Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd/Sacd javítás

Vinyl, Cd, Sacd, Dvd, Bluray, Vhs, Minidisc analóg és digitális lejátszók, futóművek, kazettás deckek, hordozható és multimedia playerek
Avatar
jegember
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.06.23., szomb. 18:39
Értékelés: 0

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: jegember »


Sziasztok!
 
Szeretnék keresni egy szakembert vagy egy alkatrészforrást, aki tud az alábbiakban segíteni.
Primare V20-nak a mechanikája meghalt. A betett CD-t felülről egy kis mágneses, kúpos korong rögzíti és tartja középen. Ez a korong nekem teljesen eldeformálódott és a CD ezért nincs rendesen középen. Elképzelésem nincs honnan tudnék újat szerezni vagy esetleg kicserélni az egész lejátszó egységet.
 
Valaki foglalkozik ilyennek a javításával vagy van Primare-hoz alkatrész forrása?
 
Köszönöm előre is!

Avatar
Caterpillar
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010.03.09., kedd 10:12
Értékelés: 3

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Caterpillar »


Hola Senhores
 
Van egy öreg CD-lejászóm, ami kezd kicsit betegeskedni, tanácsot kérnék
Konkrétan egy Philips CDC875 cuccról van szó, hibajelenségből pedig kettő van, az egyik, hogy mostanában már igen erőteljes moztulattal kell a helyére csattintani a tárat, hogy érzékelje és behúzza, illetve, hogy néha gondol egyet és egészen halk kattogáson kívül semmit nem hajlandó csinálni...
Az első problémánál esetleg lehet megoldás egy mechanikatisztítás otthon (átlagbarkács tudással rendelkezem, nemtom, ez elég lenne-e hozzá), vagy ez túlmutat egy halandó képességein?
Illetve a második gond létezik, hogy túlmelegedés miatt következik be? Ha igen, mit lehet tenni ellene? A cucc egymagában áll egy polcon szabadon, nincs eltakarva.
 
Előre is köszi!

Avatar
robi0604
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2011.07.08., pén. 20:52
Értékelés: 9

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: robi0604 »


Sziasztok!
 
Lehet, hogy a Pio S503-as, amit nemrégen vettem hibás és pick-upot kellene benne cserélni.
Még megpróbálkozom a tisztítással hátha...
 
Tudnátok egy megközelítő összeget mondani rá, hogy mennyi lenne?
 
Előre is köszönöm!
 
Üdv,
Robi

Avatar
Tascam
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.01.09., hétf. 12:34
Értékelés: 0

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Tascam »



Van egy kenwood dp-7030-as cd lejátszóm, de mostanában nem ismeri fel a Cd-ket. Mi lehet a baja, kb mennyibe kerülne mgjavítattni?
Köszi a segítséget!


Nagy valószínűséggel, olvasófej hiba (lézer). Ha minden igaz, akkor KSS-210A lézer. Kapható, és nem is túl drága. Jó helyette a KSS-212 is. 2500-5000 között van az ára. Talán még Te is ki tudod cserélni.
Üdv.

Avatar
krisztian7
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008.01.29., kedd 18:02
Értékelés: 3

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: krisztian7 »


Van egy kenwood dp-7030-as cd lejátszóm, de mostanában nem ismeri fel a Cd-ket. Mi lehet a baja, kb mennyibe kerülne mgjavítattni?
Köszi a segítséget!

Avatar
robi0604
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2011.07.08., pén. 20:52
Értékelés: 9

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: robi0604 »



Köszönöm szépen, holnap megpróbálom!
 
További szép estét!


 
Kiderült, hogy mi volt a gond.
 
Alul szét volt repedve a mechanika, így kuka...
 
Köszönöm azért a segítséget.

Avatar
robi0604
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2011.07.08., pén. 20:52
Értékelés: 9

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: robi0604 »


Köszönöm szépen, holnap megpróbálom!
 
További szép estét!

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Elvben KSS-240 pickup van benne.
 
Ezeket találtam róla: Belső 1
belső 2


 
Ha szembe állsz a CD-vel és benézel a fiók alatt , kellene látnod két mechanikus kapcsolót , átlátszó műanyag téglatest , benne két acél lapkával , azokat tisztítsd meg , fújd be kontakt spray -vel . Ha leveszed a készülék fedelét és kézzel megmozgatod a lézert és a motort tartó egységet , lehet hogy már akkor is elindul , de a kapcsolókat mindenképpen meg kell tisztítani .

Avatar
robi0604
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2011.07.08., pén. 20:52
Értékelés: 9

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: robi0604 »



Csinálj egy képet a belsejéről és tedd fel ide . Valószínüleg csak mechanikai hiba . Talán Sony van benne , nemrég javítottam hasonlót .


 
Elvben KSS-240 pickup van benne.
 
Ezeket találtam róla: Belső 1
belső 2

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Sziasztok!
 
Azért fordulnék hozzátok, mert nagy tapasztalattal rendelkeztek ezen a téren.
 
Most vettem egy Onkyo DX-7210-es lejátszót.
Ma jött meg postán és az a gondom vele, hogy behúzza a tálcát, de nem " kattan" be a mechanika, így nem talál lemezt és kiadja a tálcát, mely üresen sem marad benn
 
Mi lehet a gond és mit tudok tenni?
 
Válaszotokat előre is köszönöm!
 
Üdv,
Robi


 
Csinálj egy képet a belsejéről és tedd fel ide . Valószínüleg csak mechanikai hiba . Talán Sony van benne , nemrég javítottam hasonlót .

Avatar
robi0604
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2011.07.08., pén. 20:52
Értékelés: 9

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: robi0604 »


Sziasztok!
 
Azért fordulnék hozzátok, mert nagy tapasztalattal rendelkeztek ezen a téren.
 
Most vettem egy Onkyo DX-7210-es lejátszót.
Ma jött meg postán és az a gondom vele, hogy behúzza a tálcát, de nem " kattan" be a mechanika, így nem talál lemezt és kiadja a tálcát, mely üresen sem marad benn
 
Mi lehet a gond és mit tudok tenni?
 
Válaszotokat előre is köszönöm!
 
Üdv,
Robi

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Igen, pontosan ilyen kellene, de közben már beszéltünk róla!


 
 
O.K.Kereslek ha megjött!
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
pépé400
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.04.10., vas. 18:33
Értékelés: 1

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: pépé400 »

Igen, pontosan ilyen kellene, de közben már beszéltünk róla!

Forrás: Marantz CD52 mkII SE, vagy Systemdek I és Goldring 1012GX és Pointe Analogia mkII, vagy PC/MacMini és Bladelius mini dac.
Erősítő: DP211SE és 2db Monacor SAM-2
Hangfal: Bastanis Atlas
Kábelek: Bastanis, Fapaci Y USB és elosztó

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Akkor ez a fajta kell neked:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
pépé400
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.04.10., vas. 18:33
Értékelés: 1

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: pépé400 »


Üdvözlöm az Urakat!
 
Egy kis segítséget kérnék.
Marantz CD-52 MKIISE-hez (CDM4 mechanika)keresek tálcanyitó fogaskereket.
Nem az átmenő tengelyes, hanem a másik fajta kellene.
Akinek esetleg lenne ilyen eladó, megköszönném, ha jelentkezne.

Forrás: Marantz CD52 mkII SE, vagy Systemdek I és Goldring 1012GX és Pointe Analogia mkII, vagy PC/MacMini és Bladelius mini dac.
Erősítő: DP211SE és 2db Monacor SAM-2
Hangfal: Bastanis Atlas
Kábelek: Bastanis, Fapaci Y USB és elosztó

Avatar
judas545
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2010.11.08., hétf. 19:14
Értékelés: 0

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: judas545 »

Köszi, igazából nem az ára miatt kérdeztem hogy melyik lenne olcsóbb. Azért érdekelne cserélhető e egyik másikkal mert ha tudok akár másikat is szerezni hamarabb olcsóbban akkor az is jó lenne.

Avatar
Tascam
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.01.09., hétf. 12:34
Értékelés: 0

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Tascam »



Sziasztok!
 
Van egy Pioneer PD-T72T lejátszó amiben cserélni kell a pick up-t. Netes infó alapján RWY1009 van benne, ez helyettesíthető akár PWY1010 is vagy csak az lenne bele jó? Honnan tudnám ezt megvenni emberi áron vagy nem sok esély van erre?


Szia !
 
Szerintem nem jó helyette. Különben is, nagyjából egy árkategória. Itthon nagyon drága. Kőbányán meg lehet rendelni, kb.80e. körül. Az elmebajon 30e. körül megkapod.
 
Tibi
 
http://www.ebay.de/itm/Pioner-PWY1009-P ... 500wt_1202
 
http://shop.euras.com/detailsseite2.php ... 7=3150936N

Avatar
judas545
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2010.11.08., hétf. 19:14
Értékelés: 0

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: judas545 »


Sziasztok!
 
Van egy Pioneer PD-T72T lejátszó amiben cserélni kell a pick up-t. Netes infó alapján RWY1009 van benne, ez helyettesíthető akár PWY1010 is vagy csak az lenne bele jó? Honnan tudnám ezt megvenni emberi áron vagy nem sok esély van erre?

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


a 7911-em pontosan ugyanezzel a hibával kezdte, ne erőltesd, mert egy idő után végleg feladja (nekem az lett:( )
aki tippet ad megbízható Onkyo - szerelőre most egyből két emberen segít
 
 

Jó napot mindenkinek.
 
Látom a címeket, hogy Marantz... De nem nagyon tudom mi legyen a gépemmel.
 
Onkyo DX-7711 CD játékosban valami "elöregedett", és nem akarja kiadni a tálcát ha lemez van benne, csak megy a motor aztán leáll.
Ebben kétoldali fogasléc tolja ki a tálcát. Ha picit megnyomkodom a tálcát akkor általában kijön. Olyat nem csinál, hogy félig jön ki.
Vagy kijön vagy nem. Ha nincs benne a cd 100/100 hogy kijön.
Esetleg valami ötlet. Megköszönném.



Avatar
Sh4rk24
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2010.08.12., csüt. 22:48
Értékelés: 25

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Sh4rk24 »


Jó napot mindenkinek.
 
Látom a címeket, hogy Marantz... De nem nagyon tudom mi legyen a gépemmel.
 
Onkyo DX-7711 CD játékosban valami "elöregedett", és nem akarja kiadni a tálcát ha lemez van benne, csak megy a motor aztán leáll.
Ebben kétoldali fogasléc tolja ki a tálcát. Ha picit megnyomkodom a tálcát akkor általában kijön. Olyat nem csinál, hogy félig jön ki.
Vagy kijön vagy nem. Ha nincs benne a cd 100/100 hogy kijön.
Esetleg valami ötlet. Megköszönném.
"Keresem a szót, keresem a hangot..." Volt már hozzá párszor szerencsém, de még nem birtokoltam!

Avatar
Tascam
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.01.09., hétf. 12:34
Értékelés: 0

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Tascam »



Lehet, hogy amikor cserélted a kondikat, akkor a motor tengelyén lévő tányér, - amire a CD felfekszik - került a helyes pozícióba. Több köze lenne a dologhoz, mint a kondiknak, szerintem. Mindkettőnél megcsináltad a kondik cseréjét? Valahogy úgy kellene beállítani a tányért, hogy a fejegység fókusztekercsei kb. középállásban legyenek, akkor nem folyik rajtuk túl sok áram, és nem az lesz a következő meghibásodás oka. És talán a lencse sem fog elérni a lemezig, ha minden stimmel. Na sok sikert, és azért írj az eredményről. :-)


Mindkettőnél ua.volt a hibajelenség. A lényeg: BLDC motoros a lemezforgató. +/-15V-os tápról megy. Kb.15cm-es vezetékkel van bekötve a táppanelról, ahol közvetlenül a bekötésnél van két 100 mikrós kondi (tápkondit cseréltem 3300-ról, 4700-ra). De mégis kialakul valamilyen zavaró jel ebben a 15 centis vezetékben. Ezért van a BLDC-nél még két SMD elko (4,7mikro).Na ez volt a rossz. Beraktam két szubmini 10 mikrós elkót, és a fókuszálást máris nem zavarta be. Sajnos az SMD elkókkal elég sok probléma van. Üdv.

Avatar
Echo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.01.21., szomb. 11:56
Értékelés: 0

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Echo »



Köszönöm.
Valószínűleg így hagyom mindkettőt. Beállítási hibára gondoltam, mert bár olvasta rendesen a lemezt, de a lencse úgy rezgett, hogy néha a lemezt is elérte, ezért kezdtem el elállítgatni óvatosan a trimmereket. Majd sikerült vennem egy másik CD-601-est az elmebajon, de a KSS151-et kiszedték belőle. Nem küldtem vissza! Vettem egy Sony lejátszót, amiben KSS-151 van. Átraktam abba , amiben hiányzott. És lám ugyanazt a hibajelenséget produkálta mint a másik. Az összes tápkondi cseréje sem oldotta meg. Szkóppal minden tápfesz rendben volt. De siker lett a végén, amikor a lemezforgató motor paneljén lévő, két pici SMD kondit kicseréltem. Azért ha Valaki tud CD-601-eshez service manual-t, azt megköszönöm.


 
Lehet, hogy amikor cserélted a kondikat, akkor a motor tengelyén lévő tányér, - amire a CD felfekszik - került a helyes pozícióba. Több köze lenne a dologhoz, mint a kondiknak, szerintem. Mindkettőnél megcsináltad a kondik cseréjét? Valahogy úgy kellene beállítani a tányért, hogy a fejegység fókusztekercsei kb. középállásban legyenek, akkor nem folyik rajtuk túl sok áram, és nem az lesz a következő meghibásodás oka. És talán a lencse sem fog elérni a lemezig, ha minden stimmel. Na sok sikert, és azért írj az eredményről. :-)

Avatar
Tascam
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.01.09., hétf. 12:34
Értékelés: 0

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Tascam »



Óvatosan az olvasó egységen lévő trimmerek állítgatásával! Azokat gyárilag elég pontosan beállítják, nem javaslom a tekergetésüket. A laser dióda által leadott teljesítmény is állítható, így egy jól megválasztott csavarintással ki is tudod végezni. :-)
Egyébként speciális szenzorral lehet méregetni, amihez nem könnyű hozzájutni.
Az adott készüléket nem ismerem, de a hasonló modelleknél az alaplapon lehet fókuszt erősítést, szemábrajelet stb. állítani, de azt is speciális mérőlemezzel. Első lépésként egy kupac segédeszköz beszerzését ajánlom, mint oszcilloszkóp, mérőlemez, és service manual. Egyébként ha most hibátlanul működik akkor sokkal jobb eredményt az "elállítgatás" után sem fogsz kapni. :-) Az optimális és a még éppen működő között inkább csak olyan különbségeket észlelhetsz, hogy a track-ek között gyorsabban vált a pontosabban beállított, illetve a lemezek hibáit jobban kezeli, nagyobb kihagyásokat tud áthidalni, és a hibáknál talán kevésbé szerteszét ugrál, valamint a pozicionáló motorok picit csendesebben működnek. Szóval ha nem nyúlsz hozzá sok időt takaríthatsz meg.


Köszönöm.
Valószínűleg így hagyom mindkettőt. Beállítási hibára gondoltam, mert bár olvasta rendesen a lemezt, de a lencse úgy rezgett, hogy néha a lemezt is elérte, ezért kezdtem el elállítgatni óvatosan a trimmereket. Majd sikerült vennem egy másik CD-601-est az elmebajon, de a KSS151-et kiszedték belőle. Nem küldtem vissza! Vettem egy Sony lejátszót, amiben KSS-151 van. Átraktam abba , amiben hiányzott. És lám ugyanazt a hibajelenséget produkálta mint a másik. Az összes tápkondi cseréje sem oldotta meg. Szkóppal minden tápfesz rendben volt. De siker lett a végén, amikor a lemezforgató motor paneljén lévő, két pici SMD kondit kicseréltem. Azért ha Valaki tud CD-601-eshez service manual-t, azt megköszönöm.

Avatar
Echo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.01.21., szomb. 11:56
Értékelés: 0

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Echo »


Óvatosan az olvasó egységen lévő trimmerek állítgatásával! Azokat gyárilag elég pontosan beállítják, nem javaslom a tekergetésüket. A laser dióda által leadott teljesítmény is állítható, így egy jól megválasztott csavarintással ki is tudod végezni. :-)
Egyébként speciális szenzorral lehet méregetni, amihez nem könnyű hozzájutni.
Az adott készüléket nem ismerem, de a hasonló modelleknél az alaplapon lehet fókuszt erősítést, szemábrajelet stb. állítani, de azt is speciális mérőlemezzel. Első lépésként egy kupac segédeszköz beszerzését ajánlom, mint oszcilloszkóp, mérőlemez, és service manual. Egyébként ha most hibátlanul működik akkor sokkal jobb eredményt az "elállítgatás" után sem fogsz kapni. :-) Az optimális és a még éppen működő között inkább csak olyan különbségeket észlelhetsz, hogy a track-ek között gyorsabban vált a pontosabban beállított, illetve a lemezek hibáit jobban kezeli, nagyobb kihagyásokat tud áthidalni, és a hibáknál talán kevésbé szerteszét ugrál, valamint a pozicionáló motorok picit csendesebben működnek. Szóval ha nem nyúlsz hozzá sok időt takaríthatsz meg.

Avatar
Echo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.01.21., szomb. 11:56
Értékelés: 0

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Echo »


Sziasztok !
 
Van kettő darab Tascam CD-601-es játszóm. Olvasóegységet cseréltem nemrég mindkettőben, meg pár kondit. Szeretném pipecűl belőni az olvasófej erősítőjét (ezen még minden állítható).
 
Ebben kellene segítség, lehetőleg pesten.
 
Köszönöm, Tibi.


Válasz küldése

Vissza: “Lejátszók, felvevők, tunerek, DAC-ok, konverterek”