Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Erősítők javítása

Két csatornás elő és végfokok, integráltak, fejhallgató erősítők, phono előerősítők, csöves, tranzisztoros, digitális, hibrid és fetes konstrukciók, streaming funkciós erősítők
Avatar
tebalazs
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.11.11., vas. 23:39
Értékelés: 5

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tebalazs »


Azt írja Howkeddlee, hogy tőben repednek el a lábak, tehát nem a bondolással lesz a gond. Inkább tartom valószínűnek azt, hogy a hangszóró eltalálja a lábak vagy a nyák sajátfrekvenciáját, amit a létrejövő mechnaikai feszültség (a hűtőbordára való felerősítés) megváltoztat.
 
Az IC-t itthon a Sinitől be lehet szerezni, legalább is azt írják, 1 héten belül szállítható. Ennek ellenére előfodulhat, hogy mégsem elérhető.
Ha Te rendeled 11351 Ft/db, ha én 9300 Ft/db + 1000 Ft postaköltség (sajnos a nagykeres rendelést nem lehet személyesen átvenni)

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Szia!
 
Sajnos típushibát mondanak rá,rengeteg embernél ez volt a probléma! STA575 a típusa. Itt az első képen van belőle 3db a panelen...
A rengésektől tőben repednek el a lábak...
 
http://diyaudioproje....php?f=10&t=163


 
Az lehet a gond, hogy a hullámforrasztott IC lábai nagyon erős kötéssel vannak a panelhoz forrasztva, a tokozás meg a hűtőbordához van rögzítve. Mivel mind a két kötés erős és a lábak csak körbe vannak fröccsöntve a tokozáskor, az gyengébb. Valószínű, hogy a lábak megmozdulnak a műanyagban és eltörnek az arany vagy réz bekötések. Ha valaki meg is csinálja, ugyanez lesz a vége. Talán meleg takonnyal lehetne segíteni rajta, de amíg a hűtőborda és a panel külön életet él, addog ez lesz a sorsa.
Az IC-ket típus alapján az ebayről talán be lehet szerezni, a javítás nem akkora kunszt egy jó pákásznak. Szerintem te szerezd be az IC-ket, a munka meg pár ezer Ft-ból megáll, ha találsz egy normális szakit....

Online
Avatar
Howkeddlee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2013.01.15., kedd 10:47
Értékelés: 13
Tartózkodási hely: Budapest

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Howkeddlee »



@Howkeddlee
Mit takar az, hogy eltörik az IC lába? Azért ahhoz igen nagy erő kell. Vagy a forrasztás megy szét? Akkor pedig az volt gyatrán megcsinálva. Mi az IC típusszáma?


 
Szia!
 
Sajnos típushibát mondanak rá,rengeteg embernél ez volt a probléma! STA575 a típusa. Itt az első képen van belőle 3db a panelen...
A rengésektől tőben repednek el a lábak...
 
http://diyaudioproje....php?f=10&t=163

Avatar
tebalazs
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.11.11., vas. 23:39
Értékelés: 5

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tebalazs »


Sziasztok!
 
@NubShiggurath
Bár a csöves cuccokhoz inkább csak elméletben értek, az, hogy légszerelve van, illeszkedik a csöves technikához. Persze, azért azt is lehet szépen esztétikusan, átláthatóan csinálni.
Olvasgattam a belinkelt oldalakat, azt írják, találtak benne kisebb feszültségű kondit, mint amekkora igazából kellene, ami tényleg nem éppen biztonságos, és írják is, hogy sorra pukkantak el. Te hogy használod? Az itthoni 230-as hálózatra való trafó van benne, vagy egy 110V-230V-os átalakítot alkalmazol?
A lényeg, hogy én azért nem hajítanám ki. Biztos találsz valakit, aki át tudja nézni (hacsak nem találtál azóta), utánanézek, hátha megvan még annak az embernek a kontaktja, akit én ismertem.
 
@Bowers
Tudnál küldeni egy képet, hogy milyen potiról is van szó? Hátha lehet valami olcsóbb megoldást találni. Utánanézek a szervízkönyvének, hátha abból is kiderül valami.
 
@Howkeddlee
Mit takar az, hogy eltörik az IC lába? Azért ahhoz igen nagy erő kell. Vagy a forrasztás megy szét? Akkor pedig az volt gyatrán megcsinálva. Mi az IC típusszáma?

Online
Avatar
Howkeddlee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2013.01.15., kedd 10:47
Értékelés: 13
Tartózkodási hely: Budapest

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Howkeddlee »


Sziasztok!
 
Egy típushibás Creative Gigaworks S750-es 7.1 szettem van,és olyan problémám lenne vele,hogy nem szólnak a side hangfalak! Próbáltam néhány emberrel beszélni ez ügyben,mert sajnos ennek a szettnek típushibája,hogy a mélynyomó dobozába épített erősítője a rezgésektől megadja magát. Pontosabban a panelre épített 2x100w-os végfok IC.k lábai töredeznek el,és hát ebből az IC-ből van benne 5db. Ezen IC.k beszerzése sajnos eléggé körülményes,mert már a Creative nem gyárt hozzá. Ebayen láttam hozzávaló IC.ket,de azok Kínából,Hong-kongból jönnének el hozzánk,viszont ebayről még soha nem is rendeltem!
Ezek sajnos nem olcsók,és plusz még a javítás költsége is ottlenne...
Olyan embert keresnék Budapesten,akinek hasonló problémája volt már a szettjével,vagy esetleg olyan is írhat,aki tud olyan műszerészt,aki biztosra megtudná ezt javítani,esetleg beszerezné az alkatrészt hozzá...!
 
Nagyon nagy köszönet érte!!

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: violin »



Megnéztem,valóban annyiba kerül sajnos:(
25-ért vettem az erősítőt 1 éve,lehet jobban járok,ha keresek egy ugyan ilyet,és azt megveszem 25 körül.Akkor is annyiba jövök ki,és lesz alkatrész ha esetleg megint kell egy 15-20 ezres alkatrész bele:)


 
Nehogy ezt a megoldást válaszd! Lehet,hogy donorban is hamar tönkremegy a poti....és akkor...?
Ha nem motoros(távirányítós) akkor sokkal jobban jársz,ha csak simán kicserélteted egy másik potira.
Lehet,hogy némi átalakítással jár...de kb 5-6ezerből megúszod...
 
 
Itt pl árulnak potit...
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... eteo-poti/
 
De valahol motorosat is láttam mostanában.
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
Bowers
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.10.22., szomb. 02:22
Értékelés: 4

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Bowers »



A poti pálya kopása nem javítható, szabályszerűen csak a csere a járható út. Azonban a 21 ezres poticsere az lehúzásszagúnak tűnik erősen.


 
Megnéztem,valóban annyiba kerül sajnos:(
25-ért vettem az erősítőt 1 éve,lehet jobban járok,ha keresek egy ugyan ilyet,és azt megveszem 25 körül.Akkor is annyiba jövök ki,és lesz alkatrész ha esetleg megint kell egy 15-20 ezres alkatrész bele:)

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Sziasztok.Van egy Marantz pm4001 erősítőm amiben tönkrement a hangefő szabájzó potméter.Itt a szerelő azt mondta hogy van a potméterben egy vékony réteg ami sajnos kikopott!Emiatt nem működik.Hol lehet ezt megjavíttatni?Azt javasolta hogy rakjunk bele új hangerőszabájzót komplett ami kb. 21000 forintba kerülne!Mi tévő legyek???

A poti pálya kopása nem javítható, szabályszerűen csak a csere a járható út. Azonban a 21 ezres poticsere az lehúzásszagúnak tűnik erősen.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
Bowers
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.10.22., szomb. 02:22
Értékelés: 4

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Bowers »


Sziasztok.Van egy Marantz pm4001 erősítőm amiben tönkrement a hangefő szabájzó potméter.Itt a szerelő azt mondta hogy van a potméterben egy vékony réteg ami sajnos kikopott!Emiatt nem működik.Hol lehet ezt megjavíttatni?Azt javasolta hogy rakjunk bele új hangerőszabájzót komplett ami kb. 21000 forintba kerülne!Mi tévő legyek???
 

Vendég

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Sziasztok!
 
Érdemes egy régi (~20 éves) erősítőben a kondenzátorokat újra cserélni? Ha azonos kapacitású és feszültségű (vagy nagyobb) kondikat használok, akkor vihetek be hibát a rendszerbe?
 
Köszi előre is!


 
Ha az elko polaritását felcseréled, akkor igen. Egyébként nem.

Avatar
Taksoft
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2012.12.29., szomb. 15:07
Értékelés: 6
Tartózkodási hely: Budapest

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Taksoft »


Sziasztok!
 
Érdemes egy régi (~20 éves) erősítőben a kondenzátorokat újra cserélni? Ha azonos kapacitású és feszültségű (vagy nagyobb) kondikat használok, akkor vihetek be hibát a rendszerbe?
 
Köszi előre is!

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Fűűűű... ....ez már tiszta High-end...


Na ez tényleg lábtól-lábig. Kár, hogy egy pók építette, aki biztosan egy Hieronymus Bosch képen lakik.

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: violin »



Ezt a "technológiát" akarod biztonságossá tenni?
 
Üdv: TJ.


 
Fűűűű... ....ez már tiszta High-end...
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Nem bukó, hanem gyakorlatilag újra kell építeni az egészet....ez az amin spóroltak a szélhámos barátaink.
Az egy más kérdés, hogy belefér az elképzelésekbe ennek az alkatrész kupacnak az újrahasznosítása.
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
NubShiggurath
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.12.28., pén. 11:46
Értékelés: 3

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: NubShiggurath »



Ezt a "technológiát" akarod biztonságossá tenni?
 
Üdv: TJ.


Szóval bukó?
 
Tegnap én is végigolvastam a linkelt hosszabb threadet és valamennyire megint elment a kedvem a javítás/javíttatástól, lehet, hogy csak le kell írni az egészet a francba.

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Ezt a "technológiát" akarod biztonságossá tenni?
 
Üdv: TJ.

LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
NubShiggurath
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.12.28., pén. 11:46
Értékelés: 3

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: NubShiggurath »


Sziasztok
Vállalkozó kedvű, csöves erősítőkhöz értő szakit keresek budapesten vagy a környékén. Történet a következő:
 
Néhány éve (2004?) vettem egy csöves fejhallgató erősítőt az usa-ból, boldogan használtam egy darabig, ám amikor kisebb kellemetlenségek jöttek elő a használat során (zúgás egyik csatornában, ha jól emlékszem), visszanéztem a head-fi-re és kiderült, hogy a pasi, aki csinálta ezeket, eltűnt igen sok ember pénzével és az erősítőit megbontva nagyon komoly aggályok merültek fel azok biztonsága kapcsán. Bővebb infó itt és itt, valamint a head-fin több forrás is van erre. Amióta a horror történeteket és képeket végignéztem, nem igazán van kedvem bekapcsolni, kidobni viszont sajnálom, annál több pénzt költöttem rá. Kellene valaki, aki beletekintve fel tudja mérni, mennyire veszélyes az én modellem, valamint fel tudja mérni, hogy lehet-e helyrehozni és ha igen akkor hogyan.

Avatar
kenus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2010.09.24., pén. 02:33
Értékelés: 328

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: kenus »


 
"Pioneer SA 606 sztereó erősítőmben a műszer alatti fény elment. Milyen izzó való bele, és hogyan lehet azt cserélni?"
 
A műszereket egy-egy 8 Voltos 55mA áramfelvételű izzó világítja meg, melyek egymással párhuzamosan vannak kötve. Ezekre kb 7-7.5 Voltos feszültség megy. Persze feltételezvén, hogy még az eredeti, gyári állapot áll fenn a készülékben. Csak az egyik, vagy mindkét műszer világítása hibás, mert, ha egyik sem világít, akkor vagy nem kapnak feszültséget, ezeknek az izzóknak külön szabályozott tápja van, vagy valóban mindkét ízzó halott. Az ízzók a műszerekhez vannak rögzítve.
A csere kicsit macerás: Potmétergombok le, kapcsológombok le, díszelőlap le.
Majd kilehet venni a műszereket a szerelő előlapon nekik kialakított kis fészekből.
Ezután tudod kivenni és cserélni az izzókat. Ekkor derül ki, hogy mi az izzók mérete
Javaslom, hogy mielőtt ennek a "mutatványnak" nekifogsz, érdeklődj, hogy lehet e valahol szerezni ebben méretben, ilyen paraméterű izzókat.

Avatar
MMateV
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.08.09., kedd 15:22
Értékelés: 3

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: MMateV »


Sziasztok!
 
Volna egy "kortalan" HK6500-as készülékem, melyet - már tudom hogy hiba volt - expressz.hu-n lőttem...
Állapotához képest már biztosan tudom, hogy drága volt, ugyanis még a doboz teteje sem eredeti, ráadásul a belsejében is van pár, szvsz eredeti állapottól idegen réz drótocska fixre-kötés gyanánt.
4-8 ohm kapcsoló 4 ohm-on hajtva pl. kisütötte a hangfalamat... 8 ohm-on ezidáig jól muzsikált.
Viszont hangfalcsere után nem bánnám, ha nem érne több meglepetés, így szeretném megjavíttatni (DIY-re ezközök hiányában nem vállalkozom).
Budapesten, vagy inkább Pesten tudnátok-e ajánlani vkit, aki képes megbízhatóan, hozzáértően megcsinálni?
Vagy, nem érdemes már erre még 10.000-et sem költeni?

Üdv!

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tunerman »


1. Q117/Q118 muting JFET-ek, vagy ezek vezérlő áramköre hibás
2. A hangszóró kimenet reléjének érintkezői eloxidálódtak - kontakt hibásak
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
xear
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.10.26., pén. 15:49
Értékelés: 7

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: xear »


Üdv.
 
Pioneer SA 606 sztereó erősítőmben a műszer alatti fény elment. Milyen izzó való bele, és hogyan lehet azt cserélni?
 
Választ előre is köszönöm.

Avatar
kaci
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.01.02., szer. 15:34
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: kaci »


Sziasztok!
Segítséget kérnék, egy nad 304-el kapcsolatban.
A hiba a következő: bekapcsolás után valamennyi idő (kb fél óra, egy óra) elteltével, ha a hangerőszabályzó alacsony állásban van, és a bemenő jelszint is alacsony, akkor a hangfalak elnémulnak.
Ha a bemenő jelben nagyobb hangerő érkezik, akkor újra ad hangot a rendszer. És akkor is ha feljebb tekerem a hangerőszabályzót az erősítőn. Egy bizonyos hangerőszint után megszűnik a jelenség,
illetve ha hosszab ideig így megy, utána vissza tekerhetem alacsony hangerőre, akkor is folyamatos a hang.
 
Kérdés, hogy mi lehet a hiba, és tudtok-e ajánlani valakit a javításra?
 
Köszi,
Kaci

Avatar
Recon666
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.12.28., pén. 18:00
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Recon666 »



Valóban szerencséd van, amennyiben működnek!
Üdv: TJ.


 
Rámértek, azt írja nem zárlatosak, működnek.

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Valóban szerencséd van, amennyiben működnek!
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
Recon666
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.12.28., pén. 18:00
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Recon666 »



köszi!


 
Úgy néz ki mákom van, találtam a vaterán eredetit (3 kép); http://elektronika.v...1685861327.html

Válasz küldése

Vissza: “Sztereó erősítők”