Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Erősítők javítása

Két csatornás elő és végfokok, integráltak, fejhallgató erősítők, phono előerősítők, csöves, tranzisztoros, digitális, hibrid és fetes konstrukciók, streaming funkciós erősítők
Avatar
ferga
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.09.29., szomb. 12:14
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: ferga »


Hello!
 
Segítséget kérnék!. Onkyo tx-ds 484-es erősítőm Center hangfalánál 1-1,5 óra használat után azt vettem észre, hogy néha pár másodpercre elmegy a magas, majd visszajön. Mi lehet a hiba? Köszi előre is a segítséget.
 
ÜdV: Viktor

Avatar
Szupernova
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.10.21., vas. 11:21
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Szupernova »



Rossz a kapcsoló. Nemrég javítottam egy Rotel erősítőt, azonos hibaképe volt.


 
Köszönöm a választ! Visszavittem az erősítőt az eladónak és ott meg szólt rendesen. Borzasztó ciki volt, de nem mertem még egyszer otthon próbálgatni, így visszaadta a pénzt. Gyakorlatilag mindent megpróbáltunk, de nem hozta újra elő azt a hibát, amit nálam.Nagyon korrekt volt az eladó.

Avatar
tebalazs
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.11.11., vas. 23:39
Értékelés: 5

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tebalazs »



ÚJ Jungson JA66C erősítőmet tegnap egy órát próbálgattam. Ha a tone gomb ki van kapcsolva, akkor mind a két hangfal működik. A tone gomb megnyomása után csak az egyik hangfal szól. Ott tudom csak a magasat és a mélyet állítani. Mi lehet a gond?


 
Rossz a kapcsoló. Nemrég javítottam egy Rotel erősítőt, azonos hibaképe volt.

Avatar
tebalazs
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.11.11., vas. 23:39
Értékelés: 5

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tebalazs »



Sziasztok!
 
A NAD 3020-ammal kapcsolatban azt vettem észre, hogy amikor ki avagy bekapcsolom, akkor a hangsugárzó mélyei nagyon kilengenek.
vm69 kollega azt javasolta, nézessem meg valakivel, mert okozhat a későbbiekben problémát.
 
Tud valaki javasolni egy olcsó korrekt hozzáértőt?
 
Előre is köszönöm!


 
Szia!
 
Ha jól tudom, ezek az erősítők nem tartalmaznak a kimeneten hangszóró védő relét. Amennyiben ez a hiba csak az utóbbi időben jött elő, akkor valószínűleg egy-két kondenzátor száradt ki, de kétlem, hogy új korában teljesen kopp mentes volt a be-kikapcsolás. Amúgy nem kell aggódni miatta, a mélyhangszóróidnak nem lesz ettől semmi baja, a magasokat kell inkább félteni, de amíg hangváltó van az erősítő és a hangszóró közt, addig azoknak sem lesz bajuk.
 
Üdv
Balázs

Avatar
bszab221
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2011.12.20., kedd 14:30
Értékelés: 12

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: bszab221 »


Sziasztok!
 
A NAD 3020-ammal kapcsolatban azt vettem észre, hogy amikor ki avagy bekapcsolom, akkor a hangsugárzó mélyei nagyon kilengenek.
vm69 kollega azt javasolta, nézessem meg valakivel, mert okozhat a későbbiekben problémát.
 
Tud valaki javasolni egy olcsó korrekt hozzáértőt?
 
Előre is köszönöm!

Avatar
Szupernova
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.10.21., vas. 11:21
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Szupernova »

ÚJ Jungson JA66C erősítőmet tegnap egy órát próbálgattam. Ha a tone gomb ki van kapcsolva, akkor mind a két hangfal működik. A tone gomb megnyomása után csak az egyik hangfal szól. Ott tudom csak a magasat és a mélyet állítani. Mi lehet a gond?

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1929
Tartózkodási hely: Tatabánya

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tunerman »



Sziasztok!
 
Volna egy kis problémám. Bekapcsolás után az erősítőm kb. egy mp-ig erős zizegő, bürrögő hangot ad, aztán ez a hang elhallgat és az erősítő minden akadály nélkül használható.
Ez volna a koppanásgátló hibája? Abszolút nem értek a dologhoz.
Nagy a baj? Mire számíthatok?
Az erősítő: NAD 3020
 
üdv


 
Első egyszerű tippem, hogy a hálózati kapcsoló kontaktusai kezdenek beégni...
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
pt66
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2012.11.16., pén. 10:52
Értékelés: -32

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: pt66 »


Sziasztok!
 
Volna egy kis problémám. Bekapcsolás után az erősítőm kb. egy mp-ig erős zizegő, bürrögő hangot ad, aztán ez a hang elhallgat és az erősítő minden akadály nélkül használható.
Ez volna a koppanásgátló hibája? Abszolút nem értek a dologhoz.
Nagy a baj? Mire számíthatok?
Az erősítő: NAD 3020
 
üdv

Online
Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1877
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: 4you »

Köszi, én is ezt gondolom ,csak szebben szólhat,főleg egy jófajta tápkábellel. Annyira a szívemhez nött, kár lenne eladni. Már csak egy szakit kellenne találnom.
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Sziasztok, kérdésem a következő! Van e értelme egy Marantz pm 7200-es erősítőt átalakítani, hogy cserélhető legyen a tápkábelje?


 
Ha alapból tetszik a hangja és még egy jó darabig meg akarod tartani,akkor mindenképpen megéri.Egy jó tápkábellel még javíthatsz rajta.Én 2 cd játszómba és tunerembe építettem eddig IEC aljzatot,és nem jelentett gondot az eladásnál sem.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
party80
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2009.12.09., szer. 18:46
Értékelés: 9
Tartózkodási hely: Szarvas

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: party80 »

Van egy szaki Szarvason mint utóbb kiderült!

Avatar
party80
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2009.12.09., szer. 18:46
Értékelés: 9
Tartózkodási hely: Szarvas

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: party80 »


Sziasztok!
 
Szarvas 50 km-es körzetében tud vki egy megbízható szakit , végfokot kéne javítani!
 
Előre is köszönöm!

Online
Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1877
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: 4you »

Sziasztok, kérdésem a következő! Van e értelme egy Marantz pm 7200-es erősítőt átalakítani, hogy cserélhető legyen a tápkábelje?
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Avatar
tebalazs
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.11.11., vas. 23:39
Értékelés: 5

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tebalazs »

Ajánlom magam, a legtöbb problémán tudok segíteni. http://www.vegfok.hu

Avatar
Marcaudio
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2012.05.03., csüt. 08:44
Értékelés: 38

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Marcaudio »


Kellene nekem egy elérhetőség, végfok bemérés, javításhoz.
 
Köszi.

Avatar
Zatar
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2009.08.11., kedd 16:23
Értékelés: 16

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Zatar »



Kalmiék nézték,hogy milyen IC kell bele.


 
Köszi, akkor rákérdezek nála, hátha emlékszik még..

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: AVX »



Sziasztok!
 
Adott egy Jungson JA66C, ami távosra lett átalakítva. Sajnos a mégsem lehet a távirányítóval kezelni, mert a vevő nem működik.
Tudja valaki hol tudnám ezt megjavíttatni Budapesten?


 
Kalmiék nézték,hogy milyen IC kell bele.

Avatar
Zatar
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2009.08.11., kedd 16:23
Értékelés: 16

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Zatar »


Sziasztok!
 
Adott egy Jungson JA66C, ami távosra lett átalakítva. Sajnos a mégsem lehet a távirányítóval kezelni, mert a vevő nem működik.
Tudja valaki hol tudnám ezt megjavíttatni Budapesten?

Avatar
sigi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2012.11.05., hétf. 14:21
Értékelés: 19

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: sigi »


lécci lécci ajánljatok egy budapesti szervízt/szakit aki erősítőjavítással foglalkozik.
 
Új vagyok ezen a fórumon
 
(Pioneer A80 erősítőnek a bal csatornájában halk, esetleges sercegő hangok vannak)
 
eladásra szánom az erősítőt, ezért ha valakit érdekelne megvételre ezzel a hibával szintén keressen meg nyugodtan.
 
Köszönöm!

Avatar
jatta
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.01.25., szer. 18:42
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: jatta »


Sziasztok,
Creek 4040S3 erősítőmben kellene toroid trafót cserélnem (primer oldali zárlat->1A os bizti kiold), de a trafón semmi adatot nem találtam . Ha valaki tudna segíteni a főbb paraméterek megadásában, nagyon megköszönném!
Tippem: 100 VA, 2x24V , 90x40 /1,2kg - kereskedelmi forgalomban kapható méretekben.
válaszokat előre is köszi!!

Avatar
judas545
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2010.11.08., hétf. 19:14
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: judas545 »

Egy Philips DFA888 erősítővel kapcsolatban kérnék egy kis tanácsot. Jobb csatorna hibátlanul szól, de a bal csatorna 2 másodpercenként kihagy majd visszajön. Ezt csinálja folyamatosan. Válaszotokat előre is köszönöm.

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1929
Tartózkodási hely: Tatabánya

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Vagy a tápegység, vagy valamelyik végerősítő meghibásodott - többet ne kapcsold be, hanem vidd szervizbe!
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
chili
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.08.29., szer. 20:46
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: chili »


Hello mindenkinek!
 
Új vagyok itt, ezért elnézést ha nem jó helyen kérdezek!
 
Az alábbi problémám adódott:
 
Yamaha R-3 rádiós erősítőm megbetegedett, ezzel kapcsolatban szeretnék néhány tippet kapni.
A hibajelenség:
Bekapcsolás után ( koppanásgátló is bekapcsol) rövid idővel erős búgó brrrr hangot lehet hallani a hangszórókból a hangerő 0 állásában is rövid ideig, majd a védelem kikapcsolja az erősítőt, amely magától rövididő után visszakapcsol, és újra ki stb. Ha azonban a hangfalakat leválasztom indítás előtt, és várok kicsit a bekapcsolás után, majd újra bekötöm a hangfalakat akkor nincs probléma. Az erősítő is meg a hangfalak is 8ohmosak!

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: arzachel »


A reléket szét lehet szedni és fémgyapottal meg lehet tisztítani az érintkezőket.Nem kell másikat venni.
 

NAD erősítő. Monitor Series 3100.
 
Állítólag általános NAD jelenség, bár én még nem hallottam róla, hogy a reléket cserélni kell idővel, mert "fogynak". Ez alapvetően minden relénél így kéne hogy legyen, hiszen mechanikusan kopó alkatrészről van szó.
 
Van valakinek ezekkel több tapasztalata? Még nincs nálam a service manual, de lehet elkezdenék már most csere reléket nézni, az összes helyére.
 
Legalább három van, A hangfal, B hangfal, védelem.


Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
demonbob
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.03.27., vas. 19:31
Értékelés: 1

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: demonbob »


NAD erősítő. Monitor Series 3100.
 
Állítólag általános NAD jelenség, bár én még nem hallottam róla, hogy a reléket cserélni kell idővel, mert "fogynak". Ez alapvetően minden relénél így kéne hogy legyen, hiszen mechanikusan kopó alkatrészről van szó.
 
Van valakinek ezekkel több tapasztalata? Még nincs nálam a service manual, de lehet elkezdenék már most csere reléket nézni, az összes helyére.
 
Legalább három van, A hangfal, B hangfal, védelem.

Válasz küldése

Vissza: “Sztereó erősítők”