpontokról itt lehet majd informálódni.
Csatolmányok
Eötvös.jpg
Eötvös.jpg (1.01 MiB) Megtekintve 20595 alkalommal

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Üdv minden olvasónak!
Egy rövid beszámolót szeretnék közzé tenni. Nem rég a tesóm vásárolt egy Bodor Feri által készített pc-t, és lehetőségem nyílt, hogy fülvégre kapjam ezt a csodát. Mielőtt belefognék a tapasztalataim leírásába megemlíteném, hogy az elmúlt 25 évben nagyon sokféle lejátszót kipróbáltam az utolsó 5-6 évben ap linux operációs rendszerről hallgattam zenét amivel viszonylag megvoltam elégedve.
Magam részéről nagyon fontosnak találtamaz összehasonlítást mivel nem igazán akartam elhinni amit a tesóm állított, miszerint a Bodor pc után már nemtudta tovább hallgatni az ap linuxos gépét….
Első körben bekötöttem a Bodor pc-t, már elsőre jól hallható volt, hogy nagyon tiszta, részletező a hang hihetetlenül kiterjedt színpad, az egyes hangszerek játéka pontosan kivehető, pozícionál ható.
Persze azért kíváncsi voltam mi lesz ha vissza kötöm a saját gépemet? Vissza kötöttem. A tapasztalat, szinte azonnal kiakartam kapcsolni kevesebb részlet, kevésbé tiszta hang, és egyszerűen eltűnt a tér!
Mivel anyagias ember hírében állok, nem igazán akartam új gépet vásárolni, úgyhogy párnapot kihagytam a zenehallgatásól , hátha eltűnik az élmény és megmarad a régi felállású rendszerem. Nem fogok hazudni még két hét elteltével sem tudtam élvezettel zenét hallgatni, így rászántam magam, hogy én is be invesztáljak egy hasonló készülékre. Bodor Feri jóvoltából haza vihettem egy adio pc-t, hogy újra kipróbáljam, nos az élmény megismétlődött! Természetesen ez a készülék már nem került vissza a gyártóhoz , azóta is boldogan használom széles vigyorral a képemen, mert úgy érzem ez nem volt pénzkidobás!!!
Nagy köszönet Bodor Ferinek a segítőkészségéért!!!

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Egy kedves ügyfelem írta:
Üdv Mindenkinek!

Egy rövid beszámolót arról már közöltem nem is olyan régen, hogy mennyire pozitív benyomást tett rám a Bodor audiónál tapasztalt hang. Ami egészen meg fogott a bemutató teremben muzsikáló rendszerben az, hogy minden tartományban tiszta, részletező, ugyan akkor bőséges dinamikával rendelkező hangot hallottam, ami egyáltalán nem akart feltűnően meg győzni engem, vagy elhitetni mézes mázossággal, minden zenén, amit csak hallgattunk, meg maradt a kiegyenlített, tiszta és igazán őszinte hangkép. Mindehhez egy igazán precíz sztereótér társult.
Amikor végeztünk a zenehallgatással, Ferivel jót beszélgettünk, amolyan igazi hobbi társ hangulatban.

Hazafelé pedig végig az járt a fejemben, hogy ezt a hangot valahogy be kellene csempészni az otthonomba, mert szerintem ez mindenhol jó, de legjobb lenne otthon. 🙂

Azt fontos tudni, hogy egy ideje én is beláttam, hogy ma a leglogikusabb az, ha számítógépet használunk forrás eszközként a hifi lánc előtt. Próbáltam több féle linuxot, windowst, macbook-ot, de valahogy soha nem voltam elégedett a kapott hanggal. Itt jegyezném meg, hogy amikor először hallottam a bemutatóban a Feri által készített Pc-t, volt egy olyan érzésem, hogy nem kell tovább keresgélnem.
Kis idő múlva meg is beszéltem Ferivel hogy kaphatok kölcsönbe egy általa készített Pc-t. Amikor először bekötöttem a rendszerbe, közvetlenül előtte az én ap linux-al telepített gépem szólt, így rögtön egy A-B teszttel indítottam a dolgot. A saját gépem után gyakorlatilag egy új rendszert hallottam, olyan felbontással, dinamikával és sztereó térrel, amilyet az előtt otthon még soha nem tapasztaltam. A rendszeremet úgy szolgálta ki a Pc, amire még csak nem is számítottam. Azt sejtettem hogy jobb lesz, de meg döbbentő volt a különbség, ami elém tárult. Csak hallgattam a jól ismert felvételeimet, amikről azt hittem, már nem tudnak újat mutatni, és nem értettem, hogy az a rengeteg információ, hangszertest, hatalmas sztereó színpad, dinamika, és tű pontos hang, eddig hol volt, és miért nem hallottam?
Másnap meg hívtam a tesómat, és pár barátot, akik jól ismerik a rendszerem hangját, őket is sikerült meg lepni, és mindenki számára egyértelmű volt a hatalmas előre lépés.
Számomra az i-re a pontot az tette fel, amikor este vissza kötöttem a régi gépemet, és az első számnál kimentem a szobából, mert nem tetszett a hang. Majd amikor visszamentem, szólt a feleségem, (aki egyébként nem tudta, hogy visszakötöttem a saját gépem) hogy nézzem meg a rendszert, mert valami baj van vele, olyan a hangja, mint egy régi magnónak. Ez a véletlenszerű vak teszt csak még jobban meg erősítette a bennem kialakult álláspontot. Ennél fogva azóta is nálam zenél az audio pc, és mindennap nagy örömmel hallgatom. Ráadásul azóta az asszony is többet hallgatja a rendszert, mint valaha. Persze nem csak miattam. 🙂
B.G

Avatar
enrico
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.06.20., szer. 20:52
Értékelés: 61

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: enrico »

Sziasztok, folytatom a történetet. Több hónapja szolgálatot teljesít nálam a Bodor audio nagy szimmetrikus DAC (dual AKM 4499). Jó barátok a 2020-ban vásárolt Bodor audio szimmetrikus végfokkal. Van egy egész jó PC-m (Biostar Z370 GT6, i7 8700K, G.Skill 3200 2x8GB kit, Seasonic Prime Platinum 650W). Bodor audio USB kártya, Bodor audio USB kábel és hangsugárzó kábelek, Bodor audio XLR interconnect, hangsugárzók JBL HP520 a lánc többi eleme. Software: Win11, JRiver 28.

Már így is nagyon élvezetes volt zenét hallgatni, de elkértem egy hétre Feritől az egyik audio PC-t, amit épített. Beszerelte a régi gépből kivett USB kártyát. Beillesztettem a rendszerbe és... Először az jutott eszembe, hogy ez az informatika megcsúfolása, hogy nem lehet ennyivel jobb :) Ferinek az a szerencséje, hogy boszorkányokat már nem égetnek meg :) Nem tudom, hogy milyen voodoo vagy más vonalat képvisel, de soha nem hallottam még ilyen jól szólni a hangsugárzókat. Nem gondoltam, hogy ennyi tartalék van bennük, hogy ilyen reprodukcióra képesek. Ahogyan a munka és az élet többi területe engedte hallgattam zenét. Az jutott eszembe, hogy hifi-betegtársakkal hosszasan beszélgetünk már, hogy egy-egy kábel, egy jobb hangsugárzó elhelyezés mennyit hoz a zenei színpadra. De ezek azért nüanszok ahhoz képest amit tapasztaltam.

Tidal-on Kari Bremnes - Norwegian Mood c. száma alatt Kari egészen életszerűen jelent meg a nappaliban, nem volt halvány függöny sem, eltűntek a hangsugárzók, a színpad amit rajzolt be sem fért volna a szobába, nem volt túlzó "csak" élvezetes és valós. Az ütős hangszerek apró neszei úgy voltak a zene részei, hogy nem vitték el a fókuszt a ritmusról és az énekhangról. Az erősítő, a DAC miatt érzem azt, hogy nagyon gyors, pontos, nem kenődik el a sok részlet, pedig sokkal nagyobb felbontású hangsugárzókat is hallottam. Eddig nem tudott ilyet a HP520. A DAC sharp filter állásban volt, nem tesztelgettem, inkább zenét hallgattam. Allan Taylor The beat hotel c. számánál megismétlődött a varázslat. Tidalon találtam egy Lou Reed koncertet, pár számot meghallgattam, nagyon átjött a feeling, amit az élő felvétel teremtett. A végfokban nagyon nagy tartalékok vannak, hozta a koncert feelinget. JRiver-en meghallgattam Jazz at the pawn shop c. lemezről egy dalt, megint az az érzésem volt, hogy ott ülök a teremben, körülöttem sürögnek a pincérek, fegyelmezetlenek a vendégek, majd az élő zene betölti a termet. Dire Straits - Telegraph Road, Private Investigations, Love over Gold ez a stúdió album nagyon jól lett rögzítve és a zene nagy kedvencem. Roger Waters amused to death album megint remekelt, már le sem írom, hogy milyen jó volt. Nem vagyok nagy Jarre rajongó, de Jean Michel Jarre waiting for Cousteau albumán a Calypso 2 dal nagyon tetszik, megint érzem, hogy milyen gyors és pontos az elektronika. Itt azt gondoltam, hogy a szomszédom cérnája végképp elszakad (hiába a dupla szigetelés) és átjön vagy csak nagyon jó mikrofonokkal rögzíti a felvételt. Pontos, tiszta, gyors (ezek a mantráim). 

Amit nagyon nem szeretek, amikor agyon van lágyítva a hang, amikor a hangszerek nem valódi hangszerek, hanem Mark Knopfler vagy Eric Clapton egy játék gitáron, damil húrokon játssza el az ismert slágereket, amikor Miles Davis egy szilveszteri dudán fújja a dalait. A másik végletet sem szeretem, amikor metsző magasak vannak, fél óra után elfáradok és elég. Amit hallok a Bodor audio láncon, hogy könnyed, természetes, nincsenek élek amikor a zenében sincs, de amikor igen, akkor tud fémes lenni, de ez nem karakter, hanem egy hangszer jellemzője, cin, gitár, rézfúvósoknak kell az ércesség, ami nem ül rá mindenre. Minden hangszer kiterjed a térben, nem egy kartonlapon zenélnek, az énekeseken van hús. Hallom amikor picit téveszt a zenész a hangszeren, de nem ezen van a fókusz, nem öli meg a ritmikát a részlet. Tudom sokba kerül, de leírom: szinergia

Letelt az egy hét, az asztalra tettem az audio PC-t, kiszereltem belőle az USB kártyámat. Úgy néztem a dobozt, mint Tony Montana a több kiló kokót az asztalon. Csak ez nem az enyém, még.


enrico írta:
2021.05.30., vas. 19:14
Elnézést, ha nem ebbe a topicba kellett volna írnom, de az élményhez az audio PC is kellett :)

Van egy Bodor audio szimmetrikus (tru balanced, XLR) végfokom 2020-as, nagyon jó a hangja, meg fogom tartani. Ehhez keresek előfokot. Meghallgattam Bodor Ferinél az audio PC-t és az új duál AKM 4499-es DAC-ját. Nagyon-nagyon jó, igazán eszköztelen a hangja, leválik a hangsugárzókról a zene, remek színpad, nagyon élethű énekhangok és hangszerhangok. Énekhangot talán soha nem hallottam ennyire természetesen szólni. AKM 4499 biztosan az egyik legjobb, ha nem a legjobb DAC, de ahhoz, hogy ez így zenéljen kell egy jó zenei ízléssel rendelkező audio szakértő. Most itt minden összeállt. Picit olyan érzésem volt, hogy el is rakhatnánk a hangsugárzókat, mert nem kellenek oda, ez a hang ez van :) Valódi jelenlét érzet volt, amilyet tényleg mindenki szeretne a nappalijában hallani. Bitperfect hangerőszabályozó, távirányító, bluetooth LDAC. Szóval a funkciók is nagyon jók.

Sajnos vettem egy SACD lemezjátszót és azon, mint minden SACD lejátszón a high res audio csak analog outputon megy ki (hogy ne legyen egyszerű a lemez másolása). Ha nem lett volna SACD lejátszóm, azonnal csomagolhatta volna Feri a DAC-ot, annyira beleszerettem.

Feri most feladta a leckét rendesen, arra hajlok, hogy mennie kell a Marantz SA11S1 referencia SACD -nek, pedig annyira kerestem és örültem neki :)

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2605
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1884

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: supravox »

Hajrá :goodluck:
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Lezárt

Vissza: “Bodor Audio”