Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Erősítők javítása

Két csatornás elő és végfokok, integráltak, fejhallgató erősítők, phono előerősítők, csöves, tranzisztoros, digitális, hibrid és fetes konstrukciók, streaming funkciós erősítők
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Az eredeti Toshiba végtranzisztorokkal megjavítva még el el menne...ezekkel a vegyes kínai vacak tranyókkal újra meg újra el fog szállni...
 
Az Ebay-on lehet keresni eredeti végtranzisztorokat...pl. itt:
 
http://www.ebay.co.uk/itm/2SC3280-2SA13 ... 2326529f84
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
Recon666
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.12.28., pén. 18:00
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Recon666 »



Te javítod ezt az Onkyo A-8250-es erősítőt?
 
Mindenesetre egy pár(!) 2SA1301/2SC3280 végtranzisztorral ez az erőlködő egy kicsit aláméretezettnek tűnik...
A leégett Onkyo A-8250 erősítő képet és a kérdéssel foglalkozó topikokat pedig a neten könnyen találsz.


 
 
Szia!
 
Nem, debrecenben a dekvában javították. Azt mondtam már, hogy két napig ment gond nélkül, egyszer csak gondolt egyet és paff.
 
Most javított végfok tranzisztor;
 

 
eredeti?;
 


Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Te javítod ezt az Onkyo A-8250-es erősítőt?
 
Mindenesetre egy pár(!) 2SA1301/2SC3280 végtranzisztorral ez az erőlködő egy kicsit aláméretezettnek tűnik...
A leégett Onkyo A-8250 erősítő képet és a kérdéssel foglalkozó topikokat pedig a neten könnyen találsz.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: violin »



1. A rendkívül nagy teljesítmény miatt....
 
 
 
Üdv: TJ.


 
 
 
....mire gondolsz pontosan....?
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tunerman »



Sziasztok!
 
Van egy Onkyo Integra A-8250 erősítőm. A probléma, hogy kilőtte másodjára is a biztosítékot és valószínűleg az egyik oldalon a két végfok tranzisztort (kb közepes hangerőn volt hallgatva egyszercsak se kép, se hang). A hangfalak ugyan azok, amik előtte is rajta voltak 3 évig, esetleg van valami tipp vagy ennél a fajtánál típushiba.


 
1. A rendkívül nagy teljesítmény miatt az alkatrészek méretezése problémás lehet - váratlan, lavinaszerű meghibásodás bármikor bekövetkezhet
 
2. Amennyiben már volt javítva, akkor lehet, hogy nem megfelelő alkatrészek kerültek az erősítőbe.
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
Recon666
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.12.28., pén. 18:00
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Recon666 »


Sziasztok!
 
Van egy Onkyo Integra A-8250 erősítőm. A probléma, hogy kilőtte másodjára is a biztosítékot és valószínűleg az egyik oldalon a két végfok tranzisztort (kb közepes hangerőn volt hallgatva egyszercsak se kép, se hang). A hangfalak ugyan azok, amik előtte is rajta voltak 3 évig, esetleg van valami tipp vagy ennél a fajtánál típushiba.

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Köszönöm a választ sokat segített. Én is így gondolom ahogy te is írtad csak azért kellett egy kis megrősítés ebben. Zalaegerszegre nem hiszem hogy le tudnám juttatni... De ki tudja. Itt hol tudok keresni vkit aki budapesten tudna segíteni? Még nem látom át ezt az oldalt. Annyiban tudnál esetleg segíteni hogy távirányító után hol tudok érdeklődni? Csak mert az sem a gyári. de szeretnék hozzá amint kész lessz. de ha a basys-tő rendelem akkor 18900-ft lenne. én inkább valami használtra gondoltam. Hátha... köszi az eddigi segítséget is.


 
Sajnos a keresés több honlapon és az ebayen sem dobott ki eredményt.
Üdv,
NL

Avatar
baligabor1986
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.12.20., csüt. 01:18
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: baligabor1986 »



Hát erre mit lehet mondani? Az a pár alkatrész kb 5-600 Ft. Megtalálni a hibát már semmi, mert elvileg megtalálta. Ha egy autószervíz rezsióradíjával számolok és könnyű a kondenzátort kicserélni akkor kevesebb, mint fél óra plusz egy kis járatás, tehát 5e Ft-nál többet nem kérhetne. Ha mégsem ez lenne a gond, akkor tovább kell keresnie a problémát és ki tudja mennyit kell szórakozni vele plusz, ha a panelt ki kell szedni (ami lehet, hogy nem könnyű), hogy a forrasztási oldallal elszórakozzon akkor az még kicsit növelheti a ráfordított időt. Szerintem egy ekkora munkáért pofátlanul sok ez a pénz, ha már tényleg tudja mi a hiba. Ha meg behasalta, akkor azért kért ennyit, hogy belekalkulálja a váratlan plusz munkát...
 
Nálam a szervizes manusz a mosogatógép vezérlőpaneljét akarta kicseréltetni 50e Ftért mert a "csipp" tönkrement. Nem voltam otthon, később beszéltem a szakival telefonon. Pár keresztkérdést feltettem neki amire homályos válaszokat adott és látszott, hogy meg sem próbálta megjavítani. Mivel a feleségem látta hogyan bontotta ki a panelt (nem egyszerű művelet, ha nem ismered hogyan szerelték össze), elhívtam pákász haveromat, könnyen ki tudtam szerelni és a trafó forrasztásait kellett csak újraforrasztani. Azóta megy. Érdekes, hogy minden másra ráforrasztott a böhöm nagy pákájával de a trafót még véletlenül sem bántotta. Mocsok egy banda.
 
Juttasd le a cuccot Takiszernek Zalaegerszegre januárban vagy keress itt a fórumon valakit aki meg tudja csinálni és közel lakik hozzád, szerintem olcsón megúszod.
Üdv,
NL


 
Köszönöm a választ sokat segített. Én is így gondolom ahogy te is írtad csak azért kellett egy kis megrősítés ebben. Zalaegerszegre nem hiszem hogy le tudnám juttatni... De ki tudja. Itt hol tudok keresni vkit aki budapesten tudna segíteni? Még nem látom át ezt az oldalt. Annyiban tudnál esetleg segíteni hogy távirányító után hol tudok érdeklődni? Csak mert az sem a gyári. de szeretnék hozzá amint kész lessz. de ha a basys-tő rendelem akkor 18900-ft lenne. én inkább valami használtra gondoltam. Hátha... köszi az eddigi segítséget is.

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Sziasztok. Új vagyok itt így nem tudom jó helyen járok-e. Kis segítségre lenne szükségem.
Lenne egy PIONEER VSX-839 THX házimozi erősítőm ami szervízelésre szorul.
Hibajelenség: erős pattanás hallható a hangszórókból ha bemenetet váltok. pl cd-ről rádióra stb. illetve dvd lejátszás közben is ugyanezt ha pl stereo jelről átváltok a 5.1-re, dts-re stb. + még egy dolog de ebben nem vagyok biztos ha 5.1 ben néznék valamit nem vagyok benne biztos hogy szólna minden csatorna. Na most a problémám az lenne hogy elvitem szervízbe ahol azt az infót kaptam hogy ki kell cserélni egy kondenzátort, illetve pár némító tranzisztort. Valószínüleg túláram miatt mentek tönkre. (szerintem nem volt ilyesmi) illetve azt is mondta a szervízes ha nem csináltatom meg 1-2 hónapon belül utána már javíthatatlan lessz. Na most a gond az hogy minderre 18e forintos ajánlatot mondott. Kérdésem az lenne hogy szerintetek ha valós ez a hiba akkor megállja-e a helyét ez az ár? Kis segítség kellene mert annyira nem értek a szervízeléshez. De hogy öszinte legyek nem állok úgy hogy ennyit ki tudjak fizetni. Viszont nem szeretném elkótyavetyélni ezt az erősítőt. Szeretem tudom nem egy mai darab de pár évbe került mire össze tudtam szedni egy ilyennek az árát. Ha tudtok segítsetek hogy mit is lehetne kezdeni vele. Tényleg ilyen komoly lehet a baj mind műszakilag, mind anyagilag? Köszi előre is.


 
Hát erre mit lehet mondani? Az a pár alkatrész kb 5-600 Ft. Megtalálni a hibát már semmi, mert elvileg megtalálta. Ha egy autószervíz rezsióradíjával számolok és könnyű a kondenzátort kicserélni akkor kevesebb, mint fél óra plusz egy kis járatás, tehát 5e Ft-nál többet nem kérhetne. Ha mégsem ez lenne a gond, akkor tovább kell keresnie a problémát és ki tudja mennyit kell szórakozni vele plusz, ha a panelt ki kell szedni (ami lehet, hogy nem könnyű), hogy a forrasztási oldallal elszórakozzon akkor az még kicsit növelheti a ráfordított időt. Szerintem egy ekkora munkáért pofátlanul sok ez a pénz, ha már tényleg tudja mi a hiba. Ha meg behasalta, akkor azért kért ennyit, hogy belekalkulálja a váratlan plusz munkát...
 
Nálam a szervizes manusz a mosogatógép vezérlőpaneljét akarta kicseréltetni 50e Ftért mert a "csipp" tönkrement. Nem voltam otthon, később beszéltem a szakival telefonon. Pár keresztkérdést feltettem neki amire homályos válaszokat adott és látszott, hogy meg sem próbálta megjavítani. Mivel a feleségem látta hogyan bontotta ki a panelt (nem egyszerű művelet, ha nem ismered hogyan szerelték össze), elhívtam pákász haveromat, könnyen ki tudtam szerelni és a trafó forrasztásait kellett csak újraforrasztani. Azóta megy. Érdekes, hogy minden másra ráforrasztott a böhöm nagy pákájával de a trafót még véletlenül sem bántotta. Mocsok egy banda.
 
Juttasd le a cuccot Takiszernek Zalaegerszegre januárban vagy keress itt a fórumon valakit aki meg tudja csinálni és közel lakik hozzád, szerintem olcsón megúszod.
Üdv,
NL

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: vtb »

Köszi, majd végigzongorázom ha sikerül rászánni magam.

Avatar
kenus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2010.09.24., pén. 02:33
Értékelés: 328

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: kenus »


"Az mitől lehet, hogy az egyik oldal sokkal halkabban szól, közepes balansznál, de ha teljesen letekerem a hangerőt az az oldal akkor is szól? (Luxman L-410 a delikvens)"
 
 
 
Nem tudom mekkora gyakorlatod van, illetve mennyire vagy műszaki beállítottságú, vagy van esetleg olyan ismerősöd aki segíteni tudna Neked,akkor áramtalanított készülék esetén (a hálózati kábelt kihúzva a csatlakozóból) az erősítő burkolatát levéve néhány dolgot megnézhetsz magad is a készülék belsejében. Hátha csak valami kontaktus probléma okozza ezt a kellemetlenséget.
A készülék szervizdokumentációját le tudod tölteni az "Elektrotanya" oldalról. Ez hasznos lehet, főleg, ha már mint említettem, van a közeledbe olyan ismerős, aki egy kicsit is, vagy alapszinten jártas az elektronikában.
 
Átnézve a Luxman L 410 rajzát ez a probléma valami kontaktus hibából eredhet. Valamelyik szabályozóelem, (a Balance, vagy a Volume potméter) a hibát produkáló oldalon talán nem kap jelföldet.
Próbáld végig a következőket. A legrövidebb jelútat választva csatlakoztass valamilyen forrást a készülék MONITOR 1 bemenetére. Válaszd ki a MONITOR 1 bemenetet. A rajz szerint a direkt jelútba iktattak néhány kapcsolót is. Első a SUBSONIC filter, a második a HIGH CUT, de ezek nem sok vizet zavarnak a mi esetünkben. Aztán következik a stereo-mono kapcsoló és ez ha nem ad tökéletes kontaktot, (rövidzár) akkor ez bármelyik csatornán ellenállásként jelentkezhet a jel útjába. Erről a kapcsolóról kerül a jel egyből a balance potira. A balance potmétert bármelyik oldalra kitekerve, az ellenkező oldalnak teljesen el kell hallgatnia, mert a bejövő jel a jelföldre kerül, már ha tényleg a jelföldponton vannak a balance poti megfelelő kivezetései. A balance poti után jön a PHONO STRAIGHT kapcsoló amely passzív állapotában szintén csak egy rövidzár a bejövő jel szempontjából. Ha nem tökéletes a kontaktusa, úgy ez is jelenthet valamilyen ellenállást. Innen már a jel a hangerő potira kerül, egy a két nyomtatott áramköri lapot összekötő csatlakozókábelen keresztül. (CT 208). Ez is lehet kontaktprobléma forrása. Ha leszabályozod teljesen a hangerő potmétert és rendben vannak az összekötőkábelek, tehát a potméter kivezetése rendesen megkapja a jelföldet, akkor teljesen leszabályozott állásban nem juthat jel tovább a jelúton a végfok felé. A hangerő potméterről szintén egy csatlakozókkal szerelt összekötökábelen jut a jel a PRE OUT, MAIN IN nyomtatott áramköri lapra. Ismét egy kontakt probléma lehetőség. Ezen a nyomtatott áramköri lapon van a SIGNAL PROCESSING kapcsoló is. Innen már csak egy csatlakozókábelen, a CT 601-en keresztül jut a jel a végfokozatra. Ezt is ellenőrizni kellene.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: vtb »

Az mitől lehet, hogy az egyik oldal sokkal halkabban szól, közepes balansznál, de ha teljesen letekerem a hangerőt az az oldal akkor is szól? (Luxman L-410 a delikvens)

Avatar
baligabor1986
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.12.20., csüt. 01:18
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: baligabor1986 »


Sziasztok. Új vagyok itt így nem tudom jó helyen járok-e. Kis segítségre lenne szükségem.
Lenne egy PIONEER VSX-839 THX házimozi erősítőm ami szervízelésre szorul.
Hibajelenség: erős pattanás hallható a hangszórókból ha bemenetet váltok. pl cd-ről rádióra stb. illetve dvd lejátszás közben is ugyanezt ha pl stereo jelről átváltok a 5.1-re, dts-re stb. + még egy dolog de ebben nem vagyok biztos ha 5.1 ben néznék valamit nem vagyok benne biztos hogy szólna minden csatorna. Na most a problémám az lenne hogy elvitem szervízbe ahol azt az infót kaptam hogy ki kell cserélni egy kondenzátort, illetve pár némító tranzisztort. Valószínüleg túláram miatt mentek tönkre. (szerintem nem volt ilyesmi) illetve azt is mondta a szervízes ha nem csináltatom meg 1-2 hónapon belül utána már javíthatatlan lessz. Na most a gond az hogy minderre 18e forintos ajánlatot mondott. Kérdésem az lenne hogy szerintetek ha valós ez a hiba akkor megállja-e a helyét ez az ár? Kis segítség kellene mert annyira nem értek a szervízeléshez. De hogy öszinte legyek nem állok úgy hogy ennyit ki tudjak fizetni. Viszont nem szeretném elkótyavetyélni ezt az erősítőt. Szeretem tudom nem egy mai darab de pár évbe került mire össze tudtam szedni egy ilyennek az árát. Ha tudtok segítsetek hogy mit is lehetne kezdeni vele. Tényleg ilyen komoly lehet a baj mind műszakilag, mind anyagilag? Köszi előre is.

Avatar
marciart
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.05.29., kedd 22:38
Értékelés: 1

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: marciart »


lécci lécci ajánljatok egy budapesti szervízt/szakit aki erősítőjavítással foglalkozik.
 
szia!
 
Néha szoktam magamnak illetve ismerőseinek javítani/építeni erőlködőt ha gondolod ránézek.
 
 
 
Új vagyok ezen a fórumon
 
(Pioneer A80 erősítőnek a bal csatornájában halk, esetleges sercegő hangok vannak)
 
eladásra szánom az erősítőt, ezért ha valakit érdekelne megvételre ezzel a hibával szintén keressen meg nyugodtan.
 
Köszönöm!


Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: rudulf »

A www.soneraudio.com javít mindenféle készüléket. Ha valaki pórul járt, az is bátran hívja fel Zolit.
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Avatar
tebalazs
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.11.11., vas. 23:39
Értékelés: 5

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tebalazs »


Problémát okozhat az is, ha DC kerül a potméterre, ugyanis forgatás közben a pályát el-elhagyja a csúszka, köztük szikra keletkezik, ez pedig roncsolja a vezetőfelületet, illetve ezt a szikrázást hallani hangszóróban sercegésként. Természetesen furcsának hangzik egy kisjelű részben a szikra, de nem nagy ívekre kell gondolni, hanem mikrométeres nagyságrendre. DC hibát legtöbbször kondenzátor okoz. Balansz esetében persze nem sűrű a tekergetés, de az oxidréteg kialakulása, a rossz kontaktus miatt az előbb említett probléma felerősödik.
Én inkább a cserét szoktam javasolni, amennyiben beszerezhető cseredarab, mivel a kontaktspray csak ideig-óráig nyújt megoldást. A fentebb említett problémára használható még az univerzális WD-40, amivel minden javítható. Kontaktál, szigetel, vág, tömít, lyukat fúr, stb. Viccet félretéve, ez egy olajos spray, az olaj pedig szigetelő tulajdonságú, így csökkenti az ív kialakulását.

Avatar
kenus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2010.09.24., pén. 02:33
Értékelés: 328

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: kenus »


Potméterek és kapcsolók tisztítása szétbontással.




Avatar
kenus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2010.09.24., pén. 02:33
Értékelés: 328

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: kenus »


Szervusz!
 
Ha valami kontaktus problémaés nem nagyobb mérvű elkoszolódás, akkor ideig-óráig rovidtávu megoldást jelenthet, ha valamilyen kontakspray-vel a belsejébe fújsz és finoman mozgatva "átmosod". Lehetőleg olyan tisztító anyagot használj, amelyet finom érintkező felületek tisztításához ajánlanak. Mágneskapcsolóknál, vagy egyébb erősáramú érintkezőfelületeknél használatos tisztítóanyagok használatát én kerülném.
Ennél tökéletesebb és hosszabbtávú megoldást kínál, ha a potmétert ki tudod szerelni, szét tudod bontani és finom kontaktustisztítóval le tudod mosni, majd az összeszerelés előtt az érintkezőfelületeket finoman megkened kontaktzsírral. Ettől a potméterek és kapcsolók is, hosszú ideig még újra működőképesek lesznek. Ez kicsit macerás és némi gyakorlatot igényelhet.
Szétszerelve látható az is, hogy az érintkezőpálya kopott, vagy sérült-e, mert, ha igen, akkor ezen semmilyen tisztítás, vagy kenés már nem segít. Mondjuk egy balance potmétert azért nem szoktak agyongyötörni.
Inkább a hysználaton kívüliség miatt szoktak "berohadni".
Sok sikert a javításhoz!

Avatar
Azalea37
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.11.27., kedd 23:57
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Azalea37 »


Sziasztok!
 
Az erőlködöm balance -a recseg !De csak ha tekerem! Amúgy semmi hangot nem ad ha nem piszkálom! Könnyen orvosolható e?
Válaszokat előre is köszönöm!

Avatar
kenus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2010.09.24., pén. 02:33
Értékelés: 328

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: kenus »


"Lehet valamit kezdeni azzal hogy kicsit zümmög az erősítőm transzformátora?"
Első lépésben meg kellene vizsgálnod, hogy a toroid felfogatása teljesen rendben van-e a készülékház alaplemezéhez.
Nem lehetséges, hogy a rezonanciát a lemez erősíti fel, valamilyen felfogatási probléma, esetleg csekély mértékű meglazulás miatt? Talán meg lehet próbálni valamilyen 3-4mm vastagságú gumi, vagy szilikongumi lappal az alaplaptól izolálni a trafót, ha ténylegesen a lemez rezegne. Aztán én megnézném a toroid tetejére felfogatott két kis fojtót is, hogy ott is rendben van e azok rögzítése.
Magát a toroidot kicsit macerás lenne impregnálni egy megfelelő méretű árnyékoló serlegben és úgy visszaépíteni, mert ahogy a belső képet elnézem elég jó a helykihasználás a készüléken belül, kérdéses lenne a visszaszerelés.


Avatar
Gali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2009.06.21., vas. 04:41
Értékelés: 14

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Gali »



Szia!
 
A trafó az 50Hz-es hálózati frekvenciától (és annak felharmonikusaitól) "zümmög". Akkor szokott ilyet csinálni, ha nem elég feszes a tekercselése. Műgyantával szokás kiönteni a közepét; ettől talán megszűnik, de ha a külső felén lazább a tekercselés, akkor ez sem segít.
 
Üdv
Balázs


 
Sok erősítőnél láttam hogy egy serleg alá van téve a toroid, gondoltam esetleg ezt is meglehetne úgy csinálni utólag...
Zene és mozi: PC - Plex + EQ apo; Marantz AV7005; 5x JBL LSR308; 2x JBL EON 618S; Samsung UE55F6500
És mert mérve jó minden: MiniDSP Umik1; xRite i1 Display Pro

Avatar
tebalazs
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.11.11., vas. 23:39
Értékelés: 5

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tebalazs »



Itt is felteszem a kérdést:
Lehet valamit kezdeni azzal hogy kicsit zümmög az erősítőm transzformátora? Hatalmas toroid van benne, lehetséges-e beönteni valami zajszigetelő anyagba, valami fém 'kupak' alá s úgy visszaszerelni az erősítőbe? Közel van hozzám a készülék s éjjel, -50dB körüli zenehallgatásnál halkabb részek alatt behallom


 
Szia!
 
A trafó az 50Hz-es hálózati frekvenciától (és annak felharmonikusaitól) "zümmög". Akkor szokott ilyet csinálni, ha nem elég feszes a tekercselése. Műgyantával szokás kiönteni a közepét; ettől talán megszűnik, de ha a külső felén lazább a tekercselés, akkor ez sem segít.
 
Üdv
Balázs

Avatar
Gali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2009.06.21., vas. 04:41
Értékelés: 14

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Gali »


Itt is felteszem a kérdést:
Lehet valamit kezdeni azzal hogy kicsit zümmög az erősítőm transzformátora? Hatalmas toroid van benne, lehetséges-e beönteni valami zajszigetelő anyagba, valami fém 'kupak' alá s úgy visszaszerelni az erősítőbe? Közel van hozzám a készülék s éjjel, -50dB körüli zenehallgatásnál halkabb részek alatt behallom
Zene és mozi: PC - Plex + EQ apo; Marantz AV7005; 5x JBL LSR308; 2x JBL EON 618S; Samsung UE55F6500
És mert mérve jó minden: MiniDSP Umik1; xRite i1 Display Pro

Avatar
ferga
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.09.29., szomb. 12:14
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: ferga »


Hello!
 
Segítséget kérnék!. Onkyo tx-ds 484-es erősítőm Center hangfalánál 1-1,5 óra használat után azt vettem észre, hogy néha pár másodpercre elmegy a magas, majd visszajön. Mi lehet a hiba? Köszi előre is a segítséget.
 
ÜdV: Viktor

Avatar
Szupernova
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.10.21., vas. 11:21
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Szupernova »



Rossz a kapcsoló. Nemrég javítottam egy Rotel erősítőt, azonos hibaképe volt.


 
Köszönöm a választ! Visszavittem az erősítőt az eladónak és ott meg szólt rendesen. Borzasztó ciki volt, de nem mertem még egyszer otthon próbálgatni, így visszaadta a pénzt. Gyakorlatilag mindent megpróbáltunk, de nem hozta újra elő azt a hibát, amit nálam.Nagyon korrekt volt az eladó.

Válasz küldése

Vissza: “Sztereó erősítők”