Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangsugárzók javítása

Stereo és házimozi frontok, centerek, surroundok, subok, sokpontegy szettek
Online
Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: Red75 »



Sikerult leszednem aranylag kis rombolassal! Megegyszer koszonom az infot ;-)
a dom adatai:   HT25K-AL 430N  3301000 4ohm
a teljes atmeroje 40mm a dom a kozepen az 25mm... nemtunik egy nagy eresztesnek ;-)
Ha tudsz/tudtok ajanlani valami helyettesitot ill hol tudom beszerezni ismet halas lennek az informacioert.
 
Koszonet!

Ügyes vagy.
Biztosan 40/25mm? Fura méret. Fényképet tehetnél fel róla, mindkét oldaláról.
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 22:18
Értékelés: 259

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »



Sikerult leszednem aranylag kis rombolassal! Megegyszer koszonom az infot ;-)
a dom adatai:   HT25K-AL 430N  3301000 4ohm
a teljes atmeroje 40mm a dom a kozepen az 25mm... nemtunik egy nagy eresztesnek ;-)
Ha tudsz/tudtok ajanlani valami helyettesitot ill hol tudom beszerezni ismet halas lennek az informacioert.
 
Koszonet!

Esetleg ez: http://www.ebay.at/itm/1-Paar-Heco-25-X ... 460929ae80

Avatar
MRW
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.11.14., csüt. 19:18
Értékelés: 0

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: MRW »



Ha jól látom, műanyag előlapja van.   Ha igen, na azt kellene óvatosan levenni róla. Nem túl éles késsel alá lehet feszegetni. Legalábbis hasonló hangfalat így kellett szerelnem.
Ha sikerül, tegyél fel fényképeket a dóm-ról, méretekkel együtt. Hátha lesznek ötletek a cseréhez.

 
Sikerult leszednem aranylag kis rombolassal! Megegyszer koszonom az infot ;-)
a dom adatai:   HT25K-AL 430N  3301000 4ohm
a teljes atmeroje 40mm a dom a kozepen az 25mm... nemtunik egy nagy eresztesnek ;-)
Ha tudsz/tudtok ajanlani valami helyettesitot ill hol tudom beszerezni ismet halas lennek az informacioert.
 
Koszonet!

Avatar
fff
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2008.01.25., pén. 22:13
Értékelés: 150
Tartózkodási hely: Főfalu a mocskos Budapestia

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: fff »



Sziasztok!
Lenne egy Tannoy Sensys2 hangfalam melynek a gumiperem sérült.
Ebben szeretném segítségeteket kérni, hogy esetleg nem e tudná valaki hogy hol tudom javíttatani (újraperemezni)
. Ha nem haragszol,csatlakoznék. Sajna nekem is egy ügyes perem mester kéne..... Ha valaki tudja a megoldást,ne tartsa magában. Helyileg Budapesten kéne. Köszönöm. fff
A zene maga az üzenet .

Avatar
MRW
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.11.14., csüt. 19:18
Értékelés: 0

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: MRW »



Ha jól látom, műanyag előlapja van.   Ha igen, na azt kellene óvatosan levenni róla. Nem túl éles késsel alá lehet feszegetni. Legalábbis hasonló hangfalat így kellett szerelnem.
Ha sikerül, tegyél fel fényképeket a dóm-ról, méretekkel együtt. Hátha lesznek ötletek a cseréhez.

Koszonom az infot! megprobalom ovatosan felfesziteni. bar felo hogy az mdf lap alatta megfog serulni...

Avatar
Géza88
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2010.11.27., szomb. 20:33
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Orosháza

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: Géza88 »


Sziasztok!
Lenne egy Tannoy Sensys2 hangfalam melynek a gumiperem sérült.
Ebben szeretném segítségeteket kérni, hogy esetleg nem e tudná valaki hogy hol tudom javíttatani (újraperemezni)
Rotel RSP 1069
Rotel RB 951 MK2
Swans Rm300
Inakustik ls502

Supra Lorad mk2

Online
Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: Red75 »



Tiszteletem!
 
illetve információt arról HOGY LEHET SZÉTSZEDNI A DOBOZT?
Köszönöm előre is Mindenkinek!
 
-W-

Ha jól látom, műanyag előlapja van.   Ha igen, na azt kellene óvatosan levenni róla. Nem túl éles késsel alá lehet feszegetni. Legalábbis hasonló hangfalat így kellett szerelnem.
Ha sikerül, tegyél fel fényképeket a dóm-ról, méretekkel együtt. Hátha lesznek ötletek a cseréhez.
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
MRW
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.11.14., csüt. 19:18
Értékelés: 0

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: MRW »


Tiszteletem!
 
2db Magas sugárzót keresek heco vitas 500-hoz. egy sajnálatos rövidzárlat hazavágta mind2 doboz magas sugárzóját ezért keresek gyárit vagy azzal megegyező vagy általatok ajánlott ebbe a dobozba illőt.
nincs információm róla, annyi csak hogy a membránja kb 1 collos.
 
illetve információt arról HOGY LEHET SZÉTSZEDNI A DOBOZT? ugyanis nemtaláltam rajta egy csavart sem. (csak hátul a csatlakozoval egybeépitett hangváltó szedhető ki)
 
es ha már szétszedem, többen javasolták hogy kábelezzem újra. erre is szivesen vennék némi információt, pl milyen kábellal stb...
 
Köszönöm előre is Mindenkinek!
 
-W-

Avatar
tiha
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2013.08.26., hétf. 14:24
Értékelés: 19

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: tiha »

Sziasztok, olyan kerdesem lenne hogy mi a velemenyetek a monacor magasakrol? Igazabol egy dt-105 rol lenne szo, nem tudom megvegyem vagy se. Elore is koszi!

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Sziasztok!
 
Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy PolkAudio PSW125 mélynyomóm ami egyes mély frekvenciák alatt érdekes cicergő, zizegő hangot ad ki. Értelemszerűen csak terhelés alatt, mindegy hogy milyen féle muszika vagy film megy. Igazából annyira nem fülhasogató, de egyértelműen hallgató, pláne közel hajolva. Nem tudom megállapítani, hogy honnan jön pontosan: hallom magából a hangszóróból és a hátulsó panel felől is a zizegő hangot.
 
Apró megjegyzés: pár napja csinálja, még csak széthajtva sincs (májusi netdepós vétel). Próbáltam forgatni, előrébb, hátrébb tenni...de nem változott a hang. Érdekes módon eddig jó volt. Ötletek? 

Valami fellazult, elengedett a ragasztó, a hangszóró tartó csavarokra is rá lehet nézni és az erősítő paneljére is.

Avatar
matesz88
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013.09.23., hétf. 02:46
Értékelés: 2

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: matesz88 »

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy PolkAudio PSW125 mélynyomóm ami egyes mély frekvenciák alatt érdekes cicergő, zizegő hangot ad ki. Értelemszerűen csak terhelés alatt, mindegy hogy milyen féle muszika vagy film megy. Igazából annyira nem fülhasogató, de egyértelműen hallgató, pláne közel hajolva. Nem tudom megállapítani, hogy honnan jön pontosan: hallom magából a hangszóróból és a hátulsó panel felől is a zizegő hangot.

Apró megjegyzés: pár napja csinálja, még csak széthajtva sincs (májusi netdepós vétel). Próbáltam forgatni, előrébb, hátrébb tenni...de nem változott a hang. Érdekes módon eddig jó volt. Ötletek? 

Avatar
cyberpalko
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2010.10.27., szer. 10:12
Értékelés: 1

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: cyberpalko »



Sziasztok!
Papír membrános hangszórónak a membránját mivel lehet "lefesteni",hogy újnak tűnjön,ha foltos pl már?

Elmész az Alisca orange -ba és impregnálnak speciális anyaggal ami nem rossz,nekem is ott lett megcsinálva:)

Avatar
vintagehifi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2013.06.07., pén. 21:55
Értékelés: 24

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: vintagehifi »


Sziasztok!
Papír membrános hangszórónak a membránját mivel lehet "lefesteni",hogy újnak tűnjön,ha foltos pl már?

Avatar
tiha
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2013.08.26., hétf. 14:24
Értékelés: 19

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: tiha »


Sziasztok!
Van egy par Magnat Vintage 450-es frontom amiben nem szolnak a magasak (igy vettem oket) es ki szeretnem cserelni, sajnos eredetieket nem kapok sehol ezert helyettesiteni kene valamivel. Valakinek valami otlet? En egy monacor DT-105-re gondoltam, nem tudom mennyire lenne jo, esetleg valakinek valami tipp?? 100 mm at atmeroje.

Avatar
baskiria
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 13:36
Értékelés: 30

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: baskiria »


Én egy vintage Phonar-on cseréltem a dómot ribbonra(mert keveselltem a magas hangokat) és jól sikerült anélkül is, hogy a hangváltóhoz nyúltam volna.
A jól sikerültön azt érted, hogy nem pukkant el és szól?

Avatar
baskiria
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 13:36
Értékelés: 30

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: baskiria »



gondolkozom hangsugarzovetelen (2.9x3.9 m-es szobaba, Swans M1S ill Dynaudio Audience 52-m van, kivancsi vagyok, szamomra elerhetö aron tudok-e jobb hangzast elerni, talan testesseg, teresseg hianyzik)
 
volt mar, hogy regebbi hangsugagarzokat ajanlottak (azok "maskepp" szolnak, mint ujabbak), es gyakran arban is kedvezöbbek.
 
Fenti bevezetöt azert ide irtam, mert a javitashoz kapcsolodik: regi (30-40 eves) hangszorok peremezesre szorul(hat)nak.
nehany JBLhez lehet venni - de nem kis penzert - "gyari" felujito keszletet.
 
Mit mondanak a szakemberek: fel lehet ujitani / peremezni hangszorot "jol" ?  nehez definialni a jot, de olyanra is gondolok, hogy a peremezes mechanikai tulajdonsagai egyezzenek meg a gyari ujjal - különben mas lesz a lengö rendszer mechanikai csillapitasa, viselkedese igy a hang is - gondolom en.
 
azaz pl. "gyarival" egyenerteküen fel lehet-e ujitani / peremezni ? es milyen összegböl (ha altalanos valasz igen szorna, kiszemelhetünk 1-2 ismertebb tipust is, legyen JBL L19, vagy regi nemet doboz pl. Canton) ?  vagy sosem lesz ugyanolyan, mint amilyennek a gyarto akkoriban kigondolta, mert mas mechanikai tulajdonsagu lesz az uj peremezes (kiveve, ha gyari szettel es gondosan, szaktudassal keszül) ?  esetleg azt gondoljatok, ennek nincs nagy szerepe ?

 
Nagy szerepe van. A pille és a perem együttesen határozzák meg a lengőrendszer paramétereit. A peremnek elvileg megfelelő akusztikus impedanciával kell illesztenie a membránt. Amennyiben nem jó az anyagválasztás, forma, mindenféle anomáliák keletkeznek az átvitelben, ha jól tudom jellemzően ilyen 1k környékén szokott ez gondot okozni (beszakadás, kiemelés), plusz a TSP paraméterek is elmásznak értelemszerűen. A fő meghatározó a pille, szóval ott a nagyobb a hangsúly, de a nem gyári perem valószínűleg sosem lesz olyan mint az erdeti, ha csak nem valami aranykezű csinálja aki megméri a gyári jó hangszórót előtte és a javítottat utána. A gyári peremmel szerintem sokkal biztosabb a hatékony javítás.

Vendég

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Hello!
egy olyan kerdesem lenne hogy ha ki szeretnem cserelni a sima dome magasat egy ribbonra akkor szukseges valtoztatni a hangvalton is vagy csak siman kicserelem es minden ok lesz Egy quadral shogun mk2-rol lenne szo ami mindket tipusu magassal volt gyarilag! Elore is koszonom

Én egy vintage Phonar-on cseréltem a dómot ribbonra(mert keveselltem a magas hangokat) és jól sikerült anélkül is, hogy a hangváltóhoz nyúltam volna.

Avatar
tiha
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2013.08.26., hétf. 14:24
Értékelés: 19

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: tiha »


Hello!
Van egy elado Magnat Vintage 410-es monitorokbol szarmazo aranyozott bi-wire csatlakozokkal ellatott 2 utas hangvaltopar!90/160 w4-8 ohm30--75.000 Hz
5000 Ft



Avatar
gabortajthi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.09.14., szomb. 14:31
Értékelés: 0

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: gabortajthi »

Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni, Mission M 73-hoz hol lehet selyemelőlapot beszerezni?

Avatar
tiha
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2013.08.26., hétf. 14:24
Értékelés: 19

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: tiha »


Hello!
Ujabb kerdesem lenne hozzatok Ma vasaroltam egy egy Magnat Vintage 4-es 5.0-as csaladot (e450-es frontok, e430-as hatsok es a hozzuk jaro center). Viszont az a problema van veluk h nem szolnak a magasak, hol tudnek beszelerezni ujjakat? Valakinek valami otlet?
Elore is koszi
Udv

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Hello!
egy olyan kerdesem lenne hogy ha ki szeretnem cserelni a sima dome magasat egy ribbonra akkor szukseges valtoztatni a hangvalton is vagy csak siman kicserelem es minden ok lesz Egy quadral shogun mk2-rol lenne szo ami mindket tipusu magassal volt gyarilag! Elore is koszonom

Próbáld megkeresni a neten a két változat váltójának a rajzát, ha sikerül, akkor nyert ügyed van. 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: AVX »



Hello!
egy olyan kerdesem lenne hogy ha ki szeretnem cserelni a sima dome magasat egy ribbonra akkor szukseges valtoztatni a hangvalton is vagy csak siman kicserelem es minden ok lesz Egy quadral shogun mk2-rol lenne szo ami mindket tipusu magassal volt gyarilag! Elore is koszonom

Fordulj szakihoz.Nem ennyire egyszerű a dolog.Ki ne cseréld.

Avatar
tiha
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2013.08.26., hétf. 14:24
Értékelés: 19

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: tiha »


Hello!
egy olyan kerdesem lenne hogy ha ki szeretnem cserelni a sima dome magasat egy ribbonra akkor szukseges valtoztatni a hangvalton is vagy csak siman kicserelem es minden ok lesz Egy quadral shogun mk2-rol lenne szo ami mindket tipusu magassal volt gyarilag! Elore is koszonom

Avatar
Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 15:31
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: Denonavr »



Sziasztok!
 
Debrecen környékén van olyan valaki,aki tekercsel hangszórót?
Pü-ben várom a lehetőségeket,ajánlatokat!

Ez engem is érdekelne!
Jamo C803, TMP Classic, Hivox Lupus C MKIII, Allo digione signature

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: avl2 »


gondolkozom hangsugarzovetelen (2.9x3.9 m-es szobaba, Swans M1S ill Dynaudio Audience 52-m van, kivancsi vagyok, szamomra elerhetö aron tudok-e jobb hangzast elerni, talan testesseg, teresseg hianyzik)
 
volt mar, hogy regebbi hangsugagarzokat ajanlottak (azok "maskepp" szolnak, mint ujabbak), es gyakran arban is kedvezöbbek.
 
Fenti bevezetöt azert ide irtam, mert a javitashoz kapcsolodik: regi (30-40 eves) hangszorok peremezesre szorul(hat)nak.
nehany JBLhez lehet venni - de nem kis penzert - "gyari" felujito keszletet.
 
Mit mondanak a szakemberek: fel lehet ujitani / peremezni hangszorot "jol" ?  nehez definialni a jot, de olyanra is gondolok, hogy a peremezes mechanikai tulajdonsagai egyezzenek meg a gyari ujjal - különben mas lesz a lengö rendszer mechanikai csillapitasa, viselkedese igy a hang is - gondolom en.
 
azaz pl. "gyarival" egyenerteküen fel lehet-e ujitani / peremezni ? es milyen összegböl (ha altalanos valasz igen szorna, kiszemelhetünk 1-2 ismertebb tipust is, legyen JBL L19, vagy regi nemet doboz pl. Canton) ?  vagy sosem lesz ugyanolyan, mint amilyennek a gyarto akkoriban kigondolta, mert mas mechanikai tulajdonsagu lesz az uj peremezes (kiveve, ha gyari szettel es gondosan, szaktudassal keszül) ?  esetleg azt gondoljatok, ennek nincs nagy szerepe ?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”