Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Erősítők javítása

Két csatornás elő és végfokok, integráltak, fejhallgató erősítők, phono előerősítők, csöves, tranzisztoros, digitális, hibrid és fetes konstrukciók, streaming funkciós erősítők
Avatar
MOd
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2012.12.29., szomb. 08:18
Értékelés: 1

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: MOd »


Sziasztok!
 
Van egy Cambridge Audio azur 540r erősítőm, "over load protect" hibával.Kérdésem az lenne,hogy  pár ezer forintból javítható e? /nem szívesen adnám el /

Avatar
harvester
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2012.08.28., kedd 11:54
Értékelés: 5

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: harvester »


Ugyan ez már egy 2 hetes hsz., de azért: én szedtem szét ilyen ALPS jeladót, sajnos nem optikai. Az velük a baj, hogy ezüstözöttek, így a levegő nedvességének hatására az érintkezők felülete szulfátosodik. Teljesen szét kellene szedni, hogy kitisztísd, érdemes inkább újat venni.
 
Arcam support azt írta, nekem TGP089 kell bele, 10 GBP+VAT (+gondolom szállítás) a teljes PCB. Még várom mennyi a szállítás, vagy magyar forgalmazónál átvehető-e..

Avatar
bkercso
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2011.02.16., szer. 00:05
Értékelés: 75

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: bkercso »



Sziasztok!
 
Vettem egy Arcam AVR 250-est, de a hangerő "potmétere" nem működik, jóformán már csak egyik irányba érzékeli a "tekerést". Nem hagyományos potméter, körbe tekerhető.
 
Távirányító sincs hozzá, egy Logitech Harmony-val szeretném majd használni, de az nincs még nálam, így nehéz rendesen tesztelni.
 
Ki lehet tisztítani?

Ugyan ez már egy 2 hetes hsz., de azért: én szedtem szét ilyen ALPS jeladót, sajnos nem optikai. Az velük a baj, hogy ezüstözöttek, így a levegő nedvességének hatására az érintkezők felülete szulfátosodik. Teljesen szét kellene szedni, hogy kitisztísd, érdemes inkább újat venni.

Vendég

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Itt Szegeden(vagy közel) keresnék valakit, aki egy erősítő hátuljára be tudna szerelni egy tápkábel aljzatot(nem a legszakszerűbb megfogalmazás gondolom, de nem tudom a pontos nevét). Ilyenre gondoltam:

Ez egy régi Crown psa-2-es végfok!
Illetve ha valamelyikőtöknek van esetleg valami jobb minőségű ilyen eladó, 1 db érdekelne. Köszi!
Privátban vagy emailben is elérhető vagyok!
kaczurzoltan@gmail.com
Ahogy most nézem, ebből is van több fajta. 10 A, 15A (20A). Ehhez melyik lehet a jóó?

Hello! Itt találsz: http://www.kacsa-audio.hu/webshop/kacsa ... zok.c.239/

Avatar
harvester
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2012.08.28., kedd 11:54
Értékelés: 5

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: harvester »


http://www.hqelektronika.hu/category/fo ... _encoderek
 
Köszi! Arcam-ék mindent felraknak a netre, nagyon pozitív
Arcam AVR 250 kapcsolási rajz

Avatar
jako
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2013.03.20., szer. 16:59
Értékelés: 78

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: jako »



Sziasztok!
 
Pótmétert keresek Sony STR-DB825-ös erősítőhöz. A típusa ALPS rk16816mga04. (Tettem fel képet is, remélem látni is lehet majd) Esetleg más fajta Alps poti is jó lehet, a lényeg: a fém eleje, tengelye ugyan ilyen legyen. Ha van valakinek, kérem jelezze, vagy merre lehetne fel lelni ilyet. Az említett erősítöhöz egyéb alkatrészek is érdekelnének ha van valakinek...
 
Köszönöm...
 
 

Talán próbáld megrendelni itt, Németországi raktárakból hozatják ők is, ha itt nincs akkor sehol:   http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Search
De meg is kérdezheted tőlük:  Ügyfélszolgálat: (06-1) 319-0250

Avatar
ruczak
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 356
Csatlakozott: 2009.12.18., pén. 21:52
Értékelés: 39

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: ruczak »


Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Itt Szegeden(vagy közel) keresnék valakit, aki egy erősítő hátuljára be tudna szerelni egy tápkábel aljzatot(nem a legszakszerűbb megfogalmazás gondolom, de nem tudom a pontos nevét). Ilyenre gondoltam:

Ez egy régi Crown psa-2-es végfok!
Illetve ha valamelyikőtöknek van esetleg valami jobb minőségű ilyen eladó, 1 db érdekelne. Köszi!
Privátban vagy emailben is elérhető vagyok!
kaczurzoltan@gmail.com
Ahogy most nézem, ebből is van több fajta. 10 A, 15A (20A). Ehhez melyik lehet a jóó?

Avatar
pcuser
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2013.02.26., kedd 16:35
Értékelés: -1

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: pcuser »


Sziasztok!
 
Pótmétert keresek Sony STR-DB825-ös erősítőhöz. A típusa ALPS rk16816mga04. (Tettem fel képet is, remélem látni is lehet majd) Esetleg más fajta Alps poti is jó lehet, a lényeg: a fém eleje, tengelye ugyan ilyen legyen. Ha van valakinek, kérem jelezze, vagy merre lehetne fel lelni ilyet. Az említett erősítöhöz egyéb alkatrészek is érdekelnének ha van valakinek...
 
Köszönöm...
 


Avatar
laayosh
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.01.16., hétf. 13:11
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: laayosh »


Egy tízéves készüléknél már előjönnek problémák, akárhogy vigyázol rájuk. Mostanság, nem nagyon vállalnak  ilyeneket, mert forrasztani lusták, alkatrész nem nagyon van, a javítási költség meg annyiba kerül, hogy nem sokat kell hozzá pótolni, és vehetsz egy újat, vagy megkímélt állapotú, de nagyobb tudású használtat. Az mit jelent, "Bp. és környéke a javítás"  Gödöllőn tudom javasolni a Sebő elektronikot, az illető ért is hozzá, és abszolút nem drága, az enyémet is ők csinálták meg 8000 ft volt. Pedig az enyém hol szólt, hol nem, és nem a védelmi relé volt a bűnös. Ha érdekel a számuk: 06-28-412-792, hét közben 10 órától.
nagyon szépen köszönöm a segítséget holnap fell hívom és beszélek vele
örök hálám

Avatar
jako
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2013.03.20., szer. 16:59
Értékelés: 78

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: jako »



sziasztok
szeretnék kérdezni egy sony str-db930 erősitővel kapcsolatban.
az lenne a problémám ,h ha 5.0-ban halgatom akkor bugnak a hangfalaim.
idáig olyan csendes volt semmi mellék zörej de most ez nem élvezhető.
valami tipp esetleg vagy szervíz amit tudtok ajánlani nagyon nagy segítség lenne mert nem szeretnék megválni az erősítőtől.
Bp. és környéke a javítás miatt.
előre is köszönöm a válaszokat.  további szép napot mindenkinek sziasztok
üdv: laayosh

Egy tízéves készüléknél már előjönnek problémák, akárhogy vigyázol rájuk. Mostanság, nem nagyon vállalnak  ilyeneket, mert forrasztani lusták, alkatrész nem nagyon van, a javítási költség meg annyiba kerül, hogy nem sokat kell hozzá pótolni, és vehetsz egy újat, vagy megkímélt állapotú, de nagyobb tudású használtat. Az mit jelent, "Bp. és környéke a javítás"  Gödöllőn tudom javasolni a Sebő elektronikot, az illető ért is hozzá, és abszolút nem drága, az enyémet is ők csinálták meg 8000 ft volt. Pedig az enyém hol szólt, hol nem, és nem a védelmi relé volt a bűnös. Ha érdekel a számuk: 06-28-412-792, hét közben 10 órától.

Avatar
laayosh
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.01.16., hétf. 13:11
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: laayosh »


sziasztok
szeretnék kérdezni egy sony str-db930 erősitővel kapcsolatban.
az lenne a problémám ,h ha 5.0-ban halgatom akkor bugnak a hangfalaim.
idáig olyan csendes volt semmi mellék zörej de most ez nem élvezhető.
valami tipp esetleg vagy szervíz amit tudtok ajánlani nagyon nagy segítség lenne mert nem szeretnék megválni az erősítőtől.
Bp. és környéke a javítás miatt.
előre is köszönöm a válaszokat.  további szép napot mindenkinek sziasztok
üdv: laayosh

Avatar
jako
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2013.03.20., szer. 16:59
Értékelés: 78

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: jako »


Üdvözletem!
 
Lenne egy kérdésem a hozzáértő urakhoz!
Hozzájutottam egy Onkyo TX-SR605 erősítőhöz. Ennek az erősítőnek 2 HDMI bemenete, és 1 kimenete van. A Blu-ray lejátszómat, és a sep-top-box, HDMI kábellel lett bekötve az erősítőbe, az pedig a plazmába, a többi kütyü, optikain, és rca-n lett össze kötve, tökéletes kép, hangok, de az a problémám, ha az erősítő nélkül akarom a HDMI kábellel összekötött cuccost nézni, akkor nincs kép, hang. Kérdésem ez átereszti a jelet kikapcsolt állapotban is, csak nem jól állítottam be, vagy lezár, és csak akkor nézhetőek, ha megy az erősítő is.
 
Válaszokat várva köszönettel

Avatar
Budro
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.05.15., szer. 22:51
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Budro »


Sziasztok!
A van egy pioneer vsx-417-es erősítőm, a probléma vele ha 6 ohm os hangfalpár van rajta tökéletesen szól mindkét oldal, ha 8ohm os van rákötve akkor az egyik oldal halk, a másik oldal tökéletesen szól. Ha megcserélem a jobb bal oldali bemenetet tökéletesen szól az az oldal ami előtte halk volt. Több kábellel is próbáltam ugyanaz a helyzet. Mi lehet a gond?

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Ezt találtam itt a fórumon:
"Hétvégén mindent átnéztem az erősítőn (összes gombot is kipróbáltam amiket eddig a készüléken egyszer sem nyomtam meg).
A hangerő állító tekerőgomb növeli a hangerőt, de csökkentéskor esetlegesen csökkent (néha ebben az irányban is növel). Megkérdeztem hozzáértőtől, és annyit mondtak, hogy ez a fajta tekerő (nem potméteres) érzékelői porosodásra így reagálnak, így csak jól át kell fújatni, és a jelenség megszűnik."
 
Olyasmi lehet belül, mint a PC-s egerek görgetője? (infra adó és vevő, köztük sok lamella, amit érzékel merre mozog)

Nem ez olyan, mint az autórádiókban a körbeforgó "gombok".  Encodernek hívják. Szamóca már be is linkelt egy boltot.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Sziasztok!
 
Vettem egy Arcam AVR 250-est, de a hangerő "potmétere" nem működik, jóformán már csak egyik irányba érzékeli a "tekerést". Nem hagyományos potméter, körbe tekerhető.
 
Távirányító sincs hozzá, egy Logitech Harmony-val szeretném majd használni, de az nincs még nálam, így nehéz rendesen tesztelni.
 
Ki lehet tisztítani?

http://www.hqelektronika.hu/category/fo ... _encoderek

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Vendég

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szóval csere, vagy marad így?
 
Csere mindenképpen, de ha nem hiszed próbáld meg kifújatni! Mondjuk az érdekes lenne ha ezt ki lehetne!
Bontott ALPS márkában van ilyen lapos, ha kell majd keressél


Avatar
harvester
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2012.08.28., kedd 11:54
Értékelés: 5

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: harvester »


Ezt találtam itt a fórumon:
"Hétvégén mindent átnéztem az erősítőn (összes gombot is kipróbáltam amiket eddig a készüléken egyszer sem nyomtam meg).
A hangerő állító tekerőgomb növeli a hangerőt, de csökkentéskor esetlegesen csökkent (néha ebben az irányban is növel). Megkérdeztem hozzáértőtől, és annyit mondtak, hogy ez a fajta tekerő (nem potméteres) érzékelői porosodásra így reagálnak, így csak jól át kell fújatni, és a jelenség megszűnik."
 
Olyasmi lehet belül, mint a PC-s egerek görgetője? (infra adó és vevő, köztük sok lamella, amit érzékel merre mozog)

Avatar
harvester
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2012.08.28., kedd 11:54
Értékelés: 5

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: harvester »


NEM!!!!
 
Szóval csere, vagy marad így?

Vendég

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Vendég »



 
Ki lehet tisztítani?

 
NEM!!!!

Avatar
harvester
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2012.08.28., kedd 11:54
Értékelés: 5

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: harvester »


Sziasztok!
 
Vettem egy Arcam AVR 250-est, de a hangerő "potmétere" nem működik, jóformán már csak egyik irányba érzékeli a "tekerést". Nem hagyományos potméter, körbe tekerhető.
 
Távirányító sincs hozzá, egy Logitech Harmony-val szeretném majd használni, de az nincs még nálam, így nehéz rendesen tesztelni.
 
Ki lehet tisztítani?

Vendég

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok
Harman Kardon erősítő javítására ha tud valaki elérhetőséget, kérem írjon
Hk avr 255 hdmi nincs kép, osd van de ha csatlakoztatok rá bármit pl: mediaplayert, azonnal elmegy az osd is
köszönöm

Vendég

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Remélem jó helyre írok.
Autó erősítő javítással foglalkozó illetőt keresek leginkább Veszprém környékén.
Hogy mi a bajja az erősítőknek jó kérdés. Az egyik lehet "bogarászós" meló, valami apróság elszállt vagy hiányzik belőle, de lehet, hogy komolyabb. A másik elég durván elfüstölt (az IC-k eldurrogtak).

Avatar
kripo100
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2007.02.27., kedd 17:01
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Sopron

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: kripo100 »



Üdvözlet mindenkinek!
 
Ismét segítségetekre lenne szükség!
 
Adott egy Quadral Quintas kicsi aktív sub. A hiba jelenség: Bekapcsolás után kb 5 - 20 sec múlva a hangerő potinál - szemmel is jól látható - szikra keletkezik s az egész berecseg...
 
Tápkábel és IC kábel csere után ugyanez a hiba... A poti műanyag és a sapka is műanyag.
 
Mivel a panel jól rá van ragasztva a hátsó fém lapra így próbáltam a poti körüli hézagon keresztül kontakt spray műtétet, de az a gyanúm, hogy nem jutott el a megfelelő helyre...
 
Mit lehetne tennem, hogy újra rendesen működjön?
 
Köszi az ismételt segítséget!
 
Robi 

 
Időközben a probléma megoldásra került... UPC-nél történt valami a bejövő kábellel és a szerelő által beszerelt galvanikus leválasztó /földhurok miatt / egyből megoldotta a kialakult helyzetet... Persze az UPC-nél semmit sem szereltek a hálózaton... 
 
Köszönöm! 
"Bánj mindennel és mindenkivel úgy, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak."

Avatar
Balázs2
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.04.06., szomb. 19:56
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Balázs2 »


Sziasztok! Én is segítséget szeretnék kérni, mert van 2 régi erősítőm, amik nem működnek a legtökéletesebben: Hitachi HA-4800, és egy 'NAD'  "márkájú :D". Tudtok valakit, ajánlani, aki ilyenek javításával foglalkozik?
Előre is köszönöm!

Avatar
kripo100
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2007.02.27., kedd 17:01
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Sopron

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: kripo100 »


Üdvözlet mindenkinek!
 
Ismét segítségetekre lenne szükség!
 
Adott egy Quadral Quintas kicsi aktív sub. A hiba jelenség: Bekapcsolás után kb 5 - 20 sec múlva a hangerő potinál - szemmel is jól látható - szikra keletkezik s az egész berecseg...
 
Tápkábel és IC kábel csere után ugyanez a hiba... A poti műanyag és a sapka is műanyag.
 
Mivel a panel jól rá van ragasztva a hátsó fém lapra így próbáltam a poti körüli hézagon keresztül kontakt spray műtétet, de az a gyanúm, hogy nem jutott el a megfelelő helyre...
 
Mit lehetne tennem, hogy újra rendesen működjön?
 
Köszi az ismételt segítséget!
 
Robi 
 
"Bánj mindennel és mindenkivel úgy, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak."

Válasz küldése

Vissza: “Sztereó erősítők”