Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audio-gd Master 11 Dac / előfok

Vinyl, Cd, Sacd, Dvd, Bluray, Vhs, Minidisc analóg és digitális lejátszók, futóművek, kazettás deckek, hordozható és multimedia playerek
Lezárt
Avatar
ThorSteinar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2013.04.12., pén. 21:38
Értékelés: 25
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Audio-gd Master 11 Dac / előfok

Hozzászólás Szerző: ThorSteinar »

Köszönöm a fórum adta lehetőséget, a készülék elkelt és már egy kedves fórumtársnál zenél tovább.
Core Audio Daido Barebone Entry alapú PC|SOtM sMS-200ultra,sPS-500|Ayre QX-5 Twenty|Ayre KX-5 Twenty|ATC SCM150 ASLT|Isotek GII Sigmas
LessLoss C-MARC/Reference,ValhallA Aurora V1 XLR,LessLoss Homage to Time XLR,Curious USB,Audioquest Vodka ethernet
 

Avatar
ThorSteinar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2013.04.12., pén. 21:38
Értékelés: 25
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Audio-gd Master 11 Dac / előfok

Hozzászólás Szerző: ThorSteinar »

A készülék továbbra is jégen, az adásvételt követően zárni fogom a hirdetést.
Core Audio Daido Barebone Entry alapú PC|SOtM sMS-200ultra,sPS-500|Ayre QX-5 Twenty|Ayre KX-5 Twenty|ATC SCM150 ASLT|Isotek GII Sigmas
LessLoss C-MARC/Reference,ValhallA Aurora V1 XLR,LessLoss Homage to Time XLR,Curious USB,Audioquest Vodka ethernet
 

Avatar
ThorSteinar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2013.04.12., pén. 21:38
Értékelés: 25
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Audio-gd Master 11 Dac / előfok

Hozzászólás Szerző: ThorSteinar »

A készülék jövő szombatig jégen egy kedves fórumtársnak.
Core Audio Daido Barebone Entry alapú PC|SOtM sMS-200ultra,sPS-500|Ayre QX-5 Twenty|Ayre KX-5 Twenty|ATC SCM150 ASLT|Isotek GII Sigmas
LessLoss C-MARC/Reference,ValhallA Aurora V1 XLR,LessLoss Homage to Time XLR,Curious USB,Audioquest Vodka ethernet
 

Avatar
ThorSteinar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2013.04.12., pén. 21:38
Értékelés: 25
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Audio-gd Master 11 Dac / előfok

Hozzászólás Szerző: ThorSteinar »

KopaszKutya írta:
2021.11.11., csüt. 19:11
Azt lehet tudni, hogy mitől fakult ki az előlap?
Az is elvileg fekete színű gyárilag.

Köszönöm!
Köszönöm a kérdést.

Nálam egy klimatizált, de különösen világos és napsütéses szobában volt éveken át, szerintem sok napot kapott az a rész (lásd a képet) és előbb-utóbb valószínűleg minden Audio-Gd készülékkel ez lesz, csak valahol jóval előbb, máshol később.
Korábban hasonlót olvastam az Isotek Sigmas feketű színű készülékéről (és biztosan vannak egyéb példák), így annál a hálózati zavarszűrőnél már ezüst színűt vásároltam, illetve már az összes készülékem ezüst színű, mivel a szoba adottságán nem szeretnék változtatni.
4EF419FD-B43A-40EC-A589-92D000CFD243.jpeg
4EF419FD-B43A-40EC-A589-92D000CFD243.jpeg (2.91 MiB) Megtekintve 1101 alkalommal
Core Audio Daido Barebone Entry alapú PC|SOtM sMS-200ultra,sPS-500|Ayre QX-5 Twenty|Ayre KX-5 Twenty|ATC SCM150 ASLT|Isotek GII Sigmas
LessLoss C-MARC/Reference,ValhallA Aurora V1 XLR,LessLoss Homage to Time XLR,Curious USB,Audioquest Vodka ethernet
 

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Audio-gd Master 11 Dac / előfok

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Azt lehet tudni, hogy mitől fakult ki az előlap?
Az is elvileg fekete színű gyárilag.

Köszönöm!
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
ThorSteinar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2013.04.12., pén. 21:38
Értékelés: 25
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Audio-gd Master 11 Dac / előfok

Hozzászólás Szerző: ThorSteinar »

Felmerült az a kérdés több érdeklődőtől is, hogy hová pozícionálnám a készüléket hangban.
Nem szeretem dícsérni a portékámat és nagyon sok mindennel nem hallgattam össze, így inkább elmondanám, hogyan léptem feljebb a Master 11-ről és mik jöttek számításba, melyeket végül elvetettem. Mindez talán elmond valamit a készülék esetleges versenytársairól.

Már egy pár éve nálam volt az Audio-Gd, amikor úgy gondoltam, biztosan van feljebb.
Első körben megkerestem egy általam jól ismert európai kereskedőt, aki Audio-Gd és Holo Audio készülékeket is forgalmaz. Az új kiszemelt a „Holo Audio Spring 3 Kitsune tuned edition” volt (listaár 3.379 EUR). A kereskedő (itt nem nevezem meg, de privát üzenetben igen), akinek érdeke lett volna eladni, az alábbit mondta: a Master 11 egy nagyon jó DAC, amit nem könnyű überelni. Ha hozzászoktam a hangjához (tiszta színpadkép, különösen jó szeparáció és tiszta hangzás a különböző hangszerek esetén (dark black background), dinamikus, de természetes és neutrális hang), akkor nekem a Holo Audio szégyenlős és visszafogott lesz hozzá képest. Nem mondott rá rosszat, de más hang karakter, így el is engedtem a Holo Audio vonalat. A másik kiszemelt a Denafrips Terminator volt (4.848 EUR), de egy korábbi bejegyzésemben megosztottam egy kvázi A-B tesztet, ahol nem volt egyértelműen jobb az Audio-Gd Burr Brown PCM1704UK chipekkel szerelt dac készülékeinél, így ezt is elengedtem.

Fentiek miatt egy, a Denafrips Terminator-nál egyértelműen jobb dacot kellett keresnem, melyet egy általam korábbról ismert és különösen hiteles fórumtárs teszt eredményének segítségével találtam:
https://audiophilestyle.com/ca/reviews/ ... nator-r740

A teszt szerzőjével sokat leveleztem is, mivel több jónak mondott dacot kipróbált, majd a választásom az Ayre QX-5 Twenty készülékre esett.

Jobb, mint az Audio-Gd Master 11? Igen, jobb.
Sokkal jobb az Ayre QX-5 Twenty, mint a Master-11? Hááááát, relatív, hogy mi a sok, így ez nem annyira egyértelmű.
5x jobb, mint amekkora a listaárban a különbség (10.000 EUR vs. 2.000 EUR)? Egyáltalán nem, szerintem még 2x sem jobb, de ugye azt tudjuk, hogy egy szint felett már nagyon, de nagyon sokat kell áldozni a jobb hangért.

Úgy gondolom, hogy a Master 11 megállja a helyét a piacon (főleg a mostani használtpiaci árát tekintve), a nagy átlag tömeg dacok felett van és utólag már azt is tudom, amennyiben nem léptem volna feljebb, akkor is boldogan zenét tudnék rajta hallgatni további hosszú éveken át, komolyabb hiányérzet nélkül.

Legszívesebben megtartanám, de a fiam nem akarja, hogy akár egy fejhallgatós rendszert építsek neki köré, mert a szobájában úgysem hallgat zenét, csak valahol útközben Airpods-on...
Core Audio Daido Barebone Entry alapú PC|SOtM sMS-200ultra,sPS-500|Ayre QX-5 Twenty|Ayre KX-5 Twenty|ATC SCM150 ASLT|Isotek GII Sigmas
LessLoss C-MARC/Reference,ValhallA Aurora V1 XLR,LessLoss Homage to Time XLR,Curious USB,Audioquest Vodka ethernet
 

Avatar
ThorSteinar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2013.04.12., pén. 21:38
Értékelés: 25
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Audio-gd Master 11 Dac / előfok

Hozzászólás Szerző: ThorSteinar »

Említenék néhány szót a beépített Singxer F1 USB modulról:
Ugyanezen megoldás az alapja a Singxer SU1 átalakítónak (DDC), amit külön dobozos termékként fejlesztettek
(XMOS xCORE-200 chip, Crystek clock, stb.).

Ennek az F1 változatnak az előnye, hogy nem kell hozzá további tápkábel, digitális kábel, míg a tápolását a Master-11 egyik R-magos trafója oldja meg és már nincs szükség a gyártó által ajánlott minimum 500 órás bejáratásra sem.
Core Audio Daido Barebone Entry alapú PC|SOtM sMS-200ultra,sPS-500|Ayre QX-5 Twenty|Ayre KX-5 Twenty|ATC SCM150 ASLT|Isotek GII Sigmas
LessLoss C-MARC/Reference,ValhallA Aurora V1 XLR,LessLoss Homage to Time XLR,Curious USB,Audioquest Vodka ethernet
 

Avatar
ThorSteinar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2013.04.12., pén. 21:38
Értékelés: 25
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Audio-gd Master 11 Dac / előfok

Hozzászólás Szerző: ThorSteinar »

Core Audio Daido Barebone Entry alapú PC|SOtM sMS-200ultra,sPS-500|Ayre QX-5 Twenty|Ayre KX-5 Twenty|ATC SCM150 ASLT|Isotek GII Sigmas
LessLoss C-MARC/Reference,ValhallA Aurora V1 XLR,LessLoss Homage to Time XLR,Curious USB,Audioquest Vodka ethernet
 

Avatar
ThorSteinar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2013.04.12., pén. 21:38
Értékelés: 25
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Audio-gd Master 11 Dac / előfok

Hozzászólás Szerző: ThorSteinar »

Eladó egy Audio-gd Master 11 DAC/Előfok (nem a Singularity modell), melynek első tulajdonosa vagyok és 2016-ban vásároltam hivatalos európai forgalmazótól, Hollandiából (Magna HiFi).

2018-ban kapott egy firmware frissítést és a Magna HiFi lecserélte a benne levő Amanero USB modult egy jobb hangú megoldásra (Singxer F1, van külön kép róla), továbbá HDMI alapú I2S bemenet is van rajta.

Az alábbi linken egy vélemény, ahol összehasonlították az Audio-Gd PCM1704UK chip-pel gyártott készülékeit (Master 7 és Master 11) a Denafrips Terminator DAC-kal:
https://www.audioasylum.com/cgi/vt.mpl?f=hirez&m=292548

Elsősorban annak ajánlanám, aki az “ipari” külső ellenére egy komoly megépítettségű és természetes hangú dacot szeretne, Burr Brown PCM1704UK chipekkel, de már nem tud ilyet újonnan vásárolni, mivel az említett chipek “kihaltak” a piacon. A beépített fejhallgató erősítőt aktív hangsugárzókkal használtam, de elsősorban fejhallgatós rendszerhez lett tervezve a teljesen szimmetrikus felépítésével.
Tudtommal ebből a modellből mindössze kb. 200 db épült.

Az eladás oka feljebb lépés, melyet nem tudtam megtenni Audio-Gd vonalon, mert nem vagyok meggyőződve arról, hogy az új generációs R2R dacok (R7, R8) nem csak azért készültek el más megoldással, mert Kingwa nem tud többé hozzájutni megfelelő mennyiségben a PCM1704UK chipekhez. Az új dacom jobb a Master 11-nél, de nincs ég és föld különbség és ha visszakötném, nem kellene szégyenkeznie. Ezen Audio-Gd dac feletti árkategória esetén (főleg a jelenlegi használtpiaci árán) már erősen igaz a csökkenő hozadék törvénye, hogy sokkal többet kell fizetni egy kisebb javulásért is.

A készülék az USB modul upgrade-del együtt nekem 2.200 EUR volt (mindkettőről a nevemre szóló számlával rendelkezem), míg a mostani eladási ára a korábbi ár kevesebb mint fele,

370.000 HUF

Helyileg Székesfehérváron található, de biztos vevőnek foglaló ellenében házhoz szállítom az ország egész területén.

Beszámítani sajnos semmit sem tudok, köszönöm a megértést.

Érdeklődni: 06 húsz 9232262 (Csaba)
Csatolmányok
image_50753025.JPG
image_50753025.JPG (1.82 MiB) Megtekintve 2041 alkalommal
image_50728193.JPG
image_50728193.JPG (2.32 MiB) Megtekintve 2041 alkalommal
image_50422017.JPG
image_50422017.JPG (1.63 MiB) Megtekintve 2041 alkalommal
image_50419201.JPG
image_50419201.JPG (2.16 MiB) Megtekintve 2041 alkalommal
image_50384129.JPG
image_50384129.JPG (1.82 MiB) Megtekintve 2041 alkalommal
Core Audio Daido Barebone Entry alapú PC|SOtM sMS-200ultra,sPS-500|Ayre QX-5 Twenty|Ayre KX-5 Twenty|ATC SCM150 ASLT|Isotek GII Sigmas
LessLoss C-MARC/Reference,ValhallA Aurora V1 XLR,LessLoss Homage to Time XLR,Curious USB,Audioquest Vodka ethernet
 

Lezárt

Vissza: “Lejátszók, felvevők, tunerek, DAC-ok, konverterek”