Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd/Sacd javítás

Vinyl, Cd, Sacd, Dvd, Bluray, Vhs, Minidisc analóg és digitális lejátszók, futóművek, kazettás deckek, hordozható és multimedia playerek
Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Marantz cd 40 hez a kis csonkos kell. Van egy nekem megnézem hog yjó lenne-e neked. Ha igen akkoe kiszerelem és a tiéd.


 
 
Van itt egy kollega akinek kellene:Philips cd 634-Micromega Logic
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Vendég

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Aláírásban szereplő Marantz játékos harminc CD-ből egyszer leáll kb. egy percnyire a CD elejétől? Akad valakinek sejtése, miért teszi ezt?

Sonny

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Sonny »

megoldódott, köszönöm.

Avatar
hotibi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2004.02.27., pén. 13:47
Értékelés: 13
Tartózkodási hely: GÖD

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: hotibi »



Hétvégén szétkapom és lefényképezem.
és/vagy használati útmutatóból az alkatrész számát megnézem.
Marantz CD40-hez kellene.
 
S


 
Marantz cd 40 hez a kis csonkos kell. Van egy nekem megnézem hog yjó lenne-e neked. Ha igen akkoe kiszerelem és a tiéd.
TV:Samsung Q65 Q60. Erősítő:Yamaha RX-A 1080 aventage. BD:Yamaha BD-A 1040 aventage. Mediaplayer:Dune HD Real Vision 4K. Hangfalak: 4x KlipschRP-160M. 1x Klipsch RP-250C. Szub: SVS PB-2000.CD: Yamaha CDX-497. Fejhallgató erősítő: Heed CanAmp MKII. Fejhallgató: AKG k240 sextett.

Sonny

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Sonny »


ebay-t néztem én is.
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... Categories
 
Románoknál 15 RON + 25 RON posta.
azt az oldalt nem találom most.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Találtam képet a beléről,az a fajta lesz az amire én gondolok.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Hétvégén szétkapom és lefényképezem.
és/vagy használati útmutatóból az alkatrész számát megnézem.
Marantz CD40-hez kellene.
 
S


 
 
Szerintem abba a képen látható lesz jó.A bontottal az a baj,hogy annak sem biztos,hogy sokáig fogja bírja az anyaga-egyszerűen elfárad.Én ebayról szereztem újat éxíjjal együtt.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Sonny

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Sonny »


Hétvégén szétkapom és lefényképezem.
és/vagy használati útmutatóból az alkatrész számát megnézem.
Marantz CD40-hez kellene.
 
S

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Sziasztok!
 
CDM4/19 futómű tálcamozgató fogaskereke megadta magát.
Sajnos nem gyártják, elmebajon még nem rendeltem - nem is szeretnék, ha nem muszáj.
 
Valakinek eladó?
Rossz készülék ezzel a futóművel?
 
Köszi,
S


 
 
Az sem mindegy melyik gépbe való.Van belőle átmenő tengelyes,meg kis csonkos.A képen a kis csonkos van,ez kellene?
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Sonny

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Sonny »


Sziasztok!
 
CDM4/19 futómű tálcamozgató fogaskereke megadta magát.
Sajnos nem gyártják, elmebajon még nem rendeltem - nem is szeretnék, ha nem muszáj.
 
Valakinek eladó?
Rossz készülék ezzel a futóművel?
 
Köszi,
S

Avatar
Tascam
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.01.09., hétf. 12:34
Értékelés: 0

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Tascam »


Sziasztok !
 
Van kettő darab Tascam CD-601-es játszóm. Olvasóegységet cseréltem nemrég mindkettőben, meg pár kondit. Szeretném pipecűl belőni az olvasófej erősítőjét (ezen még minden állítható).
 
Ebben kellene segítség, lehetőleg pesten.
 
Köszönöm, Tibi.

Avatar
Irvine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.01.18., szer. 19:02
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Irvine »


Sziasztok!
 
Van egy Denon DVD-2200-as lejátszóm.
A gond vele a következő: melegen kb már 30 perc zenehallgatás után, ha egy másik lemezt akarok berakni akkor azt nem olvassa be. Se gyári se írott lemezt. Ha kinyitom az ajtaját és várok 5-10 percet utána beolvassa a lemezt.
Soha nem ugrik, hibátlanul játszik le mindent.
Viszont DVD-t melegen is beolvassa bármilyen írott lemezt.
Mi lehet a baja?
 
Üdv: Irvine

Online
Avatar
TigerRick
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2007.10.22., hétf. 11:10
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: TigerRick »


Sziasztok!
 
Wireman kollégáról tudtok valamit? Próbáltam többféle módon elérni, de nem sikerült. Ha jól láttam, akkor a fórumon is nagyon régen járt már.
 
Kösz,
TR
SqueezeBox Touch -- lampizatOr Level2 DAC / Zidoo UHD3000, Sony UHP-H1 
Marantz NR1710, CA 851A / Epos M16 - Monitor Audio Silver RS LCR - Monitor Audio Silver RS1
LG OLED65B8PLA
Teac NT-503 / AKG Q701
HiVox Alces4 & Alces6, Synology 1515+, Excalibur kábelek

Avatar
future
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.11.21., hétf. 13:54
Értékelés: -8

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: future »

Sziasztok,egy nagyon profi cd szerelö kéne nekem,javitani kéne szeretett cd lejátszómat,aki tud helpeljen nekem!

Avatar
vation
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2011.01.28., pén. 13:19
Értékelés: 3

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: vation »


Tudtok ajánlani bp-n valami megbízható cd lejátszó szervizt? Vettem egy játékost és néha akad, nem tudom mennyire eccerű a javíttatása, vagy inkább vigyem vissza.(?)
Köszi

Avatar
Shanyi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2011.09.14., szer. 10:32
Értékelés: 17

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Shanyi »


Köszönöm a Baráti segítséget!
 
Sanyi

Avatar
oattila
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.04.15., csüt. 13:16
Értékelés: 9

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: oattila »


Shanyi !
 
Azt hiszem ez az emilje, ide írj, biztos válaszol.
 
palko_zoltan@freemail.hu
 
Üdv: Attila
Naim HDX SSD / YAMAHA DSP A1 / DIY TANNOY 8 DC


"A zene csokitorta a fülnek."
Steven Pinker

Avatar
Shanyi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2011.09.14., szer. 10:32
Értékelés: 17

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Shanyi »


Üdv, Emberek! Én még mindig Palkó Zoltán telefonját szeretném valakitől megkapni.
 
Shanyi

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Indy »


Üdv!
 
Egy öreg NAD cd játékoshoz kérnék véleményt: írott lemezeknél (nem mindegyiknél) néha nagyon hangossá válik az olvasás, esti hallgatásnál túl zavaróan is! Ha megelem a lejátszó elejét és hátrafelé döntöm, néma csend lesz és nem is téveszt a rosszabb írott lemezeknél sem. Mi lehet a gond?
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Helló
Van egy Marantz CD6000 OSE KI-m, az írott lemezeket sokszor nem lehet léptetni. Azt beszélik tudsz segíteni!
Mi lehet a megoldás??
Üdv


A hiba oka:
 
"The problem with reading CD-Rs is caused by a missing 10pF capacitor on the HF Amp pcb.
The HF Amp pcb is attached to the underside of the transport.
The transport has to be removed from the machine in order to access this pcb.
Orientate the copper (track) side of the pcb so that the semi-circular cutaway in the narrow tongue of the pcb is facing downwards.
 
You will see a group of four or five surface-mount resistors and capacitors situated adjacent to and above IC7404 (PC74HCU04D), which is the smaller of the two ICs on the other (component) side of the pcb, the other IC being 7500 (TDA1302T).
 
In the middle of the square formed by this group of resistors and capacitors you will see a space labelled 2509, (located immediately to the right of 3504, a 22K resistor).
This is the location of the missing 10Pf capacitor, which if it were present, would be connected in parallel with the 22K resistor (3504). I found that an ohm meter was very useful here, just to be sure the vacant pads were in parallel with 3504.
 
Since I added a ceramic disk capacitor to my machine (my eyes are not good enough to worh with surface-mount components), I've not had any problems with any makes of CD-R.
 
I hope this fix solves your problems too."
 
 
Bocs,magyarul még nem írta le összegezve senki.Az említett értékű kondi (én egy silver mica-t tetettem bele) hiányzik a transzport alatti panelról.(A 2509-es forrasztási helyről),csak egy ügyes szaki kell hozzá aki szakszerűen szétszedi a gépet,beforrasztja és megszűnt a problémád.Az enyémet (CD6000ose)egy barátom megcsinálta- hiba nélkül ment tovább a gép.Azóta már egy 6000KI-n is segített.Ha érdekes küldök neked service manualt mailben onnan ki tudod nézni a HF amp panelt,csak küldd el privátban a mail címedet.Üdv.
 
Bocs,ha rontottam a boltot Wireman!
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Solczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2010.12.27., hétf. 21:41
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Veszprém

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Solczi »


Helló
Van egy Marantz CD6000 OSE KI-m, az írott lemezeket sokszor nem lehet léptetni. Azt beszélik tudsz segíteni!
Mi lehet a megoldás??
Üdv
Pro-Ject Cd box DS, Advance Acoustic X-i60, Pioneer PL-200, Chario Sintar 100, Crystal Cable Special Copper, Ethosz,SoundGraph,

Avatar
Hypo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2005.02.01., kedd 16:55
Értékelés: 0

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Hypo »


Sziasztok,
 
CD lejátszó javitás ügyben keresek szakembert Vincent Csöves cd tálcáját már nem adja ki, ebben kellene segitség. ( már hiányzik a zene hallgatás)
 
Köszönöm elüre is

Avatar
Shanyi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2011.09.14., szer. 10:32
Értékelés: 17

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Shanyi »


Emberek, nem tudja valaki megadni Palkó Zoltán számát-én ui. elvesztettem!
 
Üdv: sanyi

Avatar
oattila
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.04.15., csüt. 13:16
Értékelés: 9

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: oattila »


Sziasztok!
Két készülékemmel kapcsolatosan szeretnék tanácsot kérni!
1. Pioneer DV 717
DVD lejátszással semmi gond de a cd-ket csak több órás bemelegedés után ismeri fel !
Mi lehet a gond?
2. Rotel RDV 985
Valamelyik előző tulaj a gyári 2 régió kódot átállította 1-re.
Tudja-e valaki, hogyan tudom visszaállítani a gyári állapotot?
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv: Attila
Naim HDX SSD / YAMAHA DSP A1 / DIY TANNOY 8 DC


"A zene csokitorta a fülnek."
Steven Pinker

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: pali923 »



Üdv Mindenkinek!
Pár hónapja vettem egy használt Harman Kardon FL8300-as 5 cd-s lejátszót. Tökéletesen is működött, de kábé két hete error-t mutatott a kijelzője, és nem működött, nem olvasta be a lemezeket. Elvittem egy helyi szakemberhez, aki szerint átvágtak vele. Szerinte a régi tulaj szétszedte, és rosszul rakta össze. Véleménye szerint ezek az öt cd-s megoldású gépek úgy működnek, mint az autó motorja, vagyis a meghajtás: ha nem kerül a megfelelő helyre a tálca, nem tudja beolvasni az 1-es lemezt, így már nem működik rendesen a többi sem, és gyakorlatilag javíthatatlan az egész. Mi a hozzáértők véleménye? Tényleg mehet a kukába?
Előre is köszönöm a válaszokat: L.


A kisfiamnak van egy 3cd-s Denonja, az is hasonló problémával küzdött. Szereztem hozzá egy service manualt a netről, abban le van írva, hogy hogyan lehet összerakni, ha elcsúszik valamelyik lemez. Ez alapján egy ügyes szerelő összerakta, most már évek óta jól működik. Nem kell feltétlenül kidobni.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Válasz küldése

Vissza: “Lejátszók, felvevők, tunerek, DAC-ok, konverterek”